Zrób świecę w domu

Zrób świecę w domu

Jak zrobić świece własnymi rękami w domu? Technologia wytwarzania świec w domu: materiały, narzędzia

Niewielki płomień zawsze można usunąć z głowy złe i smutne myśli, a jego światło jest tak szczery: każda dyskusja lub uznanie przez świecach ma rodzaj specjalnej aury i tworzy naprawdę niepowtarzalny klimat.

Być może właśnie z tego powodu świeca od dawna uważana jest za doskonały podarunek, który może przynieść nie tylko przyjemność estetyczną, ale także praktyczne zastosowanie.

Jak zrobić świece własnymi rękami w domu: czy to możliwe?

Oczywiście, takie rzeczy jak świeca można kupić w sklepie z pamiątkami, ponieważ zawsze istnieje wiele różnych wersji świec, ale jeśli chcesz zrobić prezent dwukrotnie przyjemniejszy, lepiej zrobić to samemu. Chciałbym poświęcić ten artykuł na temat tego, jak robić świece własnymi rękami w domu.

W rzeczywistości robienie świec w domu nie jest tak trudne, jak mogłoby się wydawać na początku, i jeśli podejmiesz tę kwestię poprawnie, zrozumiesz, że wszystko jest tutaj naprawdę proste.

Jako potwierdzenie można przytoczyć fakt, że ludzie, którzy decydują się na zrobienie świec, są stopniowo wciągani, a dla nich to już nie tylko zarobki, ale także ciekawe i fascynujące zajęcie. Zwłaszcza, im częściej praktykujesz ten biznes, tym lepiej dostajesz gotowe produkty.

Aby zrobić świece własnymi rękami w domu, nie trzeba dużo pieniędzy, więc oprócz przyjemności, którą otrzymujesz od samego początku, zyskasz także przyzwoity zapas.

Robienie świec w domu: niezbędne materiały

Przed przejściem bezpośrednio do produkcji produktu, konieczne jest określenie niezbędnych materiałów, które pomogą stworzyć nasz produkt o wymaganym kształcie. W tym celu nadaje się zwykła patelnia, którą musimy stworzyć w kąpieli wodnej.

Potrzebujemy również jakiegoś pojemnika, w którym stopimy parafinę lub wosk. Jako pojemnik lepiej jest wziąć niepotrzebne naczynia, ponieważ na końcu procesu niezwykle trudno będzie pozbyć się zablokowanego wosku.

Jeśli weźmiemy pod uwagę fakt, że statek musi być ognioodporny, to jest mało prawdopodobne, że będziemy w stanie znaleźć zwykłą puszkę puszek. Tak więc, weź puszkę, zgnij jej brzeg tak, aby pojawił się mały dziobek (przez to wyleje się).

Jeśli chodzi o surowce, wosk, parafinę lub specjalistyczny hel można kupić w specjalistycznym sklepie lub zamówić w Internecie.

Jeśli zdecydujesz się na stworzenie świecy po raz pierwszy, zalecamy rozpoczęcie od parafiny, ponieważ trudniej jest pracować z woskiem, jest to mniej łatwy i giętki materiał. Możesz również zacząć od starych domowych popiołów lub kupić zwykłe domowe świece.

Następnie należy zadbać o materiał, z którego będzie wykonany knot. Często używa się do tego nici z papieru 100% bawełny, ponieważ nie mają nieprzyjemnego zapachu i palą się znacznie dłużej. Również w tym celu zalecamy wypróbować mulinę (nici w różnych kolorach), aby je znaleźć jest dość prosta i na świecy wyglądają bardzo interesująco.

Aby nadać świecy niezwykły charakter i kolor, nadaj im wystrój i nadaj produktowi określony ton i odcień. Takie świece zadowolą Ciebie i innych nie tylko dzięki ich ciepłu, ale także pięknu i niecodziennemu wyglądowi.

Aby nadać produktowi odpowiedni kolor, należy użyć kredek woskowych dla dzieci, wybrać bardziej miękkie opcje, ponieważ lepiej rozpuszczają się i bardziej równomiernie plamiją stopioną masę. Niektórzy używają do tego szminki i cienia do powiek, jest to również dobra opcja, jeśli nie żałujesz poświęcenia kosmetyków.

Istnieje jeszcze jedna wspólna opcja - barwienie specjalnymi pigmentami w postaci tabletek. Dostępne są w różnych kolorach i odcieniach, dzięki czemu można w nich uzyskać absolutnie dowolną gamę kolorów.

Zanim zdecydujesz, jak zrobić świece własnymi rękami w domu, musisz zdecydować nie tylko o materiałach, ale także o ich kompetentnej aplikacji. Dotyczy to na przykład knota, musisz nauczyć się go obracać poprawnie, ponieważ zależy od tego, jak długo i jasno będzie świecić.

Na przykład, jeśli masz zamiar użyć parafiny lub żelu, lepiej użyć cienkich, ściśle skręconych nici do tych materiałów. W przypadku świec woskowych lepiej jest zagęścić knot, utkany z warkoczem 9, bez zbyt ciasnych nici.

Ponadto musisz się martwić o specjalne formularze, ponieważ będą one zależeć od podstawowego kształtu i wyglądu produktu. W tym przypadku najlepiej jest używać potraw, których nie potrzebujesz zbyt wiele, aby wytrzymać podwyższone temperatury. Aby to zrobić, można użyć pojemniki jogurt, kremy, butelki, małe bańki i tak dalej.

Aby nadać produktowi nie tylko atrakcyjny wygląd, ale także przyjemną aromatyczną zawartość, dodaj do całkowitej masy kilka kropli olejku eterycznego, których aromat przypomina wygląd twojej świecy. Na przykład zapach limonki lub mięty idealnie pasuje do jasnozielonej barwy produktu, a zapach wanilii lub jagód wymaga cieplejszych odcieni.

Jak zrobić świece własnymi rękami w domu: technologia krok po kroku

Dotarliśmy do najważniejszego punktu: procesu robienia świec w domu. Na przykład rozważymy opcję zrobienia świec na wosku.

Przygotowanie wosku do topienia

Najpierw zdecyduj o rodzaju wosku, na którym przygotujesz świecę. Nie zapominaj, że wosk może drażnić niektórych ludzi, więc podejdź do tej kwestii poważnie.

Najbardziej popularnym dzisiaj jest wosk sojowy, ponieważ jest łatwy w obróbce, jest przyjazny dla środowiska i spala wolniej niż inne typy.

Zanim zaczniesz, przygotuj miejsce pracy. Aby to zrobić, należy położyć go na powierzchni roboczej gazety, przygotować karton i ręczniki. Ponadto zawsze należy trzymać w pobliżu ciepłą wodę z mydłem, przyda się na wypadek rozlania wosku.

Przygotuj zwykłą kąpiel wodną, ​​taką samą jak podczas gotowania.

Uwaga, proszę! Stopienie wosku na bezpośrednim ogniu jest niemożliwe. Proces topienia musi być powolny, inaczej może wypalić się i wyparować.

Wlać na pół patelnię wody i nałożyć na nią mniejszą patelnię, będzie potrzebna do stopienia wosku. Nie zapominaj, że wosk jest prawie niemożliwy do czyszczenia, więc używaj naczyń, których nie potrzebujesz.

Umieść wosk na płycie i wytnij lub wyreguluj. Im mniejsze części, tym łatwiej będzie z nimi pracować.

Wrzuć kawałki wosku lub wiórków do małego rondla i włóż silny ogień. Kiedy woda się zagotuje, stopniowo zacznie topić wosk, nie spowalniając silnego ognia.

Użyj termometru, aby kontrolować temperaturę wosku. Odpowiedni jest termometr cukierniczy lub termometr do mięsa.

W zależności od rodzaju wosku topi się on w różnych temperaturach.

Rozważ główne typy:

wosk parafinowy topi się w 50-60 ° C;

pszczoły - w granicach 62,7-79,4 ° C;

stare świece - 85 ° C (nie zapomnij usunąć starego knota za pomocą kleszczy przed ich użyciem).

Następnie musisz dodać aromat stopionego wosku, wybierz zapach według własnego uznania. Smaki są sprzedawane we wszystkich sklepach rzemieślniczych. Aby określić prawidłową ilość smaku, przeczytaj instrukcje, a następnie dobrze wymieszaj.

Następnie zgodnie z instrukcjami należy dodać odpowiednią ilość barwnika. Zwykłe kolory żywności w tym przypadku nie są odpowiednie, ponieważ mają one bazę wody. Lepiej jest zatrzymać swój wybór na tłustych barwnikach lub specjalnych barwnikach do świec. Dodaj barwniki, aż mieszanina uzyska właściwy kolor, po czym należy zapobiegać mieszaniu.

Umieść knot na środku kształtu świecy. Knot musi być zamocowany w dwóch punktach poza formą w taki sposób, aby utrwalenie zostało uzyskane w środku. Dla wygody możesz przyczepić knot ołówkiem lub długopisem, a następnie przesunąć go na środek. Po zainstalowaniu knota we właściwym miejscu wypełnij formę woskiem. Jeśli masz długi klip, możesz go użyć. Zacisnąć knot na środku formy, podczas gdy musi on być wystarczająco długi, aby mógł spoczywać na całym kształcie.

Następnie wlej stopiony wosk do przygotowanych foremek. Należy wlewać powoli, aby wosk nie został rozlany, a jednocześnie należy upewnić się, że knot jest pewnie zamocowany w jednej pozycji.

Ważne! Jeśli używasz wosku pszczelego, nie zapominaj, że jest nieco zmniejszona podczas chłodzenia, rozważ ten punkt podczas napełniania form.

Następnie musisz ochłodzić wosk. Zaleca się podawanie go w celu schłodzenia 20-24 godzin, jeżeli istnieje taka możliwość. Im dłużej ostygnie, tym lepiej materiał będzie na końcu.

Każdy rodzaj świecy ma własne chłodzenie:

Świece parafinowe wymagają chłodzenia przez 24 godziny;

soja wystarczy na 4-5 godzin;

świece na wosku pszczelim wymagają co najmniej 6 godzin, optymalnym rozwiązaniem będzie pozostawienie ich całą noc;

stare świece trwają 2-3 godziny.

Pozostały ostatnie kroki - pozbądź się produktu i pociąć knot, pozostawiając nie więcej niż 7 mm od źródła świecy. Ta długość zapewni świecy żądaną wysokość ognia. Jeśli zostawisz knot zbyt długo, ogień będzie zbyt duży.

Wszystko, twoja własna świeca jest gotowa, lekka i ciesz się!

© 2012-2018 "Opinia kobiet". Podczas kopiowania materiałów wymagany jest link do źródła!

Redaktor naczelny portalu: Ekaterina Danilova

E-mail: [email protected]

Redakcja: +7 (965) 405 64 18

Robić świeczki w domu. Dekoracyjne świece własnymi rękami

Kiedyś świece były ważnym źródłem światła i oświetlały lokal. Dziś są wykorzystywane głównie do wystroju pomieszczenia, emanując przyjemnym aromatem i zapewniając komfort i przytulność w atmosferze. Jako ozdoba rzemieślnicy wytwarzają produkty o różnych kształtach i kolorach, a jednocześnie dekorują je wszelkimi dodatkowymi materiałami, zarówno sztucznymi, jak i naturalnymi. Robienie świec w domu stało się dla wielu fascynującym hobby. Zgodnie z radą tego artykułu, nawet początkujący może zrobić ten proces.

Kup specjalny materiał, aby zrobić świecę w domu, niekoniecznie. Wszystko, czego potrzebujesz, znajdziesz w kuchni lub schowkach dla dzieci. Przede wszystkim odbierz żużel z wcześniej używanych świec lub kup najprostszą parafinę w sklepie z narzędziami. Przygotuj małe formy i wielokolorowe kredki z wosku do barwienia. Formy mogą służyć jako kubki z jogurtu, kubki silikonowe do pieczenia, zestawy dla dzieci do zabawy z piaskiem i różne wyobrażalne możliwości. Możesz wlać kompozycję w przezroczyste szklanki. Pamiętaj jednak, że nie możesz usunąć gotowej świecy. Musisz go w pełni wykorzystać do opróżnienia szklanki. Barwnikami mogą być nie tylko kredki, ale także farba akrylowa lub olejna, a nawet kosmetyki dekoracyjne. Potrzebujesz również nici z bawełny, kija do mieszania i mocowania knota, pojemnika, w którym stopisz wosk. Rondel, który wykonuje zadanie łaźni parowej. W razie potrzeby można dodać do świecy olejki eteryczne, dzięki czemu będą smakować. Ozdobne drobiazgi nadają produktowi oryginalności i atrakcyjności. Po zebraniu wszystkich materiałów świece w domu będą proste i zabawne.

Knot musi zapewniać wysokiej jakości spalanie. Aby stworzyć świece dekoracyjne własnymi rękami, które nie będą palić, ważne jest, aby wybrać właściwą nić. Powinien być wykonany z naturalnego włókna, które spalone, rozpada się na popiół. Jeżeli podczas zapłonu żarnik wyłączy się pozostawiając stałą kulkę, wówczas jest to materiał syntetyczny.

Wybór knota zależy od wielkości i kształtu przyszłej świecy, rodzaju wosku i barwników. Jeśli używasz szklanej zlewki, knot na metalowym stojaku zapobiegnie przegrzaniu dna, zapobiegając przedostawaniu się ognia do dna. Średnica świecy określa jej grubość, od której zależy wielkość płomienia.

Aby sam tampon należy wziąć przędzy lub przędz naturalnych nici i zanurzyć w roztworze 1 łyżka soli, 2 łyżki kwasu borowego, zmieszanych ze szklanką wody. Wytrzymać gwinty w cieczy przez co najmniej 12 godzin. Po wyschnięciu sznur może być szydełkowany lub splata nitki ze sobą.

Sposoby i opcje, jak zrobić świece własnymi rękami, dużo. Różnią się one nie tylko kolorem i zawartością wewnętrzną, ale także różnorodnością form, które wykorzystują przy ich produkcji. Rzemieślnicy tworzą produkty w pomarańczowych skórkach, w dużych muszlach, w kartonowych konstrukcjach wykonanych własnymi rękami.

Świece w formie piasku są bardzo ciekawym rozwiązaniem. Dzięki piaskowi możesz uzyskać dowolny kształt produktu. Świece, których zdjęcie podano poniżej, dziewczyna tworzy na plaży. Oczywiście proces ten można powtórzyć w domu. W tym celu zwilżony piasek zabiera się i umieszcza w szerokim pojemniku. Potem pamiętamy dzieciństwo i modelowanie kulichiki w piaskownicy. Jesteśmy zajęci piaskiem, ściskając w nim różne kształty. Następnie należy wypełnić rowki ciekłym woskiem, który jest wylewany za pomocą łyżki. Wosk powoli spływa po metalu, co zapobiega niszczeniu formy w piasku. Czekamy aż zawartość ostygnie, po tym jak usuniemy gotową świecę.

Produkty przezroczyste wyglądają bardzo imponująco. Rozważ produkcję świec w domu za pomocą żelu. Do ich wytworzenia potrzebna jest garbnik, gliceryna i żelatyna. Aby przygotować mieszaninę, należy rozcieńczyć żelatynę w wodzie i dodać glicerynę w stosunku 20: 5: 25. Następnie masa jest podgrzewana w łaźni wodnej, aż stanie się przezroczysta. W tym czasie wymieszaj taninę z gliceryną 2:10, a także rozgrzej i dodaj do pierwszej kompozycji. Kontynuuj podgrzewanie, aż mieszanina będzie czysta. Przygotuj formy do napełniania masy. Muszą być przezroczyste i odporne na wysokie temperatury. Mogą to być okulary, kieliszki do wina, kieliszki do wina lub szklanki. Kształt może być ozdobiony muszlami lub trąbkami umieszczonymi na dole. Weź knot i zamocuj go na ołówku, który znajduje się w otworze szkła. Nie obniżaj knota w pobliżu dekoracji świecy, podnieś go o 1 cm, następnie powoli wstrzyknij roztwór do foremek i poczekaj, aż ostygnie. W końcu otrzymujemy oryginalne przezroczyste świece. Zdjęcie (na przykład) przedstawiono poniżej.

Robienie świec w domu za pomocą żelu jest przyćmione przez tworzenie niepożądanych pęcherzyków powietrza. Jeśli obecność powietrza nie jest zaprojektowana specjalnie w celu stworzenia realistycznego napoju gazowanego, rozważ kilka sposobów na pozbycie się pęcherzyków.

Powietrze z żelu wypływa szybciej, gdy nie jest zamarznięte i jest ciepłe. Więc nie usuwaj żelu z łaźni parowej, dopóki wszystkie bąbelki nie wypłyną. Im cieplejsza kompozycja, tym szybciej zostanie uwolniona z powietrza. Jeśli świeca jest już napełniona, trzymaj ją w pobliżu ciepłego piekarnika, na słońcu lub owinąć w ciepłą chusteczkę. Ogrzej dokładnie filiżankę, w której umieszcza się produkt.

Jeśli tworząc dekoracyjne świece własnymi rękami, używasz błahostek, takich jak muszelki, wypełnij je żelem i pozwól mu się zamrozić. Następnie użyj ich do dekoracji, bez odciążania mieszanki żelu.

Świece dekoracyjne z ziaren kawy

Powyżej zastanawialiśmy się, jak stworzyć świecę za pomocą żelu. Następnie opiszemy przykład, jak zrobić świece z wosku z dodatkiem dekoracji wykonanej z naturalnych materiałów. Aby stworzyć skorupę z ziaren kawy, musisz przygotować dwa kształty o różnych rozmiarach. Najważniejszą rzeczą jest to, że mniejsza forma powinna pasować w postaci większego rozmiaru, a jednocześnie zapewniać dużą przestrzeń między nimi. Geometrycznie kształty mogą być dowolne.

Wklejamy jedną formę do drugiej i wypełniamy lukę w naszym przypadku ziarnami kawy. W razie potrzeby można umieścić dowolny wystrój, koraliki, muszle, suszone kwiaty. Następnie przestrzeń z zawartością wypełnia się woskiem i odkłada, aż wyschnie. Po pewnym czasie formularz wewnątrz powinien zostać usunięty i umieszczony w pustym obszarze knota. Następnie wylać wewnętrzną przestrzeń masą świecy. Świeca wosku jest gotowa!

W niektórych przypadkach, aby stworzyć romantyczny nastrój, można użyć naturalnych składników, które wydzielają zapach. Takie produkty są krótkotrwałe i mogą być użyte jeden raz.

Aby stworzyć zapachową świecę, weź pomarańczę i pokrój ją na pół. Wycieramy miazgę łyżeczką, starając się nie uszkodzić skóry, która posłuży za formę przyszłej świecy. Krawędzie skórki są odcięte dekoracyjnie, pozostawiając ząbki. Zainstalować knot i zalać pomalowany wosk w obu połówkach. Oczekiwanie na stwardnienie wosku. Można użyć świecy. Podgrzany płomieniem łupina wydziela substancje zapachowe, nadając atmosferze szczególny komfort ciepła i romantyzmu.

Piękne i oryginalne świece w kształcie stożka. Wosk można pomalować na zielono i ozdobić, nadając mu wygląd drzewa noworocznego. A jak zrobić dom z świeczkami? Tak, to bardzo proste! Do stworzenia potrzebne są białe świece parafinowe i żużel, kolorowe kredki wosku, szklany pojemnik, arkusze z czasopisma, koraliki lub paciorki, wykałaczki.

Na początek przełamaj świece, usuń knot i złóż kawałki w szklane pojemniki. Dodać starte kredy i umieścić pojemnik w rondlu z gorącą wodą, aby stopić wosk. Jednocześnie przekręć arkusze magazynków za pomocą kulka i przymocuj krawędzie taśmą samoprzylepną. U podstawy ciasta przymocuj wykałaczkę plasteliną i przytwierdź knot. Włóż go do torby i wyjmij z otworu uformowanego na stożku. Następnie worek należy umieścić w pojemniku o wąskiej szerokości szyjki niż dzwonek na złożonym arkuszu. Następnie stopiony i barwiony wosk wlewa się do odwróconej torby. Po stwardnieniu knot u podstawy musi zostać odcięty, a papier musi zostać usunięty.

Do dekoracji świecy, kulki trzeba ogrzać w gorącej wody pincetą i wciska się delikatnie do wosku (może być dowolna, i jest możliwe, aby rozłożyć piękny wzór i etykieta).

Aby stworzyć marmurowe świece, potrzebujesz kawałków wosku. Możesz zrobić je sam. Po stopieniu wosku o odpowiednim kolorze, wlej go do szerokiego pojemnika i pokrój na kawałki, nie czekając na pełne utwardzenie. Ułóż utwardzone kawałki w kształt, opierając się na swojej wyobraźni. Można układać elementy, tworząc mozaikę na ścianach lub w warstwach w kilku kolorach. Następnie przykręć knot i wlej do formy stopiony wosk o innym kolorze. Bardzo gorąca mieszanka może lekko stopić kawałki, jeśli wylejesz trochę chłodnej masy, kawałki będą wyglądać jaśniej. Po wylaniu dotknij powierzchni pojemnika, powodując wniknięcie wosk do wszystkich pustych przestrzeni. Po całkowitym schłodzeniu zdejmij świecę z formy.

Tworzenie świec to bardzo fascynująca działalność, która nie wymaga doskonałej wiedzy i dużego doświadczenia. Tworząc takie produkty, nie tylko dekorujesz wnętrze nowym wystrojem, ale także uwolnisz się od poszukiwania prezentów dla krewnych i przyjaciół. W końcu każda świeca jest owocem twojej wyobraźni, która będzie miała własną indywidualność i kreatywność.

Jak zrobić piękne świece w domu

Nowoczesna produkcja świec to nie tylko produkcja niezbędnych artykułów gospodarstwa domowego. To prawdziwa sztuka, uderzający lot myśli i nieograniczona wyobraźnia. Nowoczesne świece to prawdziwe elementy wystroju i wnętrza, które łatwo zastępują dzieła sztuki. Dzisiaj tworzenie świec stało się ulubionym hobby wielu osób. Rzecz w tym, że świece są łatwe do wykonania, nie wymagają dużo drogiego materiału, ale pole do wyobraźni jest nieograniczone.

To, czego potrzebujesz, aby zrobić świecę własnymi rękami

Aby przygotować świecę, potrzebujemy parafiny. Można go kupić w specjalistycznych sklepach do robótek ręcznych, a także w sklepach z narzędziami. Parafinę można pobrać ze starych, spalonych lub połamanych świec. Zamiast parafiny można wziąć wosk pszczeli. Jest to naturalny materiał, który czyści i dezynfekuje powietrze podczas spalania. Jednak nie może być barwiony i aromatyzowany. Ostatnio wosk sojowy zyskuje na popularności. Szybko zamarza, pali się przez długi czas i jest łatwy do czyszczenia.

Zwróć uwagę na to, gdzie będziesz pracować. Przygotuj przestrzeń roboczą i przykryj ją starą ceratą lub gazetą. Potrzebujemy patelni do kąpieli wodnej, starej miski, knota i termometru. Jako knot możesz użyć cienkiego linowego lub papierowego holowania. Możesz ozdobić świecę dekoracyjnymi elementami - choinkowe gałęzie, muszle i piękne kamienie. Nie zapomnij o barwnikach - lepiej używać barwników na bazie oleju, jedzenie nie pasuje. Dodając aromatyczne olejki na pewnym etapie, nadasz świecom szczególny urok - z nich powstanie płonący zapach.

 1. Wlej wodę do garnka i połóż na ogniu. Będzie potrzebna do kąpieli wodnej. Ogrzanie wosku w otwartym ogniu jest niemożliwe - pali się i wyparowuje.

Po zamrożeniu możesz użyć świecy. Przed tym nie zapomnij przyciąć knot, pozostawiając mały ogon do pieczenia. Świecę można wyciągnąć z formy lub pozostawić do użycia bezpośrednio w niej. Świece własnego autorstwa mogą stać się przyjemnym i oryginalnym prezentem.

To interesujące! Jeśli podczas przygotowywania świecy do oleju dodaje się aromatyzowany olej z cytronelli, podczas palenia świeca oderwie komary. Jest to bezpieczna, prosta i skuteczna metoda ochrony przed uciążliwymi owadami.

Świece żaroodporne zyskują popularność dzięki swojej lekkości i oryginalnemu wzornictwu. Dekorowanie świec żelu jest przyjemnością, ponieważ przezroczysta struktura pozwala zobaczyć wszystkie elementy dekoracji. Zastanów się, jak zrobić żelową świecę.

 1. W sklepie dla rzemiosła i robótek należy kupić specjalny żel do robienia świec. Może być przezroczysty lub kolorowy. Możesz mieszać kilka kolorów, aby uzyskać pożądany odcień.
 2. Będziemy glazurować żel w taki sam sposób jak parafinę. Żel staje się płynny w 100 stopniach.
 3. W przygotowanej formie pomijamy knot w taki sam sposób jak w poprzednim opisie. U dołu dolne elementy dekoracyjne - guziki, kawałki suszonych owoców cytrusowych, zabawki, koraliki - wszystko. Należy pamiętać, że elementy dekoracyjne muszą być niepalne.
 4. Wstępnie umyj elementy dekoracyjne i wysusz je. Niektóre ozdoby można umieścić na dnie, podczas gdy inne można dodać do świecy, gdy rozlewa się stopiony żel. Pozostaną jakby unoszące się w przestrzeni.
 5. Ułóż elementy dekoracyjne tak, aby nie znajdowały się blisko knota. Zachowaj odstęp od knota co najmniej o jeden centymetr.
 6. Czasami po zamrożeniu świecy w żelu tworzą się bąbelki. Aby tego uniknąć, formularz musi zostać podgrzany. Można to zrobić, obniżając je do gorącej wody lub za pomocą suszarki do włosów. Jeśli umieścisz formę w wodzie, nie zapomnij o jej dokładnym wyschnięciu. Jeśli jesteś wręcz przeciwnie, chcą urządzić dużą świecę pęcherzyków i sprawiają, że nacisk na to, że jest to konieczne w celu schłodzenia wstępną formę w zamrażarce.

Po utwardzeniu żelowej świecy nie można użyć wcześniej niż w ciągu dnia.

Ciekawe pomysły na robienie świec

 1. Jako ciekawy pomysł możesz użyć żelu o kilku barwnych odcieniach. Aby to zrobić, wlej trochę żelu na dno formy i odczekaj kilka minut, aż się przylgnie. Następnie wlej żel z innym odcieniem do pojemnika. Możesz łączyć kolory i tworzyć jasną świecę w paski. Jeśli chcesz, aby kolory miały płynne przejście, nie musisz czekać długo, aby utrwalić. W takim przypadku będą one mieszane na kolorowej granicy. Jeśli chcesz uzyskać wyraźne granice, powinieneś poczekać dłużej. Nie należy jednak przesadzać kompozycji, lub po całkowitym krzepnięcia na powierzchni mogą tworzyć białawą folię - zepsuje wygląd świecy.

Znakomite ozdobne świece mogą zmienić atmosferę w domu. Świece wykonane własnymi rękami sprawiają, że wnętrze jest ciepłe i przytulne.

Wideo: jak zrobić przezroczyste żelowe świece

Jak mam powiedzieć mojej mamie, że mam okres?

 • Jak przestać się bać latać samolotem

 • Co zrobić, jeśli kość rybna utknie w gardle

 • Kurkuma - dobra i zła dla zdrowia organizmu

 • Jak wybrać odpowiedni filtr przeciwsłoneczny

 • Jak szybko jesteś trzeźwy w domu

 • Jak wybrać dobre wino w sklepie

 • Jak nauczyć się medytować w domu

  Brak komentarzy! Pracujemy nad naprawieniem tego!

  Brak komentarzy! Pracujemy nad naprawieniem tego!

  Wszyscy ludzie o niebieskich oczach są potencjalnymi krewnymi, ponieważ niebieski jest mutacją genu HERC 2. Na świecie ludzie o tym oku pojawili się około 10 tysięcy lat temu.

 • Dodaj komentarz

  Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

  51 − 50 =