Zimne wyroby porcelanowe

Zimna porcelana własnymi rękami: rzemiosło dla początkujących. Produkty z zimnej porcelany własnymi rękami - klasa mistrzowska ze zdjęciem

Zimna porcelana - najtańsza, niedroga i bardzo wygodna do modelowania.

Praca z nim jest całkowicie bezpieczna, a tworzenie kompozycji, w której nie potrzebujesz specjalnych umiejętności rzeźbiarskich, może nawet uformować z porcelany dziecko w wieku przedszkolnym.

W domu możesz zrobić zimną porcelanę własnymi rękami.

Zimna porcelana własnymi rękami: przepis na robienie

Przepisy na produkcję zimnej porcelany są świetne, a każdy mistrz ma swoje sekrety i komponenty. Najczęściej spotykane w nich jest jedno: klej PVA (biały, budowlany), 1 część, 1 część skrobi (zaleca się kukurydzę), 2 łyżki gliceryny (sprzedawane w aptece), 1 stół. łyżka kremu dla niemowląt (lub dowolnego innego).

Klej wlewa się na patelnię lub do rondla, dodaje śmietanę, całą masę należy stale mieszać z szybkimi ruchami, rondel umieszcza się na ogniu w celu ogrzewania, skrobia stopniowo wylewa, a mieszanie trwa.

Masa prawie natychmiast zgęstnieje i będzie przypominać ciasto bez zmieszania, stopniowo w saucepocie okaże się "śnieżną kulą", powinna być układana na powierzchni o kremowej powierzchni i pozostawiona do ostygnięcia. Następnie masa jest mieszana do jednolitego stanu. W tej formie masa może być przechowywana do 2 dni, ale lepiej jest jej użyć natychmiast.

Zimna porcelana jako materiał: wykonujemy własne rzemiosło dla początkujących: lekcje mistrzowskie

Produkcja kwiatu bzu:

Na początek wyrzeźbiony jest biały kwiat, a odcienie koloru są stosowane później.

Masa szybko więdnie, więc po każdym szczypaniu trzeba ją przykryć kawałkiem folii polietylenowej.

1. Kawałek masy odrywa się od wielkości grochu.

2. Za pomocą palców do grochu przymocowany jest kształt kropli.

3. Za pomocą małej pary nożyczek kroplę przecina się na szerokość, kilka razy, tak aby uformować płatki. Następnie ostrożnie rozłóż powstałe płatki.

4. Liście kwiatowe przybliżają się do trzech podejść, gotowy produkt jest podawany za pomocą pincety.

5. Aby wykonać trzon, należy pobrać drut, odciąć go o wymaganą długość, złożyć i skręcić na pół. Zakładka powinna być zanurzona w kleju PVA, punkt - przekłuć kwiat w środku i pociągnąć za drut aż do końca. Produkt jest instalowany w wazonie, zanim klej wyschnie. Kiedy klej wyschnie, płatki muszą się zamknąć.

6. Wykonujemy kwiat z płatkami o innym kształcie. Formowana jest również kropla, ale teraz nie jest ona szeroka, ale wąska. Kontynuujemy działanie krok po kroku, tak jak w przypadku pierwszego kwiatu.

7. Kolejną wersją kwiatu jest liliowy pączek. Aby to zrobić, groch natychmiast musi być nawleczony na drut za pomocą kleju. Bezpośrednio na drucie palcem paciorek ma kształt kropli. Nożyczki właśnie przecinają górę. Wszystko, bud jest gotowy!

8. Robimy to kilka razy, aż zostanie utworzona wystarczająca liczba pączków i kwiatów.

9. Aby uzyskać kolorowy kwiat, musisz zważyć masę w procesie wyrabiania. Aby to zrobić, odrywa się kawałek masy, w środku kapie akrylowa farba bzu. Ważne jest, aby nie polać, w przeciwnym razie masa będzie słabo zagniatana. Teraz musisz rozciągnąć go do jednorodności.

10. Po zrobieniu wystarczającej ilości kwiatów, musisz wysłać je do wyschnięcia w miejscu, w którym nie ma przeciągów. W przybliżeniu zajmie to jeden dzień. Po wyschnięciu kwiaty zmniejszają objętość o dwadzieścia procent.

11. Teraz możesz zebrać kwiatostany, ponieważ drut jest skręcony. W środku kwiat z kropelką farby jest farbowany na środku.

12. Ulotki są wycinane nożyczkami z walcowanej masy o zielonym kolorze. Zszywki są wykonywane przez stos (pałeczki).

13. Jest bukiet. Wszystko gotowe! Możesz podziwiać!

1. Sakura do rzeźbienia nie jest mniej interesująca. W tym celu dwie masy "kiełbasy": niepomalowane i zabarwione na różowo są wyrzucane z masy. Biała kiełbasa powinna być więcej niż różowa, dwa razy. Teraz muszą być złożone i ukształtowane jak pręt. Następnie jest cięty na kostki.

2. Z kostki formowany jest płatek.

3. Płatki zbiera się w kwiatku, należy je przymocować niewielką ilością PVA. Zebrane płatki są przekłute drutem pod łodygą.

4. Pączki są wytwarzane w ten sam sposób, co pączki bzu. Nie zapomnij o kropli kleju na drucie.

5. Sakralne działki składają się z pięciu płatków, mogą być zacienione za pomocą kosmetycznych cieni. Powtarzamy operacje - drut, klej, pączek i działki.

6. Gałązka wiśni będzie podobna do gałązki bzu. Konieczne jest wzięcie pod uwagę jego naturalnego wyglądu (najpierw można zobaczyć zdjęcia sakury w Internecie). Na gałązkę nakłada się niewielką warstwę brązowej masy, naśladując kora gałęzi. Palcom należy nadać charakterystyczne pęknięcia i wypukłości.

Róża z zimnej porcelany własnymi rękami

Aby zrobić róże, potrzebujesz wszystkiego, co jest na zdjęciu:

1. Zrolowana jest mała kulka.

2. Z niej powstaje kropla.

3. Końcówkę wykałaczki zanurza się w PVA, a powstały w ten sposób kropelkę nawleka się szeroką podstawą w dół. To jest podstawa kwiatu. W celu utrwalenia i stabilności należy przykleić koniec wykałaczki do pianki lub gąbki.

4. Słupek kwiatowy lepiej jest przygotować wcześniej, aby mieli czas na wysuszenie.

5. Ponownie tworzymy piłkę. Kształt kropli jest przymocowany do piłki.

6. Na naszej dłoni plujemy kroplami, tworząc płatek róży. Upewniamy się, że krawędzie nie są grube.

7. Na podstawie róży kropla PVA jest nakładana na sprzęgło, a pierwszy płatek jest nakładany, powinien lekko "uścisnąć" 9raquo; środek.

8. Powtórz kroki 5-7, tworząc pożądaną liczbę płatków. Zaczynając od drugiego płatka, każdy kolejny musi być nałożony na poprzedni.

9. Patrzymy na zdjęcie kwiatu róży i dopasowujemy się do prawdziwego kwiatu (wykonujemy obronę i zakręty we właściwych miejscach)

Z tych kwiatów można później zrobić dekoracyjną topiary - piękne drzewo na długiej nodze. Gałęzie bzu i sakury mogą ozdobić dom lub dać komuś.

Z zimnej porcelany można zrobić nie tylko kwiaty, ale także różne figurki, wdzięki, panele, ozdobić listwy kwiatami, zrobić ciekawe płaskorzeźby i wiele innych różnych rzemiosł.

© 2012-2018 "Opinia kobiet". Podczas kopiowania materiałów wymagany jest link do źródła!

Redaktor naczelny portalu: Ekaterina Danilova

E-mail: [email protected]

Redakcja: +7 (965) 405 64 18

Zimne porcelanowe dłonie

Klasy kreatywności polegają na pracy z różnymi rodzajami materiałów. Podczas modelowania figurek, na przykład, oprócz gliny, można użyć zimnej porcelany, która jest o wiele łatwiejsza w obsłudze. Ta mieszanka z tworzywa sztucznego jest bardziej delikatna, co gwarantuje zachowanie poczucia nieważkości w gotowych wyrobach ręcznych. Często z zimnych porcelanowych kwiatów powstają drobne szczegóły, które wymagają dokładnych badań.

Głównymi składnikami, bez których trudno sobie wyobrazić przygotowanie tego rodzaju porcelany, przez długi czas były glicerynę, skrobię kukurydzianą, klej PVA i olej. Współczesne przepisy przechodzą zmiany w składzie. Wymyślono jednorodną kompozycję do modelowania na początku ubiegłego wieku w odległej Argentynie. Początkowo został stworzony do produkcji małych figur z wieloma szczegółami. Artystyczne modelowanie zimnej porcelany jest popularne wśród dorosłych i dzieci ze względu na ekstremalną prostotę pracy z nim.

Jak zrobić zimną porcelanę własnymi rękami

Wygodą miękkich, zgodnych mieszanek dla kreatywności jest umiejętność przygotowania ich w domu. Możesz zrobić zimną porcelanę własnymi rękami bez większego wysiłku i pieniędzy. Instrukcje krok po kroku różnią się, ale najczęściej zawierają te same kroki i składniki. Przepis na zimną porcelanę w domu może zawierać krok jak gotowanie i może się bez niego obejść. Istnieją sposoby gotowania nawet w kuchence mikrofalowej, ale są one bardziej pracochłonne.

Nauczanie klasy mistrzowskiej dla początkujących

Aby dowiedzieć się, jak tworzyć piękne figury, zajmie to trochę czasu, ale nawet początkujący, którzy nigdy nie byli zaangażowani w rzemiosło modelarskie, będą mogli bez trudu przygotować zimną porcelanę. Waga jest przygotowywana z następujących elementów:

Bardziej powszechnym sposobem gotowania jest:

 1. Weź taką samą ilość sody i skrobi, poruszaj się między sobą w rondlu.
 2. Stopniowo dodawać wodę do suchych składników. Proporcje powinny wynosić 2: 1.
 3. Wlać trochę oleju.
 4. Umieścić kompozycję na niskim ogniu i, ciągle mieszając, doprowadzić do zgrubienia. Porcelana powinna mieć gęstą konsystencję.
 5. Po wyłączeniu płytki przykryj rondel porcelaną, uprzednio zwilżoną ręcznikiem.
 6. Po osiągnięciu odpowiedniej temperatury, promuj materiał rękoma, aby zapewnić jednolitość.

Przepis na zimną porcelanę bez gotowania

Gotować czy nie gotować? Oto jest pytanie! Rzemieślnicy, przygotowując zimną porcelanę własnymi rękami, dzielą się na dwie kategorie: pierwszą do warzenia, drugą do niego. Nie ma praktycznie żadnych różnic w spójności i właściwościach różnic. Zimna porcelana bez gotowania jest tym samym plastikiem i jest łatwo dostępna. Wśród niezbędnych są takie składniki:

 1. Wyjąć naczynia, wytrzeć do sucha i wlać do nich skrobię. Możesz wziąć kukurydzę lub ziemniaki.
 2. Lekko stapiając wazelinę w łaźni wodnej, dodaj ją do suchego składnika.
 3. Wlać trochę sody. Ostrożnie zagnieść przyszłą porcelanę, aby uniknąć tworzenia się grudek.
 4. Następnie na łyżeczce dodaj klej, aby uzyskać miękkość struktury.
 5. Przed przystąpieniem do pracy należy naoliwić materiał, zmiażdżony do jednorodności za pomocą wazeliny.

Jak gotować skrobię ziemniaczaną na talerzu

Skrobia ziemniaczana jest składnikiem bardziej znanym kulinarnym mistrzom niż jej kuzyn kukurydziany. Będzie można go znaleźć niemal w każdym domu, więc gotowanie z niego porcelany może być łatwiejsze pod względem dostępności. Jeśli planujesz tworzyć lekkie elementy, takie jak płatki róż, lepiej zrezygnuj ze skrobi ziemniaczanej, ponieważ cechą produktu jest szarawy kolor. Prosta, klasyczna metoda polega na gotowaniu na kuchence. Lista komponentów:

 • skrobia ziemniaczana - 180 g;
 • klej - 180 ml;
 • sok z cytryny - 1 łyżka. l.;
 • gliceryna - 1 łyżka. l.;
 • Wazelina - 1 łyżka. l.
 1. Konsekwentnie łącz wszystkie składniki w małym rondlu. Masa będzie ciekła, musi być wymieszana do jednolitej konsystencji, przed ugotowaniem przez obróbkę cieplną.
 2. Naczynia z roztworem nakłada się na najsłabszy ogień i kompozycję miesza się. Gotowość określa się, przyklejając do masy łyżki.
 3. Ochłodzony materiał miesza się ze smarowanym kremem przez co najmniej 5 minut.

Jak pokolorować wynikową masę

Zimna porcelana wytwarzana w domu wymaga zabarwienia. Aby nadać barwie zabarwienie, stosuje się barwniki spożywcze, pigmenty i farby akrylowe. Pierwsze dwa barwniki stosuje się do gotowania porcelany, dodając do kompozycji razem z głównymi składnikami. W takim przypadku musisz przygotować kilka koralików z porcelany, aby nadać każdemu inny kolor. Farby akrylowe są stosowane, gdy produkt wyschnie i wystarczy go pokolorować. Ta opcja jest trochę wygodniejsza, praktyczna i zajmuje mniej czasu.

Zimna porcelana jest materiałem, o którym często wspominano w kursach mistrzowskich dotyczących tworzenia kwiatów. Możesz je zaślepić, bez użycia specjalnych narzędzi, jedną ręką, ale najlepszy rezultat uzyskuje się za pomocą form. Poza tym delikatne kwiaty są wykonane przy użyciu plastikowych łyżek. Plastyczną masę układa się i przewraca na głębszej łyżce, a następnie kilka takich elementów zbiera się w kwiatku, na przykład w tulipanie. Narzędzia mogą być używane w różny sposób, ten twórczy proces jest ograniczony tylko wyobraźnią.

Jak prawidłowo wysuszyć gotowy produkt

Suszenie gotowego statku jest ważnym etapem całej pracy z zimną porcelaną. Zdarzają się sytuacje, w których podczas suszenia gotowego produktu materiał pęka, pozostawiając brzydkie rowki. Jak prawidłowo wysuszyć ręcznie wykonany artykuł? Odbywa się to w temperaturze pokojowej, co najmniej w ciągu 24 godzin. Bardzo ważne jest, aby produkt przewrócił się, jeśli leży na jednej stronie, a nie w pozycji pionowej. Aby przyspieszyć proces, niektórzy pacjenci potrzebują lekko podgrzać piekarnik, a następnie go wyłączyć i krótko umieścić tam ręcznie wykonany artykuł.

Wideo: jak zrobić płynną porcelanę własnymi rękami

Sieć dosłownie roi się od klas mistrzowskich wykwalifikowanych pracowników, nagrywane na wideo, gdzie dzielą się swoimi sekretami na temat modelowania z zimnej porcelany. Takie lekcje są bardzo oczywiste, zawierają one krok po kroku receptę na przygotowanie materiału i kilka opcji jego obsługi. Często łatwiej jest wizualnie zrozumieć, jak pracować z plastyczną masą, niż wtedy, gdy etapowe tworzenie jednostki jest opisane werbalnie. Poniżej znajdziesz kilka szczegółowych instrukcji wideo.

Rzemiosło z zimnej porcelany własnymi rękami: mistrzowska klasa dla początkujących

Produkty z porcelany zawsze były podziwiane. Teraz możesz samodzielnie symulować ręcznie robione artykuły z zimnej porcelany. Do przygotowania materiału potrzebne będą dość przystępne komponenty: klej, skrobia spożywcza, płynna gliceryna i baza olejowa.

Produkty z zimnej porcelany: cechy produkcyjne

Ostatnio ten rodzaj sztuki użytkowej zyskuje na popularności. W wolnym czasie możesz modelować różne rzemiosła z zimnej porcelany własnymi rękami. Najważniejsze jest prawidłowe przygotowanie materiału eksploatacyjnego i obserwowanie pewnych cech charakterystycznych projektu jednostki:

 • do wytwarzania zimnej porcelany, stosowanie kleju PVA, skrobia stołu (1 st.), ciecz glicerol (1 łyżeczka ..) i wody (2/3 v.) (1/2 v.);
 • wszystkie składniki w określonych proporcjach są mieszane w pojemniku i podgrzewane do momentu, gdy masa się zgęstnieje;
 • Ogrzaną masę należy najpierw ułożyć na ręczniku lub serwetce zwilżonej lodowatą wodą;
 • Aby wymieszać zimną porcelanę z rękami, powierzchnia jest wlewana przez skrobię stołową;
 • że mieszanina była elastyczna, przed zagniataniem ręcznym konieczne jest natłuszczenie kremem;
 • zimna porcelana pozostaje elastyczna przez dwa dni;
 • Aby nadać mu odpowiedni odcień, można użyć dowolnego barwnika do jedzenia;
 • Aby utworzyć spacje, musisz użyć szablonów;
 • każdy detal powinien być starannie wysuszony, aby wyrób pozostał w formie;
 • jeśli malujesz osobno dowolne elementy jednostki, trzymaj je nad parą, aby środek barwiący był równomiernie rozmieszczony na powierzchni.

Jeśli interesuje Cię tylko ten kierunek robótek i chcesz opanować prawdziwe arcydzieła sztuki z zimnej porcelany, zacznij od prostego rzemiosła. Na przykład zrób prezent w stylu ręcznie robionym dla ukochanej osoby. Kiedy opanujesz wszystkie aspekty modelowania z zimnej porcelany, możesz skomplikować zadanie i zaprojektować wyjątkowe modele o różnych kształtach.

Nauka tworzenia piwonii porcelanowych

Spróbujmy najpierw stworzyć oryginalną piwonia. Przy okazji możesz zrobić jeden duży kwiatek lub pokazać swoją wyobraźnię i stworzyć piękny bukiet. Aby to zrobić, musisz zakupić kilka atrybutów kwiatowych, w szczególności taśma magnetofonowa, podstawy na dziurki na guziki, kolorowe wstążki.

 • porcelana zimna różowa i zielona;
 • nożyczki;
 • łodygi kwiatowe;
 • szablony formularzy.
 1. Jeśli pod ręką nie masz porcelanowego różu, możesz mieszać biel i czerwień.
 2. Teraz dzielimy zimną różową porcelanę na 20 małych kawałków i 12 dużych.

 • Palce lub za pomocą łyżeczki rozpoczynają modelowanie płatków.
 • Pamiętaj, aby je nacisnąć, aby uzyskać wybrzuszenie. Powinniśmy mieć 20 małych i 12 dużych płatków.
 • Wszystkie małe płatki są sklejone parami. W sumie powinniśmy otrzymać 10 sparowanych płatków.
 • Następnie mamy wszystkie blanki z zakrzywioną stroną dla siebie i zaczynamy tworzyć wentylator.
 • Wszystkie sparowane płatki są ze sobą połączone, co powoduje ich delikatne zachodzenie na siebie.
 • Spiralnie przekręcić powstałą preformę w kwiat, lekko naciskając na zimną porcelanę.
 • Nakładanie się dużych płatków wzdłuż obwodu kwiatu. Wypukła strona musi być zewnętrzna.

 • Odkładamy nasz kwiat na bok i przystępujemy do modelowania liści.
 • Na specjalnym wzorze układamy zimną porcelanę o kolorze zielonym lub sałatkowym i wciskamy ją tak, aby powstały blizny.
 • Liście są starannie wygięte palcami, aby uzyskać nieco spiczasty kształt.
 • Następnie kwiatek nakręca się na kiju florystycznym. W tej formie pozostawić kwiat do wyschnięcia na jeden dzień.
 • Gdy porcelana twardnieje dokładnie, dodać do naszych kwiatów liści, wstążki zdobić łodygę i tworzą masę.
 • Tutaj możesz zdobyć taki oryginalny bukiet piwonii.
 • Jak już rozumiesz, konieczne jest przygotowanie porcelany poprzez obróbkę cieplną. Ale możesz wybrać prostszą wersję i zrobić sobie zimną porcelanę bez obróbki cieplnej. Rzemiosło bez gotowania z takiego materiału nie ma różnej tekstury i elastyczności.

  Wszystko, czego potrzebujesz - jest, aby wziąć skrobi spożywczej i wazelinę i szlifować je aż do uzyskania jednorodnej mieszanki. Następnie masę, jest konieczne dodawanie oleju i gliceryny w małych porcjach rozłożone kleju PVA, vymeshivaya zimno porcelany. Spróbujmy zrobić taki materiał i stworzyć z niego oryginalny kwiat maku.

  • porcelana zimna czerwień, czerń i zieleń;
  • nożyczki;
  • folia;
  • wykałaczka;
  • wałek do ciasta.
  1. Modelowanie maku rozpoczyna się od pustych płatków.
  2. Z czerwonych porcelanowych dłoni tworzymy płatek o trójkątnym kształcie.
  3. Tworzymy przez analogię kolejne trzy płatki.
  4. Każdy płatek jest nakładany na folię i ostrożnie dziergamy go wałkiem do ciasta.
  5. Następnie za pomocą wykałaczki robimy porządne zagniecenia na płatkach w dowolnej kolejności.
  6. Po zrobieniu wszystkich płatków odłóż je na bok.
  7. Z zielonej porcelany wykonujemy koło i naciągamy na florystyczny kij.
  8. Za pomocą nożyczek modelujemy środek kwiatu maku.

 • Z czarnej porcelany rozwijamy pasek i przecinamy krawędź nożyczkami. Powinno być jak ta grzywka.
 • Przymocuj czarną porcelanową sztabkę do zielonego środka kwiatu, a następnie w kółko przymocuj czerwone płatki.
 • Kwiat maku można zamocować na długiej łodydze i ozdobić dekoracyjną taśmą i liśćmi.
 • W ostatnich latach, modelowanie zimnej porcelany rzemiosła domowej roboty zyskuje popularność. Można dokonać dowolny kształt trójwymiarowy, bukiety kwiatów, kosze i tak dalej. N. Wybierz wygodny sposób przygotowywania porcelany, a na zakup jej koloryt, akryl lub farby gwasz, barwnik do żywności.

  Drodzy czytelnicy, chętnie przyjmiemy waszą wdzięczność, a także krytykę i wszelkie uwagi. Razem tworzymy tę stronę lepiej.

  Dodaj komentarz

  Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

  55 − = 50