Zdjęcie w stylu rustykalnym

Zdjęcie w stylu rustykalnym

Rustykalne wnętrze

Styl rustykalny we wnętrzu powstały w przeciwieństwie do nowoczesnych stylów, takich jak high-tech, i stały się doskonałą alternatywą dla klasycznych stylów. Obfitość szkła i betonu, chromowane części i najnowocześniejsza technologia, tworzywa sztuczne i jasne kolory nie pomagają złagodzić stresu. We współczesnym świecie, w bardzo szybkim tempie, czasami chcesz zrelaksować swoją duszę i odzyskać siły. Wnętrze w stylu rustykalnym jest idealne do tych celów.

Z francuskiego słowo "rustykalny" jest tłumaczone jako "wiejski", "szorstki". To trochę jak amerykański styl wiejski i rosyjski styl wiejski. Natychmiast staje się jasne, że we wnętrzu w stylu rustykalnym nie ma miejsca na tapety z krzykliwymi rysunkami, sufity napinane, chwytliwe akcesoria z tworzywa sztucznego. Ale jak zrozumieć, co wyróżnia styl rustykalny we wnętrzu, co jest w nim wyjątkowe.

Co to jest rustykalne wnętrze?

Ten styl jest jak najbardziej zbliżony do natury. I to jest prawdziwa natura ze wszystkimi jej wadami i zaletami. Rustik łączy w sobie wdzięk natury i brutalność.

W tym stylu dozwolone są tylko naturalne materiały, ale nie muszą one być doskonałe. Jeśli to drzewo, to powinno być z węzłami, pęknięciami, zadziorami. Nie otwieraj drewna lakierem, nie szlifuj go, ponieważ nieoczyszczona powierzchnia jest prawdziwym rustykalnym stylem. W tym samym czasie na stoliku wykonanym z takiego drzewa powinny być eleganckie talerze w jasnych kolorach i wazon ze świeżymi kwiatami.

Takie szczegóły zmiękczają szorstkość mebli i używanych materiałów, dodają wnętrzu przytulności i wyrafinowania.

Można również użyć kombinacji drewna i kamienia, na przykład belki z nieobrobionego lekkiego drewna dodadzą wnętrzu łatwości. Ale do wyboru kamienia należy podejść ostrożnie: nie powinien wyglądać drogo i poddawać się dodatkowej obróbce. Meble mogą być najprostsze lub ozdobione rzeźbami, a na drewnianych półkach można umieścić dekoracyjną glinę lub drewniane miski.

Cechy rustykalnego stylu we wnętrzu

Jak już zapewne zrozumiałeś, głównym elementem stylu rustykalnego jest drzewo. Musi być dużo drzew. To są belki, podłogi i meble, nawet naczynia i przedmioty dekoracyjne - rustykalny jest bardzo blisko związany z drzewem.

1. Kolor drzewa zmienia się od jasnych do ciemnych odcieni brązu, przy czym "starzenie" materiału odgrywa szczególną rolę. Aby ułatwić sobie wyobrazić sobie odpowiednie wnętrze, pamiętaj, jakie meble są zwykle przechowywane na strychach. Już przestarzałe ich wieku w jednej roli (drzwi lub ramy) fragmenty płyt stają się częścią nowych rzeczy. To drzewo jest cenione w stylu rustykalnym.

2. Innym popularnym materiałem tego stylu jest kamień (kwarc, piaskowiec), który również podlega minimalnej obróbce. Fani stylu rustykalnego wolą płótno samodziałowe, które nie jest tak łatwe do znalezienia. Wszystkie tkaniny we wnętrzu powinny być naturalne, rustykalne nie tolerują syntetyków.

3. Paleta kolorów jest reprezentowana przez naturalne miękkie kolory: wszystkie odcienie brązu, beżu, piasku, szarego, stonowane żółte i stłumione czerwone, bagienne.

4. Dekorowanie ścian biegnie drzewo lub kamień, trochę mniej używane białą farbą (zaniedbania w stosowaniu, chropowatość i szczotka znaki są mile widziane), w niektórych przypadkach, we wnętrzu w stylu rustykalnym, można znaleźć jasne tapety.

5. Ozdoby w tym stylu są nieodpowiednie.

6. Podłoga jest zwykle wykonana z nieprzetworzonych desek lub kamieni ozdobnych.

7. We wnętrzu w stylu rustykalnym kominek jest niezwykle harmonijny. Nie mówimy o kominku ze starożytnego zamku, ale raczej o domu, który rozgrzewał zwykłych wieśniaków. Takie siedliska służyły nie tylko do ogrzewania całego domu, ale służyły również jako talerz - przygotowywały obiady i kolacje.

8. Sufit w stylu rustykalnym musi być dźwigarem. Bez względu na to, czy będą to prawdziwe belki, które spełniają swoją funkcję, czy tylko imitację - nie ma to znaczenia. Kolor drzewa w tym przypadku powinien kontrastować z kolorem ścian.

9. Wykończenie drzwi i okien również powinno być dość szorstkie, wpajać niezawodność. Metalowo-plastikowe okna we wnętrzu w stylu rustykalnym trudno znaleźć swoje miejsce.

10. Łóżko może być całkowicie lub częściowo wykonane z bali.

11. Metal we wnętrzu nie odgrywa dominującej roli, ale musi być obecny w postaci kutych świeczników, sztućców, przyborów kuchennych.

Ciekawe fakty o rustykalnym stylu

Ze względu na swoją prostotę i bliskość natury, ten styl nie jest tak łatwy do wykonania, jak mogłoby się wydawać. Nieobrobione drewno i kamień (nie marmur lub granit) musiały obniżyć koszty naprawy w stylu rustykalnym. Ale nie.

Najdroższym przedmiotem będą być może meble. Narochito szorstki, rustykalny i prosty, nie jest sprzedawany w sklepach i jest robiony na zamówienie. To nie jest produkcja masowa, ale prawdziwa praca ręczna. A praca ręczna kosztuje dużo pieniędzy. Oczywiście, możesz spróbować zrobić meble i półki własnymi rękami, ale nie jest to łatwe.

Następnym elementem będzie wyposażenie domu: lampy, krany, wanna, zlewozmywak, lodówka, a nawet czajnik - nie jest trudno to wszystko kupić, ale bardzo trudno jest wybrać styl.

W związku z tym tak ważne rzeczy będą kosztować znacznie więcej niż ich bardziej konwencjonalne odpowiedniki.

Oczywiście wnętrze w stylu rustykalnym nie wymaga zakupu drogich perskich dywanów lub skór zwierzęcych, ale naturalne materiały od dawna są bardzo poszukiwane i oczywiście bardzo cenione.

Możesz także zaoszczędzić na najnowocześniejszej technologii, ponieważ nie będziesz jej potrzebować. W takim "rustykalnym" wnętrzu nie mieści się duży telewizor plazmowy. Należy zauważyć, że nowoczesne meble designerskie, szklane stoły do ​​kawy i jasne kolory w rustykalnym stylu tego miejsca, nie zostaną znalezione.

Styl rustykalny idealnie nadaje się do dekoracji domu wiejskiego, trudno będzie go zrealizować w mieszkaniu. Ale w obecności pożądania, pomysłów i środków, kącik wiejski może powstać w zwykłym mieszkaniu wielopiętrowego budynku.

Wnętrze w stylu rustykalnym: cechy konstrukcyjne

Styl rustykalny we wnętrzu, którego zdjęcie widać w tym artykule, wyglądał jakby był w opozycji do istniejących stylów współczesnych i stał się alternatywą dla klasycznych stylów.

Obfitość chromowanych detali, szkła i betonu, najnowocześniejsza technologia, jasne kolory, zdaniem psychologów, nie przyczyniają się do usuwania stresu. W nowoczesnym rytmie życia ludzie coraz bardziej chcą zrelaksować swoją duszę i przywrócić utraconą siłę w specjalnym, bliskim naturze wnętrzu.

Styl rustykalny był dopiero znany specjalistom w dziedzinie wzornictwa. Ale z czasem liczba jego wielbicieli zaczęła szybko rosnąć. W Europie i Stanach Zjednoczonych zainteresowanie pojawiło się nieco wcześniej. Nazwa stylu pochodzi od łacińskiego słowa rusticus, co oznacza "rustic9raquo;. Słowo "rustykalny" w języku angielskim służy do opisu bardzo prostych i niegrzecznych elementów życia na wsi.

Wnętrze w stylu rustykalnym: podstawowe funkcje

Ten styl jest zbliżony do natury, ze wszystkimi zaletami i wadami. Wystrój wnętrz w stylu rustykalnym to połączenie elegancji i brutalności natury. Taka mieszanka surowych faktur i nowoczesnych elementów została podkreślona w odrębnym stylu, który stał się powszechny w Skandynawii, Europie i Stanach Zjednoczonych.

W tym stylu używane są tylko naturalne materiały, ale nie powinny one być upiększane: drzewo musi mieć pęknięcia, sęki, zadziory. Nie jest lakierowany, nie szlifowany, ponieważ nieoczyszczona powierzchnia - to prawdziwy styl rustykalny.

W tym samym czasie stół wykonany z takiego drewna często zdobi eleganckie szkło i wazon z kwiatami. Dzięki takim szczegółom chropowatość materiałów i wykończeń zostaje zmiękczona, dodają wnętrzu wyrafinowania i przytulności.

Wnętrze w stylu rustykalnym pozwala na połączenie kamienia i drewna. W związku z tym belki wykonane z lekkiego drewna dodają atmosfery lekkości. Do wyboru kamienia należy podchodzić bardzo ostrożnie: nie powinien wyglądać drogo i być poddawany dodatkowej obróbce.

Meble mogą być tak proste, jak to jest ozdobione rzeźbami, a drewniane lub gliniane naczynia będą odpowiednie na drewnianych półkach.

Z powyższego wynika, że ​​głównym elementem tego stylu jest drzewo. To powinno być dużo. To są podłogi, meble i belki, a nawet przedmioty wystroju i naczynia. Jego kolorem może być wszystko. Różni się od jasnych do ciemnych odcieni brązu, w tym przypadku szczególną uwagę zwraca się na starzenie się materiału.

Wnętrze w stylu rustykalnym jeszcze nie bez jednego materiału - kamień. Najczęściej jest to kamień piaskowiec, kwarc, przetwarzany minimalnie. Fani tego stylu wolą sukno samodziałowe, co nie jest łatwe do kupienia. Wszystkie tkaniny powinny być naturalne - wnętrze rustykalne nie pozwala na użycie syntetyków.

Metal w takim wnętrzu nie ma pierwszorzędnego znaczenia, ale z pewnością musi być obecny w postaci sztućców, kutych świeczników, przyborów kuchennych.

Z reguły są to naturalne miękkie kolory: wszystkie odcienie brązu, piasku, beżu, szarego, stłumione żółte i stłumione czerwone, bagienne. Jasne kolory mogą być używane tylko jako kilka akcentów.

Oprócz kamienia i drewna, biała farba jest czasami używana do dekoracji ścian. Jest nakładany niedbale, z szorstkością i śladami pędzla. W niektórych przypadkach, zwłaszcza gdy w mieszkaniu miejskim powstaje rustykalne wnętrze, dozwolone są lekkie tapety bez ozdób.

W stylu rustykalnym może to być tylko jedna - dźwigar. I w tym przypadku nie ma znaczenia, czy rzeczywiście buduje belki, które pełnią funkcję lub imitują. Kolor drzewa belki kontrastuje z kolorem ścian.

Z reguły używana jest deska - szorstka i naturalna w wyglądzie lub przetworzona, w tym błyszcząca, podbarwiona. Należy użyć tkanego dywanu, na przykład, juta, sezalevogo, płytek ceramicznych, co jest dobrze naśladuje teksturę lub kolor drewna, zardzewiałych powierzchni kamienia, starych.

Wnętrze w stylu rustykalnym nie może być wykonane bez kominka. W tym przypadku nie jest to kominek ze średniowiecznego zamku, ale prawdziwy dom, który rozgrzewał mieszkańców wiosek. Nie zwykli rozgrzewać domu. W tym samym czasie był to piec, na którym przygotowywano jedzenie.

Styl rustykalny nadaje się do stworzenia wnętrza w wiejskim domu. Ale to nie znaczy, że nie można go użyć w mieszkaniu miejskim. Najczęściej w tym przypadku wnętrza są wyposażone w nowoczesne produkty o dość zwięzłej konstrukcji. Kolor mebli, z reguły, powtarza tonalność muru lub starego drewna.

Nowoczesny styl rustykalny pozwala na połączenie niekongruencji. Co to znaczy? Na przykład ściana z desek może mieć stół na chromowanych nóżkach, a obok - przezroczyste plastikowe krzesła. Jeśli w pokoju wszystkie meble to nowość, wprowadź co najmniej jeden element rustykalny. Będzie to spektakularny akcent. Na przykład w kuchni, w której znajduje się biały apartament z błyszczącymi fasadami, można zainstalować ciężki i ciężki stół jadalny, który zdawał się przeniósł tu z domu farmera.

Czy można wziąć pod uwagę budżet w stylu rustykalnym?

Nie, nie możesz. Ta przyjemność jest dość droga. Na pierwszy rzut oka styl rustykalny we wnętrzu jest bardzo prosty i jak najbardziej zbliżony do natury. Trudno jest go stworzyć własnymi rękami, chociaż jest to możliwe. Nie traktuj właściwie kamienia ani drzewa.

Zwłaszcza należy zwrócić uwagę na celowo szorstkie i proste meble, których nie można kupić w sklepach. Musi zostać wykonany na zamówienie lub własnymi rękami. W pierwszym przypadku należy zrozumieć, że nie jest to produkcja masowa, ale unikalna praca ręczna. W związku z tym koszty takich produktów będą duże.

Teraz musimy rozważyć inne wyposażenie domu: konwencjonalne zawory, lampy, wanna, lodówka, zlew, a nawet czajnik - bardzo łatwo kupić w sklepie, ale to jest bardzo trudne, aby wybrać styl rustykalny, więc rzeczy są cenione jako antyki i nowoczesne analogi są droższe.

Wnętrze w stylu rustykalnym nie wymaga od właścicieli lokali zakupu drogich dywanów czy naturalnych skór zwierzęcych, ale wszystkie wykończeniowe materiały naturalne są dziś bardzo poszukiwane i są wysoko cenione.

Wprowadziliśmy Cię do jednego z najbardziej niejednoznacznych stylów wnętrza, co wywołuje zarówno szczere odrzucenie, jak i podziw. Jeśli cię to interesuje, spróbuj stworzyć taki zakątek w wiejskim domu. Jeśli eksperyment wywiera na Tobie wrażenie, przejdź do dalszej rekonstrukcji pomieszczenia.

Jak stworzyć rustykalny styl we wnętrzu - krok po kroku ze zdjęciem

Nazwa stylu pochodzi od francuskiego słowa, przetłumaczonego jako "szorstki", "prosty", "wiejski", "wiejski", "nieokrzesany". Jednak rustykalność jest z daleka od zwykłych wiejskich wnętrz w krajach postsocjalistycznej przestrzeni, amerykańskiego lub angielskiego kraju, z jednej strony i nowoczesnego minimalizmu z drugiej.

Ten styl jest uosobieniem natury, naturalności i prostoty, dzięki czemu nie znajdziesz w rustykalnym wnętrzu domowych i elektronicznych technologii retro, mebli w stylu vintage z jego skomplikowanymi kształtami i tym podobnych. Z Roustika i jasny, kolorowy wystrój w postaci kolorowych tapet, kolorowych ścian i tkanin dzianych jak serwetki, frędzla, firan, kolorowymi obrusami z otoczkę, chodników, dywanów i chodników z kolorowymi ornamentami.

Wspaniałe, błyszczące detale i powierzchnie, metalowe, kolorowe i witrażowe - wszystko to jest lepiej zarezerwowane dla innego stylu.

Jak zrobić rustykalny styl we wnętrzu? Poniżej znajdują się główne elementy tego stylu. Zwróć uwagę na wiele szczegółów rustykalnego stylu można zrobić własnymi rękami, odwołując się do dobrych lekcji mistrzowskich.

Rustik "przyjął" naturę kamienia i drewna, i jest naturalny, ale nie egzotyczny i drogi. Cenne rasy, drewno premium lub imitacja będą wyglądać obco. Nie trzeba ostrożnie obchodzić się z drzewa, starając się pozbyć sęków, pęknięć, nieprawidłowości, chervotochinok, ślady szlifierki, szlifowanie lub struganie, szorstki chipsy, to drewniana figura.

  • Możesz użyć improwizowanych materiałów i materiałów z recyklingu: starych desek, listew,
  • już część innych mebli, zużyte drzwi i półki.
  • wygląda świetnie tablica na ścianie.

Drzewa można używać niemal wszędzie: do ram okiennych, stropów, belek i podłóg, mebli, dekoracji, drzwi, okładzin ściennych, poręczy.

Szczególnie dobre będą wyglądać naturalne pnie drzew jako pionowe podpory lub przegrody-szyny. Wracając do okien: tradycyjne okna plastikowe raczej nie mieszczą się w rustykalnym stylu, najlepiej drewniane okna z podwójnymi szybami.

Drugim najważniejszym materiałem jest kamień naturalny - wapień, kwarc, piaskowiec, kamyki, żwir. Żadnych drogich materiałów wypolerowane i błyszczące jak marmur, granit, onyks - tylko szorstki, matowy kamień, który może służyć jako podłóg, okładzin ściennych, zlewu lub element dekoracyjny.

Mniej powszechny jest murowany, przeważnie postarzały, niezdarny, skarłowaciały kominek lub ściana. Jeśli masz taką ścianę - przeczytaj materiał jak pomalować ceglaną ścianę.

Bez tkanin w salonie nie można zrobić. W przypadku rustykalnego materiału będą to naturalne, szorstkie, najlepiej wykonane z tkanin lnianych i bawełnianych wyciszone odcienie bez jaskrawych wzorów, haftów i nadruków.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

58 − 51 =