Zdjęcie Stekloboroy we wnętrzu

Zdjęcie Stekloboroy we wnętrzu

Szklane wnętrza we wnętrzu mieszkania

 • Wybierając dekorację ścian, wielu odmawia wklejenia tapety: papier jest krótkotrwały, syntetyczny - nie wpuszczaj powietrza. Pozostaje do malowania, ale co zrobić, jeśli chcesz dodać piękną fakturę do wnętrza? W tym przypadku idealnym rozwiązaniem byłoby włókna szklanego - przyjazny dla środowiska materiał z najlepszych włókien szklanych, który jest dobrze utrzymany na otynkowanej powierzchni, chroniąc go od mikropęknięć i pleśni, zachowując idealny wygląd przez wiele lat.

  Co to jest? Cechy produkcyjne

  Główny surowiec do materiału jest piasek kwarcowy, który miesza się z popiołu, wapienia i gliny, a następnie metodą topniejącego w bardzo wysokiej temperaturze (+ 1200 ° C) jest przekształcany do ciekłego szkła. Z niego naciągnij nici pajęczyny, nawiń na szpulki i splot elastycznej, półprzezroczystej tkaniny.

  Grubość włókien jest regulowana, przyspieszając lub spowalniając ruch maszyny, a sposób ich przeplatania wpływa na fizyczne i dekoracyjne cechy gotowych szklanych ścian. W ten sposób uzyskuje się drobną, elastyczną i bardzo cienką siatkę o właściwościach wzmacniających.

  W zależności od gęstości i tekstury nawierzchnie szklane są podzielone na dwa rodzaje - pajęczyny i wzory. Pierwsze są bardziej gładkie, mają niewielki ciężar i są używane głównie do sufitów wykańczających. Wzory są łatwe do rozpoznania dzięki wyraźnemu reliefowi, który tworzy się na krosnach, niczym płótno żakardowe. Najpopularniejsze tekstury to maty, figury geometryczne lub motywy roślinne.

  Steklooboi można początkowo malować masą, ale częściej są one przezroczyste na biało i są przystosowane do wielokrotnego użytku.

  Steklooboi - czy używanie go jest niebezpieczne?

  Przez analogię do wełny szklanej wielu obawia się użycia szklanych ścian we wnętrzu. Jednakże, materiały te są dość podobne - jeśli spojrzeć pod mikroskopem, można zauważyć, że delikatne i ostre krawędzie we włóknach izolacyjnych, natomiast wykorzystywane do tapet z włókna szklanego jest znacznie bardziej wytrzymała, gładka, a na przełomie mają bezpośredni kształt cylindryczny.

  Podczas klejenia na ścianie dodatkowo uszczelniona włókna szklanego, moczenie jeden klejąca, a po drugiej - farby, po których mogą być swobodnie dotknąć bez ryzyka podrażnienia skóry.

  Jednak zrobić prace wykończeniowe zalecany w zamkniętym odzieży ochronnej i rękawic jako „nagi” przędze szklane mogą być pozostawione na rękach mikroskopijne zarysowania swędzenie.

  Zalety i wady szklanych ścian

  W Europie młyny szklarskie są bardzo popularne i istnieją ku temu zrozumiałe powody:

  - Praktyczność - czas użytkowania szklanej osłony wynosi od 25 do 50 lat, co trwale eliminuje potrzebę naprawy, chociaż możesz zmienić kolor i zaktualizować projekt, jeśli chcesz. Są bardzo mocno trzymane, nie zdzierają się, nie są uszkadzane przez zwierzęta domowe.

  - Przyjazne dla środowiska - do produkcji wełny szklanej używa się wyłącznie naturalnych materiałów, które są całkowicie bezpieczne dla zdrowia ludzkiego i środowiska. Ściany, wklejone z włókna szklanego, swobodnie przepuszczają powietrze i wilgoć, nie pojawiają się w formie, aw pomieszczeniu łatwiej oddychać;

  - Bezpieczeństwo przeciwpożarowe - w przeciwieństwie do papieru i polimeru, nawierzchnie szklane nie zapalają się i zaczynają topić się tylko w temperaturach powyżej 1000 stopni, bez wywoływania żrących oparów;

  - Odporność na wilgoć - dzięki tej jakości szklane ściany doskonale nadają się do łazienek i kuchni. Mogą również zakrywać fasady mebli kuchennych lub zestawu słuchawkowego;

  - Estetyka - powierzchnia pokryta "pajęczyną" wygląda idealnie równomiernie i wydaje się, że jest to po prostu nieskazitelna kolorystyka; teksturowane szklane chodniki nadają wnętrzu wyrafinowany wygląd, a także wyglądają interesująco i nie rzucają się w oczy.

  Z niedoskonałości tafli szkła można przydzielić dość wysoki koszt, który jednak jest zrównoważony przez długi okres użytkowania takiej powłoki.

  Należy również zauważyć, że nie ma wystarczająco szerokiego wyboru wzorów, jeśli porównać, na przykład, z ogromną różnorodnością sitodruku na tapetach winylowych. Ale jeśli weźmiemy pod uwagę ściany głównie jako tło dla reszty wnętrza, wówczas wybór na rzecz dyskretnej elegancji z włókna szklanego może stać się jeszcze bardziej pożądany.

  Chociaż tafla szkła ma nieco większy ciężar i gęstość niż inne materiały rolkowe do wykończenia ścian, ale cechy ich klejenia są prawie takie same. Na początek należy odpowiednio przygotować powierzchnię - powinna być płaska, gładko otynkowana i sucha. Małe pęknięcia i zagłębienia do 1 cm kwadratowych. włókna szklane będą się ukrywać, ale oczywiste niedociągnięcia będą musiały być poprawione przed rozpoczęciem prac wykończeniowych.

  Do oszklenia stosowany jest specjalny klej na bazie skrobi lub PVA. Jest wystarczająco gęsty, dlatego nakłada się go tylko na ścianę bezpośrednio przed klejeniem. Rolki są wycinane nożem biurowym na paski o wymaganej długości, z tolerancją 10 cm, aby wyrównać wzór.

  Rozpocznij naklejanie od pionowego punktu orientacyjnego: okna, drzwi lub rogu, sprawdzając poprawność linii za pomocą linii pionowej. Możesz także zmierzyć szerokość tapety i wykonać wstępne oznaczenie ścian ołówkiem.

  Dalsze działania nie różnią się od tych zabiegów z papieru lub winylowych powłok: materiał z tworzywa sztucznego jest wygładzana za pomocą łopatki, ale także usuwa nadmiar kleju i pęcherzyków powietrza. Szczególną uwagę należy zwrócić na połączenia, a także na narożniki - powinny być równe, a nie nakładające się na siebie.

  Po całkowitym wyschnięciu stosy szkła są ponownie zagruntowane rozcieńczonym klejem, aby zmniejszyć zużycie farby. Około dzień później można rozpocząć nakładanie wykończeniowej warstwy dekoracyjnej. W suchych pomieszczeniach najlepiej wybrać farbę akrylową na bazie wody, aw kuchni i łazience można użyć farby lateksowej odpornej na wilgoć.

  Możliwe jest ponowne malowanie ścian ze szkła teksturowanego od 8 do 20 razy - parametr ten zależy od jakości materiału, wymiarowości wzoru i gęstości użytej farby.

  Zwracamy uwagę na wybrane zdjęcia przedstawiające huty szkła we wnętrzu różnych pomieszczeń. Te przykłady pomogą znaleźć interesujące rozwiązania do wykończenia ścian za pomocą tego materiału i zaproponują nowe sposoby łączenia tekstur, kolorów i rysunków. Zainspiruj się!

  Witraż pod malowaniem. Zdjęcia we wnętrzu, piękne rozwiązania

  Przeprowadzanie napraw i dekoracji wnętrz w domu, wielu woli używać bardziej standardowych rozwiązań, wybierając tradycyjne podejścia. Jednak wiele osób nadąża za nowoczesnymi technologiami. Rynek materiałów budowlanych stanowi ogromny asortyment zarówno klasycznych, jak i bardziej innowacyjnych produktów. Te ostatnie obejmują szklane ściany do malowania. Fotografia we wnętrzu tego typu wykończeń zawsze zaskakuje swoją nowością i oryginalnością.

  Steklooboi - innowacyjny produkt na rynku materiałów wykończeniowych

  Podstawowe materiały i metoda wykonywania szklanych ścian

  Jest wiele komentarzy na szklanych tapetach. Jak to często bywa, mają one sporny charakter. Zanim osądzicie swoją prawdziwość, musicie po prostu dowiedzieć się, czym jest szkło. Nazwa tej dekoracyjnej okładki często mylą zwykłego kupującego. Należy zauważyć, że nie zawiera on żadnych dodatków chemicznych i jest wykonany wyłącznie z naturalnych materiałów przyjaznych dla środowiska: piasku kwarcowego, wapienia, dolomitu i sody. Po pierwsze z tych składników powstają brykiety szklane. Następnie brykiety są podgrzewane i wciągane w pasma. Właśnie z takich szklanych nici powstaje tkanina. Pod koniec procesu otrzymana wstęga jest impregnowana specjalnym związkiem. Z takiej przędzy można wyplatać zwykłą gładką tkaninę "pajęczynę" i włókno szklane o bardziej teksturowanym, bardziej reliefowym wzorze. Wszystkie są stosowane tylko do malowania.

  Różne tekstury tapety z włókna szklanego

  Obecnie huty wytwarzane są głównie przez europejskich producentów. Niewątpliwie jest to dowodem ich dobrej jakości. Wszyscy wiedzą, że europejskie standardy jakości są bardzo wysokie, co zapewnia towarom dobrą charakterystykę. We wnętrzu z zastosowaniem tego rodzaju wykończenia będzie miał swoją własną zapał. Powstanie wrażenie kompletności decyzji projektowej i przewagi jednego stylu.

  Jedna ze ścian salonu pokryta jest szklanym malowidłem i pomalowana na niebiesko

  Charakterystyka techniczna szklanych ścian opiera się na charakterystyce materiału, z którego są wykonane:

  1. Ekologiczna kompatybilność. Wytwarzanie produktów wyłącznie z naturalnych materiałów ma wielką zaletę w stosunku do wytwarzania podobnych produktów z chemikaliów.
  2. Oddychający materiał. Ich struktura pozwala na zapewnienie wysokiej przepuszczalności powietrza, co nie pozwala na gromadzenie nadmiaru wilgoci. Odpowiednio, ściany nie pokazują pleśni i grzybów.
  3. Nie kumuluj elektryczności, ponieważ szkło w swoich właściwościach fizycznych jest materiałem niestatycznym. Dlatego nie przyciągają kurzu. Ta jakość znacznie ułatwia czyszczenie w pokoju i zawsze zapewnia atrakcyjny wygląd we wnętrzu.
  4. Wytrzymałość takiego materiału wykończeniowego jest bardzo wysoka. Steklooboi ma wysokie właściwości wzmacniające. Nie łzą i nie drapią. W związku z tym praktyczność jest oczywista - zwierzęta domowe, wózek dziecięcy lub rower, niezbyt ostrożna postawa nie może ich zepsuć.
  5. Bezpieczeństwo pożarowe. Ponieważ szkło topi się w temperaturze 1300 ° C, stosy szkła nie mogą wywołać pożaru. Nawet podczas palenia nie wydzielają szkodliwych substancji.

  Zaletami włókna szklanego są ochrona środowiska, bezpieczeństwo, długa żywotność, wytrzymałość i estetyka

  Wszystkie powyższe specyfikacje są bardzo ważne. I pomimo tego, że stosy szklane są drogim rozwiązaniem, konsument zawsze będzie zwycięzcą.

  Interesujące! Trwałość i praktyczność powłoki sprawia, że ​​młyny szklane można pomalować do 20 razy. Należy zauważyć, że żywotność stosów szkła wynosi do 30 lat.

  Tapeta z włókna szklanego na ścianach w pokoju dziecięcym

  Warianty tapety z włókna szklanego: włókno szklane "pajęczyna" i klasyczne tafle szkła

  Nazwa szklanych wstęgi "pajęczyna" pochodzi od ich zewnętrznego podobieństwa do zwykłej pajęczyny. Materiał ten ma wszystkie cechy techniczne właściwe dla szklanych ścian. Różnica między tym płótnem malarskim a klasycznymi wariantami polega na tym, że ma idealnie gładką powierzchnię i mniejszą gęstość. Opinie o nim i zdjęcia pająków we wnętrzu dowodzą, że jest to doskonały materiał do wykończenia dekoracji. Jedną z ważnych funkcji płótna jest umiejętność wyrównywania i wzmacniania powierzchni. Jest to charakterystyka zbrojenia, która może ukryć małe nieregularności i pęknięcia.

  Struktura rolkowych pokryć szklanych "pajęczyna"

  W celu sklejenia sufitu szklana tkanina z siatki stanie się nienagannym rozwiązaniem. Po nałożeniu na powierzchnię, specjalny klej jest używany do tapety z włókna szklanego. Tradycyjny papier ścienny ze wzorem reliefowym służy głównie do dekoracji ścian. Mają większą gęstość niż wstęga z włókna szklanego. Taki materiał jest produkowany głównie na krosnach i ma prosty wzór. Może to być romb, szachy, choinki. Ale są też inne opcje. Zdjęcia szklanych tapet w czasopismach pokazują nam piękne ozdoby. Takie produkty są wytwarzane na specjalnych maszynach żakardowych i można je nabyć na zamówienie.

  "Pajęczyna" z włókna szklanego jest pomalowana na jasny pomarańczowy kolor

  Oszklenie tapety: notatki

  Aby nakleić szklany mural do malowania, napisano wiele zaleceń. Możemy zidentyfikować najbardziej znaczące. Przed przyklejeniem włókna szklanego do malowania należy uporządkować powierzchnie do sklejenia. Wszystkie stare meble należy usunąć. Charakterystyka techniczna szklanych ścian wskazuje, że są w stanie ukryć małe defekty. Niemniej jednak należy zbadać ściany i sufity. Jeśli są wgłębienia i pęknięcia, będą musieli gipsować.

  Podczas pracy z maskami szklanymi należy używać rękawic i zamkniętych ubrań

  Następnym krokiem jest gruntowanie. Gruntowanie w jego jakości jest uniwersalnym sposobem łączenia materiałów. Steklooboi jest znacznie cięższy niż normalnie, więc gruntowanie ścian jest koniecznością i ważnym krokiem.

  Ważne! Podczas pracy z tym materiałem należy nosić zamknięte ubrania (długie rękawy i długie spodnie), używać respiratora i rękawiczek. Ten środek ostrożności wynika z faktu, że podczas cięcia włókna szklane ulegają kruszeniu. Jeśli dostanie się na skórę, powoduje swędzenie.

  Wykańczanie ścian łazienki za pomocą tkaniny z włókna szklanego

  Kolejnym ważnym krokiem jest wybór kleju. Współcześni producenci zwracają szczególną uwagę na tę kwestię. Klej do włókna szklanego powinien być zaprojektowany tylko dla tego rodzaju materiału, mieć specjalną strukturę. Na ogół obejmuje on modyfikowaną skrobię. Ten sam element to impregnacja samych włókien z włókna szklanego. Takie podejście zapewnia największą siłę przyczepności. Wielu producentów oferuje własną wersję kleju do swoich produktów. W razie potrzeby kupujący może wybrać inną markę, która zostanie zaprojektowana na tapetę tego typu.

  Po przyklejeniu do ścian, nawierzchnie szklane należy zagruntować specjalnym mieszanką

  Należy zauważyć, że klej do włókna szklanego nanosi się tylko na klejoną powierzchnię. Same płótna nie są rozmazane.

  Jak wybrać farbę do ścian w mieszkaniu? Podstawowe typy i właściwości. Funkcje operacyjne powłok lakierniczych i lakierniczych. Odmiany farb konwencjonalnych i teksturowanych.

  Taśma klejąca jest nieco lżejsza niż klasyczne rodzaje szklanych ścian. Nie jest zbyt gęsty, więc nie trzeba dostosowywać wzoru. Inne rodzaje tapet przed klejeniem należy pociąć na paski o niewielkim marginesie, rzędu 5-10 cm, z uwzględnieniem możliwości dopasowania obrazu.

  Korzystanie z tapety z włókna szklanego w salonie

  Po odcięciu tapety możesz przejść bezpośrednio do pracy. Ważne jest, aby pamiętać, że szklana pokrywa jest przyklejona tylko do tyłu. Po nałożeniu na powierzchnię należy delikatnie wygładzić płótno miękką rolką lub kielnią malarską. Szczególną uwagę przywiązuje się do stawów, aby uniknąć łuszczenia się w tych miejscach. Ważne jest, aby nie przesadzić, w przeciwnym razie będzie nadmiar kleju w stawach, co może zepsuć wygląd.

  Włókno szklane jest praktycznym rozwiązaniem do wykańczania fartucha kuchennego.

  Podstawowe zasady malowania szklanych belek

  Aby wszystko we wnętrzu było przyjemne dla oka, należy nadać mu wykończony wygląd. Kiedy używa się pajęczyny lub wytłaczanego włókna szklanego w wykończeniu włókna szklanego, takim końcowym etapem będzie malowanie. Najbardziej odpowiednią opcją na porady specjalistów są farby dyspersyjne. Zachowują wszystkie cechy techniczne tapety z włókna szklanego i nie zakłócają przejawiania się ich tekstury. Farby tego typu to akryl, silikon i lateks. Każdy gatunek ma swoje cechy i cechy. Są najważniejsze przy wyborze farby do malowania z włókna szklanego.

  Możesz malować tapety z włókna szklanego za pomocą wałka malarskiego

  Praktyczne w użyciu są związki odporne na wodę. Znacznie ułatwią czyszczenie w pokoju. Technologia procesu nie różni się znacząco od malowania innych powłok. Na początek konieczne jest odmalowanie już sklejonych płócien. W tym celu odpowiednie są zarówno specjalne preparaty, jak i konwencjonalny klej do szkła z włókna szklanego. Do dalszej obróbki potrzebny jest wałek, plastikowy pojemnik i farba. Zaleca się wykonanie barwienia w dwóch etapach, z przerwą 12-14 godzin.

  Za pomocą tapety do malowania możesz z łatwością zmienić wnętrze pokoju

  Ważne! Pozytywne informacje zwrotne od konsumentów na temat farb typu dyspersja wodna są oparte na takich momentach: brak ostrego toksycznego zapachu, minimalny czas schnięcia i szybkie przenikanie do struktury malowanych powierzchni. Powinieneś zwrócić na to uwagę przy wyborze.

  Włókno szklane może być wielokrotnie przemalowywane na ścianach

  Witraż pod malowaniem. Zdjęcia we wnętrzu, piękne rozwiązania

  Zdjęcia różnych rozwiązań projektowych wypełniły przestrzeń medialną. Obfitość tekstur i materiałów stanowi ogromną alternatywę dla kupującego. Jeśli podjęta zostanie decyzja o przyklejeniu muru szklanego do malowania, kupujący ma dwa pytania:

  1. Wybór tapety. Włókno szklane jest używane najczęściej do dekoracji sufitu. Nie ma tekstury, a jej ostateczny wygląd we wnętrzu zależy tylko od wyboru koloru farby. Steklooboi z wyraźnym wzorem reliefu wprowadzi do każdego pomieszczenia pewną funkcję. Przy takim wyborze trzeba pomyśleć o ich połączeniu z resztą wnętrza.
  2. Wybór farby. Istnieją typowe i oryginalne podejścia do barwienia szklanych ścian. Zdjęcia we wnętrzach różnych pomieszczeń wizualnie pokażą wszystkie opcje.

  Projektant huty szkła z umieszczonym rysunkiem we wnętrzu nowoczesnego salonu

  Szczególną uwagę przywiązuje się do wyboru jasnych kolorów, eksperci zalecają dawanie fanom jasnych, jasnych kolorów. Niezwykłym, wyważonym rozwiązaniem będzie połączenie jasnych wstawek na tle spokojniejszych, równomiernych tonów. Wiele zdjęć w czasopismach bardzo dokładnie oddaje oryginalność tej metody.

  Wykorzystanie tapety do malowania w projektowaniu ścian poddasza

  Jak widać, dziś bardzo popularna jest dekoracja ścienna ze szklanym malowidłem ściennym do malowania. Zdjęcia we wnętrzu nie pozostawiają obojętnym wielu, którzy chcą zaktualizować swój dom. Zaleca się, aby projektanci nie bali się nowych technologii i cieszą się z osiągnięć postępu.

  Tapeta do malowania we wnętrzu: fotografia udanych rozwiązań projektowych

  Piękne łóżka w wiejskim domu własnymi rękami: przykłady zdjęć i nietypowe rozwiązania

  Laminat na ścianie we wnętrzu: zdjęcia ścian z laminatu

  Tynk dekoracyjny, zdjęcie we wnętrzu i opis możliwości

  Drzwi wewnętrzne we wnętrzu mieszkania: zdjęcia, modele, paleta kolorów

  Drzwi-akordeon. Zdjęcia we wnętrzu, projektowaniu i funkcjach operacyjnych

  Szklane wnętrza we wnętrzu (20 zdjęć): właściwości i opcje wzornicze

  Nowoczesny rynek tapet wyróżnia się szerokością asortymentu, różnorodnością kształtów i odmian kolorystycznych. Steklooboi zajmuje na nim swoje godne miejsce zgodnie z wysoką jakościową charakterystyką towarów, dostępnością cen i atrakcyjnymi możliwościami zmiany projektu lokalu.

  Zielony papier ścienny w salonie

  Steklooboi - technologia produkcji i główne kategorie

  Tapeta z włókna szklanego (tafla szklana) to rodzaj tapety utkanej z włókien szklanych o stabilizującej impregnacji. Włókna przędzy są ciągnięte w wysokiej temperaturze, tworząc przędze o różnych typach i grubościach. Następnie wplatają je w włókno, z którego przygotowują materiał, kładą go na podstawie. Podstawą włókna szklanego jest dolomit mineralny, wapno, piasek kwarcowy i soda - materiały wyłącznie pochodzenia naturalnego, nieszkodliwe dla zdrowia człowieka. Steklofizelin ("pajęczynę") otrzymuje się w procesie tłoczenia na zimno.

  Malowane szklane tapety w salonie

  Zgodnie z gęstością materiału, istnieją 3 kategorie szklanych ścian:

  • 1. stopień. Jakościowe typy szklanych ścian. Opakowanie rolkowe z zatyczkami ochronnymi po bokach. Gęstość jest wysoka.
  • 2 sortuj. Mniej gęsta i lepsza. Zapakowany w polietylen.
  • Niestandardowe. Jakościowe cechy są znacznie niższe. Małżeństwo jest zauważalne, na przykład, wzór jest zestrzelony lub w niektórych miejscach wystają włókna.

  Minimalna gęstość tapety do wykończenia ścian wynosi 100 g / m2. m.

  Szara tapeta w salonie

  Fiołkowe tapety w salonie

  Rodzaje tapet i rodzajów faktur z tkaniny szklanej

  Istnieje kilka głównych rodzajów tapet z włókna szklanego, mających różne cechy tekstury i kompozycji. Wybór jest wystarczająco szeroki, pod warunkiem, że przyszły projekt wnętrza jest już na głowie.

  Według rodzaju materiału:

 • Ulga. Gęsta struktura. Z "rysunkiem". Niemożliwe jest złamanie.
 • Gładki (włókno szklane, szklisty fitosinel). Przezroczyste cienkie prześcieradła w strukturze przypominającej bibułę. Faktura jest płaska. Gęstość jest niska. Wśród mistrzów jest "pajęczyna". Dobry wybór dla tych, którzy lubią projektować gładkie ściany bez wzorów. Najlepiej używać ich jako tapet sufitowych.

  • Kolorowe szklane ściany.
  • Białe lub z jasnobeżowym odcieniem. Zwykle do malowania.

  Beżowe tapety we wnętrzu

  Zgodnie z rysunkiem płótna:

  • Teksturalne. Tworzone są na zwykłym warsztacie.
  • Skomplikowane. Są tkane na maszynie żakardowej.

  Jeśli to możliwe, barwienie:

  • Z możliwością kolorowania sprzedawane są ulotne tapety.
  • Nie nadaje się do malowania gładkich widoków.

  Lila szklana ściana we wnętrzu pepiniera

  W zależności od stopnia wodoodporności (zaznaczone na tapecie):

 • Jedna fala. Tapeta jest delikatna. Usuń zanieczyszczenia, lekko ocierając zamszem.
 • Dwie fale. Odporność na wilgoć jest średnia. Można go czyścić lekko wilgotną ściereczką.
 • Trzy fale. Wysoka odporność na wilgoć. Detergenty są dopuszczalne. Jeśli na oznaczeniu znajduje się pędzel - tapeta jest ciężka.

  Przy okazji użycia:

  • Witraż pod malowaniem.
  • "Sieć" do malowania. Nadaje się jako szyba na suficie, chociaż dopuszczalne jest stosowanie do ścian. Taka "nietkana" tapeta w wilgotnych pomieszczeniach nadaje się tylko do szorstkiego wykończenia.
  • Włókno szklane pod kitem. Do technicznego niwelowania powierzchni "problemowych".
  • Tapeta z kolorowych szklanych tkanin. Wklej bez malowania.
  • Liquid. Różne tapety w płynie są zatem stosowane zgodnie z ich zasadami. Jako wypełniacz jest włókno szklane w różnych kolorach. Nie zaleca się stosowania szklanej tafli do użytku w łazience. Główną zaletą jest brak stawów.

  Witraż pod malowaniem

  Niebieskie ściany papieru w łazience

  • "Sieć". Główny wybór do technicznego poziomowania ścian, rzadziej do malowania.
  • «Choinka». Kształt wzoru przypomina drzewo. Nadaje się do ozdabiania ścian w pomieszczeniach, które nie wymagają specjalnych artystycznych "rozkoszy".
  • "Rogozhka." Wysoka wytrzymałość. Wspaniała wersja wystroju ścian w mieszkaniu. Dodatkowo mogą wykonywać funkcje wzmacniające.
  • Diament Steklooboi. Są one zawarte we wszystkich klasycznych kolekcjach producentów.

  Tapety z obrazem w kuchni

  Najtrwalszy materiał wykończeniowy ma wiele zalet, wysoko cenionych przez profesjonalnych projektantów wnętrz i amatorów do pracy własnymi rękami.

  • Średni okres użytkowania wynosi 30 lat.
  • Prawdziwa możliwość odświeżenia tapety rosyjskich producentów do 10 razy.
  • Średnia gęstość materiału wynosi 110-220 g / m2. m.
  • Białość wynosi do 70%.
  • Nie mogą szkodzić zdrowiu, ponieważ są w 100% ekologiczne.
  • Hipoalergiczny. Możesz zdecydować się na pobyt w pokoju dziecięcym.
  • Nie zbieraj kurzu.
  • Nie pal.
  • Odporny na czyszczenie za pomocą środków chemicznych i pędzla.
  • Wzmacniające właściwości.
  • Ze względu na bogactwo designu i faktury, szczególnie elegancko wygląda huta szkła we wnętrzu hali. Dzięki temu twierdza wytrzyma ponad rok na korytarzu. Bez szkody dla siebie może zastąpić włókniny tapety w łazience lub kuchni.
  • Odporny na powstawanie zakażeń grzybiczych.
  • W przeciwieństwie do popularnej tapety z włókniny powietrze jest dobrze przepuszczalne.
  • Kiedy pojawia się woda lub gorąca para, szklane ściany w łazience nie zmieniają właściwości płótna i tekstury, wyglądają nadal świeżo i pięknie, zachowując ogólny wystrój.

  Sufity szklane praktycznie nie mają właściwości łatwopalnych. Gdy pożar w domu nie wydziela toksycznych gazów. Jest to szczególnie wygodne do wykończenia korytarza w mieszkaniu, dzięki czemu można szybko wyskoczyć z płonącej przestrzeni.

  Bez wątpienia huty wiodących światowych producentów mają więcej przydatnych cech, które można osobiście zweryfikować po ich zakupie. Jeśli wystrój pokoju w przyszłości jest często aktualizowany, zaleca się wybrać tapetę z wyraźnym wzorem faktury.

  Brązowe szklane tapety w salonie

  Wady stosów szkła nie są porównywane z ich zaletami, ale nadal istnieją pewne problemy.

  • Usuwanie ze ścian jest znacznie cięższe niż włóknina.
  • Są dość drogie.
  • Na złej jakości tapety po sklejeniu i malowaniu można wygładzić fakturę, co doprowadzi do utraty wystroju pomieszczenia.
  • Niektórzy konsumenci nie mają odwagi wybrać szkła do wykończenia domu, ponieważ uważają je za "zimne". W skrajnych przypadkach wybierz korytarz.
  • Podczas pracy w domu w oku i drogach oddechowych można uzyskać "odłamki szkła". Od takiej szkody powinna być ochrona maski i okularów.
  • Aby zakończyć tapetę do malowania, zawsze potrzeba więcej kilogramów (lub litrów) niż wskazuje opis na banku.
  • Do klejenia potrzebujesz idealnie płaskiej powierzchni ścian.
  • Wykończenie mistrzów dowolnego pomieszczenia w domu za pomocą tapety do malowania będzie kosztować więcej, ponieważ odbywa się w dwóch etapach.

  Jeśli dokonasz nieudanego wyboru i natkniesz się na fałszywe, liczba problemów zwiększy się wiele razy.

  Jasnozielona szklista tapeta

  Kremowe szkliste wzory

  Liliowy textured ścienny papier w żywym pokoju

  Tapeta z włókna szklanego do malowania

  Większość tapet z tkaniny szklanej jest przeznaczona do malowania. Pierwszy kolor jest produkowany dwa dni po sklejeniu. Następnie minimum po 12 godzinach.

  W przeciwieństwie do tapet z włókniny, do farb z waty szklanej, farby na bazie wody nie są odpowiednie. Potrzebne są tu warianty lateksowe lub akrylowe. Farby akrylowe to pewne stałe plusy. Nie pachną, szybko się wchłaniają i wysychają. Możesz pracować nawet w zimie bez wychodzenia z domu.

  Niebieskie tapety w salonie

  Cechy pracy z tym materiałem wykończeniowym

  Aby w pełni wykorzystać zalety włókna szklanego na ścianach lub suficie, musisz znać cechy pracy z tym materiałem wykończeniowym.

  • Przed malowaniem tapeta na ścianie jest "zagruntowana" akrylowym klejem do tapet.
  • Jeśli wybierzesz wałek o wysokim stosie, lepiej będzie pomalować teksturę włókna szklanego. Krótki stos na płycie nadaje się tylko do "pająka" lub "matowania".
  • Prawidłowe zabarwienie jest możliwe tylko w świetle dziennym.
  • Nakładaj minimum 2-3 warstwy farby o złożonej teksturze do 8. Do wykończenia tapety przy listwie za pomocą cienkiej szczotki.

  Huta musztardy w jadalni

  Norma farby dla 1 kwadratu. m powierzchnia - 600 ml. Im bardziej nasycona jest farba, tym mniej warstw jest nakładanych.

  Malowane powierzchnie są bardziej odporne na wszelkie uszkodzenia, które mogą powodować. Jest to szczególnie ważne w korytarzu, w którym odbywa się ruch czynny, a odzież zewnętrzna jest przechowywana. Optymalna charakterystyka pomieszczenia, w którym stosowana jest tapeta: temperatura od 18 do 25 stopni, wilgotność powietrza w granicach 70%. Ogromna szkoda będzie spowodowana przez przeciąg i bezpośrednie światło słoneczne.

  Decyzja o wklejeniu szyby w mieszkaniu jest bardzo praktyczna, niezależnie od tego, czy trafią do pokoju, korytarza, czy do dowolnego innego pomieszczenia. Znając wszystkie cechy i właściwości tapety z włókna szklanego, ich wady i zalety we wnętrzu, można łatwo określić dla siebie najlepsze opcje. W tym połączeniu piękna i trwałości materiału zadowolą każdego konsumenta.

 • Dodaj komentarz

  Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

  32 − 27 =