Zdjęcia w przykładach aranżacji wnętrz

Zdjęcia w przykładach aranżacji wnętrz

Domowa galeria zdjęć. Lokalizacja zdjęć na ścianie

Więc robiłeś zdjęcia, plakaty i zdjęcia, czas zdecydować o klatkach i ich rozmieszczeniu na ścianie.

HOME GALERIA ZDJĘĆ. LOKALIZACJA ZDJĘĆ

Jakie ramy wybrać do swojej galerii? Najbardziej nie do pobicia opcja, gwarantująca brak chaosu na ścianie - wybierz ramki tego samego koloru. Rozmiar, grubość ramy, a nawet jej kształt mogą być różne, nie narusza to ogólnej harmonii.

Do pomieszczenia wypełnionego jaskrawymi kolorami i teksturami wystarczy cienkie światło, na przykład srebrne ramki, podkreślające zdjęcia i nie przeciążające wnętrza.

W pokoju w neutralnych, jasnych kolorach można wybrać szersze czarne ramki, które będą właściwym akcentem w pomieszczeniu.

Czarne ramki wyglądają graficznie i surowo. Biały - wyrafinowany i elegancki.

Z pewnością w twoim domu zgromadziło się wiele ramek o różnych kolorach, rozmiarach i kształtach. Wybierz te, których chcesz użyć w galerii, i sprawdź, jak wyglądają blisko. Jeśli zdecydowałeś się na kolor pojedynczej klatki dla swoich zdjęć, możesz po prostu pomalować klatki wybite z wybranej gammy w wybranym odcieniu. Do tego farba akrylowa jest idealna, dobrze leży i szybko schnie.

Ramki są gotowe. Czas ustalić schemat, zgodnie z którym organizujesz galerię. Ramki o różnych rozmiarach i kształtach mogą być ułożone w dowolnej kolejności, dzięki czemu galeria będzie bardziej dynamiczna, aw przyszłości nie będzie problemu z dodawaniem nowych zdjęć do galerii.

Możesz też ustawić te same ramki zgodnie ze ścisłą geometrią, a zdjęcia powinny mieć ten sam rozmiar.

Jeśli chcesz eksperymentować, możesz odejść od kształtu kwadratu lub prostokąta i wybrać dowolny inny schemat geometryczny swojej galerii.

Jeśli twoje ramki mają inny rozmiar i kształt, możesz je ułożyć tak, aby zewnętrzne krawędzie galerii tworzyły równy prostokąt lub kwadrat. Aby to zrobić, będziesz musiał zwrócić szczególną uwagę na układ swojej galerii, ale wynik będzie doskonały!

Lub narysuj linię prostą na wysokości oczu i wyśrodkuj wszystkie ramki o różnych rozmiarach w odniesieniu do tej linii. Taśma do malowania, wklejona na ścianie, pomoże idealnie ułożyć zdjęcia.

Możesz także skupić się na centralnym obiekcie swojej galerii, czy to największym zdjęciu, plakacie, obrazie, czy nawet na lustrze, i umieścić resztę obrazów w dowolnej lub symetrycznej kolejności.

Innym oryginalnym sposobem na zorganizowanie galerii rodzinnej nie jest powieszenie każdej klatki, ale umieszczenie jej na półkach.

W razie potrzeby można łączyć zawieszane i umieszczane na półkach ramy:

Po co ograniczać się do ramek tylko podczas porządkowania galerii? Umieść na ścianie wszystko, co jest ci bliskie, co odzwierciedla twój wewnętrzny świat, który ma dla ciebie szczególne znaczenie: zdjęcia, rysunki, inicjały członków rodziny, pamiątki przywiezione z wakacji, zegary ścienne, oryginalne kinkiety, lustra - ogólnie wszystko ożywi twoją kompozycję i uczyni ją wyjątkową i oryginalną.

Oczywiście, jeśli chcesz, aby galeria była nietypowa i oryginalna, możesz łączyć ramki o różnych kolorach i fakturach. Ale w tym przypadku powinieneś działać ostrożnie, aby oryginalność kompozycji nie powodowała zamieszania i chaosu. Na przykład ta galeria czarno-białych ramek wygląda bardzo harmonijnie dzięki monochromatycznym zdjęciom.

W tym przypadku czarne ramy są uzupełnione jasnobrązowym kolorem połączonym ze stołem, a srebrna rama odbija się od srebrnych przedmiotów na stole.

W tej kompozycji wszystko jest ze sobą połączone i harmonijne: złote ramki łączą się z nadrukiem na poduszce, czarno-białe zdjęcia i rysunki doskonale się uzupełniają, a odcienie puchu, wazonów i poduszek odbijają kolorystykę obrazów.

I takie kolorowe, oryginalne kompozycje idealnie wpasują się we wnętrze w stylu eklektyzmu, który szybko zyskuje popularność w dzisiejszych czasach.

I wreszcie kilka innych opcji umieszczania zdjęć, obrazów i rysunków na ścianie.

Stworzenie własnej galerii zdjęć jest okazją do pokazania wyobraźni, eksperymentowania z kompozycją i kombinacją kolorów. Niech ten proces sprawi ci przyjemność, a wtedy uzyskasz doskonały wynik!

1 komentarz

To było tylko 5, ten sam kolor ramki. Spit / twisted, wyrównany do dolnej krawędzi ramek.

Cześć! Nazywam się Tanya i bardzo się cieszę, że poszłaś na mojego bloga! Tutaj wszystko polega na stworzeniu idealnego miejsca do rekreacji, pracy i kreatywności: przydatnych wskazówek, świeżych pomysłów i, oczywiście, wielu zdjęć pięknych wnętrz. Stwórzmy razem idealny dom!

Tworzenie ściany zdjęć. Jak pięknie umieszczać zdjęcia na ścianach

Kolaże zdjęć - ciekawy sposób na ozdobę dużej przestrzeni ściany. Aby utworzyć kolaż, musisz wybrać kilka zdjęć w jednym lub różnych stylach, takich samych lub różnych rozmiarach i umieścić je na ścianie. Wszystko brzmi dość prosto, jednak najczęściej próby zrobienia kolażu zdjęć na ścianie zamieniają tę ścianę w chaos i sprawiają, że nie wygląda ona pięknie i interesująco, ale bezładnie i bez smaku.

Istnieje kilka zasad umieszczania zdjęć na ścianie, tak aby cała kompozycja wyglądała oryginalnie i była godna.

Tip # 1: Wybierz odpowiednią ścianę.

Pierwszym krokiem do pomyślnego umieszczenia zdjęć jest wybór ściany. Lepiej umieścić zdjęcia na ścianie, na które można patrzeć z daleka, a tym samym docenić integralność kompozycji i do której można bliżej przyjrzeć się zdjęciom w bardziej szczegółowy sposób.

Z tego powodu nie polecam umieszczania kolaży ze zdjęć na korytarzach lub na zamkniętych schodach. Wskazane jest, aby zdjęcia były na ścianie tylko wtedy, gdy odległość do przeciwległej ściany wynosi co najmniej 3,5 metra.

Średnio, aby umieścić kolaż, potrzebujesz 2 metrów wolnej przestrzeni na ścianie. Nie oznacza to wcale, że twoja ekspozycja powinna być tak wielka, po prostu przestrzegając tej zasady, kompozycja zdjęć na ścianie będzie wyglądała na wolną, a nie spłaszczoną i pogiętą.

Projektanci nie zalecają umieszczania osobistych zdjęć, czyli zdjęć członków rodziny nad dużymi meblami - łóżkiem lub sofą, ponieważ Twoi goście chcą bliżej przyjrzeć się zdjęciu. Jedyną zweryfikowaną pod względem projektu wersją umieszczania osobistych zdjęć nad wezgłowiem łóżka - użycie kilku dużych zdjęć z niewielką liczbą szczegółów, można uzyskać czarno-białe.

Teraz, kiedy już wybrałeś, na której ścianie umieścić zdjęcia, pora zaplanować swój kolaż.

Najczęściej na urządzenie kompozycji ze zdjęć wybiera się zdjęcia rodzinne lub cykle tematyczne zdjęć współczesnych fotografów. Nieco rzadziej - reprodukcja fotograficzna słynnych obrazów lub obrazów natury. Wszystkie te opcje są dobre, jeśli nie wybierzesz rodzinnego zdjęcia - zacznij od stylu pokoju.

Pamiętaj, że w każdym udanym kolażu, oprócz semantycznej jedności, musi być jakieś centrum wizualne - największa lub najjaśniejsza rama. Wygląda bardzo pięknie kolażu zdjęć, w którym jeden lub więcej obrazów są zastępowane przez lusterka.

Teraz musisz zdecydować, czy chcesz użyć ramek do zdjęć, a jeśli tak, to które. Jeśli wybrałeś opcję z ramkami, nie musisz kupować tego samego. Jest jedna zasada: im bardziej podobne obrazy, tym większa swoboda, na jaką możesz sobie pozwolić przy wyborze ramek. Tylko nie przesadzaj!

Jeśli uważasz, że wybrane przez ciebie klatki są unikalne same w sobie, możesz to zrobić bez frameworka.

Jeśli pogrupujesz różne typy elementów - różne w stylu zdjęcie lub zdjęcie i lustro, to wybór ramek powinien być bardzo konserwatywny: niech będzie cieńszy biały, czarny lub srebrny (jeśli jest lustro w kompozycji).

Tip # 4. Określanie rozmiarów i proporcji zdjęć.

Dzisiaj wszystko jest bardzo proste. Istnieje wiele gotowych rozwiązań, które możesz wypróbować. Aby określić lokalizację i rozmiar, można wyciąć arkusze z tektury lub kolorowego papieru i umieścić je na ścianie w sposób, w jaki planujesz umieścić zdjęcia.

Opcje umieszczania zdjęć na ścianie.

Jeśli nie lubisz żadnego z gotowych opcje umieszczania zdjęć na ścianie, możesz wymyślić własną, przestrzegając zasad:

  • Udany kolaż z reguły ma jedną oś pionową lub poziomą, wzdłuż której się znajduje.
  • Postępuj zgodnie z zasadami symetrii i równowagi. Na przykład, jeśli użyjesz małej owalnej ramki (nie w środku) w kolażu obrazów kwadratowych i prostokątnych, pamiętaj o dołączeniu drugiej owalnej ramki o podobnej proporcji, druga owalna rama powinna być umieszczona symetrycznie lub być odbita w pionie.
  • W kolażu nie powinno być więcej niż 3 różne kształty lub rozmiary zdjęć.
  • Najbardziej podobne wymiary obrazu lub obrazu, co dziwne, należy umieścić bliżej siebie, kontrastując je z mniej podobnymi obrazami.
  • Jeśli pracujesz z obrazami o różnych rozmiarach - planuj umieszczanie od dużych do małych.
  • Umieszczając kolaż, użyj poziomu - krzywe zawisłe zdjęcia nie sprawią, że ściana będzie piękniejsza.
  • Środek kolażu powinien znajdować się na wysokości oczu lub nieco wyżej.

Teraz wiesz, jak pięknie umieszczać zdjęcia na ścianach.

Site.ru

Jak wstawiać zdjęcia do wnętrza + Zdjęcia

Jak wstawiać zdjęcia do wnętrza + Zdjęcia

Umieszczanie zdjęć we wnętrzu. Zdjęcia

Dekoracyjny wystrój ścian odgrywa ważną rolę w domowej przytulności. Dziś wielu w wystroju ścian używa zdjęć i plakatów, zarówno kolorowych, monochromatycznych lub czarno-białych.

Chociaż nie rozpoczynamy dekorowania wnętrza zdjęciami, obrazami, plakatami, nie myślimy o istniejących zasadach umieszczania prac na ścianach. Istnieje wiele opinii na ten temat, jednym z nich jest to, że zdjęcia powinny być umieszczone na wysokości oczu. Aby naprawić zdjęcia na ścianie, musisz zacząć od centralnego zdjęcia, które musi koniecznie znajdować się na wysokości oczu, a następnie wszystkie pozostałe są umieszczone wokół głównej pracy.

Treść zdjęć powinna odpowiadać stylowi pomieszczenia, w którym będą umieszczone. Na przykład w jadalni lub w kuchni ściany można ozdobić obrazami owoców lub warzyw, w pokoju dziecięcym można wszędzie używać zdjęć dziecka, w sypialni będą wyglądać wspaniałe zdjęcia ślubne lub rodzinne.

W dekorowaniu ścian można użyć jednego, dwóch zdjęć lub grupy zdjęć połączonych drewnianą ramą. Kolejność grupowania zdjęć można wybrać według własnego uznania, na podstawie istniejącego rozmiaru obrazu. Na przykład wokół dużego zdjęcia możesz umieścić kilka mniejszych prac, a musisz wybrać odpowiedni poziom dla ich lokalizacji. Ta sama wielkość pracy jest zwykle umieszczana poziomo lub pionowo. Poniżej na diagramach przedstawiono kilka pomysłów na umieszczenie zdjęć na ścianach.

Przy dekorowaniu zdjęciami ściennymi należy wziąć pod uwagę wymiary mebli i ich położenie w pomieszczeniu. Poniżej kilka przykładów udanego umieszczania obrazów w świetle aranżacji mebli.

Zdjęcia miejsc w zależności od umeblowania. Zdjęcia

Trzeba pomyśleć o projektowaniu zdjęć, aby uzyskać atrakcyjny wygląd: jaki powinien być kształt ramy i koloru, a także oświetlenie dekoracyjne. Możesz użyć ramki, która będzie odbijać tekstylia lub dopasować kolor mebli. Małe zdjęcia można narysować za pomocą paszportu, a następnie wstawić do ramki. Jeśli planujesz umieścić dużo zdjęć, pożądane jest wybranie ramek, które nie są szerokie i mają zwykły wygląd. Z kolei dwa lub trzy zdjęcia, które zostaną umieszczone w jednej linii, można wstawić do szerokich ramek. Również ramy mogą stać się prawdziwą dekoracją wnętrza: brązowe lub złote kolory, z bogatym profilowaniem itp.

Ważne jest, aby pomyśleć o dobrym oświetleniu zdjęć, a jeśli nie ma wystarczającego oświetlenia centralnego dla pomieszczenia, można zbudować niskonapięciowe lampy halogenowe w ramach lub zorganizować podświetlanie określonej grupy zdjęć.

Łącząc wyobraźnię, można znaleźć wiele ciekawych rozwiązań do umieszczania zdjęć. Na przykład w sypialni zdjęcia można pogrupować w kształt serca i umieścić naprzeciwko lub u szczytu łóżka.

Powiązane wiadomości na ten temat:

Zalecamy rejestrację lub wejście na stronę pod Twoim imieniem.

Archiwum wiadomości

Popularny

Kopiowanie materiałów na stronie jest zabronione. Copyright © 2012.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

33 − 23 =