Zdjęcia roślin Orchis

Zdjęcia roślin Orchis

Orchis lub północna orchidea na twojej stronie

Yatryshnik - interesująca roślina przypominająca orchideę Yatryshnik to wyjątkowa roślina rosnąca na łąkach i polach Rosji. Prosta łodyga, cętkowane kwiaty i liście są charakterystycznymi cechami rośliny. Orchis - ta sama orchidea, tylko północna. W związku z majestatycznymi kwiatami wskazuje, że jeden z sześciu płatków ma niebieski kolor, a u podstawy jest ostroga.

Orchisia spotted ma liście przypominające liście tulipanów. Ponieważ barwne kwiaty są gromadzone w kłoskach, są bardzo atrakcyjne dla owadów. Plamy są niczym więcej jak sygnałem dla owadów zapylających, że jest coś do jedzenia. Cały nektar jest w bodziec. Nasiona są zbierane w pudełku. Bulwy storczyka, podobnie jak korzeń, są aktualizowane co roku.

Specjalne wymagania dotyczące opieki nie tworzą orchidei

Korzeń składa się z dwóch bulw. Najcenniejszy z nich jest soczysty i młody. Specjalny proszek przygotowuje się z bulw aptek w aptece.

Szlamowy śluz jest stosowany do leczenia:

 • nadkwasowate zapalenie żołądka;
 • zatrucie pokarmowe;
 • wrzód żołądka;
 • zapalenie pęcherza;
 • zapalenie żołądka i jelit;
 • czerwonka;
 • zapalenie okrężnicy;
 • biegunka;
 • choroby układu oddechowego nosogardzieli.

W przypadku zatrucia lub zatrucia truciznami zaleca się stosowanie storczyków plamistych, męskich lub robaków pasożytniczych.

Najlepiej jest uprawiać sad w półdzikiej części ogrodu

Bulwy storczyków stosuje się zewnętrznie na ropnie. Najpierw są doprowadzane do stanu proszku. Następnie zmiksuj z tłuszczem wieprzowym lub ułóż na mleku. Ponadto, bulwy i salep są wykorzystywane do stymulowania wzrostu włosów i jako lek na ból zęba.

Między innymi storczyk jest uważany za doskonały lek na wyczerpanie nerwowe, impotencję seksualną, osłabienie, które powstało z powodu wyniszczających długich chorób. Używanie slele zalecane jest osobom, które doświadczyły silnego krwawienia, cierpią na katar jelit i cierpią na gruźlicę. Ponadto, roślina jest w stanie wyleczyć choroby macicy kobiet i katar pęcherza.

Roślina nie podlega chorobom i szkodnikom, wygląda atrakcyjnie i jest szeroko stosowana w medycynie

Orchis shlemonosnyj jest bardzo łatwy do sadzenia i przeszczepu. Roślina doskonale zapuści korzenie na działce ogrodowej, nawet jeśli przeniesiesz ją z dzikiej rośliny do klombu. Przeszczep odbywa się jesienią lub wiosną. Aby zasadzić roślinę zaleca się w oświetlonym miejscu.

Opieka nad dzikimi orchideami

Orchisia spotted nie lubi podmokłych gleb. Podczas karmienia ważne jest, aby roślina nie otrzymała świeżego obornika. Zaleca się ściółkowanie gleby, najlepszym rozwiązaniem są igły.

Jeśli storczyk rośnie na słonecznej plamie, warto podlewać. Reszta instalacji jest bezpretensjonalna, nie wymaga specjalnej troski, nie ma wpływu na szkodniki i choroby. Uwielbia przyrodnie dzikie części ogrodu.

Miejsce sadzenia musi być lekkie lub półprzezroczyste

Rozmnaża się poprzez dzielenie korzenia, przez nasiona, czasami przez samosiew. On nie lubi chwastów. Zimowe przełęcze bez schronienia.

Obecnie istnieje wiele rodzajów storczyków.

 • Orchis shlemonosny to roślina ozdobna kwitnąca od maja do czerwca. W kwiatostanie znajdują się kwiaty o jasnych purpurowo-brązowych, fioletowych lub różowych odcieniach. Pięciopalczaste okręty przypominają hełm.
 • Caspian orchis - niska roślina z liśćmi o liniowo-lancetowatym kształcie. Kwiaty są ciemnofioletowe, słabo rozmieszczone. Rośnie w Dagestanie, Zakaukaziu i Iranie.
 • Storczyki z klastrami mają specyficzny zapach przypominający robale leśne. Odcień kwiatów jest purpurowo-brązowy. Roślina jest wymieniona w Czerwonej Księdze.
 • Męskie storczyki - wieloletnia roślina zielna z sparowanymi bulwami. Na grzbiecie liści znajdują się ciemnofioletowe lub fioletowe plamki. Kwiatostan zbierany jest z kwiatów o purpurowym lub bladofioletowym kolorze. Kwitnie od czerwca do lipca. Roślina jest wymieniona w Czerwonej Księdze.
 • Małpi orchus to wieloletnia roślina zielna osiągająca wysokość 45 cm, kwitnie od kwietnia do maja. Podczas kwitnienia powstają liczne białe lub różowe kwiaty z drobnymi purpurowymi plamkami. Roślina jest rzadkim gatunkiem, wymienionym w Czerwonej Księdze.

Jeśli storczyk rośnie na słonecznej plamie, warto podlewać. Reszta instalacji jest bezpretensjonalna, nie wymaga szczególnej troski, nie ma wpływu na szkodniki i choroby

Użyj w projektowaniu krajobrazu

W tej chwili krzyżowano kilka gatunków prezentowanej rośliny. Wybierz dla swojego ogrodu, możesz jako standardową opcję - zauważył orchis, a oryginalny gatunek - fioletowy lub małpi orchis.

Miejsce sadzenia powinno być lekkie lub półciemne. Ale niektóre gatunki (na przykład hełmy storczyków) są lepiej umieszczone w cieniu. Najlepsza kultura będzie rosła na wilgotnej, luźnej glebie. Bagienne storczyki wymagają bardzo wilgotnej gleby. Wszystkie bez wyjątku gatunki roślin, takie jak gleba wzbogacona w minerały.

Yatryshnik to wyjątkowa roślina rosnąca na łąkach i polach Rosji

Orchis jest idealny do stworzenia półdzikiej części ogrodu. Może być również dobrą ozdobą ogrodu skalnego, ale w tym przypadku lepiej jest wybrać te odmiany, które nie stawiają wysokich wymagań na glebie. W mieszanej klombie kwiatowej lepiej nie używać rośliny, będzie ona ukryta przez dominujące rośliny. Ale w monochromatycznych ogrodach można używać ortis.

Orchis to interesująca roślina, która przypomina orchideę. Sadzenie go w ogrodzie nie sprawi trudności nawet początkującemu ogrodnikowi. Szczególne wymagania dotyczące pielęgnacji zakładu nie wykazują. Najlepiej jest uprawiać sad w półdzikiej części ogrodu. Roślina nie podlega chorobom i szkodnikom, wygląda atrakcyjnie i jest szeroko stosowana w medycynie.

Orchis: zastosowanie w medycynie ludowej, opis, właściwości

Czym jest ziele jak orch? Aplikacja w medycynie ludowej i opis tej rośliny zostaną omówione w tym artykule.

Orchis, którego zdjęcie przedstawiono powyżej, jest rośliną należącą do rodziny Orchid. Nazwa tego zioła ma greckie pochodzenie i jest tłumaczona na język rosyjski jako "testicle9raquo;. Taka dziwna nazwa jest związana z pojawieniem się bulw rośliny, które są bardzo podobne do jąder.

Istnieją również inne wersje pochodzenia rosyjskiej nazwy tego zioła. Według jednego z nich korzeń storczyka był bardzo często używany jako eliksir miłości, zwany kwiatem Yatrovi.

Podobnie jak wiele innych roślin, oglądane trawa może być cytowane następująco: łzy kukułką, Cocuy, proshiben bagno, vymechko dwa kręgosłupa pyatipalochnaya trawy, miłości-root, języka psów, rdzenia lub solomondina obsłużyć.

Grass orchis to wieloletnia roślina bulwiasta. Jego średnia wysokość wynosi około 10-50 cm, a korzeń storczyka pogrubia w postaci dwóch bulw, czyli tzw. Salepu.

Liście tej rośliny są liniowo szeroko lancetowate lub szeroko lancetowate, obejmując łodygę zwężając się w ogonku.

Kwiaty storczyków są małe, zebrane w wielu kwiatach kwiatostan spicate dłuższej długości 7-9 lub 15 cm. Mogą mieć fioletowo-różowy lub ciemny kolor wiśniowy.

Górne płatki takich kwiatów tworzą rodzaj kasku, a dolne to tzw. Warga z ostrogą. Czerwone kropki znajdujące się na wardze służą jako przewodnik, przyciągając owady zapylające.

W oczekiwaniu na zapylenie, kwiaty tego zioła nie mogą więdnąć przez 7-10 dni. Jednakże, gdy pyłek opada na piętno słupka, natychmiast umiera. Kwitnienie roślin storczyków od kwietnia do sierpnia.

Większość gatunków tego zioła rozmnaża się przez nasiona. Ale niektóre (na przykład storczyk shlemosnosny) mogą dzielić się wegetatywnie, tworząc zamiast dwóch nowych bulw.

Orchisia zauważył i inne gatunki tej rośliny rosną w zimnym, subtropikalnym i umiarkowanym klimacie półkuli północnej. Taką trawę można znaleźć w środkowej i południowej części Europy, a także daleko w Azji. Niektóre gatunki roślin rosną w Ameryce Północnej. Jeśli chodzi o Rosję, duże storczyki występują na Krymie iw górach Kaukazu.

Orchisia jest cętkowana, a inne rodzaje trawy rosną zwykle w wilgotnej glebie, chociaż nie jest ona zbyt tolerowana przez nadmierne nadmierne jej nadawanie.

W najbardziej suchym i najgorętszym okresie lata takie rośliny przechodzą w stan spoczynku. Pozostają w glebie w postaci bulw i kłączy do następnego korzystnego sezonu.

Jesienią orchidee zaczynają aktywnie rosnąć, śpiesząc się, aby przejść przez ich cykl życiowy do lipca.

Większość gatunków roślin, takich jak storczyki (zdjęcie przedstawione w tym artykule) klasyfikowane są jako kalcyfy. Innymi słowy, lubią rosnąć w glebie bogatej w wapno. Istnieją również gatunki, które preferują gleby alkaliczne lub bogate w składniki mineralne.

Prawie wszystkie storczyki do ich wzrostu wybierają miejsca o wysokim natężeniu światła (na przykład łąki, rzadkie strefy leśne, brzegi lasów). Chociaż niektóre rośliny wciąż można znaleźć w cieniu.

Orchis jest pacjentem. Innymi słowy, taka roślina stara się unikać sąsiedztwa z konkurencyjnym rodzajem ziół. Jeśli tego nie da się uniknąć, zajmuje mniej żyznej ziemi. Pod tym względem storczyki występują tylko w pojedynczych okazach lub w niewielkich ilościach i rzadko tworzą duże skupiska.

Dana roślina jest dobrze przystosowana do przenoszenia niekorzystnych warunków środowiskowych. Dzięki nagromadzonym substancjom w podziemnych narządach może od kilku lat czekać na ich zmiany.

Na populację storczyków latem nie wpływają sianokosy i lasy. Jednak wypas bydła jest dla nich katastrofalny.

Znaczenie gospodarcze i wykorzystanie trawy

Orchis w aptece można kupić tylko w formie suszonej. A w sprzedaży pojawiają się nie tylko kwiaty i liście, ale także bulwy. Te ostatnie zawierają skrobię, substancje śluzowe i cukry. Suszone kłącza lub owce są aktywnie wykorzystywane jako otoczka i środek zmiękczający do zatruć, zapalenia żołądka i zapalenia okrężnicy. Czasami są zalecane dla słabych pacjentów, aby wzmocnić organizm.

Należy również zauważyć, że zioło to jest stosowane w weterynarii w przypadku nieżytów jelitowych u zwierząt domowych.

Orchis: zastosowanie w medycynie ludowej

Szlam, który powstaje w wyniku wytrząsania pokruszonych bulw sadowniczych, jest często stosowany w medycynie ludowej do leczenia różnych chorób. Pomimo faktu, że jakość tej rośliny leczniczej nie została w pełni zrozumiana, eksperci wykazali, że śluz ma wyraźny wpływ na organizm ludzki. Otacza błony śluzowe narządów trawiennych, a także ma właściwości wykrztuśne, hematopoetyczne, przeciwdrgawkowe, wzmacniające i tonizujące.

Jak inaczej używać storczyka? Zastosowanie w medycynie ludowej tej rośliny wskazuje na zatrucie niektórymi truciznami. W tym celu użyj wodnego naparu ziołowego w postaci doustnego środka lub lewatywy. Taki lek nie pozwala na wchłanianie niebezpiecznych substancji w jelitach, co zapobiega zatruciu. Również lewatywy medyczne z orofylem bardzo dobrze pomagają w hemoroidach.

Należy również zauważyć, że bulwy tego zioła mają działanie przeciwzapalne w przewlekłych i ostrych chorobach układu oskrzelowo-płucnego. Ponadto roślina poprawia skład krwi i promuje jej odnowienie.

Na jakie choroby mają zastosowanie?

Kiedy powinienem użyć storczyka? Zastosowanie w medycynie ludowej jest wskazane w leczeniu następujących chorób:

 • biegunka, zapalenie pęcherza, starość, gruźlica;
 • depresja, choroby przewodu żołądkowo-jelitowego, katar pęcherza moczowego;
 • zapalenia oskrzeli i innych chorób układu oddechowego, którym towarzyszy kaszel, impotencja i impotencja seksualna;
 • wyczerpanie organizmu, hipowitaminoza, niedokrwistość;
 • astma oskrzelowa, zapalenie płuc, przewlekłe zapalenie oskrzeli;
 • zapalenie wyrostków robaczkowych, zapalenie gruczołu krokowego, utrata siły, w tym w okresie rekonwalescencji po ciężkich chorobach.

Jak przygotować uzdrawiający śluz ze sproszkowanego storczyka? Odpowiedź na to pytanie nie jest znana wszystkim zwolennikom tradycyjnej medycyny. Dlatego postanowiliśmy przedstawić receptę na lek w tym artykule.

Pół łyżki deserowej proszku z korzenia rośliny należy wlać szklankę przegotowanej wody, schłodzić do temperatury pokojowej. Po zamknięciu pojemnika pokrywką składniki pozostawia się do parzenia przez 60 minut, mieszając je regularnie. Aby uzyskać grubszą zawiesinę do infuzji, czasami dodaj świeży miód. Taki składnik znacznie poprawia właściwości smakowe środka. Należy go stosować w celach terapeutycznych dwa razy dziennie (100 ml) przed posiłkami. Leczenie z chorób przewodu pokarmowego powinno trwać co najmniej 30 dni.

Jeśli potrzebujesz wywarów leczniczych z korzeni storczyka, musisz wziąć 3 g gotowego proszku i zalać go 380 ml gorącej wody. Otrzymaną mieszaninę należy wlać do wrzącej wody i gotować na wolnym ogniu przez 9-10 minut, ciągle mieszając składniki. Następnie, bulion jest zobowiązany do nalegania na pół godziny i drenażu.

Przyjmuj ten lek najlepiej 100 ml trzy razy dziennie przed posiłkami. Konieczne jest również przestrzeganie diety regeneracyjnej za pomocą ryżu lub jego wywarki. Taki eliksir jest często stosowany jako pomoc doraźna w przypadku biegunki i czerwonki.

Storczyki lub storczyki: gatunki ze zdjęciami, trudności w uprawie i hodowli

Orchis lub Orchis (łac. Órchis) - reprezentuje rodzaj należący do rodziny storczyków (łac. Orchidaceae). Łacińska nazwa rodzaju Orchis oznacza "jądro". Przedstawiono kilka wersji o pochodzeniu rosyjskiej nazwy. W słowniku etymologicznym M. Fasmera dwa z nich są uzasadnione: pierwszy mówi, że korzeń rośliny został użyty do wytworzenia mikstury miłości - z kwiatów yatrovi; drugi - łączy pochodzenie nazwy z przestarzałym dialektalnym kaukaskim słowem-stavropolem "yatro" ("jajko"). W słowniku V. Dal wskazano, że storczyki są yadrishnik (od słowa "rdzenia").

Bulwy storczyków wyglądają jak dwa męskie jądra: z powodu owalnego kształtu i umieszczenia ich spod łodygi, w parach - zeszłorocznych i młodych. W średniowieczu dziewczęta Europy przygotowały z nich eliksir miłosny i nosiły je jako talizman miłości. Roślina jest nadal wykorzystywana do zwiększenia męskiej potencji, ale działanie tego leku nie jest naukowo uzasadnione.

W yartyshnika to ma wiele innych nazw: „kukułką slozki” lub po prostu „łzy”, „vymechko”, „Miłość jest root”, „dwa korzeń”, „Cocuy”, „rdzeń”, „język psa”, „proshiben bagno” "Solomondina uchwyt".

Gatunki tego rodzaju są szeroko rozpowszechnione na półkuli północnej. Są to powszechne rośliny dla Europy Południowej i Środkowej. Ich zasięg rozciąga się daleko na Azję i obejmuje terytoria o klimacie umiarkowanym, zimnym i subtropikalnym. Niektóre gatunki są zawarte w naturalnej florze Ameryki Północnej. Jego chlubą jest miejsce wśród storczyków w Rosji, wiele gatunków jest zarejestrowanych na Krymie iw górach Kaukazu. Orchis jest wpisany w Czerwoną Księgę Rosji.

Orchis - wieloletnia roślina ziołowa i bulwiasta. Ma liściaste, proste łodygi o wysokości 10-50 cm, na dnie uformowane są dwa zgrubienia bulw. Liniowo-szerokie-lancetowate lub po prostu szerokie-lancetowate liście ścinają trzpień zwężający się w ogonku. Małe kwiaty mają kolor od różowobrunatnego do ciemno-wiśniowego. Są one częścią wydłużonego kolczastego kwiatostanu, 6-9, o długości poniżej 15 cm, składającego się z wielu kwiatów.

Dolna część płatków kwiatu tworzy wargę z ostrogą, w górnej części hełm. Jasne plamki na wardze służą jako punkt odniesienia dla owadów zapylających roślinę. Oczekiwanie na zapylenie kwiatów storczyka nie więdnie przez 7-10 dni, proces więdnięcia rozpoczyna się natychmiast, gdy pyłek jest na stygnie słupka.

Rodzaj obejmuje około 100 gatunków.

I. spalony (Łac. O. ustulata). Dobrze rozwija się na słabo kwaśnych, rzadziej neutralnych lub lekko zasadowych glebach. Wysokość 16-31 cm z, w praktyce, kulistymi bulwami. Łodyga jest wyłożona 2/3. Liście u podstawy są wąskie i mają kształt podłużny, lancetowaty. Kwiatostan jest zagęszczonym uchem o wielu kwiatach. Przylistki są małe, odpowiadają połowie jajnika lub mniej, szpiczastemu, liliowemu. Kwiaty są dwukolorowe - ponuro-fioletowy hełm i biały lub różowy z jaskrawymi czerwonymi plamami wargi. Ulotki z zewnętrznego koła okwiatu są jajowate, wewnętrzne - podłużne. Kręgosłup jest krótszy niż jajnik, biały, wygięty łukiem. Kwitnie od kwietnia do czerwca, przez 12-15 lat życia.

Ya, Helmetiform (Łac. O. Militaris). Bulwy są jajowate. Kwiatostan jest wspaniały, wielokwiatowy, początkowo piramidalny, bardziej cylindryczny. Przylistki różowofioletowe, spiczaste. Zewnętrzne liście okwiatu są jajowate, lancetowate. Dwa punkty wewnętrzne są liniowe, różowawe. Warga na początku jest biała z fioletowymi inkluzjami i miniaturowymi pryszczami z przejściem w purpurowo-różowe ostrza. Ostroga jest biaława, matowa, lekko zgięta. Roślina rozwija się lepiej na obszarach o podwyższonej wilgotności i ciepłym klimacie. Preferuje wapienne gleby bogate w azot, uważany jest za bioindykator składników pokarmowych w glebie.

Mężczyzna (Łac. O. mascula). Roślina z kulistą bulwą. Wysokość łodygi wynosi 22-48 cm, u podstawy liści skupione purpurowe i purpurowe plamki. Wielobarwny, cylindryczny kwiatostan o długości 7-19 cm, kolor kwiatów jest purpurowy lub delikatnie purpurowy. Wargi trilobate szeroko owalne, bazowe białe z fioletowymi lub fioletowymi drobinkami. Ostroga tępa, pozioma. Kwitnie od kwietnia do maja. Reprodukcja storczyków z nasion męskich, rzadziej wegetatywna. Najpierw pod ziemią, w drugim roku życia tworzy się bulwę, w ciągu 4-5 lat pokazany jest pierwszy nadziemski liść. Kwiaty pojawiają się po kilku latach. Większość przedstawicieli rodzaju jest monokarpiczna.

Ya trójzębny (Łac. O. tridentata). Roślina ma 15-35 cm wzrostu z bulwami owalnymi lub elipsoidalnymi. Liście są niebiesko-zielone, podłużne i lancetowate. Kwiatostan w postaci kuli, całkowicie pokryte dużymi różowymi kwiatami. Przylistki prawie identyczne z jajnikiem, purpurowo-bzu. Liście okwiatu, z wyjątkiem warg, są wydłużone i umieszczone w hełmie, do góry są klarowane. Warga jest różowa, na fioletowych plamach ostrza są krótkie i zaokrąglone po bokach, środkowe dłuższe niż boczne, zakończone ostrym zębem. Kręgosłup jest mniejszy niż jajnik, cienki, cylindryczny, lekko zgięty. Kwitnie od kwietnia do maja.

Ya bochenek (Łac. O. laxiflora). Widok z bulwami elipsoidalnymi o wysokości 55-82 cm Liście są wąsko-lancetowate, o długich szpicach. Kwiatostan jest luźny. Kwiaty fioletowe lub fioletowe. Liść ze środka zewnętrznego koła i dwa wewnętrzne są ułożone w kask. Liście po bokach zewnętrznego koła są wygięte. Warga biała, tylna-jajowata, zwężająca się do podstawy, środkowy płat lekko rozwinięty, boczny w kształcie rombów. Ostroga jest falista, cylindryczna.

Ya małpa (Łac. O. simia). Rozwija się dobrze w oświetlonych obszarach lub z lekkim cieniowaniem. Wysokość 21-49 cm z podłużnymi zaokrąglonymi bulwami. Pod łodygą 4-6 podłużne-lancetowate, zaokrąglone liście, zwężające się ku podstawie. Kwiatostan - zagęszczony krótki pędzel małych kwiatów, z aromatem miodu. Przylistki lancetowate-jajowate, białe. Liście okwiatu, z wyjątkiem wargi, umieszcza się w hełmie. Zewnętrzna spiczasta, szaro-różowa, wewnętrzna - liniowa, nieco krótsza niż zewnętrzna. Warga jest różowa, w ciemnych plamach, jej brzegi po bokach są liniowe, wklęsłe, środkowe - z dwoma wydłużonymi płatami. Poduszki do ust mają podobieństwa do kończyn malutkiej małpy.

J. perkusista (Łac. O. morio). Preferuje gleby drobnoziarniste, napowietrzone, nasycone humusem, lekko kwaśne (wartość pH na poziomie 4,4-7,4). Wysokość 12-25 cm, z miniaturowymi bulwami w kształcie kuli i grubą wyprostowaną łodygą. Liściasta rozeta znajduje się u dołu łodygi, młode liście owijają łodygę. Kwiatostan jest rzadkim uchem z 6-9 kwiatami. Kwiaty są przydzielone, fioletowo-fioletowe. Liście okwiatu, skierowane pod górę, są ułożone w kształcie hełmu, wewnętrzna krótsza niż te zewnętrzne. Warga z nieznaczną impregnacją, w środkowej bieli, trójpłatkowa, ostroga ma identyczny rozmiar i lekko zakrzywiona. Dwa lata rośliny żyją pod ziemią, kwitną po 4-5 latach.

Yatryshniki doskonale tolerują niekorzystne warunki ze względu na gromadzenie się składników odżywczych w bulwach. Są to pacjenci (opuszczają terytorium, na którym osiedliły się bardziej konkurencyjne gatunki). Należy to wziąć pod uwagę podczas sadzenia storczyków i dbania o nie. Owoce są słabo uformowane (tylko 1/3 kwiatów owocuje). Jeszcze mniej będzie kiełkować nasiona. Rośliny są wrażliwe na skład gleby. Zmiana równowagi kwasowej kompozycji znajduje odzwierciedlenie w mikoryzach tworzących grzyby roślinne, które są niezbędne dla przeżycia storczyka.

Miejsce sadzenia. Pożądany jest półcień. Większość roślin kocha wilgotną glebę, bez nadmiernego naelementowania. Występują gatunki rosnące na glebach suchych (prowansalskich). W gorących i suchych chwilach roślina przechodzi w stan "hibernacji", górna część umiera, a korzeń umiera w rozwoju aż do początku sprzyjającej chwili. Jesienią storczyk zaczyna się aktywnie rozwijać, spiesząc, aby przejść przez cykl życia aż do następnego lipca.

Gleba. Odpowiednie nie kwasowe zwiędłe podłoże. Skład: ziemia liściasta, piasek, z dodatkiem torfu (2: 2: 1). Powyżej, podłoże z konieczności igłodzi się co roku. Surowo zabrania się dodawania świeżego obornika do gleby.

Zimowanie. Większość roślin bez trudu znosi mroźne zimy. Niektóre wymagają łatwej kryjówki.

Choroby i szkodniki. Odporny na choroby. Bulwy "z powodzeniem" zjadają myszy, gąsienice i inne małe zwierzęta.

Większość storczyków uprawia się z nasion. Możliwe jest samosiew. Metoda jest skomplikowana przez fakt, że nasiona kiełkują wyłącznie w symbiozie z grzybem pożądanych gatunków. Dlatego pędy dają tylko jeden.

Wegetatywnie wyhodowana gałąź rosnącej bulwy w środku sezonu. Czasami jest on wielokrotnie rozdzielany. Po oddzieleniu młodego procesu rozpoczyna się dalszy wzrost). Pierwszy raz jest rozdzielany podczas pączkowania, kolejne razy w odstępie 15-20 dni.

Pamiętaj! Podczas kopania bulwy zabijanie pędów i korzeni jest zabronione.

Młodzieniec żyje w pierwszych dwóch latach życia na Ziemi (niektóre gatunki są większe, niektóre mniej), liście pojawiają się w ciągu 3-5 lat, a kwitną nawet później. W dobrych warunkach kwitnie przez 3-5 lat

Trudność w hodowli tych storczyków sprawia, że ​​roślina jest jeszcze bardziej pożądana przy dekorowaniu terenu. Yatryshniki wyglądają dziwacznie w projektowaniu półdzikich miejsc w ogrodzie. Gatunki mniej wymagające dla gleby, skutecznie dekorują ogródki skalne lub skalne. W przypadku łóżek mieszanych storczyki nie są przystosowane. Ale będzie dobrze wyglądać, jeśli umieścisz go w ogrodzie z kwiatami lub stworzysz dogodne warunki do rozwoju wzdłuż ścieżki.

Bulwy storczyków są od dawna stosowane w medycynie ludowej w leczeniu chorób przewodu pokarmowego i dróg oddechowych.

Highlander (łac. Polygonum) lub gryka to rodzaj trawiastych, lushly rosnących i obficie kwitnących roślin z rodziny gryki (Latin Next.

Imperatia cylindryczna (łac. Imperata cylindrica) - jedyny gatunek z rodzaju Imperata, stosowany w projektowaniu krajobrazu. Rośliny przyciągają uwagę. Następnym razem

Potrząsanie (łac. Briza) lub bryza - rodzaj roślin zielnych z rodziny Zlakovy (łac. Poaceae). Znaleziono łacińską nazwę rodzaju. Następnym razem

Hakonechloa (łac. Hakonechloa) lub Hakonehloa to rodzaj roślin zielnych należących do rodziny zbóż (łaciński Poaceae). Przedstawiciele tego. Następnym razem

Oxalis (łac. Oxalis) to rodzaj traw jedno- lub wieloletnich, rzadko półsiednich z rodziny Acidic (łac. Oxalidaceae). W języku angielskim. Następnym razem

Frezja (łac. Freesia) to rodzaj wieloletnich roślin kwitnących z rodziny Iris (Kasatikovye) (łac. Iridaceae). Został otwarty w Południowej Afryce. Następnym razem

Nie ma ograniczenia co do piękna. Słowa te odnoszą się również do przedstawicieli rodziny Euphorbiaceae, izolowanych przez klasyfikatory na osobny. Następnym razem

jeszcze więcej pomysłów:

w marcu Porozmawiajmy o pracach sezonowych w tym miesiącu, aby utrzymać ogród w idealnym stanie

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

2 + 8 =