Zdjęcia Orchis

Zdjęcia Orchis

Orchis lub północna orchidea na twojej stronie

Yatryshnik - interesująca roślina przypominająca orchideę Yatryshnik to wyjątkowa roślina rosnąca na łąkach i polach Rosji. Prosta łodyga, cętkowane kwiaty i liście są charakterystycznymi cechami rośliny. Orchis - ta sama orchidea, tylko północna. W związku z majestatycznymi kwiatami wskazuje, że jeden z sześciu płatków ma niebieski kolor, a u podstawy jest ostroga.

Orchisia spotted ma liście przypominające liście tulipanów. Ponieważ barwne kwiaty są gromadzone w kłoskach, są bardzo atrakcyjne dla owadów. Plamy są niczym więcej jak sygnałem dla owadów zapylających, że jest coś do jedzenia. Cały nektar jest w bodziec. Nasiona są zbierane w pudełku. Bulwy storczyka, podobnie jak korzeń, są aktualizowane co roku.

Specjalne wymagania dotyczące opieki nie tworzą orchidei

Korzeń składa się z dwóch bulw. Najcenniejszy z nich jest soczysty i młody. Specjalny proszek przygotowuje się z bulw aptek w aptece.

Szlamowy śluz jest używany do leczenia:

 • nadkwasowate zapalenie żołądka;
 • zatrucie pokarmowe;
 • wrzód żołądka;
 • zapalenie pęcherza;
 • zapalenie żołądka i jelit;
 • czerwonka;
 • zapalenie okrężnicy;
 • biegunka;
 • choroby układu oddechowego nosogardzieli.

W przypadku zatrucia lub zatrucia truciznami zaleca się stosowanie storczyków plamistych, męskich lub robaków pasożytniczych.

Najlepiej jest uprawiać sad w półdzikiej części ogrodu

Bulwy storczyków stosuje się zewnętrznie na ropnie. Najpierw są doprowadzane do stanu proszku. Następnie zmiksuj z tłuszczem wieprzowym lub ułóż na mleku. Ponadto, bulwy i salep są wykorzystywane do stymulowania wzrostu włosów i jako lek na ból zęba.

Między innymi storczyk jest uważany za doskonały lek na wyczerpanie nerwowe, impotencję seksualną, osłabienie, które powstało z powodu wyniszczających długich chorób. Używanie slele zalecane jest osobom, które doświadczyły silnego krwawienia, cierpią na katar jelit i cierpią na gruźlicę. Ponadto, roślina jest w stanie wyleczyć choroby macicy kobiet i katar pęcherza.

Roślina nie podlega chorobom i szkodnikom, wygląda atrakcyjnie i jest szeroko stosowana w medycynie

Orchis shlemonosnyj jest bardzo łatwy do sadzenia i przeszczepu. Roślina doskonale zapuści korzenie na działce ogrodowej, nawet jeśli przeniesiesz ją z dzikiej rośliny do klombu. Przeszczep odbywa się jesienią lub wiosną. Zasadzić roślinę zaleca się w oświetlonym miejscu.

Opieka nad dzikimi orchideami

Orchisia spotted nie lubi podmokłych gleb. Podczas karmienia ważne jest, aby roślina nie otrzymała świeżego obornika. Zaleca się ściółkowanie gleby, najlepszym rozwiązaniem są igły.

Jeśli storczyk rośnie na słonecznej plamie, warto podlewać. Reszta instalacji jest bezpretensjonalna, nie wymaga specjalnej troski, nie ma wpływu na szkodniki i choroby. Uwielbia przyrodnie dzikie części ogrodu.

Miejsce sadzenia musi być lekkie lub półprzezroczyste

Rozmnaża się poprzez dzielenie korzenia, przez nasiona, czasami przez samosiew. On nie lubi chwastów. Zimowe przełęcze bez schronienia.

Obecnie istnieje wiele rodzajów storczyków.

 • Orchis shlemonosny to roślina ozdobna kwitnąca od maja do czerwca. W kwiatostanie znajdują się kwiaty o jasnych purpurowo-brązowych, fioletowych lub różowych odcieniach. Pięciopalczaste okręty przypominają hełm.
 • Caspian orchis - niska roślina z liśćmi o liniowo-lancetowatym kształcie. Kwiaty są ciemnofioletowe, słabo rozmieszczone. Rośnie w Dagestanie, Zakaukaziu i Iranie.
 • Storczyki z klastrami mają specyficzny zapach przypominający robale leśne. Odcień kwiatów jest purpurowo-brązowy. Roślina jest wymieniona w Czerwonej Księdze.
 • Męskie storczyki - wieloletnia roślina zielna z sparowanymi bulwami. Na grzbiecie liści znajdują się ciemnofioletowe lub fioletowe plamki. Kwiatostan zbierany jest z kwiatów o purpurowym lub bladofioletowym kolorze. Kwitnie od czerwca do lipca. Roślina jest wymieniona w Czerwonej Księdze.
 • Małpi orchus to wieloletnia roślina zielna osiągająca wysokość 45 cm, kwitnie od kwietnia do maja. Podczas kwitnienia powstają liczne białe lub różowe kwiaty z drobnymi purpurowymi plamkami. Roślina jest rzadkim gatunkiem, wymienionym w Czerwonej Księdze.

Jeśli storczyk rośnie na słonecznej plamie, warto podlewać. Reszta instalacji jest bezpretensjonalna, nie wymaga szczególnej troski, nie ma wpływu na szkodniki i choroby

Użyj w projektowaniu krajobrazu

W tej chwili krzyżowano kilka gatunków prezentowanej rośliny. Wybierz dla swojego ogrodu, możesz jako standardową opcję - zauważył orchis, a oryginalny gatunek - fioletowy lub małpi orchis.

Miejsce sadzenia powinno być lekkie lub półciemne. Ale niektóre gatunki (na przykład hełmy storczyków) są lepiej umieszczone w cieniu. Najlepsza kultura będzie rosła na wilgotnej, luźnej glebie. Bagienne storczyki wymagają bardzo wilgotnej gleby. Wszystkie bez wyjątku gatunki roślin, takie jak gleba wzbogacona w minerały.

Yatryshnik to wyjątkowa roślina rosnąca na łąkach i polach Rosji

Orchis jest idealny do stworzenia półdzikiej części ogrodu. Może być również dobrą ozdobą ogrodu skalnego, ale w tym przypadku lepiej jest wybrać te odmiany, które nie stawiają wysokich wymagań na glebie. W mieszanej klombie kwiatowej lepiej nie używać rośliny, będzie ona ukryta przez dominujące rośliny. Ale w monochromatycznych ogrodach można używać ortis.

Orchis to interesująca roślina, która przypomina orchideę. Sadzenie go w ogrodzie nie sprawi trudności nawet początkującemu ogrodnikowi. Szczególne wymagania dotyczące pielęgnacji zakładu nie wykazują. Najlepiej jest uprawiać sad w półdzikiej części ogrodu. Roślina nie podlega chorobom i szkodnikom, wygląda atrakcyjnie i jest szeroko stosowana w medycynie.

Orchis: zastosowanie w medycynie ludowej, opis, właściwości

Czym jest ziele jak orch? Aplikacja w medycynie ludowej i opis tej rośliny zostaną omówione w tym artykule.

Orchis, którego zdjęcie przedstawiono powyżej, jest rośliną należącą do rodziny Orchid. Nazwa tego zioła ma greckie pochodzenie i jest tłumaczona na język rosyjski jako "testicle9raquo;. Taka dziwna nazwa jest związana z pojawieniem się bulw rośliny, które są bardzo podobne do jąder.

Istnieją również inne wersje pochodzenia rosyjskiej nazwy tego zioła. Według jednego z nich korzeń storczyka był bardzo często używany jako eliksir miłosny zwany kwiatem Yatrovi.

Podobnie jak wiele innych roślin, rozważane zioło może być określane jako: łzy kukułki, kokuy, bagno bagienne, gałązka, dwa korzenie, trawa pięciopalczasta, korzeń miłości, języki psów, rdzeń lub solomondin.

Grass orchis to wieloletnia roślina bulwiasta. Jego średnia wysokość wynosi około 10-50 cm, a korzeń storczyka pogrubia w postaci dwóch bulw, czyli tzw. Salepu.

Liście tej rośliny są liniowo szeroko lancetowate lub szeroko lancetowate, obejmując łodygę zwężając się w ogonku.

Kwiaty storczyka są niewielkie, zebrane w długi kwiatostan kwiatostanu o długości 7-9 lub 15 cm, mogą mieć kolor purpurowo-różowy lub ciemno-wiśniowy.

Górne płatki takich kwiatów tworzą rodzaj kasku, a dolne to tzw. Warga z ostrogą. Czerwone kropki, znajdujące się na wardze, służą jako przewodnik, przyciągając owady zapylające.

W oczekiwaniu na zapylenie, kwiaty tego zioła nie mogą więdnąć przez 7-10 dni. Jednakże, gdy pyłek opada na piętno słupka, natychmiast umiera. Kwitnienie roślin storczyków od kwietnia do sierpnia.

Większość gatunków tego zioła rozmnaża się przez nasiona. Ale niektóre (na przykład storczyk shlemosnosny) mogą dzielić się wegetatywnie, tworząc zamiast dwóch nowych bulw.

Orchisia zauważył i inne gatunki tej rośliny rosną w zimnym, subtropikalnym i umiarkowanym klimacie półkuli północnej. Taką trawę można znaleźć w środkowej i południowej części Europy, a także daleko w Azji. Niektóre gatunki roślin rosną w Ameryce Północnej. Jeśli chodzi o Rosję, duże storczyki występują na Krymie iw górach Kaukazu.

Orchisia jest cętkowana, a inne rodzaje trawy zwykle rosną w wilgotnej glebie, chociaż nie jest ona zbyt tolerowana przez nadmierne nadmierne jej wysychanie.

W najbardziej suchym i najgorętszym okresie lata takie rośliny przechodzą w stan spoczynku. Pozostają w glebie w postaci bulw i kłączy do następnego korzystnego sezonu.

Jesienią orchidee zaczynają aktywnie rosnąć, śpiesząc się, by przejść przez cały cykl życia aż do lipca.

Większość gatunków roślin, takich jak storczyki (zdjęcie przedstawione w tym artykule) klasyfikowane są jako kalcyfy. Innymi słowy, lubią rosnąć w glebie bogatej w wapno. Istnieją również gatunki, które preferują gleby zasadowe lub mineralne.

Prawie wszystkie storczyki do ich wzrostu wybierają miejsca o wysokim natężeniu światła (na przykład łąki, rzadkie strefy leśne, brzegi lasów). Chociaż niektóre rośliny wciąż można znaleźć w cieniu.

Orchis jest pacjentem. Innymi słowy, taka roślina stara się unikać sąsiedztwa z konkurencyjnym rodzajem ziół. Jeśli tego nie da się uniknąć, zajmuje mniej żyznej ziemi. Pod tym względem storczyki występują tylko w pojedynczych okazach lub w niewielkich ilościach i rzadko tworzą duże skupiska.

Dana roślina jest dobrze przystosowana do przenoszenia niekorzystnych warunków środowiskowych. Dzięki nagromadzonym substancjom w podziemnych narządach może od kilku lat czekać na ich zmiany.

Na populację storczyków latem nie wpływają sianokosy i lasy. Jednak wypas bydła jest dla nich katastrofalny.

Znaczenie gospodarcze i wykorzystanie trawy

Orchis w aptece można kupić tylko w formie suszonej. A w sprzedaży pojawiają się nie tylko kwiaty i liście, ale także bulwy. Te ostatnie zawierają skrobię, substancje śluzowe i cukry. Suszone kłącza lub owce są aktywnie wykorzystywane jako otoczka i środek zmiękczający do zatruć, zapalenia żołądka i zapalenia okrężnicy. Czasami są zalecane dla słabych pacjentów, aby wzmocnić organizm.

Należy również zauważyć, że zioło to jest stosowane w weterynarii w przypadku nieżytów jelitowych u zwierząt domowych.

Orchis: zastosowanie w medycynie ludowej

Szlam, który powstaje w wyniku wytrząsania pokruszonych bulw sadowniczych, jest często stosowany w medycynie ludowej do leczenia różnych chorób. Pomimo faktu, że jakość tej rośliny leczniczej nie została w pełni zrozumiana, eksperci wykazali, że śluz ma wyraźny wpływ na organizm ludzki. Otacza błony śluzowe narządów trawiennych, a także ma właściwości wykrztuśne, hematopoetyczne, przeciwdrgawkowe, wzmacniające i tonizujące.

Jak inaczej używać storczyka? Zastosowanie w medycynie ludowej tej rośliny wskazuje na zatrucie niektórymi truciznami. W tym celu użyj wodnego naparu ziołowego w postaci doustnego środka lub lewatywy. Taki lek nie pozwala na wchłanianie niebezpiecznych substancji w jelitach, co zapobiega zatruciu. Również lewatywy medyczne z orofylem bardzo dobrze pomagają w hemoroidach.

Należy również zauważyć, że bulwy tego zioła mają działanie przeciwzapalne w przewlekłych i ostrych chorobach układu oskrzelowo-płucnego. Ponadto roślina poprawia skład krwi i promuje jej odnowienie.

Na jakie choroby mają zastosowanie?

Kiedy powinienem użyć storczyka? Zastosowanie w medycynie ludowej jest wskazane w leczeniu następujących chorób:

 • biegunka, zapalenie pęcherza, starość, gruźlica;
 • depresja, choroby przewodu żołądkowo-jelitowego, katar pęcherza moczowego;
 • zapalenia oskrzeli i innych chorób układu oddechowego, którym towarzyszy kaszel, impotencja i impotencja seksualna;
 • wyczerpanie organizmu, hipowitaminoza, niedokrwistość;
 • astma oskrzelowa, zapalenie płuc, przewlekłe zapalenie oskrzeli;
 • zapalenie wyrostków robaczkowych, zapalenie gruczołu krokowego, utrata siły, w tym w okresie rekonwalescencji po ciężkich chorobach.

Jak przygotować uzdrawiający śluz ze sproszkowanego storczyka? Odpowiedź na to pytanie nie jest znana wszystkim zwolennikom tradycyjnej medycyny. Dlatego postanowiliśmy przedstawić receptę na lek w tym artykule.

Pół łyżki deserowej proszku z korzenia rośliny należy wlać szklankę przegotowanej wody, schłodzić do temperatury pokojowej. Po zamknięciu pojemnika pokrywką składniki pozostawia się do parzenia przez 60 minut, mieszając je regularnie. Aby uzyskać grubszą zawiesinę do infuzji, czasami dodaj świeży miód. Taki składnik znacznie poprawia właściwości smakowe środka. Należy go stosować w celach terapeutycznych dwa razy dziennie (100 ml) przed posiłkami. Leczenie z chorób przewodu pokarmowego powinno trwać co najmniej 30 dni.

Jeśli potrzebujesz wywarów leczniczych z korzeni storczyka, musisz wziąć 3 g gotowego proszku i zalać go 380 ml gorącej wody. Otrzymaną mieszaninę należy wlać do wrzącej wody i gotować na wolnym ogniu przez 9-10 minut, ciągle mieszając składniki. Następnie, bulion jest zobowiązany do nalegania na pół godziny i drenażu.

Przyjmuj ten lek najlepiej 100 ml trzy razy dziennie przed posiłkami. Konieczne jest również przestrzeganie diety regeneracyjnej za pomocą ryżu lub jego wywarki. Taki eliksir jest często stosowany jako pomoc doraźna w przypadku biegunki i czerwonki.

Orchidea - orchidea piękna lasu

Orchis - wieloletnia roślina zielna z bardzo dekoracyjnymi kwiatostanami i różnorodnymi właściwościami leczniczymi. To ze względu na korzyści storczyków przez dziesięciolecia zniszczone i dziś jest wymienione w Czerwonej Księdze jako znikająca roślina. Uprawiając go we własnym ogrodzie, można nie tylko wzbogacić ogród kwiatowy, ale dba o zachowanie rzadkiej flory. Storczyk ma wiele nazw narodowych, w tym "języki psów", "rdzeń", "vymechko", "łzy kukułkowe", "dzika orchidea". Jest on rozprowadzany w strefie umiarkowanej na całej półkuli północnej. Roślina preferuje zimny klimat, rośnie na bogatych w wapienne gleby leśnych skrajach i podmokłych terenach.

Orchis - zielna wieloletnia rodzina Orchidei. Karmi się kłączami ze sparowanymi, podłużnymi bulwami, które często porównuje się do męskich jąder. Proste łodygi o długości 10-50 cm u podstawy są ukryte za rozetą liścia. Owalne lub szeroko lancetowate liście siedzą na zdjęciu. Górne liście mają małe ogonki. Czasami u podstawy oliwkowo-zielonego płatka liści pojawiają się małe ciemne plamy.

W kwietniu i sierpniu łodyga wydłuża się i zamienia w prosty kwiatostan z gęstym kwiatostanem o długości 7-9 cm, małe kwiaty przypominające orchideę są koloru liliowego lub wiśniowego. Z górnych płatków utworzony jest hełm, a dolny tworzy wargę z trzema klapami z ostrogą. Podstawa wargi pokryta jest ciemnymi kropkami. Kwiaty wydzielają subtelny słodkawy aromat z nutami wanilii i miodu. Oddzielny pąk kwitnie 7-10 dni, dopóki nie zostanie zapylony przez owady. Natychmiast po wniknięciu pyłku do jajnika płatki więdną. Wkrótce dojrzewa sucha kapsułka z bardzo małymi ciemnymi nasionami.

Różnorodność gatunkowa storczyków jest dość duża. Dziś botanicy odnoszą się do tego rodzaju ponad 60 gatunków roślin. Niektóre gatunki niedawno migrowały do ​​rodzaju Neotineus i Anacampis z tej samej rodziny.

Męski storczyk. Trawiasta bylina z sparowanymi bulwami podłużnymi ma 20-50 cm wzrostu. Podstawa łodygi pokryta jest fioletowymi plamami. Na nim rosną obłoki szeroko lancetowatych liści, które lekko fałdują wzdłuż żyły podłużnej. Długość liścia wynosi 7-14 cm, a szerokość 1,5-3.5 cm. Zielona powierzchnia pokryta jest fioletowymi lub ciemnofioletowymi plamami znajdującymi się bliżej podstawy. Cylindryczny kwiatostan o długości 6-18 cm składa się z 15-50 pąków. Fioletowe kwiaty są raczej małe, składają się z wygiętej, szerokiej owalnej wargi z trzema płatami, tępej ostrogi i małego hełmu. Kwiaty kwitną w kwietniu-maju.

Orchis jest nierówny. Gatunek ten jest popularny wśród ogrodników ze względu na ich wysokie właściwości dekoracyjne. Roślina ma kłącze bulwiaste podzielone na dłonie. Pędy o wysokości 15-60 cm są dość gęste, wyprostowane. W dolnej części ukryte są pod liniowo ciemnozielonymi liśćmi. Wierzchołek łodygi jest ozdobiony bardzo gęstym i krótkim spichem kwiatostanu jasnego fioletu lub bzu. Podstawa wargi trylobate jest pokryta ciemnymi plamami. Te same plamy występują w dolnej części liści. Kwiatostany kwitną pod koniec maja.

Orchis małp. Fotofiliczna roślina o wysokości 20-50 cm Rozeta liści 4-6 szerokich liści lancetowatych o zaokrąglonym brzegu tworzy się nad ziemią. Kwiatostan wygląda jak gęsta szczotka o miodowym aromacie. Płaty boczne warg bardzo wąskie, liniowe. Środkowa część jest wydłużona, więc warga przypomina ciało miniaturowej małpy, dla której gatunek otrzymał swoją nazwę.

Orchis shlemonosny (helmetiform). Roślina ma wysokość 20-60 cm i ma duże jasnozielone owalne liście. Długość spłaszczonej blachy wynosi 8-18 cm, a szerokość około 2,5 cm, w maju-czerwcu grube kłosy mają 5-8 cm długości i kształt piramidalny. Wąska, cienka warga jest szeroko rozcięta na trzy płaty. Hełm z górnych płatków jest większy.

Orchispar fioletowy. Roślina jest większa. Łodyga ma 40-70 cm długości i ma okrągły przekrój i rośnie do 12 mm grubości. U jego podstawy rosną 3-6 blisko rozstawionych, szerokich liści lancetowatych z zaostrzoną krawędzią. W maju-czerwcu ucho ma długość 5-20 cm i składa się z wielu pachnących kwiatów. Różowa rozcięta warga kontrastuje z czarno-fioletowym lub brązowo-fioletowym hełmem.

Większość gatunków storczyków jest rozmnażanych przez nasiona. W sprzyjających warunkach roślina daje obfite samosiewy. Jednak nasiona mogą kiełkować tylko wtedy, gdy w glebie znajdują się specjalne grzyby. Często podczas siewu w domu ziemia jest pobierana z miejsca, gdzie rosną dzikie sady na łące. Nasiona można wysiewać przez cały rok. Są równomiernie rozmieszczone w pojemniku z wilgotną pożywką. Pojemność pokrywa się folią i umieszcza w dobrze oświetlonym miejscu o temperaturze +18 ... +24 ° C. Sadzonki pojawiają się powoli i nierównomiernie. Proces kiełkowania trwa 1-3 miesiące.

Kiedy sadzonki wyrosną kilka liści, są ostrożnie sadzone w osobnych doniczkach. Aby nie uszkodzić korzeni, każda roślina jest przeszczepiana dużą grudą ziemi. Do wiosny sadzonki są uprawiane w warunkach szklarniowych, w kwietniu-maju, słoneczne ciepłe dni są utwardzone. W otwartym terenie storczyki sadzi się dopiero pod koniec maja, kiedy przemarznie mróz. Odległość między sadzonkami powinna wynosić 10-15 cm.

Najprostsze jest reprodukcja storczyków z bulwami. Jesienią, gdy część gruntowa rośliny zanika, zostaje odcięta. Bulwy są odkopywane i starannie oddzielane. Są natychmiast sadzone w nowych pestkach. W tym samym czasie część ziemi ze starego miejsca musi być przemieszczona razem z bulwami.

Interesujące jest to, że bulwy rosną proporcjonalnie do separacji, więc tę metodę rozmnażania można przeprowadzić w okresie letnim. Po raz pierwszy bulwa jest rozdzielana, gdy pojawiają się pąki. Bardzo ważne jest, aby uważać, aby nie uszkodzić łodygi i kłącza. Następnie oddział powtarza się co 25-30 dni. Powstała bulwa jest sadzona w nowym miejscu. Szybkie kwitnienie nie powinno czekać. W ciągu 3-5 lat powstaje tylko rozeta liści, a kłącze rozwija się. Dopiero po tym, z należytą starannością, zaczyna się kwitnienie.

Storczyki są odporne na warunki pogodowe, ale mogą cierpieć z powodu bardziej agresywnych sąsiadów wzdłuż klombu. Do ich wzrostu niezbędne są mikoryzy (symbioza ze specjalnymi grzybami w ziemi). Sadź lepiej roślinę w półcieniu. Tam, gdzie jasne słońce jest rano i wieczorem, iw południe jest cieniowanie.

Gleba powinna być wystarczająco wilgotna, ale nie podmokła. Ziemia nie powinna być kwaśna, preferowana jest gleba neutralna lub lekko kwaśna z wysoką zawartością wapna i składników odżywczych. W ciężkiej suszy z niewystarczającym podlewaniem storczyk może przejść w stan hibernacji. Roślina aktywnie rozwija się i kwitnie wiosną, a następnie budzi się jesienią. Podlewaj regularnie, aby ziemia nie wyschła za bardzo.

Do zasilania roślin lepszym nawożeniem organicznym (kompost, posiekane igły). Mają one ziemię dwa razy w roku, wiosną i jesienią, na wysokość 5-7 cm, niepożądane jest stosowanie kompleksów mineralnych, takich jak świeży nawóz. Będą sprzyjać rozwojowi liści, ale kwitnienie może nie wystąpić.

Jesienią cała gromada storczyków umiera. W glebie są tylko bulwy z zapasem składników odżywczych. Roślinność naziemną można od razu odciąć, ponieważ zaczyna żółknąć. Nie czekaj na całkowite wyschnięcie. Przycinanie będzie stymulować bulwę do przejścia w stan hibernacji.

Zimą storczyki są dobrze przystosowane. W centralnym pasie Rosji nie potrzebuje dodatkowego schronienia. Znacznie większym niebezpieczeństwem dla niego nie jest mróz, ale zalanie gleby. Z tego powodu bulwy mogą gnić.

Chociaż rośliny należą do wrażliwej rodziny storczyków, nie boją się tej choroby. Storczyki nie cierpią z powodu zgnilizny i pleśni, pasożyty również nie atakują rośliny. Jedynymi szkodnikami są ślimaki. Chroń je przed użyciem popiołu, pokruszonego skorupki jajka lub słomy. Materiały te są rozproszone na ziemi wokół ogrodu kwiatowego. Czułe ciałka pasożytów są uszkodzone, gdy próbują pokonać przeszkodę.

Właściwości terapeutyczne i przeciwwskazania

Orchis jest stosowany jako roślina lecznicza w medycynie ludowej. Jego bulwy (kwiaty) i kwiaty zawierają dużą ilość śluzu, olejków eterycznych, białek, złożonych węglowodanów, glikozydów i soli mineralnych. Z zebranych kwiatów i korzeni powstają śluzowate bulwy, mleczna galaretka, nalewki alkoholowe i napary olejowe.

Pozyskane fundusze pomagają pozbyć się następujących chorób:

Wielka popularność środków ze storczyków jest stosowana u mężczyzn. Leczą zaburzenia seksualne, zapalenie gruczołu krokowego, gruczolak, męską impotencję.

Możesz nawet używać dzieci z ortami. Nie mają przeciwwskazań. Konieczne jest zachowanie ostrożności tylko przy pierwszym przyjęciu do osób z tendencją do alergii. Bardzo ważne jest prawidłowe przechowywanie surowców leczniczych. Jeśli ma formę lub pasożyty, przygotowanie leku jest niedopuszczalne.

Storczyki rzadko są sadzone na mieszanym łóżku. Wyglądają lepiej w pojedynczych grupach na środku trawnika, kamienistym murze lub w pobliżu iglastych roślin i paproci. Czasami dziką orchideę można znaleźć na alpejskim wzgórzu. Z jego pomocą możesz zrobić odmiany w dzikim zakątku ogrodu kwiatowego lub w ogrodzie monochromatycznym.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

+ 38 = 45