Zasłony z własnymi zdjęciami klasy mistrzowskiej

Zasłony z własnymi zdjęciami klasy mistrzowskiej

Szycie zasłon własnymi rękami. Klasa główna wideo, zdjęcia i diagramy

Czy lubisz zasłony w eleganckich plis? Możesz z łatwością uszyć je samodzielnie! Bardzo często początkującym zaleca się wykonanie zasłon na sznurku. Pomoże Ci stworzyć wspaniałe zasłony z dziwacznymi fałdami zwykłego warkocza, które możesz kupić w każdym sklepie z tkaninami lub w dziale pasmanteryjnym. Jak szyć zasłony w domu, jeśli nie masz doświadczenia w podobnej pracy?

Jeśli fałdy nie odpowiadają twoim potrzebom, możesz je łatwo chwycić za pomocą plecionki. Ale jeśli jesteś właścicielem masywnych zasłon, ta metoda nie pasuje do ciebie. Pod ciężarem nośnika może dojść do pęknięcia tkanki, a będziesz musiał naprawić głowicę. Ze szczególną starannością wybierz tkaninę, jej struktura i waga wpływają na trwałość zasłon.

Długość zasłon powinna być określona przez dodanie odległości dla górnych i dolnych zakrętów. Więc określasz całkowitą długość.

Jeśli podniosłeś materiał ze wzorem, kup odpowiednią ilość materiału, aby po dołączeniu do wzoru wzór nie został złamany.

Jak szyć piękne zasłony w oknach własnymi rękami - głowica. Klasa główna wideo, CZĘŚĆ 1:

KUCHENNE KURTYNY Z KURTYNY W WARUNKACH DOMOWYCH:

Zasłony własnymi rękami: popularne pomysły i lekcje mistrzowskie ze zdjęciami

Aby szybko się uczyć, jak szyć zasłony własnymi rękami, musisz zrozumieć, jakiego rodzaju osoby chcesz widzieć w swoim pokoju. W końcu istnieje wiele rodzajów tkanin na okna, podobnie jak sposoby mocowania, drapowania, dekorowania zasłon. Czy musisz uczyć się tej sztuki, chyba że planujesz otworzyć warsztat szycia. We wszystkich innych przypadkach wybierz jeden z dostępnych typów i eksperymentuj na nim.

Zdecyduj, do czego w danym pokoju potrzebujesz tego produktu. Gdzieś trzeba udekorować otwór na światło, aby był bardziej atrakcyjny na zewnątrz. W warunkach miejskich konieczne jest odgrodzenie ciekawskich widoków, zwłaszcza jeśli domy są blisko siebie. A w sypialni lub dziecięcym pokoju bardzo ważne jest dobre przyciemnienie, aby w razie potrzeby noc mogła nadejść nawet wtedy, gdy słońce świeci już przez całe okno.

Najgęstsze produkty nazywane są zasłonami. Są szyte z tkanin takich jak żakard, tkanina gobelinowa, aksamit, a część zaopatrzona jest w podszewkę, dzięki czemu konstrukcja jest jeszcze cięższa. Zasłony opadają w dół w dużych fałdach, tworząc bardzo uroczysty wygląd okna. Wcześniej oznaczenie takiej tkaniny było nadal ochroną pomieszczenia przed przeciągami, które nieuchronnie istniały z powodu szczelin w drewnianych ramach. Teraz, wraz z pojawieniem się tworzyw sztucznych problemu z przeciągami rozwiązany, zasłony nie są już obowiązkowe elementem wystroju, nie mogą być wykorzystywane w ogóle (jeśli jest tam piękny kształt otworów i nie chce, aby zamknąć), czy nie zamknąć, pozostawiając po bokach, na zewnętrznych krawędziach gzymsu. Te zasłony są nieodzowne dla miłośników długiego snu, do sypialni dziecięcych cieniu, ale w kuchni lub łazience zasłony będzie zupełnie nie na miejscu, będą one brudzą i przeszkadzają. Miejsce, objętość, którą zajmują, uniemożliwia ich użycie na loggiach i balkonach. Ale to był ciężki materiał jest nadal bardzo popularne dla tradycyjnego wnętrza lub do rejestracji dużej otwartej werandzie z ich własnymi rękami.

Wcześniej używano ich w niezmienionym tandemie, jak nić z igłą, ale teraz ich drogi się rozeszły. Chodzi o zasłonę - produkt wykonany z cienkiej, lekkiej, półprzezroczystej tkaniny. Za pomocą tego rodzaju najlepszych dekoracji rąk są wykonywane. Ponieważ tkanina kurtyny jest cienka i ma przezroczystą strukturę, gładkie fałdy wykonane z geometryczną precyzją na jej powierzchni nie zostaną osiągnięte. Zasłony mogą być drapowane, ale z miękkimi fałdami. Zazwyczaj całkowicie zakrywają otwór lub umieszczają je po bokach, tak jak zasłony. Do obróbki zasłon nie potrzeba skomplikowanych narzędzi, dodatkowych urządzeń, wystarczy zwykła maszyna do szycia z zestawem standardowych łap i igieł.

Nowe dla nas, ale są to klasyki na całym świecie, zasłony z mechanizmami podnoszącymi. Rozwijając się od rzymskiego i austriackiego, w którym tkanina zbiera się w fałdy, w rolkach i roletach, takie gatunki są uważane za najbardziej praktyczne i wygodne. Są niekwestionowanymi liderami w doborze zasłon do kuchni, oknami w łazience, projektowaniem małych wnętrz, w których każdy centymetr planuje aktywnie korzystać z powierzchni okna.

Jednak wszystkie te typy można z powodzeniem łączyć w dowolne kombinacje, na przykład zasłony + draperie lub draperie + rolki. To da ci możliwość skorzystania z twoich zasłon. Dla każdego gatunku zasłony własnymi rękoma klasa mistrzowska będzie inny, ale nie będzie trudno połączyć je w jeden zespół.

Mistrz szycie zasłon własnymi rękami Najłatwiejszy z najprostszym modelem - drapowana tkanina ze złożeniami. Mogą to być dwa symetrycznie wiszące płótna lub jeden szeroki, który przesunie się na jedną lub drugą stronę. Kup potrzebny kawałek materiału, a szerokość i długość nie wystarczy znać parametry pożądanego produktu końcowego, ponieważ trzeba wziąć pod uwagę wszystkie liczne dodatki.

W przypadku tkanin o normalnej gęstości, zazwyczaj szerokość gotowego produktu jest podwojona, ale konieczne jest również ułożenie przyrębu dla około 4 centymetrów z każdej strony. Jeśli tkanina ma bardziej zwartą strukturę, tworząc fałdy musisz wziąć jeszcze większą szerokość, jest już wielokrotnością nie dwa, ale trzy. Te same obliczenia są również dokonywane przy określaniu długości. Poziome fałdy nie będą, ale przestrzeń manewru, którą należy wziąć pod uwagę. Oprócz długości ewentualnego zgłoszenia od dołu, szycia dowolnego systemu zapięcia i ubezpieczenia w przypadku zasłony zasiada podczas mycia - wszystkie te niuanse są zwykle określone około 25 centymetrów. Powinieneś sam określić długość gotowego materiału, bo niektóre wewnętrzne zasłony od podłogi do sufitu będą dobrze wyglądać, a gdzieś odpowiednie będą krótkie zasłony w stylu kawiarni.

W tej metodzie nie ma żadnych trudności i trudności, które można wykonać bez kursów mistrzowskich zaślepiają własnymi rękami (wideo naprawdę tego nie potrzebujesz). Tak więc nasz krój tkaniny jest gotowy i na początku zajmiemy się obróbką boków. Na każdej stronie sprawiają, że hem około 1,5-2 cm szerokości, fastrygowanie swoje duże oczka albo nie rób tego, ale najważniejsze - dobra Wycisnąć krotnie. Następnie owiń go ponownie na tę samą ilość, napraw i ustaw linię maszyny na całej długości. Po tym możesz zająć się spodem - zginaj 5 centymetrów po złej stronie, także żelazo, a następnie wykonaj drugie zgięcie, również o 5 centymetrów i zszyj je. Na szczycie, musimy zrobić trochę inaczej go obsłużyć, potrzebujemy specjalnej taśmy kurtyny, który chcesz kupić w wyposażenie sklepów. Rozłożone zasłonę czoła, nakłada się na górnej krawędzi taśmy od strony krawędzi, które jest trochę okład na lewą stronę. Kołki stykowe taśmy wzdłuż całej swojej długości, od góry i od dołu albo do zapisywania w naprzemienny sposób w końcu odciąć nadmiar taśmy, wierzchołek śruby również na spodzie. Nici, które pasują do koloru wstążki, spędzają ją na dolnej krawędzi, cofając się o około 1 centymetr. Spędzamy również brzegi, które tak starannie złożyliśmy. Teraz skupiamy się i naginamy taśmę na niewłaściwą stronę, aby ta linia znalazła się teraz na samym szczycie. W celu zabezpieczenia jego linie w dół, trzeba zmienić wątek transfer w maszynie w żądanym kolorze, a lewy górny biały, a na froncie, będziesz miał kolor linii, a na taśmie - biały. W środku taśmy jest również konieczne, aby notował, ale widać, że igła nie uderza punkt, w którym nić szyte na specjalnych prowadnicach. Teraz musimy je tylko pociągnąć i zdarzy się cud - materiał zbierze się w zgrabnych fałdach. Prasujemy wszystkie szwy prawidłowo, prasujemy materiał z zasłon i przymocowujemy go do gzymsu - jest całkowicie gotowy.

Aby stworzyć nowoczesną klasykę - brązowe zasłony bez lambrekinów lub skomplikowanych draperii, można użyć niezwykłego typu zapięcia do gzymsu - oczek. Są to metalowe pierścienie, które są przyszyte do górnego zakrętu tkaniny, dzięki czemu materiał z ich pomocą łatwo można przeciągnąć na belkę wąskiej półki. Ponieważ są one prostopadłe do samego gzymsu, będą nadal same formować szerokie, poważne fałdy (zakładając wystarczającą gęstość tkanki).

Niezwykłe widoki zasłony kuchenne są coraz częściej używane. Typowe tkaniny często nie wytrzymują złożonych warunków technologicznych w tych kuchniach, a gospodynie domowe poświęcają dużo czasu na gotowanie. W tym celu tapicerka tkaninowa nie jest stosowana w kuchni lub będziesz musiał sam sobie poradzić z metodami renowacji mebli. Co możesz zaoferować, nie robiąc z tkanin, które są idealnie oczyszczone i wyczyszczone?

Najprostszym sposobem na pracę z grubą żyłką, ale są opcje z pięknymi satynowymi wstążkami lub eleganckimi sznurkami, które same dodają zasłony do pożądanej tekstury. Mocujemy każdą nawleczoną część do obu szpilek lub, aby można było przesuwać konstrukcję na pierścienie okapu.

Make Rzymskie zasłony własnymi rękami może być wykonany z dowolnego materiału. Ale jeśli chcesz kompletnego zaciemnienia, wybierz specjalny, bardzo gęsty materiał, który można zamówić na wyspecjalizowanych stronach. Konieczne jest również zadbanie o zewnętrzną stronę domu i wykonanie tego rodzaju zasłon dwustronnych.

Aby stworzyć, nie potrzebujesz skomplikowanych wzorów, a nawet dużej liczby dodatkowych materiałów. Możesz używać urządzeń ze starych żaluzji lub zrobić je z drewnianego okapu z otworami na nici. Płótno szyte poziomych prowadnic taśmy w jednakowej odległości od siebie, za pośrednictwem sieci pionowo przeszyty gwint że spadek całej konstrukcji jest podniesiony piękne fałd.

Różnorodność Roman rolety. Własnymi rękami mogą być bardzo prosty - są sprzedawane ze specjalnego zestawu, który zawiera w sieci i mocowania systemu - cylinder, w którym rany tkanek, do otwierania i zamykania okna.

Piękno tego rodzaju jest takie dla takich zasłania własne wzory nie potrzeba w ogóle, to będzie na tyle, aby wyciąć prostokąt, napełnij go do łączników i przykręcić cały system do skrzydła okiennego (do otwierania okna) lub do ramy (dla osób niesłyszących okien). Idealny wariant rolet do łazienki, zamykają za pomocą jednego ruchu ręki, a wyglądają bardzo dekoracyjne.

Master class: jak szyć zasłony do kuchni własnymi rękami z wzorami

Zasłony do kuchni własnymi rękami ułatwiają Ręcznie robione rzeczy nigdy nie wyjdą z mody, a dziś, kiedy można kupić wszystko, praca ręczna jest jeszcze bardziej ceniona. Szycie, wiązanie, ozdabianie - absolutnie niepotrzebne dla jakichkolwiek umiejętności hostess. A jeśli doświadczenie jest jeszcze małe, możesz zacząć od niezbyt skomplikowanych, ale funkcjonalnych rzeczy. Przykładem tego są zasłony, a zrobienie ich własnymi rękami nie jest tak trudne, jak mogłoby się wydawać na pierwszy rzut oka. Zwłaszcza jeśli te zasłony są przeznaczone do kuchni.

Istnieją również klasyczne warianty, są też nowoczesne, różne stopnie złożoności, modele są raczej proste, a wręcz znakomite. Oto najpopularniejsze typy zasłon:

 • Zasłony na zawiasach. Klasyka, technika jest dość prosta, aby spełnić nawet początkujących.
 • Austriackie zasłony. Lekkie, eleganckie, z falbankami i ruches. Są one podniesione ze względu na montaż warkocz.
 • Rzymskie zasłony. Ich wygląd jest prosty, wydaje się, ale produkcja wymaga pewnych umiejętności. Płaskie, surowe, eleganckie.
 • Francuskie zasłony. Spraw, aby kuchnia była przestronna, przytulna i delikatna. Ich wzory mogą nie być natychmiast jasne dla początkującego, musisz to zrozumieć. Mistrz wie, jak zrobić rzutki, aby tworzyć fałdy. Używana również taśma montażowa.
 • Zasłony na stroje. Szycie ich jest proste, projekt jest odpowiedni, wzory są zrozumiałe. Z rękami, nowicjusz ich opanuje.

Musisz zacząć od najprostszej opcji i opanować ją, aby wymyślić nowe pomysły.

Przezroczyste zasłony do kuchni (wideo)

Szycie ich wymaga użycia naturalnych tkanin. Technika jest prosta, wzory i cięcia będą zrozumiałe dla początkujących. Algorytm wygląda następująco:

 • Z głównej tkaniny należy wyciąć dwie tkaniny.
 • Pozostałe, ozdobne detale powinny być wycięte z dodatkowego materiału. Podszewka może nie być wymagana.
 • Konieczne jest wykonanie obróbki bocznych szwów paneli, aby podczas użytkowania wyrobu szwy nie były rozdmuchiwane.
 • Elementy dolnej listwy muszą być szyte zgodnie z zasadą kieszeni, a następnie przyszyte do głównej tkaniny.
 • Zawiasy są złożone na pół, muszą być przyszyte od wewnątrz, a następnie usunięte. Gładkie, aby szew znajdował się pośrodku części. Żadne pętle, nierówności itp. Nie powinny być widoczne na zawiasach.
 • Pętle po niewłaściwej stronie są zaznaczone na głównych panelach.
 • Potem musisz uszyć kostki. Tkanina fałduje się na pół, szwy, zwoje, wygładza. Nie zapominaj, że szew powinien ponownie znajdować się pośrodku części.

Zasłony na zawiasach - jeden z najprostszych sposobów na ozdobienie okna Twojej kuchni

Zasłony na zawiasach szyte są głównie z naturalnych materiałów Ten model zasłon obejmuje zastosowanie elementów dekoracyjnych

Konstrukcja takich kuchennych zasłon obejmuje ruches, falbanki, kokardy. Dostajesz coś z kategorii "klasy ekonomicznej", ale bardzo przytulnie, słodko.

Szycie każdego modelu kurtyny w kuchni jest indywidualne. W szczególności, jeśli robisz to sam własnymi rękami.

Jeśli chodzi o wzór, najprostszą wersją jest szablon. Zwykle składa się z jednego lub dwóch prostokątów (w zależności od wielkości okna). Szablon jest tworzony na podstawie pomiarów. Długość zasłon do kuchni - do parapetu lub tuż poniżej. Zbyt długie modele w kuchni są niewygodne.

Odpowiednio skomponowany wzór - klucz do pomyślnego zakończenia pracy

Maksymalna, która jest dopuszczalna, znajduje się 15 cm poniżej parapetu.

Rysując wzór, nie zapominaj, że musisz zostawić około 2 cm, aby złożyć tkaninę od góry i od dołu.

W rzeczywistości, wzory zasłon to prostokąty, które są przetwarzane wokół krawędzi. Tutaj klasa mistrzowska nie jest potrzebna, szycie jest proste, jeśli konstrukcja przedmiotu jest standardowa.

Rzymskie rolety własnymi rękami (wideo)

Szyjemy zasłony-lambrekiny do kuchni

Ułóż własne ręce w lambrekin, bardzo prosty. A tymczasem dziś jest to modny element dekoracyjny, zdolny do założenia dowolnego okna. Ta opcja jest często wybierana przez młode pary małżeńskie, które chcą zapewnić przytulność wynajętemu mieszkaniu. A tanie i szybkie, a zasłony są piękne, krótkie, a design jest najnowocześniejszy.

Optymalne długości zasłony do kuchni - do parapetu Lambrekin dzisiaj jest bardzo popularnym wystrojem

 • Szerokość tkaniny będzie równa szerokości otworu okiennego, a wysokość - 60 cm.
 • Będzie to wymagało wąskiej satynowej wstążki i nici w kolorze tkaniny. Tkanki mogą być pobierane z bawełny, mieszane lub syntetyczne.
 • Tkanina jest prasowana, cięcie odbywa się na płaskiej powierzchni. Dolna krawędź i boczna potrzeba zamiatania, a następnie łączenia.
 • Następnie obróć górną krawędź grubości gzymsu, pierwszy zamiatanie, po zszyciu. Podszewka nie jest potrzebna w tej kurtynie.
 • Boczny szew na dole powinien być lekko przyczepiony do nici, dosłownie na 5-6 szwów.
 • Kurtynę można zawiesić na gzymsie. Satynowa wstążka jest podzielona na dwa paski, każdy po jednym metrze. Wstążki są wyrzucane nad gzymsem i ciągnięte razem, tworząc zmarszczki.
 • Pozostaje tylko przywiązać końce wstążki do łuku.

Kurtyna-lambrekin może mieć wiele kolorów i kształtów

lambrekiny krótki kurtyna Ready, dostosowując je tak prosty i elegancki design, dzięki czemu nie wymagają one wzorzec, a po zakończeniu jeden model będzie w stanie dać klasę mistrzowską na zszycie piękno własnymi rękami.

Zasłony z oczkami - alternatywa dla zasłon na zawiasach

Myśląc o pomysłach, rozważając opcje w Internecie, można natknąć się na nie jedną klasę mistrzowską do szycia zasłon z oczkami. Oczka - to obrzeże z tworzywa sztucznego lub metalu, tworząc otwór w tkaninie. Najczęściej zasłona jest nawleczona na gzyms przez oczka.

Podczas mocowania oczek odległość od górnej krawędzi tiulu zależy od gęstości tkaniny Rozmiar, liczba i szerokość fałd zależy od odległości między oczkami

A jeśli projekt kurtyny jako całość nie będzie się różnić od standardowego modelu, wzór jest dość typowy, zasadnicza różnica - wykonanie otworów pod przelotki i oczkami instalują się z ich rąk może wydawać się trudne, a nawet zmusić do porzucenia pomysłu.

Ale możesz cokolwiek uszyć, ale w instalacji oczek wystarczy ćwiczyć. I zastosuj ważne wskazówki:

 • Odległość między oczkami jest określana z góry, zależy od pożądanej głębokości fałd. Jeśli chcesz wykonać reliefy, odległość będzie 20-22 cm, jeśli miękka - nie więcej niż 15. Piękne fałdy są uzyskane w odległości 18 cm.
 • Ważnym punktem jest wcięcie od górnej krawędzi zasłony. To zależy od gęstości materiału. W tkance miękkiej zgięcie krawędziowe wynosi 6 cm, jeżeli pierścienie mają średnicę nie większą niż 4 cm.

A tutaj jest mała klasa mistrzowska dotycząca instalacji samych oczek.

Głównym etapem jest układ tkaniny. Na górze zasłony wykonane są notatki do ustanowienia pierścieni, bardzo starannie wycięte otwory. Następnie oczka są instalowane z obu stron i dociskane (lub naciskane przez prasę).

Produkcja zasłon bez krawiecki (wideo)

Porady dla początkujących potrzebujących

Szycie zasłon obejmuje początkowe umiejętności cięcia i szycia. Jeśli nadal nie wiesz, co to jest cięcie, wzór, podszewka, wszystko będzie musiało się nauczyć. W międzyczasie musisz użyć opracowanych pomysłów, dokonać przeglądu więcej niż jednej klasy mistrzowskiej, wybrać projekt zasłon, wybrać materiał na zasłony w kuchni.

Aby ozdobić okno zasłonami własnymi rękami, konieczne jest posiadanie elementarnych umiejętności cięcia i szycia

I uszyć coś ciekawego w kuchni własnymi rękami, musisz znać małe sztuczki:

 • Musisz zacząć od szkicu lub pomysłów z czasopisma, Internetu, aby zasłona bez wizualnej próbki była trudna;
 • Jeśli zdecyduje się zrobić patchworkowe zasłony, potrzebują podszewki;
 • Patchworkowe zasłony nadają się szczególnie do rustykalnej kuchni;
 • Projekt zasłon w stylu etno polega na użyciu wyłącznie naturalnych tkanin w naturalnych kolorach, można wykonać haft na rękach;
 • Podszewka będzie potrzebna w górnej części zasłony, jeśli tkanina jest bardzo cienka;
 • Każdy mistrz doradzi ci rozpoczęcie szycia zasłon z klasycznych modeli w stylu Art Nouveau, ich wzór jest prosty i lakoniczny.

Pierwszy swoje ręce, aby stworzyć piękne, zgrabne zasłony do okien, trzeba poćwiczyć w płaskości szwami, a reszta jest wyraźnie uważnie sprawdzić instrukcje lub obejrzeć klasę mistrzowską.

Jak szyć zasłony własnymi rękami (wideo)

Zasłony, zasłony do kuchni - element domu, bez którego nie można osiągnąć pożądanego komfortu. Aby je stworzyć, należy wziąć pod uwagę skalę kolorystyczną pomieszczenia, ogólny styl, własną koncepcję piękna. Jeśli kuchnia jest mała, ciemne zasłony sprawią, że będzie jeszcze mniejsza. Jeśli kuchnia jest elegancka, zasłony-kraj nie będzie w harmonii z ogólnym obrazem.

Skoncentruj się na sprawdzonej klasie mistrzowskiej, rekomendacjach doświadczonych szwaczek i wszystko musi się wydarzyć.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

1 + 9 =