Zasłony w oknie z drzwiami balkonowymi

Zasłony w oknie z drzwiami balkonowymi

Nowoczesne zasłony na oknie balkonowym z drzwiami: tworzymy styl współczesności

Jeśli pomieszczenie nie jest narażone na nadmiar światła i światła słonecznego, do dekoracji okna balkonowego można użyć półprzezroczystego tiulu.Belkon - dekoracja dowolnego mieszkania, wygodne i piękne rozwiązanie architektoniczne. Ale na balkon, aby cieszyć oko codziennie, konieczne jest, aby ozdobić okno z drzwi balkonowych z zasłonami. Do tej pory istnieje ogromny wybór różnych zasłon i rolet, które pasują do każdego wnętrza. Ktoś woli surowe żaluzje pionowe, są fani tradycyjnych zasłon z tkaniny, lekkiego tiulu, rzymskich zasłon i wdzięcznych lambrekinów. Artykuł poświęcony jest zdjęciom i opisom popularnych opcji kurtyn balkonowych, balkonowych i okiennych.

Zasłony na okno z drzwiami balkonowymi

Dzisiaj producenci zasłon mogą zaoferować szeroką gamę opcji.

Poniższe są popularne:

 • Żaluzje poziome - praktyczna opcja, odpowiednia zarówno dla domu, jak i biura. Metalowa wersja żaluzji jest niezwykle wygodna w użyciu: łatwo ją oczyścić z wszelkich zanieczyszczeń. Dziś są rolety w różnych stylach: nie tylko ścisłe białe, ale także w różnych kolorach, czasem z wzorami. Również zdalnie można znaleźć rolety sterowane pilotem.
 • Rolety: nie przeszkadzaj w otwieraniu drzwi balkonowych, są odpowiednie opcje dla wszystkich stylów wnętrza. Istnieje wiele oryginalnych rozwiązań.
 • Rzymskie zasłony. Jest to bardzo niestandardowa opcja, zyskuje popularność, ale już doceniona jest za godność i niedrogie.
 • Tradycyjne zasłony z tkaniny. Ta opcja jest dobra, ponieważ obejmuje tylko najbogatszy wybór różnych kurtyn świetlnych i masywnych zasłon.
 • Tulle - najbardziej przewiewne, delikatne rozwiązanie, zachowujące światło i lekkość, dołączone do wnętrza okna balkonowego.

Żaluzje poziome - stylowa, kompaktowa i ekonomiczna opcja, aby ukryć pomieszczenie przed słońcem i wzrokiem ciekawskich

Wybór tekstyliów: o czym należy pamiętać

Aby nie pomylić się przy wyborze zasłon, warto zwrócić uwagę na następujące ważne szczegóły projektu okna balkonowego z drzwiami:

 • Okno balkonowe z drzwiami jest asymetryczne. Asymetrię tę należy albo ukryć, albo pobić, aby nie zakłócać harmonii wnętrza.
 • Rzadko są skuteczne zasłony opcji, przepełnione elementami dekoracyjnymi.
 • Zasłony powinny pasować dokładnie pod wnętrze, pasujące do jego stylu.
 • Oprócz skuteczności wizualnej ważna jest także funkcjonalność i praktyczność. Zasłony powinny być łatwe do otwarcia, a także niedopuszczalne naruszenie dostępu do drzwi. Konieczne jest również zapewnienie dostatecznej ilości światła w pomieszczeniu.
 • Zakończ projekt zasłon może lambrekiny. Ale tutaj ważne jest, aby nie popełnić błędu z wyborem. Lambruckens ma większy wygląd i często nie nadaje się do wszystkich wnętrz. Pod względem koloru odpowiedni lambrekin powinien pasować do narzut lub narzuty mebli, tekstury - tekstyliów w pokoju.

Asymetrię otworu balkonowego należy ukryć lub ubić tkaniną

Koniecznie sprawdź zdjęcie zasłon do wyboru. Pamiętaj, że na zdjęciu mogą nie wyglądać tak, jak będą wyglądać w mieszkaniu, ale nie wybieraj jednego opisu tekstowego.

Bezpieczeństwo - przede wszystkim! Nie należy zasłaniać się łatwopalnymi materiałami. RównieżAnaves nie powinien trzepotać, gdy wieje wiatr.

Zasłony powinny być łatwe do czyszczenia, bez konieczności codziennego czyszczenia i łatwego usuwania kurzu i brudu: w miejscu, w którym się powieszą lub w pralce.

Zasłony w oknie kuchennym z drzwiami balkonowymi (wideo)

Rolety na drzwiach balkonowych: zalety

Funkcjonalność tego rodzaju zasłon jest podobna do zasłon. Rolety są całkowicie przylegające do okna, dlatego muszą być wykonane ściśle według wymiarów.

 1. Zaleta w stosunku do rolet: rolety są łączone z prawie wszystkimi dekoracjami. Najważniejsze, żeby nie przesadzić.
 2. Szeroki wybór.
 3. Odporność na kurz i brud, uzyskana dzięki specjalnej obróbce podczas produkcji.
 4. Ta opcja nadaje się również do pomieszczeń z wiatrem: ciężkie rolety nie kołyszą się pod wiatrem.
 5. Nie koliduj z wolnym otwarciem drzwi balkonowych.

Istnieją bardzo oryginalne propozycje, z których być może najbardziej przydatne są rozwiązania kasetowe.

Różni się zasłonami kasetowymi, ponieważ ich prowadnice mają prawie płaski kształt i są instalowane razem z pudełkiem zachodzącym na szybę. Wizualnie mają bardziej monolityczny wygląd z oknem. Bardziej zwarty ze względu na głębokość listwy przyszybowej i jej zastosowanie.

Wersja low-key i lakoniczna to mini-rolka z kurtynami nici. Zapewniają łatwy dostęp do otworu w dowolnym miejscu i jednocześnie szczelnie zamykają okno

Rzymskie zasłony na drzwiach balkonowych

Niektórzy historycy twierdzą, że Rzymianie sprawili, że prototyp zasłon stał się urządzeniem żaglowym. Prawda czy nie, trudno powiedzieć, ale projekt można nazwać bardzo udanym: rzymskie zasłony, jak rolki, są połączone z wieloma elementami dekoracyjnymi i praktycznymi. Nie otrzymał jeszcze wystarczającej dystrybucji, już polubili projektantów i nabywców dla rentowności, regulowanej wysokości zawieszenia i wykwintnego wyglądu w stanie otwartym. Są one łatwe do samodzielnego szycia, znając technologię (lepiej mieć klasę mistrzowską ze zdjęciem).

Zasłony rzymskie wyróżniają się szerokimi fałdami poprzecznymi, powstającymi, gdy kurtyna unosi się i zwykle tworzy od dwudziestu do trzydziestu centymetrów wysokości. Kiedy zasłona jest w stanie złożonym, fałdy są zbierane od góry, gdzie zwisają nad sobą w reliefie. Aby uzyskać gładką szmatkę, musisz opuścić kurtynę.

Do produkcji rzymskich zasłon nadaje się prawie każdy materiał: od przeźroczystego do nieprzezroczystego, od wielobarwnego i jasnego do monotonnego, od ciężkiego do nieważkiego. Dopuszczalne są różne dekoracje i dekoracje. Są odpowiednie do pomieszczeń biurowych i domu, gdzie można je umieścić w sypialni, w pokoju dziecinnym, w salonie i w kuchni. Możesz wybrać zasłony tak, jak w przypadku pionowych fałd, widocznych w stanie otwartym i niewidocznych.

Ozdobnym dodatkiem do zasłon rzymskich może być wąska zasłona na oczkach

Dekoracja okienna z zasłonami balkonowymi: uwzględniamy niuanse

Wystarczy zawiesić zasłony w oknie - za mało. Konieczne jest zapewnienie ich harmonijnego wyglądu w ramach określonego wnętrza, po prawidłowym ich udekorowaniu.

Połączenie zasłon z udanymi zasłonami - idealne do salonów. Z zasłonami można łączyć żaluzje.

Bambusowe zasłony mogą wnieść egzotykę do domu. Bambus - jeden z najstarszych materiałów używanych we wnętrzu - jest uważany za rodzaj amuletu-obrońcy przed siłami zła. Materiał chroni przed przeciągami, bezpośrednim nasłonecznieniem i nie boi się wody. Istnieje wiele różnych modeli i wzorów, od czysto egzotycznych i wschodnich po nowoczesne.

Nie ma potrzeby wybierania zasłon pod kolorem tapety: lepiej jest skupić się na kolorze mebli.

Uważaj na nadmiar biżuterii i detali dekoracyjnych. Wszystko jest dobrze z umiarem.

Przezroczyste kolorowe zasłony mogą przekształcić widok za oknem

Kilka (z dwóch) płócien o różnej długości może być spektakularnym rozwiązaniem, szczególnie w sypialni. Najważniejsze, żeby nie niszczyć harmonii.

Zasłony w oknie z drzwiami balkonowymi (wideo)

Podsumowując, warto powiedzieć: nie bój się eksperymentować! Nie bój się nowych, nietypowych rozwiązań we wnętrzu, ponieważ mogą one przynieść tylko korzyści. Postaraj się kupić nowe zasłony - a zobaczysz, jak zwykle pomieszczenie zostanie wypełnione zupełnie nowymi kolorami!

Wybierz piękne zasłony do przedpokoju z balkonem

W salonach większości standardowych domów znajduje się balkon. Jego obecność nie może być przypisana brakom wewnętrznych lub architektonicznych wad w planowaniu, jednak pewne trudności z projektowaniem zasłon, wciąż tworzy. Oferujemy szeroki wybór zdjęć z nowościami z pięknych zasłon w holu na oknie z drzwiami balkonowymi. Zdjęcie wyraźnie pokazuje, że można pokonać dość trudne otwarcie, nie tylko praktyczne, ale także bardzo piękne.

Przy wyborze metody dekoracji okna, znajdującej się obok drzwi balkonowych, należy wziąć pod uwagę dwa główne czynniki.

 1. 1 Oświetlenie pomieszczenia. Ilość światła wpadającego do hali zależy nie tylko od lokalizacji pomieszczenia. Nawet jeśli okna wychodzą na południe, balkon, zwłaszcza oszklony i zasłonięty, "nie trafia" tylko w część promieni - w tym przypadku nie ma sensu wybierać grubych zasłon.

Jeśli balkon nie jest przeszklony, a okna hali są wystarczająco duże, trzeba będzie pomyśleć o bardziej niezawodnej ochronie przed jaskrawymi spojrzeniami i wzrokiem ciekawskich.

Każdy pomysł, który możesz wziąć za podstawę przyszłego projektu swojego pokoju, nie zapomnij jednak o określeniu stopnia oświetlenia pokoju i wybierz materiał na zasłony już z tym parametrem.

Rolety, rolety rzymskie i rolety

Rolety pionowe, poziome z różnych materiałów i rolety są lakoniczne, zajmują minimum użytecznych powierzchni, bez przeciążania wnętrza hali i są bardzo łatwe w czyszczeniu. Niewątpliwie odpowiadają one wszystkim wymaganiom dotyczącym dekoracji okna w połączeniu z wyjściem na balkon wymagań:

 • nie koliduj z wolnym przejściem;
 • mają możliwość regulacji stopnia oświetlenia (niektóre nowoczesne modele i mogą być wyposażone w pilota zdalnego sterowania - można je otwierać i zamykać zdalnie).

Jedyny mankament: rolety i żaluzje (nawet najbardziej "ciepłe" i "przytulne" kolory) bez dodatkowego wystroju wyglądają bardzo formalnie. Z tego powodu zalecamy oprawić je za pomocą kurtyn świetlnych, które nie blokują wyjścia na balkon, jednak nadają otwarciu kompletne wykończenie. Jeśli jednak lubisz minimalistyczne wnętrza, śmiało odmawiaj dodatkowych zasłon.

Doskonałą opcją będzie również połączenie zasłon i rzymskich zasłon.

Właściciele mieszkań z nieproporcjonalnie małymi oknami w porównaniu z drzwiami balkonowymi powinni zwrócić uwagę na klasyczne zasłony o prostym kroju. Szczelne panele boczne w połączeniu z jasnym, lekkim, ale nieprzezroczystym tiulem, ukryją ten dysonans i połączą wyjście do balkonu i otworu okiennego w jednolitą harmonijną kompozycję.

Bezpośrednie zasłony w przedpokoju na oknie z balkonem doskonale dopełniają przetworniki na magnesach. Nie tylko wygląda stylowo, ale także bardzo praktycznie.

Zasłony na oczkach, choć nie można ich nazwać nowością, ale znów wróciły do ​​mody. I to absolutnie nic dziwnego, ponieważ świetnie wyglądają w każdym nowoczesnym wnętrzu. Dodatkowo oczka - bardzo dobry wybór na okno z drzwiami balkonowymi, bo takie zasłony będą łatwo usunięte.

Wybierając materiał na tiul i zasłony, pamiętaj, że balkon będzie musiał otwierać się dość często: długość zasłon musi uwzględniać możliwość pełnego otwarcia skrzydła, bez uszkodzenia tkaniny z nadmiernym napięciem. Nie zapomnij o dwóch innych czynnikach:

 • wystarczająca przepuszczalność światła przez zasłony;
 • rozwiązanie kolorystyczne w połączeniu z głównym wnętrzem.

Niewątpliwie ta opcja nie jest tak praktyczna jak poprzednia, ale to tradycyjne zasłony mogą "wygładzić" pozorną dysproporcję w ilości drzwi i okien. Ponadto, za pomocą tej metody wystroju można ukryć zbyt duży grzejnik, który jest wątpliwą ozdobą salonu.

Widoczna rozbieżność między wymiarami drzwi a sąsiadującymi oknami, opisana w poprzednim akapicie, występuje wszędzie i musi być "zakamuflowana". Jeśli opcja zwykłych prostych zasłon wydaje Ci się zbyt swobodna dla sali, spójrz na wszelkiego rodzaju asymetryczne opcje.

Równowaga jest zbyt duża w stosunku do wejścia otworu okiennego na balkonie, można, wykorzystując asymetrię indeksów lambrekin (jego dłuższy bok powinien zejść do okna, a krótkie - na pokrycie drzwi, bez ingerowania w pasażu). Tulle, komplementarne konstrukcja sprawiają, że dwie części - tak można znacznie uprościć dostęp do balkonu i uratuje uszkodzenia tkanek miękkich. Lambrekin może zejść na podłogę, a tylko z jednej strony - przeciwnego drzwi. Ten dekor również wygląda bardzo atrakcyjnie i ekologicznie. Jeśli jest to pożądane lub organzy zasłona zakrywającą otwór do balkonu, głowica może być ustalona z tego samego materiału co maskownicę. W ten sposób projekt jest nie tylko praktyczne, ale również pełna forma.

Jeśli balkon, z którego wyjście znajduje się w holu, jest przeszklony i zasłonięty, okno pokoju może być udekorowane tiulem z organzy lub welonu. Pozwoli to pięknie ozdobić otwór bez zaciemnienia pomieszczenia.

Ponieważ obecność ciasnych zasłon, opcja ta nie przewiduje "oddzielnego" tiulu z dwóch części, trzeba będzie zapomnieć - w jednym zestawie nie można po prostu połączyć dwóch lekkich płócien.

Wybierając pojedynczy tiul, dodaj szerokość ściany z półkolistą i dwoma metrami. Materiał o wystarczającej długości uzyskają piękne fałdy - nie tylko estetyczne, ale także pozwalające otworzyć balkon bez uszkadzania delikatnej cienkiej tkaniny.

W przypadku mocowania lekkich zasłon należy wybrać plastikowe lub metalowe oczka: jeśli drzwi będą musiały być otwierane tak szeroko, jak to możliwe, można łatwo przesunąć tiul. Najważniejsze jest to, że kolor tiulu powinien być w harmonii z wnętrzem pomieszczenia: nie jest konieczne, aby preferować śnieżnobiały materiał!

Kolejna modna nowość w 2017 roku - zasłony z nici lub, jak to się nazywa, gazy. Takie zasłony wyglądają bardzo nietypowo i pięknie. Cienkie, płynne nici tworzą niezwykłą grę światła w pomieszczeniu. Możesz wybrać jednokolorową wersję zasłon lub stworzyć kompozycję dwóch lub więcej kolorów. Ponadto są zasłony z nici z koralików, kwiatów lub innych elementów dekoracyjnych. Takie okno z balkonem jest nie tylko piękne, ale i bardzo praktyczne. Nie musisz ciągle przesuwać zasłony, aby wyjść na balkon.

Na zdjęciu piękne połączenie muślinu z zasłonami i portieres, dzięki czemu dekoracja okien jest wyjątkowa i interesująca.

Na zdjęciu wariant łączący zasłony z muślinu i rzymu w holu z drzwiami balkonowymi.

Na zdjęciu jest dwukolorowy muślin, który pięknie oprawia okno w holu.

Na zdjęciu zwykła jednobarwna wersja zasłon, które kontrastują z jasnymi ścianami hali.

Możesz udekorować muślin wszelkiego rodzaju pick-upami lub klamrami.

Niestandardową opcją do projektowania drzwi balkonowych są japońskie zasłony. To twoja opcja, jeśli jesteś zwolennikiem minimalistycznych wnętrz w stylu wschodnim lub europejskim.

Na zdjęciu modna nowość 2017 roku - japońskie panele, takie zasłony świetnie prezentują się w oknach z balkonem w nowoczesnych wnętrzach.

Aby dokonać wyboru na korzyść japońskich zasłon, jeśli balkon w twojej rodzinie jest bardzo aktywny:

 • Tkanina przymocowana do ramy porusza się wzdłuż prowadnic: po prostu niemożliwe jest jej uszkodzenie poprzez otwarcie drzwi;
 • materiał jest impregnowany specjalną mieszanką, która odpycha kurz i zapobiega zanieczyszczeniu: przy często otwieranych drzwiach praktycznie na ulicę, jest to ważne.

Oceń wielkość okien i drzwi balkonowych w swoim pokoju, ich proporcjonalność; Zastanów się, jak - jasno lub ciemno - chcesz zobaczyć swój pokój. Na podstawie tych informacji wybierz odpowiedni sposób zaprojektowania otwarcia.

Każda z powyższych pięciu opcji jest przemyślana, funkcjonalna i jednocześnie nie pozbawiona estetyki: dzięki nadaniu jej indywidualności i dopracowaniu zgodnie z własnymi życzeniami, będziesz w stanie sprawić, że pomieszczenie będzie naprawdę piękne i harmonijne.

Dekoracja okna z drzwiami balkonowymi

Dzisiaj młodzi ludzie aktywnie myślą o stylowym wystroju mieszkania. Obejmuje to wiele różnych szczegółów: wybór odcieni, zakup mebli, dekoracje z obrazami lub innymi elementami wnętrza. Ale nic nie dodaje romansu i świeżości do obrazu pomieszczenia, na przykład wychodząc na własny balkon z pięknym widokiem. Dlatego faktyczny i oryginalny wygląd okna z drzwiami balkonowymi jest uważany za aktualny problem.

SPECJALNE WYMOGI DOTYCZĄCE WYBORU DEKORACJI DLA SYSTEMU WINDOWS

Jeśli nie myślisz o tym, wydaje się, że nie ma łatwiejszego rozwiązania. W takim przypadku, nie przestrzegając najmniejszych szczegółów, możesz zepsuć ogólne wrażenie całego obrazu.

   Tak więc główne zalecenia w tym zakresie są następujące:
  • Bardziej powierzchowny warunek: dekoracja musi być praktyczna i nie utrudniać dostępu do balkonu. Ponieważ to miejsce skupia się na wielu działaniach (suszenie ubrań, przechowywanie niektórych rzeczy, rozrywka i spotkania duchowe), to kryterium można nazwać początkiem. Przed zakupem zasłon należy przeanalizować częstotliwość odwiedzania balkonu przez członków rodziny i gości.
  • Oświetlenie w pokoju. Nawet gdy okno wychodzi na słoneczną stronę, tylko niewielka część promieni jest przekazywana. Dlatego odpowiednio dobrana gęstość materiału może zasłaniać niechcianą jasność lub oświetlać "ciemną ciemność".
  • To nie są sukienki ślubne, więc dodatkowy wystrój i fantazyjny blask tutaj są nie na miejscu. Wybór zasłon musi uwzględniać niezbędną zgodność jednego elementu z ogólnym obrazem.

PORADA! Oprócz wspaniałego dodatku do wnętrza, zasłony nadal odgrywają rolę ochronną. Minimalizują wnikanie kurzu, brudu i światła słonecznego do pomieszczenia.

Do dekoracji balkonu należy wybranie zasłon szczelnych, które nie przepuszczają światła, żakardowe, bez żadnych pasków.

Ci, którzy są silni w tej dziedzinie, mogą przeprowadzać eksperymenty z aksamitnymi lub zamszowymi tekstyliami (nie zaleca się kupowania szczęśliwych posiadaczy kotów, ponieważ ich wełna bardzo łatwo przykleja się do takich produktów i psuje ich wygląd).

Ciężkie zasłony zbierają kurz i wilgoć, co powoduje szybką utratę długotrwałego piękna.

Lekka materia wymaga również stałej opieki i miesięcznego mycia, co powoduje pewne trudności.

Biorąc pod uwagę wszystkie potrzeby klientów, rynek tej sfery oferuje najróżniejsze opcje, które zarówno komplikują, jak i ułatwiają wybór.

Najprostszy i najbardziej wszechstronny sposób na osiągnięcie pożądanego efektu. Ich główną cechą jest wizualny wzrost w przestrzeni, który nadaje się do małych pomieszczeń. To jest dla tych, którzy stosują się do frazy: "Powiększające - siostra talentu".

Lakonizm i minimalizm są satelitami rolet.

Niektóre modele są wyposażone w panel zdalnego sterowania. Możliwość ręcznej regulacji jest możliwa.

Zasłony, które są rozwijane w kierunku sufitu w określonym pudełku - gwarancja wygody i prostoty. Zalecane są zasłony z mocowaniem kasety.

Rodzaje materiałów, z których tworzone są rolety, są bardzo zróżnicowane. Może to być zarówno zwykła naturalna tkanina, jak i drukowanie zdjęć.

Ważne jest tylko wykonanie prawidłowych pomiarów okna, aby ten gatunek spełniał swoją funkcję.

Bezwarunkowa zaleta polega na tym, że są one blisko sąsiadujące ze szkłem, co minimalizuje kontakt kurtyny z grubymi przedmiotami lub ogniem.

Kolejny analog z dwóch wyżej opisanych modeli. Ten projekt nasyca pokój rodzajem ducha szlachetności i pewnej solidności.

A przede wszystkim nadają się do dekoracji okna z drzwiami balkonowymi w kuchni.

  Kurtyny poziome mają swoje zalety:
 • Możliwość swobodnego przejścia;
 • Możliwe jest dostosowanie poziomu oświetlenia.

Mają jedną wadę: ich wzór jest bardzo oficjalny, więc nie nadaje się do każdego kąta. Nadaje się do loftu, skandynawii, klasyki i minimalizmu.

PORADA! Aby uniknąć ducha biznesu, możesz bawić się dodatkowymi zasłonami z tkaniny lub roślinami na parapetach.

Zaleca się kupowanie, gdy projekt jest wykonany w stylu country, provence lub shebbie chic.

Tradycyjne zasłony przynoszą elegancję i arystokrację. Masywne zasłony, wariacje w stylu barokowym lub z metalizowanym efektem, doskonale łączą się z nowoczesnymi pokojami i antycznymi rozwiązaniami. Klasyki nadają się do różnych kombinacji i podnoszą pomieszczenie, w dosłownym znaczeniu tego słowa.

Wizualnie, zasłony podnoszą sufit i tworzą zamkową salę ze skromnego pokoiku. Warto podkreślić je poprzez ekstremalną mobilność i pragnienie nowoczesności.

Ciężkie ciemne zasłony można rozcieńczyć lekkimi kompozycjami, które stworzą przyjemny kontrast w przedpokoju. Również dobry zespół będzie grać zasłony wraz z zasłonami. Ich łatwość i łatwość będą odgrywać rolę w projekcie.

Ten styl jest naprawdę pozbawiony jakiejkolwiek chwytliwej biżuterii, ponieważ reprezentują ją tylko dwa równe paski tkaniny.

Ładunki z tkaniny, które są prezentowane w formie kokardek lub kwiatów, zasłaniają zasłony na oknie i nie pozwalają im się zaryzykować.

Miłośnicy ciemności i bliskości będą dla nich atrakcyjni. Eksperymentatorzy mogą pożyczyć pomysły z przezroczystymi lub półprzezroczystymi taśmami, które stworzą interesujący obraz.

Asymetryczne zasłony do okna z drzwiami balkonowymi - nowy i już popularny rodzaj dekoracji. Krótkie zasłony z jednej strony, a długie z drugiej rozcieńczają rutynę i szarość bycia.

Rodzaj lambrekinu nadaje się do okna z drzwiami balkonowymi: mniejszy element zasłoni drzwi, uwalniając wejście i wyjście, a długi zakryje okno przed nadmiernym nasłonecznieniem.

Takie dekorowanie jest uważane za zrównoważone i organiczne.

Gdy cały pokój jest wykonany w tym samym stylu, wówczas wystrój jest odpowiednio dobrany. Ale jeśli elementy różnią się od siebie, warto na to zwrócić większą uwagę.

Pierwszą rzeczą, na którą trzeba zwrócić uwagę: konstrukcja okna kuchennego z drzwiami balkonowymi jest funkcjonalna. Kuchnia robi brudną robotę, więc kupowanie lekkiego tiulu w tym miejscu będzie złą formą.

Aby żałować zakupu, należy wziąć pod uwagę takie zasady:

 • Wysoka wilgotność i chwianie wszystkich zapachów niekorzystnie wpływa na materiał. Z czasem może stracić świeżość;
 • Jeśli płyta znajduje się obok okna, możliwe jest uderzenie kurtyny na palniku podczas wiatru. Elementarne zabezpieczenia również odgrywają ważną rolę.

Cechy i wzory kolorów należy łączyć z meblami. Dlatego najbardziej odpowiednią opcją są zwykłe żaluzje lub rolki. Możesz także wybrać rolety rzymskie.

W takim przypadku powinieneś zadbać o piękno. Odcienie w półmroku można wybrać tylko w udanej syntezie z miękkimi barwnikami.

Ściśle zabronione tkaniny ciemne tony w małym pokoju dla gości: wywoła przygnębiony nastrój i utrzymać napięcie.

Wybierając kolory i rysunki, należy je absolutnie połączyć z wystrojem balkonu oraz z wystrojem hali.

Idealnym rozwiązaniem będzie:

 • Poziome zasłony;
 • Jasne, półprzezroczyste zasłony;
 • Zasłony z austriacką nutą.

PORADA! "Decoration9raquo; Aby okno z balkonem w salonie mogło się rozsuwać bez przeszkód, aby regulować przepływ światła.

Jeśli chodzi o kolorowanie, osoby prowadzące aktywny tryb życia potrzebują jaskrawych kolorów: pomarańczowego, zielonego lub niebieskiego.

Dla spokojnego spędzania wolnego czasu i omawiania najnowszych wiadomości z krewnymi, zasłony "cafe9raquo; pastelowe odcienie.

Ponieważ jest to miejsce do odpoczynku i marzeń, projekt okna z balkonem powinien być w tej samej atmosferze. Materiał do produkcji jest trwały i odporny na wiele zanieczyszczeń. Mechanizm mocowania zasłon zapewnia konieczność ich usunięcia w celu dalszego prania. Zazwyczaj wybierane są modele przeciwsłoneczne, ale zasłony grubej tkaniny są wyjątkiem.

  Dobrą alternatywą dla żaluzji w sypialni będzie:
 • Walce (rolki). Ponieważ ich struktura jest bardzo gęsta i nie pozwala na przenikanie bezpośredniego światła słonecznego, sypialnia zachowuje swoją optymalną temperaturę i nie nasyca się dyskomfortem jasnego światła.
 • Bambusowe lub drewniane draperie. To bardzo oryginalne wyjście z trudnej sytuacji, którą doceniają zapaleni miłośnicy produktów ekologicznych. Główną właściwością jest ich trwałość i odporność na wszystkie czynniki zewnętrzne.

Można również łączyć żaluzje z lekkim tiulem, który sprawi, że miejsce do spania będzie bardziej miękkie i delikatne, i będzie miało funkcjonalny wydźwięk. Zasłony w stylu rzymskim z podwiązkami - to niezastąpiony klasyk dodatku dekoracyjnego do balkonu w sypialni.

PORADA! Kluczowy punkt w konstrukcji zasłon - możliwość popychania ich prosto w środku (najlepiej w miejscu kontaktu między oknem a drzwiami).

  Osoby kreatywne są trudniejsze w tej sytuacji, ponieważ wiele wariantów wygląda na szare i smutne. Aby rozcieńczyć nudę w projekcie okna z drzwiami balkonowymi, można zainspirować się takimi sugestiami:
 • Tworzenie jasnych i kontrastujących witraży.
 • Jako miły bonus do podwójnie oszklonego okna - wewnętrzny układ. Specjalnie stosowane specjalne profile dekoracyjne, które różnią się pod względem różnych właściwości (odcień, grubość lub kierunek). Dzięki tej metodzie możesz tworzyć łuki, trójkąty, okręgi, prostokąty i inne odważne wzory. Uchwyci przyjemne wrażenie od środka i tworzy atmosferyczny widok fasady budynku.
 • Fałszywa podszewka. Wizualnie te oszustwa przypominają układy. Zamiast umieszczać je w środku, można je po prostu przykleić w odpowiednie miejsce.
 • Piaskowanie - trend sezonu. Oprócz ornamentów geometrycznych można uzyskać napisy, rysunki, a także pożądane obrazy. W specjalnym locie fantazji tworzone są skomplikowane układanki.
 • Do dekoracji autora warto wypróbować matowe, malowane lub przezroczyste folie w stylu vintage, które dopełnią stylu retro.
 • Zwyczaje projektanta mogą dać efekt przy użyciu szkła reliefowego, panelu ze szkła lub lustra.

Powrót do spisu treści

SEKRETY PROJEKTU WINDOW Z BALKONOWYMI DRZWIAMI

Ciekawe fakty i wskazówki można znaleźć w następujących materiałach wideo:

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

− 4 = 1