Zamek elektromechaniczny na bramie

Zamek elektromechaniczny na bramie

Zamki elektromechaniczne na bramie

Upewnij się, że działka o wysokim stopniu ochrony przed nielegalnym wejściem może być zainstalowany na bramach i furtkach nowoczesnych mechanizmów blokujących. Zaparcie elektromechaniczne na bramie jest najpopularniejszym, niedrogim i odpowiednim rozwiązaniem dla domów prywatnych i terenów podmiejskich. Taki produkt to specjalna kombinacja komponentów elektrycznych i mechanicznych, które w połączeniu zapewniają najbardziej niezawodne urządzenie do ochrony terytorium domowego.

Wygląda więc jak klasyczny elektromechaniczny zamek do bramy

Cechy zaparcia typu elektromechanicznego

Z klasycznego mechanicznego urządzenia blokującego uliczny zamek elektromechaniczny wyróżnia się tym, że posiada części funkcjonujące z energii elektrycznej. To właśnie ten szczególny składnik produktu pomaga manipulować mechanizmem. Zarządzanie takim zamkiem odbywa się za pomocą kart magnetycznych, specjalnego odbiornika na klucze lub poprzez wpisanie specjalnego kodu na klawiaturze.

Część elektroniczna, po otrzymaniu niezbędnego sygnału, wykonuje odblokowanie części mechanicznej. Instalacja elektromechanicznych zamków jest odpowiednia dla klap lewych i prawych.

Zamek elektromechaniczny zamontowany na bramie

Taki zamek na bramie może otwierać się w dowolnym kierunku: wewnątrz lub na zewnątrz. Dlatego przy zakupie produktu należy zwrócić uwagę na jego modyfikację. Walizka zamka może również mieć orientację wielokierunkową (prawą lub lewą), którą należy wziąć pod uwagę.

Urządzenia blokujące mają różne zasady blokowania:

Elektryczne uderzenie jest wygodne w przypadku, gdy furtka jest okresowo pozostawiana odblokowana. Dotyczy to domków letniskowych i stowarzyszeń ogrodniczych, gdzie w sezonie pracy w ogrodach przydomowych nie ma potrzeby ciągłego blokowania bramy. Elektryczny zamek blokujący jest zwalniany, gdy napięcie jest podawane na urządzenie.

W stanie zamkniętym elektryczny zamek bezpiecznie blokuje bramę.

Elementy do instalacji zamka elektromechanicznego

Napięcie zasilające pomaga sprężynce ustalającej uwolnić napięcie, po czym zatrzask rozciąga się do obudowy zamka. Specjalny klucz lub magnetyczny tablet (karta) zapewnia zatrzaśnięcie żądanego ruchu.

Główną cechą blokujących urządzeń typu silnik jest silnik elektryczny. Jeśli produkt jest zamknięty, jego zasuwa nie może zostać wyciśnięta, ponieważ w tej pozycji zatrzask jest poddawany ciągłemu silnemu naciskowi. W niektórych zamkach z blokadą silnika można łączyć kilka zatrzasków. Wiele osób woli używać zatrzasku w ciągu dnia, aw nocy używać wszystkich pasków dostępnych w elektromechanizmie.

Pola elektromagnetyczne są wykorzystywane w śrubie blokującej typu solenoidu, aby realizować ruch poprzeczek. Taki zamek najlepiej nadaje się do bram z wbudowaną furtą.

Nazwa różnych elementów zamka elektromechanicznego

Zamek elektromechaniczny z blokadą elektromagnetyczną działa tylko wtedy, gdy w sieci jest prąd.

Elektromechaniczne produkty blokujące różnią się sposobem ich mocowania i rodzajem konstrukcji urządzenia. Istnieją dwa rodzaje produktów:

Zamek wpuszczany można podnieść i zainstalować na każdej bramie, furtkach, drzwiach wejściowych, drzwiach wejściowych. Modele tej kategorii są wyposażone w dodatkowe śruby, na przykład mają pionowe poprzeczki (mocowanie trzypunktowe).

Taki produkt jest często wyposażony w dodatkowe metody ochrony, takie jak wideodomofon, domofon.

Wewnętrzny układ blokady elektromechanicznej wtykowej

Jest to urządzenie wpuszczane zalecane do stosowania na furtce z profilowanego arkusza lub innego ciągłego materiału budowlanego.

Blokada elektromechaniczna typu górnego może być wybrana do pracy w każdych warunkach i na dowolnych powierzchniach. Jest zamontowany jako solidna brama i na furtkach wykonanych z kutego żelaza lub kutego żelaza. Furtka z takimi zamkami może być otwierana zarówno wewnątrz, jak i na zewnątrz.

W produkcie cylinder znajduje się na zewnątrz. Ta funkcja umożliwia otwieranie furtki za pomocą zwykłego klucza, który staje się istotny w przypadku nieoczekiwanej awarii zasilania. Ze względu na obecność elementu mechanicznego wewnątrz zamka, w razie potrzeby możliwe jest przymusowe otwarcie skrzydła.

Zamek elektromechaniczny ma wiele zalet:

 1. Niezawodność, którą zapewnia fakt, że nawet przy braku energii elektrycznej mechanizm blokujący jest odporny na włamania.
 2. Takie urządzenia odznaczają się trwałością. Kupując produkt od odpowiedzialnego dostawcy, możliwe usterki są naprawiane tak szybko, jak to możliwe.
 3. W niektórych przypadkach istnieje możliwość zainstalowania zapasowej baterii jako dodatkowego źródła zasilania.
 4. Idealnie połączone z domofonem i innymi systemami bezpieczeństwa.
 5. Montaż zamków elektromechanicznych może odbywać się niezależnie.

Oprócz zalet, te urządzenia blokujące mają pewne wady:

 1. W bardzo niskich temperaturach i gdy wilgoć dostanie się do wnętrza zamka, mogą wystąpić nieprawidłowości w działaniu. Z tego powodu produkt powinien być dobrej jakości, zabezpieczony przed niekorzystnymi warunkami pogodowymi.

Schemat okablowania zamka wpuszczanego

Wybierając zamek elektromechaniczny, należy zwrócić uwagę na warunki, w jakich jest zapewniona jego praca. Na przykład w przypadku furtek konieczne jest zakupienie zamków zaprojektowanych specjalnie do pracy w warunkach ulicznych. Takie urządzenia mają wysoki stopień ochrony przed opadami atmosferycznymi, są wykonane z materiałów nierdzewnych, pokryte powłokami antykorozyjnymi i nie obawiają się zmian temperatury.

Ponieważ zamek elektromechaniczny łączy w sobie części elektryczne i mechaniczne, w zestawie muszą znajdować się dwa rodzaje kluczy: elektroniczny i mechaniczny.

Klucz elektroniczny często ma postać karty lub tabletu (przycisków), a mechaniczna nie różni się od tradycyjnych kluczy do zamków. W przypadku problemów z zasilaniem zamek mechaniczny otworzy drzwi bez przeszkód. Niektóre modele są wyposażone w blokadę elektryczną. Takie produkty należą do klasy szczególnie niezawodnych zaparć.

Ich poprzeczki mają dyszę wykonaną z twardych stopów, co znacznie zwiększa żywotność urządzenia.

Każdy rodzaj konstrukcji i sposób blokowania zamka elektromechanicznego na bramce może uzupełnić domofon wideo. Jednoczesne korzystanie z tych dwóch komponentów zapewni terytorium maksymalny poziom bezpieczeństwa i ochrony.

Instalacja blokady elektromechanicznej

Zewnętrzne zamki wpuszczane i napowietrzne typu elektromechanicznego są podobne do tradycyjnych urządzeń blokujących. Jednak ich instalacja różni się od instalacji prostej blokady mechanicznej. Instalacja takiego produktu może zająć co najmniej dwie godziny. Jeśli planujesz zainstalować wideo-domofon wraz z zaparciami, możliwe są duże straty czasu. Ci, którzy sami chcą wykonać całą pracę, muszą mieć cierpliwość.

Etapy montażu zamka na bramie:

 1. Najwygodniejszym sposobem instalacji jest użycie dwóch różnych kabli. Jeden kabel będzie pod blokadą elektromechaniczną, a drugi pod domofonem wideo.
 2. Aby oznaczyć elementy złączne, produkt (główna część) jest stosowany do wybranego miejsca na bramie.
 3. W oznaczonych miejscach wykonane są otwory.
 4. Zapewniono również otwory do montażu cylindra. Wygodnie jest wykonywać tę pracę za pomocą specjalnej korony.
 5. Główna część zamka jest przymocowana do tkaniny bramy. Część odpowiedzi zamka jest przymocowana do ramy zgodnie z gotowymi oznaczeniami. Następnie jakość mechanizmu jest sprawdzana kilka razy.
 6. W przypadku, gdy blokada elektromechaniczna zakłada obecność dodatkowych paneli do odczytu kart elektromagnetycznych lub klawiatury, należy je również zainstalować. Zasady instalacji są określone w instrukcji obsługi dołączonej do produktu.
 7. Kabel elektryczny jest podłączony do zamka i połączenie jest wykonane. Po podłączeniu kabla napięcie jest doprowadzane do urządzenia, a praca jest testowana. Funkcjonalność blokady należy dokładnie i wielokrotnie sprawdzać.
 8. Jeśli zainstalowany jest domofon wideo, odbywa się zgodnie z instrukcjami dla urządzenia. Wideodomofon jest montowany poprzez oznaczenie, na przykład, słupów z cegły dla bram i furtek. Po zamocowaniu urządzenia podłączony jest do niego oddzielny kabel zasilający.
 9. Na każdy kabel na całej jego długości nakładany jest futerał ochronny.

Zamek wpuszczany montowany jest prawie tak samo, jak zamek nad głową. Jedyną różnicą w instalacji jest wewnętrzna lokalizacja urządzenia (wewnątrz bramy lub drzwi). Ten rodzaj instalacji jest możliwy dla skrzydeł dwuskrzydłowych, co jest rzadkością w przypadku furtek. Jeżeli skrzydło ma podwójne skrzydło, zaleca się zainstalowanie zamka wpuszczanego, ponieważ dodatkowa ochrona przedłuży żywotność elektromechanizmu.

Jak wybrać i zainstalować zamek na bramie

Ochrona prywatnego domu przed niechcianą penetracją zapewnia niezawodne ogrodzenie i wysokiej jakości zamek na furtce. To urządzenie może mieć różne konstrukcje i stopień niezawodności.

Blokady różnią się w następujących typach:

Jako pierwsi zaczęli korzystać z kłódek, dziś najbardziej pożądanych urządzeń napowietrznych i wpuszczanych.

Modele zamków są uniwersalne do montażu, ponieważ nadają się do furtek o dowolnym wzornictwie. Są niezawodne w działaniu, mają dogodne ceny i są zawsze dostępne w szerokim zakresie. Aby zwiększyć ochronę przed włamaniem w nowoczesnych wersjach, ramiona wykonane są z kabla o wysokiej wytrzymałości.

Zamek narzutowy na furtce z tektury falistej jest wygodny w montażu, konstrukcja blokująca ma wystarczający poziom niezawodności. Dziurka od klucza może znajdować się po obu stronach furtki lub tylko z zewnątrz, a wewnątrz znajduje się uchwyt. Z praktycznego punktu widzenia pierwsza opcja jest bardziej ochronna niż druga.

Zgodnie z projektem zamki nad głową mogą być tego samego typu (z wewnętrzną tajemnicą) i zamkami cylindrycznymi (zwanymi również angielskimi zamkami).

Zamek blokujący na bramie jest dość mocny i niezawodnie chroni przed zerwaniem mechanizmu roboczego w postaci płyt z różnymi nacięciami. Obecność klucza po obu stronach można uznać raczej za zaletę niż wadę, ponieważ zwiększa ona ochronę terytorium. Doskonały do ​​użytku na zewnątrz.

Zamki cylindryczne są zgrabne pod względem wielkości i wagi, racjonalne w konstrukcji: wystarczy zmienić rdzeń urządzenia (larwa), pozostawiając zamek taki sam. Te urządzenia blokujące nie tolerują warunków pogodowych (zamarzanie, wilgoć, kurz, śmieci), dlatego wymagają osobnej opieki: specjalnej niszy od sorinów i regularnego traktowania specjalnym smarem w okresie zimnym.

Zamki nad głową są bardzo potrzebne. W przystępnej cenie można kupić niezbędne urządzenie o wysokiej jakości.

Bardzo popularny jest teraz zamek szyfrowy na bramce, którego nie można złamać ani otworzyć przy pomocy klucza głównego. Urządzenie otwiera się właściwym zestawem szyfrów, który można zmieniać dowolną liczbę razy. Nie ma potrzeby stosowania kluczy i duplikatów.

Składa się z śruby, która porusza się przez pętle po otwarciu i zamknięciu zamka. Trwałe i trwałe, ale ze względu na prostotę konstrukcji, klucz można łatwo sfałszować. Ponadto, klucze do rygla zębatego są bardzo uciążliwe i niewygodne do przenoszenia.

Jest zainstalowany na końcu bramy, ma niewielkie wymiary, ogromny wybór wzorów i modeli. Sam zamek jest wygodny i niezawodny w działaniu, ale nie zapewni absolutnej ochrony przed włamaniami.

Dostępne są opcje narzutów i opcji. Pracuj z wykorzystaniem energii elektrycznej lub autonomicznej. Doskonały system zarówno w działaniu, jak i pod względem poziomu ochrony przed włamaniami. Blokada elektromechaniczna na furtce, gdy jest zamknięta, wypycha potężne pręty, które niezawodnie blokują wjazd na terytorium przed nieproszoną penetracją.

Zdalna kontrola tej modyfikacji umożliwia odwiedzającym wejście przez przycisk. Zamek można otworzyć za pomocą klucza elektromagnetycznego (takiego jak system interkomu), z kodem lub mechanicznie w przypadku długiej nieobecności energii elektrycznej.

Solidna cena nie jest wadą, ponieważ w pełni odpowiada funkcjonalności urządzenia.

Część robocza elektromagnetycznego zamka ulicznego dla furtki, w przeciwieństwie do poprzedniego typu, to magnesy. Działa w obecności energii elektrycznej lub autonomicznego źródła zasilania.

Aby otworzyć urządzenie, osoba atakująca musi pokonać siłę przyciągania ponad pół tony. Istnieją szczególnie potężne struktury, w których siła magnetyczna jest dwa razy większa. Urządzenie otwiera się specjalnym przyciskiem kontaktowym aktywowanym przez pole magnetyczne mechanizmu roboczego.

Zestaw blokady elektromagnetycznej na furtce zawiera:

 • zamek z elementami złącznymi i listwami;
 • zasilacz zapewniający nieprzerwane zasilanie;
 • przycisk do zdalnego otwierania furtki od wewnątrz;
 • klucze (karta, breloki);
 • kontroler do kontroli zamka;
 • czytnik informacji o fakturze (rozpoznaje klucz lub kartę z zestawu).

Aby zagwarantować, że element zabezpieczający nie ulegnie zużyciu, a jego części nie zostaną odsunięte od nagłych uderzeń, wymagane jest zastosowanie samozamykacza podczas montażu.

Praca z falami radiowymi, podobnie jak w przypadku alarmów samochodowych, ma panel kontrolny na odległość do 100 metrów. Warianty projektu są różne: za pomocą klucza i bez niego (tylko za pomocą pilota). Schemat elektronicznego urządzenia blokującego na bramie ma wysoki stopień niezawodności od zerwania.

Jak wybrać odpowiedni model

Niezależnie od konstrukcji, udane urządzenie blokujące musi mieć:

 • szczelność w celu utrzymania sprawności mechanizmu (szczelnie zamknięty korpus bez szerokich szczelin i szczelin);
 • odporność na ujemne temperatury;
 • wystarczający stopień ochrony;
 • możliwość zamknięcia bramy za pomocą klucza po obu stronach.

Jeśli potrzebujesz niezawodnych i jednocześnie niedrogich zamków, możesz wybrać opcje zawiasów i napowietrznych. Elektryczne zamki o mechanicznym lub magnetycznym działaniu nie będą dostępne dla wszystkich, ale po zużyciu właściciel domu nie będzie się martwił o ochronę swojego domu.

Łatwo jest zainstalować zamek na bramie własnymi rękami. Na przykład, do instalacji zamka nad głową będziesz potrzebować:

 • spawarka;
 • Bułgarski (uniwersalne narzędzie do cięcia i szlifowania w tym przypadku metalu);
 • wiertło.

Oprócz narzędzi, metalowy pręt (jeśli nie jest przyspawany do produkcji ramy furtki), blacha stalowa o grubości 3 mm (dla blatu licznika), trójkąt, marker musi być pod ręką.

Instalacja urządzenia blokującego zależy od konstrukcji i materiału furtki. Jak zainstalować zamek na furtce z tektury falistej? W przypadku górnego mechanizmu blokującego najpierw trzeba spawać poprzeczkę (jeśli nie była oryginalna) na wysokości 1 m od ziemi. Będzie służyć jako punkt zaczepienia zamku.

Jeden z otworów montażowych musi być oznaczony na poziomie poprzeczki. Samo urządzenie może znajdować się pod paskiem lub nad nim. Mocując zamek do wnętrza furtki, zaznacz miejsce na inne otwory. Następnie wywierć niezbędne otwory na zamek, uchwyt, pręt blokujący (poprzeczkę).

Aby zamontować część współpracującą na podporze, zaznaczono otwory na śrubę. Furtka musi być zamknięta, gdy mechanizm blokujący jest otwarty. Następnie pręt jest spawany i na nim są wywiercane niezbędne rowki.

Aby zainstalować blokadę wpuszczaną, należy najpierw wykonać skrzynkę (nisza) metalowego profilu lub narożnika, która chroni zamek przed deszczem, śniegiem, brudem i kurzem. Przygotowane pudełko jest przyspawane do ramy bramy.

Kolejnym krokiem jest oznaczenie przyszłego rowka do wiązania zamka i otworów mocujących. Rowek wycięty przez bułgarski i wywiercone otwory są czyszczone.

Umieścić blokadę uliczną dla furtki w gotowej niszy, zamocować ją śrubami samogwintującymi i sprawdzić działanie. Jeśli zamek się nie zatrzaskuje, włóż uchwyty za pomocą korbowodu i dokręć śruby. Ze względów bezpieczeństwa ponownie sprawdź działanie zamka z powodu braku wypaczenia. Ostatecznym działaniem jest obróbka urządzenia blokującego ze specjalnym smarowaniem, zamykanie skrzyni.

Prawidłowy dobór zamka do furtki z tektury falistej, kompetentna i dokładna jej instalacja zapewni niezawodną ochronę najemcom, zapewniając im spokój i wygodę moralną.

Zamek elektromechaniczny na bramie: odmiany i zasada działania

Połączenie elektryki i mechaniki zapewnia niezawodną ochronę

Aby jak najdokładniej chronić Twoją stronę przed przenikaniem z zewnątrz, wielu dzisiaj nie ogranicza się do instalowania zwykłych zatrzasków i śrub. Zamki elektromechaniczne dla furtek ulicznych i innych skomplikowanych urządzeń już dziś nie są już ciekawostką, co więcej - coraz rzadziej spotyka się stocznię, w której bramy są zamknięte bez użycia wyrafinowanej elektroniki.

Połączenie elektryków i mechaniki

Blokada elektromechaniczna bramy w zasadzie nie różni się zbytnio od tradycyjnej mechaniczne zaparcia. Kluczową cechą konstrukcji takich urządzeń jest obecność części elektrycznej, która zapewnia sterowanie mechanizmem blokującym za pomocą klawiatury do wybierania kodu, odbiornika klucza lub karty magnetycznej.

Urządzenie elektroniczne odblokowuje mechanizm blokujący i dzięki temu otwiera się.

Uzupełnienie modelu faktury

Z założenia takimi urządzeniami są:

 • Koszty ogólne. Zewnętrznie prawie nie do odróżnienia od prostego zamka nad głową. Zewnętrzne umiejscowienie cylindra umożliwia otwieranie furtki, gdy prąd jest nagle wyłączony. Wewnątrz znajduje się również element mechaniczny do wymuszonego otwierania, więc nie martw się o zamknięcie drzwi w pozycji zamkniętej.

Bramę z blokadą elektromechaniczną można otwierać zarówno wewnątrz, jak i na zewnątrz - w tym celu należy wybrać odpowiednią modyfikację. Warto również zwrócić uwagę na orientację obudowy zamka, ponieważ mogą się one różnić dla drzwi prawej i lewej strony.

 • Wpuszczać. Są instalowane zarówno na drzwiach wejściowych, jak i na bramach w ogrodzeniach. Modele "zaawansowane" są wyposażone w dodatkowe śruby (pionowe pręty, zawarte w systemie blokowania trzypunktowego), a także w połączeniu z domofonami. Taki zamek jest odpowiedni dla furtek z tektury falistej.

Praca z kluczem elektronicznym

Zwróć uwagę! Najbardziej efektywny jest system działający w dwóch trybach: "dzień" jest sterowany z domofonu, a "noc" zapewnia najbardziej niezawodne blokowanie bramy.

Model CISA 11,630-50-1.2

Oprócz umieszczenia, zamki elektromechaniczne na bramie są również klasyfikowane zgodnie z zasadą działania. W zależności od tego, w jaki sposób mechanizm blokujący jest odblokowany i odblokowany, urządzenia są:

 • Elektro-blokowanie. W stanie zamkniętym, zatrzask wchodzi w rowek na pręcie blokującym i niezawodnie blokuje klapkę. Aby otworzyć furtkę, należy zastosować moc: zabezpieczenie sprężyny jest resetowane, a zatrzask ponownie wsuwany w obudowę. Cofnij zatrzask za pomocą klucza lub karty magnetycznej.

Zwróć uwagę! Modele z elektroblokirovka wyposażone w bardzo mocne sprężyny blokujące, ponieważ poprzeczki są zakończone dyszą z węglika, zmniejszając zużycie.

 • Motor. Mechanizm zasilany jest miniaturowym (24 V) silnikiem elektrycznym. Ze względu na to, że zatrzask zamkniętego urządzenia jest stale pod ciśnieniem, ściskanie śruby jest praktycznie niemożliwe. W takim przypadku niektóre modele silników pozwalają wybrać liczbę śrub do aktywacji: w trybie dziennym używana jest jedna zasuwka, a w nocy używane są wszystkie pręty powrotne.

Ważną cechą zamków silnikowych jest czasowe opóźnienie otwierania. Zatrzask jest wstawiany do obudowy nie natychmiast po otrzymaniu sygnału z czytnika, ale po chwili, który jest albo wybrany w ustawieniach, albo jest ustawiony początkowo w projekcie zamka. Takie zamki można zainstalować na bramie własnymi rękami.

 • Solenoid. Inny typ urządzeń blokujących, w których rygiel porusza się pod wpływem pól magnetycznych. Urządzenia elektromagnetyczne mogą być wyposażone na przykład w bramy segmentowe garażowe z furtą, jednak warto pamiętać, że do pracy zaparć potrzebny jest prąd w sieci.
 • Elektryczne uderzenie są praktycznie idealnymi elektromechanicznymi zamkami na furtki. Po dostarczeniu zasilania ze sterownika, zatrzask zostaje zwolniony, a zatrzask można otworzyć, obracając pokrętłem. Ta konstrukcja jest dość wygodna, ponieważ pozwala na pozostawienie otwartej bramki w razie potrzeby.

Zalety tych urządzeń są oczywiste: są niezawodne, trwałe i mogą być używane w różnych sytuacjach. Tak, a cena urządzeń jest bardzo różna, więc jeśli chcesz, możesz wybrać model budżetu.

Ponadto obwody elektromechaniczne można łączyć z innymi systemami bezpieczeństwa, a instalując wideo-domofon z zamkiem elektromechanicznym na bramie, będziesz mieć możliwość, bez wychodzenia z domu, aby zdecydować, czy przyjmiesz gościa, czy pójdziesz do niego samemu.

Osłona chroniąca przed wilgocią nie będzie zbyteczna

Jednak tej konstrukcji nie można nazwać uniwersalną. Wynika to z wielu funkcji, które wielu ekspertów przypisuje brakom:

 • Śruba blokująca wystająca z końca ostrza może spowodować uszkodzenie ubrania lub obrażeń.
 • W niektórych przypadkach wymagany jest znaczny wysiłek, aby odblokować zatrzask.
 • Tendencja do niepowodzenia w niskich temperaturach i wysokiej wilgotności.
 • Konieczność stałego połączenia z siecią zasilającą.

Mimo to wielu nadal decyduje się na elektromechaniczne urządzenia blokujące do metalowych ogrodzeń, a więc poniżej dowiesz się, jak zainstalować zamek nad głową na bramie, drzwiach przejściowych lub drzwiach.

W idealnym przypadku instalacja elektromechanicznego zamka na bramie powinna być przeprowadzona przez certyfikowanych mistrzów. Szczególnie ważny jest profesjonalizm wykonawców w przypadku instalacji złożonego systemu wieloskładnikowego.

Mimo to, jeśli posiadasz instrukcję obsługi zamka, możesz zainstalować ją samodzielnie. Przede wszystkim dotyczy to dość prostych modeli napowietrznych, ponieważ urządzenia wpuszczane są montowane o rząd wielkości bardziej skomplikowane.

Wszystkie prace są wykonywane zgodnie z następującym schematem:

 • Do ramy i skrzydła przykładamy części zamka w taki sposób, aby oszacować szczelinę między mechanizmem a płytą oporową. Optymalna odległość to 5 mm, ale w przypadku małych struktur dopuszczalne są małe wcięcia - jeśli tylko długość zatrzasku zapewnia mocowanie.
 • Na szarfie przyczepiamy główną część zamka i stosujemy oznaczenia do mocowania. Zaznaczając, wywierć otwory i zamocuj urządzenie na liściu za pomocą dołączonych śrub samogwintujących.
 • Korona zrobić otwór do instalacji cylindra.
 • Mocujemy główną część z otwartą pokrywą na płótnie, a część przeciwną - na ramie bramy. Sprawdzamy działanie mechanizmu.

Schemat połączenia dla złożonego systemu

  • Oddzielnie (jeśli zapewnia ten projekt) zainstaluj czytnik klawiatury lub czytnika kart.
 • Używając plastikowych pokryw, poprowadź kabel zasilający do zamka. Pozbijane końce przewodu są połączone z zaciskami części elektrycznej urządzenia blokującego, a następnie - w trybie testowym stosujemy napięcie.
 • Testowany zamek jest testowany pod kątem otwierania i zamykania. Jeśli nie wystąpiła usterka, zamknij pokrywkę.

Foto furtka z podłączonym urządzeniem

Wybierając i instalując elektromechaniczny zamek wpuszczany na bramie lub prostszą opcję narzutową, zapewniasz niezawodną ochronę domu przed nieproszonymi gośćmi.

Ale warto pamiętać, że takie urządzenia blokujące są trudne, dlatego wymagają pewnej opieki. W wideo w tym artykule znajdziesz dodatkowe informacje na ten temat.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

− 5 = 1