Zaginarka do blachy

Zaginarka do blachy

Giętarki do blachy: odmiany, ceny

Gięcie lub gięcie jest procedurą, w wyniku której przygotowana część przyjmuje pożądaną formę. Wynika to z rozciągania zewnętrznego i ściskania wewnętrznych warstw produktu. Ich oryginalne wymiary zachowują tylko te warstwy, które znajdują się wzdłuż osi.

Procedurę tę przeprowadzają specjalne maszyny, za pomocą których można uzyskać blachy, segmenty, narożniki, standy, różne profile i wiele więcej. Takie maszyny do gięcia mieć wiele odmian i sfery zastosowania. Dlatego też ich cena zależy od projektu sprzętu.

Odmiany i konstrukcja giętarek

Aby wyobrazić sobie, jak działa taki sprzęt, trzeba wiedzieć, na czym on polega.

Budowa giętarek:

 1. Stół do podparcia oparcia arkusza jest przeznaczony do umieszczenia przedmiotu obrabianego, który porusza się wzdłuż niego w pożądanym kierunku. Ponadto na stelażach stołu znajduje się nóż i zginacz.
 2. Nóż rolkowy zapewnia cięcie metalu. Musi być ostry i silny.
 3. Przednie ograniczniki zostały zaprojektowane w celu dostosowania szerokości cięcia.
 4. Drewniany stojak podczas gięcia produktów służy jako dodatkowe wsparcie.
 5. Kątomierz jest zaprojektowany do precyzyjnego ustawiania kąta.
 6. Zaciski wysokości umożliwiają regulację wysokości produktu.

Długość robocza i maksymalna grubość przedmiotu obrabianego są indywidualne dla każdej maszyny.

Struktury stosowane w przemyśle i budownictwie do otrzymywania wyrobów metalowych o pożądanej konfiguracji i parametrach są następujące:

Ręczna maszyna ma mały rozmiar, jest łatwo transportowany i wykorzystywany do prac nieskalowych. Za jego pomocą można wyginać blachy aluminiowe, stalowe, miedziane i części z blachy ocynkowanej pokrytej farbą i lakierem. Na takim sprzęcie możesz pracować bez specjalnego przeszkolenia.

Mechaniczny Struktury działają poprzez przenoszenie energii z koła zamachowego, które wcześniej nie było skręcane.

Elektromechaniczne obrabiarki pracują dzięki silnikowi elektrycznemu, reduktorowi, paskom, układowi napędowemu łańcuchów.

Hydrauliczny agregaty wyginają arkusze za pomocą siłownika hydraulicznego.

Pneumatyczne projektant wykorzystuje w swojej pracy cylindry pneumatyczne. Przeznaczony jest do gięcia arkuszy pokrytych arkuszem.

Elektromagnetyczny maszyny są używane do produkcji segmentów i pudeł. Blachy na takich urządzeniach są zginane pod wpływem super potężnego elektromagnesu.

Telefony komórkowe Urządzenia są kompaktowe, więc za ich pomocą można przetworzyć niezbędne blanki bezpośrednio w miejscu instalacji. Najczęściej są one stosowane na budowach iw produkcji na małą skalę.

Zalety i wady giętarek

Wśród bezspornych zalet zginania blach metalowych za pomocą specjalnego wyposażenia można wymienić:

 1. Wysoka wytrzymałość gotowych produktów.
 2. Możliwość uzyskania wymaganego kąta bez szwu.
 3. Wyjątek w zakresie fałdowania powstawania korozji.
 4. Zdolność do stworzenia solidnego projektu.

Wady takiego sprzętu obejmują:

 • wystarczająco wysokie ceny obrabiarek;
 • pracochłonność procesu podczas wykonywania prac na maszynach ręcznych.

Jednak te wady konstrukcyjne są nieporównywalne z wydajnością produktów wysokiej jakości.

Zasada działania różnych maszyn do gięcia blach

Nowoczesny sprzęt pozwala zamienić blankiety o różnych rozmiarach w produkty o określonych kształtach.

Takie konstrukcje różnią się głębokością metalu, jego maksymalna grubość i długość robocza zagięcia.

Ręczne gięcie liści działa w następujący sposób:

 1. Blacha jest dociskana do stołu specjalną belką.
 2. Element jest gięty za pomocą belki zginanej pod wymaganym kątem.
 3. Należy pamiętać, że grubość zginania takiego sprzętu powinna wynosić około dwóch milimetrów.

Ze względu na to, że urządzenia ręczne mają niewielką masę, mogą być używane nie tylko w warsztacie, ale również bezpośrednio w miejscu budowy lub w warsztacie.

Hydrauliczne urządzenie do gięcia

Takie adaptacje były znacznie ułatwione przetwarzanie produktów metalowych. Zasada ich pracy jest następująca:

 1. Nośnikiem energii w takim urządzeniu jest płyn. Pod ciśnieniem wypycha tłok z cylindra, przesuwając w ten sposób ruchomy pręt z napastnikiem.
 2. Na arkuszu znajdującym się na stole znajduje się nacisk i zaczyna się zginać.

Najczęściej giętarki hydrauliczne stosuje się do gięcia blach na całej długości stołu lub do głębokiego tłoczenia metalu. Ze względu na precyzyjne działanie cylindrów charakteryzują się wysoką produktywnością. Korzystając z takich struktur, można łatwo kontrolować ruch, prędkość i zatrzymanie suwaka.

Sfery zastosowania maszyn hydraulicznych:

 • produkcja dodatkowych produktów;
 • produkcja kanałów powietrznych;
 • montaż pokryć dachowych;
 • produkcja różnych tablic;
 • dekoracja wnętrz i zewnętrzna budynków;
 • produkcja profili metalowych o różnych konfiguracjach i kształtach.

W porównaniu z ręcznymi maszynami hydrauliczne mają większą wydajność. Ponadto przy ich pomocy możliwe jest przetwarzanie arkuszy o większej grubości niż na urządzeniach mechanicznych.

Taka konstrukcja składa się z wystarczająco mocnego złoża, belki zginanej z obrotem uruchamianym z napędu elektrycznego i automatycznej belki segmentowej, również napędzany przez napęd elektryczny. Ponadto, dla wygody obsługi urządzenie jest wyposażone w sterowanie nożne.

Elektromechaniczne giętarki do arkuszy są typu przelotowego lub przelotowego, co umożliwia wytwarzanie nawet niestandardowych produktów o różnej wysokości, szerokości i długości.

Obróbka na nich może być galwanizowana blachą stalową, aluminium, miedzią i blachą zimnowalcowaną o grubości do 2,5 mm i długości do trzech metrów.

Elektromechaniczne arkusze blachy służą do wykonywania odlewów, zadaszeń, rolek, kasetonów elewacyjnych, elementów wentylacyjnych, zadaszeń, fasad i wielu innych.

Na rynku maszyny do gięcia są reprezentowane przez producentów rosyjskich i europejskich.

Dość popularny sprzęt Metal Mistrz , produkcja której jest kontrolowana przez grupę firm z Europy, USA i Europy.

Lider bibliografii budżetowej jest ręczna maszyna Metal Master LBA-07. Ten wysokiej klasy sprzęt warsztatowy produkowany jest w Polsce i służy do obróbki blach o grubości nie większej niż 0,7 mm. Cena tego projektu wynosi 66 100 rubli.

Elektromagnetyczne zginanie MEV 1250 to najlżejsze urządzenie zdolne do gięcia blachy. Różni się tym, że obrabiany przedmiot jest wciśnięty przez elektromagnes o dużej mocy, a nie masywny. Budowa kosztuje 238 655 rubli.

Do gięcia blach, pudełek, kaset fasadowych jest idealny maszyna segmentowa MTV S. Służy do gięcia prostych produktów bez równoległości. Segmentacja jest instalowana tylko na górnym ostrzu. Cena budowy wynosi 146 436 rubli.

Maszyna hydrauliczna HBS jest wyposażony w belkę skrętną i jest produkowany w Azji Południowo-Wschodniej. Ma konstrukcję spawaną i jest wykorzystywany w sklepach do obróbki blach. Metal jest wygięty przez układ hydrauliczny, który zapewnia płynny posuw. Grubość obrabianego metalu powinna wynosić 3,5 mm.

Rosyjska firma "RiM" produkuje giętarki ręczne o doskonałej jakości i demokratycznych cenach:

LGS-26 wyposażony w maszynę do cięcia, dzięki czemu można z niej nie tylko zginać, ale także wycinać metal na półfabrykaty. Budowa kosztuje 37 900 rubli.

Korzystanie z urządzenia LGS-2500 Możesz zginać i ciąć blachy cynkiem oraz farbą i lakierem. Cena budowy to 38 700 rubli.

Obrabiarka LGS-3000 Może przetwarzać blachy z różnymi powłokami, których długość może dochodzić do trzech metrów. Budowa kosztuje 39 700 rubli.

Sprzęt do gięcia blachy VEL 2500 jest wersją warsztatową ręcznego urządzenia. Dzięki jego pomocy możliwe jest wytwarzanie różnych elementów na miejscu produkcji. Cena budowy to 107 900 rubli.

Za pomocą giętarek różne organizacje budowlane mogą niezależnie tworzyć pożądany profil. Najczęściej na takich skrzynkach sprzętowych, segmentach, wszelkiego rodzaju narożnikach, zamkniętych częściach, przypływie, półkach, znakach, szyldach, częściach cylindrycznych, profilach w kształcie litery U są wykonane. Ponadto, w maszynach przeznaczonych do gięcia i cięcia metalu, możliwe jest zginanie arkuszy w różnych kierunkach, a nawet wytwarzanie profilu falowego.

Giętarki do blachy domowej roboty (giętarki do blachy)

Z blachy produkujemy wiele produktów - systemy odwadniające, elementy kształtowe do pokryć dachowych, pokrytych tekturą falistą lub metalem, odpływ do cokołu, narożniki do konstrukcji z profli itp. Wszystko to można zrobić za pomocą specjalnej maszyny do gięcia - do blachy. Jak zrobić listę z własnymi rękami i porozmawiać w tym artykule.

Istnieją trzy rodzaje giętarek:

 • Prosta ręka, metalowe gięcie, w którym występuje przy użyciu siły w określonym miejscu. Jednostki te umożliwiają gięcie materiału w arkuszu w linii prostej pod dowolnym kątem - od kilku stopni do prawie 360 ​​°.

Do gięcia blachy

Aby uzyskać promieniowe zginanie blachy

Wszystkie te urządzenia określane są jako giętarki. Najłatwiejszym sposobem złożenia zespołu pierwszej grupy jest własna ręka, nieco trudniejsza jest trzecia (rolki do blachy). Chodzi o to, a my porozmawiamy - z tego, jak zrobić listę z własnymi rękami.

Kształtowane metalowe części kosztują dużo pieniędzy. Nawet bardziej niż profilowane lub metalowe, ma sens najprostsza maszyna do gięcia blachy, a wraz z nią, rób tyle narożników, kas i innych podobnych części, ile potrzebujesz, i tylko do własnych rozmiarów.

Jeśli martwisz się wyglądem, to na próżno. W sprzedaży dzisiaj jest blacha nie tylko ocynkowana, ale także pomalowana. We wszystkich projektach arkusz jest mocno przymocowany, dzięki czemu podczas pracy nie ślizga się po stole, co oznacza, że ​​farba nie jest pocierana ani drapana. W miejscach zginania również nie jest uszkodzony. Wygląd produktów będzie więc całkiem przyzwoity. Jeśli spróbujesz, będzie wyglądać jeszcze lepiej niż to, co sprzedaje na rynku.

Ta maszyna do gięcia płyt wymaga płaskiej powierzchni (stołu), korzystnie metalu, trzech rogów o szerokości półki co najmniej 45 mm, grubości metalu co najmniej 3 mm. Jeśli planujesz wygiąć długie blanki (więcej niż metr), pożądane jest, aby wziąć więcej półek, a metal jest grubszy. Możesz używać marek, ale to jest do gięcia blach o dużej grubości i długości.

Potrzebne będą również zawiasy do drzwi metalowych (dwie sztuki), dwie śruby o dużej średnicy (10-20 mm), "baranki" na nich, sprężyna. Nadal potrzebna jest spawarka - spawać zawiasy i wykonywać otwory (lub wiertarkę z wiertłem do metalu).

Do ważenia samoprzylepnych arkuszy użyliśmy Taurusa na 70 mm - trzy kawałki po 2,5 m każdy, dwie śruby o średnicy 20 mm, mały kawałek metalu o grubości 5 mm (do wycinania sadzonek), sprężynę. Oto procedura:

 1. Dwie marki są składane, z obu końców wycinane w nich pod wycięciami wycięcia. Wytnij krawędzie wycięte pod kątem 45 °. Trzecia marka jest wycinana właśnie tak, tylko głębokość nacięcia jest zrobiona trochę więcej - to będzie pasek zaciskowy, więc powinien swobodnie chodzić.

Wytnij nacięcia pod pętelkami

Wykonujemy dobre pętle

Spawać śrubę z kawałkami zbrojenia

Domowy listogib w procesie pracy

Ta opcja jest bardzo wydajna - możesz zginać długie blanki i grubą grubość arkusza. Nie zawsze taka skala jest popytem, ​​ale zawsze można ją zmniejszyć. Wideo oferuje podobną konstrukcję o mniejszym rozmiarze, ale z innym mocowaniem listwy zaciskowej. Nawiasem mówiąc, nikt nie koliduje ze śrubą, aby zainstalować sprężynę - łatwiej będzie podnieść poprzeczkę. A ten wzór jest interesujący pod tym względem, że można wykonać na nim wywinięcie, co zwykle nie jest możliwe w przypadku takich urządzeń.

Od kąta z listwą zaciskową innego typu

Model ten jest spawany z grubościennego narożnika, rama wykonana jest jako zwykła koza budowlana, która jest spawana z tego samego narożnika. Uchwyt pochodzi z wózka bagażowego. Ciekawa konstrukcja śrub - są długie, uchwyt jest zakrzywiony w kształcie litery "G". Wygodne jest odkręcanie / przekręcanie.

Mała ręcznie wykonana blacha do samodzielnej produkcji

W tej domowej maszynie do gięcia blach istnieje wiele funkcji:

 • Narożniki nie znajdują się na półkach, ale są skierowane w jednym kierunku. Z tego powodu mocowanie pętli nie jest najwygodniejsze, ale można to zrobić.

Teraz przejdź do projektu listwy zaciskowej (na zdjęciu powyżej). Wykonany jest również z narożnika, ale jest układany na maszynie za pomocą zakrętu do góry. Aby upewnić się, że pręt nie zgina się podczas pracy, zbrojenie jest spawane - metalowe zworki. Z obu końców prętów spawane są małe metalowe platformy, w których wierci się otwory na śruby.

Innym ważnym punktem jest to, że twarz, która jest zwrócona do miejsca składania, jest odcinana - aby uzyskać bardziej ostry kąt zgięcia.

Planck ustanawia się w następujący sposób

Płyta dociskowa jest układana na maszynie, w miejscu montażu nakrętki umieszczona jest sprężyna. Uchwyt jest na miejscu. Jeśli nie naciska na pręt, podnosi się przez siłę sprężystości sprężyny nad powierzchnią. W tej pozycji obrabiany przedmiot jest pod nim podciągnięty, odsłonięty, dociśnięty.

Pod otworem umieścić sprężynę, a następnie - śrubę

Dobra opcja do użytku domowego. Grube metalowe gięcie nie będzie działać, ale cynowanie, cynkowanie - bez trudności.

Rolki do papieru do gięcia blach lub rolek

Ten typ ulotki może mieć trzy typy napędów:

Własnymi rękoma rolki są wykonane z blachy stalowej z napędem ręcznym lub elektrycznym. W instrukcji umieścić 3 wałki, w elektrycznym mogą być 3-4, ale zwykle również trzy.

Ta maszyna wymaga dobrej niezawodnej podstawy. Może to być osobna ramka lub jakiś stół warsztatowy lub stół. Podstawa projektu - rolki. Są one wykonane z tego samego rozmiaru. Dwa dolne są zamocowane na stałe, górny jest ruchomy, tak że w dolnym położeniu znajduje się pomiędzy rolkami. Zmieniając odległość pomiędzy dolnymi rolkami i górną, zmienia się promień krzywizny.

Maszyna napędzana jest rączką przymocowaną do jednego z wałów. Następnie moment obrotowy przenoszony jest na inne rolki przez gwiazdki. Są one wybrane tak, aby prędkość obracania była taka sama.

Jeśli ma się wykonywać rury na sprzęcie, górny walec po jednej stronie jest zdejmowalny, z szybkim systemem mocowania. Zamieniając arkusz w rurę, nie można go wyciągnąć inaczej.

Maszyna do gięcia metalu własnymi rękami: funkcje, rysunki i zalecenia

Najczęściej metalowa giętarka jest wymagana do pracy z kęsami metalowymi. Jest to dość proste urządzenie, ale jego przydatność nie może być przeceniana. Ponadto możliwe jest wykonanie go ręcznie. Pozwoli to zaoszczędzić znaczną ilość materiału, ale będzie wymagać pewnej wiedzy, umiejętności i, oczywiście, czasu.

Giętarka do metalu, jak sama nazwa wskazuje, jest używana do produkcji giętych metalowych części. Warto dodać, że oprócz tej funkcji może mieć również jeden dodatkowy - materiał cięty. Takie maszyny są najczęściej używane do produkcji metalowych pasków. Oprócz tych dwóch funkcji obecność takiej maszyny umożliwi produkcję różnego rodzaju profilowanego metalu. Zaletą zastosowania maszyny do gięcia metalu jest to, że umożliwia zmianę kształtu materiału pod dowolnym kątem, ale nie uszkadza powłoki powierzchniowej ani warstwy ochronnej produktu.

Praca na takiej maszynie jest możliwa nie tylko przy produktach stalowych, ale także z miedzią, mosiądzem, aluminium i żelazem. Jeżeli wykrój z dowolnego materiału charakteryzuje się tym, że jego grubość jest mniejsza niż 0,8 mm, jego szerokość musi wynosić co najmniej 40 cm, ale nie więcej niż 2,5 m. Przy takich wymiarach wysokość półki (do gięcia) powinna być nie więcej niż 2 cm Jeśli wymagane jest cięcie przedmiotów o tej samej grubości, ważne jest, aby ich szerokość wynosiła od 80 mm do 40 cm, a nie więcej.

Innym ważnym warunkiem, który musi być przestrzegany podczas pracy na metalowej maszynie do gięcia, jest brak wad powierzchni blachy, która będzie zgięta. Zgodność z tym warunkiem jest ważna, aby te części i próbki produktów, które będą produkowane na własnej maszynie własnymi rękami, nie ulegną jakości tych półfabrykatów, które są produkowane na skalę przemysłową w fabrykach. Aby zabezpieczyć polimer lub powłokę malarską przed samym materiałem, zaleca się montaż na podłożu silikonu lub gumy.

Konstrukcja maszyny do gięcia blachy, własnoręcznie wykonana

Domowa maszyna do gięcia wyrobów metalowych jest bardzo prosta, ale bardzo funkcjonalna, składająca się z kilku podstawowych elementów.

Nóż. Ponieważ maszyna ma dodatkową funkcję cięcia, ta część jest również najważniejsza. Powinien być zainstalowany na ruchomych rolkach, ale jest przeznaczony do cięcia detali. Ważne jest, aby zauważyć, że ten element musi być wykonany z bardzo mocnej stali, skala Rockwella powinna mieć poziom wytrzymałości około 100. Żywotność takiego produktu jest dość duża, ale będzie trudna do wyostrzenia. Ale ta wada jest całkowicie wyrównana przez fakt, że nóż pozwoli na wycięcie ogromnej ilości metrów bieżących materiału, zanim stanie się matowy. Aby ułatwić przesuwanie rolek, należy na nich zainstalować środek ważący.

Maszyna do gięcia metalu, wykonana ręcznie, musi również mieć kilka następujących elementów składowych:

 • Niezbędnym szczegółem jest belka robocza (stół). Cel tego elementu jest całkiem zrozumiały, odgrywa rolę powierzchni roboczej, na której leży przedmiot. Szerokość wiązki może być praktycznie dowolna. Warto zauważyć, że jeśli wymiary są dość duże, to maszyna do gięcia metalu może zostać przekształcona w pełnowartościowy stół warsztatowy. Mistrzowie powinni wykonywać lub zakrywać powierzchnię belki za pomocą gumy lub silikonu, aby nie zarysować powierzchni obrabianych przedmiotów.
 • Następnie przychodzi zginanie arkuszy. Projekt jest dość prosty i powinien być wykonany w postaci ramy z drewna, a także mieć środek ważący.
 • Konieczne jest uzyskanie różnych podpór i ograniczników, które zapobiegną poślizgowi materiału.
 • Kolejnym ważnym elementem jest ogranicznik do składania arkusza. Te części dostosują szerokość złożenia arkusza i określ kąt zgięcia.
 • Do cięcia przedmiotów zaleca się dodanie przystanków, aby określić szerokość cięcia.

Rozpoczęcie produkcji własnej maszyny do gięcia metalu

Zaleca się rozpoczęcie pracy przy opracowywaniu schematu urządzenia. Ponadto, przed rozpoczęciem montażu należy kupić i wykonać wszystkie niezbędne elementy i części. Pierwszą rzeczą do zakupu są dwa kawałki kanału nr 5 i nr 6 o tej samej długości. Również te dwa elementy muszą mieć prostą krawędź. Te elementy służą do przygotowania bazy. Do mocowania służy element nr 5, a nr 6 do układania fundamentu. Aby wybrać długość kanałów, konieczne jest odpychanie długości półfabrykatów, z którymi ma pracować, parametr ten musi się pokrywać. Większość ekspertów zaleca przyjmowanie długości około pół metra. To wystarczy, aby wyprodukować prawie każdą część, która może być przydatna w życiu codziennym.

Ponadto do produkcji maszyny do ręcznego gięcia metalu, konieczne jest wykonanie otworów na kanale, który jest zaciskany. Liczba otworów powinna wynosić od 2 do 4, a ich średnica powinna wynosić 9 mm. Otwór najbliżej końca półwyrobu przedmiotu musi znajdować się 3 cm od krawędzi. Innym ważnym punktem jest to, że urządzenie mocujące powinno być krótsze niż podstawa, około 5-10 cm. Aby wykonać dziurkacz do zagniatania, należy mieć do dyspozycji narożnik, którego grubość profilu będzie większa niż w przypadku przyszłych półfabrykatów. Ramię dźwigni jest najlepiej wykonane z materiałów takich jak zbrojenie lub belki. Jeżeli stosuje się pręt, to jego przekrój nie może być mniejszy niż 15 mm, a jeśli pręt zostanie pobity, jego wymiary nie powinny być mniejsze niż 50х50. Kształt dźwigni jest zalecany w kształcie litery U. Ten element mocuje się do narożnika za pomocą spawania lub śrub.

Po wykonaniu wszystkich wcześniejszych czynności możesz zacząć tworzyć taki element, jak policzki. Wykonane są ze stali walcowanej, a grubość części powinna wynosić około 5 mm. Ważne jest, aby elementy te miały fazki, których grubość powinna wynosić 0,6 cm, a długość tego odcinka powinna wynosić od 3 do 3,3 cm Ważne jest, aby końce stempla były również wyposażone w fazki o parametrach takich jak 0,5 cm głębokości i 3 cm długości. Należy je usunąć z wykrojnika, aby zapewnić instalację osi. Wytwarzanie takiego elementu jak oś odbywa się z metalowych prętów, których średnica wynosi 1 cm, a mocowanie osi odbywa się za pomocą spawania. Podczas instalacji należy zapewnić równoległość linii osi względem krawędzi naroża. Cała ta skończona konstrukcja wraz z uderzeniem jest połączona z pomocą imadła. Podczas łączenia ważne jest, aby wolna półka naroży znajdowała się w tej samej płaszczyźnie poziomej, w której znajduje się również wolna półka kanałowa.

Następnie prace montażowe można uznać za kompletne. Aby sprawdzić zdolność roboczą maszyny, zaleca się wykonanie przedmiotu obrabianego ze stali miękkiej o grubości do 1,5 mm. Należy zauważyć, że cena maszyny do gięcia zakupionego metalu może sięgać nawet 2000 USD.

Konstrukcja maszyny domowej może również składać się z części takich jak rama, koło zamachowe nakrętki, arkusz do gięcia, zacisk, zacisk, stempel do zaciskania. Aby pracować nad tym typem maszyny, potrzebujesz pewnej wiedzy i umiejętności. Zaletą korzystania z tego urządzenia jest to, że pozwoli zachować metal w integralności, w przeciwieństwie do tego samego spawania.

W procesie gięcia metalowego zachodzą następujące etapy: zewnętrzne warstwy metalowej formy wstępnej są rozciągane, ale warstwy wewnętrzne są przeciwnie ściskane. Ważne jest, aby zginać metalowy przedmiot obrabiany, konieczne jest wywieranie takiej siły, która będzie większa niż ostateczna elastyczność materiału. Przy pomocy maszyn do gięcia metali możliwe jest osiągnięcie tego stanu. Następujące czynniki można przypisać zalety gotowego produktu, to znaczy wygiętych arkuszy:

 • obecność wysokiej wytrzymałości produktu końcowego;
 • możliwość uzyskania integralnej struktury bez spawów, połączeń śrubowych itp .;
 • Nie obejmuje możliwości korozji, ponieważ podczas procesu gięcia nie występują uszkodzenia metalu;
 • możliwość uzyskania pożądanego kąta bez tworzenia spoiny.

Dostępność takiego sprzętu w domu znacznie upraszcza pracę z kęsami metalowymi. Jednak podczas obsługi tego urządzenia niezwykle ważne jest poznanie i przestrzeganie przepisów bezpieczeństwa. Cena maszyny do gięcia blachy wykonanej własnymi rękami będzie również znacznie niższa niż cena zakupu. Aby wydać to konieczne tylko na te materiały, które nie pojawią się w pobliżu i należy je kupić.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

+ 5 = 8