Yak zrobiti z paperu schos tiikawa

Yak zrobiti z paperu schos tiikawa

Rzemiosła z papieru własnymi rękami

W dzisiejszych czasach papier jest najtańszym i najbardziej dostępnym materiałem. Co możesz zrobić sam z papierem? Pierwszą rzeczą, która przychodzi na myśl, jest oczywiście kartka pocztowa.

Pocztówka sama

Kreatywny z miłością

Pocztówka była dawno temu towarzyszem jakiegokolwiek prezentu na uroczystość, aw niektórych przypadkach cudownym, niezależnym prezentem. Żywy przykład - walentynki. Gruby papier lub tektura, o różnych kolorach, nożyczkach, kleju - jest to minimalny zestaw narzędzi, który jest potrzebny. Najprostszą opcją jest złożyć arkusz na pół i ozdobić aplikacją. Jakikolwiek materiał dekoracyjny może przejść w trakcie: kawałki tkaniny, koronki, wstążki, guziki i tak dalej. Możliwości są ograniczone tylko twoją wyobraźnią. Jeśli masz dziecko - połącz je z tą lekcją, będzie zachwycony. Trochę cierpliwości i możesz uzyskać świetną pracę autora.

Z dwóch warstw papieru można utworzyć kartę wolumetryczną. W tym celu na wewnętrzną warstwę nakładany jest wzór i w określony sposób wycinany wzdłuż konturu. Korzystając z gry w dwa kolory, możesz dostać tutaj takie wspaniałe pocztówki.

Przykłady kart zbiorczych

Pocztówki wykonane przez Ciebie pozostawi najjaśniejsze wspomnienia o Tobie

Techniki dekorowania pocztówek są szeroko stosowane w innym rodzaju rękodzieła z papieru - w scrapbookingu.

Scrapbooking - jest to produkcja rodzinnych lub osobistych albumów fotograficznych poświęconych dowolnemu wydarzeniu: ślubowi, urodzinach, podróżom, wydarzeniom, które można opowiedzieć o użyciu kolażu fotograficznego. Scrapbooking już dawno wykracza poza albumy fotograficzne, a dziś technika ta jest ozdobiona wieloma rzeczami: pudełkami, paczkami, obrazkami, kalendarzami.

Album dla dzieci ze zdjęciami

Pomimo tego, że niezbędne materiały do ​​tego fascynującego zajęcia można kupić w wyspecjalizowanych sklepach, sieć ma wiele przepisów, takich jak robienie specjalnych papierów lub ozdób do scrapbookingu. W szczególności papier jest wytwarzany z gazet, papieru do pakowania, pudełka alkoholi lub nawet jajek, z dodatkiem trawy, nici, cekinów lub konfetti.

Podobnie jak pocztówki scrapbooking na ozdoby używa półbłyska, wstążki, plecionki i koronki. Ponadto wykorzystywane są ozdoby papierowe wykonane technologią pergamanto i quilling

Pergamano - technika wytłaczania na papierze pergaminowym. Profesjonalne narzędzie z powodzeniem zastąpiono zwykłym sworzniem z okrągłą końcówką lub haczykiem na szydełku. Manicure nozdrza i ten sam trzpień są przydatne do robienia dziur. A stary dywanik komputerowy będzie pełnił funkcję podłoża. Cierpliwość i wyobraźnia pomogą Ci tworzyć dzieła sztuki.

Pergamano zostało wynalezione w Europie przez zakonnice w średniowieczu. W ten sposób odczytali strony Pisma Świętego.

Uważa się, że oni również jako pierwsi stosowali inną technikę - quilling: to sztuka tworzenia aplikacji z skręconych cienkich pasków papieru. Siostry niosły cienkie paski papieru ze złotymi krawędziami na ptasim piórku i używane spirale używane do ozdabiania książek, medalionów, ikon kadrowania. Dziś mistrzowie przyozdabiający go używają go szeroko w dekorowaniu i dekorowaniu wnętrz.

Pergamano "Z noworodkiem!"

Najprostsze elementy pikowania mogą być opanowane nawet przez dziecko w wieku szkolnym. Ta lekcja pomoże rozwinąć kreatywność i wyobraźnię twoich dzieci.

Różne zastosowania papieru

Pszczoła dla wnętrza

Origami w postaci aplikacyjnej

Origami nazywana sztuką całego liścia, ponieważ klasyczna technika zabrania nie tylko cięcia arkusza, ale nawet jego rozrywania. Dzieci z przyjemnością są zaangażowane w składanie figur z papieru, ta lekcja pomoże ci podnieść dziecku pracowitość, wytrwałość i kreatywność. Przy pomocy origami można nie tylko dobrze się bawić, ale także stworzyć wspaniały przedmiot do dekoracji wnętrza, na przykład pokój dziecięcy.

Styl w szczegółach

Motyle z białego papieru

Duży kolorowy wentylator motyli

Możesz dekorować papierowymi produktami żyrandol na suficie

Ozdoby z papieru na każdą uroczystość

Możesz wykonać dekoracje wentylatora z papieru prezentowego lub kolorowego

Kwiaty do wnętrza z tektury falistej

Definiujemy, wycinamy i kończymy.

Kwiat jako prezent z tektury falistej

Rzemiosło z gazet

Z papieru własnymi rękami można zrobić nie tylko cudowne drobiazgi, ale także bardzo przydatne w codziennym życiu. Wszyscy w domu mają stos starych gazet i czasopism. Przesuwamy rosnący stos z miejsca na miejsce, do szafy, na balkon, do garażu, aż w końcu odważymy się zabrać wszystkie te rzeczy do kosza. A w międzyczasie ze starych gazet i czasopism można tworzyć tutaj takie cuda.

Produkty z tub gazetowych, skręcane w specjalny sposób i pomalowane farbą akrylową, nie można odróżnić od wikliny z krzewu winnego.

Skrzynie z gazety

Kosz z gazety

Domki dla zwierząt

Dom dla dzieci

Meble dziecięce do zabawy

Motocykl wykonany z kartonu

Spróbuj zrobić coś z dzieckiem, a ciepłe wspomnienia tego wydarzenia pozostaną zawsze w jego duszy.

Rzemiosło z papieru własnymi rękami: 8 niezwykłych pomysłów dla dzieci

Rękodzieło z papieru może być wykonane dla siebie i na sprzedaż W nowoczesnych szkołach i placówkach przedszkolnych wiele uwagi poświęca się papierkowej robocie. Zarówno dzieci, jak i uczniowie uwielbiają tworzyć oryginalne rzemiosła wykonane z papieru. Pracując z nią dziecko rozwija swoją wyobraźnię, uczy się myśleć kreatywnie i dalej rozwija zdolności motoryczne swoich palców.

Oryginalne rękodzieło z papieru czerpanego: wykresy i szablony

Proste objętościowe pudełka na prezenty lub figurki objętościowe można wykonać własnymi rękami, rysując schemat na kartce papieru. Wiele rzemiosł jest prawie niemożliwe do złożenia bez schematów. Dzięki szablonom można tworzyć złożone objętościowe fałszerstwa kolorowego papieru lub tektury. Piękne bibeloty, modele mebli i wiele innych są pod mocą każdego miłośnika kreatywności.

Schematy i szablony do tworzenia papieru rzemiosła można kupić w Internecie lub w sklepie do robótek ręcznych

Aby to zrobić, musisz znaleźć w Internecie, na przykład w witrynie Country of Masters, dowolny szablon, który Ci się podoba. Zwierzęta, ptaki, zabawki - wszystko można stworzyć za pomocą gotowych szablonów i schematów.

Każdemu szablonowi towarzyszy instrukcja, od której będzie trzeba zebrać ręcznie wykonany artykuł. Szablon należy pobrać, wydrukować na drukarce, wyciąć kontur. Na każdej figurze na szablonie zostaną narysowane linie przerywane, wzdłuż których model powinien zostać wygięty. Gotowy model kleju z klejem.

Lekki ręcznik papierowy dla niemowląt

Dzieci wykazują zainteresowanie papierem od dzieciństwa. Aby zaszczepić miłość do kreatywności, rodzice powinni być przyciągnięci do tworzenia różnych diy z papieru. Możesz zrobić piękne, jasne rzemiosło dla ptaka, które dziecko może grać lub użyć go do dekoracji sypialni.

Prosty ptak z tektury:

 1. Przez wzór wyciąć kształt ptaka, narysuj dziób, pióra, ogon.
 2. Z kwadratowego arkusza kolorowego papieru złóż harmonijkę.
 3. Zrób dziurę i przymocuj w niej skrzydła.

Ręcznie robiony papier w postaci żółwia jest dobry dla dzieci

Jeśli pocniesz kilka ptaków, możesz zrobić chińską bryzę na Feng Shui. Wisząc ptaka na drewnianym patyku, taki przedmiot można ukraść przed wejściem do pokoju dziecinnego.

Wszystkie prace z wycięciem powinny być wykonywane przez dorosłych lub pod ich ścisłym nadzorem!

Po pracy z papierem dziecko musi złożyć cały instrument w pudełku. Więc dokładność jest produkowana.

Stylowe rzemiosło z tektury i papieru: obrazy trójwymiarowe

Najprostszy ręcznie robiony papier jest uważany za aplikację, często jest studiowany w szkole podstawowej. Piękny trójwymiarowy obraz jasnych kwiatów będzie oryginalnym prezentem od dziecka do matki lub babci. Kwiaty mogą być wykonane z białego papieru toaletowego lub serwetek.

Jeśli kupujesz papier toaletowy do wyrobu, lepiej użyć kosztownej bieli z perforacją, którą następnie można lekko pomalować.

Praca z serwetkami jest bardzo prosta, ale musisz postąpić, aby przypadkowo go nie złamać. Dlatego powinieneś zachować szczególną ostrożność przy tworzeniu takich ręcznie robionych artykułów.

Blokada wolumetryczna z papieru to doskonała zabawka dla dziecka

 1. Wytrzyj serwetkę cztery razy, zszywaj ją w środku. Wytnij kółko z serwetki
 2. Każda warstwa serwetek podniosła się z kolei, tworząc bujny kwiat.
 3. Z zielonego papieru wyciąć 6-7 liści zgodnie z szablonem.
 4. Z brązowego papieru wyciąć koszyk, wkleić na ciasno czerwony arkusz tektury. Umieść kwiaty i liście w koszu.

Kosz może być wykonany z papieru falistego dowolnego koloru, ale pożądane jest wklejenie go w kilku warstwach. Zamiast papieru można użyć folii do pieczenia lub z czekoladą.

Ciekawe rzemiosło z papieru: tkactwo

Sposoby tkania rzemiosła papierowego bardzo, jest to bardzo ciekawy i oryginalny sposób tworzenia ręcznie robionych artykułów.

Najprostszą rzeczą jest splatanie pasków papieru w wzór szachownicy, tworząc obiekt. Bardziej skomplikowanym sposobem jest splatanie papieru z skręconych w rolki.

W zależności od rodzaju papieru, który wybierzesz, twój statek będzie miał specjalne właściwości.

Dzięki papierowi możesz zrobić praktyczną szachownicę

 • Gazeta;
 • Błyszczący magazyn;
 • Taśma do kas fiskalnych;
 • Zwykły papier.

Zauważmy, że łatwiej jest pracować z papierem, który różni się trwałością - rzemiosło odpowiednio pozostawi mocniejsze. Z błyszczących magazynów będzie oryginalny rysunek.

Nie jest konieczne tkanie między sobą różnych rodzajów dokumentów. Ciężki papier nie może być przeplatany cienkim, a czasem zdolnym i rozerwanym.

Gotowe produkty można udekorować wstążkami, koralikami, kwiatami, kwiatami, wszystko, co potrafi Twoja wyobraźnia.

Jak zrobić papier z papieru: przygotowanie papierowych rurek

Tkanie z papierowych rurek to bardzo interesująca kreatywność. Możesz zrobić rurki z arkuszy magazynu - materiał jest wystarczająco gęsty, a jasne zdjęcia będą oryginalnym rysunkiem na koszyczku.

Aby to zrobić będziesz potrzebował:

Aby upewnić się, że rurki papieru nie są podarte, podczas ich przygotowywania użyj grubego papieru

Na początek przygotowujemy rury. Taśmy o szerokości 90 mm dowolnej długości są po prostu nawijane na szprychę. Przyklejamy krawędź, wyjmujemy igłę, pozostawiając kilka centymetrów wewnątrz rurki, przyklejamy drugą krawędź.

Tkanie jest pożądane, zależy to od dokładności produktu. Nie daj się rozproszyć sprawami zewnętrznymi, więc stracisz pracę.

Poprzez stopniowe wyciąganie igły do ​​robienia na drutach i układanie na niej papieru, możesz wydłużyć rurkę do pożądanego rozmiaru. Aby utkać kosz, długość rury powinna być taka, aby wygodnie ją zginać.

Piękny kosz: papierowe rzemiosło w etapach

Zrobiliśmy więc blanki, a dodatkowo będzie wymagać kawałka mocnego kartonu, nożyczek i kleju. Z kartonu musisz wyciąć spód przyszłego kosza. Aby to zrobić, dla dowolnego wzoru, wyciąć dwa tektury koła.

Teraz możesz zacząć tkać koszyk:

 1. Na pierwszym kartonowym krążku przykleja się wzdłuż obwodu papierowych rurek. Do rur przymocujemy drugi krąg.
 2. Podnieś tubę i zamocuj gumkę.
 3. Końcówkę jednej tuby przykleja się do podstawy, po czym łapiemy stojący kanalik od zewnątrz, wprowadzamy i chwytamy drugą rurkę od środka.
 4. Zmieniamy "na zewnątrz i wewnątrz", aż rura się kończy.
 5. Aby wydłużyć rurkę, musisz wstawić nową winorośl na końcu poprzedniej.
 6. Aby kosz mógł mieć określony kształt, lepiej jest wkładać do kosza butelkę lub słoik.
 7. Tkamy wszystkie rzędy do wymaganej wysokości.
 8. Jeśli jest kawałek winorośli, nie tnij go, lepiej jest go naprawić wewnątrz gotowego kosza. Aby uzyskać dokładność, możesz przykleić jedną z rurek.
 9. Rury ramy można przykleić do ścianek kosza.
 10. Gotowy produkt jest malowany farbą akrylową, czekać na całkowite wyschnięcie i ponownie malować.

Kosz papieru to doskonały element dekoracyjny do każdego pomieszczenia

Kosz dekoracyjny jest gotowy, można w nim umieścić mały sztuczny kwiat lub dopasować go pod bombkami i gumkami.

Proste papierowe rękodzieło: anioł na choince

Na Nowy Rok tak bardzo chce udekorować dom pięknym wystrojem. Najłatwiej jest zrobić piękne rzemiosło papierowe, przy odrobinie wysiłku. Statek anioła może być wykonany nawet przez dziecko w wieku 4-5 lat pod nadzorem rodziców.

Jak zrobić świątecznego anioła krok po kroku:

 1. Z kolorowego papieru wytnij dwa kwadraty o wymiarach 10 x 10 cm i złóż je akordeonem.
 2. Wykonaj zgięcie na akordeonie, cofając się od końca o 3 cm, jedno zagięcie akordeonu w prawo, drugie w lewo.
 3. Przymocuj złożoną fałdę do dolnej części wentylatora.
 4. Aby utworzyć główkę, trzeba przyciąć 4-5 pasków papieru na krawędzi wentylatora. Nakręcamy paski na siebie, tworząc ciasny krąg. Napraw rozmiar głowy za pomocą kleju.
 5. Pozostała część papieru jest skierowana w dół.
 6. Połącz połówki. Anioł jest gotowy.

Za pomocą papieru można wykonać oryginalne dekoracje choinki w formie aniołów

Jeśli chcesz ozdobić choinkę małym aniołem, możesz przywiązać serpentynę do aureoli i powiesić ręcznie wyrób na gałęzi.

Możesz również umieścić go na szczycie drzewa. Aby go zachować, wystarczy dołączyć grafikę do gałęzi zwykłym clothespin.

Rzemiosło z białego papieru: płatek śniegu

Płatki objętościowe wyglądają spektakularnie, oprócz tego mogą ozdobić mieszkanie przed świętami i ozdobić drzewo. Do stworzenia takich rzemiosł potrzebny będzie papier, nożyczki, klej.

Jak zrobić trójwymiarowy płatek śniegu krok po kroku:

 1. Wytnij 6 kwadratów z arkuszy papieru.
 2. Złóż kwadrat dwa razy, aby uzyskać trójkąt. Wykonaj nacięcia od spodu fałdy w kierunku górnego rogu. Cięcia nie powinny występować, musisz pozostawić niewielką przerwę między nimi. Zrób 3 trójkątne wycięcia.
 3. Rozwiń arkusz i umieść go przed sobą w formie diamentu.
 4. Zwiń pierwszy rząd pasków ze sobą, zamocuj klejem.
 5. Przekręć ręcznie wykonany artykuł, powtórz krok 4 za pomocą następujących pasków.
 6. Odwróć i zabezpiecz wszystkie pozostałe paski.
 7. W podobny sposób ułóż 6 płatków śniegu.
 8. Zszywaj się w 3 częściach za pomocą zszywacza.
 9. Dwie sklejone gotowe połówki.

Wolumetryczne płatki śniegu z białego papieru są dobre do dekoracji domu na Nowy Rok

W pracy lepiej użyć kleju za pomocą pędzla lub kleju-ołówka.

Jeśli umieścisz pętlę wstążki pośrodku klejenia, możesz powiesić gotowy produkt w dowolnym miejscu.

Biały i kolorowy papier są odpowiednie do pracy. Bardzo rzadko będzie wyglądać jak płatek śniegu z papieru, gdzie jedna strona jest kolorowa, a druga strona biała.

Najprostsze dziecięce rzemiosło wykonane z papieru bez nożyczek

Łatwe i piękne ręcznie robione dla dzieci - "Wszechświat oczami dziecka". Na rysunku możesz przedstawić miesiąc, gwiazdy i inne ciała niebieskie. Ten statek może być wykonany bez cięcia.

Do pracy potrzeba bardzo niewielu materiałów - kleju, konfetti (lub małych kawałków rozdartego papieru) i ciemnoniebieskiej tektury.

 1. Z krakersów zbieraj konfetti lub wycinaj dziurę w stosie małych kółek kolorowego papieru.
 2. Weź szablon i umieść rysunek na arkuszu - półksiężyc, gwiazdy i planety.
 3. Malowane figury malują PVA i dopóki nie wyschną, posyp je konfetti.

Gotowy obraz może być ozdobiony błyszczącą ramą, musi być drobno posiekany noworoczny deszcz iw ten sam sposób wklejony na kontur obrazu.

Istnieje wiele rodzajów papieru, które można wykonać bez użycia nożyczek

Praca z takimi rzemiosłami może być prowadzona nawet u dzieci w wieku przedszkolnym - w przedszkolach lub kręgach wczesnego rozwoju.

Ta metoda może być dekorowana i aplikacji. Ozdabianie, na przykład wycięte z zielonego liścia choinki, możesz zrobić piękne noworoczne rzemiosło.

Fascynujące artykuły z papieru dla dzieci: ruchome zabawki

Takie zabawki są bardzo interesujące dla dzieci. Ciągniesz za sznur, a zwierzę lub lalka przesuwa gałki. W rzeczywistości dość łatwo jest stworzyć taką figurę.

Zabawna kukiełka może być wykonana ze sklejki, ale ponieważ tektura jest bardziej elastyczna w produkcji, lepiej przeanalizujemy ten wariant.

Do pracy potrzebny będzie karton, para guzików, cienki drut, nożyczki, mocna nić i bard.

Ruchome zabawki z papieru to doskonały prezent dla dziecka

Jak zrobić lalkowego psa:

 1. Ruchome części (łapy i ogon) są rysowane na tekturze oddzielnie i wycinane.
 2. Później w tych punktach wykonujemy zapięcia za pomocą drutu lub goździków-bardów. Możesz używać przycisków jako stopera.
 3. Tułów i głowa przyklejone taśmą klejącą lub klejem do pałeczki bambusowej.
 4. W gotowych otworach w łapach wkładamy na uchwyt i łączymy z pniem. Między sobą wiążymy nogi nicią lub gumką. W tym celu wykonujemy dwa dodatkowe otwory w każdej stopie, tak aby znajdowały się one najbliżej siebie, a nić nie była widoczna od strony przedniej.
 5. W ten sam sposób załóż ogon i połącz go z tylną stopą.
 6. Po przywiązaniu kolejnej długiej nitki do tej między nogami, przesunie ona wszystkie ruchome kończyny.
 7. Ostatni etap polega na losowaniu według własnego uznania.

Po ukończeniu kota, lisa i królika za pomocą podobnej technologii, możesz zaaranżować teatr lalek dla małych dzieci. Gra w ulubioną bajkę z udziałem małych zwierząt spodoba się każdemu dziecku.

Rzemiosło z papieru bez kleju: najprostsze origami dla dzieci

Technika origami jest dość skomplikowana, ale chcesz, aby twoje dziecko było ciekawą zabawką 3D własnymi rękami.

Ten kurczak jest jednym z najciekawszych i stosunkowo prostych rękodzieł. Arkusz papieru musi być kwadratowy.

Wskazówka: jeśli będziesz odrywał się od bardzo rozdartych krawędzi, wygnij arkusz w obu kierunkach.

Wybierając przyszłą kompozycję do tworzenia origami, powinieneś wybrać rzemiosło bez złożonych elementów

Do cięcia można użyć nożyczek lub linijki z ostrym nożem biurowym.

Kurczak Origami krok po kroku:

 1. Umieść kwadratowy arkusz po przekątnej. Rozwiń, złóż na pół.
 2. Toczenie, lewy i prawy róg kwadratu zginamy do środka, łącząc je na środku kwadratu. To był pięciokąt.
 3. Zginamy czubek stożka w środku. Następnie ten sam stożek jest wygięty w przeciwnym kierunku, tak że mały narożnik - przyszły dziób - wynurza się poza granicę liścia.
 4. Połącz lewą i prawą stronę całego statku, połóż tak, aby dziób był po lewej stronie.
 5. Górny prawy róg jest wygięty w środek produktu.
 6. W dolnym prawym rogu, składa się z dwóch arkuszy, są one wygięte na zewnątrz produktu. Robimy to, łącząc dolne strony, jednocześnie narysujemy mały narożnik z skrajnej lewej granicy - są to stopy kurczaka.
 7. Okazało się mały narożnik.
 8. Obniżamy rachunek nieco w dół. Możesz pomalować zwykłym czerwonym ołówkiem, aby uzyskać większy realizm. Narysuj oko.

Takie rzemiosło może zaskoczyć dziecko, intrygować go. Poprzez zainteresowanie zabawką, możesz przyciągnąć dziecko, aby pomóc w stworzeniu takiego origami następnym razem.

Master-class: ręczne rzemiosło papierowe (wideo)

W rzeczywistości papier i tektura mogą być wykonane z wielu rodzajów rękodzieła, których nie można wymienić - zwierząt, ptaków, samochodów, lalek. Mogą być nieporęczne lub proste, kolorowe lub białe. Im bogatsza jest twoja wyobraźnia, tym bardziej interesująca okazuje się.

Yak zrobiti z paperu schos tiikawa

Copyright © 2012-2016 Rękodzieło dziecięce, mistrz z przyjemnością!

Kopiowanie materiałów ze strony jest zabronione, nawet za pomocą hiperłącza!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

− 1 = 3