Yak zrobiti lizuna

Yak zrobiti lizuna

Jak zrobić lisuna

Wszystkie dzieci pamiętają tak wspaniałą kreskówkę "Ghostbusters" i jego wybitnego bohatera, Lizun. W końcu służył jako pierwowzór tworzenia dziwnych, ale fascynujących zabawek dla dzieci z umiejętnością przyklejania się do powierzchni, rąk, przynosi dużo entuzjazmu. Jest interesujące dla dzieci, aby grać taką zabawkę, a jeszcze więcej zabawy, aby nauczyć się, jak zrobić lisuna własnymi rękami. Skorzystaj z chwili miłej i przydatnej do spędzenia czasu z dzieckiem, tworząc razem niezwykłą zabawkę.

Jak zrobić lizuę w domu i co jest potrzebne

Tworzenie lizuna w domu jest bardzo łatwe. Domowa wersja bohatera kreskówki, nie będzie świecić w ciemności, jak prawdziwa, ale rozprzestrzeni się, sklei, zmieni jej kształt. Istnieje wiele możliwości stworzenia tej prostej zabawki, a także różnych materiałów do jej produkcji: na przykład guma do żucia, skrobia z wodą, klej, mąka, gwasz, alkohol, niektóre nawet używają skondensowanego mleka, jeśli chcą zrobić zabawkę. Kolory można wybrać najbardziej różne, używając koloru żywności lub, na przykład, gwasz.

Wszystko, czego potrzebujesz, to przygotować odpowiednie materiały z wyprzedzeniem, wybrać sposób, w jaki będziesz działać i cieszyć się samym procesem tworzenia jaszczurki. Jest to bardzo interesujące, nawet jeśli nie masz dzieci, a wyrosłeś z dzieciństwa.

Aby przedłużyć żywotność produktu i dać radość dziecku z gry, zapoznaj się z następującymi punktami:

 • warunkiem koniecznym do przechowywania zabawki jest zamknięta miska (na przykład mały słoik z szczelnie zamkniętą pokrywką);

 • Nie pozostawiaj lizuna w otwartym słońcu, na urządzeniach grzewczych, bateriach: lubi chłód;
 • nie umieszczaj zabawki na powierzchni stosu, na przykład na dywanie, ubraniu, ponieważ przyklejają się do niego mikro włosy i uzyskujesz niejednorodną powierzchnię;
 • aby zabawka okazała się oryginalna, w momencie korzystania z olejków eterycznych, które nadają jednostce przyjemnego aromatu;
 • dla lizuna z "niespodzianką": interesujące jest wlewanie kosmetycznych cekinów do wyprodukowanej masy i uzyskanie "czarującego" bohatera kreskówki;

 • aby dać upodobanie zabawce: dodaj sól, cukier, skondensowane mleko do pozostałych składników w procesie wytwarzania;
 • dodaj kilka kropli octu do roztworu farbą - lizun stanie się lepszy i nie będzie rozmazany;
 • przy pomocy gliceryny okaże się śliski, podły, zupełnie jak prawdziwy;
 • wykorzystaj nadtlenek wodoru, aby domowej roboty postać z kreskówki okazała się lekka, przewiewna;
 • jeśli chcesz, aby zabawka wyglądała bardziej energicznie, przyklej oczy gumowymi przyciskami lub papierem.

Sposoby na zrobienie lisuna własnymi rękami - instrukcja ze zdjęciem

Istnieje tak prymitywne i nieszkodliwe sposoby tworzenia lepkich zabawki - dla najmłodszych dzieci (na przykład jadalny Lizun) i bardziej „profesjonalny”. Niektóre metody uwzględnimy szczegółowo w instrukcjach tworzenia, używając wyczerpujących ilustracji. Tutaj znajdziesz listę niezbędnych materiałów, informacje o tym, gdzie to wszystko zostało kupione. Przejdźmy do opisu krok po kroku produkcji jaszczurki własnymi rękami.

To szybki sposób na zrobienie lepkiej zabawki bez większego wysiłku. Artefakt wykonany w ten sposób będzie odporny, będzie w stanie odbijać się od powierzchni, prawie jak odskok, pozostanie miękki. Lizun, wykonany w ten sposób, nie "boi się" wody (można ją bezpiecznie wyprać).

 1. Klej PVA ma czysto biały kolor, z faktycznym czasem przydatności do spożycia (jest to ważne, ponieważ wpływa na jakość twojej jaszczurki), w ilości 100 g;
 2. Jedna szklanka wody w temperaturze pokojowej;
 3. Bura (tetraboran sodu pod terminem medycznym lub boraks). Kupuj w dowolnej aptece, w sklepach z radioterapią lub odczynnikami chemicznymi, nie ma specjalnych warunków ani ograniczeń w jego sprzedaży. Zapytaj albo o 4% roztwór, albo jako normalny proszek.

 1. Zelenka, kolory żywności, gwasz, farby akrylowe - aby postać z kreskówki miała kolor;
 2. Dowolny zbiornik (objętość 0,5 litra), w którym wszystko to miesza się i mieszając kij.
 • jedna czwarta wody jest mieszana z tą samą ilością kleju, dodając wybrany przez ciebie barwnik, na przykład zielony;

 • następnie przygotuj jedną łyżkę stołową boraksu;
 • stopniowo dodawaj wiertło do poprzednich składników, ciągle mieszając, w wyniku czego płyn stopniowo staje się gęsty, dostajesz kleistą substancję - lizać.

Łatwiejszym sposobem na zrobienie lisuny własnymi rękami jest za pomocą takich narzędzi jak glina i żelatyna. Zabawka nie potrwa długo, ale stworzy dowolny kształt, który mu dasz. Jest polecany dla najmłodszych miłośników zabawek. jest w stanie rozwinąć umiejętności motoryczne małych uchwytów. Niezbędne składniki:

 1. Plastelina dowolnego koloru, około 100 g;
 2. Dwa opakowania żelatyny spożywczej na 25 g;
 3. Ciepła woda, nie mniej niż 50 ml;
 4. Dwa zbiorniki: jeden metal do podgrzewania niektórych komponentów, drugi to plastik do produkcji;
 5. Wydajność do mieszania.

Rozpocznijmy proces produkcyjny:

 • W metalowym pojemniku rozpuścić żelatynę w zimnej wodzie, odstawić na godzinę;
 • po upływie określonego czasu włożyć żelatynę do ognia, doprowadzić do wrzenia za pomocą pary wodnej (podgrzanej w łaźni wodnej), usunąć z ognia;
 • w plastikowym pojemniku mieszamy plastelinę z ciepłą wodą, do tego używamy drewnianego patyczka;

 • po schłodzeniu żelatyny dodaj ten płyn do gliny, a następnie dokładnie wymieszaj, aż uzyskasz grubą jednolitość;
 • Wysyłamy otrzymaną substancję do lodówki, aż zamarza - wapno jest gotowe.

Ten rodzaj tworzenia bohatera kreskówki jest łatwy do zrobienia, składniki na nim są zawsze w domu, za nimi nie ma potrzeby, aby przejść do celu, wydać dodatkowe fundusze. Jednak wynik otrzymanej zabawki nie będzie ci bardzo odpowiadać. jego właściwości nie będą takie same, jak byśmy chcieli: jaszczurka będzie twarda, ale jest plus: potrafi dobrze skakać. Składniki na rzemiosło:

 1. Woda w temperaturze pokojowej, w pobliżu szkła;
 2. Skrobia (100 gramów), którą można zastąpić sodą i uzyskać taki sam efekt;
 3. Klej PVA, sto gram słoików.
 4. Każdy barwnik: zielony, gwasz, barwnik spożywczy, farby akrylowe.

Instrukcja wytwarzania:

 • wziąć skrobię / sodę i wymieszać ją z wodą 1: 1, aż do uzyskania galaretowatej konsystencji substancji;
 • dodać klej i dokładnie wymieszać;
 • nawet gdy konsystencja jest płynna, podczas mieszania dodaj wybrany barwnik, na przykład gwasz;
 • tak, że lizun okazał się być blisko upiornego ducha, część dodanej wody powinna być większa niż porcja skrobi lub sody.

Kolejny sposób na przygotowanie lepkiego bohatera: z szamponem, super klejem pewnej marki i gwaszem. Dlaczego klej trzeba użyć określonej marki, ponieważ tylko ten rodzaj ma niezbędne właściwości, które nadają zabawce miękkość, przyleganie i rozprzestrzenianie się. Tak więc główne elementy:

 • 90 g super-kleju "Tytan";
 • 30 g szamponu o pożądanym kolorze, który jest dostępny tylko (za niewielką cenę);
 • Gwasz, dowolny kolor dający kolorowy efekt;
 • Rękawice do dokładności pracy;
 • Mały pakiet, w którym nasze składniki będą mieszane.
 • wymieszaj klej i szampon w opakowaniu;
 • postępuj z proporcji 3: 2 kleju i szamponu, zmieniaj ilość dodawanych składników zgodnie z potrzebami;
 • przestrzegać proporcji nie muszą, jeśli chcą eksperymentować i uzyskania pożądanych właściwości: dodać więcej szampon - zabawkę, aby być bardziej elastyczny, bardziej kleju - dostaniesz mocniej;
 • W trakcie mieszania dodaj gwasz, aby uzyskać odcień wapna lub nadaj mu bardziej nasycony kolor;
 • jeśli używałeś przezroczystego szamponu, to gotowe lizanie będzie prześwitywać, a jeśli szampon był biały, potrzebujesz gwasz.

Jak zrobić ciekłą lizuę bez tetraboranu sodu

Jeśli istnieje chęć majsterkowania i dodatkowe środki, które pozwolą ci zaopatrzyć się w niezbędne materiały, wtedy uczyń lizuna bez tetraboranu sodu, a okaże się, że jest to bardzo wysoka jakość, będzie niejasna, jak najbliżej tej produkowanej w fabryce. Aby osiągnąć ten wynik, uzupełnij:

 1. Jedna czwarta kleju PVA nie jest opóźniona;
 2. Jedna trzecia ciekłej skrobi. Należy pamiętać, że ten produkt należy do chemii gospodarczej i chemii gospodarczej i jest używany podczas prania;
 3. Preferowane środki do barwienia: gwasz, farby akrylowe, zielony, barwnik spożywczy;
 4. Mała torebka z polietylenu jako zbiornik mieszający.

Instrukcja krok po kroku:

 • wlej wskazaną ilość skrobi do opakowania;
 • W tym samym miejscu, kroplówki kilka kropli wybranych środków do farbowania, na przykład gwasz;
 • wlać określoną ilość kleju;
 • Ostrożnie za pomocą rąk wymieszać uzyskaną konsystencję, aż uzyska się jednorodność i kolor;
 • pozostawioną gotową lizunę na zimno przez 3-4 godziny połóż się, na przykład, w lodówce;
 • po upływie określonego czasu usunąć substancję;
 • wersja idealnego wapna jest gotowa!

Lekcje wideo inscenizacji wapna

Aby uzyskać szczegółowe informacje na temat tworzenia lisuny własnymi rękami, zapoznaj się z samouczkami wideo poniżej. Pomogą ci przygotować się do tego interesującego zawodu, krok po kroku pokażą etapy produkcji, powiedz kilka sztuczek, aby stworzyć idealną lizuę. Przekonasz się, że proces tworzenia nie zajmie dużo czasu, a wynik zadowoli nie tylko twoje dziecko, ale i ciebie.

Jakub z Lizoun

OAO Wszystko dіti pam'yatayut Taqiy Chudova kreskówki pid tytuły "prividilos Mislivtsі dla" I Yogo vidatnogo Lizunov bohatera. Aje vіn służyć jako prototyp dla stvorennya cudowne, piwo zahoplyuyuchogo іgrashki dla dіtey Zi zdіbnostyami prilipati do poverhon, ramion, prinositi wychwytywania Masu. Dіtyam tsіkavo Grati z takim іgrashkoyu i szczeliny tsіkavіshe dіznatisya, jaka zrobiti Lizunov svoїmi ręce. Skoristaytesya chwila priєmno i korisno spędzić godzinę Zi svoєyu ditinoyu, czas stvoryuyuchi nezvichaynu іgrashku.

Yak zrobiti Lizuna budinka w scho na chyogo treba?

Stvorennya Lizunov w domashnіh Minds Duzhe zanyattya łatwiejsze. Samorobny charakter varіant animowany, nie w obozie svіtitisya temryavі, jaka spravzhnіy ale bude roztіkatisya, kij, mіnyati kształtu. Varіantіv stvorennya tsієї nevigadlivіy іgrashki bagato, jaka i dla Yogo rіznomanіtnіst materіalіv vigotovlennya: napríklad, Zhuikov, Krochmal wody, klej, Boroshnev, gwasz, na alkohol, deyakі navіt vikoristovuyut zguschene mleko Yakscho hochut zrobiti їstіvnu іgrashku. Kolori vie możliwe, vibirati samі rіznі, vikoristovuyuchi odżywczą barvnik abo, napríklad, gwasz.

Wszystko co potrіbno scho Tse zazdalegіd pіdgotuvati neobhіdnі materіali, vibrato sposіb, zgіdno z Yakima będzie vie dіyati i otrimuvati zadovolennya OD stvorennya Process Lizunov. Tse Duzhe tsіkavo, navіt Yakscho ty Nieobecny dіtey i vie dawna virosli przedszkola vіku.

Mieszkańcy prodovzhiti Zhittya virobu i podaruvati radіst vashіy ditinі od gris, vivchіt nastupnі chwila?

 • neobhіdna Umov zberіgannya іgrashki - tse zamkniętego naczynia (napríklad, mały słoik schіlno zakrivaєtsya Krischke);

 • nie zalishayte Lizunov pid vіdkritim Sonts na nagrіvalnih priladit, baterie: vіn proholodu miłosne;
 • nie układajcie igrash na porowatych powierzchniach, na przykład kilim, odyag, że jakimi mikro-włosami przylegają do nieba, a powierzchnia jest niejednolita;
 • mieszkańców іgrashka viyshla origіnalnoyu PID godzin vigotovlennya skoristaytesya efіrnimi oleje SSMSC dodadut priєmny aromat wykonane ręcznie wyrobu;
 • dla Lizunov z "rodzinkoyu9raquo;: tsіkavo vsipati kosmetichnі bliskіtki w produkcji otrimati i Masu" glamurnogo9raquo; bohater kreskówki;

 • dla Dodanim smakiem іgrashtsі: Doda sіl, Zukor mleko zguschene do Reszt іngredієntіv w protsesі stvorennya;
 • kilkadziesiąt w rozchin z Farboyu para chipsów otstu - młyn lizun jest bardziej ostrożny tilt, chi nie bude mazati;
 • ze względu na glitzerin vin vide slimy, merzen, zovsim yak spravzhny;
 • vikoristovuyte woda nadtlenek, scho samobrobny bohater kreskówki vyishov łatwe, povystryanim;
 • Yakscho vi chce mieszkańcy іgrashka viglyadala bіlsh istota trzymać ochenyata z gumovih gudzikіv księdze abo.

Metody zapytywania Lizun własnymi rękami - układ zdjęć

Іsnuyut, jaka primіtivnі i neshkіdlivі sposób stvorennya Lipke іgrashki - w dіtok naymenshih (napríklad, їstіvny Lizun) tak bіlsh i „profesіynі9raquo;. Akty metod są szczegółowo opisane w podręcznikach na linii, pomocniczych liniach i kierunkach. Natychmiast znajdziesz listę niezbędnych materiałów, informacje o tych, którzy są wszyscy kupić. Przechodzimy do opisu wyobraźni Lizun, krok po kroku własnymi rękami.

Tse shvidkiy sposweb zrobiti sticky іgrashku, nie vitrativshi osoblyvih tsusil. Virіb, zroblena sposób viyde pruzhnoyu, zmozhe vіdskakuvati od poverhon, jaka stribunets mayzhe, zalishitsya m'yakoyu. Lizun, vigotovleny w ten sposób, nie "bobitsya" jazdy (można nasion Yogo Mitya).

 1. Kleju PVA czysto bіlogo koloru, s wygasło termіnom pridatnostі (TSE vazhlivo, oprócz scho vpline yakіst vashogo Lizunov kіlkostі) w 100 g;
 2. Jedna szklanka wody w pokoju;
 3. Bura (tetraboran natriu paud termin medyczny abor borax). Kupuyte Yogo tym, czy yakіy aptetsі, w sklepach radіotovarіv abo s hіmreaktivami, zwłaszcza umysły obmezhen chi na Yogo sprzedaży nieobecny. Dodaj 4% kalafonii, a następnie sproszkować zvichaynogo w proszku.

 1. Zelenka, kharchchivi barfniki, gwasz, akryle bohatera kreskówek Farbi - čobo zrobiti kolorovim;
 2. Bądź rezerwuarem (ob'єmom od 0,5 litra), w yakomu wszystko tse peremishayte w stick-mishalka.
 • czwarta część wody jest napędzana w taki sposób, że nakłada się na nią klej, dając ci barf, grzbiet i zieleń;

 • dał jedną do jednej łyżki stołowej boraksu;
 • postupovo Dodaj swoją wiertarkę do poperednіh іngredієntam, postіyno pomіshuyuchi w rezultatі chogo rіdina postupovo pochne stavati gęsty, sferoidalnego viyde rechovina - Lizun.

Bilsh wybaczył spisib, yak zrobiti Lizun z rękami - tse na dopomogo takie pidruchnyh zasobliv, jaka plastelina i żelatyna. Nie musisz służyć, dopóki nie przyjdziesz, możesz stworzyć formę yaku, yaku vi oma dodast. Vaughn jest zalecany dla wynajętych amatorów igrashok, czyli ztatna rozvivati ​​motoryku małe pióro. Wymagane języki:

 1. Plastilin be-yakogo koloru, około 100 g;
 2. Dwie paczki startej żelatyny 25 g;
 3. Ciepła woda, nie mniej niż 50 ml;
 4. Дві ємності: jeden металева dla розігрівання пвних magazynu, przyjaciel plastiku dla vigotovlennya;
 5. Ємність для розмішування.

Rozpocznij przed procesem przygotowania:

 • w metalevium ємності rozchinyaemo żelatyny w zimnej wodzie, zalishaemo nastavishis progom godini;
 • do końca wyznaczonej godziny, włożyć żelatynę na vogon, doprowadzić do temperatury wrzenia za dodatkowy zakład (nagryvaєmo na łaźni wodnej), znimayemo z vognu;
 • w plastikovyi tari zmіshuemo plastilin z ciepłą wodą, vikoristovuyte dla tsyogo derevyanu palichku;

 • pіslya oholodzhennya żelatyna, Qiu rіdinu dodaєmo do plastilіnu, potіm retelno peremіshuєmo do Otrimannya gustuvatoї odnorіdnostі;
 • vidpravlyaemo otrimana rechovina w lodówce, nie pozostawiając żadnego zastigne - lizun gotowego.

Taqiy widok vigotovlennya kreskówki zrobiti łatwy іngredієnti na Demba zavzhdi znaydutsya w domu, dla nich nie nіkudi potrіbno tsіlespryamovano ITI vitrachati dodatkovі Costa. Jednak wyniki nie otrimanoї іgrashki Duzhe poraduє, aby vlastivostі її nie będzie tak, jaka hotіlosya b: Lizun viyde hardish, ale tutaj Je svіy Plus: vіn umіє dobry stribati. Składniki dla virobi:

 1. Woda o temperaturze Kimnato, zbliżona do butelki;
 2. Pakowanie skrobi (100 gramów), którą można zastąpić sodą i uzyskać ten sam efekt;
 3. Klej PVA, sto jardów do słoika.
 4. Bądź barvnik: zelenka, gwasz, kharchchivi barvniki, akryl i farbi.

Інструкція по виготовленню:

 • wziąć krohmal / sodę w wodzie 1: 1 przed отримання желеподібної консистенції речовини;
 • dodajemo klej i rezno zmishuєmo;
 • jeśli konsystencja bude ridkoyu, godzina pomishuvannya, dodaemo obrazhny barvnik, napriklad, gwasz;
 • Mieszkańcy Lizun viyshov nablizhenim do kreskówek prividilos, chastina Bodi, dodaєtsya scho winny Buti bіlshe porіvnyano od Chastain Krokhmal abo BIEN.

Jest tylko jeden sposób leczenia lepkiego bohatera: szamponem, super klejem, marką i gwaszem. Chomu klej potrіbno vikoristovuvati pevnoї marka, że ​​scho Tsei tіlki zobaczyć volodіє neobhіdnimi vlastivostyami, SSMSC nadayut іgrashtsі m'yakіst, efekt przyklejania i roztіkannya. Отже, головні складові:

 • 90 g super kleju "Titan9raquo ;;
 • 30 g shazhnuyu bazhannogo koloru, yak tilki є in nayavnostі (aby wziąć niedrogie);
 • Gwasz, bądź barbnikiem dla dodannya riznobarnovogo opłat;
 • Rękawy do akuratnosti robotyki;
 • Mała paczka, w jaki sposób będziemy przechowywać nasze magazyny.
 • змішуємо між собою klej i szampon w paczce;
 • vihoditi slіd proportsіy 3: 2 i kleju szampon varіyuyte do Bajanov ilość dodayutsya іngredієntіv;
 • dotrimuvatisya proportsіy zovsіm nie obov'yazkovo, Yakscho vi chce poeksperimentuvati í otrimati bazhanі vlastivostі: dodavayte bіlshe Shampoo - іgrashka Buda bіlsh elastichnoyu, bіlshe kleju - viyde schіlnіshe;
 • Dalszy peremіshuvannya Doda Guasch mieszkańców Dati Lizun vіdtіnok, Abo zrobiti kolіr bіlsh nasichenim;
 • Yakscho vi vikoristovuvali Prozorov szampon jest gotowy bude Lizun prosvіchuvatisya i yakscho szampon CCB bіly, to obóz w nagodі gwaszem.

Yak zrobiti rіdkogo Lizun bez tetraborata natriyu?

Yakscho Je Bazhannya Troshka povozitisya i dodatkovі groshovі Costa scho dozvolyayut być zarezerwowane neobhіdnimi materіalami następnie zrobіt Lizunov bez natrіyu tetraboranu, ja vіn viyde Duzhe yakіsnim, Bude rozplivchastim maksymalna nablizhenim przed yaky viroblyaєtsya w zavodskih drenażu. Dla досягнення takiego wyniku, do przechowywania z takimi zakobami:

 1. Jedna czwarta części jest pozbawiona kleju PVA;
 2. Jedna trzecia części skrobi żytniej. Zvernіt Uwagi scho Tsey zasіb nalezhit do numeru i gospodarskoї pobutovoї hіmії i vikoristovuєtsya PID godzin pranah bіlizni;
 3. Бажане засіб для фарбування: гуаш, акрилові фарби, зеленка, харчовий барвник;
 4. Mała torebka z etylenem w kotwicy zbiornika na zmishuvannya.

Pokrokova інструкція з виготовлення:

 • w pakiecie pour cytuję kіlkіst krohmalju;
 • tudi, kapnit kilka krapeli wibruje cię koshti dla farbuvannya, na przykład, gwasz;
 • przylgnę, ukarzę klej;
 • retelno Ulga dla rąk peremіshayte otrimanu konsistentsіyu do utvorennya odnorіdnostі że Otrimannya potrіbnogo koloru;
 • wlać gotową Lizun na zimno przez 3-4 lata, aby położyć się z powrotem do lodówki;
 • після закінчення wyznaczoną godzinę, вийміть речовина;
 • wariant idealnej Lizun gotowy!

Lekcje wideo z Leticia

Dla otrimannya vichernoi informatsii shchodo prizvorennya Lizun własnymi rękami, povedivatsya prowadzony w niższych lekcji wideo. Pong dopomozhut ciebie pіdgotuvatisya do tsogo tsіkavogo zanyattya, pokrokovo prodemonstruyut Etap vigotovlennya, rozkazhut deyakі hitroschі dla stvorennya іdealnogo Lizunov. Vee perekonaetsya, ale sam proces nie zbiera godziny, a wynik nie będzie zadowolony z twojego ditini, ani ciebie, ani ciebie.

Najprostsze przepisy i sposoby na zrobienie lisuny własnymi rękami (+ instrukcje wideo)

Stworzenie jaszczurki nie wymaga dużego wysiłku. Proces ten może obejmować dzieci: ta rozrywka przyniesie przyjemność młodszym członkom rodziny i dorosłym.

Nadszedł czas, aby nauczyć się jak zrobić lisuę własnymi rękami w domu z improwizowanych materiałów - przyjrzymy się najprostszym metodom i metodom tworzenia jaszczurki.

Jest wiele wspaniałych lifhaków do tworzenia lizuna dla dzieci o różnych recepturach o zróżnicowanej kompozycji.

Najbardziej popularny jest przepis z użyciem kleju. Ten składnik zapewnia dobrą przyczepność elementów jaszczurki i zachowuje konfigurację.

Jak zrobić wapno typu kleju PVA-M, tytanu lub kleju-ołówek? Czy mogę użyć kleju Clicical Silicate do wytwarzania?

Aby utworzyć wapno na bazie kleju, można zastosować różne rodzaje kleju:

 • bezbarwny lub biały PVA;
 • ołówek;
 • Klej błyskawiczny, charakteryzujący się zwiększoną odpornością.

Jedna z najprostszych wersji wapna obejmuje zastosowanie kleju PVA z dodatkiem wody i roztworu tetraboranu sodu. Będziesz potrzebował 100 gr. klej (zawsze świeży), roztwór czteroboranu sodu 4% i składnik barwiący, na przykład zielony lub lakier Gwasz.

Jak zrobić lizać, zdjęcie

Proces tworzenia krok po kroku jest następujący.

W naczyniu do gotowania wylej ćwierć szklanki czystej wody w temperaturze pokojowej. Następnie dodaj klej, aby uzyskać gęstą masę. Na samym końcu wylewa się tetraboran i składnik barwiący.

Po wymieszaniu składników umieść mieszaninę w woreczku celofanowym i zapamiętaj mieszaninę.

Rozważmy zasadę przygotowania wapna na bazie kleju klerykalnego lub krzemianowego. Ta opcja jest mniej popularna, ale umożliwia stworzenie doskonałej lizun. Oprócz kleju wymagany jest alkohol i składnik barwiący.

Roztwór alkoholu i klej należy mieszać w takich samych proporcjach.

Dodaj barwnik i wymieszaj, wyjmij z miski i spłucz pod schłodzoną wodą. Po stwardnieniu mieszanki zabawka będzie gotowa.

Kolejna oryginalna recepta na wapno pozwala przygotować kleistą bazę z dodatkiem szamponu. Przyjrzymy się, jak zrobić wapno z kleju Titan.

Wlać do saszetki szamponu i bezpośrednio dodać kleju (ilość kleju pół krotność ilości szampon), tie worka, i mieszać mieszaninę równomiernie. Zgrubienie zajmie kilka minut.

Obejrzyj wideo, jak z kleju Titan wykonaj lick:

Możliwe jest wykonanie lisunu własnymi rękami bez roztworu tetraboranu sodu. Jako alternatywę dla tego składnika używaj zwykłego napoju gazowanego. Dodanie barwników sprawi, że kolor zabawki.

Zajmie to 100 gr. soda, 100 ml kleju, barwnika i wody. Konieczne jest również przygotowanie dwóch pojemników i drewnianego patyczka do mieszania.

Oto instrukcja krok po kroku dla przygotowania wapna na bazie kleju i sody:

 • rozcieńczyć klej wodą, aby doprowadzić do upłynnienia (na 100 ml kleju - 15 ml wody);

Aby zwiększyć pogrubienie zabawki, zwiększ czas mieszania lub dodaj więcej kleju za pomocą sody.

Jeśli nie znaleziono kleju PVA, można go zastąpić ołówkiem.

Polecamy obejrzeć film o tym, jak szybko i łatwo zrobić lizunę z kleju PVA i skoncentrowanego żelu dla marki Persils:

Naturalnie wapno można wytwarzać nie tylko na bazie kleju. Istnieje wiele oryginalnych metod przygotowania tej wspaniałej zabawki bez użycia kleju i bez roztworu tetraboranu własnymi rękami.

Jeśli ręka była bez kleju PVA, nie martw się: nie ma innej, nie mniej prosty sposób zrobić Lizunov ołówek skleić ręce - spojrzeć na krótki przepis wideo jak zrobić Lizunov bez kleju PVA, za pomocą kija kleju i pianki do golenia :

Zapoznajmy się z kilkoma ciekawymi opcjami do samodzielnej produkcji zabawki-lizun.

Zmieszaj szampon (marka nie ma znaczenia) z wodą sodową, biorąc składniki w równych ilościach, dodaj składnik barwiący i owinąć masę folią polietylenową. Dostaniesz wysokiej jakości zabawkę.

Inny podobny przepis sugeruje użycie zwykłej soli kuchennej zamiast sody. Zobacz wideo, ponieważ w domu możesz zrobić szampon limonowy, wodę i sól:

W takich przepisach duże znaczenie ma komponent zapewniający pogrubienie szamponu. Co wybrać, aby osiągnąć ten efekt - to zależy od Ciebie.

Na przykład możesz przygotować lisunę opartą na mieszance składającej się z mąki i znanego składnika szamponu.

 • 15 ml. szampon;
 • pół szklanki mąki (sortowanie nie ma znaczenia);
 • pół szklanki ciepłej wody.

Najpierw do wody dodaje się szampon i barwnik, a następnie mąkę (koniecznie przesianą), a następnie miesza się substancję.

Mąkę można zastąpić skrobią.

Lekcja wideo na temat samodzielnego wytwarzania lisuny ze skrobi i szamponu:

Biorąc pod uwagę czas, że środki przeznaczone do pielęgnacji włosów i ciała mają podobną konsystencję, szampon może być zastąpiony przez innego podobnego składnika lub mieszać wielu produktów kosmetycznych.

Przedstawiamy dla Państwa jeszcze jeden przepis na wytwarzanie lizun na bazie żelu pod prysznic i konwencjonalnego szamponu: składniki są pobierane w tej samej ilości.

Przygotuj mieszaninę z tych produktów i umieść ją na zimno na około 1 godzinę. Należy jednak pamiętać, że wraz ze wzrostem temperatury powietrza, lepkość substancji będzie się zmniejszać. Po użyciu umieść wapno na zimno.

Lizun można wytwarzać nie tylko z żelu pod prysznic, ale również z podobnego środka do mycia. Wymieszaj składniki, pomaluj mieszaninę dowolną farbą lub barwnikiem spożywczym i krótko włóż do lodówki.

Podobnie możesz zrobić lizunę zabawki z żelu lub pianki do golenia. Jak to zrobić - patrz wideo poniżej:

Wśród najprostszych metod tworzenia jaszczurek w domu jest przepis na bazie pasty do zębów.

Wyciągnij pastę (najlepiej kolorową i grubą) w pojemniku i wymieszaj z taką samą objętością kleju. Mieszaj mieszaninę dłużej, aby była bardziej lepka i gęsta.

Zasady dotyczące przygotowania pasty do zębów na bazie pasty do zębów można zobaczyć na wideo:

Teraz uczymy się, jak przygotować lizunę z innych produktów i materiałów.

Na bazie mydła i detergentów

Po pierwsze, rozważ przepis na soda i środek czyszczący. Najlepiej wziąć Wróżkę. Będziesz także potrzebował barwnika.

Wlać do miski Faerie Bowl lub innego płynu do mycia naczyń i powoli wlać wodę sodową. Jeśli mieszanina jest zbyt gęsta - rozcieńczyć wodą. Podczas dodawania składników nie należy przerywać ingerencji w substancję. Masa ulegnie zestaleniu w normalnych warunkach temperaturowych.

Lizun jest łatwa do stworzenia i od mydła w płynie z dodatkiem soli: cały proces pokazano na poniższym filmie:

Aby zwiększyć gęstość substancji, możesz dodać pastę do zębów.

Kolejne wideo wprowadzi Cię w subtelności gotowania lizuna w domu z mydlanej bazy, która dodaje wodę i pastę do zębów:

Jak zrobić lizuna z proszku do prania? Zastanów się nad inną prostą i łatwą receptą.

Proszek do prania jest w każdym domu, na jego podstawie można również przygotować lizuę zabawki.

Ale jest jeden punkt, który należy wziąć pod uwagę: do tworzenia takich zabawek lepiej jest używać płynnych proszków. Suchy środek należy najpierw zmieszać z wodą, aby uzyskać wymaganą konsystencję.

Odpowiedni proszek dowolnej marki również wymaga kleju i barwnika.

W przygotowanym pojemniku wylać 50 gr. każdy klej i trochę barwnika, następnie wylać dwie łyżki rozcieńczonego proszku lub gotowy żel do mycia. Wymieszaj składniki aż zagęszczą się jak ciasto, nie zapominając o założeniu rękawiczek.

Otrzymasz lizę, podobną do gumy, powinna być trzymana w szczelnym pojemniku w lodówce.

Likier antystresowy: przepis z dodatkiem mąki

Przed rozpoczęciem gotowania przygotuj wszystkie niezbędne składniki: około 400 gr. mąka i dwa pojemniki z wodą - jeden z zimnym, a drugi - z ciepłym.

Przesiej przesianą mąkę do miski i zalej 250 ml schłodzonej wody, a następnie taką samą ilość ciepłej wody. Wymieszaj i dodaj trochę kolorytu.

Zabawka okazuje się lepka, więc przed jej użyciem trzymaj ją przez kilka godzin na mrozie, aby nabrała lepkości i gęstości.

Jak zrobić miękką wielokolorową lizuę z plasteliny? Prosty przepis na tworzenie plasteliny lizuna na bazie woda-żelatyna daje kolejną możliwość zrobienia niezwykłej dziecięcej zabawki antystresowej.

Aby przygotować taką jaszczurkę, wymagane są następujące składniki:

Przede wszystkim uformuj galaretowatą masę z żelatyny, postępując zgodnie z instrukcjami na opakowaniu. Przed zestaleniem galaretki wlej ogrzaną wodę do innego pojemnika.

Zagotuj płyn i utrzymując go w powolnym pożarze, wlej glinę, najpierw ją siekając, jednocześnie przeszkadzając w wodzie. Po rozpuszczeniu glinki dodaj żelatynę i ponownie zamieszaj.

Chcesz świetnego lizania? Na etapie mieszania substancji można dodać barwnik fluorescencyjny, w tym przypadku zabawka będzie świecić jasno, a nawet będzie świecić w ciemności.

Wideo na temat tworzenia miękkiej lizuny z plasteliny pozwoli szybko poradzić sobie z tym zadaniem:

Jakie istnieją inne sposoby wytwarzania miękkich lizaków? Okazuje się, że istnieje kilka wariantów takich niezwykłych zabawek: Można zrobić Lizunov na podstawie gliceryny, wody i barwnika, z dodatkiem kremu do rąk, a nawet szminki. Ten przepis etapowej produkcji Lizunov szminki i biały krem, zobacz film poniżej:

Szereg elementów umożliwiają jadalnych słodkich Lizunov, które mogą być bezpiecznie spożywane, na przykład z gumy do żucia lub do żucia, z marshmallows i nawet arbuza.

Oszacuj więcej pomysłów na zrobienie lizuna w domu.

Jak prawidłowo przygotować pyszny wapno jadalne z pianki - ptasie mleczko - możesz obejrzeć film:

Jednym z najbardziej oryginalnych pomysłów jest stworzenie jaszczurki na bazie lakieru do paznokci. Aby wykonać taką zabawkę, wymieszaj klej z niewielką ilością lakieru, wlej niewielką ilość roztworu tetraboranu sodu w pipecie i wymieszaj.

Wlej zagęszczoną substancję do celofanu i ostrożnie zetrzyj.

Jeśli lizun zacznie tracić kształt, trzymaj go na zimno.

Nie mniej interesujący jest bardzo prosty przepis na lukrecję na bazie kwasu borowego z domowego mydła - zobacz przepis na wykonanie takiej zabawki na wideo:

Jest instrukcja, która pozwala ci zrobić prawdziwy przezroczysty, szklany lizał, bez większego wysiłku. Będzie to wymagało 10 gr. alkohol poliwinylowy i 25 gramów 4% tetrabonianu. Następnie dodaj boraks alkoholowy i wymieszaj składniki, aż zgęstnieją. Nie ma potrzeby stosowania dodatkowych komponentów.

Zabawka wykonana zgodnie z tym przepisem jest całkowicie bezpieczna. Dla dzieci takie jaszczurki będą pasować do dużo więcej zabawek.

Blitz-tips do pielęgnacji i przechowywania

Jak oszczędzać wapno, wykonane przez siebie, przez długi czas? Jak dbać o jaszczurkę w domu? Trzy krótkie wskazówki:

 1. Aby taka samozwańcza zabawka wytrzymała dłużej, potraktuj ją roztworem alkoholu.

Lizun to wspaniała zabawka, którą lubią dzieci w każdym wieku. Motley lizuns są niezwykle płynące na ścianie, można je dzielić i zbierać.

Gra z lizunami daje pozytywne emocje, rozwija małe umiejętności ruchowe, a także inne przydatne umiejętności.

Lizunom udało się pozbyć się nierównomiernego napięcia, więc ta zabawka jest odpowiednia nie tylko dla dzieci, ale również dla dorosłych.

Możesz także przestudiować 3 sposoby na zrobienie lizuna, wśród których prawdopodobnie jedna z was jest zainteresowana - zobacz jak w domu możesz zrobić magnetynę:

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

+ 9 = 13