Yak zbityti z papieru

Yak zbityti z papieru

Rzemiosła z papieru własnymi rękami

W dzisiejszych czasach papier jest najtańszym i najbardziej dostępnym materiałem. Co możesz zrobić sam z papierem? Pierwszą rzeczą, która przychodzi na myśl, jest oczywiście kartka pocztowa.

Pocztówka sama

Kreatywny z miłością

Pocztówka była dawno temu towarzyszem jakiegokolwiek prezentu na uroczystość, aw niektórych przypadkach cudownym, niezależnym prezentem. Żywy przykład - walentynki. Gruby papier lub tektura, o różnych kolorach, nożyczkach, kleju - jest to minimalny zestaw narzędzi, który jest potrzebny. Najprostszą opcją jest złożyć arkusz na pół i ozdobić aplikacją. Jakikolwiek materiał dekoracyjny może przejść w trakcie: kawałki tkaniny, koronki, wstążki, guziki i tak dalej. Możliwości są ograniczone tylko twoją wyobraźnią. Jeśli masz dziecko - połącz je z tą lekcją, będzie zachwycony. Trochę cierpliwości i możesz uzyskać świetną pracę autora.

Z dwóch warstw papieru można utworzyć kartę wolumetryczną. W tym celu na wewnętrzną warstwę nakładany jest wzór i w określony sposób wycinany wzdłuż konturu. Korzystając z gry w dwa kolory, możesz dostać tutaj takie wspaniałe pocztówki.

Przykłady kart zbiorczych

Pocztówki wykonane przez Ciebie pozostawi najjaśniejsze wspomnienia o Tobie

Techniki dekorowania pocztówek są szeroko stosowane w innym rodzaju rękodzieła z papieru - w scrapbookingu.

Scrapbooking - jest to produkcja rodzinnych lub osobistych albumów fotograficznych poświęconych dowolnemu wydarzeniu: ślubowi, urodzinach, podróżom, wydarzeniom, które można opowiedzieć o używaniu kolażu fotograficznego. Scrapbooking już dawno minęło poza albumami fotograficznymi, a dziś technika ta jest ozdobiona wieloma rzeczami: pudełkami, paczkami, obrazkami, kalendarzami.

Album dla dzieci ze zdjęciami

Pomimo tego, że niezbędne materiały do ​​tego fascynującego zajęcia można kupić w wyspecjalizowanych sklepach, sieć ma wiele przepisów, takich jak robienie specjalnych papierów lub ozdób do scrapbookingu. W szczególności papier jest wytwarzany z gazet, papieru do pakowania, pudełka alkoholi lub nawet jajek, z dodatkiem trawy, nici, cekinów lub konfetti.

Podobnie jak pocztówki scrapbooking na ozdoby używa półbłyska, wstążki, plecionki i koronki. Ponadto wykorzystywane są ozdoby papierowe wykonane technologią pergamanto i quilling

Pergamano - technika wytłaczania na papierze pergaminowym. Profesjonalne narzędzie z powodzeniem zastąpiono zwykłym sworzniem z okrągłą końcówką lub haczykiem na szydełku. Manicure nozdrza i ten sam trzpień są przydatne do robienia dziur. A stary dywanik komputerowy będzie pełnił funkcję podłoża. Cierpliwość i wyobraźnia pomogą Ci tworzyć dzieła sztuki.

Pergamano zostało wynalezione w Europie przez zakonnice w średniowieczu. W ten sposób odczytali strony Pisma Świętego.

Uważa się, że oni również jako pierwsi stosowali inną technikę - quilling: to sztuka tworzenia aplikacji z skręconych cienkich pasków papieru. Siostry niosły cienkie paski papieru ze złotymi krawędziami na ptasim piórku i używane spirale używane do ozdabiania książek, medalionów, ikon kadrowania. Dziś mistrzowie przyozdabiający go używają go szeroko w dekorowaniu i dekorowaniu wnętrz.

Pergamano "Z noworodkiem!"

Najprostsze elementy pikowania mogą być opanowane nawet przez dziecko w wieku szkolnym. Ta lekcja pomoże rozwinąć kreatywność i wyobraźnię twoich dzieci.

Różne zastosowania papieru

Pszczoła dla wnętrza

Origami w postaci aplikacyjnej

Origami nazywana sztuką całego liścia, ponieważ klasyczna technika zabrania nie tylko cięcia arkusza, ale nawet jego rozrywania. Dzieci z przyjemnością są zaangażowane w składanie figur z papieru, ta lekcja pomoże ci podnieść dziecku pracowitość, wytrwałość i kreatywność. Przy pomocy origami można nie tylko dobrze się bawić, ale także stworzyć wspaniały przedmiot do dekoracji wnętrza, na przykład pokój dziecięcy.

Styl w szczegółach

Motyle z białego papieru

Duży kolorowy wentylator motyli

Możesz dekorować papierowymi produktami żyrandol na suficie

Ozdoby z papieru na każdą uroczystość

Możesz wykonać dekoracje wentylatora z papieru prezentowego lub kolorowego

Kwiaty do wnętrza z tektury falistej

Definiujemy, wycinamy i kończymy.

Kwiat jako prezent z tektury falistej

Rzemiosło z gazet

Z papieru własnymi rękami można zrobić nie tylko cudowne drobiazgi, ale także bardzo przydatne w codziennym życiu. Wszyscy w domu mają stos starych gazet i czasopism. Przesuwamy rosnący stos z miejsca na miejsce, do szafy, na balkon, do garażu, aż w końcu odważymy się zabrać wszystkie te rzeczy do kosza. A w międzyczasie ze starych gazet i czasopism można tworzyć tutaj takie cuda.

Produkty z tub gazetowych, skręcane w specjalny sposób i pomalowane farbą akrylową, nie można odróżnić od wikliny z krzewu winnego.

Skrzynie z gazety

Kosz z gazety

Domki dla zwierząt

Dom dla dzieci

Meble dziecięce do zabawy

Motocykl wykonany z kartonu

Spróbuj zrobić coś z dzieckiem, a ciepłe wspomnienia tego wydarzenia pozostaną zawsze w jego duszy.

Yak zbityti z papieru

Copyright © 2012-2016 Rękodzieło dziecięce, mistrz z przyjemnością!

Kopiowanie materiałów ze strony jest zabronione, nawet za pomocą hiperłącza!

Jak zrobić origami z papieru - najlepsze pomysły na zdjęcia

Współcześnie sztuka współczesna jest bardzo poszukiwana. Wiele osób zastanawia się, jak zrobić origami z papieru, gdzie można przyjrzeć się instrukcjom i przykładom fotograficznym oraz ogólnie, czym jest origami? W końcu prawie nic o tym nie wiemy.

Origami to sztuka wywodząca się ze starożytnej Japonii, polegająca na produkcji różnorodnych przedmiotów papierowych. Nawet nożyczki mogą nie być potrzebne do tworzenia arcydzieł. Potrzebny będzie tylko papier (jeden kolor lub kolor) i klej.

Często kawałek papieru jest używany dokładnie w kwadratowej formie, ponieważ jest on właściwy (według Japończyków). Oczywiście każdy może pomyśleć, że zawód jest bardzo trudny i nie każdy może sobie z nim poradzić, ale jest to całkowicie błędne. Jeśli istnieje chęć stworzenia, a następnie przygotowania niezbędnych materiałów i wszystkiego, co masz - to będzie działać tak, jak powinno!

Rozpocznij od produkcji najczęstszych obiektów, dopiero potem stopniowo przejdź do innych, bardziej złożonych w produkcji elementów.

Zanim rozpoczniesz tworzenie, przejrzyj informacje, przeczytaj artykuł, obejrzyj zdjęcie i wideo, które szczegółowo opisują, jak zrobić origami. A warianty kompozycji mogą być tak różnorodne, że niektórzy ludzie nawet o tym nie pomyśleli. Istnieje wiele różnych informacji w Internecie w Internecie, na przykład odpowiedzi na takie pytania: jak zrobić łabędź origami, jak zrobić żabę origami, jak zrobić tulipan origami lub jak zrobić origami róża.

Oprócz pytań o to, jak zrobić origami, musisz pomyśleć o tym, co robić? W rzeczywistości istnieje wiele pomysłów. W tej kwestii możesz pokazać swoją wyobraźnię, nikt cię nie ograniczy.

Master class - jak zrobić origami z papieru własnymi rękami?

 1. Weź kilka arkuszy kolorowego papieru
 2. Daj im kwadratowy kształt (około 10 cm boku)
 3. Złożyć kwadrat wynikowy dokładnie po przekątnej
 4. Umieść wynikowy trójkąt w dół za pomocą linii gięcia
 5. Kąty po bokach muszą być złożone i wyrównane z górnym rogiem
 6. Każdy z bocznych fałdowań na pół
 7. Otwórz "kieszenie", wyprostuj je. Będziesz mieć romb.
 8. Każda postać zgina się na pół. Jest tam fałdowa linia, owinięta w narożniki.
 9. Każda trasa - aby dodać wzdłuż linii pozostałych od poprzedniego składania.
 10. Złożyć postać w kształcie stożka i skleić boki.

Dodaj więc 5 płatków, a następnie zbieraj w kwiatku.

Upewnij się, po przeczytaniu, jak zrobić kwiat origami, że wcale nie jest to trudne! Jednak podobnie jak inne wersje origami z papieru.

Jak zrobić origami w kształcie jajka na Wielkanoc

Wcześniej trzeba wyprodukować około 1000 modułów. Będą potrzebne do zrobienia jajka ze stojakiem. Zbieranie, od zamontowania jednego na drugim, używanie do zabezpieczenia puzzli. Nie jest konieczne przestrzeganie instrukcji tutaj, ponieważ możesz chcieć stworzyć inny wzór pisanki. Łatwo to zrobić, wystarczy zastosować wielokolorowe moduły i zamocować je w różnych wariantach.

Rozpocznij montaż jajka - od jego góry. Utwórz koło składające się z 8 jednobarwnych modułów. W pierwszym rzędzie wstaw jeden moduł między modułami. W ten sposób otrzymamy pierwsze dwa wiersze, w każdym z nich będzie osiem modułów. W trzecim, buduj jeszcze 2 trójkątne kształty, również w każdej przestrzeni w drugim rzędzie. Noś je tak, jakby były jedną kieszenią. Robiąc to dobrze, w rzędzie otrzymasz 16 sztuk. preformy, po których można przejść do alternatywnych modułów wielobarwnych. W tym samym czasie możesz stworzyć wzór, a nawet napis.

Aby zwiększyć objętość jaja, konieczne jest zwiększenie liczby modułów w każdym z następujących wierszy. Idąc na środek, licz. Powinien wynosić 32 sztuki. Na dole jajko zbiera się w taki sam sposób jak powyżej, a liczba modułów maleje.

Po zebraniu jajka można przystąpić do projektowania stoiska. Zrób kółko z 18 kawałkami. Przed przejściem do drugiego tego samego koła (od 18 sztuk), wstaw przedmioty do pustych miejsc w pierwszym rzędzie. Następnie możesz wykonać układ wzoru, zmieniając na przemian moduły kolorów.

Półfabrykaty na środku stojaka muszą mieć dwa rzędy, każdy z 12 półfabrykatami modułów. Kiedy przeniosły się do trzeciego rzędu, przenieś przedmioty wzdłuż koloru, po tej samej stronie, a następnie ściśnij ich wierzchołki, jakby je obracając. Następnie przygotowane części należy ułożyć "w górę". W ten sposób otrzymujesz "kolumnę" dla stoiska.

Będziesz zainteresowany:

W środkowej części stoiska znajduje się 7 modułowych rzędów. Zbierz górną część w taki sam sposób, jak górny. Następnie wszystkie części są sklejone. To jest gotowe do origami papieru!

Do tej pory podróbki origami są coraz bardziej popularne. Po użyciu i poznaniu przynajmniej podstaw tej techniki, można wykonać własnoręcznie, używając najbardziej zwyczajnego papieru w improwizowanych urządzeniach, bardzo nietypowych i oryginalnych elementów projektu, cech świątecznych, ciekawych zabawek dla dzieci. I całkiem możliwe, że twoje dziecko bardzo polubi ten cały twórczy proces pracy z papierem. A to oznacza, że ​​w przyszłości nie tylko spędzicie z nim czas, ale także przeprowadzicie go interesująco i z zyskiem. Ponadto origami doskonale usuwa stres.

Na całym świecie już rozpoczęły się specjalne kursy dotyczące uczenia się sztuki origami.

50 zdjęć pomysłów na tworzenie origami z papieru

Proponujemy również obejrzenie kilku filmów na temat tworzenia origami z papieru:

Wideo 1 - Skacząca żaba wykonana z papieru

Wideo 2 - Żuraw origami wykonany z papieru

Wideo 3 - książka Origami

Wideo 4 - Jak zrobić kopertę origami z papieru

Wideo 5 - Jak zrobić kwiat z tulipanowego papieru origami

Wideo 6 - Jak zrobić papierowego smoka origami

Wideo 7 - Jak zrobić oryginalne papierowe okulary origami

Wideo 8 - Jak zrobić tulipan z papieru

Foto-schematy do tworzenia origami z papieru

 1. 5
 2. 4
 3. 3
 4. 2
 5. 1

© 2018. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Kopiowanie jest dozwolone tylko przy użyciu aktywnego linku do tej strony.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

42 − 38 =