Yak poprawnie zasmucony na zimę

Yak poprawnie zasmucony na zimę

Odpowiednio sadit godziny na zimę - na materiał lądowania Viboru przed przygotowaniem święta

Gorodniki z podjazdu do kaplicy mają być podzielone na dwa tabori: jeden na smutny, jeden na wiosnę i na zimę, na wiosnę jesienią. Kozhen nave twoje argumenty, wszystkie te same wilki bilshist zamatysya tsim ozeni.

Godzina sadzenia jest poibinously viznachati na pogodi, ale nie sliduvati pevnoї dati. Napríklad, Yakscho wiosna Pocha wcześnie, ja Osin tsogo rocka nastane Shvydko, sadit chasnik mozhna vzhe 25 Veresnya í do połowy Zhovtnya.

Navіt Yakscho pogoda Duzhe ciepła, nie Varto vіdkladati na pіznіshy perіod więc jaka nespodіvanі Morosi mozhut prizvesti navіt do zagibelі chasniku, vіn nie vstigne vkorenitisya.

Alez nie ma być wcześniejszy, ale bezpieczniejszy. Yakscho zdіysniti protses naprikіntsі serpnya następnie chasnik Mauger pіti w rіst, Yogo Sealy osłabiony, otzhe, Yomou Buda skladnіshe vporatisya іz zimіvleyu.

Chasnik lądowanie utrzymany upstream vsogo vibirati tіlki Pevnyi sortіv: Gribovsky 60 Komsomolec, Otradіenskіy, Gribovsky yuvіleyny i Danilovsky mіstsevy. Ni w razі pieniądze nie kupuyte yogo na bazarі tam chastіshe prodayutsya pіvdennі odmiany nie SSMSC prizhivayutsya nasze klіmatichnih Minds ja nie dokładnie zmozhut perezimuvati.

Yak poprawnie sadit chasnik pid zima pіdgotuvati i Yogo do holodіv? Bagato scho depozytów OD sadzenie godzin: Yakscho Won rannya, tobto w veresnі, może być wprowadzony do zębów ziemi suhі, a dla bіlsh linii pіznogo їh potrіbno poperedno zamochiti w teplіy vodі.

Przed posadzeniem obov'yazkovo perekonaytesya ząbki scho schіlnі, nevyalie i negnіlie one Nieobecny tsvіlі i vm'yatin Ilya Obolonkov nie poshkodzhena, Nieobecny trіschin. Yakscho Hoch b tsibulinі w jeden ząbek gniloї drugi INSHI mozhut Buti zarazhenі ponadto yakostі posadkovogo materіalu odór vikoristovuvatisya nie mozhut.

Zhodne pokolіnnya gorodnikіv koristuєtsya Starym babusinim sposób Yaky dopomozhe zahistiti posadkovy materіal od hvorob i shkіdnikіv - obpriskuvannya mіdnim vitriol. Dla tsogo rozchinyaemo 1 łyżeczka. Costa 1 lіtrі teploї Vod, klademo w viyshla sumish na pіvgodini OOO wszystkich zębów chasniku.

Zamist vitriolos może vikoristovuvaty popiołu łąka.

Yaksho є mozhnivist, a następnie pid chasnik krasche vidiliti okremu dlyanku ne gorjku. Al w czasie tajemnicy yogo może być posłuszeństwem dla schnitz, tobto udanego lądowania.

Dwa miasta meshkantsya nie zavazhatimut jeden. Ale nie można się smucić w mieście, de vivotk ris chasnik, kartoplyu abo tsibulu, oskilki vysoky risik pojawia się shkidnikiv.

Vzagalі dla chasniku nie mozhna schoroku vibirati odne tych, g Lokalizacja, jaka wydaje Gorodnikov "chasnik na chasniku nie siedzieć ranіshe, nіzh po 4 Rocky". Naykrasche Lokalizacja na Tsogo ovocha te de ranіshe rosła kapusta, bobovі abo Garbuz.

Rozpoczęcie przygotowań ziemi jest zarezerwowane dla dwóch wież przed lądowaniem. Ділянка має бути рівним і nie jest zalany wodami gruntowymi.

Schub boule jest prosty na świecie, możesz być zaskoczony wideo, jaka jest poprawna saditi godzinę zimy. Primer spobotku skupputav na glibin nie więcej niż 20 cm, vidaylyayutsya wszystko bur'yani, smittya i kaminnya, ziemia jest obwiniana za buty, bez piersi.

Przed lądowaniem można zdobyć posag, który może zostać pokonany przez kompost perestroic, 2 m2. wystarczy jeden vidra.

pojawiła Vazhlivo scho szlachta ni Jeżeli pieniądze nie razі mozhna dodavati svіzhy gnіy więc jaka jednoznacznie vіn pіdvischuє rizik rіznih zahvoryuvan i shkіdnikіv chasniku. Perekopuvati i gotuvati prima potrіbno sama na 2 tizhni, więc jak za zey chas osyade і стане рівною.

Yakscho nie vitrimati Tsey termіn, ząbki viyavlyatsya gliboko w zemlі, їm nie bude vistachati povіtrya, ukorіnennya vіdbuvatimetsya zanadto povіlno, abo Tsey nie protses pochnetsya vzagalі.

Zasady sadzenia roślin ozimych

Jeśli materiał obrazów i osiva gleby, może przejść przed lądowaniem. Schub khachnik zadowolony ze zgromadzeń wiszących, zasady potworno-szlachetnego deystika, i takozh podivitisya zdjęcia, jaka poprawnie sadytowa godzina na zimę.

  • nie może vdlyvvat jasnik w ziemi, kozhen kitch ząb potrybno tylko delikatnie poklasti;
  • dentysta jest winien postawienia rośliny na glibinie, będę torfował z dwoma moimi rozmirs, tobto, yak-yo yogo wysokości 5 cm, potem 10 cm;
  • przed lądowaniem w bruździe obovzjazkovo sipletsya pisok abo ash;
  • . Vіdstan mіzh małe zęby serednіmi I - 10cm, a mіzh wielkie -15 cm Yakscho kіlka łóżka, smród povinnі roztashovuєtsya jeden od nіzh stanowi nie mniej niż 25 cm;
  • pіslya relacje powierzchnią lądowania zemlі torf abo іnshim materіalom, Yaky Zahist od morozіv.

Yak zahistiti chasnik vid silne mrozy?

Yakscho chasnik posadzheny vchasno CCB, OOO Wszystkie zasady dotrimuvalisya, aby nastannya morozіv vіn umieścić korіnnya i zdobyć siłę, ale nadal dodatkovy Zahist w głowach Suvorov Zimmi Yomou nie Zavada.

Diznaitesya, yaki kviti saditi otni.

Mieszkańcy ukriti yogo OD morozіv, potrіbno spędzić mulchuvannya peregnoєm, torf abo solomіsty gnoєm Wielka varіantom będę drzew liści. Głowa pamyatati, ale piłka tovshchina nie jest winna za mniej niż 4 cm, ale nie będzie efektu.

Dentyści Shchob do hourler zostali złapani na hitch-up, aby zejść, konieczne jest, aby poprawnie wibrują jesienną godzinę do sadzenia, pidgotuvati ziemi, zrobiti mulchuvannya. Dla otrymannya dobrego vrozhayu potrebno takozzh szlachty, jaka vibrati w materiale pіdgotuvati.

Jak posadzić czosnek na zimę jest poprawne. Porady dla doświadczonych rolników ciężarówek

W naszym kraju czosnek jest używany w żywności prawie bez pozostałości: jego młode liście są używane do przygotowania wielu potraw lub po prostu służą jako ozdoba; ząbki są używane do ochrony i do konsumpcji w świeżej formie, a strzałki są marynowane. Ale tylko nie wszyscy mogą uprawiać bogatą plon tej rośliny. A wszystko z powodu faktu, że niewielu wie, jak prawidłowo posadzić czosnek na zimę.

Podstawowe zasady siewu zimowego

Doświadczeni ogrodnicy twierdzą, że najlepsze odmiany na zimowe uprawy to późne odmiany czosnku. To w nich gromadzone są najbardziej śliskie pierwiastki, a tym samym nowa głowa stanie się silna i zdrowa. Konieczne jest wybranie największych i nieuszkodzonych zębów.

Teraz o tym, kiedy postawić czosnek. Zrozumiałe jest, że zasiewy zimowe odbywają się jesienią, ale w którym miesiącu zależy to od konkretnego obszaru zamieszkania. Przecież gdzieś w zimie nadchodzi listopad, a gdzieś silne mrozy i śnieg nie powinny czekać do stycznia. W każdym razie sadzenie czosnku na zimę nie powinno odbywać się przed połową września i po pierwszej dekadzie grudnia. Ale kiedy sadzisz czosnek jesienią, powinieneś sam zdecydować, biorąc pod uwagę warunki pogodowe w twoim regionie zamieszkania.

Kolejnym ważnym punktem jest dodatkowa dezynfekcja nasion. Doświadczeni hodowcy ciężarówek są zdecydowanie zalecani do przeprowadzenia dodatkowego przetwarzania na trzy dni przed wyładunkiem czosnku. Wybrane zęby umieszcza się w stężonym roztworze manganu i pozostawia w nim przez 30 minut. Następnie są one usuwane i pozostawione do wyschnięcia. Lądowanie można wykonać po 72 godzinach. Odległość między zębami wynosi około 4-6 cm, a pomiędzy rzędami - nie więcej niż 10 cm, ale nie mniej niż 4 cm.

Należy pamiętać, że jeśli chcesz uzyskać naprawdę bogaty zbiór, powinieneś używać tylko tego materiału siewnego, który jest idealny dla twojego klimatu.

Tak więc, jeśli ustaliliśmy, jak posadzić czosnek na zimę, musimy teraz porozmawiać o tym, jak właściwie przygotować ziemię do jej zasadzenia. Przede wszystkim należy pamiętać, że dwa lata z rzędu tej rośliny nie można sadzić w tym samym miejscu. Wynika to z faktu, że czosnek staje się bardziej wrażliwy na szkodniki i choroby. A także na ziemi już nie ma wystarczającej ilości niezbędnych składników odżywczych.

Po drugie, wybierz miejsce do sadzenia nie powinno być krótsze niż tydzień. Ziemia musi zostać wykopana i nawożona idealnie organiczną. Ale tutaj powinieneś być ostrożny i nie przesadzaj z górnym opatrunkiem.

Ale kiedy mówimy o tym, jak sadzić czosnek na zimę, nie można powstrzymać się od mówienia o tym, jakiej gleby lepiej nie sadzić w ogóle. Nie da się uzyskać dobrych plonów, jeśli rośliny zostały posadzone w glinie lub gliniastej glebie. Jest zbyt ciężki i nie zawiera minerałów w odpowiedniej ilości.

Podstawy pielęgnacji czosnku zimowego

Ale niewiele wiadomo na temat sadzenia czosnku na zimę. Konieczne jest również posiadanie rzetelnych informacji na temat zasad opieki nad nim. Ogólnie rzecz biorąc wszystko jest proste. Po pojawieniu się odpornych pędów, łóżka powinny być odchwaszczone. Jeśli chodzi o nawadnianie, przed pojawieniem się strzał musi być codziennie i obficie. Tylko w tym przypadku można liczyć na uzyskanie dużych i zdrowych głów czosnku. Ponadto nie jest konieczne podawanie tej rośliny, ale tylko wtedy, gdy gleba została zapłodniona przed sadzeniem.

Pomimo faktu, że sadzenie czosnku pod zimą na pierwszy rzut oka wydaje się trudne, w rzeczywistości jest to dalekie od przypadku. Postępując zgodnie ze wszystkimi powyższymi wskazówkami, możesz łatwo wyhodować tę roślinę na swojej stronie.

Sadzenie czosnku pod zimą - jak uzyskać przydatną przyprawę wczesną wiosną

Wiosną zbiory zbierane od ubiegłego roku zaczynają się kończyć, a świeżo zieloni po przeziębieniu, chcecie, tak wielu praktykuje i sadzi czosnek na zimę wśród innych upraw.

Wiosną zbiory zbierane od zeszłego roku zaczynają się kończyć, a świeżo zieloni po przeziębieniu, chcecie, tak wielu praktykuje i sadzi czosnek na zimę wśród innych upraw.

1 Wybierz materiał do sadzenia

Czosnek, jak każda inna roślina ogrodowa, jest podzielony na 2 gatunki pod względem sadzenia: wiosną i zimą. Interesuje nas druga opcja, i najprawdopodobniej będzie to ta, która strzela, to znaczy jej wzrost będzie towarzyszył obfitemu wyrzucaniu zielonych piór, w przeciwieństwie do niektórych gatunków wiosny. Istnieje wiele odmian i hybryd zimowych, ale rozważymy tylko niektóre z nich. Przede wszystkim warto wspomnieć o tym, że jest to uniwersalny, czyli sprężysty i bardzo ostry "Lubasha". Rosnie najwieksza głowa, o wadze do 300 gramów - 140-150. Ponadto wśród zalet tej odmiany jest odporność na mróz i suszę.

Ostra odmiana czosnku "Lubasha"

Inna odmiana, charakteryzująca się dobrym kiełkowaniem, nazywa się "Antonnik", nie jest tak ostra jak "Liubasha", ale bardziej odporna na choroby, w szczególności na zmiany chorobowe powodowane przez grzyby. Jego głowa jest również dość duża, do 70 gramów, chociaż liczba zrazików w nich rzadko przekracza 5 sztuk, a średnia - 4 ząbki. Również wysoką kiełkowalność odnotowano w odmianie Dobrynya, która nie jest bardzo odporna na choroby. Płatek w głowie, który rzadko osiąga wagę większą niż 60 gramów, wynosi zwykle 4 sztuki, rzadko 5.

2 Przygotowanie czosnku do sadzenia

Nawet wiedząc, jak prawidłowo sadzić wybrane do wczesnego dojrzewania czosnku w zimie, powinno ono odpowiednio "twardnieć", zapewnić mu pewną ochronę przed chorobami na jesieni. Aby to zrobić, zęby podzielone na zębatki są dokładnie sprawdzane pod kątem brązowych plam, wybierając najsilniejsze płaty. Zaleca się odkleić część łuski, aby upewnić się, że powierzchnia jest czysta. Następnie, aby zapobiec uszkodzeniu grzyba i szkodliwych bakterii, umieść zęby w słabej solance, mieszając w litrze wody 0,5 łyżki soli. Ponadto, materiał nasadzeniowy można obniżyć na krótki czas (2 minuty) w roztworze siarczanu miedzi, biorąc jego proszek w ilości pół łyżeczki i mieszając w litrze wody.

Rozdzielenie łodygi warzyw w ząbki

Rozwiązaniem raczej uniwersalnym jest moczenie płatków w słabym roztworze nadmanganianu potasu, wyrzucanie kilku kryształów na litr wody. Wystarczy zanurzyć ząbki czosnku w płynie o kolorze bladoróżowym przez 20 minut, aby zapewnić całkowitą dezynfekcję. Pamiętaj, aby wysuszyć materiał sadzenia, wilgotny czosnek jesienią, nigdy nie sadzić. Należy pamiętać, że aby zdemontować główki na zębach, wystarczy tuż przed sadzeniem czosnku w przygotowanej glebie na zimę. Oznacza to, że łóżka należy poluzować i odpowiednio hartować przed usunięciem i przetworzeniem płatków.

Słabe rozwiązanie nadmanganianu potasu do maceracji zrazików

Ważne jest, aby pamiętać, że drzewiasta, twarda "podeszwa" na dnie głowy czosnku powinna być ostrożnie odłączona od ząbków, które mają zostać zasiane, w przeciwnym razie zapobiegnie kiełkowaniu korzeni.

3 Przygotowanie gleby do siewu czosnku zimowego

Kiedy nadejdzie czas sadzenia ozimin, z reguły jesienią, ciepłe dni stają się już rzadkością, a w nocy temperatura znacznie się obniża. W większości przypadków, gdy zima nadchodzi wcześniej, a już od połowy jesieni gleba zamarza, rośliny ozime można sadzić pod koniec sierpnia i cały wrzesień, a także w sytuacji, w pierwszej połowie października. Tam, gdzie ciepłe dni trwają przez cały pierwszy jesienny miesiąc, nie jest za późno na siew nawet w listopadzie. Jedynym warunkiem jest, aby gleba była odpowiednia dla czosnku. Trudno oczekiwać dobrego kiełkowania na terenach podmokłych lub tam, gdzie w ziemi jest zbyt dużo piasku.

Odpowiednia gleba do sadzenia czosnku

Aby posadzić zimowy czosnek na zimę w ziemi, w żadnym wypadku nie można wcisnąć ząbków w luźną glebę, w łóżkach trzeba wykonać dokładne otwory, w których układany jest materiał do sadzenia. Możesz użyć zwykłej gałązki, aby uzyskać całkiem zgrabne wyżłobienia, ale wiele z nich używa specjalnie zaprojektowanych narzędzi do tego celu. W szczególności wygodnie jest przeciąć fajkę, posadzoną na łopacie z łopaty, zwłaszcza jeśli do niej przyspawana jest poprzeczka, jak na półce. Następnie wystarczy zainstalować urządzenie pionowo i lekko nacisnąć stopę, aby utworzyć otwór. Kiedy technologia zostanie opracowana, praca jest bardzo szybka. Głębokość będzie służyć jako poprzeczka, dlatego spaj ją w odległości 5-6 centymetrów od dolnej krawędzi rury.

Sadzenie zapasów

Inną technologią jest wykonanie długiego rowka wzdłuż grzbietu całego łóżka, a w nim osadzenie zębów w koniecznych odstępach czasu (około 10 centymetrów). Jako nawóz i zmniejszyć kwasowość gleby w rowku lub w otworach, na dnie umieszcza się niewielką ilość popiołu. Również czosnek będzie bardzo przydatnym proszkiem z piasku. Faktem jest, że obfite deszcze powodują, że gleba staje się senna, staje się lepka i ściśle przylega do ząbków czosnku, uniemożliwiając dostęp do tlenu, a po wysuszeniu i wilgoci. Dlatego na dnie otworów wylewa się trochę piasku, a następnie umieszczamy w nim ząb i ponownie posypujemy piaskiem, a następnie rozprowadzamy glebę nad materiałem sadzeniowym. Prace krok po kroku można analizować za pomocą wideo.

4 Subtelności uprawy dobrego zbioru czosnku zimowego

Bardzo ważne jest, aby chronić rośliny przed zamarzaniem w zimie, jeśli nie ma dużo śniegu. Sadzimy czosnek, w którym wiatry nie zrywają pokrywy śnieżnej, a pod zimą przykrywają łóżka sianem z chwastów lub słomy, trzciny. Jak zrobić to dobrze, opowiedz o mulczowaniu. Grubość warstwy wierzchniej nie powinna być mniejsza niż 15 centymetrów. W ciepłe dni jesieni, a także z nadejściem pogodnej pogody na wiosnę zgrabić ściółkę na ziemię rozgrzaną przez słońce. Od wierzchołka obsadzonego zęba do powierzchni gleby powinno wynosić co najmniej 4 centymetry, najlepiej 5, aby uniknąć zamarznięcia.

Pokrywanie czosnku ze słomy

Bardzo ważne jest, aby wziąć pod uwagę wymiary głów i, odpowiednio, ząbki czosnku, im większe, tym więcej dystansu należy pozostawić między nasadzeniami, aby nie przeszkadzały sobie nawzajem. Pamiętaj, że czosnek bardzo szybko wyciąga potas z ziemi, który jest również aktywnie spożywany przez jakiekolwiek warzywa korzeniowe. Dlatego bardzo niepożądane jest sadzenie czosnku obok ziemniaków, rzodkiewki lub rzodkiewki. Nie zaleca się sadzenia czosnku wiosennego na zimę, po pierwsze, odmiany wiosenne mają niższe plony niż zimowe, a po drugie istnieje ryzyko, że nie dojdzie do kiełkowania.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

− 1 = 2