Yak muruvati szorstki

Yak muruvati szorstki

Murowany płot: schemat murowy

Wiejski dom w warunkach naszego kraju jest nie do pomyślenia bez ogrzewania. Możesz zainstalować kocioł, kominek lub piec. Co będzie bardziej skuteczne? Każdy system grzewczy jest dobry, jeśli w pełni spełnia potrzeby właścicieli, profesjonalnie zainstalowane - wtedy ciepło w domu jest gwarantowane. Porozmawiajmy o piecu.

Zdjęcie: piec ceglany

Zanim zbudujesz piekarnik, musisz wybrać spośród wszystkich odmian, które najbardziej Ci odpowiadają, do zaprojektowania. Wybierz miejsce i rozpocznij instalację.

Piec jest tradycyjnie rosyjskim wynalazkiem, który odziedziczyliśmy po naszych przodkach. Ale nie będziemy uczyć się historii i przekonać, że piec będzie ogrzewał dom w każdą pogodę. Lepsze spojrzenie na praktyczną stronę problemu.

Bardzo ważne jest, aby wybrać, który piec postawić:

Cegła gruba - solidna, niezawodna, tradycyjna, ale metalowy piec można kupić w sklepie i będzie wyglądał solidnie.

A wyposażenie ceglanego pieca-kominka może być dowolne - z łatwością wpasuje się do wnętrza domu. Cegłę trzeba złożyć, majstrować ... Ale nie spiesz się, żeby kupić metal. Specjaliści podkreślają, że ogrzewanie domu za pomocą metalowego pieca może być szkodliwe dla zdrowia.

Zgodnie z normami temperatura powierzchni grzewczych nie powinna być wyższa niż 90 ° C, w przeciwnym razie pył będzie się palił, uwalniając szkodliwe zapachy.

Czy wyczułeś zapach płonącego metalu z burzhuy w domu łowieckim? Czy słyszałeś, że piec "pali tlen"? Chodzi o piece metalowe. Dlatego lepiej wybrać cegiełkę.

Murowanie z ceglanego pieca

Drugie pytanie brzmi, jaki rodzaj piekarnika powinienem zainstalować i zainstalować inne systemy grzewcze? Wszystko to zależy od jakości domu, możliwości materialnych i gustu właścicieli.

Koszt profesjonalnych usług kuchennych zależy od złożoności projektu. Zwykle zależy to od liczby cegieł w murze. Średnio piec potrwa do 1500 sztuk - pomnożyć przez 1,5-2 dolarów, a cena wyjdzie, co trzeba zapłacić.

Jeśli zdecydujesz się przyciąć kominek z cegły z ręcznie robionymi kafelkami, będzie to kosztować kilkaset dolarów za m2. Ale najprostsza z grubsza może być złożona najbardziej - przez książki.

Do małego domku jest lepiej nadaje się ogrzewanie i gotowanie pieca "Szwed" z piekarnikiem i kuchenką. Dodaj miejsca do wystroju w stylu rosyjskim i zrelaksuj się w naturze.

W kraju 2, 3-piętrowy domek lub willa będzie wymagać centralnego ogrzewania, a piec będzie symbolem domu. Wtedy lepiej jest wziąć "holenderski".

Opinie członków rodziny mogą być podzielone, jeden lubi kominek, drugi - piec. Jak spełnić oba pragnienia? Złożyć piekarnik, który jest połączony z kominkiem. Drzwi do pieców o podobnej konstrukcji wykonane są ze szkła i dużych rozmiarów.

Jeżeli system spełnia funkcję pieca, drzwi pieca są zamknięte, a dym trafia do kanału pieca. Jeśli chcesz spojrzeć na otwarty ogień, zasuwa i drzwiczki pieca pozostają otwarte. A ten piec-kominek nie zajmuje dużo miejsca, dzięki swojej zwartości.

Projekt rosyjskiego pieca

Cegła wysokiej jakości - cienkie szwy

Często zdarza się, że dom jest już zbudowany, już żyje i nagle chcieli umieścić piec. Można to zrobić, choć dość trudne. Idealnie - kod decyduje się umieścić piec podczas projektowania domu, a wszystko "nastroić" wokół niego.

Nic dziwnego, że mówią, że tańczą z pieca! Pamiętaj, to jest ważne.

Podczas projektowania projektu lepiej jest umieścić piec bliżej środkowej części domu, tak aby zewnętrzna strona rury znajdowała się w pobliżu grzbietu. Podłogowe legary nie powinny być umieszczane pod piecem, a krokwie i belki sufitu nad piecem powinny być mniejsze.

Dach może być dowolny, wszystkie pasują do rur. Ale lepiej jest położyć miękki dach, gdy rura jest gotowa. W przeciwnym razie musisz majstrować. Ale najtrudniejszą rzeczą jest układanie pieca.

Rada! Zwróć uwagę na roztwór glinki. Jeśli ugotujesz go niepoprawnie, mur będzie wadliwy i czasochłonny. Obecnie powstaje wiele różnych kompozycji na bazie sproszkowanej gliny. Zdecydowanie zalecamy skorzystanie z tej możliwości.

Cegła murarska

Teraz, mając dobre narzędzia i wysokiej jakości materiały, specjalną literaturę i informacje, wielu będzie chciało zrobić własny piec. Jest to możliwe w 2 warunkach:

 1. jakiekolwiek doświadczenie.
 2. rzetelne materiały i informacje.

Jest to bardzo ważne, ponieważ informacje mogą być bardzo sprzeczne. Napisz, na przykład, że szwy w murze mogą wynosić 7 i 9 mm. Czasami zaleca się umieszczenie piekarnika na drewnianej podłodze, w innym przypadku zaleca się rozpocząć od piwnicy?

Które jest bardziej poprawne? A jeśli korzystasz z usług profesjonalisty, jak możesz sprawdzić swoją pracę? Konieczne jest kierowanie się istniejącymi standardami.

Poniższe wskazówki mogą być używane jako instrukcja do układania pieca ceglanego:

 • Zgodnie z typem konwekcyjnym pieca nie ma kanału (z pokrywką) i kanału. Obecnie preferowane są piece nonchannel, które bardziej równomiernie ogrzewają i zmniejszają powstawanie pęknięć. Ponadto nie są one tak dmuchane, a dla nich nie jest tak straszne, jeśli okiennica jest zamknięta przedwcześnie.

Nieprzelotowy system piecowy

 • Szwy murarskie muszą być cienkie, do 5 mm. W przypadku paleniska należy wziąć cegłę szamotową (ogniotrwałą). Dostępne są 2 opcje: tylko piec można złożyć z niego lub część pieca. Czerwona cegła budynku w piecu zostaje zniszczona. Ale składa się z niego cały szereg pieców. Ta zwykle wypalana cegła jest dobrze utrzymywana, nakłuta i opadająca, nie rozpada się na kawałki.
 • Pamiętaj o tym Wszystkie pionowe szwy poziomych rzędów muszą być pokryte cegłami z następnego rzędu. Podwójna cegła silikatowa m 150 jest lepsza w użyciu tylko dla części rury nad dachem.

Rysunek z pieca ceglanego

 • W piekarniku potrzebujesz czyszczenie - minimum 2, jeden z nich jest wykonany u podstawy rury.
 • W zachodzących na siebie piętrach na rurze, której potrzebujesz stopniowe rozszerzanie się muru - cięcie ognia. Gdy zaczną się nagrzewać piec, należy sprawdzić jego ogrzewanie. Jeśli piekarnik jest dobrze zbudowany, nie ma na nim zimnych punktów, przede wszystkim podgrzewany jest dolny pas.
 • Największą wadą jest dym. Surowe grube mogą trochę palić, "palić". Ale jeśli po jakimś czasie po wyschnięciu piekarnika w domu pojawi się zapach i mała mgiełka w pokojach, trzeba poradzić sobie z murowaniem i zaprosić specjalistę do zdiagnozowania.
 • Palenisko w piecu musi zapewniać przepływ powietrza, który będzie wystarczający do całkowitego spalenia i pomieści odpowiednią ilość paliwa. Jego urządzenie zależy od rodzaju paliwa: węgla, drewna lub torfu. Ruszt wykonany jest w taki sposób, że pomiędzy nimi znajduje się przerwa 5-10 mm a cegła.
 • Po umieszczeniu piekarnika musisz zdecydować, jak to zrobić wykończenie zewnętrzne: dachówka z płytek, tynk, obudowa stalowa lub wytrzeć powierzchnię za pomocą zszycia szwów.

W naszym artykule staraliśmy się mówić o ogólnych zasadach dotyczących pieców murarskich, które, mamy nadzieję, pomogą. Wideo w tym artykule może być dla ciebie rodzajem instrukcji.

Palenisko - własnymi rękami: od prostej daczy do dwupiętrowego domu z ogrzewanym poddaszem

Piec jest szorstkim źródłem znacznego zamieszania. Faktem jest, że "szorstki" lub "nieuprzejmy" jest terminem nie ustalonym. Na Zachodzie, a po części w językach południowosłowiańskich, jest to albo piec grzewczy, albo opalany drewnem piec do letniej kuchni z 150-200 cegłami. No i według. W rakiecie holenderskiej, szwedzkiej, wannie (!), Dzwonowatym (!!) piecu itp. Można nawet znaleźć zarzuty, mówią, że gdzieś kiedyś był wybitny projektant pieców Grub.

W rzeczywistości piec o szorstkiej lub zwykłej szorstkości jest kompaktowym piecem grzewczym i kuchennym z osłoną grzewczą, Oddzielne z piecem w cyklu grzewczym, ale połączone technologicznie, tj. są zbudowane razem (patrz również poniżej). Stąd wniosek, że nie może być kadłuba - tarcze grzewcze do pieców są zawsze kanałowane. Zgrubna konstrukcja pieca kanałowego o równej mocy cieplnej z pojedynczym cyklem termicznym jest konstruowana przez siebie, wymaga mniejszej ilości materiałów i waży mniej. Jednak jego sprawność cieplna (odpowiednik wydajności pieców) jest niższa. Dlatego szorstka budowa w sezonowo mieszkalnych pokojach lub małych domach z dobrą izolacją cieplną, gdzie niektóre koszty nadmiernego zużycia paliwa w kategoriach absolutnych i pieniężnych nie trafiają do budżetu.

Uwaga: ogrzewanie i gotowanie zgrubne z cegły na 12 kW ciepła wymaga do 1200 cegieł; Holender o tej samej pojemności bez powierzchni do gotowania - 1200-1350, szwedzki - 1800-2000, rosyjski piekarnik - 2500-3500 cegieł.

Grudka może być zbudowana za pomocą tarczy, wbudowanej w korpus (strukturę) pieca, a następnie wygląda jakby była nie do odróżnienia od talerza, pozy. 1 na Ryc. Płyta płyty jest zwarta, najmniej wymagająca materiału, najlżejsza, wymaga minimalnej ilości dodatkowych prac budowlanych, ale jej pojemność cieplna jest ograniczona do 10-12 kW, a następnie z większym obciążeniem. W związku z tym, surowe płyty są umieszczane głównie w sezonowych domkach (wiosna-jesień), z okazjonalnymi wycieczkami zimą, domkami myśliwskimi itp. Ważną zaletą płyt surowych - jest możliwość budowy bez fundamentu bezpośrednio na podłodze, jeżeli jego nośność nie jest mniejsza niż 500 kgf / m2. m.

Gruba z przyczepioną klapą (postawa 2) jest bardziej skomplikowana konstrukcyjnie i cięższa, chociaż uproszczony fundament (patrz poniżej) jest również odpowiedni dla niej, ale jej moc cieplna jest potencjalnie większa. Grube drewno na drewnie z przymocowaną klapą może rozwinąć się do 16-18 kW; na węglu - do 20-22 kW. Schemat prądu spalin w warstwie z klapą podano w poz. 3; za to zbudowany jest popularny piec Galanka. Musisz jednak wiedzieć, że budowanie zgrubnego więcej niż 3 obroty nie ma sensu: taki piec z jednym cyklem będzie prostszy i tańszy. Ponadto, podczas budowy będzie trzeba zwrócić szczególną uwagę na niektóre cechy pieców zgrubnych, znaczna część artykułu poświęcona jest ich rozważeniu.

Uwaga: Drewno kominkowe może być również wykonane z pieca, patrz poniżej. Ogrzanie takiego węgla jest niepożądane, piec jest przegrzany.

Wizualnie, gruby piec można odróżnić od płyty za pomocą później przymocowanej klapy dla integralności struktury (pozycja 4), ale w istocie są one jednym i tym samym. Obliczanie pieca efektywnego cieplnie jest bardzo złożone i wymaga dość głębokiej znajomości inżynierii cieplnej, a konstrukcja pieca zgodnie z jego wynikami ma również solidne praktyczne doświadczenie. O wiele łatwiej jest zaprojektować i zbudować grube, ponieważ jego część (część) ognia i osłona są obliczane osobno, a następnie "sklejane" zgodnie z zasadami łączenia konstrukcji budowlanych z uwzględnieniem wymagań ciepłownictwa. Naturalnie sprawność cieplna wynikowego urządzenia będzie niższa, ponieważ nie bierze się pod uwagę wzajemnego oddziaływania cykli cieplnych części wyzwalającej i osłony, a mianowicie ze względu na jego rachunek i możliwe jest zwiększenie wydajności pieca jednokomorowego. Dlatego jeśli mieszkasz w regionach o surowym klimacie, jest to niegrzeczne, abyś miał sens tylko jako tymczasowy piekarnik tymczasowy.

Główne różnice między grubymi i stałymi płytami paliwowymi to mocniejszy piec i brak dymu (dymu) w części pieca. Ząb zatrzymuje gorące gazy pod powierzchnią do gotowania, co w letnim piecu pozwala zmniejszyć zużycie paliwa podczas gotowania. Grubość nie jest potrzebna, ponieważ nadmiar ciepła zostanie wydany na ogrzewanie.

Bardziej wydajny piec piecowy musi mieć rowek, ponieważ osłona zapewnia dodatkową odporność na prąd gazów spalinowych. Komin o wzmocnionym zanurzeniu tutaj nie pomaga: gazy w tarczy natychmiast się rozszerzają, ochładzają się. Ich energia cieplna przejdzie w energię mechaniczną, która z powodzeniem wyleci w rurę. Mówiąc obrazowo, piec z kominem w piecu z tarczą działa na zasadzie ciągnięcia-popychania i "pchania" tutaj - pieca o większej mocy. Oto, co wyjaśnia specjalne wymagania dotyczące pieca i kształtek pieca, które są szorstkie, patrz poniżej.

W zależności od przeznaczenia surowca, płyty grzewcze dla nich są różnych rodzajów. Schematy płyt grzewczych do pieców podano na rys. poniżej; Część paliwowa pokazana jest warunkowo wszędzie.

Schematy ogrzewania płyt do pieców

 1. Kolejny ruch z krótkimi pionowymi kanałami. Najmniejszy materiał i najprostszy w budowie. Oporność na prąd gazów jest największa. Zwartość i wydajność cieplna pieca są średnie. Częściej wszystkie stosowane schematy;
 2. Sekwencyjny skok z poziomymi kanałami. Wymiary pieca są takie same jak w poprzednim. przypadku, ale zbudowanie tarczy z poziomymi kanałami jest znacznie trudniejsze. Odporność na prąd gazowy ok. w 1,5 raza mniej. W konsekwencji - sprawność cieplna pieca jest wyższa. Możliwe jest zaaranżowanie kanapy, tj. górny kanał nie jest bardzo gorący;
 3. Sekwencyjny skok z długimi pionowymi kanałami. Wydajność cieplna jak w tarczy z poziomymi kanałami, złożoność technologiczna - jak tarcza z krótkimi pionowymi kanałami. Zajmuje najmniejszą powierzchnię, ale wymaga dużej ilości materiałów i dobrego fundamentu (patrz poniżej) ze względu na duży nacisk właściwy na podporę. Najlepsza opcja dla domowego pieca grzewczego na 2-3 pokoje, patrz poniżej;
 4. Równoległy ruch. Najwyższa sprawność cieplna, najniższa masa na jednostkę mocy cieplnej. Obszar zajmowany i złożoność technologiczna są największe. Może być stosowany z piecem o zmniejszonej wydajności. Optymalne do rozszerzenia na istniejącą płytę bez jej przeróbek.

Uwaga: są jeszcze tarcze schematu szeregowo-równoległego lub szachów. Najbardziej złożona, ale także najlżejsza, odporność na prąd gazów jest najmniejsza. Jedyną możliwą opcją bycia niegrzecznym w domu z ogrzewanym poddaszem, patrz poniżej.

Ponownie: godność surowca - zwartość i możliwość budowy w istniejącym domu bez produkcji kapitałowych prac budowlanych. Ale umieszczenie bardziej wydajnego pieca w konstrukcji pieca na ogół o tych samych wymiarach nie jest takie proste, z powodu nadmiernego obciążenia cieplnego szybko stanie się bezwartościowe. Jeśli nie spełniasz określonych wymagań dotyczących:

 • Podstawa pieca.
 • Roztwory do zapraw.
 • Sposoby układania konstrukcji pieca.
 • Wybór i sposoby montażu akcesoriów do pieca.

Konstrukcję fundamentu pod grubą warstwą przedstawiono na ryc. Rozgniatana poduszka z kamienia, bez wylewania piasku przed napełnieniem, jest wyrównana w linii horyzontu. Roztwór do napełniania M150 - cement M300 i piasek 1: 2. Szczelina między fundamentem a podłogą wynosi 30-40 mm. Pamiętaj, aby przyciąć opóźnione nogi! Pozostawienie ich w zawieszeniu jest powszechnym, ale rażącym błędem. Wymiary fundamentu w planie powinny rozciągać się do konturu pieca o co najmniej 100-150 mm.

Układ podstawy pieca - szorstki

Uwaga: murowane łóżko na fundamencie pod piecem jest ułożone z bandażem w rzędach i między rzędami w taki sam sposób jak pierwsze 2 rzędy murów konstrukcji pieca, patrz poniżej.

W celu połączenia gruboziarnistego stosuje się 3 rodzaje roztworów, patrz ryc. poniżej. Łóżko na fundamencie i komin są ułożone na zaprawie wapiennej, ponieważ łączy w sobie wystarczającą odporność na wysoką temperaturę i wilgoć, ale walkę należy układać tylko na całkowicie odpornej na wilgoć zaprawie cementowo-piaskowej. Piasek na gliniastym roztworze jest wysoce pożądany, aby wziąć górę lub wąwóz o szorstkich ziarnach. Konwencjonalna glina - zakupiony piec, gwarantowana zawartość tłuszczu i, co najważniejsze, czystość. Glinka samokopiująca, doprowadzona do pożądanej zawartości tłuszczu w piasku, na grubym murze jest mało przydatna.

Kompozycje rozwiązań murarskich do pieca grubego

W przypadku grubego muru stosuje się piec i jeśli, zgodnie z zamówieniem (patrz poniżej), zastosowano cegły szamotowe; Czerwony robotnik jest super jakościowy - jasnoczerwony (całkowicie wygrzany), bez plam spalonych, skrzywionych i obrzękłych. Cegła do formowania na sucho nie jest w ogóle odpowiednia. Kamieniarstwo budynku jest nierówne wzdłuż szlaku. zasady:

 • Jeśli jesteś niedoświadczonym piecem, każdy rząd muru układa się najpierw na suchym; Wykryte wady przycinania / rozłupywania cegieł są wyeliminowane.
 • Każda cegła przed stylizacją roztworu jest namaczana do momentu ustania pęcherzyków powietrza. Nie możesz uderzać wszystkich cegieł w beczułkę za pomocą whirligig!
 • Warstwę roztworu o grubości 5 mm nakłada się na łóżko i klepkę ułożonych cegieł.
 • Cegłę ułożoną gładko ze spadkiem kładzie się i przesuwa do poprzedniej, tak aby w szwie nie pozostały żadne pęcherzyki powietrza.
 • Cegła jest dociskana, aż szew zbiegnie się do 3 mm; Nie możesz uderzyć!
 • Między szamotem a zwykłym sprzęgłem początkowy szew wynosi 8-10 mm; po naciśnięciu - 6 mm.
 • Szew między cegłami a metalowymi łącznikami (patrz poniżej) wynosi 10 mm.
 • Wytłoczone z nadmiaru nadmiaru roztworu są usuwane za pomocą kielni (kielni).
 • Wykryte po zebraniu nadmiaru roztworu, rowki w szwach są wypełnione roztworem wgłębienia bez ruchów poprzecznych, ale nie przez zacieranie!

Ci, którzy wolą zapoznać się z samouczkiem wideo na temat układania pieców grzewczych i kuchennych, zobacz poniżej:

Wideo: murowanie pieca grzewczego i kuchennego

Nieprawidłowy montaż drzwiczek piekarnika

Osprzęt i kraty do trudnych zastosowań żeliwa; drzwiczki i zatrzaski - ze spódnicą montażową i otworami w niej pod wąskimi warkoczami. Stalowe łączniki spawane lub żeliwne z oczkami pod prostymi wąsami (ułożone wzdłuż odpowiedniej ściany pieca) są w tym przypadku nieodpowiednie. Ustaw drzwi / zatrzaski w taki sam sposób, jak na Rys. po prawej nie możesz być niegrzeczny; nie jest to zgodne z regułami pieca. Dla holenderskiej kobiety na 2,5 cegły w planie, który jest podgrzewany raz lub dwa razy w sezonie, może pójdzie, ale nie za bycie niegrzecznym.

Najpierw należy sprasować wąsy (drut - ocynkowane 2-3 mm), owijając go tak, aby się nie poruszał. Wciśnij najpierw nie napięty, załóż odpowiedni kąt (od końca wąsów do wewnętrznej strony muru powinna pozostać co najmniej 12 mm). Następnie delikatnie dokręć, delikatnie potrząśnij drzwiami / zatrzaskuj. Nie odszedłeś? To dobrze. Następnie, po drugie, musisz ciasno owinąć spódnicę sznurem z włókna azbestowego (lub włókna bazaltowego), a teraz po prostu włożyć go na swoje miejsce. Możesz także obejrzeć następujące filmy o instalowaniu akcesoriów w piekarniku.

Wideo: ruszt i talerz

Na poniższym rysunku zlecono zwykłą grotę dla sezonowej daczy lub tymczasowo zamieszkałego domu. Cecha - minimalne użycie cegieł szamotowych (podkreślonych wypełnieniem tekstur), bez których w przybliżeniu, ogólnie rzecz biorąc, trudno jest zarządzać, a nisza nad płytą grzejną. W chłodne dni przyspiesza gotowanie, a jeśli na zewnątrz jest już wystarczająco ciepło, nie pozwala na przegrzanie kuchenki podczas gotowania.

Porządek prostej letniej chałupy - szorstki

Na szlaku. Ryc. - Kolejność pojedynczego palnika jest niewielka i lekka, ale bardziej złożona, z połączonym systemem kanałów. Ta opcja jest bardziej przeznaczona na domek myśliwski lub willę, w której spędzają weekend zimą.

Kolejność gotowania w piekarniku - gruby do regularnego użytku

Dalej na ryc. - kolejność ogrzewania domu i gotowania zgrubnego z przełącznikiem na zimowy i letni kurs (dwukierunkowy). Ten piec jest dość skomplikowany, ale jest dość ekonomiczny zarówno w okresie zimowym, jak i letnim. Możliwość zamieszkania na stałe w willi lub w domku jednopokojowym.

Kolejność ogrzewania domu - piec do gotowania - szorstki z biegiem zimowym i letnim

Na szlaku. Ryc. - kolejność i rysunki ogrzewania zgrubnego - kaminopechey (drzwi do pieca mogą być szklane) dla domu z 2-3 pokojami. W 2-pokojowym to gruba jest umieszczona w molo, w 3-pokojowym - fasada w salonie i tył w 2 sąsiednich pokojach; Przegroda między nimi znajduje się z tyłu (z tyłu) pieca. Zgadzam się, 650 cegieł na piec grzewczy na dom z 3 pokojami, to trochę.

Kolejność pieca grzewczego jest zgrubna dla domu z 2-3 pokojami

Teraz - na ryc. poniżej schemat i zamówienie surowe z kanapą: płyta grzewcza w kuchni / korytarzu z łazienką; leżąc w salonie. Jest to już bardzo skomplikowany projekt dla doświadczonego producenta pieców. Aby ogrzać się w ciepłym czasie, kanapa jest pokryta puchowym łóżkiem itp., Aby pokój się nie przegrzał, ale wtedy okna w kuchni / korytarzu będą musiały zostać rozpięte, tk. przejście na kurs letni nie jest zapewnione.

Schemat i kolejność pieca grzewczego - gruba z kanapą

I wreszcie - szorstki, że tak powiem, akrobacja lotnicza, patrz Ryc. poniżej: dla domu z ogrzewanym poddaszem, na którym znajduje się dodatkowa tarcza z kanałami szachowymi (na pasku bocznym w prawym dolnym rogu). Ten piec może być również piecem kaflowym, jeśli weźmiesz szklane drzwi od drzwi pieca. Jest dwukierunkowy; ZLH na rysunkach - brama letniego kursu.

Zamówienia na 2-piętrowy piec grzewczy - surowe dla domu z ogrzewanym poddaszem

Komin surowca musi spełniać wszystkie zasady bezpieczeństwa przeciwpożarowego. Tutaj wystarczy zauważyć, że najlepszym kominem dla surowca jest kanapka, nie wymaga również dodatkowych robót związanych z budową kapitału.

Jeśli szorstki - twój pierwszy piec (co jest całkiem możliwe), nie spiesz się do budowy, najpierw zasymuluj na stole. Nagle pojawia się kilka dodatkowych pieniędzy - można kupić zestaw do modelowania pieców z schematami zamówień i plastikowymi klockami w skali, są one sprzedawane. Nie - cegły też na skalę można wyciąć z pianki. Następnie, w zależności od wybranej skali, symuluj szwy w murze za pomocą pasków grubego papieru lub cienkiego kartonu.

Jak zbudować piec z chropowatym domem

Do ogrzewania domów używa się obecnie całkowicie różnych elementów i urządzeń. Jednak najbardziej tradycyjny wybór to piec, który może pracować na różnych paliwach, a także może mieć różne rozmiary i inne parametry. Kominki mogą być tworzone, ale nie są przeznaczone do stałego ogrzewania budynku. Szczególnie często w prywatnych domach tworzone jest ogrzewanie pieców, ponieważ często buduje się je w dość dużych budynkach z dala od centralnego ogrzewania.

Również różne wersje pieca można wykonać samodzielnie, więc koszt tego procesu będzie minimalny.

Główne rodzaje urządzeń

Istnieje wiele rodzajów pieców, które różnią się różnymi parametrami. Najpopularniejsze są:

 • Rosyjski tradycyjny, który może być używany nie tylko do prywatnego domu, ale także do wanny lub innego małego budynku, który wymaga ogrzewania, i mogą być wyposażone w różne elementy do wygodnego snu lub gotowania;
 • Holenderski, który może być wykorzystywany wyłącznie do ogrzewania pomieszczeń;
 • gruba, co jest dość interesującą opcją, mają panel grzewczy i grzewczy, który pozwala na ich wykorzystanie do gotowania i jako system grzewczy.

Z czego powstają produkty, wyposażone w surowiec

Ten piec ma interesujące parametry i funkcje. Odnosi się to przede wszystkim do faktu, że najpopularniejszym materiałem do tworzenia konstrukcji jest cegła ceramiczna o doskonałych parametrach. Należą do nich doskonałe rozpraszanie ciepła, więc w domu taki sprzęt będzie zapewniają szybkie i równomierne ogrzewanie.

Materiał ten jest uważany za bardzo atrakcyjny, więc produkty z niego uzyskane doskonale pasują do każdego wnętrza. Szczególnie istotny jest piec, stworzony Własne ręce wykonane z ceramicznych cegieł, w stylu rustykalnym. Ten piec nadaje się do budynków z drewna.

Piece z surowca są zaawansowanymi konstrukcjami w porównaniu z elementami o prostym przepływie. Ale jednocześnie tworzenie ich własnymi rękami nie jest tak trudne, i ich bardzo urządzenie jest uważane za proste. Jednak aby uzyskać naprawdę dobrą i niezawodną konstrukcję, należy dokładnie postępować zgodnie z instrukcjami, a także mieć przynajmniej początkowy charakter umiejętności pracy z cegłami.

Aby wykonać wszystkie etapy samodzielnie, musisz mieć pojęcie, jakie elementy konstrukcyjne są zawarte w sprzęcie. Należą do nich:

 • Popielniczka, która jest specjalną komorą do przejścia powietrza. Zwykle tak odpowiedni do wielkości drzwi, co pozwala osobie regulować dopływ powietrza. Z reguły pomiędzy tym elementem pieca a komorą znajduje się kratka, w której odbywa się spalanie paliwa.
 • Topochnik jest najbardziej pracującą komorą przeznaczoną do załadunku i spalania paliwa są drzwi.
 • Konwektor pieca jest przedstawiony w postaci pionowo ustawionych kanałów, przez które przechodzi podgrzany gaz ze spalonego paliwa.
 • Grubość, która służy do gotowania, może mieć różne rozmiary i parametry.
 • Komin służy jako konwektor, ale jego głównym celem jest usuwanie spalin z pomieszczenia na ulicę. Ważne jest, aby miał drzwi, które umożliwiają czyszczenie rury, a także klapę.

Przed stworzeniem projektu należy opracować i opracować plan przyszłych urządzeń, a kwestię tę należy podchodzić z całą odpowiedzialnością i powagą. W końcu rysunki są podstawa do stworzenia samego pieca. Jeśli zawierają błędy lub braki, może to prowadzić do tego, że własnymi rękami uzyskamy projekt, który nie poradzi sobie z głównymi zadaniami, a także może być całkowicie niebezpieczne w użyciu.

Jakie materiały są wykorzystywane do tworzenia pieca

Możesz zrobić ten projekt z zupełnie innych materiałów. Należą do nich:

 • Cegła, która jest wykorzystywana do murowania, z niej powstają nie tylko piece, ale także kominki. Najlepiej wybrać cegłę ceramiczną, której wygląd zależy atrakcyjność ostatecznego projektu.
 • Glina i piasek, które są używane do tworzenia rozwiązań stosowanych do układania cegieł w domu.
 • Żeliwna kratka wykorzystywana do przechowywania paliwa może być używana zarówno do drewna opałowego, jak i do węgla.
 • Ruberoid, który pozwala ci tworzyć wysokiej jakości piec hydroizolacyjny.
 • Drzwi do różnych elementów konstrukcyjnych.

Aby zbudować dobry i niezawodny sprzęt, wszystkie materiały muszą być wysokiej jakości i piękne, dlatego ich wybór należy traktować bardzo poważnie.

Aby ten projekt nie był tak trudny, ważne jest, aby wiedzieć, jakie etapy powinny być produkowane i dla wszystkich trzeba zwrócić dużą uwagę:

 • Tworzony jest schemat przyszłego projektu. Rysunki mogą być generowane niezależnie lub przy pomocy specjalistów. Muszą zwracać dużo uwagi, ponieważ zależą od niezawodności i bezpieczeństwa ostatecznego projektu. Układ powinien zawierać wymiary i inne podstawowe parametry pieca, i wszystko powinno być w nim szczegółowo opisane. Nawet jeśli tworzone są standardowe kominki lub konstrukcje bez surowca, nadal muszą istnieć rysunki. Schemat jest zwykle tworzony za pomocą specjalnych programów komputerowych, jednak jeśli masz umiejętności i doświadczenie, możesz zrobić to na papierze.
 • Stwórz podstawę pieca. Ponieważ kominki i piece są najczęściej formowane z cegieł, powinny być instalowane tylko na solidnym i solidnym fundamencie. Powinien mieć optymalne wymiary i parametry dla pieca, który planujesz wznieść. Określa się miejsce budowy, wykopuje się rowek o wymaganej grubości i głębokości, następnie dno jest dobrze ubijane, a następnie układa się poduszkę z piasku i żwiru. Następnie wylewany jest betonowy roztwór, po czym wykop zostaje wypełniony cegłą. Uzyskany fundament należy pokryć materiałem pokryciowym w celu uzyskania wysokiej jakości izolacji. Wszystkie prace są łatwe do wykonania własnymi rękami bez żadnych problemów.
 • Tworzenie samych struktur. Piece i kominki są ułożone z cegieł ceramicznych i należy użyć zaprawy cementowej. Podczas tworzenia projektów w domu najlepiej używać podczas pracy z pudrem szamotowym, co nie pozwala na zbyt duże nagrzewanie powierzchni pieca podczas jego użytkowania. Piec można tworzyć za pomocą różnych rodzajów murów. Przed użyciem cegły powinny być przemoczone około 10 minut w wodzie. Podczas murowania ważne jest, aby zrobić tak, aby nie było pęknięć i przestrzeni, ale zbyt wiele zaprawy na zaprawę nie jest potrzebna, lub można uzyskać gorszej jakości i nierówny piekarnik.
 • Instalacja jest niegrzeczna. Na utworzonym rzędzie cegieł umieszcza się ciało podduvali, i drzwi są do niej przymocowane. Najlepiej jest owijać wszystkie elementy sznurka z azbestu, a następnie wstawić jeszcze 4 ceglane rzędy. Jest to konieczne, aby zamknąć drzwiczki piekarnika. Ponadto ruszty są montowane, a po ułożeniu ostatniego rzędu cegieł można zacząć instalować płytę, która Pasuje do rozwiązania.
 • Instalacja komina, która zwykle wychodzi z rury. Ważne jest użycie bariery termicznej w miejscu, w którym element przechodzi przez ścianę.

W związku z tym utworzenie pieca z grubymi własnymi rękami jest dość proste, a jednocześnie tworzy strukturę, która będzie służyć do skutecznego ogrzania całego domu oraz do przyjemnego i łatwego gotowania.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

+ 17 = 25