Wzmacniacz do TV

Wzmacniacz do TV

Wzmacniacz do anteny telewizyjnej

Urządzenie służy do poprawy jakości odbioru kanałów telewizyjnych na antenie. Z reguły wzmacniacze są używane w zakresie decymetrów lub liczników, ale mogą być instalowane w znacznej odległości od odbiornika.

Aby zwiększyć poziom odbioru sygnału przez antenę, do niego podłączony jest wzmacniacz. Jest to przydatne w przypadkach, gdy odległość od telecentrum do odbiornika jest znaczna lub wybrano nieodpowiedni model kabla lub anteny satelitarnej. Korzystając z urządzenia, można znacznie poprawić jakość obrazu wyświetlanego przez telewizor. Prawidłowe jest rozważenie instalacji tego urządzenia bezpośrednio obok odbiornika, ponieważ sygnał dochodzący z niego przez kabel stopniowo się zmniejsza. Jednak w warunkach odbioru dalekiego zasięgu nie ma sensu ze wzmacniacza, który jest blisko.

Wzmacniacze do anteny telewizyjnej mają różne parametry i mogą być szerokopasmowe, wielopasmowe i zasięgowe. Ponadto, doskonałe typy urządzeń są zaprojektowane do odbioru dalekiego i bliskiego, instalowane obok odbiorników ulicznych i pokojowych. Charakterystyczne cechy różnych typów urządzeń:

 1. Internet szerokopasmowy. Ten typ wzmacniacza antenowego dla telewizji ma na celu poprawę odbioru obrazów na wielu telewizorach (często instalowanych w budynkach mieszkalnych, wejściach). Model szerokopasmowy może działać zarówno w pasmach DMV, jak i MB.
 2. Zakres. Dzięki nim możesz odbierać sygnał ze zdalnych stacji. Modele zasięgu poprawiają odbiór, eliminując hałas.
 3. Multi-band. Zapewnia lepszy obraz telewizyjny z odbiorników zainstalowanych na wysokich masztach. Używaj instrumentów wielozakresowych w warunkach małych systemów zbiorowego odbioru.

Jak wybrać wzmacniacz sygnału do telewizora

Współczesny rynek reprezentuje wiele różnych modeli, dlatego wielu właścicieli ziemskich ma trudności z ustaleniem, które urządzenie lepiej do nich pasuje. Aby dokonać właściwego wyboru, należy wziąć pod uwagę kilka ważnych parametrów:

 1. Współczynnik zysku. Należy go obliczyć na podstawie przybliżonej odległości między telewizorem a źródłem sygnału (wieża). Nie powinna przekraczać 150 km. W odległości nie większej niż 10 km wzmocnienie sygnału nie jest konieczne, wystarczy wybrać odpowiednią antenę. Jeśli odległość między domem a źródłem ponad 10 km, nie jest konieczne, aby kupić urządzenie z wyższym współczynniku niż jest to konieczne - będzie to prowadzić do przeciwnego efektu i zamiast wysokiej jakości zdjęć będzie można zobaczyć nowe niedogodności.
 2. Typ anteny. Na przykład modele swa są odpowiednie dla odbiorników kratowych, które działają w zakresie częstotliwości od 49 do 790 MHz. Niektóre z najpopularniejszych nowoczesnych modeli Locus są doskonale kompatybilne ze wzmacniaczami, takimi jak LSA.
 3. Zakres częstotliwości. Udanym rozwiązaniem dla konwencjonalnego odbiornika zewnętrznego (który odbiera fale o dowolnej częstotliwości) będzie instalacja modelu szerokopasmowego, ale bardziej jakościowy wynik jest pokazany przez urządzenie, które działa tylko w pewnym zakresie.
 4. Współczynnik hałasu. Im niższy parametr, tym lepszy obraz na ekranie telewizora.

Ogromny wybór urządzeń, które poprawiają sygnał odbiorników telewizyjnych, prezentowany jest w sklepach internetowych, punktach sprzedaży elektroniki, hipermarketach z odpowiednimi działami. Cena tych urządzeń jest bardzo różna i zależy nie tylko od parametrów, ale również od regionów, w których sprzedaje się wzmacniacz do anteny telewizyjnej. Średni koszt popularnych modeli:

 • Alkad - od 800 rubli;
 • Luxmann - od 550-600 rubli;
 • Lance - od 700 rubli;
 • Planar - od 2000-2300 rubli;
 • Surmount - od 600 r.

Jak samodzielnie wykonać wzmacniacz sygnału telewizyjnego

Antena pokojowa ze wzmacniaczem pozwala uzyskać lepszy obraz na ekranie telewizora, zminimalizować zakłócenia i znaleźć więcej kanałów. Nie ma konieczności kupowania urządzenia, ponieważ nie jest to bardzo trudne dla samego siebie przy użyciu puszek po piwie. Wzmacniacz anteny telewizyjnej tego typu jest wykonywany w ciągu 10-15 minut i działa idealnie. Aby go utworzyć, potrzebujesz:

 • kabel zasilający;
 • wtyczka;
 • 2 puszki z cynami;
 • śrubokręt;
 • 2 śruby;
 • taśma / taśma klejąca;
 • kij (stary drewniany pędnik).

Schemat tworzenia urządzenia dla dvb:

 1. Podłącz puszki po piwie i patyk z taśmą, zapewniając odległość między puszkami około 7-7,5 cm .Jeżeli banki mają pierścienie, a następnie przymocuj kabel lepiej do nich.
 2. Wkręcić śruby samogwintujące, obrać końce kabla i przykręcić śrubami.
 3. Za pomocą taśmy klejącej podłącz kij i kabel, aby nadać odbiornikowi stabilność.
 4. Przykryj słoiki dużą plastikową butelką z odciętym dnem i szyjką. W środku pojemnika zrób otwór, przez który możesz rozciągnąć kabel.
 5. Kiedy urządzenie zostanie zmontowane, wlać trochę wrzątku na nylonową butelkę, co pomoże zmienić kształt plastiku i zapewnić większą szczelność otworu.
 6. Podłącz urządzenie i skonfiguruj. W razie potrzeby projekt można poprawić, dodając kilka sekcji.

Ponieważ kanały telewizyjne znajdują się w zakresie DMV, nie ma potrzeby symetryzacji. Opór falowy wibratora półfalowego wynosi od 72 do 76 Ω, co doskonale zgadza się z kablem. Aby dostosować odbiornik, musisz dostosować odległość między bankami. Wraz ze wzrostem średnicy drutu (banki) wzrasta szerokość pasma sygnału.

Jak poprawić swój sygnał telewizyjny

Systemy telewizji kablowej i nadawania telewizyjnego rozwijają się co roku. Jednak pomimo szybkiego rozwoju sieci i rozszerzonych możliwości sprzętu telewizyjnego, jakość obrazu na ekranie telewizora jest niska. Wynika to z faktu, że odbiór sygnału telewizyjnego anteny zależy od różnych czynników: poprawnej instalacji, wyglądu i kształtu urządzenia, odległości od wzmacniacza. Zwiększenie jakości wynikowego obrazu pomoże autonomiczne urządzenie wzmacniające lub zastąpienie odbiornika mocniejszym urządzeniem. W tym przeglądzie rozważymy, jak wzmocnić słaby niestabilny sygnał anteny telewizyjnej.

Jakie czynniki wpływają na pogorszenie sygnału telewizyjnego

Przed przystąpieniem do badań nad nowościami inżynierii radiowej należy przeanalizować, dlaczego poziom funkcjonowania odbiornika jest niski. Przyczynami zakłóceń i niskiej jakości obrazu mogą być:

 • istotne usunięcie domu z przekaźnika;
 • zły wybór anteny telewizyjnej;
 • wysoki poziom naturalnego hałasu;
 • przeszkody zewnętrzne do odbioru sygnału: wieżowce, drzewa, konstrukcje przemysłowe;
 • awaria kabla;
 • niewłaściwa orientacja nadajnika;
 • obecność w pobliżu anteny metalowych przedmiotów zdolnych do przewodzenia prądu;
 • dystrybucja sygnału telewizyjnego do kilku odbiorników;
 • przestarzała technologia.

Sposoby zwiększenia mocy anteny telewizyjnej

 1. Zmień lokalizację anteny. Z reguły jest skierowany na bok wieża nadawcza.
 2. Nabycie wzmacniacza antenowego. Są to urządzenia elektryczne, które łączą się bezpośrednio z anteną i dają impuls do poprawy odbieranego sygnału.
 3. Rozwiń liczbę anten, aby uzyskać wyraźniejszy obraz w najwyższej pozycji.
 4. Zmień urządzenie na mocniejszą antenę dla telewizora.
 5. Usuń wszystkie obiekty i metalowe przedmioty, które mogą zakłócać przyjęcie sygnału telewizyjnego.
 6. Sprawdź kabel telewizora pod kątem ciągłości. W przypadku zwarcia lub pęknięcia, zmień go na nowy. Aby uzyskać sygnał jakości, ważne jest, aby wybrać odpowiedni kabel.
 7. Utwórz efekt matryca antenowa w fazie (ATS). Polega ona na tym, że identyczne odbiorniki tworzą złożony system, który działa na wspólnym dopasowanym obciążeniu, tak że fazy sygnału są takie same.

Wiedząc, jak poprawić sygnał telewizyjny, możesz zminimalizować zakłócenia obrazu na ekranie i cieszyć się wysokiej jakości wyświetlaniem, niezależnie od odległości od centrum telewizyjnego.

Wzmacniacz antenowy

Zalety i wady wzmacniaczy antenowych

Podobnie jak wszystkie urządzenia radiowe, urządzenia mają swoje plusy i minusy. Zalety wzmacniaczy antenowych to:

 • nawet słaby sygnał telewizyjny jest odbierany przez urządzenie;
 • minimalna wartość szumów;
 • poprawa sygnału w szerokim paśmie częstotliwości kilku pasm falowych.

Główne wady, które mogą napotkać użytkownicy:

 • przeciążenie urządzenia potężnymi sygnałami w zakresie mierników MV (49-230 MHz);
 • samo-wzbudzenie wzmacniacza;
 • urządzenie jest podatne prądy wyładowań elektrycznych pioruna;
 • Straty pasywne występują na wyjściu.

Wzmacniacz antenowy własnymi rękami

Możesz zaprojektować proste urządzenie, które wzmacnia sygnał telewizyjny do telewizora własnymi rękami. Takie urządzenie ma niskie zużycie energii, nie powoduje znacznych zakłóceń i ma zakres częstotliwości do 900 MHz. Wzmacniacz niskonapięciowy o mocy 2,7-5,5 V zużywa prąd 3 mA, działa bardzo cicho.

Zasada działania jest następująca. Wprowadzane jest napięcie "1", które wyświetlane jest na chipie. Dzięki rezystorowi R1 powstaje przesunięcie do obszaru roboczego. Jest podłączony do wejścia "2". Na wyjściu "6" przychodzi sygnał wejściowy, podczas gdy wzmocniony jest usuwany z węzła "3" i jest wysyłany do odbiornika. Jeśli mikroukład jest prawidłowo zmontowany, nie ma potrzeby konfigurowania go. Przy okazji, możesz również zrobić antenę do telewizora własnymi rękami.

Jak wybrać wzmacniacz anteny

Aby prawidłowo dobrać wzmacniacz antenowy, należy zwrócić uwagę na następujące parametry.

 1. Odległość od wzmacniacza. Wskaźnik ten powinien znajdować się w odległości 10-150 km.
 2. Zakres częstotliwości.
 3. Poziom sygnału na wyjściu urządzenia. Optymalna opcja to 100 dB na mikrowolt.
 4. Zysk z urządzenia. Powinno to wynosić co najmniej 40 dB.
 5. Typ urządzenia, dla którego chcesz wzmocnić sygnał telewizyjny.
 6. Współczynnik hałasu. Zaleca się nie przekraczać tego parametru o więcej niż 3 dB.
 7. Pobór prądu. Optymalna wartość to 30-60 mA.
 8. Lokalizacja: na odbiorniku lub w pobliżu urządzenia.

Zwróć uwagę! W przypadku telewizji cyfrowej preferowane jest urządzenie o wartości 5 V. Jeśli wybierzesz cyfrową przystawkę DVD-T2 z tym parametrem, nie musisz kupować zasilania wzmacniacza antenowego.

Aby poprawić jakość obrazu na rynku urządzeń elektronicznych, sprzedawane są różne wzmacniacze. W urządzeniach można regulować wzmocnienie. Większość urządzeń ma wiele wyjść do podłączenia do wielu telewizorów.

Modele do wzmacniania sygnału telewizyjnego

 1. Televés 5523. Włoska firma wprowadziła udoskonalone urządzenie z 5 wyjściami. Ze względu na wysoki zysk 16 dB, urządzenie radiokomunikacyjne zmniejsza poziom stabilnego szumu, zakłóceń telewizyjnych. Urządzenie działa z oddzielnego źródła zasilania, które jest zawarte w przyrządzie.

Modele do wzmacniania sygnałów naziemnych i satelitarnych

 1. Gecen A05-02. Przyrząd zwiększa poziom sygnału do 19-21 dB. Zakres częstotliwości pracy dla telewizji satelitarnej w zakresie 950-2400 MHz, naziemny - 5-950 MHz. Zasilanie wzmacniacza szerokopasmowego Gecen A05-02 jest dostarczane przez kabel koncentryczny z odbiornika satelitarnego (więcej informacji na temat instalowania telewizji satelitarnej). Aby uzyskać mocniejszy sygnał z telewizora na antenie, zakupiono dodatkowe źródło zasilania.

Różne czynniki mogą negatywnie wpływać na poziom sygnału telewizyjnego. Nowoczesne urządzenia radiotechniczne pomagają ją zwiększyć. Mają wiele zalet: mobilność, wysoki zysk i duży wybór modeli. Dzięki wspólnej pracy anteny i wzmacniacza można oglądać telewizję w dobrej jakości.

Ocena najlepszych telewizorów 2017 roku, zalety i wady optymalnych modeli. Porównanie cen, opis funkcji i cech technicznych telewizorów różnych marek.

Jak wybrać najlepszy wzmacniacz antenowy do telewizora

Aby antena telewizyjna lepiej wychwyciła sygnał, do niego podłączony jest wzmacniacz. Wzmacniacz antenowy pomaga, jeśli odległość do centrum TV jest bardzo duża lub masz słabą, nieprawidłowo wybraną antenę. Innymi słowy, poprawia jakość odbieranego sygnału, a telewizor odbiera sygnał znacznie lepiej. Szczególnie często urządzenia wzmacniające sygnał telewizyjny są instalowane na niższych piętrach wieżowców i na obszarach wiejskich.

Pożądane jest ustawienie wzmacniacza antenowego bezpośrednio na antenie lub w jej pobliżu, chroniąc urządzenie przed opadami atmosferycznymi. Jeśli umieścisz go w pobliżu telewizora, sygnał z szumem zostanie wzmocniony i nie uzyskasz normalnego obrazu.

Zasilanie może być zapewnione przez kabel antenowy. Obecnie kable koncentryczne są używane w celu zapewnienia transmisji sygnału o najniższym tłumieniu. W razie potrzeby zasilacz można podłączyć osobno i umieścić w pokoju. Niektóre urządzenia poprawiające sygnał są chronione przed niekorzystnymi zjawiskami naturalnymi. Nie boją się zakłóceń elektromagnetycznych.

Wiele osób jest zainteresowanych tym, jak wybrać wzmacniacz antenowy do telewizora, aby przestał padać śnieg, a obraz był wyraźny. Aby dokonać właściwego wyboru, musisz znać przynajmniej kilka parametrów:

 • odległość do najbliższej stacji nadawczej;
 • jaki zakres częstotliwości potrzebujesz?
 • rodzaj anteny, którą już masz.

W zależności od odległości od centrum telewizyjnego, musisz wybrać urządzenie do telewizora z odpowiednim wzmocnieniem. Maksymalna odległość może wynosić około 150 km. Jeśli odległość do stacji nadawczej jest mniejsza niż 10 km, nie jest zainstalowany wzmacniacz antenowy telewizora, odpowiednio dobrana antena.

Aby ścigać wysokie wzmocnienie nie jest konieczne, ponieważ takie urządzenia mogą samo się podniecić, wytwarzają silne dźwięki.

Jest tak w przypadku, gdy ważne jest poznanie miary. Z tego samego powodu wiele modeli wzmacniaczy o różnych właściwościach jest produkowanych z tych samych anten. Istnieją specjalne tabele, które ułatwiają wybór urządzenia, a doświadczony mistrz, znając warunki przyjęcia, nie będzie to trudne.

Jeśli zainstalujesz wzmacniacz szerokopasmowy na uniwersalnej antenie, uzyska on pełen zakres dostępnych programów telewizyjnych. W większości przypadków właśnie to robią.

Wzmacniacze mogą być szerokopasmowe, jak już wspomniano, zakres i wielozakresowy, zaprojektowany do odbioru dalekiego i dalekiego, mogą wzmacniać sygnał z telewizji kablowej, dystrybuować go do kilku telewizorów.

Na zewnętrznych antenach kratowych typu "polskiego" instaluję wzmacniacz antenowy dla telewizora swa. Działają w zakresie 49-790 MHz. Wybierając taki instrument, należy zwrócić uwagę na kształt szumu - powinien on być jak najmniejszy. W tym samym czasie wzmocnienie nie powinno być maksymalne. Jest wybierany w taki sposób, że sygnał docierający do wejścia telewizora daje obraz jakościowy. Istnieje wiele modeli swa, możesz wybrać ten, który potrzebujesz, zadając więcej szczegółów na temat jego cech.

Większość urządzeń jest zmontowana na dwóch tranzystorach i jest włączana w obwodzie ze wspólnym nadajnikiem. Niektóre obwody zawierają dwa lub cztery dodatkowe tranzystory, ale istnieje opinia, że ​​wzrost kaskady nie prowadzi do znaczącej poprawy wydajności.

Antena telewizyjna Locus jest powszechnie znana. Jeśli z jakiegoś powodu się nie powiedzie (uderzenie pioruna, złe uszczelnienie, starzenie się elementów itp.), Możesz zainstalować wzmacniacz antenowy LSA, a tym samym wznowić jego obsługę. Modele z serii L są często używane i są instalowane na pasywnych i aktywnych antenach.

Produkowane są wzmacniacze Alkad z dwoma lub czterema wyjściami, dzięki czemu można podłączyć kilka telewizorów. W niektórych modelach można regulować wzmocnienie oraz zakres fal mierniczych i decymetrowych.

Litewska firma Terra produkuje wzmacniacze wielozakresowe, które mogą dodawać sygnały z kilku anten, są też urządzenia tej firmy z kilkoma wyjściami.

Zasilacz jest zwykle dołączany do wzmacniacza telewizora. Jego pobór mocy wynosi około 10 W, jest podłączony do sieci. Urządzenie może być wbudowane, o małych rozmiarach, w którym stabilizację napięcia przeprowadza się za pomocą modulacji szerokości impulsu. Ponadto na transformatorach znajdują się osobne, kłopotliwe bloki, ale są stopniowo zastępowane.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

21 − 17 =