Woliera uliczna dla psa

Woliera uliczna dla psa

Contents

Wszystko o zwierzakach

Wybór, opieka i utrzymanie zwierzaka

Wybór, opieka i utrzymanie zwierzaka

Jak wynająć pokój w wspólnym mieszkaniu tutaj

Drenażowy system odwadniania wokół piwnicy - stroidom-shop.ru

Woliera dla psów własnymi rękami

Wiele ras psów, choć mogą mieszkać w mieszkaniu miejskim, ale nadal woli życie na ulicy, na przykład husky. Aby to zrobić, kup przestronną wolierę, ale pójdziemy w drugą stronę i spróbujemy zrobić to samemu, oszczędzając w ten sposób znaczną ilość pieniędzy. Woliera dla psa z własnymi rękami jest prawie mocą wszystkich, najważniejsze jest prawidłowe sporządzenie planu działania i zakup wysokiej jakości materiałów budowlanych.

Własna obudowa

Klatki uliczne mogą być również wymagane, jeśli musisz odizolować psa na jakiś czas (przyjdź gości, choroby lub w celu ochrony terytorium). Przede wszystkim określamy lokalizację struktury. Zasady są proste:

 • Nie najodleglejszy kąt, ponieważ pies musi obserwować, co się dzieje;
 • Nie jest konieczne umieszczanie woliery blisko płotu, ponieważ łatwiej będzie drażnić przechodniów.

Zainstaluj go gdzieś pośrodku placu, wzdłuż ścieżki prowadzącej na ganek domu. Pies musi koniecznie zobaczyć wejście na terytorium kraju.

Lokalizacja obudowy

Następnie określ rozmiar struktury, w zależności od wielkości psa:

 • Wzrost w kłębie jest mniejszy niż 50 cm - minimalna powierzchnia obudowy to 6 metrów kwadratowych. metrów;
 • Wzrost do 65 cm - 8 kwadratowych. metrów;
 • Wzrost o ponad 65 cm - powierzchnia co najmniej 10 metrów kwadratowych. metrów.

Wysokość struktury nie powinna uniemożliwiać zwierzęcia stania na tylnych nogach, to jest na dwa metry. Jeśli suka planuje tam mieszkać, rozmiar powinien być nieco zwiększony, około pół razy - mogą to być szczenięta.

Oczywiście struktura powinna być bardzo mocna, niezawodna, nie bać się śniegu i ciepła, dlatego materiały wybierają najlepszą jakość. W celu wybrania wyposażenia do montażu w bramce, zaprojektowanego do wykonania na ulicy, jeśli nie ma ich w sklepie, należy skontaktować się z fabryką sprzętu (na przykład tutaj).

Obudowa powinna składać się z trzech stref - miejsca do spania, platformy i platformy. Miejsce do spania to zwykle pudełko wewnątrz pomieszczenia, aby zwierzę mogło się tam ukryć w deszczu lub przeziębieniu.

Proces budowy

Podłoga musi być uniesiona nad ziemią - aby nie gniła i nie zachodziła pleśń. Deski są przymocowane do lameli najlepiej za pomocą śrub, ponieważ gwoździe mogą w końcu zacząć opuszczać, a pies zranić łapy. Dlatego zaleca się zrobić małe nachylenie do przodu, aby odprowadzić wodę. Dach jest również przechylony. Ściana tylna lepiej jest głucha, a przednia i boczna część prętów lub siatki metalowej (co nie jest zalecane), aby zapewnić psu dostateczny widok.

Wszystkie drzwi powinny otwierać się tylko wewnątrz obudowy!

Po wyprodukowaniu pomieszczenia dokładnie sprawdź, czy nie ma zadziorów metalowych, zbyt małych śrub, zardzewiałych części metalowych. Wstaw ciepły koc do pudełka, obok niego umieść miseczki z wodą i jedzeniem. Pies nie powinien czuć się jak w więzieniu, tworzyć przynajmniej małą przytulność.

I pamiętajcie - jesteśmy odpowiedzialni za tych, którzy oswoili!

Woliera dla psów własnymi rękami dla rasy Husky

Jeśli znajdziesz błąd w tekście, wybierz tę sekcję za pomocą myszy i kliknij Shift + Enter lub Kliknij tutaj. Dziękuję

Powiązane posty

Cechy zawartości świnek morskich

W domu, w którym przebywają małe dzieci, prędzej czy później są też domowe.

Profilaktyka i kontrola roztoczy u psów

Po przejściu zwierzęcia istnieje prawdopodobieństwo znalezienia kleszcza. Wiele.

Jak ważne jest, aby dzieci były bliżej zwierząt - o przydatności kontaktowych ogrodów zoologicznych

Dziecko i zwierzę to nie cud! To góra emocji, odkryć, radości.

Zwierzęta dla alergików - kogo dostać?

Jeśli rodzina ma uciążliwość: dziecko wykazywało alergię.

Rośliny niebezpieczne dla życia zwierząt domowych

Bez wątpienia obecność świeżych kwiatów w naszym domu sprawia, że ​​wiele.

Jeden komentarz do "Aviary dla psa własnymi rękami"

Czytałem twój artykuł o klatkach i bardzo mi się to podobało. Wszystko w tej sprawie, krótko i zwięźle. Powiedz mi, proszę, jak możesz się z tobą skontaktować. Jest kilka pytań.

Dodaj komentarz Anuluj odpowiedź

Etykiety

Dzięki za błąd! W niedalekiej przyszłości zostanie to poprawione.

Jak zrobić ptaszarnię dla psa własnymi rękami

Wraz z potrzebą zbudowania przestronnej ptaszarni dla psa, istnieje wiele problemów: robienie domu areny lub ulicy, jakie materiały są lepsze w użyciu, jak wybrać optymalną wielkość budynku, tak aby zwierzę nie było zatłoczone. Dowiedz się, co należy uwzględnić podczas projektowania, a proste zalecenia i instrukcje krok po kroku dotyczące budowy wszystkich elementów konstrukcji bez wyjątku pomogą poradzić sobie z zadaniem bez profesjonalnej pomocy.

W zależności od lokalizacji woliery zlokalizowane są gatunki domowe i uliczne. Typ, który będzie odpowiedni dla zwierzaka, jest wybierany na podstawie możliwości stoczni, warunków klimatycznych, rasy, płci i wieku zwierzęcia.

Mieszkania uliczne dla dużych psów

Zewnętrzna obudowa służy zwierzęciu jako pełnoprawny dom. Główne funkcje, jakie powinna spełniać psiarnia uliczna dla psów:

 • ochrona zwierzaka przed złymi warunkami pogodowymi;
 • ograniczenie terytorium dla wolnego wybiegu;
 • zaspokojenie potrzeb zwierzęcia w jego domu;
 • zapewnienie bezpieczeństwa psa.

Aby ukryć zwierzę przed deszczem lub śniegiem, konieczne jest wykonanie baldachimu lub dachu, nie licząc tylko na stoisku. Jeśli opady są dość obfite i długie, zwierzę może znajdować się w schronie, nie ograniczając się do jednego metra kwadratowego. Klatki zimowe powinny być kapitalizowane, aby pies nie zamarzł. Często stosuje się różne systemy grzewcze.

Nie wszyscy właściciele są zachwyceni pomysłem, że pies będzie mógł swobodnie chodzić po witrynie bez ograniczeń. Duże rasy mogą powodować niedogodności. Woliera rozwiązuje ten problem całkowicie. Zwierzę może przebywać w domu przez całą dobę z rzadkim spacerem poza terytorium, a czasami właściciele zamykają psa tylko na noc lub gdy oczekują przybycia obcych do domu.

Jednym z głównych wymagań, które są nałożone na mieszkania psów - obecność spaceru. Jest to przestronny, nie zagracony plac zabaw na świeżym powietrzu, do którego zwierzę ma swobodny dostęp. Ptaszarnia z podestem pozwala psu nie pozostawać w zamknięciu przez cały dzień. W obecności spaceru wygodnie jest trenować zwierzaka.

Psy są zwierzętami domowymi. Potrzebują hodowli i terytorium, którym ufają. Przestronna ptaszarnia dla dużego psa nie jest postrzegana przez nią jako klatka, zwierzę jest całkiem wygodne, ale tylko wtedy, gdy przestrzegane są normy konstrukcyjne.

Budując klatki dla dużych psów, zwykle używaj drewna lub metalu. Materiały te są wystarczająco mocne, aby wytrzymać nacisk dorosłego zwierzęcia, a ponadto, z zachowaniem norm działania, arena ta będzie trwać długo.

Ptaszarnia dla psa w domu jest po prostu niezbędna, jeśli:

 • twoje zwierzę ma szczenięta;
 • w mieszkaniu mieszka pies rocka;
 • w domu były inne zwierzęta lub małe dzieci.

Suka Oshchenivaya potrzebuje ustronnego miejsca, gdzie będzie pewna bezpieczeństwa swojego potomstwa. Takie miejsce może stać się pomieszczeniem pokojowym. Ponadto, małe dorosłe szczenięta są bardzo aktywne i często rozdzierają się podczas gry, łamią i obgryzają wszystko, co napotyka ich oczy. Zanim szczenięta zostaną przekazane nowym właścicielom, warto zachować je na arenie.

Często w apartamentach można znaleźć woliery dla małych psów. Mieszkając w takim "domu", zwierzę przyzwyczaja się do tego, że jedzenie, miejsce na toaletę, kanapa jest zawsze w jednym miejscu. Kiedy nawyk zostanie opracowany, pies nie pozostawi śladów w różnych zakątkach pokoju, ale przyzwyczai się do zamówienia.

Jeśli twój ulubiony pies uważa siebie za mistrza domu, to wraz z pojawieniem się innego psa lub na przykład kota, zwierzę może zacząć być zazdrosne, nerwowe i protestować. To samo dotyczy rodzin, w których dziecko się urodziło - czasami czworonożny gość nie reaguje natychmiast odpowiednio. Aby chronić nowych lokatorów w domu i pomóc zwierzętom dostosować się do nowych warunków, zaleca się wyposażenie domu w psa.

Prosta woliera dla psa ma postać ogrodzenia, które można zainstalować w dowolnym miejscu pokoju, a jeśli to konieczne - przenieść lub zebrać. Na takiej arenie będą wygodne dla szczeniąt, które nie mogą wyjść ani przeskoczyć przez płot. Podczas gdy ich matka będzie mogła wejść lub opuścić arenę.

Woliera komórka ogranicza przestrzeń dla zwierzęcia nie tylko na bokach, ale także na górze. Nie da się samodzielnie wyjść z takiej bariery. Są one stosowane do krótkotrwałego utrzymania średnich ras lub do stałego pobytu małych zwierząt.

Woliera w mieszkaniu wykonana jest głównie z drewna, metalu lub tworzywa sztucznego. Konstrukcje i rozmiary są różne, ale musi być miejsce do jedzenia i picia. Małe psy i szczenięta potrzebują tacki wewnątrz ogrodzenia.

Rozmiar klatek - wymagania i obliczenia

Aby zbudować własną wolierę dla swojego psa, przygotuj rysunek z wymiarami. Więc łatwiej będzie Ci określić odpowiednią ilość materiałów budowlanych. Wymiary dobierane są zgodnie z ogólnie przyjętymi standardami opracowanymi przez doświadczonych hodowców psów. Musisz także skupić się na rasie swojego zwierzaka, niektóre z nich wymagają indywidualnego podejścia.

Wielkość ogrodzeń zależy od wymiarów psa, jego rasy, liczby zwierząt mieszkających jednocześnie na tym samym terytorium. Oczywiście woliera dla małego psa może być znacznie mniejsza niż budynek dla przedstawiciela dużej rasy. Przybliżone standardy, które są pożądane w celu spełnienia:

 • psy, wysokość powyżej 65 cm w kłębie - powierzchnia pomieszczenia wynosi nie mniej niż 10 m 2;
 • od 50 do 65 cm w kłębie - powierzchnia od 8 m 2;
 • wysokość mniej niż 50 cm - od 6 m 2.

Woliera dla kilku psów lub dla mamy ze szczeniętami powinna być bardziej przestronna. Dla dwóch osób dorosłych odpowiednie będzie ogrodzenie o wartości 1,5 razy większej niż norma na jeden kwadrat. Możesz zbudować oddzielne stanowisko dla każdego ze zwierząt, a możesz ograniczyć się do jednego dość przestronnego pokoju, w którym jest wystarczająco dużo miejsca dla wszystkich.

Ptaszarnia dla przeciętnego psa musi mieć trzy strefy:

 • zimowa droga (kabina lub inne pomieszczenie);
 • otwarta część padoku;
 • część spaceru pod markizą.

Jedna połowa spaceru powinna znajdować się na platformie, a druga na otwartym terenie. Dzięki takiemu rozkładowi terytorium czworonożny przyjaciel może chodzić w każdą pogodę, jeśli jest taka potrzeba, wygrzewać się na słońcu lub ukrywać przed gorącem lub deszczem pod dachem.

Obliczanie powierzchni w zależności od rasy

Wymiary należy dobierać, biorąc pod uwagę charakterystykę rasy. Ogromne klatki dla psów będą radością dla aktywnych dużych zwierząt, podczas gdy małe rasy zaczną odczuwać dyskomfort.

Woliera dla psów karłowatych nie może być miejscem zamieszkania przez cały rok. Rasy te nie hibernują na ulicy w warunkach naszego klimatu. Ta cela może służyć jako tymczasowe ogrodzenie do chodzenia zwierzaka na podwórku, a także może być zainstalowane w mieszkaniu.

Duże rasy wymagają specjalnego podejścia do organizacji mieszkań. W małej lub zbyt małej wolierze zwierzę będzie czuć się niekomfortowo, co może mieć wpływ na jego zdrowie i charakter. Wymiary alabai powinny odpowiadać standardom dla dużych psów. Dbaj o wysokość ogrodzenia. Pies może przeskoczyć przez płot o wysokości do 3 metrów.

Oddzielna aleja zasługuje na wolierę dla psów husky. Ta rasa wyróżnia się swoją działalnością. Trzymanie husky w domu jest niepożądane - potrzebuje przestrzeni i miejsca do chodzenia. W kłębie łuski średnio wzrastają do 60 cm. Ale dla nich lepiej jest wyposażyć ogrodzony teren w większy obszar - około 10-15 kwadratów. Prostokąt o proporcji 2: 3 jest uważany za najlepszą opcję dla ogrodzenia Husky.

Popularna szopka również woli mieszkać na dziedzińcu w specjalnie wyznaczonym miejscu. Osłonka dla jenota musi mieć co najmniej 6 kwadratów, ogrodzonych zarówno z góry, jak iz dołu. Istnieje duże prawdopodobieństwo, że zwierzę będzie chciało opuścić klatkę i zacząć kopać ziemię pod ścianą. Musisz być pewien, że zwierzę nie będzie gryźć materiału szermierki i nie złamie go.

Wykonujemy ptaszarnię dla psa własnymi rękami

Aby zrobić ptaszarnię dla psa własnymi rękami na podwórku, musisz przemyśleć wszystkie szczegóły. Rozpoczyna się od wyboru, obliczenia i zakupu materiałów budowlanych. Następnie musisz zadbać o fundament, podstawę, ramę, ogrodzenie i dach. A kiedy sama konstrukcja jest gotowa, musisz rozwiązać problem z instalacją podajnika i przydzieleniem miejsca na toaletę.

Wybór materiałów do budowy

Kiedy już zdecydujesz się na lokalizację i rozmiar, nadszedł czas, aby wybrać materiał, który ma stanowić obudowę dla psa. W przypadku konstrukcji stacjonarnej zalecane jest ustawienie co najmniej jednej pustej ściany (z cegły lub drewna), a reszta - kratownicy. Często, aby zaoszczędzić miejsce i materiały budowlane, ogrodzenie jest przymocowane do domu lub ogrodzenia.

Ściany kratownicowe mogą być:

 • z siatki;
 • z metalowych prętów;
 • elementy kute;
 • z rur ocynkowanych.

Mesh-rabitsa nie jest uważana za najlepszą opcję - zwierzę może uszkodzić zęby, próbując obgryzać płot. Jest to jednak tani materiał, dzięki któremu jest łatwy i szybki w użyciu. Z ogrodzeniem zbrojenia lub rur, trzeba ciężko pracować, ale projekt będzie znacznie trwalszy i trwalszy. Kute klatki są nie tylko praktyczne, ale i piękne. Taka konstrukcja może służyć jako ozdoba Twojej witryny.

Obudowa dla psa z metalu musi koniecznie mieć drzwi wejściowe dla właściciela. Odbywa się to w celu karmienia, trenowania, komunikowania się ze zwierzęciem i sprzątania w psim domu. Drzwi powinny odpowiadać wzrostowi właściciela, nie można wejść do bestii, schylając się. Konieczne jest dbanie o niezawodne zawiasy i rygle, a czasem zamek stodoły.

Rozpocznij pracę od budowy fundamentu pod klatką na otwartej przestrzeni własnymi rękami. Możesz wykopać rów na obwodzie przyszłego ogrodzenia i zrobić fundament pasów. Czasami bardziej racjonalne jest wykopywanie otworów w miejscach instalacji elementów wsporczych i tworzenie kolumnowych fundamentów w tych punktach.

Klatki dla psów z cegły są bardzo pracochłonne. Takie struktury ważą dużo i wymagają dobrego fundamentu. Jeśli ten czynnik zostanie zaniedbany, nawet w pierwszym roku eksploatacji gleba może się utrzymywać, a ściana deformuje się, co grozi pojawieniem się pęknięć.

Preferowana jest ceglana woliera dla psów, zwierzę jest w niej ciepłe, dzięki niskiemu przewodnictwu cieplnemu materiału budowlanego. Takie ściany nie boją się wiatru ani deszczu, budownictwo można nazwać bezpieczną przystanią.

Jeśli zaplanowałeś drewnianą obudowę dla psa, szkielet pokrytego obszaru, podpory pod baldachim i podłogę są wykonane z desek i belek. Często problem jest podchwytywany w skomplikowany sposób: rama wykonana jest z metalu, a podszewka wykonana jest z drewna.

Rama do obudowy jest lepiej wykonana z rur stalowych lub kanałów. Planowane jest nawet na etapie budowy fundamentów. W punktach odniesienia pozostawia się zwolnienia, do których rama zostanie następnie przyspawana.

Metalowa obudowa dla psa z siatki wykonana jest zgodnie z poniższym schematem:

 1. Zamontuj ramę z metalu.
 2. Napręż i zamocuj złącze zgrzewane siatkowo.
 3. Są one zabezpieczone przed korozją materiałem ochronnym.

Metalowa klatka dla psa z armatury jest montowana za pomocą spawarki. Z posiekanych prętów zrobić kratkę, spawanie zbrojenia do metalowej ramy z rogu. Rozstaw prętów nie powinien przekraczać 10 cm, a następnie rama jest połączona z drążkami podtrzymującymi z tym samym spawem.

Inną opcją jest woliera dla psa z rury profilowej. Tutaj wszystko odbywa się na tej samej zasadzie, ale zamiast prętów zbrojeniowych stosuje się rurę profilową o małej średnicy, na przykład 15 * 15 mm.

Kolejnym istotnym niuanse, które trzeba będzie rozwiązać z góry, jest rodzaj podłogi w klatce psa. Zastosuj następujące typy:

Betonowa podłoga w pomieszczeniu jest najczęstszą i najbardziej niepożądaną opcją dla zdrowia zwierząt domowych. Zimą takie podłogi będą bardzo zimne i spowodują choroby psa. Alternatywa dla betonu - asfalt. Ale latem jest gorąco i wymaga specjalnego wyposażenia do stylizacji.

Podłogi wykonane z drewna są najlepszym rozwiązaniem. Są wystarczająco ciepłe, ale muszą być regularnie leczone antyseptycznie, inaczej drzewo szybko gnije. Inną metodą przedłużenia żywotności desek jest umieszczenie podłogi nad ziemią o 20-30 cm.

Aby wykonać drewnianą podłogę własnymi rękami, przygotuj odpowiednią liczbę desek, o grubości co najmniej 40 mm i pręcie o prostokątnym przekroju.

 1. Traktuj materiał środkiem antyseptycznym.
 2. Od belki zbuduj ramę i logi dla przyszłości podłogi.
 3. Połóż deski na ramie, aby wyregulować szwy.
 4. Za pomocą wkrętów do drewna i śrubokrętu przymocuj podłogę na ramie.
 5. Traktuj podłogę lakierem lub farbą dla ochrony.

Obudowa dla psa musi być pokryta baldachimem. Dach tworzy niezbędny cień w gorącym sezonie i chroni przed opadem. Najczęściej stosuje się prosty schemat jednoprzewodowy. Aby zrozumieć, jak zrobić dach z ogrodzenia dla psa, zdecyduj się na materiał budowlany. Możesz zrobić okładkę:

 • Łupek;
 • profilowane arkusze;
 • drewno i pokrycia dachowe lub miękkie dachówki;
 • tkanina markizowa.

Łupek i tektura falistą układają się jeden po drugim: tworzą ramę z drewna, do której są seryjnie szyte arkusze pokrycia dachowego. Jeśli stosowane są opcje miękkiej powłoki, arkusze OSB są napychane na przygotowaną ramę, a następnie laminowane są rolkami papieru dachowego lub miękkimi elementami płytek.

Najprostsza opcja - markiza. Budują ramę, zwykle metal. Na ramie rozciągnąć specjalnie dopasowany dach z tkaniny. Taki namiot nie jest mokry i tworzy głęboki cień. Ale kupowanie gotowych rozwiązań jest dość kosztowne i nie każdy może je samodzielnie uszyć.

Projekt jest gotowy, ale jest za wcześnie, aby pozwolić psu tam dotrzeć. Teraz musimy zadbać o jego odżywianie. Zanim zrobisz karmnik w wolierze dla psa własnymi rękami, przestudiuj podstawowe wymagania, które są na nie nałożone:

 • podajnik powinien zostać podniesiony nad ziemię;
 • woda i jedzenie powinny znajdować się w oddzielnych misach bez możliwości przypadkowego wymieszania;
 • Podajnik w komorze musi znajdować się w zasięgu psa i właściciela;
 • idealnie, jeśli możesz wlać jedzenie, bez wchodzenia do środka.

Możesz po prostu naprawić kilka pojemników na wodę i paszy w pobliżu zewnętrznej ściany ogrodzenia dla obudowy, a możesz podejść do problemu dokładnie i zbudować specjalną strukturę ślizgową dla wygody zwierzęcia i właściciela.

Wideo: poręczny podajnik dla psa

Na ulicy toaleta w klatce na świeżym powietrzu dla psa to tylko otwarta przestrzeń. Jeśli nie planujesz chodzić z psem kilka razy dziennie, będziesz musiał przyzwyczaić się do codziennego sprzątania, ponieważ odchody to nie tylko nieprzyjemny zapach, ale także źródło infekcji.

Aby wyczyścić było łatwiejsze, obudowa znajduje się pod kątem do fasady lub jednej z bocznych ścian. Tak więc wszystkie ścieki łatwo spłukać z węża, a następnie oczyścić. Dla psów w pomieszczeniach zapewnić tacę lub pieluchę dla mężczyzn - specjalny post dla małych potrzeb.

Jak mówi znana piosenka dla dzieci: "Pies gryzie, tylko z życia psa". I że twoje zwierzę było ciepłe, suche i wygodne o każdej porze roku, nie bądź zbyt leniwy, aby zbudować dla niego przytulną i bezpieczną przystań. Nie wątpię, że pies będzie wdzięczny swojemu właścicielowi.

Wydajność szklarni zależy od kosztów budowy, łatwości obsługi i wysokiej wydajności. Ci, którzy widzieli już dość gotowych budynków od. Następnym razem

Właściwe podejście do aranżacji dachu szklarni lub szklarni łagodzi letnich mieszkańców wielu problemów. Niektóre modele są dostarczane. Następnym razem

Uprawiając uprawy w zamkniętym terenie, możesz zaopatrzyć się w świeże warzywa, a nawet stworzyć dodatkowe źródło dochodów. . Następnym razem

Nawet w najlepszych warunkach rozwój roślin szklarniowych zatrzymuje się, gdy dzień świetlny słabnie. Całkowity czas. Następnym razem

Przy całej różnorodności magazynów, idea budowy szklarni domu jest nadal istotna. Szczególnie popularny w tym. Następnym razem

Na pierwszy rzut oka organizacja całorocznej uprawy szklarniowej nie różni się od sezonowej uprawy warzyw. Wydaje się, że wystarczy w standardowej szklarni. Następnym razem

W przypadku uprawy sadzonek i zieleni na działce wystarczy zbudować małą szklarnię poliwęglanu własnymi rękami. Tymczasem. Następnym razem

jeszcze więcej pomysłów:

w marcu Porozmawiajmy o pracach sezonowych w tym miesiącu, aby utrzymać ogród w idealnym stanie

Woliera dla psów: fotografia udanych projektów wykonanych własnymi rękami

Z tego artykułu dowiesz się, w jaki sposób ptaszarnia dla psów jest tworzona przez siebie: zdjęcie samodzielnie wykonanych projektów ulic i domów, nietypowe rozwiązania i przydatne wskazówki od specjalistów. W tekście szczegółowo opisano technologię budowy konstrukcji przeznaczonych do konserwacji zwierząt, z materiałami wizualnymi i szczegółowym opisem całego procesu: wybór rysunków, materiałów i wymiarów konstrukcji wraz z kolejnymi instrukcjami dotyczącymi produkcji.

Woliera pozwoli psu nie tylko mieć swoje własne miejsce, ale także chronić zwierzęta przed czynnikami atmosferycznymi i zewnętrznymi

Woliera dla psów: fotografia popularnych wzorów, ich klasyfikacja

Każdy pies, który mieszka przez długi czas na ulicy, potrzebuje specjalnego miejsca, w którym może czuć się komfortowo. Strefa ta powinna mieć ogrodzenie i niezbędne udogodnienia, aby w razie potrzeby zwierzę mogło spać, bawić się i chować przed złymi warunkami pogodowymi. Aby zorganizować odpowiednią przestrzeń do tych celów, wystarczy zbudować ogrodzenie dla psa, który zaspokoi wszystkie jego potrzeby.

Piękna woliera dla psa może zostać zbudowana własnymi rękami z improwizowanych materiałów lub możesz kupić konstrukcję "pod klucz"

W jakich przypadkach konieczna jest osłona dla psa ulicznego?

Na ulicy trzymane są średnie i duże psy. Zwierzęta małych ras są mniej odporne i wymagają konserwacji w domu.

Woliera uliczna dla psa jest konieczna w następujących przypadkach:

 1. Wielkość zwierzęcia nie pozwala na trzymanie go w domu - eksperci zalecają budować woliery dla kaukaskich owiec-psów, Alabai, Nowej Funlandii, Berneńskich Psów Górskich, mastifów i innych dużych ras.
 2. Potrzeba tymczasowej izolacji zwierzęcia - na czas prac budowlanych na dziedzińcu domu lub w przypadku przybycia gości istnieje potrzeba ochrony zwierzęcia.
 3. Utrzymanie psa obserwacyjnego - jeżeli zwierzę pełni funkcję strażnika, osłona będzie funkcjonować jako dom dla psa mieszkającego na podwórzu. Ta struktura chroni zwierzę przed deszczem, śniegiem i wiatrem.

Aby utrzymać psa na ulicy, konieczne jest zbudowanie otwartej lub zamkniętej obudowy z wystarczającą powierzchnią dla swobodnego przemieszczania się zwierzęcia

Wiele sklepów pozwala właścicielom zwierząt na zakup niedrogiej ulicznej woliery dla psa o dowolnej wielkości lub modyfikacji w gotowej formie lub zamówić jego produkcję. Jeśli chcesz i minimalna liczba umiejętności w budownictwie, możesz zbudować piękny i niezawodny dom dla zwierząt na własną rękę.

Czym są woliery psów: zdjęcie i klasyfikacja według rodzaju budowy

Przed rozpoczęciem procesu produkcji należy określić, jaka powinna być struktura na podwórzu domu. Podczas spotkania na zdjęciu sieciowym woliery mają inną konfigurację i wygląd. Wygląd struktury zależy od przeznaczenia, wielkości i rasy psa, wybranych materiałów, a także osobistych preferencji właściciela zwierzęcia.

Przydatna rada! Niezależnie od wybranego projektu, należy zadbać o izolację ścian. Wełna lub polistyren mogą być stosowane jako powłoka termoizolacyjna.

Woliera jest niezbędna dla szczeniąt w celach edukacyjnych, a także w celu ich ochrony

Projekty obudów dla psów to:

Konstrukcje tymczasowych obudów są otwarte. Obszar zarezerwowany na utrzymanie psa jest chroniony siatką lub płotem. Aby wyposażyć przestrzeń wewnętrzną, ustawiono kabinę i uformowano podłogę. Takie klatki nie mają dachu, ponieważ zwierzę w nich jest tymczasowo.

Konstrukcje typu zamkniętego należą do kategorii struktur pośrednich. Dla wygody tworzy się deskę podłogową i buduje się kabinę. Ten rodzaj obudowy jest uważany za częściowo izolowany, ponieważ z trzech stron terytorium do chodzenia jest otoczone litymi ścianami. Czwarta powierzchnia ma postać siatki, która pozwala zwierzęciu obserwować, co dzieje się na podwórku.

Stacjonarna konstrukcja obudowy dla psów musi mieć solidne podstawy z ocieploną podłogą

Woliery typu capital mają jedną przezroczystą ścianę w postaci kraty. Pozostałe powierzchnie są solidne i dobrze izolowane. Takie konstrukcje mają podłogę i dach. Wewnątrz znajduje się stoisko lub specjalne miejsce do spania. Ta część ogrodzenia jest ogrodzona.

Cechy obudów dla szczeniąt i psów małych ras

Oprócz klatek ulicznych istnieją również projekty domów, które są obsługiwane w pomieszczeniach mieszkalnych do przechowywania szczeniąt. Takie produkty mają małe wymiary i bardzo małą wagę. Większość tych obudów ma prefabrykowaną strukturę.

Wewnątrz należy umieścić:

 • miękka ściółka;
 • miska wody i jedzenia;
 • pieluszka lub tacka, aby pies mógł poradzić sobie z naturalną potrzebą;
 • zabawki.

Przykład modułowej składanej klatki dla psów małych ras

W domu woliery są używane dla Yorki i psów innych gatunków ozdobnych o miniaturowych rozmiarach. Niektórzy właściciele nie chcą ograniczać wolności ucznia z taką barierą, ale jest wiele sytuacji, w których nie można obejść się bez takiej konstrukcji.

Ważne! Obudowa nie jest miejscem karania zwierzęcia, niezależnie od tego, czy użyto projektu ulicy czy domu. Jeśli pies jest w środku, nie możesz go ukarać. Zwierzę powinno czuć się bezpiecznie i pozytywnie postrzegać czas pobytu w tym miejscu.

Obudowa do mieszkania może być zbudowana ze starych mebli lub można kupić łatwą do zdemontowania strukturę

Jeśli klatka mieszkalna nie mieści się dobrze w obszarze mieszkania, możesz preferować maszynkę do strzyżenia lub klatkę. W tym przypadku tymczasowy obszar trzymania psa będzie bardziej zwarty.

Gotowe klatki dla psów: ceny konstrukcji "pod klucz"

Dla właścicieli dużych i średnich zwierząt wiele firm oferuje w gotowej formie wykupienie ulicznego wybiegu dla psa. Jednocześnie kupujący mają możliwość wyboru projektu z katalogu lub stworzyć go na zamówienie na podstawie rysunków lub zdjęć, które lubią. Ceny zależą od wielkości konstrukcji, jej konfiguracji i materiałów wybranych do budowy.

Średnie ceny gotowych obudów według klucza "pod klucz":

Zwróć uwagę! Koszt gotowej konstrukcji nie obejmuje ceny stoiska. Przy zakupie obudowy kosztuje ona około 7000 rubli. Cena stoisko bez grzejnika - 4000 rub.

Przenośne prefabrykowane obudowy są bardzo wygodne w użyciu w prywatnym domu, ponieważ można je łatwo zdemontować lub przenieść do innej lokalizacji

Schemat obudowy dla psa własnymi rękami: rysunki i wymiary, dobór materiału i projekt

Aby zapewnić zwierzęciu dobre warunki życia, przed wyciągnięciem osłony dla psa własnymi rękami, należy narysować rysunek. Schemat przyszłej budowy powinien uwzględniać główne czynniki, które mogą wpływać na komfort pracy.

W procesie budowy należy wziąć pod uwagę:

 • rasa psów;
 • kategoria wiekowa;
 • podłoga;
 • charakter lokalizacji witryny;
 • cechy lokalizacji strefy wiatrowej na stronie.

Schemat typowego pomieszczenia dla psów dużych ras

Jak zrobić ptaszarnię dla psa: podstawowe zalecenia

Woliera stanie się domem dla psa, więc w trakcie budowy konieczne jest dostarczenie wszystkich niuansów, aby projekt zapewniał komfort, wygodę i spokój. Bardzo ważne jest, aby zwierzę było suche i ciepłe. Tutaj zwierzę będzie jeść i spać, spędzać większość czasu grając w gry, relaksując się, a także zajmując się terytorium.

Obudowa może być umieszczona jako oddzielny budynek, rozszerzenie lub część budynku mieszkalnego

Wewnątrz zwierzęcia musi być wystarczająco dużo miejsca, aby zwierzę mogło swobodnie się poruszać. Jeśli woliera jest tworzona dla średnich psów (do 50 cm), takich jak spaniel lub pies gończy, minimalna powierzchnia 6 m² jest wymagana do optymalnego pomieszczenia. Jeśli konstrukcja obudowy dla husky lub labradora ma być wykonana samodzielnie, wewnętrzny obszar obudowy powinien zostać zwiększony do 8 m². Wymóg ten dotyczy wszystkich ras o wysokości w kłębie wynoszącej 65-70 cm.

Odmiany wzorów domowych dla zwierząt domowych, ich zalety, porady dotyczące wyboru i tworzenia własnych rąk.

Przy budowie osłony dla owczarka (środkowoazjatycka, kaukaska) lub Alabai należy zabrać co najmniej 10 m². Wskazane jest, jeśli jest więcej miejsca. Po ustaleniu minimalnych rozmiarów obszaru należy wziąć pod uwagę płeć zwierzęcia. Samce i suki potrzebują innych warunków przetrzymywania.

W pomieszczeniu musi znajdować się miejsce na miski z jedzeniem i wodą

W przypadku psa płci żeńskiej konieczne jest przewidzenie obecności żłobka i oddziału położniczego. Te elementy konstrukcji znajdą się wewnątrz obudowy. Kiedy rodzą się szczenięta, nie będą siedzieć w jednym miejscu, ale będą się poruszać po terenie podczas gier. Z tego powodu konstrukcja powinna być tak bezpieczna, jak to możliwe od złych warunków pogodowych.

Dla psa musisz zainstalować niezawodny i duży stoisko. Wykonując klatkę na świeżym powietrzu dla alabai własnymi rękami, należy pamiętać, że mężczyźni są fizycznie silni, dlatego zarówno zamek, jak i klatka powinny być tak mocne, jak to tylko możliwe. W przeciwnym razie pies go po prostu złamie.

W przypadku struktur typu otwartego konieczne jest dostarczenie niezawodnych elementów złącznych

Jak zrobić ptaszarnię dla psa własnymi rękami: wybierając najlepsze miejsce do budowania

Wybór optymalnej lokalizacji jest ważnym warunkiem budowy dobrej lawiny dla Alabai lub innej rasy psów. Nie instaluj struktury w zdalnej lokalizacji. Jeśli pies jest odizolowany od ludzi, będzie szczekał głośno i martwi się. Ptaszarnia w pobliżu ogrodzenia również nie jest dobrym pomysłem. Zwierzę będzie stale zainteresowane ludźmi przechodzącymi przez podwórko. Duży pies może z łatwością przeskoczyć przez płot, wybierając na przykład zimową zasuwę podnóżka. Może to prowadzić do wielu problemów.

Ważne! Nie instaluj woliery w pobliżu zbiornika kompostu i innych źródeł silnych zapachów, w przeciwnym razie pies może stracić część lub cały zmysł węchu.

Woliera nie powinna być umieszczana po słonecznej stronie, aby zwierzę nie cierpiało z powodu upałów w sezonie letnim

Optymalną lokalizacją osłony będzie przód stoczni. W takim przypadku konstrukcja będzie znajdować się w pobliżu bramy prowadzącej do domu, a także toru. Dzięki temu zwierzę będzie mogło obserwować wszystko, co dzieje się wokół, będąc w odosobnionym schronieniu. Nie zaleca się wybierania dolnej części placu pod budowę. W takim przypadku obudowa zostanie zalana wodą deszczową. Ponadto, psy lubią górny widok, więc powinieneś dać pierwszeństwo niewielkiemu wzgórzu.

Jeśli umieścisz wejście na południowej stronie, zwierzę będzie gorące latem. Tylko w zimnych regionach dozwolone jest korzystanie z tej strefy. Ale nawet w tym przypadku nie zaszkodzi, jeśli w pobliżu znajduje się drzewo, które daje cień, w którym pies może ukryć się przed słońcem.

Najlepszym rozwiązaniem dla lokalizacji ogrodzenia jest obszar w pobliżu domu, aby zwierzę nie było samotne i nie nudziło

Jeśli zrobisz ptaszkiem dla psa własnymi rękami z drzwiami po stronie północnej, jest to kłopotliwe. Opady staną się źródłem tych niedogodności. Jeśli region, w którym znajduje się ten obszar, charakteryzuje się częstym opadaniem opadów śniegu, w okresie zimowym konieczne będzie ciągłe usuwanie tych zasypów, aby wejść do pomieszczenia. Wymaga to znacznego czasu i wysiłku, których właściciel może nie mieć.

Aby komfortowy pobyt był odpowiedni, rozmiar pomieszczenia musi odpowiadać potrzebom konkretnej rasy psów

Stworzenie woliery dla psa własnymi rękami: projekty zdjęć z różnych materiałów

Jeżeli przyszłe budownictwo wiąże się z produkcją osłony dla dużego psa przeznaczonego na pobyt stały, należy zadbać o jej ochronę przed przeciągami. W tym celu pożądane jest, aby pokryć tył i sąsiadujące ze ścianą.

Jako materiały budowlane w tym przypadku powinieneś użyć:

 • cegły;
 • boazeria z drewna;
 • grube deski szalunkowe zamknięte w metalowych ramach;
 • monolityczny beton;
 • bloki żużlowe.

Wybierając konstrukcję obudowy wykonanej z drewna, wszystkie elementy muszą być od czasu do czasu poddawane działaniu bezpiecznych środków przeciwbakteryjnych

Lepiej, jeśli otwarta ściana wygląda na południu, południowym zachodzie lub południowym wschodzie. Do jego produkcji pożądane jest stosowanie prętów metalowych. Aby stworzyć furtkę, odpowiednie są metalowa rama i pręty. Psy wyróżniają się dobrym umysłem, dzięki czemu wiele zamków można łatwo otworzyć. Urządzenie blokujące na bramie musi być niezawodne.

Ważne! Nie zaleca się używania siatki do przechowywania dla psów. Pomimo faktu, że ten materiał jest tańszy w cenie niż metalowe sztabki, będzie on służył znacznie mniej. Ponadto sieć może zranić zwierzę, jeśli się zepsuje.

Woliera może być zbudowana w formie małego domu, który pozwoli na zorganizowanie dodatkowego miejsca do przechowywania paszy, śmieci i zabawek dla psa

Komfort życia jest możliwy tylko wtedy, gdy podstawa jest ciepła i sucha. Z tego powodu eksperci zalecają stosowanie drewna do produkcji podłóg w obudowach dla psów husky i innych. Powłoka uformowana z grubych desek, jeśli zostanie odpowiednio przetworzona, będzie wystarczać dostatecznie długo i ochroni zwierzę przed przeciągami. W tym celu zapewniono środki antyseptyczne. Te preparaty zapewniają ochronę przed rozkładem i pleśnią. Ponadto należy zadbać o brak wystających gwoździ i węzłów, aby pies nie doznał obrażeń.

Aby zbudować podstawę, możesz wziąć beton. Jednak w tym przypadku obecność drewnianych podłóg jest obowiązkowa, podobnie jak wentylacja pod nią. Nie używaj materiałów takich jak beton i asfalt jako jedynego niepowlekanego podłoża. Mogą poważnie cierpieć na stawy i pazury zwierzęcia.

Typowa konstrukcja obudowy do utrzymywania psa stróżującego

Projekt dachu może być dowolny, najważniejsze jest to, że ma przyłbicę. Lista zalecanych pokryć dachowych obejmuje:

Przykład klatki na świeżym powietrzu dla psów

Wybierając materiał pokrycia dachowego, lepiej jest preferować powłoki, które mają wysoki poziom izolacji akustycznej. Przesłuchanie psów jest bardzo wrażliwe i podczas deszczu zwierzę odczuje dyskomfort, jeśli krople spadną głośno na dach.

Wykonywanie klatek dla psa własnymi rękami: projekty fotograficzne przeznaczone do palowania

W celu utrzymania całego pakietu można skonstruować jeden projekt, który uwzględni potrzeby kilku zwierząt. Takie struktury są niezbędne w przypadkach, gdy na terenie znajduje się kilka psów lub właściciel jest zaangażowany w ich hodowlę. Najczęściej spotykane na zdjęciu wolier na dwóch psach lub więcej zwierząt mają postać struktur tunelowych. Są dobre do trzymania paczek, ale absolutnie nie nadają się do umieszczania jednego zwierzaka.

Aby utrzymać całą paczkę psa, zazwyczaj wybieraj jednoczęściową osłonę, podzieloną na strefy dla każdego zwierzęcia

Takie struktury składają się z kilku oddzielnych sekcji z pół-zbiornikami. Każda sekcja powinna być pokryta baldachimem na 3/4 jej długości. W takim przypadku około 4 m² powierzchni wewnętrznej zostanie przydzielone każdemu psu. Szerokość przekroju musi odpowiadać długości ciała zwierzęcia bez ogona.

Aby zaoszczędzić pieniądze, możesz zrobić karmę dla psa własnymi rękami z drewna, za pomocą pilarki do wycinania otworów na miski i wiertarki ze śrubami do mocowania elementów konstrukcji.

Przy zawartości dwóch psów w jednym pomieszczeniu warto zadbać o miejsce dla każdego zwierzęcia

Ważne! Fragmenty pomieszczenia z kilkoma psami muszą być oddzielone ślepymi ściankami, w przeciwnym razie podczas karmienia mogą dochodzić do starć między zwierzętami.

Podajnik jest wykonywany w następującej kolejności:

 1. Na początek rysunek z wymiarami jest wybierany do produkcji podajnika w komorze dla psa.
 2. Oznaczenia zgodnie z rysunkiem są przenoszone na drewno. W tym celu można użyć deski meblowej lub deski.
 3. Za pomocą wyrzynarki materiał jest cięty przez znakowanie.
 4. Wykonywane są otwory śrubowe (wiertło 3 mm).
 5. Jigsaw wycina koła pod miseczkami i zaokrągla elementy narożne.
 6. Wszystkie elementy są szlifowane i łączone za pomocą śrub, po wstępnym klejeniu.

Przykład konstrukcji obudowy dla czterech psów z osobnym wejściem do karmienia

Do koryta wyglądało schludnie, wszystkie pęknięcia i czapki śrub powinny być przetarte kitem, przeznaczone do drewna. Następnie powierzchnia jest ponownie przetwarzana za pomocą papieru ściernego i malowana na dowolny kolor. W tym celu stosuje się wyłącznie bezpieczne i przyjazne dla środowiska związki, dzięki czemu zdrowie psa nie ulega uszkodzeniu podczas pracy.

Rozmiar osłony dla kilku psów oblicza się na podstawie rasy i wielkości dorosłych zwierząt

Obliczanie wielkości pomieszczenia dla psa zgodnie z głównymi parametrami

Aby utworzyć rysunek, musisz znać jego wymiary. W takim przypadku ważny jest nie tylko obszar. Rozmiar obudowy dla psa zależy również od parametru, takiego jak wysokość. Konstrukcja została zaprojektowana w taki sposób, aby zwierzę mogło swobodnie stać na tylnych łapach, nie opierając się o dach.

Pies nie może być trzymany w małej obudowie przez cały czas, dlatego konieczne jest określenie przed rozpoczęciem budowy oznaczenia budynku

Minimalna dopuszczalna długość boku obudowy wynosi 2 m. To wystarcza, aby zwierzę mogło się swobodnie poruszać, ale dla pełnego komfortu parametr ten powinien zostać zwiększony. W dużej wolierze pies może żyć na stałe. Jeśli ma minimalne wymiary, konieczne będzie uwolnienie zwierzęcia dwa razy dziennie lub w nocy, tak aby miauczało i uciekało na podwórku.

Po określeniu parametrów wymiarowych przyszłego projektu można przystąpić do opracowania projektu obudowy dla psa. Aby to zrobić, możesz użyć gotowych projektów lub samodzielnie stworzyć schemat struktury, biorąc pod uwagę osobiste preferencje.

Wielkość kabiny powinna odpowiadać wielkości dorosłego psa

Podczas opracowywania rysunku osłony dla psa husky lub psa innej rasy konieczne jest uwzględnienie w schemacie przyszłej struktury elementów obowiązkowych:

 1. Miejsce do spania to miejsce, w którym znajduje się miejsce do spania lub stoisko.
 2. Strefa chodzenia to miejsce, w którym zwierzę może aktywnie poruszać się, poradzić sobie z naturalną potrzebą i zabawą. Im więcej tej strefy, tym lepiej.
 3. Miejsce do jedzenia - w tym miejscu ustawiona jest para misek. W jednym z nich jest woda, w drugim - jedzenie.

Schemat budowy podłogi w pomieszczeniu do przechowywania przez cały rok psa

Przydatna rada! Aby uprościć proces karmienia w obudowie, możesz podać okno do podawania żywności, bez wchodzenia do środka. Jeśli pies jest wysoki, miseczki muszą być umieszczone na podwyższeniu, biorąc pod uwagę wzrost zwierzęcia.

Na rysunku obok wymiarów należy wyznaczyć:

 • granica zimowej drogi;
 • obszar otwartej przestrzeni do chodzenia;
 • granica platformy;
 • obszar otwarcia bramy lub drzwi wejściowych.

Schemat położenia platformy, kabiny, podajnika i wyjścia w obudowie

Wstępne sporządzenie rysunku racjonalnie rozprowadzi wszystkie elementy obudowy i obliczy niezbędną ilość materiałów, a także pozwoli uniknąć błędów.

Typowe błędy w konstrukcji obudowy dla psów i porady specjalistów

Nie oszczędzaj na materiałach, zwłaszcza na elementach złącznych i wzmacniaczach. Projekt musi być mocny i niezawodny. Nie zaleca się stosowania do wzmacniania ścian listew, wysięgników i podobnych materiałów. Pies o dużych rozmiarach raz złamie tę strukturę.

Siatkę należy zabezpieczyć w taki sposób, aby pies nie doznał obrażeń

Podczas opracowywania projektu nie wchodź w projekt. Wystrój, który zadowoli osobę, spowoduje niedogodności dla zwierzęcia. Niezwykle niepożądane jest stosowanie kutych elementów i innych ozdób, które mogą stać się źródłem zranienia zwierzęcia. Głowa lub łapa psa może łatwo utknąć w metalowych lokach, co doprowadzi do złamania i innych nieprzyjemnych konsekwencji. Woliera musi być zainstalowana tak, aby pies miał recenzję i był w stanie monitorować sytuację.

Niepożądane jest posiadanie ogrodu kwiatowego, zjeżdżalni alpejskiej lub klombu w pobliżu ogrodzenia. Rośliny kwitnące emitują aldehydy i etylen. Substancje te powodują nieodwracalną szkodliwość dla zdrowia psa, naruszając jego zapach.

W przypadku zastosowania siatki do obudowy konieczne jest użycie specjalnych śrub do przymocowania jej do ramy

Konieczne jest wzięcie pod uwagę przy budowaniu ścian do pomieszczenia wielkości psa owczarka lub innej rasy, jeżeli te powierzchnie są kratowane. Metalowe pręty w tym przypadku są instalowane w odstępach 5-10 cm. Po zakończeniu budowy należy sprawdzić, czy na powierzchniach konstrukcyjnych nie ma żadnych uszkodzeń, które mogłyby zranić zwierzę. W metalowych obudowach, gdzie elementy są mocowane za pomocą spawania, konieczne jest sprawdzenie połączeń pod kątem niezawodności.

Aby zmniejszyć prawdopodobieństwo zranienia podczas pracy, pożądane jest stosowanie innych wariantów elementów mocujących zamiast gwoździ w trakcie budowy.

Podczas budowania obudowy wykonanej z drewna, wszystkie deski i inne elementy muszą być starannie wyczyszczone, aby uniknąć obrażeń psa

Do tych celów

Bardzo ważne jest, aby dach miał dobry system krokwi i był nachylony. Dzięki temu struktura będzie niezawodnie chroniona przed wiatrem, a osady nie będą gromadzić się na jej powierzchni.

Trzymając kilka psów w tej samej obudowie, konieczne jest wyposażenie specjalnych okien do karmienia

Przed wykonaniem obudowy wskazane jest wykonanie fundamentu lub uformowanie podstawy, aby drewniana podłoga nie kurczyła się i nie gniła. Obecność takiej wysokości zapewni niezbędną wentylację.

Przydatna rada! Oprócz śruby na drzwiach w obudowie, pożądane jest zainstalowanie oczek. Kiedy się zepsuje, te elementy można wykorzystać do zainstalowania kłódki.

Ptaszarnia ze strefą do chodzenia psa

Jak zbudować ptaszarnię dla psa na dziedzińcu prywatnego domu

Dla dużych psów potrzebna jest obudowa, która przetrwa wiele lat.

Do budowy będziesz potrzebował:

 • piasek i cement;
 • deski i profil metalowy;
 • kąty i pręty kanału;
 • rury i pręty;
 • materiał dachowy na dach.

Obudowa bez podłogi jest rozwiązaniem tymczasowym, ponieważ w okresie zimowym nie jest używana

Najprostszą wersją podstawy dla własnej obudowy jest podstawa wstążki.

Jego budowa odbywa się w następującej kolejności:

 1. Kopanie rowu o głębokości 0,5 m.
 2. Wykonywany jest prosty szalunek o wysokości 0,2 m.
 3. Powstaje poduszka żwirowa.
 4. Przygotowanie opiera się na wodzie, piasku i cemencie.
 5. Deskowanie przelewa się zaprawą.

Do budowy obudowy najlepiej nadaje się podstawa z taśmą

Po wyschnięciu wylewa się warstwę materiału hydroizolacyjnego. Do tych celów odpowiedni jest papier dachowy lub folia polietylenowa. Materiał hydroizolacyjny chroni metalowe elementy konstrukcji przed korozją, a drewniane elementy - przed grzybem.

Technologia podłóg:

 1. Kanał kładziony jest nad podstawą taśmy i połączony metodą spawania w prostokąt.
 2. Deski podłogowe są traktowane antyseptycznie i umieszczane w tym prostokącie.
 3. Materiał izolacyjny (pokrycie dachowe) jest układany.
 4. Powstaje żwirowa poduszka i wylewa się beton.
 5. Kiedy roztwór zbiera połowę swojej siły, podgrzewa lagi wykonane z drewna.
 6. Tworzy powłokę z drewnianych desek, które są mocowane za pomocą śrub.

Schemat budowy drewnianej podłogi dla obudowy

Między podłogą a ziemią pozostaw 15 cm dla cyrkulacji powietrza, co sprzyja szybkiemu odparowywaniu wilgoci. Wskazane jest pochylenie podłogi o 2 ° w kierunku drzwi wejściowych. Ułatwi to czyszczenie obudowy.

Jak zbudować ptaszarnię dla owczego psa własnymi rękami: montaż konstrukcji

Jako podstawę do budowy ścian należy dopasować profilowaną rurę, która jest przykręcona lub przyspawana do kanałów. Pręt jest układany wewnątrz obudowy z jednego narożnika na drugi. Trzeba uważać, że wszystkie elementy zostały dokładnie zlokalizowane. Możesz użyć do tego poziomu budynku. Ponadto pręty pionowe mocuje się w odstępach 5-10 cm, a następnie wykonuje się drzwi. Do jego montażu konieczne jest pozostawienie otworu w spawanej ramie klatki.

Projekt obudowy i lokalizacja niezbędnych obszarów

Przydatna rada! Metalowe pręty o przekroju kwadratowym są mocniejsze niż okrągłe.

W zależności od przeznaczenia obudowy możliwe jest wykonanie jednej, dwóch lub nawet trzech ścian w konstrukcji. Do dekoracji na zewnątrz można użyć dowolnego materiału, który lubisz. Od wewnątrz ściany są koniecznie izolowane i pokryte drewnem.

Prosty montaż obudowy pasterskiej

Technologia konstrukcji dachu:

 1. Na ścianach wokół obwodu zamocowany jest metalowy róg lub rura, która posłuży jako ogniwo.
 2. W środkowej części między ścianami bocznymi zainstalowany jest kanał, który wzmocni konstrukcję.
 3. Powstała rama służy do mocowania desek. Zalecany rozmiar to 5 cm.

Struktura jest pokryta profilowanymi arkuszami, łupkiem lub miękkim dachem (ta ostatnia opcja jest bardziej pożądana). Obudowa jest prawie gotowa do pracy. Pozostaje go tylko wyposażyć, instalując skrzynkę i podajnik.

Do budowy ogrodzenia dla psów dużych ras należy wybrać niezawodne mocne materiały

Wykonywanie stoiska dla psa własnymi rękami: plany i opis technologii

Aby prawidłowo zrobić pudełko dla psa, musisz określić optymalny rozmiar i kształt. Nie wybieraj zbyt skomplikowanego projektu. Obecność takich elementów jak schody, półki i przegrody stworzy niedogodności dla zwierzęcia. Idealną opcją będzie prostokątna buda z dachem jednospadowym. Wejście najlepiej umieścić z boku.

Przydatna rada! Pożądane jest zdejmowanie jednej ze ścian lub dachu. Dzięki temu projekt będzie łatwiejszy do czyszczenia i dezynfekcji.

Budowanie domu z psami własnymi rękami: rysunki i wymiary

Wielkość projektu jest dostosowana do potrzeb psa. Uwzględnia to podstawowe parametry zwierzęcia.

Schemat budowy budy z drewna

Należą do nich:

 • wysokość w kłębie;
 • długość od nosa do ogona;
 • całkowita wysokość zwierzęcia;
 • rozmiar klatki piersiowej (szerokość).

Wielkość kabiny, biorąc pod uwagę wysokość zwierzęcia w kłębie:

Jak określić parametry części ramowej stoiska:

 • szerokość i wysokość struktury odpowiadają wysokości zwierzęcia;
 • głębokość odpowiada długości zwierzęcia;
 • szerokość klatki piersiowej jest równa szerokości klatki piersiowej;
 • Wysokość stopy odpowiada wysokości zwierzęcia w kłębie.

Podczas malowania kabin dla psa, konieczne jest stosowanie tylko bezpiecznych produktów bez ostrych zapachów

Dla każdej wartości należy dodać 5 cm. Po zdefiniowaniu wymiarów zostaną one zastosowane do rysunku.

Technologia budowania stoiska dla psa własnymi rękami z improwizowanych materiałów

Drewno jest najbardziej dostępnym spośród dostępnych materiałów. Do zbudowania kabiny potrzebne będą pręty o przekroju 40x40 mm i płyty (25 mm).

Lekkie drewniane pudełko można z łatwością przenieść z ogrodzenia do ogrodu lub, jeśli to konieczne, do domu

Budowa odbywa się w następującej kolejności:

 1. Na podstawie drewnianych klocków uformowana jest część ramy, wyposażona zarówno w pionowe jak i poziome żebra o sztywności.
 2. Powstaje strefa, w której zlokalizowany będzie laser.
 3. Dno kabiny jest młotkowane.
 4. Ściany są zamurowane.
 5. Wykonano dach zawiasowy. Może być płaski lub szczytowy.
 6. Z zewnątrz drewno impregnowane jest olejem lnianym.

Proces budowania rozgrzanej budki dla psa w komorze

Otwór musi być chroniony przed wiatrem i przeciągami. Aby to zrobić, wystarczy przymocować kawałek gumy piankowej, plandeki lub gęstej tkaniny w górnej części wyjścia.

Do budowy klatek, które są wykonane własnoręcznie, można wykorzystać wszelkie improwizowane materiały. W sieci można znaleźć wiele wizualnych zdjęć i filmów ze szczegółowymi opisami technologii tworzenia tych projektów. Postępując zgodnie z tymi instrukcjami i radą profesjonalistów, możesz stworzyć piękną i wygodną obudowę na dziedzińcu, która stanie się doskonałym domem dla psa i ochroni go przed pogodą.

Jak zrobić ptaszarnię dla psa własnymi rękami: instrukcja wideo

Gniazdo termiczne rurek profilowych własnymi rękami: zdjęcie gotowych konstrukcji

Metalowe ławki ogrodowe własnoręcznie: rysunki i projekty fotograficzne

Porch do domu własnymi rękami: projekty, zdjęcia różnych wzorów

Daszki z poliwęglanu do prywatnego domu własnymi rękami: zdjęcia nowoczesnych konstrukcji na zawiasach

Woliera dla psa w mieszkaniu: jak stworzyć bezpieczne miejsce dla zwierzaka

Slajd dzieci własnymi rękami: zalecenia dotyczące tworzenia struktur

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

8 + 2 =