Właściwości lecznicze i przeciwwskazania storczyków

Właściwości lecznicze i przeciwwskazania storczyków

Yatryshnik - właściwości lecznicze i zastosowanie w medycynie

Nz. Kwitnące storczyki

Orchis (Órchis) to wieloletnia roślina bulwiasta z rodziny Orchidów, zwana inaczej dziką lub północną orchideą. Korzeń jest podwójny, z zgrubieniami, takie korzenie nazywa się salep. Prostokątna prosta klapowa osiąga wysokość 50 cm, liść jest szeroko lancetowaty, przypomina liście tulipana, pokrywa łodygę i zwęża się na ogonku.

Mały kwiatek, kwiatostan spicykowy do 15 s, kolor liliowy lub ciemno wiśniowy. Na dolnym płatku są czerwonawe plamki przyciągające owady. Okres kwitnienia - od wczesnej wiosny do późnego lata. W owocu w postaci małego pudełka są małe nasiona. Propagowane przez pędy bulw.

Orchis - gatunki i miejsca wzrostu

Storczyk jest bardzo pospolitą rośliną, około 100 jego gatunków jest znanych, ale niektóre gatunki są zagrożone, szczególnie w regionach południowych. W Rosji jest około 40 gatunków. Wśród nich są słynne samce storczyk, który znany jest przede wszystkim jako lek, który przywraca męską potencję, a także cętkowanej, fioletowy, bzu shlemonosny, MORIO i rustykalny. Orchisia dostrzegła w niektórych miejscach zwane łzami kukułki.

Różne rodzaje trawy preferują różne siedliska, co znajduje odzwierciedlenie w ich nazwach. Najpopularniejszy, hełkowany sad preferuje leśne polany i krawędzie, wilgotne łąki. Roślina ta występuje również w Afryce Północnej i Ameryce, na Wyspach Kanaryjskich oraz w krajach Kaukazu. Dobrze znosi wysokie ukształtowanie terenu i wspina się na góry na wysokości 1800 metrów. W południowych regionach roślina ta jest surowo zabroniona.

Roślina ta była od dawna stosowana w leczeniu chorób przewodu pokarmowego i jako lekarstwo po długich chorobach, wyczerpaniu nerwowym i fizycznym. Spotted storczyk jest uznanym narzędziem medycznym w niektórych krajach. Są leczeni hiperakwalnym zapaleniem żołądka, wrzodami żołądka i dwunastnicy, zapaleniem żołądka i jelit oraz zapaleniem okrężnicy.

W medycynie ludowej z niej zrobiono galaretkę i zupy, aby utrzymać dobre samopoczucie, sporo proszku z tego korzenia zawiera codzienną normę składników odżywczych. Jego własność w leczeniu biegunki nadała mu przezwisko zavyazny korzeń, szeroko stosowany salep w leczeniu gruźlicy i do płukania ust i nosogardzieli.

Leczniczy surowiec storczyka jest uważany za salep - rozszczepiony korzeń, który jest zbierany przez całe lato, ale jest pożądany, w ostatnich dniach kwitnienia, gdy wciąż jest strzała kwiatowa. Korzenie są różnego rodzaju - okrągłe i wydłużone.

Aby przygotować nalewki, zaleca się użycie okrągłych korzeni, są one oczyszczane, opuszczane do wrzącej wody, aby nie kiełkowały, a następnie suszone. Bulwy zawierają szlam, (50%), skrobię (27%), substancje białkowe, cukier, wapń i sole mineralne. Trzymaj korzenie w zamkniętej formie, unikaj światła i wilgoci, aby nie stały się czarne i nie umieraj.

Orchis jest znanym lekiem dla mężczyzn stosowanym w różnych zaburzeniach i ze zwykłą fizyczną przemęczeniem, przewlekłym zapaleniem gruczołu krokowego, impotencją seksualną, osłabieniem.

- Nalewka mężczyzn wytwarza się z mieszanki: bulwy storczyków, malwa nasion, liści melisy, orzech - przy 2 łyżki nalewania wrzącej wody (1,5 litra), nalegają 2 godziny. Pij w ciągu dnia.

- Zabarwienie korzeni storczyków alkoholu: stary rdzeń i dużą funt chleba żytniego, wlać koniak alkoholu (75 °), pozostawić w ciągu 2 miesięcy, w ciemnym miejscu, ściśnięcie pod ciśnieniem. Pozostałość osuszyć i dodać do nalewki. Aby nalegać jeszcze 2 miesiące, aby pić z winem, jest to lepszy muscat.

- Kaukaz z mleka storczyk bulion przygotować środek antykoncepcyjny, ale także używać w chorobami macicy: bulwy storczyków, szklanki mleka lub bulionie w skrajnych przypadkach może konwencjonalną wrzenia wody. Długo wstrząsnąć, dodać 4 łyżki stołowe wina z winogron. Wypij pół szklanki.

Przeciwwskazań do stosowania storczyków nie znaleziono.

© 2012-2018 "Opinia kobiet". Podczas kopiowania materiałów wymagany jest link do źródła!

Redaktor naczelny portalu: Ekaterina Danilova

E-mail: [email protected]

Redakcja: +7 (965) 405 64 18

Orchis: zastosowanie w medycynie ludowej

Świat ziół można podzielić na przedstawicieli płci męskiej, żeńskiej i uniwersalnej. Te ostatnie obejmują tych, którzy mogą pomóc w dolegliwościach zarówno dla mężczyzn jak i kobiet, trawa kobiet, aby te można przypisać macica wyżynny, czerwony pędzel, bardzo użyteczne przedstawiciele targów połowa ludzkości, dobrze, że uprawnienia zbawienie należy szukać w męskiej herb który obejmuje storczyki. Dziś będzie dotyczyć użytecznych właściwości storczyka, nauczysz się, jak iz jakimi chorobami należy zapominać raz na zawsze o anilii.

W dzisiejszych czasach wielu nawet nie podejrzewa, co może czaić się w korzeniach i kwiatach storczyka, i wyhodować go jako ozdobny okaz na klombach. Nie jest to zaskakujące, ponieważ niektóre odmiany tej rośliny podczas kwitnienia są podobne do storczyków. Na wolności storczyki występują niemal na całym terytorium Rosji, Białorusi, Ukrainy. Trawa ta uwielbia wilgotne łąki i mokradła, doliny rzek i potoków, można go znaleźć na obrzeżach lasów i leśnych polanek, wśród zarośli krzewów.

W celach leczniczych korzenie są tradycyjnie używane. W ich składzie wydzielane są do 50% śluzu, około 27% skrobi, 13% dekstryny i sacharozy, substancji gorzkich i olejku eterycznego. W rzadkich przypadkach jako surowiec do przygotowania produktów leczniczych stosuje się kwiaty i łodygi storczyków.

Leki oparte na ortis są wykorzystywane jako środek do przywracania utraconej siły, utrzymywania energicznego, pogodnego stanu zdrowia.

Odbiór trawy jest również zalecany dla:

• gruczolak prostaty,

• Wrzody i zapalenie żołądka,

• Słabość seksualna u mężczyzn,

• choroby zapalne błony śluzowej jamy ustnej,

• zapalenie oskrzeli, w tym choroby przewlekłe,

• wyczerpanie fizyczne i / lub nerwowe,

• choroby kobiecego układu rozrodczego,

• białka u kobiet i wiele innych dolegliwości.

Przed skorzystaniem z leczenia okulisty należy skonsultować się ze specjalistą, ponieważ wpływ preparatów na tę substancję na organizm nie został w pełni zbadany. Cóż, oczywiście, będziesz musiał odmówić przyjęcia zioła w przypadku indywidualnej nietolerancji.

Orchis: zastosowanie w medycynie ludowej

Napar z korzeni storczyków podczas zatrucia i leczenia chorób przewodu pokarmowego

Wlać łyżeczkę rozgniecionych korzeni storczyka szklanką wrzącej wody lub gorącego mleka. Pozostawić do zaparzenia przez pół godziny, okresowo nie zapominając wymieszać związku. Pod koniec tego czasu produkt jest gotowy do użycia.

Weź infuzję dwa razy dziennie przez pół godziny przed posiłkiem na 1/2 szklanki, w razie potrzeby możesz dodać trochę miodu.

Napar korzeni storczyka z biegunką u dzieci

Wlać 120 gramów zmiażdżonych korzeni storczyka za pomocą 500 ml gorącej wody. Za pół godziny możesz rozpocząć leczenie.

Godzinowo daj dziecku jedną łyżeczkę mieszaniny.

Maść oparta na korzeniach storczyka z panaricium i ropniami

W stosunku 1: 1 wymieszaj sproszkowany korzeń sadu i wieprzowiny lub dowolny inny dostępny tłuszcz. Zastosuj powstałą mieszaninę do dotkniętych obszarów, na górze sterylnym bandażem.

Preparat przygotowany zgodnie z tym zaleceniem jest skuteczny nie tylko w przypadku ropni, eksperci zalecają stosowanie go również przy łysieniu i jako środek wzmacniający włosy. Możesz znaleźć zbawienie w tej maści i bólu zęba.

Napój ze storczyka - doskonałe zapobieganie przeziębieniom

Wymieszaj 25 gramów korzeni storczyka z taką samą ilością skrobi ziemniaczanej i 100 gramów cukru (porcję można zmienić zgodnie z preferencjami smakowymi). Dodaj trochę wody do mieszaniny o konsystencji przypominającej gęstą śmietanę, dokładnie wymieszaj. Wlać szklankę mleka i zapalić. Gotować przez 5 minut. Gotowy napój wlewać na foremki, w razie potrzeby, z cynamonem, goździkami lub gałką muszkatołową.

Wypij drinka małymi łykami, dając mu możliwość całkowitego otulenia jelit i żołądka.

Infuzja orry w zatruciu

Łyżeczkę rozgniecionych korzeni storczy należy wypełnić 200 ml gorącej wody. Nalegać przez 50 minut, mieszając od czasu do czasu. Aby poprawić smak, do mieszaniny można dodać syrop lub miód.

Lek należy przyjmować 2 razy dziennie w równych częściach przed posiłkami. Przebieg leczenia to miesiąc.

Skutecznie przygotowane zgodnie z proponowaną mieszanką przepisu i do leczenia chorób przewodu żołądkowo-jelitowego. Możesz użyć go jako środka wzmacniającego, dodając do zbóż, rosół i herbaty.

Odwar z pierwiastków ziemskich z impotencją

Szklankę wrzątku zalać kilkoma łyżeczkami zmiażdżonego storczyka. Rozcieńczyć lek przez 10 minut na małym ogniu. Po infuzji bulionu przez 10 minut należy go przefiltrować i wykorzystać zgodnie z przeznaczeniem.

Weź bulion trzy razy dziennie na 1/3 szklanki.

Odwar z korzeni z krwawieniem hemoroidalnym

10 gramów zmiażdżonych korzeni sadu, wlać 200 gramów mleka lub wody. Połóż ogień i gotuj przez kilka minut.

Gotowany bulion należy podzielić na równe porcje i wypić w ciągu dnia.

Odwar z korzeni orrys w biegunce

Połącz w stosunku 4: 1 zmiażdżone korzenie storczyka i siemię lniane. Wylać mieszaninę szklanką wrzącej wody. Gotować przez 10 minut na małym ogniu.

W przypadku biegunki, weź bulion zalecany na jedną łyżkę stołową trzy razy dziennie.

Infusion storczyków z impotencją seksualną i chorobami układu moczowo-płciowego

1/2 łyżeczki rozgniecionych korzeni orchidei zalać szklanką przegotowanej wody w temperaturze pokojowej. Pozostawić na godzinę, mieszając od czasu do czasu, jeśli chcesz, możesz dodać trochę miodu lub dodać syrop.

Zaleca się przyjmowanie naparu dwa razy dziennie w równych częściach. Kurs - od miesiąca.

Infuzję tę można stosować jako roztwór do mikrobiolotów w chorobach układu moczowo-płciowego i jelit.

Orchis

Przydatne właściwości i zastosowanie męskiego storczyka

Od czasów starożytnych ludzie wiedzą na temat użytecznych właściwości storczyków i stosowanych na ich bazie leków do leczenia różnych chorób: opryszczki, wrzodów, stanów zapalnych, biegunek. Cennymi surowcami leczniczymi tej rośliny są młode bulwy, inaczej zwane "bulwami slele". Są zbierane na końcu kwitnących storczyków, w okresie od lipca do sierpnia.

Dwa typy bulw różnią się kształtem: okrągłe o grubości 1-1,5 cm (uważane są za najlepsze) i palcowane o grubości 0,5-1 cm Pożądane jest przechowywanie zebranych surowców (bulw) w puszkach i w ciemnym, suchym pomieszczeniu, ponieważ po uderzeniu wilgoci i światła gotowy produkt staje się czarny i bardzo szybko traci właściwości lecznicze.

Bulwy zawierają około 50% śluzu, 27% skrobi, około 5% substancji białkowych, wapnia szczawiowego, soli mineralnych, cukrów, niewielkich ilości substancji smolistych.

Korzenie niektórych gatunków storczyków są wykorzystywane do jedzenia, roślina często uprawiana jest jako dekoracyjna. Inna z jego bulw przygotowuje śluzowaty wywar, który ma efekt obwiedni. To narzędzie jest przepisywane wewnątrz lub w postaci lewatywy z zapalnymi chorobami żołądka i jelit. Orchidea śluzowa jest również skuteczna w kaszlu, bólach gardła i ustach. Ponadto jest przydatny do stosowania zewnętrznego w postaci okładów w leczeniu ropni i obrzęków.

Ponadto storczyk jest stosowany jako środek tonizujący i wzmacniający, jest przepisywany na wyczerpanie nerwowe, osłabienie po ciężkiej chorobie, przewlekłym zapaleniu gruczołu krokowego i impotencji seksualnej. Głównym kierunkiem wykorzystania storczyków jest leczenie zapalenia gruczołu krokowego. Jednak jego leki można leczyć za pomocą nieżyt pęcherza moczowego, choroby macicy.

Zastosowanie ortis pomaga pacjentom z gruźlicą, którzy doświadczyli silnego krwawienia, dzieci cierpiących na katar jelita. Starszym storczykom również przydaje się do utrzymania sił. Użyj go do wzrostu włosów. Preparaty z niektórych gatunków roślin stanowią istotną pomoc w zatruciu skorpionów, węży, pszczół, zatrucia różnymi toksynami chemicznymi i bakteryjnymi. Leki z orchidei są bardzo popularne w terapii dziecięcej.

W medycynie używa się tylko młodych korzeni rośliny. Kopią ją łopatą, oczyszczają ją z ziemi i obierają, dokładnie opłukuwamy zimną wodą, zanurzamy ją na chwilę we wrzącej wodzie, a następnie suszymy w stanie zawieszonym. Korzenie zawierają sole mineralne, skrobię, glikozydy, olejki eteryczne, substancje białkowe i dużo śluzu Zaleca się przyjmowanie leków korzeniowych na impotencję seksualną, gruczolaka prostaty, przewlekłe zapalenie gruczołu krokowego.

Podczas stosowania takich leków należy przestrzegać dawkowania, aby uniknąć nadmiernego podniecenia seksualnego. Do użytku na zewnątrz korzeń jest wbity, zmieszany z tłuszczem wieprzowym i parzony w mleku. To narzędzie może być używane do ropni, panaritów, karbunkułów, bólu zębów, w celu zwiększenia wzrostu włosów.

Kwiaty storczyka są duże, kanarkowo-żółte, rzadziej fioletowe, zebrane w gęste wielokwiatowe ucho. Środkowy płat zewnętrznego koła i dwa płatki wewnętrznego koła tworzą rodzaj hełmu. Warga jest zielonkawożółta pośrodku, żółta po bokach, bez plam. Jajnik siedzący, skręcony, ostrogi jest równy jajnikowi.

Zarówno w medycynie naukowej, jak iw medycynie ludowej kwiaty storczyków są używane bardzo rzadko. Różne gatunki roślin mają różne kwiaty w kształcie i kolorze. Niektóre gatunki są wymienione w Czerwonej Księdze Rosji, Białorusi, Ukrainy i odnoszą się do roślin leczniczych. Ze względu na groźbę całkowitego zniszczenia sadu, roślinę tę można przenieść do kategorii kulturowej.

Wlew tłustej wody: 50 gramów suchych, sproszkowanych kwiatów (bez korzeni) należy wlać 0,5 litra oliwy z oliwek, nalegać 2 tygodnie w ciemnym, ciepłym miejscu, a następnie odcedzić. Ten środek jest zalecany do zapalenia gruczołu krokowego na łyżce stojącej przed jedzeniem 2 razy dziennie.

Nalewki alkoholowe ze storczyka są przygotowywane głównie do utrzymania i leczenia funkcji seksualnych u mężczyzn (młody korzeń jest wykorzystywany do poprawy funkcji seksualnych). Ponadto nalewki mają wszystkie właściwości szelaku, w tym otoczki. Są gotowane w zwykły sposób, aby przygotować nalewki.

Przepis 1. Młode korzenie sadu (1,5 łyżki stołowe) i połowę chleba żytniego należy wylać i wlać 500 ml alkoholu koniakowego (75 stopni), nalegać w ciemnym miejscu na 2 miesiące. Pod koniec tego terminu kompozycję należy wycisnąć pod prasą, resztę należy wypalić i dodać do nalewki, a następnie jeszcze 2 miesiące, aby nalegać. Weź 1 łyżeczkę 1 - 2 razy dziennie przed posiłkami, rozcieńczoną w wodzie.

Znalazłeś błąd w tekście? Wybierz go i kilka dodatkowych słów, naciśnij Ctrl + Enter

Roślina rozmnaża się przez małe i liczne nasiona, dojrzewając w owocach. Nie są używane w medycynie. Nasiona są kupowane przez ogrodników do uprawy. Podczas sadzenia są one chowane w glebie, której temperatura powinna wynosić 18-25 ° C. Sadzenie nasion może odbywać się w każdym sezonie, pierwsze pędy pojawiają się w okresie od trzech miesięcy do roku. Odległość między nasadzeniami powinna wynosić co najmniej 10-15 cm Storczyki są często wykorzystywane do celów dekoracyjnych do dekoracji sadów.

Na świecie istnieje około 100 gatunków storczyków, wiele z nich jest zagrożonych i zapisanych w Czerwonej Księdze kilku krajów. W krajach WNP rośnie około 40 gatunków tej rośliny. Wiele z nich jest leczniczych, pozostałe są uprawiane jako rośliny ozdobne. W celach leczniczych organizowane są plantacje przeznaczone do uprawy i zbioru surowców leczniczych. Szczególnie cennym produktem jest salep.

Samiec Orchis jest wieloletnią zielarską rośliną leczniczą z dwoma dużymi pełnymi bulwami. Łodygi rośliny są proste, pojedyncze, z soczystymi, podłużnymi, lancetowatymi, gołymi liśćmi. Kwiaty malin zbierane są w krótkich pędzlach. Owoce - pudełko, w którym jest wiele małych nasion. Kwitnie ten gatunek w maju-czerwcu. Storczyk męski występuje powszechnie w europejskiej części Rosji, na Ukrainie (w strefie górskiej), na Kaukazie i Uralu. Rośnie w dębach, osikach, lasach bukowych, na glebach różnego typu, ale nie jest zbyt wilgotny i kwaśny.

Do celów leczniczych stosuje się bulwy roślin. Znaleźli gorzkie substancje, olejki eteryczne, śluz. Surowce lecznicze są stosowane w leczeniu chorób przewodu pokarmowego, kaszlu, zapalenia pęcherza, bólu zębów. Leki oparte na storczyku działają jako środek zapobiegawczy i wzmacniający, służą do zwiększenia siły i wyczerpania nerwowego. Wywary bulw są przepisywane w leczeniu porażenia kończyn dolnych i zapalenia błony śluzowej żołądka. Wywar na mleko leczy zapalenie płuc, zapalenie oskrzeli. W niektórych krajach wywar jest stosowany jako środek antykoncepcyjny.

Orchisia spotted - wieloletnia roślina zielna. Ma dwa korzenie: jeden - stary, umierający, drugi - młody. Trzon wyprostowany, z 4-8 liśćmi. Liście są eliptyczne, nakrapiane, na ogół podobne do liści tulipana. Duże kwiaty w kształcie hełmu zbiera się w cylindrycznym, grubym uchu w kolorze różowo-liliowym. Owocem rośliny jest skrzynka, nasiona są małe i liczne. Kwitnie ten gatunek w maju-czerwcu, owoce dojrzewają w sierpniu.

Storczyki zauważalne rosną w strefie leśnej Rosji, Ukrainy i Białorusi. Zbiór surowców leczniczych - bulwy - produkowany jest w okresie kwitnienia. Składniki lecznicze to śluz, skrobia, pentosan, dekstryna, metylopentozan, sacharoza. W medycynie ludowej stosuje się bulwę w proszku tej rośliny. Jest stosowany do zatrucia pokarmowego, biegunki, czerwonki. Śluz stosuje się w różnych chorobach przewodu pokarmowego, z nieżytem górnych dróg oddechowych.

Orchis shlemonosny - wieloletnie zioło z dwoma dobrze rozwiniętymi korzeniami. Jego łodyga jest prosta, prosta. Eliptyczne liście siedzące rosną 3-5 kawałków na dnie łodygi. Różowo-białe kwiaty zbiera się w gęstych kwiatostanach. Rośliny kwitnące występują w okresie od maja do czerwca. W krajach WNP gatunek ten rośnie w Rosji (od Bałtyku po południe od Syberii Wschodniej), na Kaukazie, preferując suche, bogate w wapń gleby. Rośnie storczyk shlemosnosny, zwykle na łąkach, łąkach. W medycynie używa się młodych, świeżych i suszonych bulw, które zbiera się pod koniec kwitnienia.

Leki oparte na storczyku są stosowane w leczeniu układu pokarmowego, dróg oddechowych. Poprawiają ogólny stan ciała po ciężkich chorobach. Roślina zwiększa moc. Może być również stosowany do gotowania. Robi się z niej zupę, galaretkę, galaretkę, a nawet ciasto.

Orchis spalony - ten gatunek jest na skraju wyginięcia, więc jest wymieniony w Czerwonej Księdze. Typowym przedstawicielem gatunku jest wieloletnia roślina zielna z dwoma sferycznymi bulwami, z której odchodzi 3-5 korzeni. Jedna bulwa jest stara, umiera, inna gęsta, z pączkiem odnowienia na przyszły rok.

Podłużne liście, zwężone do podstawy, znajdują się w głównej części łodygi, na szczycie łodygi znajdują się pochwa w kształcie liścia. Kwiaty są małe, dwukolorowe, z jasnym szkarłatnym kaskiem i białawymi z czerwonymi plamami na wargach, zebrane w grubym uchu. Kwitnie w maju-czerwcu.

Roślina występuje w europejskiej części Rosji, w zachodniej Syberii, rzadziej na Białorusi i Ukrainie. Szczególnie powszechne w Skandynawii, Azji Mniejszej i Morzu Śródziemnym. Gatunek ten rośnie na wilgotnych łąkach leśnych, w lasach liściastych i mieszanych, preferując gleby bogate w próchnicę, lekko zasadowe i lekko kwaśne.

Nielegalne jest przygotowanie surowców leczniczych z dzikiego sadu. Do celów leczniczych jest specjalnie uprawiana na plantacjach. Bulwy są zbierane natychmiast po kwitnieniu rośliny. Odpowiednie są tylko młode bulwy. Po przetworzeniu surowca uzyskuje się salep. Przechowuj gotowy produkt w suchych, przewiewnych pomieszczeniach, trwałość surowców wynosi 6 lat.

Salep to dobry środek do owijania i odbudowy. Jest przepisywany na zapalenie żołądka i przewlekłe choroby dróg oddechowych, z zapaleniem przewodu żołądkowo-jelitowego. Śluz jest pijany podczas zatrucia, aby spowolnić wchłanianie trucizny. Proszek starych bulw jest uważany za poronnego i antykoncepcyjnego, dobrze reguluje cykl menstruacyjny. Nasiona są używane do epilepsji.

Przeciwwskazania do stosowania narcyza

Narkotyki z sadu są tak bezpieczne, że mogą je spożywać zarówno dzieci, kobiety karmiące, jak i kobiety w ciąży, ale tylko po szczegółowej konsultacji z lekarzem. Przy stosowaniu środków odurzających u mężczyzn w celu zwiększenia siły działania konieczne jest przestrzeganie dawkowania.

W korzeniach i łodygach jesionu znajduje się wiele przydatnych substancji, dzięki którym można leczyć różne choroby. W kwiatach, liściach i łodygach zawartość olejków eterycznych jest wysoka. Wiadomo, że popiół jest bogaty w alkaloidy (scimianin, dictamnin, cholinę), dictamnolactone, saponiny, bergapten, antocyjany i flawonglikozydy. Korzeń zawiera kwasy tłuszczowe.

Czystość ma właściwości wykrztuśne, moczopędne i hemostatyczne. Ta roślina jest używana do procesów zapalnych i przeziębień. Żyły są używane do skurczu macicy. Zaleca się również stosowanie go w celu uzyskania efektu antyalergicznego. Ponadto jest używany jako dobry środek do mycia krwi.

Yastrebinka ma właściwości przeciwzapalne, przeciwbakteryjne i antyseptyczne. Ponadto roślina ta jest używana jako środek ściągający i moczopędny. Yastrebinka zmniejsza poziom szkodliwych substancji we krwi osoby. Roślina jest zalecana do stosowania na bóle głowy jako dobre.

Jęczmień zawiera te substancje biologicznie aktywne i odżywcze, witaminy i mikroelementy, które ludzie potrzebują do dobrego zdrowia i normalnego funkcjonowania. Jęczmień ma właściwości otaczające, przeciwzapalne i zmiękczające. Roślina ma wyjątkową zdolność czerpania z niej.

Podczas kopiowania materiałów wymagany jest aktywny link do strony www.ayzdorov.ru! © AyZdorov.ru 2009-2017

Informacje na stronie są przeznaczone do zaznajomienia się i nie wymagają samodzielnego leczenia, konsultacja lekarska jest obowiązkowa!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

6 + 3 =