Wall-papers miasta na ścianie

Wall-papers miasta na ścianie

Fototapety "Nocne miasto" we wnętrzu: Londyn, Paryż, Nowy Jork + Moskwa i Sankt Petersburg (70 zdjęć)

Masz dość zniechęcenia w domu? Czas więc zmienić coś i zacząć najlepiej od tego, gdzie mieszkasz.

Nie jest tajemnicą dla nikogo, że w życiu domowym czerpiemy naszą siłę i inspirację. Dlatego to, co nas otacza w mieszkaniu, jest tak ważne dla wspólnego dobra. A kiedy wszystko jest już zmęczone - pora zmienić wnętrze i zacząć od tapety. Właściwy pomysł: miejski foboi z nocnym miastem - ożywi każde wnętrze.

Zdjęcia miasta we wnętrzu

Miejska tapeta we wnętrzu

W rzeczywistości wybór tapet, w tym fototapety, jest dość duży. Ale rozważymy konkretne tematy, a mianowicie tapetę miast i megapolis w twoim domu.

Przede wszystkim ważne jest, aby pamiętać, że każde z miast będzie nosić atmosferę i harmonię. Czy to miasto miłości Paryż, czy światła nocy Nowego Jorku. Dlatego należy zdecydować, w którym stylu i kierunku najlepiej jest się poruszać.

Ważnym momentem w nowoczesnych fototapetach jest to, że w porównaniu ze starymi próbkami Sovdepovskimi przekazują poczucie rzeczywistości i zaczynasz naprawdę czuć, że jesteś na tym zdjęciu.

Przy pomocy niektórych fototapet miast lub ich ulic w ogóle możesz stworzyć alternatywną rzeczywistość bezpośrednio na samej ulicy lub innych scenach z obrazka.

Nocne miasto we wnętrzu

Jest to jedna z kategorii miejskich tapet, które można wykorzystać we wnętrzu domu. Tworzą szczególny komfort, a nawet pewną tajemnicę w atmosferze pokoju.

Historia nocnego miasta na tapecie

Takie tapety są produkowane na różnych teksturach, począwszy od wersji błyszczącej, kończąc na tynku dekoracyjnym. Teraz nawet istnieją takie modele tapet, które są przyklejone do ściany bez użycia kleju, co znacznie upraszcza proces. Co więcej, w niektórych przypadkach te tapety można ponownie przykleić kilka razy do innych powierzchni lub ściany.

Zalety korzystania z tapety "miasto nocą"

Przed zakupem musisz zapoznać się z różnymi czynnikami i dowiedzieć się, jakie zalety będą charakterystyczne dla naszej tapety.

 1. Całkiem oryginalny i bardzo atrakcyjny widok. On ożywia, ale jednocześnie intryguje. Bardzo kolorowy i naprawdę podniecony.
 2. Różnorodność w wyborze materiału, z którego wykonana jest tapeta. Mogą to być: winyl, papier lub włóknina. Również może być błyszczący lub matowy.

 • Zaleca się kleić tapetę miast w nowoczesnych wnętrzach stylu hi-tech, nowoczesnego, minimalistycznego, innego.
 • Możesz wybrać jedną ze scen nocnego miasta, ale weź pod uwagę fakt, że taka tapeta może sprawić, że pomieszczenie będzie nieco ponure. Aby tego uniknąć, warto rozważyć dodatkowe akcenty kolorystyczne i akcesoria, które pomogą rozjaśnić ten niuans. Meble najlepiej używać światła, wtedy wszystkie elementy kompozycji będą wyglądać idealnie.

Jak już wspomniano wcześniej, każde z miast lub inne miejsca na fototapetach niosą ze sobą swój pomysł i nastrój. Dlatego warto zapoznać się ze wszystkimi opcjami, które są prezentowane na rynku i dokonać wyboru.

Niektóre z najbardziej popularnych tematów nocnych miast to: Londyn, Paryż i Nowy Jork. Oczywiście nie jest to cała lista znanych i ukochanych miast, ale teraz badamy te trzy opcje.

Miasto deszczy i czerwonych autobusów. Nawiasem mówiąc, taka tapeta z czerwonymi autobusami i budkami telefonicznymi to także bardzo popularny pomysł na nowoczesne wnętrza.

Londyn we wnętrzu

Oto niektóre z pierwszych skojarzeń, które przychodzą na myśl. Ale to tylko powierzchowna opinia, w rzeczywistości Londyn jest znacznie ciekawszy i bardziej złożony.

Fotografia nocy miasto we wnętrzu

Działki z nocnymi wnętrzami tego miasta mogą nie tylko odpocząć, ale jednocześnie naładować swoją energią. Głównymi zaletami wyboru tego przedmiotu i kierunku będzie pełne poczucie, że jesteś w Londynie. Nawet bez dodatkowych akcesoriów w domu można poczuć prawdziwy angielski styl i atmosferę.

Działki, które są często używane w motywach londyńskiej nocy na tapecie:

 • Oświetlony Big Ben to jedna z największych atrakcji, a także rodzaj wizytówki.
 • Intryga nocnych parków, alejek i skwerów to także jeden z wariantów tapet fotograficznych. Możesz korzystać z pięknych krajobrazów z nocnego parku Greenwich lub Hyde Parku.
 • Noc Buckingham Palace lub Tower Bridge również znajdą swoich wielbicieli wśród miłośników nocnych miejskich fototapet.

Jak widać, Londyn jest nadal nie tylko deszczowym i przyjemnym smutkiem. Istnieją inne opcje, które można wykorzystać do pomysłów na wcielenie fototapet z tym miastem w domu.

Miasto miłości i romansu. Iluż to kochanków, którzy mogli w pełni cieszyć się atmosferą tego miasta. Noc Paryż we wnętrzu na tapecie może przenieść całą intrygującą chwilę mrocznych porach dnia, co niewątpliwie podkreślą "światła miłości".

We wnętrzu może stworzyć niepowtarzalny urok i wielkie poczucie stylu. Można łączyć z różnymi opcjami dekoru. Uważany jest za pewną klasykę, która może być używana nie tylko we francuskim stylu, ale także w wielu innych.

Fototapety nocy w Paryżu

Kolejnym aspektem jest kierunek stylu prowansalskiego. Bardzo często tapety paryskich ulic można zobaczyć w pomieszczeniach tego projektu. Ponownie, wykorzystanie tapety, w tym nocy w Paryżu, jest najlepsze w nowoczesnym wnętrzu.

Najpopularniejsze motywy do tapet z tym miastem to: parki, ulice i naturalne motywy. Można również spotkać tapety z Luwrem, Pałacem Wersalskim, mostami chodnikowymi i innymi interesującymi miejscami.

Wieża Eiffla we wnętrzu

Jednym z najczęściej odwiedzanych miejsc na świecie, gdzie tysiące ludzi każdego roku odkrywają coś nowego i nieznanego - już napisano o miejskim tapety z Paryża, ale jeśli wybierzemy jeden z jego charakteru, może się okazać, że to ciekawe miejsce.

Ten cud świata jest bardzo często stosowany w projektowaniu pomieszczeń. Dlatego będzie wiele opcji z nocnymi scenami Wieży Eiffla. Wśród nich będzie inna forma, skala i inne elementy.

Wieża Eiffla

Na przykład jednym z pomysłów jest wkleić podświetlaną Wieżę na ścianie i kupić kanapę bez oparcia. W ten sposób możemy w pełni cieszyć się jego widokiem, a nawet częścią bulwaru.

Jeśli Wieża jest duża, musisz wybrać nieco inną wersję mebli. Może to być biała sofa, na przykład z kolorowymi poduszkami, która będzie połączona z podświetleniem Wieży na zdjęciu.

Miasto jest ogromną metropolią, w której działa nie tylko życie dzienne, ale także nocne. W Nowym Jorku jest aktywność i dynamika, ruch i życie. Więc jeśli masz depresję i zawsze chcesz uczestniczyć w cyklu wydarzeń - to uczucie, które dostaniesz z nowojorskiej nocy na tapetach.

Tapety "Nowy Jork"

Ogólnie rzecz biorąc, używane są sceny nocnych drapaczy chmur i widok na miasto. Ale to nie jest limit! Możesz korzystać z popularnych atrakcji i powiesić w swoim mieszkaniu osobistą Statuę Wolności lub wizerunek Central Parku. Dla miłośników aktywnego życia nocnego temat Times Square lub Wall Street jest idealny.

Most Brookliński we wnętrzu

Odnosi się do Nowego Jorku, ale ma swoją odrębną atmosferę i wielkość. Naśladuje wielkość i znaczenie miasta dzięki oświetlonym mostom i nieposkromionej energii. Jest popularny na tapetach zarówno w nocy, jak iw ciągu dnia.

Most Brookliński

Manhattan tapety we wnętrzu

Wyspa Manhattan jest sercem Nowego Jorku, więc nierzadko spotyka się fototapety w tym kierunku. Jak ci się podoba to nowoczesne miasto na ścianach twojego mieszkania?

Naklejka: Manhattan

Ale kim jesteśmy za granicą i za granicą? Nawiasem mówiąc, mamy także miasto godny uchwycenia na pulpicie i atrakcji, poglądy, które nie wstydzą się urządzić mieszkanie. Oczywiście nasza stolica jest najbardziej popularna. Tej nocy Mural Moscow City z tysiącem świateł, i widokiem na Kreml i Plac Czerwony i Świątyni Chrystusa Zbawiciela, i pomnik Kolumba w centrum Moskwy, zaledwie znane nam wszystkim, jeśli nie dla podróży przez wielu filmach ulicach Moskwy.

Fototapety Moskwa we wnętrzu - Moscow City

Ale mamy "drugi" kapitał, nie zapominajmy o tym.

St. Petersburg we wnętrzu

Peter jest uważany za kulturową stolicę Rosji, i to nie za nic - jest wiele innych zabytków i pięknych widoków ze starożytnymi budynkami. A jeśli podoba ci się to miasto, dlaczego nie wykorzystasz jego motywów na swoich ścianach? Fototapety z Sankt Petersburga, choć z nocnym miastem, choć w świetle dziennym, mogą być bardzo różne.

Petersburg: widok na kanał nad łóżkiem

Jakie są najpopularniejsze motywy nocy Petera na tapecie? Oczywiście jest to rozwód mostów - główny program nocny tego miasta. Można również robić zdjęcia rzek i kanałów miasta ze spalania w domach wzdłuż brzegów okien i zabytkowych latarni, które mogą stać się centralną postacią na zdjęciu. Hermitage (Pałac Zimowy), Twierdza Pietropawłowska, Jeździec miedziany, Kazaniu i Katedra św Izaaka, Admiralicji, letni ogród oraz inne zabytki Petersburga mogą być również wykorzystywane w miejskim Mural w swoim mieszkaniu.

W rzeczywistości nie jest to cała lista nocnych miast, które można wykorzystać w domu. Jest ich dużo i każdy z tych tematów nosi coś własnego. Poszukaj więc, wybierz i nie zapomnij o niektórych zasadach naklejania fototapet na temat miasta.

Ważne jest, aby pamiętać, że sam obraz będzie hipnotyzujący, ale nie zapomnij o ogólnej sytuacji. Tak więc klej "miasto nocą" na ścianach najlepiej jest używać jasnych mebli i kolorowych akcentów.

Miasto we wnętrzu: udekoruj ścianę ciekawą tapetą

Popularne ostatnio wnętrza "w dawnych czasach" tracą dziś na aktualności. Nowoczesny, oryginalny projekt mieszkania lub domu, zaprojektowany w stylu miejskim, podkreśla tapetę z obrazem miasta na ścianie we wnętrzu. Sklepy z materiałami wykończeniowymi reprezentują szeroką gamę fototapet. Które wykończenie wybrać, jak połączyć je z ogólnym stylem wnętrza?

Funkcje aplikacji "miejskich" fototapet

Użyj obrazów o tematyce miejskiej może być w każdym pomieszczeniu. Ten rodzaj wykończenia szeroko rozprzestrzenił się ze względu na jego zalety:

 • kolorowy i oryginalny design ścian;
 • łatwość i łatwość instalacji, demontażu i konserwacji;
 • odporność na obciążenia mechaniczne;
 • niezawodność i trwałość.

Aby Twoje miasta-tapety cieszyły Cię jak najdłużej, konieczne jest rozważenie pewnych zasad przy wyborze i zastosowaniu ich we wnętrzu.

Fototapety nie są nowym materiałem wykończeniowym ścian. Kiedyś były już popularne i spotkały się w prawie każdym mieszkaniu. Ale źle dobrany rysunek (najczęściej krajobraz) doprowadził do tego, że taka dekoracja była zbyt widoczna i wydawała się być dodatkowym detalem wnętrza. Właściciele apartamentów nie brali pod uwagę specyfiki stylistyki i układu pomieszczeń. Tapety miejskie nie pasują do każdego wnętrza.

Wybierając tapetę na ścianie, rozważ przeznaczenie pokoju, jego paletę kolorów i styl.

Dziś można kupić materiały z różnych tematów (nocny pejzaż miejski, dzień, architektoniczne konstrukcje, różne pory roku w mieście itp.), Które z łatwością zmieszczą się w wielu nowoczesnych wnętrzach.

Jeśli nie możesz znaleźć obrazów pasujących do wybranych mebli i akcesoriów, skup się na schemacie kolorów: podstawowe odcienie powinny być obecne na tapecie.

W pokojach z wieloma meblami nie zaleca się dekorowania ścian tapetą panoramiczną. Ten pokój będzie wyglądał na zbyt obciążony, jego wymiary będą się wyraźnie zmniejszać.

Użyj płócien niewielkich rozmiarów, starannie podejdź do wyboru takiego wykończenia, powinno wizualnie powiększyć pomieszczenie, a nie odwrotnie.

Idealny do pokoju wyposażonego w meble - miasto-tapetę z perspektywą lub utrzymaną w jasnej palecie kolorów. Przed wyborem konkretnego rodzaju dekoracji należy określić kolor pozostałych ścian. Wszystko we wnętrzu powinno być w harmonii.

Wykorzystanie fototapet na jednej z powierzchni bocznych implikuje projektowanie innych ścian z monofonicznymi płócienkami. Kolory obu powinny być podobne.

Jeśli chcesz wizualnie zmienić parametry swojego pokoju, pomaluj jego trzy ściany w jasnym kolorze, a resztę - w ciemnym, lub wybierz tapetę z krajobrazem miasta w odpowiednim schemacie kolorów (na przykład miasto nocą). Tak więc wydaje się, że ciemna powierzchnia odsuwa się, to wizualnie powiększy pomieszczenie.

Wybieranie miast-tapet z dynamiczną fabułą (autostrad, wyścigów samochodowych po miejskich drogach itp.), Bądź szczególnie ostrożny. Takie obrazy są wypełnione energią, bowiem we wnętrzu trzeba wybrać miejsce, w którym w pełni ujawnią swoje funkcje. Na przykład nie są zalecane do użytku w sypialniach, ponieważ umeblowanie tych pomieszczeń powinno sprzyjać spokojowi i odpoczynkowi.

Pomimo tego, że miasta tapetowe są najczęściej używane w projektowaniu nowoczesnych wnętrz, przy ich umiejętnym użyciu można dekorować pokoje utrzymane w dowolnym stylu.

Najczęściej ta dekoracja ścian znajduje się we wnętrzu salonu, kuchni lub przedpokoju.

Do tego pomieszczenia można użyć wielkoformatowych obrazów z panoramicznym wzorem. Jasne lub czarno-białe, przedstawiające nocną metropolię, podkreślą wyrafinowanie i szlachetność wnętrza pokoju.

Fototapety z motywem miejskim nie zawsze przyklejają się do ściany. Są używane jako obrazy lub dekorują je meblami, innymi elementami wnętrza.

Aby stworzyć oryginalne wnętrze salonu, możesz wybrać obrazy ze szkicami.

Ważne jest, aby pamiętać, że miasta-tapety to obrazy z zabytkami architektury lub starożytnymi budynkami, a nie tylko z widokami nowoczesnej metropolii.

Niewłaściwe byłoby patrzenie w tym pokoju płótna jasnym, dynamicznym obrazem. Do sypialni najlepszą opcją są ciche zdjęcia z malowniczymi miejskimi krajobrazami, zabytkami architektury, parkami.

Nie rozwodź się nad czarno-białą gamą tapet we wnętrzu sypialni, wygląda raczej nudno i, zdaniem psychologów, negatywnie wpływa na związek.

Miękkie odcienie beżu, kremu, brązu, bogate delikatne kolory idealnie nadają się do sypialni. Miłośnikom wszystkich świetnych projektantów zaleca się wstrzymanie ich wyboru na rysunkach, które nie wywierają presji na wzrok i nie zakłócają odpoczynku. Harmonia jak w bogatym wnętrzu doda akcesoria, postarzone w odpowiednich kolorach.

Fototapety wyglądają najkorzystniej w kuchni. A fabuła ich specjalnej roli nie gra. Pamiętaj jednak, że obrazy na ścianach nie powinny przyczyniać się do zmniejszenia apetytu. Zdjęcia z rodzajem wnętrz przytulnej kawiarni, małych uliczek starych miast, parków, sklepów - wszystko idealnie wpisuje się w design każdego stylu kuchni. Nowoczesny wystrój doskonale uzupełnia obrazy z wizerunkiem metropolii, utrzymany w neutralnej kolorystyce.

W tym pokoju temat miast-tapet nie jest ograniczony. Ale nie zapominaj, że obraz na ścianach powinien być w harmonii z resztą elementów we wnętrzu pokoju.

Nie kupuj zbyt drogich wariantów tapet do foyer, używaj ich tam w sposób irracjonalny. Ściany są okresowo zanieczyszczone, więc wybierz materiał odporny na proces czyszczenia.

Wybierając tapetę do ścian w pokoju dziecięcym, musisz zapytać o zdanie, wziąć pod uwagę jego preferencje.

Dziś najbardziej popularne płótna, które przedstawiają wysokie budynki megamiast, zatłoczone ulice.

Przy pomocy różnych miejskich krajobrazów możesz stworzyć tę lub inną atmosferę. Spokój i wyciszenie starych ulic, parków, ogrodów.

Często do wnętrz mieszkalnych na ścianach wybiera się obrazy z krajobrazami takich miast jak Paryż, Nowy Jork, Londyn. Miłośnicy mega-obrazów projektanci oferują zdjęcia z ich zabytków.

Wybierając tapetę z obrazem, na przykład z Chicago, podkreślisz cechy wnętrza w stylu minimalizmu, nowoczesnego lub hi-tech, aby projekt był bardziej dynamiczny. Powierzchnia wody, przedstawiona na fototapecie, dodatkowo zwiększy przestrzeń pomieszczenia. Dlatego w przypadku małych pomieszczeń można wybrać wykończenie, na przykład, z widokiem na miasto Chicago od strony jeziora Michigan.

Dla nowoczesnych stylów, płótna z krajobrazem Manhattanu są idealne. Szczególnie elegancka jest nocna metropolia. To właśnie w nim powstał styl poddasza, więc te zdjęcia mogą być użyte do dekoracji ścian niektórych pomieszczeń. Pokój w stylu loftu, wsparty miejską tapetą, wygląda elegancko, jest uosobieniem luksusowego życia.

Tkaniny z wizerunkiem Amsterdamu, Pragi pozwolą Ci zanurzyć się w niezwykłą atmosferę tych miast, cieszyć się niesamowitym pięknem zabytków i ulic, tworzyć bogate i wyrafinowane wnętrza w poszczególnych pokojach.

Szlachetność i wyrafinowanie każdego pomieszczenia dadzą tapetę z widokiem na Rzym. Wybierając odpowiednie akcesoria, stworzysz w swoim mieszkaniu miejsce, w którym możesz się zrelaksować i odpocząć.

Płótna z widokiem na Dubaj robią niezapomniane wrażenia, zaskakujące niezwykłymi architektonicznymi strukturami. Ta metropolia o nieograniczonych możliwościach, demonstrująca, jak szybko zmienia się nasze życie. Takie obrazy napełnią cię energią, stworzą dynamiczną atmosferę w pomieszczeniu.

Wykorzystanie tapety miejskiej do dekoracji ścian we wnętrzu mieszkania lub domu jest okazją do szybkiego przekształcenia wnętrza, całkowitego zmienienia atmosfery lokalu, przeniesienia się do niesamowicie pięknych miejsc w różnych zakątkach świata.

Fototapety z miastami

Wielu miłośników dekoracji wnętrz z pewnością zwróciło uwagę na to, że jednym z najmodniejszych trendów w ostatnich czasach, kiedy dekorował wnętrze mieszkania jest papierowe "miasto". Jakie są główne zalety tego rozwiązania, dlaczego zyskały szeroką popularność i nadal przyciągają nowych fanów? W tym artykule rozważymy przyczyny tej szerokiej dystrybucji tego rodzaju dekoracji, a także przeanalizujemy różne tapety miasta na ścianie.

Zdjęcia miasta we wnętrzu, których zdjęcia można zobaczyć w galeriach w naszym dzisiejszym artykule, pozwalają zanurzyć się w niepowtarzalnej atmosferze tej lub innej metropolii. Z drugiej strony może to być mała starówka położona w jakimś spokojnym europejskim kraju. Nie ma znaczenia, jaka dokładnie jest wielkość konkretnej osady. Najważniejsze jest to, że ze względu na obecność takich obrazów w dzielnicy mieszkalnej, czy jest to apartament miejski, czy wiejski domek, jesteś jakby przeniesiony w to samo miejsce, które jest przedstawione na zdjęciu. Cała wewnętrzna przestrzeń pokoju zaczyna nabierać cech charakterystycznych dla tego miejsca.

Innymi słowy, jeśli masz obraz Tower Bridge w Londynie na ścianie lub Wieża Eiffla na drzwiach szafy, pozwalają one stworzyć wrażenie, że jesteś obecny gdzieś w pobliżu. Cała wewnętrzna przestrzeń pokoju, czy to salon, sypialnia, kuchnia czy nawet przedpokój, jest nasycona wyjątkową energią Londynu, Pragi, Wenecji czy Nowego Jorku. Ponadto bardzo przytulne otoczenie pomoże stworzyć na przykład zdjęcia przedstawiające stare miasto. Galerie zdjęć "megapolis", wręcz przeciwnie, są w stanie stworzyć bardziej dynamiczne środowisko, które będzie najbardziej odpowiednie w pokoju, takim jak gabinet lub nawet biuro w budynku administracyjnym.

Uwaga, proszę! Szeroka gama scenariuszy i wariantów wykonania przemawia również za wyborem takich powłok dekoracyjnych. Możesz wybrać tapetę w zależności od rozmiaru (panoramiczny, duży, średni lub mały), konfiguracji (pionowa, pozioma, wąska lub szeroka), opcji kolorów (czarno-biała, kolor, kombinacja) i wielu innych parametrów.

Nie sposób nie wspomnieć o tym, że w ostatnich latach znacznie wzrosła jakość tego rodzaju dekoracji ścian. Poprawiono nie tylko rozdzielczość obrazu. Trwałość operacji osiągnęła również wyższy poziom. Wszystko to stało się możliwe przede wszystkim dzięki zastosowaniu nowych technologii, które obejmują:

 • Nowoczesne barwniki.
 • Nowoczesne maszyny drukarskie.
 • Jakościowa podstawa, na której obraz jest stosowany.

To właśnie te czynniki sprawiły, że możliwy jest nie tylko doskonały poziom samego obrazu, ale także zapewniono wysoką charakterystykę odporności na wilgoć, a także prosty montaż. Przy okazji, całkiem możliwe jest wklejenie takiej tapety samemu. Najważniejszą rzeczą przy pracy z własnymi rękami jest ścisłe przestrzeganie instrukcji, a także przydatne porady udzielone przez doświadczonych profesjonalnych mistrzów.

Przy okazji należy przypomnieć jedną istotną okoliczność, której w żadnym przypadku nie należy pomijać przy planowaniu napraw i aranżacji zarówno w pomieszczeniach mieszkalnych, jak i niemieszkalnych. Photobooth miasto we wnętrzu będzie odpowiednie i będzie w stanie organicznie pasować do ogólnego otoczenia Twojego mieszkania tylko wtedy, gdy otoczenie będzie odpowiednie. Innymi słowy, wysoce pożądane jest stosowanie wielu dodatkowych akcesoriów, przedmiotów dekoracyjnych, mebli, tekstyliów domowych itp., Które uzupełniałyby sytuację przypominającą konkretne miasto.

W każdym razie, przed podjęciem decyzji o ostatecznym wyborze, konieczne jest przynajmniej ogólne omówienie wariantów działek prezentowanych na rynku takich produktów. Co możesz powiedzieć o wyborze?

Tapety miejskie, a ściślej mówiąc, ich różne opcje są prawie tak liczne, jak same miasta.

Ważne! Zapamiętaj podstawową zasadę: nawet w tych przypadkach, kiedy wydaje Ci się, że już zdecydowałeś się na wybór, wskazane jest, aby nie spieszyć się i nie kupować pierwszej opcji, którą chcesz. Faktem jest, że sama tapeta może być bardzo dobra, ale po prostu nie będą działać ze względu na pewne szczególne cechy pomieszczenia, w którym mają zostać sklejone. Często zdarza się, że osoba zaczyna dostrzegać słabą kompatybilność tapet i istniejącego wnętrza po zakończeniu naprawy. W takich przypadkach, jak wiadomo, coś, co się zmienia, staje się niezwykle problematyczne.

Tak więc, jeśli mówimy o odmianach tapet fotograficznych, powinniśmy przestać koncentrować się na takich typach, jak:

 • Obrazy z perspektywą. Ich osobliwość polega na tym, że dzięki specjalnej technice fotografii powstaje wizualne wrażenie, że jesteś w centrum obrazu. Innymi słowy, istnieje poczucie pełnego realizmu. Idealne działki dla tej technologii to niektóre linie, najlepiej bardziej lub mniej proste. Mówimy przede wszystkim o drogach, autostradach czy szerokich alejach, które idą w dal, ponieważ mówimy o obrazach miast.
 • Jeśli chodzi o panoramiczne tapety fotograficzne, bardzo często przedstawiają one centra dużych miast (mówimy o drapaczach chmur w megakcjach), a także parki miejskie, place, czasem z obecnością wody (rzeki, jeziora, zatoki). Zazwyczaj te tapety są wystarczająco duże. Z tego powodu są one zwykle przyklejane do pełnej szerokości ściany, najlepiej w dużych pomieszczeniach (na przykład w przedpokoju).
 • Nie da się nie wspomnieć o "trójwymiarowych" fototapetach 3D, które ostatnio stały się "bardzo popularne". Pomimo tego, że nie są to zdjęcia miast, które często są wykonywane przy użyciu takiej technologii, nadal można je znaleźć w wyspecjalizowanych sklepach oferujących sprzedaż na ścianie z miastem.

Pamiętaj! Fotografia malarstwa ściennego "miasto" nie musi zajmować całego obszaru obrazu. Tak więc, jeśli chcesz, możesz zamówić produkcję połączonego obrazu, na środku którego możesz na przykład z rodziną lub przyjaciółmi.

Przy okazji, jako opcja, tapeta nie musi być łączona z wizerunkiem ludzi (ty lub twoja jesteście blisko), dając do zrozumienia, że ​​jesteście podobno w tym czy innym miejscu. Jest całkiem możliwe zastosowanie innych wariantów kompozycji, w tym tematycznych. Tak więc, jako jeden z najpopularniejszych przykładów, możesz przynieść tapety z tymi lub innymi zabytkami Londynu, które przedstawiają flagę brytyjską (całkowicie lub częściowo). W takich przypadkach narodowy symbol Wielkiej Brytanii odegra rolę swoistego elementu dekoracyjnego, który podkreśli przynależność tapety do brytyjskiej stolicy, harmonijnie uzupełniając samą fotografię.

Jeśli mówimy o tym, jakiego rodzaju działkę należy wybrać, to należy postępować nie tylko z tym, jakie warunki panują w pomieszczeniu i w jakim stylu odbywa się aranżacja przestrzeni wewnętrznej. Osobiste preferencje klienta są również bardzo ważne. Inną rzeczą jest to, że trzeba się upewnić, że wszystko zostało zorganizowane w harmonijny sposób, ponieważ tapety, jak każdy inny dekoracyjny lub konstruktywny element pokoju, powinny uzupełniać wnętrze, a nie wydobywać się z niego w jego wyglądzie.

Nawiasem mówiąc, to zjawisko jest dość powszechne. Ktoś odwiedził pewne miasto i chce mu przypomnieć o tej podróży. W takich przypadkach osoba zamawia (lub kupuje wersję gotową) tapetę. Co więcej, możesz wybrać nie tylko określone miasto, ale także konkretną ulicę lub zabytek historyczny.

Ponadto jedną z funkcji jest inna pora dnia. Pomimo tego, że z reguły te lub inne przedmioty mają znajomy obraz dzienny, często wykorzystuje się zdjęcia z określonego miejsca w nocy. Jeśli chcesz spojrzeć na tapetę we wnętrzu, zdjęcia z "nocnego miasta" zostały przedstawione w tej recenzji. Ponadto nie wolno nam zapominać o takim czasie, jak poranek i wieczór, ponieważ bardzo popularne są zdjęcia ukazujące świt lub odwrotnie, zachód słońca.

Takie historie, nawiasem mówiąc, wskazują na to, że są one dość kojące psychologicznie. Z tego powodu pożądane jest ich stosowanie przy dekorowaniu wnętrza w sypialni, ponieważ sytuacja w tym pomieszczeniu powinna przede wszystkim sprzyjać lepszemu snu, a także uspokojeniu nerwów.

Jeśli chodzi o odmiany działek, jest ich po prostu ogromna liczba. Najbardziej znane są jednak takie rzeczy jak zabytki architektury, słynne miejsca, obiekty należące do bardziej nowoczesnego okresu, a także wszelkiego rodzaju parki i parki. Wśród najpopularniejszych obrazów chciałbym wymienić:

 • Przede wszystkim należy wymienić zabytki architektury, słynne pałace i inne zabytki. Szczególnie popularne pod tym względem są tapety "Praga", "Budapeszt", "Rzym", "Sztokholm" i inne rodzaje miast europejskich. Nawiasem mówiąc, bardzo popularne są we wnętrzu papierowe "stare miasto". Możesz zobaczyć zdjęcie ich przykładów w tym artykule.
 • Drapacze chmur, banki i biura, fotografowane zarówno w dzień, jak iw nocy, szczególnie zainteresowane miłośnikami nowoczesnej architektury. Wielu fanów nowoczesnej stylistyki w aranżacji wnętrz wybiera podobną tapetę. Chicago, Nowy Jork (Manhattan), Sydney, Szanghaj, Dubaj, Tokio i inne miasta z rozwiniętymi dzielnicami biznesu należą właśnie do tej kategorii.
 • Dość stały popyt na salony tematyczne, a także sklepy internetowe wykorzystują tapety morskie "ogólnie rzecz biorąc". Wenecja, St. Petersburg, Dubrownik w Chorwacji, Rio de Janeiro, wiele miast położonych na wybrzeżach Morza Śródziemnego i Adriatyku to przykłady takich tematów.
 • Warianty, na których przedstawiona jest ulica. Fototapety o takich tematach szczególnie często pokazują starożytne miasta z atrakcyjnym centrum, które jest również znane jako "stare miasto". Zazwyczaj obrazy tego typu najczęściej pokazują historyczne centra miast europejskich, które wyróżniają się przytulnością i szczególną atmosferą.
 • Nie sposób nie wspomnieć o tak popularnej działce, jaką są piękne miejskie mosty. Często są czarno-białą tapetą miasta. Zdjęcia mostów, zarówno nowoczesnych, jak i antycznych, są idealne do niemal każdego stylu aranżacji wnętrz.

Jak zauważono powyżej, zarówno czarno-białe, jak i kolorowe obrazy miast są powszechne. Bezwarunkowe jest to, że kolorystyka powinna być harmonijnie połączona z resztą detali we wnętrzu pokoju. Dlatego też, jeśli w coś wątpisz, radzimy zasięgnąć porady profesjonalnego specjalisty w zakresie projektowania pomieszczeń mieszkalnych.

Do notatki! Oprócz doboru kolorów niezwykle ważne jest, aby wybrać poprawną aranżację takiej tapety, biorąc pod uwagę rodzaj oświetlenia dostępnego w pomieszczeniu (zarówno naturalnego jak i sztucznego).

Zanim wybierzesz miejsce do przyklejenia takiej tapety, dobrze jest pomyśleć z wyprzedzeniem o tym, dokąd wklejasz zdjęcie. Ściany we wnętrzach w tym zakresie nie różnią się od innych tematów. Poniżej znajdują się najbardziej typowe przypadki:

 • Biorąc pod uwagę kuchnię, pożądane jest wklejenie tapet na stole jadalnym lub obok niego.
 • Jeśli mówimy o salonie lub sypialni, najlepszym miejscem będzie jedna z wolnych ścian.
 • Jeśli chodzi o korytarz i korytarz, najodpowiedniejszym miejscem może być ten fragment ściany, który najpierw pojawia się w twoich oczach po uderzeniu w mieszkanie.

I na koniec chciałbym zaznaczyć, że fototapety z obrazami miast są nie tylko atrakcyjne z estetycznego punktu widzenia. Dzięki kompetentnej aranżacji mogą wykonać bardzo praktyczne zadanie, wyznaczając pomieszczenie w zależności od celu funkcjonalnego i zapewnienia jego właściwego zagospodarowania przestrzennego.

specjalista Znajdź

Sklep z tapetami Kalkulator

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

30 − = 29