Urządzenie podłogowe

Urządzenie podłogowe

Przewodnik krok po kroku, jak układać podłogę własnymi rękami

Podczas wytwarzania podłóg w prywatnym domu własnymi rękami, ważne jest zapewnienie im równego fundamentu. Wiele wykładzin podłogowych jest wrażliwych na zmiany elewacji, a jakość istniejącej bazy pozostawia wiele do życzenia. W takim przypadku doskonałym sposobem rozwiązania problemu będzie związanie podłogi własnymi rękami, nie jest to trudne zadanie, ważne jest tylko, aby urządzenie było wykonane zgodnie z technologią. Równocześnie jastrych wstępny nie jest gotowy po zalaniu. W zależności od materiału do produkcji przewidziana jest praca nad jego wysuszeniem i wytrzymałością.

Zanim zaczniesz pracę, warto dowiedzieć się, dlaczego dokonać sprzęgu w prywatnym domu. Jego nalewanie jest wymagane w przypadku różnego rodzaju materiałów: płytek, parkietu, laminatu, linoleum i innych. Urządzenie pozwala wyrównać podstawę pod podłogą podłogi, a tym samym zwiększyć jej żywotność i poprawić wygląd.

Oprócz tej funkcji, jastrych zgrubny w prywatnym domu wykonuje kilka innych zadań, które obejmują:

 1. Robi się to, aby zwiększyć wytrzymałość zakładki i zwiększyć odporność na uszkodzenia mechaniczne. Jest tak w szczególności w przypadku, gdy wymagane jest nałożenie powłoki na drewniane konstrukcje. Nie są odporne na wilgoć i łatwo ulegają uszkodzeniu. Screed pozwala stworzyć dodatkową barierę dla wody i zapewnić niezawodną podstawę pod płytką w wilgotnych pomieszczeniach.
 2. Urządzenie jastrychowe pozwala zwiększyć termiczną asymilację podłogi. Bez użycia warstwy monolitycznej nie można sobie wyobrazić instalacji systemu ciepłych podłóg w prywatnym domu. Napełnianie pozwala chronić rury przed uszkodzeniem i nadmiernym obciążeniem, więc musisz to zrobić.
 3. Jeśli to konieczne, stwory w suficie nie mogą się obejść bez jastrychu cementowego. Ta opcja pozwala wykonać niezbędną pracę bez poważnych kosztów finansowych, ponieważ konkretny miks jest wystarczająco przystępny.

Wykładzina wyrównuje układanie podłogi, zwiększając w ten sposób jej żywotność

Samopoziomujący się podkład podłogowy wykonany w prywatnym domu pozwala zapewnić, że wykończenie jest układane na płaskiej, solidnej i niezawodnej podstawie, która jest w stanie wytrzymać nie tylko takie lekkie materiały jak parkiet, laminat, linoleum, ale nawet płytki ceramiczne.

Aby zapewnić wysoką jakość pracy, musisz wybrać najbardziej optymalną opcję spośród materiałów na rynku budowlanym. Mieszanina jastrychu pod płytkami lub innymi powłokami może być kilku rodzajów:

 • beton;
 • cementowo-piaskowy;
 • magnezyt;
 • gips (do produkcji suchych jastrychów);
 • epoksyd;
 • bezwodnik;
 • mozaika;
 • asfalt;
 • cement samopoziomujący z dodatkiem specjalnych modyfikatorów i plastyfikatorów.

Praktycznie wszystkie wymienione materiały to technologia mokrego odlewania. W przypadku suchej stosuje się tylko jedną mieszaninę - można również użyć gipsu i gliny. Wykonywanie suchego jastrychu jest wygodne, gdy istnieją ograniczenia czasowe. Pełny beton lub cement będzie wymagał dużej ilości czasu, aby wysuszyć i zrekrutować siłę. Mokra konstrukcja wyschnie około 4 tygodni, dokładny czas zależy od warunków temperatury i wilgotności w pomieszczeniu.

Nie wszystkie powyższe opcje można wykonać w pomieszczeniu. Niektóre z nich nadają się tylko do użytku zewnętrznego. Najczęściej, jeśli chcesz zrobić podłogę lejącą się w domu pod płytką lub jeśli inne wykończenie jest używane, wybierz beton lub mieszaninę cementowo-piaskową, charakteryzują się atrakcyjnym kosztem i dostępnością.

W kompozycji podłogi stosuje się czasem kilka rodzajów materiałów. Dolną warstwę układają te kompozycje, w których umieszczony jest większy agregat. Jako dodatkowa izolacja cieplna i izolacja akustyczna pod warstwą betonu lub innego składu, kładzie się grzałkę.

Zaleca się stosowanie styropianu w podłodze. Jest odporny na wilgoć, ma dobre właściwości wytrzymałościowe i nie gnije.

Ważne jest, aby zakupić niezbędną ilość materiału i obliczyć koszty przed rozpoczęciem pracy. Pozwoli to uniknąć nieprzyjemnych niespodzianek w procesie produkcyjnym. Z doświadczenia ekspertów wynika, że ​​na każde 7-8 metrów kwadratowych pomieszczenia potrzeba około 10 worków suchej mieszanki. Liczby te są oparte na średnim zużyciu. Rzeczywiste zależy od złożoności powierzchni, wymiarów nieregularności.

Obliczanie kosztów wylewania podłóg

Aby zwiększyć wytrzymałość konstrukcji, dodaje się do niej dodatkową siatkę wzmacniającą. Do podłogi o średnicy 3-4 mm. Szerokość komórki jest przypisana 50 do 50 lub 100 do 100 mm. Siatkę układa się przed rozpoczęciem betonowania. Jest to szczególnie ważne przy układaniu pod warstwą wlewków izolacji termicznej. Gdy działa ładunek, materiał ten może się zgnieść, zmniejszyć jego właściwości, a także doprowadzić do naruszenia równości podłogi. Zamiast metalu można używać produktów polimerowych. Koszt wzmocnienia siatki i izolatora cieplnego jest ważny, aby nie zapomnieć o umieszczeniu na liście wydatków.

Dla różnych pomieszczeń można wykonać różne materiały. W przypadku potrzeb domowych nie ma potrzeby zwracać szczególnej uwagi na rodzaj ubezpieczenia i zwiększać jego koszt. Tutaj jastrych jest wykonany z tańszych materiałów. Robiąc podłogi w pokojach, musisz martwić się o zwiększoną płaskość, więc nie powinieneś oszczędzać.

Instrukcja wykonywania pracy

Aby stworzyć podłogę, która przetrwa wiele lat, konieczne jest dostosowanie się do technologii pracy. Napełnianie odbywa się za pomocą sygnałów nawigacyjnych, aby zapewnić największą równość. Kolejność prac jest następująca:

Podstawowe etapy instalacji i napełniania mieszaniny, część 1 Podstawowe etapy instalacji i napełniania mieszaniny, część 2

 1. Czyszczenie powierzchni podłogi z gruzu budowlanego, różnych zanieczyszczeń, tłuszczu.
 2. Następnym etapem jest gruntowanie, które pozwala zwiększyć charakterystykę wiązania betonu z powierzchnią. Podkład wypełnia wszystkie małe pęknięcia, wióry i ubytki.
 3. Przed rozpoczęciem pracy warto sprawdzić temperaturę w pomieszczeniu. Najlepiej prowadzić pracę w temperaturze 10-25 stopni Celsjusza. Nie powinno być przeciągów, okna i drzwi powinny być szczelnie zamknięte.
 4. Następnie połóż warstwę hydroizolacyjną. Jako materiał ochronny najczęściej stosuje się folię polietylenową. Ta opcja jest dostępna i ekonomiczna. Aby zapewnić wyższą niezawodność ochrony przed wilgocią, stosowane są specjalne membrany hydroizolacyjne.
 5. Tam, gdzie spotykają się ściany i jastrychy, należy wykonać tymczasową izolację, aby zapobiec przenikaniu mleczek cementowych do konstrukcji.
 6. Dla dokładności napełnienia konieczne jest zbicie poziomu zerowego. Prace są prowadzone na sygnałach nawigacyjnych, aby zapewnić wysoką dokładność. Montaż prowadnic odbywa się przed nalewaniem.
 7. Mieszaninę umieszcza się na wyrównanych latarniach morskich. Trzeba to zrobić naraz, aby cała struktura działała jak pojedyncza jednostka.
 8. Po zakończeniu prac należy poświęcić czas na utwardzanie betonu i zestaw jego wytrzymałości (2-3 tygodnie). W tym czasie zaleca się zwilżenie powierzchni wodą, aby zapobiec pęknięciom skurczowym.

Układanie jastrychu wzdłuż latarni morskich pozwala zapewnić równomierny i solidny fundament pod podłogą.

Urządzenie jastrychu cementowego z podłogi - instrukcja krok po kroku

Zastosowanie nowoczesnych materiałów podłogowych wymaga gruntownej naprawy i wyrównania powierzchni podłogi. Najczęściej do wykonania sztywności, zapewnienia wytrzymałości, eliminacji różnicy wysokości wykonywany jest wylewka cementowa. Przyjrzyjmy się dokładniej opisowi każdego kroku.

Przed rozpoczęciem podstawowych prac należy pozbyć się starych mebli, usunąć listwy przypodłogowe, skrócić linoleum i dokładnie zbadać betonową płytę. Niemożliwe jest przyznanie się do najmniejszego oderwania - wszystkie pęknięcia i dziury są wstępnie zagruntowane i wypełnione grubym roztworem. Usuwanie gruzu i pyłu.

Powierzchnia posadzki po czyszczeniu jest traktowana mieszankami penetrującymi. Betonokontakt jest najlepszy do tych celów. Tworzy charakterystyczną szorstką powierzchnię, zapewniającą niezbędną przyczepność pomiędzy podstawą a przyszłym jastrychem.

Po wyschnięciu grunty są wodoodporne. Wystarczy pokryć podłogę warstwą papy lub po prostu nałożyć folię na wierzch. Należy to zrobić, aby krawędzie po bokach wysunęły się na 15-20 cm i zamknęły ściany.

Zwróć uwagę! Na tym etapie niemożliwe jest wykonanie dużej izolacji przeciwwodnej - spowoduje to szereg negatywnych konsekwencji. Warstwa hydroizolacyjna zmniejszy stopień przyczepności między powierzchnią betonu i jastrychu, dzięki czemu ta ostatnia szybko stanie się bezużyteczna.

Krok # 2 - definicja linii horyzontu nowej bazy

Przed ustawieniem lamp ostrzegawczych konieczne jest przetestowanie jakości istniejącej podstawy, ujawnienie różnic wysokości i określenie, jaką warstwę ma pokryć przyszłe jastrych. Do tych celów użyj poziomu lasera lub konwencjonalnego poziomu wody w budynku.

Na ścianie punkt początkowy zostaje pobity, a następnie poziom lasera wyświetlany jest na całym obwodzie pomieszczenia. W rezultacie uzyskuje się kilka znaków, położonych relatywnie do poziomu horyzontu, zamiast istniejącej nierównej podłogi. Oddzielne znaki są połączone ze sobą ciągłą linią. Stanie się przewodnikiem do przyszłej pracy.

Definicja różnic wysokości umożliwia obliczenie zużycia materiałów. Możesz je zidentyfikować, ponownie uzbrojony w linijkę. Konieczne jest zmierzenie odległości między poziomem zerowym a podłogą i zapisanie danych ołówkiem na ścianie. Im więcej takich pomiarów, tym dokładniejsze będą wyniki.

Najmniejszy wskaźnik wskaże najwyższy poziom płci, a największy - najniższy. Różnica takich wartości jest wskaźnikiem różnicy wysokości. Ta sama liczba pomoże wybrać idealną kompozycję materiałów. Na przykład kroplę mniejszą niż 3 cm można wyeliminować za pomocą samopoziomujących się mieszanin, które oprócz cementu zawierają polimery.

Jeśli potrzebujesz grubszej warstwy jastrychu, kupowanie takiej mieszanki jest bezcelowe. Gotowanie z nich grubszego jastrychu jest niemożliwe - bardzo szybko pęka. Do jastrychu na 7 centymetrów można używać wyłącznie mieszanek cementowo-piaskowych.

Klasyczne urządzenie do jastrychu podłogowego wymaga użycia sygnalizatorów. Pomagają kontrolować jakość pracy. Jastrych wykonany "z widzenia" nie może zagwarantować dobrego wyniku.

W sprzedaży można znaleźć specjalne sygnalizatory do tynkowania ścian. Ale możesz użyć zwykłego profilu aluminiowego, który jest używany do budowy konstrukcji płyt gipsowych. Beacony muszą mieć pewną siłę i sztywność, nie zginać się i nie ustawiać we właściwym kierunku.

Zwróć uwagę! Jeśli konieczne jest skonstruowanie wielopoziomowej podłogi, stosuje się specjalny szalunek ze sklejki, aby zabezpieczyć rozwiązanie przed "wtargnięciem" do innej strefy.

Beacony są zainstalowane równolegle do siebie

Istnieje wiele sposobów na ustawienie sygnałów nawigacyjnych. Ktoś rozprzestrzenia się po ich rozmieszczeniu grubymi stosami gipsowymi i wciska w nie metalową część. Ktoś używa gęstego kleju do płytek do tych celów. Ma lepką strukturę, która nie pozwala osiadłemu profilowi ​​i odbija się od elementu mocującego podczas wylewania roztworu.

Sygnały nawigacyjne są zainstalowane równolegle i są ustalane zgodnie z regułą, na której zainstalowany jest poziom wody. Koniec pierwszej latarni morskiej musi znajdować się w najwyższym punkcie podstawy. Wszystkie pozostałe profile są wyrównane do górnej części pierwszej części.

Odległość między profilami może być różna. Ale zwykle między nimi pozostawia się nie więcej niż metr, co ułatwia oparcie się o dwie pobliskie latarnie morskie. To oni wyrównują rozwiązanie. A co wydostał się na boki, a następnie po prostu wyciąć szpatułką i wrócił z powrotem do pojemnika.

Zwróć uwagę! Uproszczenie instalacji profili pomaga rozciągnąć się między dwiema przeciwległymi ściankami kolorowej nici.

To kończy prace przygotowawcze i rozpoczyna się kolejny etap technologii jastrychu podłogowego.

Wylewanie już ukończonej mieszanki cementowo-piaskowej

Do niedawna roztwór jastrychowy był przygotowywany ręcznie. Dzisiaj narzędzia pomogły uprościć i przyspieszyć ten czasochłonny proces. Jakość wypełnienia stała się znacznie wyższa, a jastrych jest mocniejszy. Dlatego każdy, kto sam chce wykonać naprawę, zaleca się wynajęcie mieszarki budowlanej.

Istnieją już gotowe mieszanki cementowo-piaskowe. Producenci dodają do nich plastyfikatory, które pozwalają zmniejszyć ilość wody w roztworze. Ale w tym samym czasie, aby zwiększyć jego wydajność techniczną. Jednak eksperci nadal zalecają mieszanie suchych składników, aby mieć pewność co do składu roztworu. Ponadto indywidualne kupowanie składników może znacznie zaoszczędzić pieniądze.

Aby przygotować stół, potrzebujesz:

 1. Jakość gatunek cementu 400M.
 2. Suchy piasek bez gliny.
 3. Woda.

Proporcje wynoszą 1x3x0,5. Po pierwsze, suche składniki są dokładnie wymieszane. Następnie wlewa się je do wody, a nie odwrotnie. Dobrze wymieszaj mikserem, pozostaw "oddychaj" na 5 minut, ponownie wymieszaj i wylej na podłogę między dwoma sygnałami nawigacyjnymi.

Zwróć uwagę! Normalny kolor suchej mieszanki cementu jest czysty szary (jeśli mieszanina staje się brązowa lub czerwona, to ilość piasku zostaje przekroczona lub glina jest obecna w piasku). Dla oka, przygotowany na jakość roztwór ma konsystencję bardzo gęstej śmietany. Nie są dozwolone żadne grudki. Stosowanie większej ilości cementu niż wskazane w proporcjach również jest niedopuszczalne. Pogorszy to właściwości jastrychu.

Wypełnij piętro w pokoju, którego potrzebujesz w jeden dzień. Nie możesz odroczyć tego procesu i rozciągnąć go na dwa dni, więc musisz obliczyć własne mocne strony i zacząć pracę od samego rana. Rozwiązanie jest bardzo starannie rozprowadzane w niszach z reguły, bez jednoczesnego przesuwania sygnałów nawigacyjnych. Rozwiązanie porusza się powyżej poziomów latarni morskich.

Rozpocznij wypełnianie od najdalszego kąta wejścia, stopniowo przechodząc do wyjścia. Po zakończeniu pracy jastrych wysycha dzień lub dwa. Po tym, beacony są wyciągane, a szew jest wypełniony tą samą zaprawą cementowo-piaskową. Przygotować jastrych, teraz trzeba go odpowiednio wysuszyć.

Roztwór wylewa się na podłogę i wyrównuje

Nieprawidłowe wysychanie jastrychu jest głównym powodem zawarcia związku małżeńskiego, co jest dopuszczalne, gdy technologia nie jest znana. Dlatego plan działania wygląda następująco:

 1. Po wylaniu roztworu na podłogę i wyrównaniu według zasady powinien wyschnąć 2 dni. Następnie wyjmują latarnie i wypełniają szczeliny.
 2. Jastrych jest obficie zwilżony wodą i przykryty folią. Eksperci zalecają napełnienie go mokrymi trocinami lub piaskiem. Możesz usunąć film dopiero po 2 tygodniach. W tym czasie beton zyska zaledwie 90% swojej wytrzymałości. W przypadku procesów zachodzących w tym czasie w jastrychu potrzebna jest woda. Jastrych cementowo-betonowy powinien zamarznąć, ale nie wysychać, więc nie można zignorować podlewania wodą.
 3. Niedopuszczalne jest spieszenie się w tym przypadku. Jastrych będzie wysychał przez co najmniej 28 dni. Wszelkie działania, które skracają wyznaczony okres, doprowadzą do godnego pożałowania rezultatu - pęknie lub odklei się od ziemi. Następnie wszystko trzeba zrobić na nowo.

Jastrych cementowy pozwala na redystrybucję obciążeń na warstwy cieplne i dźwiękoszczelne, ukrywanie rur, zapewnienie normalnego odprowadzania ciepła z podłogi. Ale to nie są najważniejsze zalety technologii. Ma również niski koszt materiałów zawartych w rozwiązaniu.

Rezultatem jest mocna powierzchnia z właściwościami hydrofobowymi. Jastrych daje minimalny skurcz, więc jeśli wszystko zostało wykonane zgodnie z planem, pojawienie się pęknięć byłoby mało prawdopodobne. Trwałość i trwałość - dodatkowe bonusy, które są bardzo doceniane przy tworzeniu nowoczesnych wnętrz.

Ogólne zasady i porady dotyczące układania jastrychu dowolnego wzoru

Niezależnie od tego, w jakim stopniu proces techniczny w naszym życiu się nie powiódł, zawsze pozostają pewne rzeczy, które pozostają niezmienione. I nie ma znaczenia, o której sferze mówimy, w każdym razie zastosowanie ma dla nich "klasyk gatunku". Nawet do tak banalnego procesu jak naprawa. Chociaż nowoczesny rynek materiałów budowlanych i wykończeniowych jest po prostu pełen innowacji. W większości przypadków nowe substancje, mieszaniny i materiały znajdują zastosowanie w rzeczywistości, ale nie mogą całkowicie zastąpić poszczególnych elementów. Dzisiaj sugerujemy, abyś rozważył taki temat jako urządzenie podłogowe. Wszakże jest to bardzo proste: gdzie jakość fundamentu jest priorytetem dla urządzenia podłogowego, nie da się obejść bez dobrego łącznika.

Pod jastrychem oznacza pośrednią warstwę pomiędzy czystą podłogą a betonowym zakładem. Co więcej, jastrych jest kluczem do wykończenia podłóg - jest to idealna podstawa do pokrycia podłogi na najwyższym poziomie. Obecnie, podczas układania podłóg stosuje się te rodzaje jastrychów:

Ważne! Jeśli planuje się, że podłoga w pomieszczeniu będzie wykonana z kilku rodzajów podłóg, należy upewnić się, że nie ma różnic w połączeniach różnych materiałów.

Wybieramy narzędzia do pracy

Produkcja dowolnych prac, w tym wykonanie jastrychu, wymaga użycia szeregu narzędzi, a mianowicie:

 • Ruletka.
 • Miernik poziomu.
 • Zasada kciuka.
 • Nóż.
 • Poziom wody, który można kupić w gotowej wersji w specjalistycznym sklepie, ale można go wykonać samodzielnie. Do tego celu całkiem nieźle pasują półlitrowe plastikowe butelki i elastyczny wąż. W jego pracy określono zasadę komunikacji statków.
 • Łopatka.
 • Wałek do gruntowania i uszczelniania.
 • Kielnia.
 • Mieszarka budowlana lub wiertarka ze specjalną dyszą do przygotowania zaprawy.
 • Wydajność, w której roztwór zostanie zmieszany (do 30 litrów).

Przygotowujemy bazę i określamy poziomy

Aby urządzenie do jastrychu cementowego działało poprawnie i sprawnie, konieczne jest wcześniejsze przygotowanie do tego podstawy. W zasadzie nic nadzwyczajnego nie będzie musiało robić, a cała praca będzie polegała na dokładnym oczyszczeniu powierzchni i uszczelnieniu ewentualnych pęknięć. Przygotowanie podłoża do każdego rodzaju jastrychu polega na oczyszczeniu powierzchni gruzu i wyeliminowaniu jego deformacji.

Uwaga, proszę! Wykładzina podłogowa może być również wykonana na ziemi. W takim przypadku konieczne jest przemyślenie i wykonanie ochrony przewodów lub kabli przechodzących pod podłogą. Idealnie, muszą być zapakowane w pudełko.

Bez względu na to, jaki rodzaj jastrychu nie jest preferowany, bez definicji horyzontu nie można tego zrobić. Oznacza to, że musisz dokładnie zmierzyć, gdzie jest zerowy poziom seksu. W tym celu wykorzystuje się poziom wody (poziom wody) lub bardziej nowoczesny instrument o podobnym celu - poziom lasera.

W języku profesjonalistów poziom zerowy nazywany jest "wzorcem". Jest on natychmiast usuwany we wszystkich pomieszczeniach, w których będzie wykonywany stół. Z reguły wysokość jest wybierana arbitralnie, częściej jest to 1000-1200 mm od powierzchni czystej podłogi. Odstępy można rozpocząć w dowolnym miejscu, a od pierwszego znaku, krok po kroku, przy użyciu poziomu lub poziomu hydraulicznego, przenieść znak do innych pomieszczeń.

Określ maksymalną wysokość podstawy i zużycie mieszaniny

Ten etap jest również niezwykle ważny, ponieważ poziom jastrychu jest ustalany w procesie i obliczane jest średnie zużycie roztworu. Aby poradzić sobie z tym zadaniem, musisz zmierzyć odległość od poziomu zerowego do bieżącej odległości i w różnych miejscach.

Uwaga, proszę! Im więcej takich punktów kontrolnych, tym dokładniejsze będą obliczenia, co oznacza, że ​​powierzchnia stołu będzie bardziej idealna.

W każdym punkcie pomiarowym lepiej jest pisać kredą kredą lub możesz to zrobić na kawałku papieru, gdzie najpierw musisz przenieść wszystkie zużyte punkty. Przy najmniejszej wartości można ocenić najwyższy punkt w danym pomieszczeniu, a największy - najniższy punkt. Różnica tych wartości wskaże poziom różnicy wysokości, co jest bardzo ważne dla wykonania jastrychu o naprawdę wysokiej jakości.

Narażamy beacony

Przewodniki, które są popularnie nazywane "latarniami morskimi", są tylko punktem odniesienia dla wyrównania jastrychu. Od poprawności ich instalacji, równość przyszłej płci zależy dosłownie. Sygnały nawigacyjne zwykle używają metalowych profili lub rur.

Ważne! Sygnały ostrzegawcze muszą być sztywne i równomierne, nie zginają się i są ustawione w prawidłowej pozycji bez problemów.

Instalacja prowadnic odbywa się w odległości od reguły prowizji. Beacony powinny być równoległe do siebie. Istnieje wiele sposobów ich instalacji, na przykład: na slajdach z rozwiązania, za pomocą regulowanych śrub itp. Aby wyrównać sygnały nawigacyjne, stosuje się linijkę poziomu, aby zapewnić taką samą wysokość we wszystkich kierunkach.

Analiza głównych prac, w zależności od rodzaju jastrychu

Urządzenie jastrychu cementowo-piaskowego wykonuje się na podłożu kamiennym, ceglanym lub betonowym w celu wygładzenia jego powierzchni. Przy produkcji robót stosuje się roztwór składający się z cementu M300 i piasku w kombinacji 1: 3. Zmierzone w suchej postaci, materiały miesza się z dodatkiem pewnej ilości wody. W rezultacie należy uzyskać jednolitą konsystencję konsystencji gęstego ciasta.

Zwróć uwagę! W przypadku 1 kg cementu pobiera się około 0,45-0,55 litra wody. Powstałe rozwiązanie będzie odpowiadać marce 150-200. Im więcej wody - tym niższa marka.

Betonowa wylewka wykonana jest przy użyciu pianobetonu B3 (minimum) o średniej gęstości 600-1000 kg / m 3. W tym przypadku mogą one być w postaci monolitów i w postaci płyt. Ponadto dozwolone jest stosowanie lekkiego betonu (beton perlitowy lub beton keramzytowy), które dzięki strukturze komórkowej mają wysoką izolacyjność termiczną. Jednak taka powierzchnia będzie wymagać dodatkowej produkcji wyrównania. Jeśli mówimy o piankowym betonie, to jastrych z nich będzie miał bardziej równą powierzchnię, ale jest specyficzny dla pęknięć. Oznacza to, że na wierzchu należy również nałożyć dodatkową warstwę zaprawy cementowo-piaskowej.

W niektórych przypadkach wykonywany jest wzmocniony jastrych z betonu, który poprawi jego właściwości użytkowe i zminimalizuje powstawanie pęknięć. Zbrojenie jest dwojakiego rodzaju:

 1. Rozciągnięta armatura - wolumetryczny szkielet, metalowa siatka, siatka cpvs, kompozytowa siatka.
 2. Materiały dyspersyjne - włókno z polipropylenu, stali, szkła, bazaltu.

Urządzenie suchego jastrychu wykonuje się za pomocą suchego zasypki, która jest pokryta trwałymi arkuszami na górze. Nazywa się je "suchym jastrychiem". Ona już kładzie na niej piętro. Do tej pory rynek oferuje ogromną ilość materiałów do wykonania suchego jastrychu. I w każdym konkretnym przypadku ustalane jest, które z nich będzie najbardziej celowe. Wybór zależy przede wszystkim od rodzaju i jakości najwyższej podłogi wykończeniowej.

Układanie suchego jastrychu można wykonać nie tylko na płytach, ale również na podłogach z opóźnieniami. W zasadzie ta technologia na naszym terytorium znana jest od dawna i uważana jest za klasyczną.

Zwróć uwagę! Niedawno czołowi producenci materiałów budowlanych i wykończeniowych oferują kompleksowe rozwiązanie problemów związanych z wykonaniem suchego jastrychu. Warto więc skorzystać z dobrych opinii konsumentów suchych jastrych firm KNAUF i OPTIROC.

Urządzenie półsuchego jastrychu implikuje użycie mieszanki cementowo-piaskowej, która jest mieszana bezpośrednio na placu budowy. Głównym warunkiem jest minimalna ilość wody, która zgodnie z technologią bierze udział tylko w hydratacji wody. Po przygotowaniu mieszanki układa się ją na przygotowanej powierzchni i dokładnie wciera. Do tych celów używana jest specjalna kielnia, tzw. "Helikopter".

Ważne! Półsuchy jastrych pozwala uzyskać idealnie płaską powierzchnię, co pozwoli uniknąć dodatkowych kosztów wyrównania powierzchni. Na niej można od razu ułożyć kafelek, parkiet, laminat lub linoleum.

W ramach tego artykułu staraliśmy się przedstawić opis wszystkich istniejących rodzajów podłóg do tej pory. Tobie po znajomości konieczne jest wybranie tego, które będzie najbardziej celowe dla podjęcia decyzji o twoich problemach. Aby bliżej poznać proces bezpośredniej realizacji stołu, sugerujemy zapoznanie się ze szkoleniowym klipem wideo:

 1. 5
 2. 4
 3. 3
 4. 2
 5. 1

i otrzymuj odpowiedzi

Kopiowanie i wykorzystywanie materiałów jest zabronione!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

42 − = 34