Układanie kurnika dla kur niosek

Układanie kurnika dla kur niosek

Wyposażyliśmy kurę, aby warstwy mogły żyć komfortowo.

Wielu hodowców drobiu nie zwraca uwagi na konstrukcję klatki. I bardzo próżno! W końcu jest to gwarancja zdrowia ptaka, jego produkcji jaj i jakości przyrostu masy. Sugerujemy, aby nie uczyć się na błędach z doświadczenia, ale postępuj zgodnie z poradami dotyczącymi planowania przedstawionymi w naszym artykule.

Aby utrzymać kurczęta, możesz użyć istniejących budynków na stronie lub zbudować nowe. Pierwszą rzeczą do zrobienia przy planowaniu pokoju jest wybór dobrej lokalizacji. Lepiej dla kurnika wybrać suchy obszar na małym pagórku. W miejscach, w których temperatura pozwala ptakowi spędzać dużo czasu na chodzeniu, drób może być dość szczelnie zaludniony: w tempie 6 kur za 1 kw. Km. m. Należy również ogrodzić słoneczne miejsce do chodzenia ptaków, jego obszar według zasad powinien być 1,5 razy większy od powierzchni klatki.

Ważne jest, aby planować to nie tylko z zewnątrz, ale także wewnątrz. Elementy jego wnętrza są umieszczone na tej zasadzie:

 1. Na jednej ze ścian pokoju, w najciemniejszym miejscu, musisz zrobić gniazda dla ptaków. Zainstaluj je w dwóch lub trzech rzędach pod sobą na wysokości 50-60 cm od podłogi. Gniazda mogą mieć zupełnie inny wygląd. Na przykład mogą być wyposażone w pokrywkę, która zamyka się w nocy, aby ptaki nie spały w gniazdach.
 2. Na przeciwległej ścianie klatki znajdują się schronienia. Nie powinno się planować Zherdiego ponad gniazdami, tak aby spadające na nie ptaki nie spadały na mur.
 3. Miski do picia i karmniki mogą być wykonane i zamocowane na pozostałej wolnej ścianie lub zawieszone w środku pomieszczenia w niewielkiej odległości od podłogi.

Rozmieszczenie kurnika wewnątrz i na zewnątrz nie będzie kosztowało dużego kosztu. Podczas budowania pokoju należy wziąć pod uwagę średnią temperaturę regionu i indywidualne cechy samej witryny. Materiały są wybierane przede wszystkim jako nieszkodliwe, bezpieczne dla drobiu. Na przykład, poprzez przykręcenie kawałków piany wyglądającej ze ściany, kurczak może zostać zatruty. Albo chemikalia wpadną do jego mięsa i nie będą już pasować do stołu.

Najłatwiej jest zrobić klatkę z kurczaka z drzewa, wtedy jego rama w miejscu przyszłych ścian pokryta jest deskami. Dla utrzymania ptaków w lecie takie ściany będą pasować, ale na zimę w kurniku będzie zbyt zimno. Że taki dom mógł prawidłowo spełniać swoją funkcję również w zimie - jego ściany są układane z grzejnikiem, a następnie ponownie zszyty z deską. W tym celu można użyć pianki, trocin i innych materiałów. Najważniejsze jest, aby nie zostawiać pęknięć, przez które kurczęta mogą przyklejać materiał izolacyjny.

Malowane ściany skonstruowanej kurzej kurczaka mogą być zwykłą farbą na bazie wody. Trzeba tylko poczekać, zanim wpuści się kurczęta do nowego domu: farba musi blaknąć i wyschnąć. Inną opcją doprowadzenia ścian we wnętrzu kurnika w odpowiedni sposób jest malowanie wapnem rozcieńczonym wodą. To także jest dobra dezynfekcja.

Zazwyczaj do produkcji podłóg stosuje się glinę, beton, asfalt lub deski. W razie potrzeby drewniana podłoga jest izolowana, podobnie jak ściany. Podłoga kurnika powinna być równa, bez zadziorów i wiórków na drewnie, aby kury nie zostały ranne. Pokrycie powinno być środkiem ochronnym do drewna lub wapna, a następnie gęstą warstwą ściółki.

Do utrzymywania kur na podłodze odpowiedni jest ciepły miot w kurniku: zimą dobrze izoluje zimną podłogę i jest łatwo serwisowany.

Układanie głębokiej ściółki odbywa się zgodnie z tą zasadą:

 1. Na początek wapno ropa jest wylewane na podłogę. Ułóż ją w tempie 0,5 kg na 1 kwadrat. m podłogi. Wapno dezynfekuje podłogę i pochłania nadmiar wilgoci.
 2. Na wierzchu warstwy wapiennej umieszcza się łóżko dla kurcząt, grubość warstwy powinna wynosić co najmniej 5 cm. Do ściółki można użyć torfu, słomy, trocin i innych suchych materiałów ekologicznych. Jeden ptak rocznie pozostawia około 7-8 kg tej powłoki.
 3. Raz na tydzień taki miot musi zostać rozluźniony, aby nie stał się gęstszy i nie dojrzały. Jeśli posypiemy podłogę ziarnem, kurczę się rozluźnią, podczas gdy one będą dziobać.

Rozmieszczenie kurnika musi koniecznie zawierać miejsce dla ptaków, gdzie będą spać w nocy - zagłębienia. Każdy kurczak pasuje łatwo na drążkach, wystarczy 20 cm. Paskusze mogą być wykonane z prętów płaskich, sekcja 4х7, której powierzchnie muszą być gładko wygładzone. Ta wielkość pozwala ptakowi mocno uchwycić swoje łapy, co oznacza, że ​​łatwo jest spać.

Miejsca do spania są przymocowane na wysokości 50-60 cm od podłogi, obserwując odległość między nimi około 35 cm W Internecie często zaleca się umieszczanie stołków na zasadzie drabiny lub zjeżdżalni, ale doświadczeni hodowcy drobiu tego nie zalecają. Jest to wystarczająco uzasadnione, ponieważ każda z kur spróbuje wznieść się wyżej, będą walki, aw rezultacie obrażenia.

Jeśli rolnik zamierza wyjąć pisklęta lub pobrać jaja z kur, wówczas gniazdo jest instalowane w kurniku. Można je wykonać własnymi rękami, używając arkuszy ze sklejki lub drewnianych skrzynek, a także kupić gotowe. Zazwyczaj umieszcza się je w jednym rzędzie lub kilku rzędach, jeden nad drugim na wysokości 50-60 cm nad podłogą. Miejsce do zainstalowania gniazd lepiej wybrać ciemność, w której ptak będzie czuł się spokojniej, co oznacza, że ​​lepiej jest huśtać się.

Kurczaki mogą składać jaja i iść prosto na podłogę, ale potem są bardzo brudne w odpadach ptaków na podłodze. Również u kurcząt, które są przenoszone bezpośrednio na ściółce, jaja mogą pękać lub mieć pęknięcia.

Głębokość każdego pudełka lub gniazda dla kurcząt powinna wynosić około 30-40 cm, a szerokość - 30-40 cm. Oblicz wymiary lepiej w zależności od wielkości rasy kur. Dno gniazda jest wyłożone trocinami lub słomą. Liczba miejsc do zagnieżdżenia obliczana jest w następujący sposób: na każde pięć warstw powinno znajdować się co najmniej jedno miejsce.

Jest to obowiązkowy element układu każdej z klatek. Sprzęt do karmienia kurcząt może być wykonany samodzielnie lub zakupiony. Zwykle są one zamocowane lub zawieszone na wysokości 20 cm od podłogi. Dzieje się tak, aby ptaki nie kopały w ziarno i nie rozpraszały go, a więc miejsce pod nimi nie jest syrelo.

Aby maksymalnie ułatwić karmniki o różnym designie, z drewnianego drążka lub dopasuj do tego plastikowego pojemnika. Na fermach drobiu można kupić specjalne urządzenia wykonane ze stali ocynkowanej. Zaleca się wywiercić opakowania z kokardami zakrzywionymi wewnątrz koryta o co najmniej 2 cm, co zapobiegnie rozlewaniu się ziarna o prawie 35%.

Liczbę pojemników należy obliczyć w stosunku do liczby lokatorów domu, lepiej umieścić więcej, aby kury nie tłoczyły się i nie walczyły. Oprócz podajników i misek do picia, możesz przygotować miejsce do zwiedzania: piasek lub małe skały. Ptaki dziobią taką mieszankę, aby pomóc strawić jedzenie w wolu.

Składanie jaj przez ptaki zależy od czasu trwania lekkiego dnia. Latem w nasłonecznionym kurniku nie ma problemów, a zimą trzeba zadbać o odpowiednie oświetlenie. Aby uzyskać jaja od kur niosek w zimie, są one dobrze karmione i stworzyć efekt 15-16 godzin światła dzień za pomocą lampy.

Robiąc to, musisz przestrzegać pewnych zasad:

 • wzrost dnia świetlnego następuje stopniowo, dodając do światła sztucznego dzień nie więcej niż 15 minut;
 • zbyt jasne oświetlenie nie tylko wydaje więcej energii elektrycznej, ale także zwiększa zużycie paszy. Najlepiej jest używać lamp o mocy 40-60 W;
 • w okresie masowego linienia jasny dzień nie powinien trwać dłużej niż 9 godzin;
 • najlepsze do oświetlenia są odpowiednie żarówki, lampy fluorescencyjne i czerwone. Na każdy metr kwadratowy podłogi zwykle jest 5 watów oświetlenia.

Tak więc, aby zapalić coop na 50 metrów kwadratowych. m. Potrzebujesz 5 lamp o mocy 40 watów. Umieść je lepiej nad korytami, a wszystkie gniazda powinny być ukryte w zamkniętej klapie.

Najbardziej popularnym wśród hodowców drobiu jest rodzaj oświetlenia - za pomocą czerwonych lamp. Dużym plusem jest to, że nie osusza powietrza i ogrzewa tylko te miejsca, w których padają promienie. Czerwona lampa nazywana jest podczerwienią, może ogrzać nawet do 12 metrów kwadratowych, co jest szczególnie ważne w zimie.

Oto kilka dodatkowych zalet czerwonej lampy:

 • utrzymuje optymalną wilgotność w kurniku i suszy ściółkę;
 • miękki czerwony kolor działa kojąco na łydki;
 • takie lampy są bardzo łatwe w obsłudze;
 • Wydajność czerwonych lamp jest bardzo wysoka: około 98%.

Wideo "Budowa budżetu kurnika"

Wystraszyć ewentualne koszty budowy domu? W tym filmie rolnik opowiada, jak udało mu się zbudować mały zimowy dom dla ptaków i zaoszczędzić swój budżet.

Stwórz dom dla 200 kurcząt szybko i łatwo!

Jak zbudować kurnik dla kur niosek wewnątrz i na zewnątrz

Produkujemy kieszenie do składania jajek ze sklejki

Udostępniaj informacje w sieciach społecznościowych:

Potrzebujesz konsultacji?

  • Wydatki i dochody dla kur niosek
  • Dieta z kurczaka z mięsa
  • Dieta produktywnych gęsi
  • Racja indyków
  • Perliczka
  • Racja przepiórek
  • Bażant diety do mięsa
  • Zysk ze sprzedaży jaj
  • Królik Okrola
  • Siać plony
  • Owce owiec
  • Cow's Nest
  • Wyjście za klacz
  • Kozy Oktota

  Prowadzisz farmę? Udostępnij zdjęcia innym członkom społeczności ZooHoz

  Kurczak w środku: co jest konieczne i jak to zrobić

  Nie wystarczy zbudować dobrą stodołę dla kurcząt, ale trzeba ją jeszcze wyposażyć: naprawić gniazda, zrobić gniazda, postawić / powiesić pijących, karmniki. Ale musisz to zrobić, aby wygodnie było utrzymać dom. W rzeczywistości kurczaki nie dbają o to, jak piękne są ich gniazda. Są idealnie ułożone na podłodze. Nie będzie ci wygodnie zbierać jajek z podłogi i mogą je złamać. W związku z tym rozmieszczenie kurnika odbywa się tak, aby było wygodniejsze dla Ciebie.

  Przede wszystkim konieczne jest wyposażenie kurnika w gniazda. Jest to okrągły lub owalny patyk - gałąź drzewa, łopata z łopaty, strugany pręt itp., Zamocowane na pewnej wysokości nad podłogą.

  Średnio około 20-25 cm długości okonia na jednym kurczaku. Ze ściany są one przymocowane w odległości 25-30 cm, jeden od drugiego - w odległości 35-40 cm, można wykonywać wielopoziomowe, ale będą walki o najwyższe miejsce. Należy pamiętać, że wszystkie wymiary są jedynie orientacyjne i konieczne, aby można było nawigować. Wszystko jest dobrane bardziej na miejscu: obie rasy są różne i kurniki, a także ich właściciele.

  Wnętrze kurnika: zalecane rozmiary

  Aby ułatwić czyszczenie, w odległości 20 cm poniżej okonia znajduje się tarcza wykonana z gładkiego materiału. Gromadzi śmieci, ponieważ wybiera gładką powierzchnię: łatwiej będzie ją zamiatać.

  Pozostało pytanie: na jakiej wysokości ma się kryć, a więc tarcza? Najwygodniej jest czyścić skrobak w wózku. Musi wejść pod tarczę, aby mogła natychmiast rzucić lektykę na taczkę. Zalać wysokość tarczy określa wysokość taczki, a nad tarczą będą już pręty okonia. I znowu, wysokość okonia dla kurcząt jest wybrana tak, aby było wygodne do czyszczenia.

  Drugim obowiązkowym elementem w układzie kępy są gniazda. Będą również przenoszone na podłodze, ale jaja będą brudne i mogą dziobać. Zgodnie z normami jedno gniazdo jest przeznaczone dla trzech kurcząt. I faktycznie okazuje się, że ilu ich nie robi, wybierają jedną lub dwie, maksymalnie trzy i stoją w kolejce. Reszta to ta sama liczba jest pusta. Okresowo ich upodobania się zmieniają, zaczynają się w innych ... Z tego wszystkiego wynika, że ​​można bezpiecznie policzyć na 5-6 goli na jedno gniazdo, a jeszcze połowa będzie pusta.

  Lepiej jest rozmieścić gniazda tak, aby wygodnie było podnosić jaja, tj. E. powiesić na ścianie. Tamten ptak mógł spokojnie dostać, zrobić trapki - nachyloną deskę z gwoździami na grzędach / patykach. Te same pułapki tworzą gniazda. Jeśli gniazdo zostanie umieszczone w pobliżu gniazd i na tym samym poziomie, będą chodzić tam iz powrotem. Dość wygodne.

  Możesz tworzyć takie cywilizowane gniazda

  Jeśli to możliwe, upewnij się, że gniazda wracają na korytarz, jeśli taki istnieje. Tylne drzwi wykonane są z tyłu. Następnie, aby wziąć jajka, nie trzeba iść do pióra - otworzył drzwi, zebrane.

  Gniazda z drzwiami z tyłu

  Kurczaki również lubią jeździć w ciemności, a przynajmniej w słabym świetle. Ponieważ wejście jest małe, ale nie siedzieć długo w środku, spało i nie gówno, dach jest wykonany z silnym nachyleniem (na zdjęciu).

  Możesz po prostu rozmieścić lub powiesić pudełka wzdłuż ściany, ale zorganizuj zaciemnienie, umieszczając przegrody przed gniazdami. Ogólnie trudno przewidzieć ich zachowanie. Czasem jest tak, że gniazda są ignorowane, są wszędzie przenoszone. Następnie szablon lub układ może pomóc: wytnij białe jajko z białego papieru i umieść je w gnieździe. Może pomóc: zaczną się tam spieszyć.

  Kilka gniazd w różnych wersjach na zdjęciu poniżej. To są prawdziwe kurniki, możesz ich użyć.

  W gnieździe zawsze ostrożnie posługujesz się rękami: nie wystarczy, że zostały tam zabrane kurczęta ... O wiele wygodniej i bezpieczniej, gdy jajka zrolują do specjalnego przedziału - pojemnika na jajka. Główna przeszkoda w tym urządzeniu: podnieś kąt podłogi i elastyczny materiał, aby jajko odepchnęło go i zatrzymało się, nie docierając do ściany. Aby złagodzić "lądowanie" na dnie wypełnienia trocin.

  Projekt gniazda dla kurcząt ze stosem

  W miarę jak jaja spływają, a ich ptak nie widzi, mogą odmówić jazdy w takich gniazdach. W takim przypadku możesz zrobić obojętne jajko - od grubej pianki do pełnych rozmiarów lub papieru wyciąć szablon - i przykleić go do dna. To działa prawie zawsze.

  Czasami ptak jest trzymany w klatkach. Dotyczy to jednak treści przemysłowych lub półprzemysłowych. Dzięki tej metodzie uprawy na niewielkim obszarze żyje duża liczba ptaków. Poniżej znajduje się rysunek klatki dla kurcząt o rozmiarach.

  Rysowanie klatek dla brojlerów o rozmiarach

  Wszystkie rozmiary są zgodne ze specyfikacjami i nie musisz niczego wymyślać. Jest to minimum, którego potrzebują warstwy. I co może się stać z takich komórek na zdjęciu poniżej.

  Klatki dla kur niosek

  Jak zrobić klatki dla brojlerów z drewna w filmie. Wszystko jest namalowane bardzo szczegółowo: co, co, jakie rozmiary, jak zbierać i co jest potrzebne. Naprawdę przydatne.

  Ułożenie kurnika jest nie do pomyślenia bez misek do picia i karmników. Co więcej, w lecie powinny być. Dozowniki są okresowe i bunkier. Okresowe - kiedy przyszedłeś, wylałeś normę jedzenia i wszystkiego. Do następnego karmienia są puste.

  Climb and dig - ulubiona rzecz

  Bunkier - to wtedy, gdy jest przyzwoity zapas paszy, który jest stale wylewany do pojemnika. Oba mają niedociągnięcia: okresowe - za każdym razem trzeba iść do kurnika i wlać ziarno, a ptak jest zatłoczony, bije o najlepsze miejsce, co czasem prowadzi do tego, że podajnik jest przewracany.

  Jeśli istnieje zasobnik bunkra, musisz iść znacznie rzadziej, ale istnieje możliwość karmienia ptaka, co jest niekorzystne dla kur niosek. Z tego powodu layboys tworzą duży padok lub karmią tylko brojlery w ten sposób.

  Konstrukcje podajników okresowych są masowe, ale nie wszystkie umożliwiają oszczędność zużycia paszy. Najłatwiej jest wlać jedzenie do miski lub pojemnika. Ale jeśli istnieje jakakolwiek możliwość, kury zaczynają grzebać w żywności, wylewają ją i depczą. Muszę to wyrzucić. Takie podajniki pozwalają nie tylko kopać rufę, ale także wspiąć się do koryta za pomocą stóp. Ponieważ muszą zostać ulepszone. W tym celu na pojemniku zainstalowane są separatory drutu. Zużycie paszy gwałtownie spada: trudniej jest zlikwidować.

  Podajnik z separatorami

  Możesz zrobić na przykład inny podobny podajnik (lub miskę do picia), który jest wygodnie przymocowany lub staje się blisko ściany. Prawdopodobnie łatwiej jest spawać z metalu, chociaż są rzemieślnicy, którzy zrobią coś podobnego do drewna.

  Wygodny karmnik dla kurcząt: miejsce jest trochę i jest mocne i możesz je powiesić

  Istnieje kilka interesujących pomysłów. Na przykład ze starego napędu maszyny, basenu o odpowiedniej średnicy i plastikowego bidonu o pojemności 5-10 litrów, montowany jest ekonomiczny automatyczny podajnik.

  Komponenty do samodzielnych podajników o oszczędnym zużyciu paszy

  Dysk wygląda tak jak na zdjęciu: z wieloma małymi otworami na zewnętrznej krawędzi. W środku wyciąć otwór do rozmiaru szyjki przy butelce. W zakrętce na butelkę przeciąć dno, pozostawiając tylko pierścień z gwintem. Surową mieszaninę pokrywa się w butelce, kładzie się na niej krążek, przyciśnięto przyciętą pokrywką. Jedzenie wlewa się do miednicy, struktura jest instalowana od góry.

  Aby nie rozmontowywać podajnika za każdym razem, gdy konieczne jest wlewanie go do butelki, można wyciąć dno, tworząc z niej rodzaj pokrywy. Wtedy sama butelka może być naprawiona bardziej poważnie: mocowanie nici z pokrywy nie jest bardzo niezawodne. Ale taka poprawa nie pozwala na grzebanie w rufie i nikt nie wejdzie do miednicy.

  Możesz zrobić podajnik z kawałka plastikowego kanału. Po obu stronach otwory wycięte są na ok. 7 cm średnicy, nie trzeba ich w ogóle kręcić - te kwadratowe lub prostokątne również się znajdą. Na końcach narożnik umieszczony jest pod dzwonkiem 90 ° do góry i niewielkim kawałkiem rury: tutaj możesz przykryć jedzenie.

  Podajnik do kurnika z plastikowej rury. Podejdzie i jako miska do picia

  Drugi wariant rynny podajnika drobiowego wykonanego z rury PCV

  Proste, ale pojemne koryto bunkra to przyzwoita trumna, w której na dole znajduje się składany drążek. W pozycji otwartej wylewa się na nią żywność.

  Inna wersja ekonomicznego podajnika wykonana jest z plastikowych rur kanalizacyjnych. Ale jest to projekt bunkra: zapas jest przyzwoity. Projekt jest prosty, a zużycie zmniejsza się.

  Jeszcze ciekawszy projekt podajnika kurzego w filmie: z pokrywką. Aby go otworzyć, musisz na niego wskoczyć.

  Inna wersja podajnika bunkra z rur PVC i plastikowych butelek spod wody.

  Z pijącymi, prawie ta sama historia. Tylko tutaj rozpyla się woda, która w połączeniu z odchodami daje wyjątkowo uporczywy zapach, a także brud. Wszystko to w żaden sposób nie przyczynia się do łatwiejszego i szybszego czyszczenia. Ponieważ wybór osób pijących jest nie mniej ważny niż karmniki.

  Najprostsza opcja dla niewielkiej liczby ptaków - do 15 sztuk - pijących syfon. Są na nogach, pozwalają oszczędzać wodę. Jeśli uda są udane, nawet kurczak, który poleciał, nie przewróci ich.

  Smoczki syfonowe - fabryczne i domowe z plastikowej butelki

  Fabryczne butelki wyglądają oczywiście atrakcyjniej, ale domowa opcja to prawie prezent, ale działa równie dobrze. Na zdjęciu widzimy prostą syfonową miskę do picia dla kur: w rogu przybity wspornik - kawałek deski z wyciętym otworem pod szyją. Od góry - system mocowania i ładunek, aby nie zostać powalonym. W pierwszym dnie butelki wycinana jest dziura, do której wlewa się wodę. Sztuczka polega na znalezieniu odległości, na której należy zainstalować zbiornik na wodę: aby nie było go wystarczająco dużo lub zbyt dużo.

  Picie kubków jest wygodne do uprawy w klatkach, ponieważ są wygodne do przymocowania do siatki. Nikt jednak nie przeszkadza w zawieszeniu kawałka siatki, powiedzmy na ścianie, lub wymyślić innego wierzchowca.

  Picie kubków dla drobiu (w tym kurczęta)

  Pozwalają one podlewać ptaki bez rozbryzgów. Woda jest podawana do kubka, pod wpływem grawitacji przechyla się, blokując przepływ. Woda była pijana, kubek wzrósł, woda wróciła. Wąż jest podłączony do bocznego łącznika, którego drugi koniec znajduje się w pojemniku z wodą, który powinien znajdować się powyżej poziomu osób pijących. Wygodny i ekonomiczny.

  Warianty instalacji pijących kubki

  Smoczki do sutków dla kurczaka. Są to małe urządzenia o wielkości kilku centymetrów. W plastikowym pudełku jest wstawiony pręt ze stożkowej stali nierdzewnej.

  Te sutki są wkręcane w plastikowe rury, do których dostarczana jest woda. Wywiercić otwór o pożądanej średnicy, naciąć nić i wkręcić złączkę. Po naciśnięciu pręta pojawi się kilka kropel wody. Kurczaki dziobią łodygę, pijąc krople. Główną wadą tej metody są krople spadające na podłogę. Aby temu zapobiec, pod każdym siewnikiem znajduje się specjalny pojemnik na skropliny. Klika tylko w fajkę.

  Dla wszystkich swoich miniatur, te małe pijaki są warte wiele, zwłaszcza jeśli te jakościowe - przeczytane - są importowane. Nasze, oczywiście, tańsze, ale rozbij szybciej.

  Mała miska do picia dla kur lub przepiórek

  A reszta to różne kubki i miski, do których po prostu nalewana jest woda. Ich wadą jest to, że ich ptaki są często przewracane, a woda w nich szybko się brudzi.

  Są też ciekawe pomysły z własnych pomysłów. Na przykład, taka miska do picia z rury jest przedstawiona na zdjęciu. W kawałku rury z tworzywa sztucznego poziom wody jest kontrolowany przez mechanizm pływakowy z muszli klozetowej. Trzy rury są przymocowane do rur.

  Do rury przymocowane są trzy szklanki do picia

  Film pokazuje osobę pijącą z autouzupełnianiem.

  Jeśli istnieje chęć wyposażyć kurnik, możliwe jest zminimalizowanie potrzeby jego utrzymania. W tym przypadku ptak przyniesie nie tylko dochód, ale i przyjemność: zawsze przyjemnie jest patrzeć na przedmioty wykonane przez siebie, aw kurniku bez "bezpośrednich" rąk trudno jest pomieścić ptaka.

  Warstwy domu lub jak wyposażyć kurnik

  Wielu letnich mieszkańców buduje swoją kwaterę kapitałową na swojej stronie i mieszka tam na stałe. A jeśli tak, to dlaczego nie zrobić kurniku i jeść ekologicznie czyste jajka z własnych kur. Niektórzy uważają, że budowa domu to długotrwały i kosztowny proces. Ale tak nie jest, jeśli planujesz prawidłowo i podążasz za nim, budowanie klatki własnymi rękami nie będzie trudnym zadaniem. Już teraz porozmawiamy o tym, co powinno być jego poprawnym układem.

  Kurczak dla kur niosek: co w nim specjalnego?

  Wybierając miejsce dla kur dla kur, należy zatrzymać się w całkowicie bezpiecznym miejscu, z dala od części dziennej. Wokół niego zawsze trzeba budować niezawodne ogrodzenie. Pozwoli to zaoszczędzić liczbę ptaków przed penetracją przez nieznajomych, dźwięki i drapieżniki. Dla kurnika odpowiednie jest cieniowanie, osłonięte przed deszczem. Cóż, jeśli obok konstrukcji drzew: w letnim upale dadzą cień, a w chłodne dni będą chronić przed wiatrem i deszczem.

  Rozmieszczenie kojców powinno być takie, że kury nioski są wygodne w istnieniu. Jego wielkość zależy od szacowanej liczby ptaków. Powierzchnia jest obliczana w taki sposób, że dla 2-3 kurcząt był co najmniej jeden metr kwadratowy. Minimalna powierzchnia kurnika nie może być mniejsza niż trzy metry kwadratowe. Wejście do kurnika, okien i padoku będzie wykonane poprawnie od strony południowej.

  Obecność odpowiedniego zakresu jest również niezbędnym warunkiem budowy domu. Ptaki powinny być w stanie wkopać się w ziemię i otrzymać nasłonecznienie. Woliera zazwyczaj przylega do domu ptaków i jest ogrodzona siatką, tak jak na zdjęciu. W porównaniu z kurnikiem, powinien mieć kilka dużych rozmiarów. Prawidłowe jest, aby jedna warstwa zapewniała co najmniej jeden metr kwadratowy kwadratu. Kiedy obudowa jest zainstalowana, prawidłowe będzie wykonanie nad nią osłony ochronnej przed deszczem i promieniami słonecznymi.

  Obszar, w którym zamierzamy zbudować klatkę dla naszych kur niosek, należy dokładnie oczyścić z krzewiastej roślinności. O chwastach i innych roślinach zielnych nie martw się, sami będą zajęte przez kurczęta. Po pełnym przygotowaniu miejsca możesz zacząć budować.

  • łopata;
  • młot;
  • siekiera;
  • Betoniarka;
  • żwir i tłuczeń;
  • cement i piasek;
  • drewno i deski;
  • paznokcie;
  • siatka;
  • piła łańcuchowa;
  • pokrycia dachowe;
  • materiał termoizolacyjny;
  • bloki betonowe;
  • inne narzędzia w razie potrzeby.

  Fundacja

  Podczas wznoszenia dowolnej konstrukcji, warto zacząć od fundamentu. Najczęściej jest to realizowane przez kolumnową podporę z prefabrykowanych bloków. Aby zbudować fundament, należy wykonać następujące prace:

  1. Wykonujemy znakowanie zgodnie z wybranym rozmiarem domu.
  2. Usuń górną warstwę gleby i zaznacz oznaczenia rowków.
  3. Kopanie wynosi 40 na 40 centymetrów, a głębokość na 20 centymetrów. Zakłada się, że odległość między podporami mieści się w zakresie 1,5-2 metrów, są one ułożone w rzędzie.
  4. W każdej dziury zasypia balast i piasek, wysokość 20 centymetrów i wszystko jest dobrze ubity.
  5. Wypełnij poduszkę betonem i połóż w dwóch rzędach bloków fundamentowych, wylewając między nimi cementowy roztwór.
  6. Każda podpora betonowa jest otynkowana i zabezpieczona hydroizolacją z bitumu.

  Kiedy fundament jest gotowy, możesz przystąpić do budowy ścian własnymi rękami. Klatka dla kur niosek powinna mieć mocne i ciepłe ściany. Muszą być wykonane z grubego paska. Taka konstrukcja, którą zamierzamy zbudować, jest łatwa, ma dobre właściwości termoizolacyjne. Wysokość ścian ma wynosić 190 centymetrów. A więc zacznijmy:

  1. Własnymi rękami układamy materiał pokryciowy do uszczelniania na górze każdej kolumny, aby zapobiec rozpadowi drzewa.
  2. Układamy pierwszy rząd belek, których końce są połączone na pół.
  3. Co 60 centymetrów na krawędzi układamy kłody tak, aby nie wystawały poza pierwszą koronę i nie przywiązywały do ​​niej.
  4. Układamy kolejne rzędy belek, wznosząc ściany. Po każdym rzędzie kładziemy grzejnik (szmatka lnozhutovoe).
  5. Do prawidłowego mocowania belek używamy drewnianych prętów (nagels).
  6. Na południowej ścianie klatki planujemy zainstalować okno i drzwi.
  7. Starannie izolujemy okno i drzwi.

  1. Po zbudowaniu ścian przechodzimy na podłogę własnymi rękami.
  2. W przypadku wcześniej zainstalowanych opóźnień należy ułożyć izolację wiatroizolacyjną, mocując ją za pomocą płyt o wymiarach 25 na 100 milimetrów.
  3. Przestrzeń między opóźnieniami należy położyć za pomocą grzałki.
  4. Po drugiej stronie deski szyjemy deski o przekroju od 50 do 150 milimetrów.
  5. Składamy wodoodporną sklejkę.
  1. Planuje się budowę dwuspadowego dachu. Mocujemy belki sufitowe własnymi rękami, które działają jak poziome opóźnienia.
  2. Przystępujemy do montażu krokwi, które są zainstalowane pod kątem od 35 do 50 stopni.
  3. Nad krokwiami wbijamy skrzynię, a na niej kładziemy materiał hydro i termoizolacyjny.
  4. Cięcie materiału pokrycia dachowego wykonujemy na pokryciu dachowym.
  5. Sufit jest wyłożony ze sklejki lub płyty wiórowej po obu stronach, a w przerwach między opóźnieniami kładziemy materiał izolacyjny.
  6. W przypadku urządzenia wymiany powietrza pomieszczenia, przy budowie dachu konieczne jest samodzielne wykonanie wentylacji wlotowej i wylotowej. W tym celu umieszczamy dwie rury z tworzywa sztucznego o średnicy 140 milimetrów w różnych miejscach. Koniec jednego z nich powinien znajdować się na samym piętrze. Dzięki tej rurze do pomieszczenia dostaje się świeże powietrze ze względu na różnicę temperatur. Drugi koniec tej rury nie powinien znajdować się wysoko ponad dachem.
  7. Druga rura będzie wydmuchiwana: jeden z jej końców jest umocowany na pięć centymetrów od sufitu, a drugi koniec na ulicy, ustawiony jak najwyżej. Do wentylacji domu konieczne jest, aby okna kurnika były otwarte latem.

  Aby zbudować klatkę zbudowaną własnymi rękami, było najbardziej funkcjonalne i wygodne dla ptaków i personelu, aby wiedzieć, jak prawidłowo wyposażyć przedmioty gospodarstwa domowego. Powinien mieć schronienia, karmniki, miski na napoje i, oczywiście, gniazda.

  Ustalono, że kury spędzają więcej niż połowę swojego życia na okonie. Na nich śpią i odpoczywają. Nasty to tyczki wykonane z nieregularnych prętów o wymiarach 5 na 6 centymetrów. Aby uniknąć zranienia ptaków, rogi belek są zaokrąglone. Nases powinny być ustawione naprzeciwko okien, z dala od wejścia do pokoju. Przykładowe spojrzenie na wideo.

  Słupy muszą być ustawione poziomo na wysokości 50-90 centymetrów od podłogi. Przerwa między okonia powinna wynosić co najmniej 35 centymetrów. Od skrajnego bieguna do ściany obserwuje się przedział 25 centymetrów. Nase są pożądane, aby mieć jeden poziom, w przeciwnym razie ptaki będą miały konflikty z powodu chęci zajęcia górnej, dominującej pozycji. Całkowita długość grzęd zależy od liczby ptaków. Obliczając dla jednego kurczaka, zajmuje on 25 centymetrów miejsca na szczycie.

  Gniazda są umieszczone w najbardziej oddalonym kącie domu. Przy obliczaniu liczby gniazd należy wziąć pod uwagę fakt, że pięć warstw powinno mieć jedno gniazdo. Gniazda, z reguły, są wykonane z koszy lub drewnianych skrzynek. Najlepsze rozmiary gniazd to: głębokość 40, wysokość 40 i szerokość 30 centymetrów. Dach gniazd musi być nachylony pod kątem 45 stopni, tak jak na zdjęciu, aby kury nie miały możliwości siedzenia na nim i smarowania go ściółką.

  Wszystkie gniazda powinny być ustawione w jednym bloku, który powinien być podniesiony ponad podłogę o czterdzieści centymetrów. U dołu każdego gniazda układana jest mała warstwa pokrojonej słomy lub trocin, tak aby kurczak mógł wygodnie usiąść, a jaja nie pękały.

  Dozowniki muszą być wyposażone w prostą konserwację. Długość karmnika zależy bezpośrednio od liczby ptaków: każdy osobnik musi mieć co najmniej 10 centymetrów przedniego karmienia. Tylko w tym przypadku kurczaki nie będą naciskać podczas karmienia. Ilość jedzenia powinna być umiarkowana, po następnym regularnym karmieniu w korytach nie powinno być jedzenia. W pobliżu podajników należy umieścić pijących.

  Ponadto w kurniku zainstalowane są dwie rynny dla dodatków mineralnych w postaci pudełek o wymiarach 10 na 10 na 40 centymetrów. Zasypiają kredą, skorupą lub małym żwirem, które są niezbędne ptakom do trawienia i tworzenia jajek. W tym zakresie układają one kratki w kształcie litery V, służące do zielonego karmienia ptaków własnymi rękami.

  Wszyscy wiedzą, że kurczaki mają skłonność do atakowania roztoczy, pluskw, wszy i innych pasożytów, które powodują obawy u ptaka, zmniejszają produkcję jaj i rozprzestrzeniają infekcję. Wobec organizmów pasożytniczych stosować kąpiele popiołu. Mogą być zbudowane własnymi rękami z cienkich desek i sklejki o wymiarach 1 metra na 0,7 metra. W takich kąpielach mieszanina piasku, popiołu i gliny jest pokryta w równych proporcjach. Kurczęta, od czasu do czasu, flądrują w tych kąpielach, a tym samym pozbywają się pasożytów.

  Przed osiedleniem się ptaka należy odpowiednio przygotować kurnik. Przygotowanie oznacza czyszczenie i dezynfekcję pomieszczeń. Przeciw patogenom, ścianom, podłogom, stropowi kurników, karmidła i miseczki do picia myto 2% roztworem sody kalcynowanej. Aby to zrobić, rozcieńczyć 200 gramów sody w dziesięciu litrach wody. Po dezynfekcji gniazda należy umieścić w słomie lub trocinach, karmniki napełnić pożywieniem, a osoby pijące wodę - i wszystko gotowe do osiadania.

  Wideo "Budowanie kurnika własnymi rękami"

  Na proponowanym filmie mężczyzna dzieli się własnymi doświadczeniami w budowaniu kurnika własnymi rękami.

  • Produkujemy oryginalne podajniki i miski do picia wykonane z drewna i rur

  A moje kury żyją razem w szopie z kozami. Chodzi tylko o to, że kozy idą najpierw na stragany, a na samym końcu już są kury, ale zawsze chodzą po moim podwórku. Więc w porządku, w porządku?

  Nic, wszystko jest w porządku. U nas też wszystkie ptaki żyją w jednej szopie z żywym inwentarzem. Tam mamy osobno krowy, knury, kury, a nawet kaczki. I nic, wszystkie zasady. Na szczęście w dużej szopie, gdy konie były trzymane, to zostało, stajnie zostały przebudowane i wszystkie zasady.

 • Dodaj komentarz

  Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

  73 + = 82