Tynk dekoracyjny San Marco

Tynk dekoracyjny San Marco

Charakterystyczne cechy dekoracyjnego tynku San Marco

Firma San Marco jest uznanym światowym liderem w produkcji farb i lakierów oraz materiałów budowlanych. Obejmuje wiele branż zlokalizowanych w kilku krajach. Szczególną ozdobą San Marco jest seria dekoracyjnych plastrów. Te mieszanki mają wszystkie tradycyjne cechy tynku weneckiego i są wykonane z nowoczesnych, przyjaznych dla środowiska materiałów.

Firma San Marco wyróżnia się nie tylko wyjątkową jakością i różnorodnością sfer i gałęzi pracy, ale także bogatą historią długofalową. Pierwsza fabryka w San Marco rozpoczęła swoją działalność w latach 50. XX wieku. Założycielem był Pietro Tamburini. Instytucją zarządzały cztery generacje rodziny.

Początkowo organizacja zajmowała się sprzedażą komponentów do produkcji lakierów i farb budowlanych. Nowy etap przedsiębiorstwa rozpoczął się w 1962 roku, kiedy to córka Pietro, Alessandrina Tamburini, zainicjowała produkcję lakieru Paint San Marco Spa w zakładzie weneckim. Od tego momentu produkty San Marco wkroczyły na arenę międzynarodową.

Od 70-80 lat. firma zaczyna rozwijać obszary swojej działalności. Wśród towarów San Marco są teraz wymienione i wszelkiego rodzaju materiały budowlane. W tym okresie Frederik Iereremia, który wspólnie z ojcem podzielił władzę firmy, niekiedy powiększał sieć marketingową i zwiększał płynność firmy. Począwszy od tego okresu instytucja staje się całkowicie samowystarczalna.

Kolejny wzrost losu San Marco nastąpił na początku lat 90-tych, kiedy wszystkie moce rządzące w końcu przeszły na Jeremiasza. Od tego momentu przeprowadzono szereg konstruktywnych przekształceń w instytucji. Zostając nowym reżyserem, podkreśla on szereg priorytetów potrzebnych do wzmocnienia firmy na arenie światowej. Głównymi zadaniami w tym czasie były tworzenie technologii własnych marek i doskonalenie usług.

Z powodu zmian w latach 1999-2008 obroty San Marco wzrosły z 23 miliardów funtów do 46 miliardów euro. W tym okresie produkty San Marco wielokrotnie były nagradzane prestiżowymi nagrodami i certyfikatami.

W historii San Marco wyróżniono następujące etapy:

 • 1999 - San Marco zostaje wprowadzony do ABC;
 • 2000 - Otwiera się fabryka Euro Beton. Obiekt ten był przeznaczony do produkcji wszystkich towarów i marek San Marco poprzez mieszanie gotowych surowców. Obecnie jest to w pełni zautomatyzowana nowoczesna produkcja - jedyna instytucja tej klasy we Włoszech.
 • 2004 - firma założyła pierwszy zakład w Chorwacji;
 • 2005 - San Marco kupuje norweską firmę Tjaeralin, specjalizującą się w produkcji wyrobów z drewna na obszarach o trudnych warunkach klimatycznych.
 • 2008 - W Bośni buduje się fabrykę do produkcji materiałów na bazie rozpuszczalników.
 • 2009 - Grupa San Marco zostaje uzupełniona o dekoracyjną gipsę Novacolor.

Dziś San Marco jest uznawany za jednego z największych na świecie importerów lakierów, farb i powłok dekoracyjnych.

Kluczem do sukcesu organizacji jest ciągłe wykorzystywanie innowacyjnych rozwiązań technicznych. W laboratoriach organizacji wielu wykwalifikowanych pracowników pracuje nad rozwojem przyjaznych dla środowiska materiałów i systemów dekoracyjnych i malarskich.

Produkty San Marco są przeznaczone głównie dla profesjonalnych budowniczych.

Firma San Marko produkuje całą serię różnego rodzaju materiałów budowlanych i lakierowo-kolorowych, które są realizowane i szanowane na całym świecie. Mówiąc o dekoracyjnych tynkach, grupa San Marko produkuje szeroką gamę rodzajów tego materiału.

Weneckie sztukaterie to klasyczna powłoka wewnętrzna imitująca marmur.

Tynk wenecki słynie z elegancji i nadaje się zarówno do dekoracji wnętrz, jak i elewacji. Grupa produkuje kilka odmian gipsu weneckiego w ponad 1200 odcieniach, a mianowicie:

Tynk teksturowany - ten materiał może być stosowany do zewnętrznych i wewnętrznych prac wykończeniowych.

Jest w stanie symulować wiekową powłokę marmuru, kory dębu, korka i innych powierzchni.

Idealnie nadaje się również do tworzenia dużych woluminów płaskich lub eleganckich tłoczonych obrazów. San Marco produkuje następujące odmiany tynku strukturalnego:

Użyj w obszarze dekoracji

Tynk dekoracyjny to uniwersalne pokrycie ścienne. Jest często używany do dekoracyjnego wykończenia kuchni, salonu z kominkiem lub bez, korytarza lub gabinetu. Materiał ten pozwala stworzyć unikalną teksturę ściany, zapewnia jej niezbędną wytrzymałość, trwałość i odporność na wilgoć.

Takie tynki pozwalają zrealizować każdy pomysł, dzięki czemu można stworzyć w pomieszczeniu dowolne tekstury i reliefy o dowolnych kolorach i odcieniach.

Tynk dekoracyjny może być stosowany zarówno do dekoracji wnętrz i prac elewacyjnych, jak i płytek elewacyjnych. Materiał ten można stosować na dowolnie przygotowane powierzchnie, nie ulega on uszkodzeniom mechanicznym i nie obawia się wysokiej wilgotności, dzięki czemu takie powłoki można czyścić dowolnym detergentem.

Ponadto tynk dekoracyjny jest dość łatwy w użyciu i nie wymaga specjalnych umiejętności.

Tynk dekoracyjny był używany nawet w starożytności. Przez stulecia wynaleziono ogromną liczbę możliwych zastosowań tego materiału. Największą popularnością i walorami estetycznymi cieszą się różnego rodzaju kompozycje teksturowane i rzeźbiarskie.

Następujące narzędzia są zwykle używane do wysokiej jakości układania tynku dekoracyjnego:

 • Wydajność do mieszania;
 • Pół-semestr;
 • Kielnia;
 • Zestaw łopatek;
 • Skrobak;
 • Wiertarka z mieszalnikiem dysz;
 • Tarka stalowa;
 • Walce, szczotki, pędzle, wanny, przegrzebki.

W zależności od rodzaju tynku i pożądanego efektu wizualnego można uzupełnić listę narzędzi.

Lepiej jest używać narzędzi ze stali nierdzewnej, aby nie było śladów rdzy i innych niepotrzebnych śladów na powłoce.

Bez względu na to, jaki rodzaj tynku lub metody aplikacji zamierzasz użyć, musisz przygotować podłoże przed rozpoczęciem pracy. Te ostatnie muszą być suche, czyste i równe. Z powierzchni należy usunąć pozostałości poprzedniej powłoki, uszczelnić wszystkie dostępne szczeliny i nierówności. Zasadniczo przygotowanie ścian do tynkowania nie różni się od przygotowania ścian na płynne tapety.

Pod koniec tych manipulacji na powierzchnię nanosi się podkład. Zapewnia dobrą przyczepność między ścianą a nową powłoką.

Niektóre specyficzne odmiany gipsu mogą zawierać inne wymagania dotyczące przygotowania powierzchni. Wszystkie muszą być rygorystycznie prowadzone.

Jeśli chodzi o tynk wenecki, wymaga on dokładniejszego przygotowania powierzchni. Pozbawiając się starego pokrycia, należy naprawić wszystkie wióry i pęknięcia oraz wypolerować wszystkie brukowane miejsca. Następnie przeprowadza się pierwsze ciągłe napełnianie. Po ostatecznym wyschnięciu powierzchnię należy dokładnie przeszlifować papierem ściernym lub pumeksem. Następnie ściany należy traktować sprężonym powietrzem lub wytrzeć szmatką, aby pozbyć się kurzu. Następnie ściany są zagruntowane i ponownie całkowicie shpatlyuyutsya i piaskowane.

Ostrożnie usuwając kurz i inne cząstki, idealnie płaska powierzchnia jest zagruntowana i już na niej nakładana jest bezpośrednio warstwa dekoracyjna.

Ściana pod dekoracyjnym tynkiem powinna być idealnie równa, bez żadnych wad i wgnieceń. Jeśli to konieczne, może być szpachlowany i zagruntowany do 3 razy.

Przed rozpoczęciem pracy powierzchnię należy wkleić taśmą malarską. Usunięcie musi nastąpić natychmiast po zakończeniu wszystkich zabiegów, bez czekania na całkowite wyschnięcie roztworu, w przeciwnym razie powierzchnia może być rozdrobniona i popękana.

Ścianę można przyciąć w małych sekcjach do 1 mkw. Pierwsza warstwa materiału jest podstawowa, to on nadał ton kolorowi ściany. Do pracy z tynkiem weneckim będziesz potrzebował culm. Na nim nakłada się szpachelkę z masą i krótkimi zaokrąglonymi ruchami rozkłada się wzdłuż ściany. Suszenie pierwszej warstwy może trwać 4-8 godzin. Zwykle stosowanie kolejnej warstwy zalecane jest dopiero następnego dnia.

Jeśli chodzi o drugą warstwę, należy ją nakładać krótkimi porwanymi ruchami i natychmiast przecierać szpachelką. Wszystkie ruchy są wykonywane najpierw na krzyż, po czym materiał jest nakładany, a następnie usuwany jest nadmiar. W wyniku takich działań pojawiają się żyły reliefowe.

Gdy druga warstwa całkowicie wyschnie, ściany należy przeszlifować drobnoziarnistym papierem ściernym. Aby stworzyć słynny blask wewnętrzny, musisz dodać kilka warstw do dwóch warstw bazowych. Łączna liczba może osiągnąć 9.

Po ułożeniu ostatniej warstwy zaprawy powierzchnię należy polerować woskiem. Polerowanie powinno rozpocząć się nie wcześniej niż tydzień po zakończeniu całej pracy z powierzchnią ścian. Stosując wosk, ścianę należy ostatecznie polerować za pomocą szlifierki z głowicą pala.

Tynk dekoracyjny San Marco jest bezwarunkowym liderem w kwestii jakości, wielokrotnie potwierdzanym przez różnego rodzaju międzynarodowe nagrody.

Tak więc w 2001 roku ich produkty zostały nagrodzone certyfikatem UNI EN ISO 9001: 2000 "Vision 2000" za jakość wykorzystania zasobów i wykorzystanie innowacyjnych technologii mających na celu zapewnienie produktu przyjaznego dla środowiska.

Nowoczesny tynk dekoracyjny San Marco wykonany jest z wykorzystaniem najnowszych materiałów i technologii. Poza tym, oprócz naturalnych składników mineralnych, stosowane są dodatki silikonowe, emulsje wodne i kopolimery akrylowe. Takie mieszaniny mają wysoką przepuszczalność powietrza, dobrze utrzymują się na każdej powierzchni i są w stanie przeciwdziałać szkodliwym czynnikom środowiskowym. Jednocześnie cała funkcjonalność i niezawodność materiału są połączone z klasycznymi teksturami, co pozwala osiągnąć ekstremalne podobieństwo do oryginalnych klasycznych tynków najstarszych domów w Wenecji. Ponadto materiały te są w stanie symulować dowolną teksturę i są odpowiednie do tworzenia pretensjonalnych kompozycji reliefowych.

Jako profesjonalny budowniczy musiałem zajmować się produktami San Marco więcej niż jeden raz. Ich dekoracyjny tynk wyróżnia się nie tylko szerokim wyborem kolorów i faktur, ale także wyjątkową jakością. Doskonale układa się na prawie każdej powierzchni, nie zapada się, nie pozostawia wad i pęknięć. Dodatkowo za pomocą tego materiału możesz odtworzyć niemal każdą teksturę.

Mój mąż i ja postanowiliśmy zająć się przygotowaniem apartamentu. Nie chciałem przyklejać standardowej tapety, więc postanowiłem eksperymentować i udekorować ściany w kuchni dekoracyjnym tynkiem. My sami jednak nie zajmowaliśmy się dekoracją - zaprosiliśmy mistrza. Kuchnia jest mała, więc po 4 dniach wszystko było gotowe. Okazało się, że to bardzo ładna faktura. Ponadto wszystko jest ekologiczne, bez obcych zapachów.

Co jest zauważalne zasłony na oczkach w salonie?

Rozmiar laminatu: dlaczego ten wskaźnik jest bardzo ważny, aby wziąć pod uwagę w naprawie mieszkania dowiedzieć się tutaj.

Produkty San Marco są standardem jakości nie tylko we Włoszech, ale na całym świecie. Produkty firmy są oddawane nie tylko niezmienną jakością, ale także ekologiczną kompatybilnością wszystkich produktów, co potwierdzają międzynarodowe certyfikaty. Tak więc tynk dekoracyjny San Marco jest w stanie wytrzymać prawie wszystkie warunki zewnętrzne. Materiał ten jest w stanie imitować dowolną teksturowaną powierzchnię, nadaje się do tworzenia kompozycji reliefowych i ukształtowanych wrażeń.

Kolejny gatunek wysokiej jakości produkowany przez firmę Cerezit i chrząszcz kora.

Tynk dekoracyjny San Marco: rodzaje i zastosowanie

Ta marka nie ma dużej popularności w Rosji, ale San Marco to bardzo silna marka z dużym obrotem towarowym. Asortyment produktów to gips, farba i tak dalej. Centralne biuro znajduje się we Włoszech. Przedsiębiorstwo powstało w latach 50-tych. Firma koncentruje się na innowacjach i zaawansowanych technologiach. Dlatego produkty są wysokiej jakości i są uważane za elitarne.

Kolejnym priorytetowym obszarem jest bezpieczeństwo ekologiczne produktów. Dlatego kupując farby i suche mieszanki San Marco, możesz być pewien, że nie przyniosą one ci szkody.

Takie produkty są naprawdę warte ukończenia najdroższych obiektów architektonicznych i elitarnych wnętrz high-tech.

Zastanów się nad jednym z kierunków produktów firmy. Fabryka w San Marco posiada wiele dekoracyjnych plastrów, prezentowanych jako okładziny teksturowane i weneckie.

Każdy z tych gatunków zostanie opisany szczegółowo poniżej.

Wenecki tynk San Marco.

Tynk San Marco "Stucco Veneziano".

Ten wenecki jest wykonany na bazie akrylowej substancji wiążącej. Jest używany podczas pracy w pomieszczeniach zamkniętych, aby uzyskać efekt starożytności. Okazuje się, że wyrafinowana powierzchnia dekoracyjna ma głęboki połysk. Ten efekt pozwala nam zaniedbać standardową procedurę powlekania woskiem.

Sztukateria wenecka "Stucco Venetiano" firmy San Marco może być stosowana na prawie każdym rodzaju powierzchni, nie wyłączając skomplikowanych geometrycznych kształtów. Każdy gzyms, nisza, wybrzuszenie lub kolumna będą wyglądać doskonale pod tym samym nowoczesnym rodzajem powłoki.

Istnieją warianty zastosowania w wersji klasycznej z efektem marmuru. To z pewnością doda odrobinę elegancji do Twojego wnętrza. W skali kolorów, jak i stałych plusów, jest ograniczona tylko przez wyobraźnię, ponieważ istnieje ponad 1200 różnych kolorów.

W rzeczywistości jest to bardzo piękna i praktyczna osłona, zobacz, jak to wygląda na zdjęciu poniżej.

Tynk San Marco "Grasselo di Calci".

Ten rodzaj stiuku weneckiego, jak również poprzedni używany jest głównie do prac w pomieszczeniach. Jego funkcja w tworzeniu efektu głębokiego polerowania marmuru. Częściej używany jest w klasycznym wnętrzu, możliwe jest 900 kolorów i więcej. Takie głębokie polerowanie sprawia, że ​​wierzysz, że naprawdę masz marmurową płytę. Zobacz, jak to wygląda i przekonaj się sam.

Wenecka stiuk San Marco "Marmorino Classico".

Ten rodzaj, oprócz zastosowania wewnętrznego, jest często stosowany w dekoracji zewnętrznej. Jakość powłok jest zawsze na wysokościach San Marco. Jest sprawdzany na fasadach dużej liczby pałaców. Dzięki jego zastosowaniu powstaje szyk, wyrafinowanie marmuru. Ze względu na podwyższone właściwości w odniesieniu do warunków pogodowych, całe to piękno może być przenoszone bez wahania na elewacji budynku. Co niewątpliwie zadowoli wielu ludzi. Możliwe jest zestawienie 870 kolorów.

San Marco Tynk dekoracyjny - "Cadoro".

Poprzez dotykowe doznania można powiedzieć, że tynk jest jedwabisty i miękki, ma odpływy mory. Takie cechy są podawane przez bazę wody. Użyj go jest możliwe tylko przy dekoracji wnętrz.

Nazwa jest podana nie tylko tak, ale na cześć słynnego weneckiego pałacu. Wygląd aplikacji jest utożsamiany z muralem z okresu średniowiecza.

Mieszanka urzeczywistnia w Twoim domu prawdziwą atmosferę stylu klasycznego. Chcesz czegoś nowoczesnego, możesz go łatwo zaimplementować, ponieważ pozwala na to linia faktur i kolorów. Wszystko zależy od twoich pragnień i wyobraźni.

Zaletą tego tynku San Marco "Kadoro" jest możliwość mycia go wodą po 30 dniach od aplikacji. Łatwo jest go naprawić z defektami, nie ma żadnych trudności z jego użyciem.

Można go nakładać na następujące powłoki:

 • Jakakolwiek mieszanina z bazą na wodzie;
 • Beton;
 • Gips lub suchy tynk;
 • Powłoki mineralne o działaniu chłonnym, stara farba;

Ta mieszanina jest stosowana wewnątrz, jej środkiem wiążącym jest woda, ale zawiera również akryl. Cechą tej powłoki jest efekt metalu o szorstkości. Przeważnie jest on stosowany w stylu hi-tech, ponieważ idealnie podkreśla blask techniczny z minimalizmem.

Jego główne odcienie to złoto, srebro, brąz, miedź i aluminium.

San Marco Tynk dekoracyjny - "Kadoro Vilvet".

Dekoracyjny tynk z San Marco, w którego sercu woda jest główną cechą i cechą określoną w samej nazwie. Po nałożeniu powstaje matowy efekt vilvet. Z powodzeniem stosowany w różnych stylach wnętrz, od klasyki po high-tech.

Aplikację można czyścić wodą po wyschnięciu, gdy zajmuje to 30 dni.

Baza, którą można pokryć:

 • Wszelkie tynki na bazie wody;
 • Betonowe ściany;
 • Ściany z płyt gipsowo-kartonowych;
 • Chłonne składniki naturalne.

Ulepszona wersja "Markopolo" dla jeszcze bardziej wyrafinowanego projektanta. Ma również odcienie metaliczne o szorstkości, ale dodatkowo występuje nadmiar połysku pod różnymi kątami patrzenia.

Stosowany jest głównie w dekoracji wnętrz wnętrz. Ta opcja jest z pewnością odpowiednia dla najbardziej wyrafinowanych miłośników komfortu i piękna wnętrza.

Dzięki niemu uzyskasz wysokiej jakości wystrój swojego pokoju. Podstawą tego jest przeplatanie się kłaczków, które nie rozpuszczają się. Tworzą coś w rodzaju ligatury lub lekkiej tkaniny. Wydaje się, że tak, jakby przecinające się włókna przychodziły do ​​siebie, czasami porównywane są do dużego płótna.

Taka powłoka jest pięknie ozdobiona restauracjami, hotelami, domkami i apartamentami.

San Marco "Rilievo".

Tynk specjalny z efektem pofałdowanych powierzchni, wydają się zakryć, co daje niepowtarzalny efekt. Zastosuj tę mieszaninę lepiej w pokoju, ponieważ jej podstawą jest woda.

Aby wzmocnić efekt tynku, często jest namydlany. Powłoka ma głównie neutralne barwy, dlatego oprócz niej zalecane są również mieszanki "Velatura".

Ten tynk jest łatwy w użyciu wewnątrz i na zewnątrz. Jego cechą jest imitacja trawertynu, starego marmuru. Ten wzór osiąga się, gdy doświadczeni mistrzowie pracują, a nie po raz pierwszy pracują z tą powłoką.

Wcześniej konieczne jest zapoznanie się z instrukcją i charakterystyką. Zobacz, jak wygląda ten tynk na poniższym zdjęciu.

Dowodem najwyższej jakości tynków dekoracyjnych SanMarco są odpowiednie certyfikaty jakości.

Tynk dekoracyjny

W salonie dekoracyjnych tynków SanMarco można kupić okładziny ścienne, które łączą niewymownie atrakcyjne i subtelne odcienie. Przekształć dowolne wnętrze, aby uzyskać niesamowitą grę światła i cieni, stworzoną przez te okładki. Używając gipsu z SanMarco, możesz wizualnie powiększyć mały pokój, zrobić lżejsze ciemne pomieszczenie, dodać do niego powagę linii i szlachetność faktur.

Tynk dekoracyjny SanMarco to nowoczesny materiał łączący klasyczne włoskie tradycje powłok wykończeniowych i zaawansowane technologicznie procesy, które nadają plastyce moc, trwałość i stabilność.

Dowodem najwyższej jakości tynków dekoracyjnych SanMarco są odpowiednie certyfikaty jakości.

Obecnie dekoracyjne okładziny ścienne od SanMarco są idealnym wykończeniem z następującymi zaletami.

Oryginalność

Powłoki dekoracyjne stanowią najszerszą okazję do eksperymentów projektowych. W kompozycji dekoracyjnych powłok SanMarco są tylko naturalne składniki, które nadają gipsowi nieprzenoszalne kolory i struktury imitujące powierzchnię z jedwabiu, marmuru, drewna.

Ekologiczna kompatybilność

Wszystkie nasze farby dekoracyjne i tynki są całkowicie ekologiczne i bezpieczne. Takie powłoki można stosować nawet u osób podatnych na alergie.

Funkcjonalność

Tynk dekoracyjny od SanMarco spełnia jednocześnie rolę nie tylko powłoki wykończeniowej ścian, ale również nadaje się do maskowania nierówności. Za pomocą tynku dekoracyjnego można wygładzić drobne defekty;

Praktyczność

Tynk dekoracyjny San Marco jest odporny na różnego rodzaju efekty, nie wypala się, nie traci atrakcyjności swojego koloru, jest łatwy w czyszczeniu;

Atrakcyjność

Nasze powłoki dekoracyjne - próbka wyrafinowania i stylu

Największy wybór tynków dekoracyjnych od SanMarco

U nas można kupić dekoracyjne plastry, pozwalające symulować powierzchnię naturalnego polerowanego marmuru, wytłaczanych tkanin, metalu, wdzięku mory jedwabiu. Obszerne kompozycje, luksusowe wnętrza wypełnione światłem słonecznym - wszystko to stało się możliwe dzięki dekoracyjnemu tynkowi do ścian SanMarco. Twój dom zyska oryginalność i oryginalność, prezentowalność i indywidualność, pozostaje tylko wybrać dekoracyjną osłonę.

Chętnie pomożemy w realizacji niesamowitych pomysłów na projekt mieszkań i biur. Prezentujemy zestaw materiałów informacyjnych na temat stosowania powłok dekoracyjnych.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

− 5 = 5