Tynk cementowy do łazienki

Tynk cementowy do łazienki

Najlepszy tynk odporny na wilgoć do łazienki: przegląd, funkcje, producenci i opinie

Specjaliści zalecają zwrócić szczególną uwagę na wykańczanie pomieszczeń o wysokiej wilgotności: nie należy używać materiałów, które nie są w stanie wytrzymać agresywnych skutków zmian temperatury i wilgotności. Na przykład, nie zaleca się stosowania w łazience tapet lub kitów gipsowych - bardzo szybko pokój będzie wymagał naprawy.

Ale tynki polimerowe i cementowe są odporne na takie wpływy. Nowoczesne, zaawansowane technologicznie materiały do ​​wykańczania ścian, w tym wodoodporny tynk do łazienki, umożliwiają zastosowanie go w pomieszczeniach o wysokim poziomie wilgotności oraz tradycyjnych materiałów - płytek, paneli, farb.

Tynk odporny na wilgoć: rodzaje, zastosowanie

Obecnie krajowi i zagraniczni producenci materiałów wykończeniowych oferują dość szeroką gamę wodoodpornych mieszanek. Sugerujemy zapoznanie się z najczęstszymi opcjami i możliwościami ich zastosowania w wilgotnym środowisku.

W zależności od wodoodpornego tynku dla substancji łazienkowych wyróżniają się:

Ważne jest, aby wybrać odpowiedni rodzaj tego materiału, aby praca nie zawiodła.

Tynk mineralny w swoim składzie zawiera wapno i cement. Aby dodać do niego teksturę, dodaj marmur, starannie zmiażdżony. Niż kawałki marmuru są większe, tym głębsza jest wypukłość otynkowanej powierzchni. Jest to wodoodporny tynk do łazienki. Jego właściwości ochronne są wyjaśnione faktem, że jego skład zawiera składniki hydrostabilne.

Dla takiej powierzchni wygodnie jest się zatroszczyć - większość zanieczyszczeń łatwo zmyć wodą. Wykończenie mineralne ma doskonałą przepuszczalność dla wody i pary. Dzięki temu ściany "oddychają"; Ponadto materiał ten jest odporny na obciążenia mechaniczne i długą żywotność. Niemal wszystkie odmiany tego materiału wykonane są w jasnych kolorach. Wybierając ten odporny na wilgoć gips do łazienki, powinieneś również wziąć pod uwagę jego małe wady - niska elastyczność i nietolerancja na wibracje.

Tynk akrylowy (polimerowy) to mieszanka na bazie wody. Jest już gotowy do użycia. Składa się z elementów jesionowych i syntetycznych, pokruszonego marmuru i szkła. Te kompozycje są podatne na zestawianie, w związku z tym nie pojawiają się problemy z wyborem skali kolorów.

Taki odporny na wilgoć dekoracyjny tynk do łazienki ma swoje wady i zalety. Zalety takich związków obejmują odporność na wilgoć, ale jak każdy polimer, w ogóle nie przechodzą pary, więc nie zaleca się stosowania jej w pomieszczeniach o słabej wentylacji. Kolejną niezaprzeczalną zaletą tej powłoki jest długi okres użytkowania - tynk ten wytrzyma do pięćdziesięciu lat.

Doskonałe okazały się takie kompozycje:

Mieszanka cementowo-polimerowa, która ma hydroizolację. Pokazuje dobre wyniki po nałożeniu na płytki ceramiczne.

Gips hydroizolacyjny, który jest wieloskładnikową kompozycją opartą na mieszaninie polimer-cement.

Dufa Kratzputz aussen

Tynk na bazie akrylowej. Jest stosowany jako gips odporny na wilgoć do łazienki z efektem dekoracyjnym. Różni się oryginalną teksturą - "skórka pomarańczowa".

Stuc Granito, Stuc Deco

Odporne na wilgoć mieszaniny zawierające polimer jako środek wiążący. Mają doskonałe właściwości dekoracyjne.

W skład tego tynku wchodzą żywice silikonowe. Ci, którzy chcą naprawiać w łazience przez długi czas, zalecamy zwrócenie uwagi na te związki. Trwałość tynku silikonowego trwa ponad sześćdziesiąt lat.

Tynk silikonowy w łazience jest dobry, ponieważ odpycha wodę od powierzchni i jest łatwy do czyszczenia. Na takich powierzchniach nigdy nie ma grzyba ani pleśni. Tynk odporny na wilgoć na bazie silikonu dobrze toleruje działanie ultrafioletu.

Tynk dekoracyjny krzemianowy

Podstawą tego materiału wykończeniowego jest szkło potasowe, które jest czasami nazywane płynem. Powierzchnie pokryte tynkiem silikatowym doskonale odpychają wodę, chronią ściany przed pojawieniem się pleśni i grzybów. Ponadto materiał ten jest wysoce paroprzepuszczalny. Ten odporny na wilgoć tynk do łazienki jest również atrakcyjny dzięki ogromnej gamie kolorów - istnieje ponad 250 odcieni.

Na niekorzyść tego materiału kupujący przypisują dość wysoką cenę (od 3,5 do 5 tysięcy rubli za 25 kg).

O tym materiale opinie specjalistów są różne: niektórzy uważają, że nie nadaje się on do wykańczania łazienki, inni twierdzą, że odporny na wilgoć tynk gipsowy do łazienki jest dobry, ale z dobrą wentylacją w pokoju. Chodzi o to, że gips ma jedną wadę - aktywnie pochłania wilgoć. Mimo to tynk gipsowy jest często używany do wykończenia łazienki, zwłaszcza sufitu.

Klienci są przyciągani przez biel tego materiału, co znacznie ułatwia malowanie, łatwość aplikacji i wyrównanie powierzchni oraz szybkie suszenie. W celu wyeliminowania głównej wady stosuje się dodatki (na przykład klej PVA) podczas przygotowywania kompozycji i powlekania warstwy tynku specjalnym hydrofobizującym podkładem. Nakładana warstwa nie powinna być większa niż 25 mm.

Zastosowanie tynków odpornych na działanie wilgoci w łazience (na bazie gipsu) jest uzasadnione, w przypadku stosowania preparatów znanych producentów. Wypuszczają mieszaninę z dodatkiem specjalnych składników. Na przykład gips odporny na wilgoć w łazience ("Knauf") Rotband, oparty na gipsie, został zaprojektowany specjalnie do pomieszczeń, w których wilgotność jest bardzo wysoka. Można również odnotować gotową kompozycję odporną na wilgoć "UNIS Teplon".

Zalecenia dotyczące wyboru formulacji

Odporny na wilgoć tynk do łazienki powinien być wybrany, z uwzględnieniem wykończenia powłoki. Dość często w pomieszczeniach o dużej wilgotności ściany wyłożono płytkami ceramicznymi. W tym przypadku na pierwszym miejscu jest wymóg wytrzymałości materiału przy stałej ekspozycji na wilgoć i idealne wyrównanie ściany. Kolor tynku i wygląd drobnych pęknięć nie odgrywają znaczącej roli, ponieważ jest zamaskowany przez płytki. Dlatego uzasadnione jest stosowanie mieszanek cementowo-polimerowych i cementowych.

Przy przygotowywaniu ścian do malowania wymagane jest inne podejście. Przy pomocy farby nie można ukryć nawet najmniejszych defektów, a raczej się zamanifestują. Każde lekkie pęknięcie jest niedopuszczalne. Takie wymagania są w pełni spełnione przez tynk gipsowy.

W ostatnich latach coraz częściej preferowany jest wodoodporny tynk do łazienki, który nie wymaga dodatkowej powłoki. Ten problem można rozwiązać za pomocą tynku dekoracyjnego, który jest produkowany w wersji wodoodpornej. Efekt dekorowania można uzyskać na różne sposoby: fakturę wolumenu, inną skalę kolorów, imitację naturalnych materiałów.

W łazienkach nie zaleca się nakładania warstwy z głębokimi bruzdami (np. Tak zwany kornik gipsowy), ponieważ drobnoustroje mogą się w nich rozmnażać. Z gotowych mieszanek, wodoodporny tynk do łazienki "Knauf9raquo; (ich cena waha się od 350 do 730 rubli za 25 kg).

Bardzo oryginalna kombinacja poletek z dekoracyjnym tynkiem i okładziną z płytek. Tworząc niezwykłe wnętrze dzisiaj, często używa się tynków weneckich. Aby zwiększyć niezawodność takich powłok, zaleca się pokrycie ich warstwą ochronną. Najczęściej są to preparaty woskowe, na przykład "Optimist9raquo;.

Eksperci zalecają, aby w pomieszczeniach o dużej wilgotności trochę ostrożny i dodatkowo chronić przed wilgocią. Osiąga się to przez nałożenie bardzo cienkiej warstwy podkładu z kompozycji "Aquastopraco".

Konieczne jest staranne dobranie odpornego na wilgoć tynku dekoracyjnego do łazienki. Cena jest niekiedy kluczowa, ale nie warto oszczędzać na tych związkach, ponieważ niedrogie mieszanki nieznanych producentów nie zawsze gwarantują wysoką jakość.

Przed nałożeniem wodoodpornego tynku należy przygotować ściany. Najpierw usuń starą powłokę. Farba na przykład jest dogodnie spalana za pomocą palnika. Możesz przejść w inny sposób - pokryć powierzchnię specjalnym środkiem wzmacniającym. Pamiętaj o sprawdzeniu ścian pod kątem trwałości. Jeśli gips techniczny jest gdzieś źle przechowywany (a usłyszysz go z tępym dźwiękiem podczas stukania), to musi zostać usunięty.

Duże wióry lub dziury są zamykane nowym rozwiązaniem. Przygotowanie ścian w łazience przed nałożeniem tynku wiąże się z pewną szorstkością powierzchni, w przeciwieństwie do przygotowania do innych rodzajów dekoracji, gdy osiągnięta zostanie idealna gładkość ściany. Jeśli powierzchnia okazała się zbyt gładka, należy wykonać wycięcia - zapewnią dobrą przyczepność kompozycji dekoracyjnej.

Przed rozpoczęciem pracy z tynkiem ścianę traktuje się odtłuszczającą masą i lekko ociera się metalową szczotką, aby pozbyć się kurzu.

Wykończenie ścian tynkiem odpornym na wilgoć zakłada konsekwentne nakładanie trzech warstw: podstawowej, szorstkiej i wykończeniowej (ochronnej). Powłoka bazowa nazywa się rozpryskiwaniem. Początkowo powierzchnia ściany jest zwilżona wodą. Następnie, dopóki wilgoć nie zaabsorbuje, mała miarka rysuje gruby roztwór i rzuca go na ścianę. Grubość tej warstwy nie powinna przekraczać 0,5 cm, może sięgać 1 cm, jeśli powierzchnia jest drewniana.

Spray jest tak wykonany, że cała ściana jest pokryta zaprawą. Nie wyrównywać mieszanki - powinna ona zamarznąć w pierwotnej postaci.

Po wyschnięciu pierwszej warstwy można przystąpić do warstwy zgrubnej. Musi być wyrównany. Aby to zrobić, zrobi to szpatułka i kielnia. Najpierw niewielka ilość gipsu wylewa się na powierzchnię, tak jak w pierwszej warstwie. Następnie kompozycja jest wyrównana. Po tym należy wygładzić powierzchnię za pomocą drewnianego pół-haka, okresowo zwilżając wodą. Ruchy muszą być okrągłe. Sprawdź powierzchnię za pomocą poziomu.

I na koniec konieczne jest nałożenie warstwy wykończeniowej. Aby rozpocząć, po wyschnięciu poprzedniego. Ściana jest znowu obficie zwilżona wodą. Odporna na wilgoć masa szpachlowa nakładana jest za pomocą kielni, po czym jest szlifowana do gładkiej powierzchni z pół-wycieraczką. Podczas pracy z kielnią zalecani tynkarze zaleca się trzymać pod kątem 20 °. Ułatwi to proces, a materiał będzie leżał płasko. Jeśli chcesz zastosować dekoracyjny wzór, robi się to natychmiast, aż roztwór zostanie zamrożony.

Zbadaliśmy cechy stosowania tynku na ścianach w łazience. Jeśli zrobisz wszystko dobrze, otrzymasz piękną i trwałą powierzchnię. Najważniejsze - aby wybrać odpowiedni materiał i wymieszać suchą kompozycję zgodnie z instrukcjami, które są wskazane na każdym opakowaniu.

Większość właścicieli domów, którzy w łazience stosowali tynk odporny na wilgoć, przyznaje, że korzystali z tego materiału za radą przyjaciół, sąsiadów, kolegów itp. Zauważają, że nie wierzyli, że przy pomocy tego materiału można stworzyć naprawdę stylowe wnętrze w łazience .

Odporny na wilgoć tynk dekoracyjny tworzy ciekawe teksturowane powierzchnie dowolnego odcienia. Równocześnie wyrównywane są niewielkie nierówności i defekty ścienne, nawet bez wstępnego przygotowania. Wiele osób lubi dekoracyjny tynk również dlatego, że po nałożeniu i wzięciu prysznica lub kąpieli lustra nie zaparowują w pokoju, ponieważ para absorbuje do wykończenia, a nie osadza się na zimnych i gładkich powierzchniach.

Rodzaje gipsu do łazienki. Zalety, wady i zalecenia dotyczące wyboru

Łazienka w mieszkaniu jest miejscem, w którym właściciel jest cały wilgoć. Wszystkie próby wyeliminowania tego są z zasady daremne. Dlatego aby tam było wygodnie, a tynk do łazienki nie był strasznym widokiem, od samego początku trzeba dbać o wykorzystanie materiałów budowlanych specjalnie do tego celu.

Przede wszystkim należy zrozumieć, jakie powinny być ściany gipsowe w łazience. Może być wykonany do kafelkowania, malowania, dekoracyjnego tynku lub tapety, ale pod jakimkolwiek typem wykończenia nie jest wykonywany, jego głównym zadaniem jest wytrzymałość i odporność na wilgoć.

Spośród głównych rodzajów tynków wyróżniamy: na bazie cementu i gipsu. Rozpatrzymy ich zalety i wady dotyczące prac naprawczych w łazience.

W zależności od warunków wysokiej wilgotności pomieszczenia, dobrym rozwiązaniem do wyrównywania ścian, będzie gips cementowy do łazienki. Ze względu na właściwości cementu, mieszanka tynków na bazie ma odporność na zmiany temperatury i wilgoci, nie nadaje się do zniszczenia przy stałym kontakcie z nią.

Uwaga: Cement w mieszankach tynkarskich stosowany jest jako element ściągający. Dlatego przy wyborze do pracy należy zwrócić uwagę na markę, zależy od tego siła kompozycji tynku.

Podstawą każdej mieszanki cementu jest piasek, którego jakość może również wpływać na wynik całej pracy. Dlatego lepiej nie używać piasku, w którym jest dużo zanieczyszczeń mułu, pyłu lub gliny. Również niepożądany w kompozycji tynku jest zbyt drobny piasek, ponieważ może to prowadzić do pęknięć.

Zbyt gruby piasek może prowadzić do porowatości, dlatego należy wybrać średni piasek do tynkowania. Stosunek piasku i cementu jest zwykle wybierany od jednego do trzech lub od jednego do czterech, wszystko zależy od marki cementu i wytrzymałości kompozycji, a także od jakości powierzchni, na którą nakładany jest tynk.

Wskazówka: W przypadku szorstkiej ściany z cegieł, w mieszance bierze się więcej piasku, który może być nieco większy od średniej, a dla mniej gładkich ścianek bloku mniej piasku jest zużyty i powinien być płytszy. Często szczególnie doświadczeni mistrzowie dodają niewielką ilość PVA lub kleju do detergentów jako plastyfikatorów do zaprawy cementowej.

Jeżeli niewłaściwe jest dobieranie materiałów do kompozycji cementu, będzie to dość kłopotliwe i niewygodne w pracy, a jakość pracy będzie również odpowiednia. Jeśli nie jesteś doświadczonym specjalistą od lat i nie jesteś pewien, że wybierzesz odpowiednią kompozycję, możesz wybrać gotową suchą mieszankę.

Obecnie w sklepach budowlanych istnieje bardzo duży wybór gotowych mieszanek do tynkowania ścian wszelkich obiektów. Kiedy są wytwarzane, obserwuje się optymalne proporcje dla tynku, który jest stosowany w różnych warunkach. Również w przypadku tych mieszanin piasek jest przygotowywany w specjalny sposób i dodawane są różne rodzaje modyfikatorów i plastyfikatorów, które pomagają, jeśli nie całkowicie eliminują, przynajmniej minimalizują wady tynku cementowego.

Kupując gotowy zestaw do pracy w łazience, należy sprawdzić opakowanie, aby wskazać, że mieszanina nadaje się do stosowania w wilgotnych pomieszczeniach.

Wady tynków cementowych

Ze wszystkimi zaletami stosowania tynku cementowego w łazience ma wiele wad:

  1. Długi czas schnięcia. Tynk na bazie cementu wysycha i staje się wystarczająco mocny do dalszej pracy zaledwie cztery tygodnie po nałożeniu. Gotowe suche mieszanki skracają okres do jednego tygodnia, ale tutaj wszystko zależy od grubości warstwy i składu. Zazwyczaj instrukcje na opakowaniu wskazują przybliżone ramy czasowe.
  2. Pęknięcia są najważniejszą wadą mieszanek cementowych do tynków. Podczas suszenia cement często się kurczy, szczególnie w przypadku dużych wahań temperatury i wilgotności w pomieszczeniu, co może powodować pęknięcia. Również warstwa tynku może pękać z powodu nierównomiernego suszenia różnych obszarów lub próby przyspieszenia procesu za pomocą urządzeń grzewczych.

Ważne! Producenci suchych mieszanek gotowych z plastyfikatorami skutecznie unikają tego problemu, ale podczas pracy z takim tynkiem należy pamiętać, że musi on wysychać w środowisku naturalnym. Wymuszone ogrzewanie powierzchni w celu przyspieszenia suszenia jest niedopuszczalne.

Stosowanie tynków gipsowych w łazience na ogół nie jest zalecane, ze względu na zdolność gipsu do wchłaniania wody. Ale czasami, w zależności od późniejszego wykończenia dekoracyjnego lub oszczędności czasu, zamiast cementu stosuje się tynk.

W sprzedaży znajduje się specjalny rodzaj gipsu gipsowego Rotbant firmy Knauf, który jest specjalnie zaprojektowany do wykańczania ścian pomieszczeń o dużej wilgotności. Plaster Knauf do łazienki wystarczająco szybko, aby się przygotować, trzeba rozcieńczyć mieszaninę wodą w proporcjach wskazanych na opakowaniu i ubitych mikserem. W przeciwieństwie do jastrychu cementowego, z gipsem jest znacznie łatwiej pracować, łatwo leży i nie odlatuje od ścian.

Zaletą tynków gipsowych jest znaczne skrócenie czasu poświęcanego na naprawy. Tynk gipsowy w łazience twardnieje i wysycha w ciągu kilku godzin. Nie należy o tym zapominać podczas pracy, więc przygotuj rozwiązanie w małych porcjach.

Tynk gipsowy potrwa wystarczająco długo, jeśli będziesz przestrzegać pewnych zasad:

  • Tynk gipsowy w grubości łazienki nie powinien przekraczać 2 centymetrów.
  • Powierzchnia otynkowanych ścian pokryta jest specjalnym gruntem odpornym na wilgoć.

Trzeba też powiedzieć kilka słów o tynku wapiennym.

Konieczne jest, aby wiedzieć: Pomimo swojej popularności i dostępności, wapienne gipsu w łazience jest absolutnie niewłaściwe. Ponieważ mieszanka do gipsu wapiennego wchłania wilgoć, odpada od ścian.

Obszary zastosowania różnych rodzajów tynków

Aby ostatecznie określić, jaki rodzaj tynku do łazienki potrzebujesz, musisz wziąć pod uwagę rodzaj dekoracyjnego wykończenia, które będzie używane wewnątrz.

Najbardziej popularną dekoracyjną dekoracją ścian do pomieszczeń mokrych jest dachówka ceramiczna, ze względu na jej odporność na wilgoć, łatwość czyszczenia i różnorodność rozwiązań dekoracyjnych. Płytka ma jednak pewne wymagania dotyczące szorstkiego wykończenia ścian. Na przykład tynk w łazience pod płytką powinien być wystarczająco mocny. Wymóg ten wynika z faktu, że ten rodzaj dekoracji ma dużą wagę. Jeśli tynk pod płytką w łazience nie jest wystarczająco mocny, po prostu odpada. Płytka umożliwi również ukrycie pęknięć, które mogą pojawić się w jastrychu cementowym.

Jeśli zdecydujesz się pomalować ściany łazienki, ozdobić dekoracyjnym tynkiem lub tapetą, wadliwe tynki cementowe w postaci pęknięć mogą zniszczyć Twoją pracę, nawet jeśli pęknięcia na takim tynku mogą nie pojawić się natychmiast. Również ten tynk jest wystarczająco szorstki do takiego wykończenia, a przed jego malowaniem będzie wymagał dodatkowego szpachlowania zaprawą gipsową.

Możesz także spróbować wkleić siatkę z włókna szklanego. Cóż, nie możesz uciekać się do dodatkowej pracy i wykonywania tynku gipsowego w łazience, a jedynie dbać o dodatkową wentylację w pokoju.

Proces nakładania różnych mieszanek tynków można zobaczyć na zdjęciu i filmie.

Kopiowanie materiałów jest możliwe tylko ze wskazaniem źródła, które nie zawiera zamkniętych łączy indeksujących.

Który tynk najlepiej nadaje się do wykończenia ścian w łazience

Mówiąc o gipsie, oznaczają one dwa zupełnie różne rodzaje materiałów budowlanych: tynk wyrównujący, który służy jako podstawa wykończenia i dekoracji, który jest jednym z rodzajów wykończenia. Wybierając materiały i wykonując pracę w łazience, należy wziąć pod uwagę specyfikę warunków pracy. Zastanów się, jak i jakie gipsowe ściany w łazience.

Tynkowanie wyrównujące ↑

Wybierając tynk wyrównawczy do łazienki, należy wziąć pod uwagę dwa punkty: kompozycja powinna być odporna na wilgoć i wystarczająco mocna. Wysokie wymagania wytrzymałościowe wynikają z faktu, że najbardziej popularny rodzaj wykończenia w łazienkach, płytek ceramicznych, ma znaczną wagę. Ponadto klej do płytek po wysuszeniu nieznacznie zmniejsza objętość, tak jakby "ciągnął" podstawę do środka. Odpowiednio, tynk pod płytką w łazience powinien być w stanie oprzeć się takim wpływom. Niedostatecznie mocna kompozycja po prostu oderwie ścianę razem z płytką.

Jaki tynk wybrać do łazienki ↑

Co wybrać w sklepie lub na rynku budowlanym, ponieważ wybór jest tak szeroki, a sprzedawcy nie zawsze są szczerzy i kompetentni.

  • Konieczne jest ograniczenie stosowania związków gipsowych. Oczywiście istnieją mieszaniny na bazie gipsu, które producenci stawiają jako odporne na wilgoć. Gips jest jednak w stanie wchłonąć dużą ilość wody, podczas gdy materiał traci wytrzymałość i może nawet zapaść się. Możesz nakładać wilgoć gipsową w stosunkowo suchej toalecie. Dopuszczalny w przestronnej łazience z dobrą wentylacją i z dala od bezpośrednich źródeł wody: głowica prysznicowa. Ale najlepsza, właściwa opcja - tynk cementowy do łazienki. Często do mieszaniny dodaje się niewielką ilość wapna. Poprawia plastyczność (łatwiej jest budowniczym pracować), ale pogarsza właściwości hydrofobowe.
  • Jeśli kupisz zapakowaną suchą mieszankę, opakowanie powinno być wyraźnie napisane: "wodoodporny". Niezależnie od tego, co mówi sprzedawca. Pożądane jest określenie składu i celu, w tym w przypadku licowania pod płytką. Chociaż nie zawsze jest to zalecane.

Zastanówmy się nad najważniejszymi punktami:

  • Fundament musi być starannie przygotowany. Jeśli to konieczne, usuń wszystkie kruche warstwy, napraw lukę w kompozycji naprawczej, zrzuć wypukłości. Poddać powierzchnię działaniu gruntu wzmacniającego.
  • Osobną kwestią jest farba olejna w starych domach. Jeśli źle się zachowuje, musi zostać usunięty. Często jednak olej nakładano na powierzchnię poddaną działaniu oleju schnącego. W takim przypadku bardzo trudno jest zedrzeć farbę, a na starym tynku zaimpregnowanym olejem lnianym nowy będzie się źle trzymał. Zaleca się sprowadzenie farby razem ze starym wykończeniem lub obróbkę specjalnym gruntem o wysokiej przyczepności do gładkich powierzchni. Na przykład KNAUF Betokontakt. Jeśli płytki są drogie, lepiej jest usunąć starą powłokę.
  • Grubość nałożonej warstwy wodoodpornego tynku nie powinna przekraczać 3 cm.

  • Przy większej grubości kompozycję nanosi się w dwóch etapach, wzmacniając siatką stalową lub polimerową.

Czy potrzebuję dodatkowej hydroizolacji ↑

Tynk odporny na wilgoć nadal wymaga dodatkowej ochrony. Nawet przy układaniu płytek. To prawda, nie z pary, ale z bezpośredniego wniknięcia wody. W obszarze głowicy prysznicowej zaleca się nakładanie warstwy hydroizolacyjnej. Wystarczające są skuteczne, niedrogie i proste w działaniu - związki cement-polimer. Istnieją rolki i powłoki. po drugie - bardziej nowoczesny i skuteczny rodzaj hydroizolacji. Materiał nakłada się pędzlem lub wałkiem, a niektóre związki hydroizolacyjne można nakładać nawet na mokre powierzchnie. Nowoczesne związki nie pozwalają na wilgoć, ale swobodnie wnikają w powietrze. Ta właściwość nie pozwala na tworzenie "bąbelków", a powierzchnia nabiera elastyczności i plastyczności.

Kilka przydatnych wskazówek dla początkujących tynkarzy ↑

Tynk odnosi się do rodzajów pracy, które muszą być wykonywane sporadycznie i na raz. Pod tym względem podszewka jest prostsza: właściwości kleju do płytek pozwalają dopasować położenie płytek w ciągu pół godziny. A jeśli nic się nie wydarzy, łatwo i po czterech lub pięciu godzinach zdejmiesz go ze ściany, wyczyścisz go z kleju, umyjesz i położysz w zgrabnym małym stosie. I zaproś tego samego profesjonalnego urzędnika.

Na tynkarze jest mniej czasu: na wszystko o wszystkich minutach 20-30. Jeżeli ściana jest nierówna (a tynk pod prysznicem powinna być idealna pod względem geometrii), należy ją zrzucić lub zastosować dodatkową warstwę, która wcale nie jest dobra.

Jeśli nie masz doświadczenia w wykonywaniu prac wykończeniowych, nie zajmujesz się instalacją radiolatarni, nie ma umiejętności w stosowaniu, wyrównywaniu i wygładzaniu, zalecamy nie psuć zakupionych materiałów budowlanych, ale natychmiast powierzaj wykonanie tej pracy specjalistom.

I jeszcze jedna wskazówka. Jeśli jednak zwróciłeś się do finisherów, negocjuj z budowniczymi w taki sposób, aby nie odpowiadali za pojedyncze prace, ale za cały kompleks. Mistrz lub brygada, firma, która umieści płytki, musi również gipsować. W takim przypadku będą oni zmuszeni jakościowo, aby przygotować powierzchnię do licowania. I nie będziesz w stanie znosić mózgu z reklamacjami - takimi jak: "Mistrzyni (kochanie), zobacz, jaka jest twoja krzywizna w ścianach z gipsu w łazience. Dlatego dachówka leży ukośnie (opcja: zrobimy dokładnie, ale będzie droższa). "

Jeśli zdecydujesz się sam tynkować ściany, korzystając z naszej porady, sam film instruktażowy dotyczący stosowania go samemu będzie dla Ciebie bardzo przydatny.

Producenci oferują naprawdę szeroką gamę dekoracyjnych tynków wykończeniowych. Przyjemne oko może być delikatną, cienką warstwą i półprzezroczystą powłoką, podobną do weneckiego tynku z marmurowego pyłu i brutalnym teksturowanym tynkiem w łazience z dość dużymi kamykami. Wybierz to, co lubisz. Jedynym warunkiem jest to, że powłoka dekoracyjna powinna być odporna na wilgoć.

Sztukateria nie jest łatwym zadaniem, ale dzięki pewnym umiejętnościom można zaoszczędzić dużo pieniędzy i sprawić, że wszystko będzie tak dobre, jak profesjonalne budowle.

Jeśli nie masz doświadczenia w wykonywaniu prac wykończeniowych, nie zajmujesz się instalacją sygnalizatorów, nie ma umiejętności aplikowania, wyrównywania i wygładzania tynków, zalecamy nie psuć zakupionych materiałów budowlanych, ale natychmiast powierz wykonanie tych prac specjalistom.

I dla mnie lepiej jest zepsuć kilka kilogramów materiałów budowlanych i nauczyć się tynkowania ścian, płytek, tapet, paneli itp. Moje doświadczenie zaczęło się w armii, a każdy mężczyzna lub kobieta z głową i rękami może wykonywać naprawy w domu nie gorzej niż profesjonaliści , zwłaszcza teraz w Internecie wiele lekcji wideo i wskazówek, najważniejsze jest, aby nie bać się biznesu (oczy boją się rąk)!

Zgadzam się z tobą! Szczególnie wiesz, co robisz dla siebie, więc nie ma pośpiechu i kłopotów z materiałami. Ale myślę, że nie wszyscy mogą dokonywać napraw w swoim mieszkaniu, nie dali. Pytam, z zawodu jestem geodetą, a prace budowlane są mi bardzo bliskie i zawsze można się przekonać, jak działają profesjonalni finisherzy.

Stosowanie tynku to naprawdę dość skrupulatny proces. Sam stawił czoła faktowi, że najpierw zdecydował się dostosować za pomocą tynku tynku Knaufovskaya. Ale z czasem zostałem zatrzymany i zaleciłem użycie tynku o średniej cenie opartego na mieszance cementowej. W końcu to ta kompozycja zapewnia zwiększoną odporność na wilgoć. Jedyne, co naprawdę potrzebne, to działać wystarczająco szybko. Jako podkład stosowano zwykłą bieżącą wodę. Gipsowany prawie tydzień, chociaż łazienka jest mała prawie 18 kwadratów. W rezultacie jedną ścianę trzeba było przerobić, ponieważ warstwa aplikacyjna miała około 5 cm, ale wciąż była trochę zaoszczędzona i miała niewielkie doświadczenie. Ale są oni zainteresowani specjalistami, jak długo taki tynk będzie przyklejał się do pomieszczenia o dużej wilgotności pod płytką. czy lepiej jest przykryć łazienkę wodoodpornym gipsem i nałożyć klej na klej?

Ściany w mojej łazience wykonane są z bloczków z betonu komórkowego. O ile mi wiadomo, bloki te absorbują wilgoć dość mocno. Zamierzam pokryć te ściany płytkami. Konieczne jest podanie, który roztwór gipsowy (cementowo-piaskowy, gipsowy lub inny) powinien być nakładany, tak długo jak schnie, bloki ścienne nie "biorą" z niego całej wody?

W każdym razie w każdym! Łazienka do układania płytek tylko otynkowana DSP. Beton z Yachestyy powinien być bardzo obficie otwarty. I najbardziej idealną opcją do posmarowania lub przyklejenia klejem do płytek przed tynkiem

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

47 + = 55