Topiary owoców

Topiary owoców

Topiary owocowe własnymi rękami. Klasa mistrzowska

Topiary owocowe. Mistrzowska klasa ze zdjęciem i opisem krok po kroku

Prace wykonywane są w technice bonsai, topiary.

Autor: Mikhailova Olga Alexandrovna - nauczyciel - organizator, GBOU SOSH № 360, przedszkola, Moskwa.

Kurs mistrzowski przeznaczony jest dla dzieci w wieku przedszkolnym, szkolnym, nauczycieli i rodziców.

Spotkanie: dekoracja wnętrz, dobry pomysł na prezent.

Aby pięknie ozdobić swój dom różnymi modnymi dekoracyjnymi elementami, nie trzeba wydawać dużych sum pieniędzy. Wiele z tego, co sprzedajemy w sklepach, możemy własnoręcznie wykonać z różnych improwizowanych narzędzi lub z tego, co wcześniej nabyliśmy dla innych prac. Na przykład może to być topiary.

I zwrócić uwagę na mistrza - klasę do produkcji pianki topiary (gotowych) wabików, choć w niniejszym dokumencie, mogą być wykorzystywane manekiny wykonane z masy solnej.

Musisz pracować: Papier, folia, taśma maskująca, szydło, każdy kij (posłuży jako bagażniku na drzewie), sznurka lub dowolny grubej przędzy i drewniane szpikulce lub wykałaczki, topliwy klej (można wykorzystać czas), krzemian kleju, pianki lub kwiatowy manekinów pianki i dekoracje do woli.

1. Taki topiary uzyskuje się na końcu.

2. Na początek potrzebujemy gazety, folii i taśmy malarskiej.

3. Rozgniatamy gazetę, nadając jej kształt piłki i owijając ją folią.

4. Następnie kulka jest owinięta ciasno za pomocą taśmy malarskiej.

5. Wsuwamy kij do kuli, która później służy jako beczka.

6. Owijamy sznurek kulowy ...

7. ... następnie przejdź do "trunk9raquo;. Szczelnie owinąć lufę (alternatywa dla sznurka może służyć jako dowolna taśma).

8. Teraz, dla uzyskania wytrzymałości, nakładamy element za pomocą kleju silikatowego.

Wszelkie prawa autorskie do materiałów należą do ich autorów.

Wykorzystanie materiałów jest dozwolone wyłącznie za pisemną zgodą administracji strony

Topiary owocowe własnymi rękami: klasa mistrzowska. Topiary w dniu 8 marca

Dziś modne stało się dekorowanie pokoju małymi nietypowymi drzewami, które nazywane są topiary. Powstałe arcydzieła są podobne do tych drzew tylko za pomocą znaków zewnętrznych: mają też koronę i pień. Jeśli chodzi o koronę topiary, może ona składać się z czegokolwiek.

Może to być kawy, orzechów, kamienie, kolory tkaniny lub polimeru gliny, taśmy, pręty i inne kwiaty, rozmieszczając wiele cech. Wszystko będzie zależało od wyobraźni twórcy tego wspaniałego wnętrza. Stworzenie topiary ze wszystkich rodzajów owoców również było szeroko rozpowszechnione.

Łatwo jest zrobić topiary owoców własnymi rękami. Aby to zrobić, wystarczy złożyć zestaw prostych narzędzi domowych, które są dostępne w każdym domu. Topiary owocowe będą dobrze wyglądać zarówno w kuchni, jak i na dużym stole w przedpokoju. Ten piękny i prosty produkt będzie przez długi czas służył jako dekoracja, zachwycając swoim wyglądem nie tylko gospodarzy, ale i gości.

Topiary owocowe są uważane za symbol bogactwa i dobrego samopoczucia. Aby zrobić topiary z owocami, możesz użyć świeżych owoców lub manekinów różnych owoców. Nie jest trudno wykonać tak niezwykłe drzewo własnymi rękami. W zrozumieniu całego procesu pomoże ci klasa główna opisana w tym artykule.

Korzystając z zaleceń, możesz wykonać to zadanie. Z pewnością dostaniesz wspaniały dodatek do domu lub świetny prezent. Na przykład, możesz zrobić topiary w dniu 8 marca i miło zaskoczyć ukochaną osobę lub znajomych. Oczywiście, taki prezent zostanie doceniony.

Z twoimi rękami możesz zrobić dużo pożytecznego i pięknego. Spróbujmy zrobić jasną i niezapomnianą kaczkę. Do przygotowania należy przygotować następujące akcesoria, materiały i narzędzia:

 • skończona kula z plastiku lub polistyrenu;
 • owoce ozdobne;
 • klej i pistolet do kleju;
 • gładkie gałęzie do pnia;
 • kwiaty, zielenie i sizal;
 • pianka polistyrenowa;
 • szaszłyki;
 • gips;
 • sznurek;
 • plastikowa filiżanka lub garnki.
 1. Jako podstawę użyj piłki z pianki. Przykryj ją ozdobnymi owocami, używając pistoletu do kleju.
 2. Dla drzewa "szczęście9raquo; potrzebujesz dwóch zakrzywionych pni. Skręć je i zamocuj w koronie.
 3. Następnie możesz dodać kwiaty i zielenie do swojej kompozycji.
 4. Pamiętaj, aby wypełnić luki między owocami.
 5. Aby lepiej zamocować gałęzie, najpierw wykonaj wnękę za pomocą szpikulca w piance. Następnie nałóż sztuczny zielony klej "Moment9raquo; i zabezpiecz ją dobrze.
 6. W plastikowych pojemnikach rozcieńczyć gips wodą. Następnie napraw drzewo i pozwól, aby roztwór ostygł.
 7. Wysokość plastikowych doniczek można zmniejszyć do potrzebnego rozmiaru.
 8. Następnie owinąć garnek sznurkiem i naprawić klejem. W razie potrzeby udekoruj sizal z puli i zamknij ją zieloną osłoną.
 9. Do dekoracji można zastosować ozdobne figurki, kule rattanu i źdźbło trawy.

Jak widać, praca była prosta i interesująca. Stworzony przez ciebie topiary (8 marca lub jakikolwiek inny urlop) jest przepyszny i piękny.

Topiary to niewielka część wnętrza w domu. Również takie drzewo szczęścia może być prezentowane komuś jako prezent. Do tworzenia takich wyrobów rzemieślniczych używa się różnych materiałów. Zaproponowana poniżej klasa mistrzowska powie ci, jak zrobić drzewo ze sztucznych owoców własnymi rękami.

Niezbędne narzędzia i materiały

Zanim zaczniesz proces tworzenia i uczenia się z tego, co zrobić topiary, musisz przygotować:

Alternatywnie można użyć gotowej piłki - do bazy topiary, wykonanej z tworzywa sztucznego lub polistyrenu. Po przygotowaniu wszystkich niezbędnych materiałów możesz zacząć tworzyć.

Razem tworzymy topiary owocowe: master class

 1. Aby stworzyć podstawę topiary z owoców, trzeba pokruszyć kilka gazet i zawinąć je w folię.
 2. Zdobądź piłkę gazetową ciasno owiniętą taśmą malarską. Najlepiej zrobić dwie warstwy więcej, aby baza nie straciła kształtu.
 3. Drewniany patyk stanie się później pniem drzewa, który przyczepi się do otrzymanej piłki.
 4. Następnie nawiń sznurek lub nitki kuli, zmieniając kierunek równomiernie - w celu prawidłowego ułożenia zwojów. Po zerwaniu piłki możesz zacząć owijać pień drzewa, przesuwając się od góry do dołu.
 5. Zrób mały otwór w piłce z szydłem. Następnie przebij owoc ostrym patyczkiem i zamocuj go na kuli.
 6. Podobnie, połóż resztę owoców na całej powierzchni kuli.

Twoja topiary owoców jest prawie gotowa, pozostaje tylko ozdobić ją.

Aby udekorować topiary, musisz przygotować odpowiednią ilość owoców, warzyw i kwiatów. Aby proces twórczy był bardziej zabawny, a Twoja wyobraźnia działa trochę, możesz je przeciąć na pół. Możesz również ozdobić drzewo: cyrkonie, ptaki, motyle, liście i wstążki. Aby uzyskać dobrą jasność arcydzieło warto dodać kilka kolorów i jagód.

 • Aby dobrze dopasować sznur do tułowia, konieczne jest nałożenie kleju i czekanie aż całkowicie wyschnie.
 • Do topiary można używać zarówno sztucznych, jak i prawdziwych owoców.
 • Możesz łączyć ze sobą wszystkie szczegóły i owoce, co sprawia, że ​​są jasnym punktem na drzewie.
 • Postaraj się zrobić topiary w jasnych kolorach, używając różnych akcesoriów i szczegółów kolorowych odcieni.
 • Piękno topiary tkwi w połączeniu jasnych owoców i delikatnych kwiatów.
 • Być może będziesz potrzebował ważenia, aby utrzymać topiary owoców z jego stabilności.

Aby stworzyć model owoców, będziesz potrzebować:

Aby nadać pożądany kształt miąższu owocu, konieczne jest staranne zgniecenie gazety. Następnie należy przymocować formę gazety za pomocą folii i zamocować przy pomocy taśmy samoprzylepnej.

Następnie nałóż warstwę gazety i kleju. Następnie pozostaw do wyschnięcia. Dla wygody w pracy w procesie nakładania warstw gazety i kleju, można przebić model drewnianym szpikulcem.

Przykryj przygotowany formularz kolorowym papierem: przykryj warstwami, aż uzyskasz pożądany kolor.

Dostarczona odmiana tworzenia odlewów gipsowych może oznaczać suszenie naturalnych owoców. Aby to zrobić, dobrze umyj owoce i wysusz je na słońcu. Obróć owoc raz dziennie. Taki naturalny model będzie gotowy za dwa tygodnie.

Chcesz, ale nie wiesz, jak ozdobić doniczkę? Jeśli nie masz puli, możesz zrobić to sam z kartonu, przyklejając dołek. Następnie garnek powinien być zawinięty w sznurek lub nici i pokryć całą powierzchnię przezroczystym klejem.

Następnie na dnie garnka można włożyć kwiatową gąbkę i włożyć do niej pień drzewa. Pozostaje wypełnić garnek gipsem lub pianką.

Jeśli wolisz używać pianki montażowej, po całkowitym wyschnięciu konieczne jest odcięcie nadmiaru fragmentów.

Klasa mistrzowska przedstawiona w artykule zapewni niezbędną pomoc w tworzeniu wspaniałego drzewa owocowego. Wyprodukowany z rękami topariów owoców harmonijnie wpasowuje się do wnętrza Twojego pokoju. A w zimowe wieczory przypomina się o ciepłym lecie.

Między innymi jest to doskonała okazja, aby zająć się nie tylko sobą, ale także dziećmi przy produkcji tego zręcznego rzemiosła. Topiary owocowe są trwałe i mogą długo cieszyć, przywołując momenty kreatywności i ciepłych wspomnień.

Topiary owoców: drzewo szczęścia własnymi rękami

Wspaniały zewnętrznie topiary - symbol luksusu i dobrego samopoczucia Topiary owocowe są symbolem dobrobytu i bogactwa. Aby uzyskać topiary ze sztucznym owocem, można zastosować nie tylko tynk owoców, ale także świeże warzywa i owoce. Tworzenie tak niezwykłego drzewa własnymi rękami wcale nie jest trudne, aby pomóc ci zaprezentować mistrzowską klasę dalej. Dostaniesz świetny dodatek do domu lub idealny prezent dla swoich bliskich.

Topiary owoców własnymi rękami: etap przygotowawczy

Topiary owoców i warzyw to mały element przytulności w domu. Również takie drzewo szczęścia może być prezentowane komuś jako prezent. Do wykonania takich rzemiosł używa się różnych materiałów. Nasza klasa mistrzowska powie ci, jak zrobić drzewo ze sztucznych owoców i warzyw własnymi rękami.

Topiary mogą przynieść wakacje w codziennym życiu

Dodając słodycze do owoców, otrzymasz prawdziwy klejnot

Do produkcji potrzebujemy:

Topiary owoców własnymi rękami: master class, przygotowanie podstaw

Potrzebne materiały są gotowe, teraz zaczynamy tworzyć topiary owoców i warzyw, o czym opowiedzą kolejna klasa mistrzowska.

Topiary mogą być prezentowane jako prezent, dając kawałek piękna i przytulności

Klasa mistrzowska tworząca podstawę topiary owocowo-warzywnej:

 1. Rozpoczniemy klasę mistrzowską, jak zrobić sobie podstawę do produkcji topiary z ozdobnych owoców i warzyw. Aby to zrobić, musisz zgnieść kilka par gazet i owinąć je folią.
 2. Teraz owinąć tę gazetową kulkę szczelnie za pomocą taśmy malarskiej. Lepiej jest zrobić jedną lub dwie warstwy więcej, aby baza nie straciła kształtu.
 3. Drewniany kij posłuży nam za kufer, który przywiążemy do otrzymanej piłki.
 4. Następnie owinąć sznurek lub sznurek wokół kuli, ciągle zmieniając kierunek tak, aby zwoje się przecinały. Po zlikwidowaniu piłki przystąp do owijania pnia przyszłego drzewa, przesuwając się od góry do dołu.

Topiary będzie ozdobą każdej uroczystości

Aby dobrze przyszyć się do tułowia, należy nałożyć cienką warstwę kleju i poczekać, aż całkowicie wyschnie.

Topiary owocowe własnymi rękami (wideo)

Topiary owoców własnymi rękami: przygotowanie garnka

Następnie klasa mistrzowska powie Ci, jak ozdobić pulę. Jeśli nie masz doniczki, możesz ją wykonać z gęstej tektury, sklejając razem kształt. Następnie owinąć nitkę lub sznurka i przykryć przezroczystym klejem. Następnie umieść gąbkę kwiatową na dnie garnka i wbij do niej pień drzewa.

Do topiary można używać zarówno prawdziwych, jak i sztucznych owoców Możesz łączyć ze sobą owoce i szczegóły, tworząc je "skręcenie o 9 jednostek;

Być może będą potrzebne wagi, aby pomidor okazał się bardziej stabilny z warzyw.

Napełnij doniczkę pianką montażową lub gipsem. Jeśli wybrałeś piankę montażową, a następnie po wyschnięciu, należy odciąć nadmiar.

Dekorujemy topiary owoców własnymi rękami

Teraz klasa mistrzowska pokaże, jak ozdobić topiary własnymi rękami. Musisz przygotować niezbędną ilość warzyw, owoców, kwiatów. Aby być ciekawszym, możesz przeciąć je na pół.

Stwórz sam topiary, jeśli potraktujesz to z kreatywnością, a nawet odrobiną humoru

 • Wykonujemy za pomocą szydła małą dziurę w kuli. Następnie przebij owoc zaostrzonym końcem patykiem i przymocuj go na kuli.
 • W ten sam sposób połóż pozostałe owoce i warzywa na całej powierzchni kuli.

Nasz topiariusz owoców i warzyw jest już prawie gotowy. Pozostaje do dalszego projektowania.

Udekoruj drzewo wstążkami, liśćmi, po prostu dodaj kilka jagód i kwiatów dla jasności.

Topiary można wytwarzać w jasnych kolorach, wykorzystując w tym celu akcesoria i różne szczegóły soczystych odcieni

Mamy nadzieję, że nasza klasa mistrzowska będzie bardzo przydatna w tworzeniu niezwykłego drzewa owocowego. Taki topiarius harmonijnie pasuje do każdego wnętrza. Nawet w najzimniejszym mrozie przypomni Ci o ciepłym lecie.

Manekiny owoców i warzyw własnymi rękami: lekcje mistrzowskie

Przedstawiamy dla Państwa 4 sposoby tworzenia modeli.

Będziesz potrzebował folii, gazety, szkockiej, kolorowego papieru i kleju.

Rozkruszyć gazetę i stworzyć kształt przedmiotu, który chcesz zrobić. Następnie przymocuj gazetę folią, mocując taśmą samoprzylepną. Następnie nałóż warstwę gazety i kleju, a następnie pozostaw gotową formę do wyschnięcia.

Prawdziwe piękno topiary tkwi w połączeniu soczystych owoców o bogatych i delikatnych odcieniach

Aby było to wygodniejsze, przebij manekin cienkim drewnianym kijem i trzymaj go w dłoniach, kontynuuj nakładanie warstw gazety i kleju.

Gdy kształt będzie już gotowy, zacznij przyklejać kolorowy papier, aż uzyskasz pożądany kolor.

Drugi sposób wytwarzania sztucznych owoców

Potrzebujesz modelu owoców lub warzyw, kleju, pędzli i farb (gwasz).

Możesz zrobić topiary z dowolnego owocu, który jest pod ręką

Ta metoda powtarza pracę pierwszego wariantu, tylko użyjemy warzywa lub owoców do dokładności pożądanego kształtu. Na przykład, aby zrobić banana, musisz wziąć prawdziwy banan i nałożyć warstwę gazety i przykleić do niego. Po wyschnięciu pociąć ostrym nożem i wyciągnąć owoc ze środka i kleju krawędziowego. Pozostaje namalować pożądany model, jeśli jest to pożądane.

Jako podstawa, weź ramkę z pianki i nałóż warstwy kolorowego papieru i kleju, pozostawiając po aż do całkowitego wyschnięcia.

Topiary to lot wyobraźni

Świetna okazja, aby zająć się tobą i twoimi dziećmi, tworząc sztuczne owoce i warzywa, które możesz potem po prostu odtworzyć lub zrobić z nich różne rękodzieła. Takie fruktiki nigdy nie zwiędną i zawsze będą ci się podobać. Ta opcja tworzenia modelu oznacza suszenie w sensie dosłownym. Lepiej jest dla takich warzyw jak dynia, squash i inne. Aby to zrobić, dokładnie umyj warzywa i umieść je na słońcu. Zawsze zmieniaj warzywa raz dziennie. Taki model będzie gotowy za dwa tygodnie.

Topiary owocowe dla początkujących (wideo)

Jeśli istnieje pytanie, gdzie kupić lub kupić piękne sztuczne owoce lub warzywa dla rzemiosła, rozwiązaniem jest - zrób to sam! W przyszłości można użyć ozdobnych figurek do dekoracji pokoi lub gier z dziećmi.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

17 − 16 =