Topiary kwiatów

Topiary kwiatów

Topiary sztucznych kwiatów

Ogromna popularność dziś używa różnych topiary - od ziaren kawy, kolorowych wstążek, sztucznych kwiatów. Oni, według nikogo, nie przynoszą szczęścia swoim panom. Nic dziwnego, że nazywa się je drzewem szczęścia. Topiary ma być w domu dla wszystkich, którzy dążą do szczęścia, a także są wspaniałym darem, ponieważ szczęście jest bardzo przyjemne. Kwiatowy topiary można kupić, i możesz zrobić to sam.

Stworzenie topiary ze sztucznych kwiatów jest dość proste. Ale wygląda na to, że takie drzewo szczęścia jest bardzo fajne. W tym artykule dowiemy się, jak wykonać kilka wariantów drzewek kwiatowych.

Topiary kwiatowe - klasa mistrzowska nr 1

Będziemy potrzebować tych materiałów:

 • podstawą drzewa jest mała doniczka na kwiaty, nawet zwykły kubek;
 • pień - gałązka, kij, kartonowa rura o małej średnicy;
 • piankowa kulka do korony;
 • sztuczne kwiaty;
 • gorący klej;
 • gips (alabaster) do mocowania bagażnika.

Zaczynamy od tego, że sadzimy niewielką ilość gipsu i napełniamy go do około połowy doniczki. Umieszczamy pień przyszłego drzewa w doniczce i czekamy na całkowite stwardnienie.

W tym czasie przygotowujemy koronę. Kula z polistyrenu jest wklejona lub pomalowana na kolor. Bierzemy sztuczne kwiaty i robimy pąki: jeden kwiat róży i kilka gałązek z liśćmi są sklejone, pocięte pod kątem 45 stopni, pozostawiając trzon 4-5 cm długości.

Przygotowujemy dużą liczbę takich pąków - co najmniej 24 sztuki. Będzie wyglądać dobrze skład kwiaty trochę inny odcień. Przechodzimy do natychmiastowego przyklejenia korony. Możesz nawet oznaczyć przyszłą pozycję kwiatów i przemyśleć obraz. Zaczynamy się kleić.

Po zakończeniu klejenia korony pozostaje dekorowanie pnia. Aby to zrobić, bierzemy lekką wstążkę, przyklejamy jeden koniec do górnej części tułowia i szczelnie go zawijamy. W końcu znowu go przyklejamy.

Aby nasz topiary był idealny, przyklejamy kilka kwiatów i gałązek do podstawy w doniczce. Po tym możesz spokojnie powiedzieć, że nasza pierwsza kwiecista topiary jest gotowa.

Topiary sztucznych kwiatów - MK №2

Nie jest konieczne, aby topiary używały gotowych sztucznych kwiatów - możesz spróbować zrobić je sam, a dopiero potem wkleić na podstawę. Oto wspaniały przykład, jak zrobić sztuczne kwiaty na topiary i kwiatowy topiary.

Dla przyszłych kolorów, wyciąć paski z tektury. Środek kwiatu będzie miał 1 cm szerokości, a pasy nieco szersze dla płatków - 2-2,5 cm. Przecinamy frędzle szerokimi paskami i przyklejamy gruby pasek do cienkiego paska. Za pomocą narzędzia do odwijania delikatnie zsuń obie taśmy, stopniowo rozkładając je za pomocą kleju. Po - niech kwiaty wyschną i je otworzą.

Otrzymane kwiaty, za pomocą specjalnego pistoletu do klejenia i gorącego kleju, przykleja się do podstawy piankową plastikową kulką.

Przygotujemy garnek do "lądowania" topiary: szczelnie wypełnij go pianką, zamocuj gorącym klejem. Jako pień drzewa w tym przypadku używamy zwykłego patyka drewnianego - przyklejamy go do środka garnka i mocujemy go na obwodzie za pomocą kleju.

Jeśli istnieje pragnienie - możesz pomalować samą doniczkę. Jednocześnie wybieramy farbę w tonie całej kompozycji. W naszym przypadku jest to delikatny różowy kolor.

Nasadzamy koronę na drewniany kij, robimy to ostrożnie, aby nie spadły na nią przyklejone papierowe kwiaty. Zbliżamy się do ostatniego etapu tworzenia topiary.

Pozostaje tylko ozdobić podstawę pnia drzewa w doniczce sztucznym mchem. Teraz możesz przekazać nasze dzieło komuś, a możesz umieścić je w swoim najbardziej widocznym miejscu - takie piękno zasługuje na uwagę.

Kopiowanie informacji jest dozwolone tylko z bezpośrednim i indeksowanym odnośnikiem do źródła

Topiary sztucznych kwiatów. Topiary: klasa mistrzowska

W ogrodnictwie topiary to wyrzeźbiona fryzura roślin. Szwaczka wziął ten pomysł jako podstawa i zaczął tworzyć ciekawy topiary wykonane ze sztucznych kwiatów, wstążki satynowe, papier, warzyw, w tym gipsowe, stożków, cukierków, kulek, ziaren kawy, makaronu, materiału śmieci.

Najszybciej rosnącym drzewem są kwiaciarnie, które używają gotowego materiału (kwiatów, gałęzi, jagód, liści, trawy, piankowych batonów). Pozostaje im zbieranie wszystkich w jasnych kompozycjach zaledwie w kilka minut. Rozważmy kilka sposobów zrobienia takiego drzewa ze sztucznych kwiatów.

Rosyjscy mistrzowie uczą początkujących tworzyć drzewa, zaczynając od pnia i korony, a następnie zwracając uwagę na korzenie. Wynika to z faktu, że dno topiary jest wypełnione gipsem. Zagraniczni mistrzowie i kwiaciarnie używają gotowych specjalnych pojemników z polistyrenu i żeliwa.

Oznacza to, że w metodzie klasycznej korona jest przymocowana do piankowej kulki. Zamiast tego można wziąć piankę gumową lub gazetę (zgnieść gazetę, przewinąć, formując piłkę). Wszystko zależy od sposobu mocowania: piany i pianki pozwala przebić go tępym końcem i piłka gazety trzeba przebić materiał igły lub kij.

Topiary kolorów mogą mieć długi (prosty, zygzak) lub krótki tułów. Przymocuj go do balonu, aż utworzy się korona. Jest to konieczne, aby rozpocząć naprawianie elementów z niego. Używając kleju, przeczytaj o jego właściwościach, ponieważ wiele odmian jest po prostu "spalonych" 9raquo; pianka polistyrenowa.

Jako pień może działać zwykła gałąź, blok, gęsta tektura, plastik, drut. Niektórzy mistrzowie owijają tubę gazetą, a następnie szmatką zanurzoną w gipsie. Takie pnie będą musiały być malowane farbami akrylowymi i lakierowane. Opcja budżetowa to zwijanie pnia brązowymi nitkami.

Klasyczny sposób wytwarzania topiary

Dno topiary jest często reprezentowane przez garnek, wazon, który jest dekorowany. Wewnątrz włożyć beczkę z koroną, wypełnić ją tynkiem i położyć warstwę papieru, nici, trawy, położyć na gałęziach, koralikami kwiatów. Wynika to z faktu, że nic nie jest przyklejone do gipsu, a kwiaty, owady i inne elementy mogą być przyczepione do nici w postaci trawy.

Rozważmy klasyczny sposób wytwarzania drzewa w kierunku od góry do dołu. Aby stworzyć topiary kwiatów, będziesz potrzebować:

 • sztuczne róże;
 • klej;
 • nożyczki;
 • kulka z pianki;
 • szklana bańka w kształcie szkła.

Najpierw odetnij kwiaty od kwiatów, zostawiając centymetrowy ogon. Następnie umieść piankową kulkę na kolbie. Niektórzy mistrzowie używają zwykle odwróconych kieliszków do wina. Następnie musisz użyć mocnego, niełamliwego materiału.

Począwszy od punktu mocowania, przyklej róże, przebijając piłkę ogonem. Staraj się nie opuszczać pustki. W przeciwnym razie miej pod ręką różne motyle, koraliki, jagody, które będą w harmonii z produktem. Pień zdobi łuk, a drzewo jest gotowe do dekoracji weselnego bankietu.

Odwrotny sposób robienia drzewa

Topiary sztucznych kwiatów można zrobić, zaczynając od korzeni. Aby to zrobić, weź garnek lub garnek, ozdobiony koralikami, kokardkami lub po prostu wklejony falisty piękny papier z ozdobnymi wstążkami. Ale częściej mistrzowie znajdują nietypowe formy: kosze, dzbanki, szyszki, których nie trzeba ozdabiać.

Napełnij pojemnik piankową podstawą, która jest sprzedawana w sklepie florystycznym. Wygląda jak szara cegła. Jest przycinany do wielkości doniczki i wkładany do środka. Od góry ozdobić specjalną trawą, przebić nożem lub zapiąć klejem. Następnie przejdź do produkcji korony. Weź te same plastiki z pianki i nóż, aż powstanie kulka lub inny kształt.

Od jego postaci zależy od wyglądu topiary. Teraz podstawa pokryta jest trawą i szpilkami. Weź wstążkę ze sztucznych kwiatów (są one używane do dekoracji ślubnych) i owijaj piłkę jak kulkę nici. Teraz lufa jest włożona do kuli, a drugi koniec, pokryty klejem, zostaje umieszczony w garnku. Następnie weź sztuczne płatki w tonację (sprzedawane przez kwiaciarnie lub ręcznie robione hipermarkety) i przyklej je do trawy, do pnia.

Niezwykłe Topiary: klasa mistrzowska ze zdjęciem

Zwróć uwagę na podstawę piankową. Jest sprzedawany w wielu różnych formach. Szczególnie popularny jest wydłużony kształt, podobny do klosza. Dzięki takiemu szkieletowi najprościej jest pracować.

 1. Weź garnek w kolorze zielonym, udekoruj na bokach pączki róż. Wewnątrz wkładamy piankę, pokrywamy trawą.
 2. Podstawa abażuru przebija trzonek drzewa, pomaluj go na zielono. Pozostaw do wyschnięcia.
 3. Weź satynową zieloną wstążkę, wklej na nią sztuczne róże.
 4. Włóż trzpień z koroną w doniczce. Udekoruj pąkami różanymi lub płatkami.
 5. Wklejasz wstążkę z różami w spiralę na pomalowanej podstawie.
 6. Pień zdobi łuk.

Kto nie lubi minimalizmu, ozdabia całkowicie topiary sztucznych kwiatów (zdjęcie z dwoma abażurami). Jak widać, podstawa może być ozdobiona kwiatami, aby drzewo było jasne, lub owinięte w zielone gałęzie, osiągając naturalny gatunek rośliny. W takich przypadkach możesz użyć "roots" 9raquo; zwykłe doniczki.

Dla tych, którzy kochają kwiaty, proponowana jest następująca klasa mistrzowska do robienia topiary na działce ogrodowej. Aby to zrobić, będziesz potrzebować:

 1. Plastikowa gałąź z rzadkimi zielonymi liśćmi. To będzie bagażnik, więc wybierz grubą i mocną podstawę.
 2. Sztuczne kwiaty polowe.
 3. Garnek ceramiczny.
 4. Podstawa z pianki, dekoracyjna trawa.
 5. Wstążka satynowa.
 6. Klej, nożyczki, plastikowe zapięcia.

Jak w tym przypadku jest topiary sztucznych kwiatów? Dekorujesz wazon w znany sposób, tzn. Odcinasz piankę pod jego rozmiarem, przykrywasz pustkę sizalem, przykrywasz trawą.

Następnie weź gałąź i nałóż sztuczne kwiaty na jej podstawę. Określ długość, odciąć nadmiar. W rzeczywistości trzeba przykryć pień gałęziami kwiatów, a następnie dokręcić plastikowymi zapięciami. Można ją dokręcić przezroczystą taśmą. Topiary wrzucone do puli. Następnie jedną gałąź z kwiatami pokroić w małe gałązki i umieścić w pobliżu pnia w piance. Pień zdobi łuk. Drzewo ogrodowe jest gotowe.

Topiary mogą mieć zupełnie inny kształt i być tworzone bez podstawy piankowej, gipsu i innych konwencjonalnych narzędzi. Do tej klasy mistrzowskiej będziesz potrzebował:

 • filiżanka i spodek;
 • sztuczne kwiaty;
 • klej;
 • Gruby drut, który wytrzyma ciężar kubka (być może znajdziesz plastikowe piękne kubki).

Teraz zagnij drut, nałóż kubek, aby określić długość jednostki. Wklejasz. Im mocniejszy drut, tym bardziej nachylona jest możliwość umieszczenia kubka, jakby naśladując proces transfuzji herbaty z kubka w spodku. Teraz weź sztuczne kwiaty na topiary, odetnij głowy bez ogonków, skoro sklej je ze sobą.

Możesz kupić jagody manekina, chwastów, liści. Przyklej kwiaty z wnętrza kubka, zamykając drut. Następnie przyklej go ze wszystkich stron i przystąp do dekorowania spodka. Ten rodzaj topiary nie jest tak skomplikowany, jak się na pierwszy rzut oka wydaje. Najważniejsze to kupić dobry klej, mocny gruby drut i jasne kubki.

Jeśli spojrzysz na dzieła mistrzów, zobaczysz, że drzewa są nie tylko okrągłe, ale również kwadratowe, trójkątne, piramidalne, zygzakowate, podwójne, w kształcie serca. W tym celu kapitanowie używają gotowych baz pod koroną lub stosują pewne sztuczki:

 1. Część z pianki z tworzywa sztucznego jest wybijana do pożądanego kształtu. Następnie jest wklejony sizalem lub zieloną trawą.
 2. Wytnij każdą formę tektury, wklejając ją ze wszystkich stron kulkami serwetek, gazetami. Forma jest rozciągnięta nitkami i pokryta niezbędnymi przedmiotami.
 3. Jedna korona jest przyklejona na kilka koron (patrz czerwony topiary). Klasa główna jest prosta. Podobnie jak w poprzednich przykładach, garnek jest dekorowany. Beczka jest włożona. Na nim jedna kula z kwiatami jest posadzona klejem, potem druga.
 4. W jednej koronie wstaw kilka pni i "antennae9raquo;.
 5. Mistrzowie budują kształt zwierzęcia i przyklejają go sztucznymi roślinami.
 6. Szyć formy tkanin i sintepon. Przyklej je kwiatami.

Topiary można wytwarzać w różnych formach. Spacer po kwiaciarni i warsztatach budowlanych, zwracaj uwagę na różne materiały. Na przykład sprzedawana jest gotowa tkana, wydrążona kulka owinięta w trawę i wklejona w kwiaty.

Topiary ze sztucznych kwiatów są tworzone na wieczór. Ich koszt zależy od wielkości drzewa i materiału. Zwykle 30-centymetrowy topiary pozostawia 500 rubli: garnek, sztuczne kwiaty, topliwy, gips. A jeśli obejrzysz sklepy "męskie" (materiały budowlane, wędkarskie i samochodowe), możliwe będzie znalezienie analogów i za niższą cenę.

Produkcja topiary z kwiatów (100 zdjęć)

Popularnym statkiem, który różni się od innych rodzajów topiary, jest kwiat szczęścia.

Pomysły na drzewo kwiatowe

Robią rękodzieło z prawdziwych kwiatów, które kupuje się w sklepach lub w domu:

Z żywymi kwiatami

Świeżych kwiatów

W delikatnych, żywych kolorach

Ale żywe rośliny nie są granicą. Do bluzki i sztucznych kwiatów z różnych materiałów:

 • papier: falisty, kolorowy, foamiran, serwetki;
 • tkaniny: satyna, organza, tiul, juta, siatka;
 • dzianiny z przędzy.

Papier falisty

Ważne! Rzemiosła z żywych kwiatów są wykonywane głównie w okresie wiosenno-letnim. Są dobrą alternatywą dla wazonu wodnego. Jesienią możesz zrobić rzemiosło z suszonych kwiatów. Na zimę - używaj tkanin lub papierowych domowych kwiatów do dekoracji domu.

Aby uświetnić koronę, użyj sizalu lub łyka. Aby ozdobić satynową lub kwiecistą taśmę tulejową, nici, sznurka. Aby ozdobić doniczkę można również używać prawdziwych roślin, na przykład mchu.

Popularnym wariantem wykonywania topiary jest artykuł wykonany z prawdziwych lub suchych owoców. Udekoruj produkt małymi jagodami w połączeniu ze świeżymi kwiatami. Topiary z kwiatów i owoców będą ozdobą na każde święto: urodziny, ślub, rocznicę.

Od organzy z owocami i kwiatami

Sztucznych kwiatów

Przydatny kurs mistrzowski dla tych, którzy chcą zrobić drzewo z prawdziwych kwiatów, jest prezentowany w filmie:

Jak zrobić topiary ze sztucznych kwiatów

Najprostsze jest drzewo wykonane ze sztucznych sztucznych kwiatów, astry, róż, piwonii. Proponujemy ci małą i lekką lekcję mistrzowską, jak zrobić drzewo szczęścia własnymi rękami w domu.

Kolor maku i delikatne stokrotki

Do pracy potrzeba 1 godziny wolnego czasu i umiejętności za pomocą pistoletu samoprzylepnego. Pamiętaj, aby przygotować materiały:

 • termo-broń;
 • klej;
 • kulka piany o wymaganej średnicy;
 • gałąź z drzewa na pień;
 • gotowe sztuczne bukiety;
 • wykałaczka;
 • nożyczki;
 • stoją w postaci kubka, szklanki, garnka lub domowego pojemnika;
 • gips.

Rada! Jako alternatywa dla piankowej kulki - podstawa pianki montażowej. Stojak jest tak dobrany, aby nie przekraczał rozmiaru zdobionej korony.

Ważne! Nie ma żadnych ograniczeń co do wymiarów topiary. Jeśli masz przestronny pokój, stwórz zewnętrzne drzewo kwiatowe, które ma 50 cm wysokości.

Ze skorupy pistacji

Aby stworzyć własne arcydzieło, postępuj zgodnie z instrukcjami krok po kroku:

 • Nożyczkami wyciąć kwiaty z łodyg. Długość ogona powinna wynosić około 5 mm. Odciąć łodygi i liście nie wyrzucać, są one przydatne do ozdabiania rzemiosła;
 • zrobić dziurę w podstawie na głębokość 2 cm, w której wkładasz beczkę;
 • udekoruj piłkę. Zrób małe otwory na obwodzie za pomocą szprychy lub wykałaczki. Rozprowadź klej na łodygach kwiatów i szybko włóż do podstawy. Rozłóż wszystkie elementy poprawnie, aby nie było chaosu. Wzmocnij kwiaty tak, aby nie było widocznego podłoża;
 • Pień w formie gałęzi z wkładki drzewa do wstępnie przygotowanego otworu z klejem;
 • zamknąć przejście od podstawy do tułowia z wyciętymi liśćmi;
 • rozgałęziać gałęzie łodygami ze sztucznych kwiatów;
 • Rozcieńczyć roztwór gipsu i wlać do garnka. Włóż bagażnik zakończoną koroną i odczekaj kilka minut, aż gips się zestali;
 • Górna warstwa mrożonego roztworu dekorować sztuczną trawą lub sizalem, które są sprzedawane w każdym sklepie florystycznym.

Ciekawą opcją dla drzewa kwiatowego jest podstawa w postaci roweru. Jest on przygotowany z ciętego kartonu lub grubej pianki. Koła zdobią sztuczne kwiaty. Wygląda kreatywnie, nadaje się na prezent dla koleżanki lub 8 marca.

Kosz z piwonie na rowerze

Róże z papieru falistego

Szczegółowa lekcja na temat tworzenia sztucznego kwiatu w filmie:

Popularne kwiaty do dekoracji korony drzewa szczęścia - małe i duże sztuczne róże w różnych odcieniach. Materiały do ​​produkcji to:

Od papierowych róż

Topiary pąków róży

Serce z róż z zimnej porcelany

Jeśli wnętrze w pokoju jest urządzone w stylu vintage, będzie pasować do dziwnych rzeczy z połączenia białych, suchych róż z domowymi kwiatami z notebooka. Taki topiary można ozdobić satynowymi tasiemkami i koralikami w pastelowych i jasnych odcieniach. Dopuszcza się stosowanie pąków suszonych róż.

Od róż w stylu vintage

Róże z notebooka dla topiary w stylu vintage

Master klasy do rundy okrągłe różowe róże do wyglądu korony w filmie

Napełnisz swój dom słońcem, jeśli zrobisz topiary w postaci słonecznika. Możesz użyć jednego kwiatu zamiast korony, udekoruj podstawę kilkoma małymi słonecznikami. Obie opcje wyglądają świetnie.

Ze słonecznikami i makami

W postaci słonecznika

Zrób to sam

Aby zrobić słonecznik, użyj:

Wiarygodne wyglądają kwiaty z taśm w technice Kanzash. Jak zrobić sobie słonecznik, zobacz w klasie mistrzowskiej:

Poniżej możesz zobaczyć oryginalny topiary ze słonecznikiem w technice Kansas.

Topnik do kawy słonecznikowy

Zrób sobie topiary kwiatów własnymi rękami

Tworząc drzewo szczęścia z żywych roślin ważną rolę odgrywa kosz z kwiatami. Ważne jest, aby rośliny nie więdły, więc jak właściwie zrobić taki kosz na kwiat drzewa szczęścia, zajrzyj do klasy mistrzowskiej:

Jak zrobić własne kwiaty na topiary

W Internecie jest wiele lekcji, jak zrobić dziwną pracę z rumianku, róż, astry, słonecznika, za pomocą papieru falistego, papierowych serwetek lub satynowych wstążek.

Od wstążek własnymi rękami

Na przykład, jak zrobić róż z serwetek, spójrz na szczegółowe MK:

Łatwo jest zrobić róże z papieru falistego do topiary. Aby to zrobić, zachowaj konieczny kolor papieru falistego. Niezwykle i kreatywnie wygląda rumianek korony, która zamiast płatków - ucho różdżki.

Z papieru falistego ze słodyczami

Rada! Aby zaoszczędzić czas, kup gotowe kwiaty z zimnej porcelany do dekoracji koron. Więc musisz je naprawić na dole i nie marnuj czasu na robienie.

Na ich podstawie praktykowane jest wykorzystanie nie tylko kulistej podstawy, ale na przykład domu, wieży Eiffla, roweru z kwiatami. Udekoruj bazę nie tylko kwiatami, ale także owocami. Aby to zrobić, zrobić gips z odpowiednich owoców lub wysuszyć te prawdziwe.

Dla miłośników klasycznego stylu możesz użyć topiary wykonanej z kwiatów w technice Kansas.

Kreatywni mistrzowie polubią topiary - filiżankę kwiatów. Wygląda jak pływający kubek w powietrzu z kwiatami lejącymi się z kubka w spodku. Jak sprawić, by wyglądał w filmie:

Sztucznych kwiatów

Pływający kubek z czerwonymi makami

Przy okazji, zamiast spodka można zastosować kosz z kwiatami.

Drzewo z kwiatami jest dodatkowo ozdobione ziarnami kawy, kamykami, koralikami, wstążkami. Topiary ślubne z koralikami i kwiatami w stylu imprezy są korzystne i piękne.

Dodaj komentarz

Dekoracja wnętrz

Projekty-projekty mieszkań, remonty mieszkań i domów wiejskich na zasadzie "pod klucz". Jest brygada: wykańczający, el.

 • Projektowanie, dekoracja mieszkań, domów i lokali użytkowych. Remont kompleksu, częściowo.

 • Firma "Projekt-Projekt" świadczy usługi o dowolnej złożoności w zakresie aranżacji wnętrz, architekt.

 • Projektowanie wnętrz: - Tworzenie indywidualnego stylu pomieszczeń - wizualizacja 3D - wszyscy pracownicy.

 • Szybka, wysokiej jakości, niedroga.

  Darmowe oprogramowanie do projektowania domu

 • Który program wybrać do projektowania kuchni?

 • Projekt sufitu z płyty gipsowo-kartonowej: ponad 120 miejscowych pomysłów z imitacji gwiaździstego nieba na afrykańskie sawanny

  © 2007-2018 EtotDom - wymiana zamówień budowlanych i remontowych

  Podczas korzystania z materiałów strony obowiązkowe

  warunkiem jest obecność hiperłącza do strony: etotdom.com

  Czy na pewno chcesz usunąć ten komentarz?

  Czy na pewno chcesz usunąć wszystkie komentarze użytkowników?

  Czy na pewno chcesz odrzucić komentarz użytkownika?

  Czy na pewno chcesz przenieść komentarz użytkownika do spamu?

  Czy na pewno chcesz przenieść komentarz użytkownika do kosza?

 • Dodaj komentarz

  Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

  15 + = 18