Toaletka z lustrem własnymi rękami

Toaletka z lustrem własnymi rękami

Toaletka z lustrem i oświetleniem: modele, funkcje wyboru, jak wykonać własne dłonie

Strona główna »Sypialnia» Meble do sypialni »Jak wybrać toaletkę z lustrem i podświetleniem sypialni

Jak wybrać toaletkę z lustrem i podświetlenie sypialni

Każda kobieta marzy o swoim kąciku w sypialni, w którym można poświęcić czas na opiekę nad sobą, więc toaletka staje się jednym z istotnych elementów wnętrza takich pomieszczeń. Co więcej, nawet w małych sypialniach dla niego można znaleźć dogodne miejsce.

Przekonajmy się, jak trudno jest wybrać optymalną wielkość i stół sprzętowy, a także rozważyć nowoczesne wersje wielofunkcyjnych toalet z lustrem i oświetleniem.

Zanim przejdziesz do szukania odpowiedniej tabeli, zastanów się, jakie funkcje powinna wykonać. Wszakże dziś meble tego typu są przeznaczone do przechowywania rzeczy, a także do możliwości dbania o siebie i utrzymania wspólnego stylu w pokoju. Dlatego nie należy preferować modeli, które nie odpowiadają wam zgodnie z jednym z tych kryteriów. A jeszcze lepiej - zwróć uwagę na następujące zalecenia:

Stół musi być stabilny i ustawiony tak, aby nie blokował dostępu do innych przedmiotów w pokoju, na przykład do łóżka.

Toaletka w sypialni powinien być wystarczająco duży. Takie meble stracą swoje znaczenie, jeśli będziesz musiał przechowywać jakieś ważne drobiazgi w innym miejscu.

Projekt stołu musi pasować do wnętrza. Nie chodzi tylko o ogólną stylistykę, ale także o skalę kolorów, akcesoria i podstawowy materiał.

Wskazane jest, aby wybrać stolik wraz z wygodnym bankietem lub pufem: często są sprzedawane w zestawie.

Ponieważ ważne jest, aby każda kobieta i każda dziewczyna czuła się dobrze, chodząc do pracy lub po prostu stawiając się w rzędzie - dostarczając tego poprzez przemyślenie wszystkich szczegółów takiego projektu. Na przykład nie jest pożądane, aby wybrać toaletkę z komodą, ponieważ nie będzie to dla ciebie wygodne - nie możesz zdjąć nóg itp.

Lustro powinno wystarczyć świetnie. Dla Twojej wygody możesz wybrać model stołu z regulowanymi zwierciadłami (poprzednio używany model z 3 lustrami - krata).

Do wnętrza nie wygląda na zaśmiecone, toaletka powinna mieć wystarczającą ilość skrzynek, w których można ukryć wszelkie niezbędne rzeczy.

Kolejnym ważnym szczegółem jest oświetlenie. Umieść stół w pobliżu źródeł światła lub zatrzymaj się na modelu z wbudowanym podświetleniem.

Zdecyduj, który stół umieścić w sypialni, lepiej razem z twoim mężczyzną. Pomimo tego, że toaletka jest przeznaczona dla kobiet, mężczyźni nie powinni czuć się niekomfortowo w sypialni.

Chcesz nowoczesne wnętrze? Powieś modułowe obrazy w sypialni - zdjęcia i wskazówki, jak prawidłowo je wybrać w naszym artykule.

Rodzaje stołów z lustrem do sypialni

Koszt toalet do projektowania sypialni zależy bezpośrednio od cech ich projektu. Sugerujemy natychmiastowe zrozumienie, które typy takich mebli często można znaleźć w wyspecjalizowanych sklepach.

Pierwszą cechą jest sposób instalacji lub mocowania. Najpopularniejsze stoły to osobno stojący mebel. Nie są do niczego przymocowani, mają swój blat, lustro, często podświetlane. Takie modele są wygodne, ponieważ po ponownym opracowaniu można łatwo przeciągnąć stolik do innej lokalizacji.

Jeśli twoja sypialnia ma duży obszar, stół tego typu może być użyty jako separator przestrzeni w dwóch obszarach funkcjonalnych.

Następną opcją jest stół przymocowany do ściany. Takie toaletki mogą mieć dwie przednie nogi, ale połączyć je z jedną lub dwiema sąsiednimi ścianami.

Podwieszane stoły toaletowe są podobnego rodzaju: są one całkowicie przymocowane do ścian i nie mają nóg. Ta opcja jest skuteczna w przypadku braku wystarczającej ilości wolnego miejsca w pokoju: można podnieść mały blat z lustrem w podobnym stylu.

Najnowsza wersja stołów do sypialni jest typowa dla nowoczesnych wnętrz. Pomimo szerszych możliwości w projektowaniu pomieszczenia, takie modele nie zawsze są udane, ponieważ nie mają miejsca na przechowywanie kosmetyków, akcesoriów i innych drobiazgów.

Skrzynie i krawężniki pełnią rolę pomocniczą. Należy pamiętać, że niektóre nowoczesne stoły mają tajne miejsca do przechowywania rzeczy. Stoliki nocne w toaletce mogą być kilka: nie oszczędzaj w miejscach do przechowywania, ale nie rozwodź się nad powiększonymi modelami.

Niektóre toaletki mają boczne otwarte półki. Takie powierzchnie mogą być używane do waz, trumien i innych akcesoriów, które mogą podkreślić ogólny styl pomieszczenia.

Lustro może być dołączone osobno lub podłączone do powierzchni roboczej. Popularny i tak zwany "toaletka" - w tym przypadku znaczna część ściany jest zaszyta lustrem, przed którym maluje się stojąca, a stół sam w sobie odgrywa rolę powierzchni do przechowywania niezbędnych rzeczy. Trelyage to kolejny rodzaj takiego stołu, który ma lustro z elementami tocznymi.

Popularne modele - transformatory stołowe. Można je konwertować w celu wykonywania dodatkowych funkcji.

Z braku miejsca możesz poszukać lub zrobić toaletkę ze składanym lustrem. Dodamy do tego nową funkcjonalność - w formie zamkniętej można ją wykorzystać na przykład jako biurko.

Omówimy jeszcze jedną rzecz: styl toaletki do sypialni. Jeśli zaprojektowałeś swoje wnętrze w stylu klasycznym - najlepszym rozwiązaniem będą masywne drewniane stoły z wykwintnym wyposażeniem, wycinane i pozłacane obrzeża.

W stylu Prowansji lub kraju można wybrać prostszy model: drewniany lub szklany stół o prostokątnym kształcie, nie przyciągający nadmiernej uwagi.

W nowoczesnych pokojach można ustawiać stoły o nietypowych kształtach z zakrzywionymi lustrami lub blatami stołowymi. Popularne są również stoły, urządzone w jasnych kolorach, modele z wykorzystaniem kilku materiałów (drewno, stal, szkło itp.) Oraz opcje wyposażone we wbudowane oświetlenie.

Światło stołu: luksus czy konieczność?

W każdej chwili nie możemy obejść się bez dodatkowego oświetlenia, jeśli dbamy o siebie, a ponieważ często stoły toaletowe są umieszczone w rogu sypialni, musimy rozwiązać ten problem za pomocą wbudowanych lub dodatkowo zainstalowanych lamp.

Możesz umieścić małą lampę biurkową w rogu powierzchni roboczej, ale z reguły blokuje ona lustro i przeszkadza, a nie pomaga. Dlatego łatwiej jest od razu wybrać model tabeli, który ma podświetlenie.

Oświetlenie stołu powinno być jednolite, dlatego lepiej pozostać w modelach, w których oprawy są instalowane z dwóch stron lusterka lub zintegrowane na całym obwodzie.

Aby uzyskać wysokiej jakości oświetlenie, wybierz opcje z lampami LED lub świetlówkowymi. Nie tylko lepiej oświetlają powierzchnię, ale także są bardziej ekonomiczne, mniej ogrzewane. Światło takich lamp powinno być wystarczająco jasne i wygodne.

Jeśli zdecydujesz się na zamontowanie stołu z ozdobnymi lampami - zatrzymaj się na opcjach bez oświetlenia drażniących odcieni (czerwonego, bordowego, pomarańczowego itp.). Zobacz zdjęcie toaletki z lustrem i podświetleniem - a zrozumiesz, która opcja oświetlenia będzie najbardziej udana w twoim pokoju.

Projekt sypialni w zielonych kolorach - odcienie, wskazówki, pomysły, zdjęcia.

Szafa w sypialni jest najpopularniejszym sposobem umieszczania twoich rzeczy.

Aby zbudować toaletkę z lustrem i podświetleniem własnymi rękami, musisz wybrać niezawodne materiały. Najbardziej odpowiednie do takich mebli są:

Płyta wiórowa to łatwy w użyciu, niedrogi i trwały materiał z dodatkową powłoką ochronną. Kontakt z wodą może być trudny, ale w sypialni taki stół będzie przez lata.

Naturalne drewno - droższa opcja: jeśli chcesz zaoszczędzić - zatrzymaj się na fornirowanych powierzchniach. Drzewo musi zostać poddane dodatkowej obróbce, w przeciwnym razie może z czasem stracić swój wygląd.

Plastik to najbardziej budżetowy, ale także najbardziej niewiarygodny materiał. Częściej są budowane plastikowe stoły do ​​pokojów dziecięcych.

Szkło - dobra opcja na blat, ale nie na nogi i inne części konstrukcji. Lepiej połączyć ten materiał z innymi. We wnętrzu sypialni szklane stoły wyglądają bardzo pięknie i wyśmienicie.

Metal - trwały, trwały i odporny na czynniki zewnętrzne. Ale do celów dekoracyjnych lepiej jest wybrać kucia: projekt takiej klasycznej sypialni skorzysta tylko z takiego elementu.

Wybierz materiał, który pasuje do materiałów pozostałych mebli w pokoju.

Zastanówmy się, jak zrobić najprostszą toaletkę z płyty wiórowej.

Przede wszystkim musisz narysować szkic na papierze - zastanowić się, czy będzie to po prostu blat i lustro, czy będą dodatkowe pudełka czy półki, podświetlenie.

Zalecamy rozpoczęcie od najprostszego klasycznego projektu - ściany boczne wykonane z drewna, górna część blatu, tylna ściana rozciąga się nad blatem i służy jako podstawa do lustra.

Po sporządzeniu szkicu, musisz wykonać dokładny rysunek z rozmiarami, na podstawie których sporządzisz listę szczegółów swojej przyszłej toaletki. Możesz kupić arkusz z płyty wiórowej i spróbować wyciąć szczegóły za pomocą wyrzynarki, ale nie zalecamy tej metody. Nie osiągniesz precyzji i dokładności przy takim cięciu, z tym że szczegóły będą musiały być powiązane, a brak dostatecznego doświadczenia i nie będzie się dokładnie układał.

Ale nie poddawaj się, w każdym duże duże miasto są sklepy lub stoły do ​​cięcia płyt wiórowych. Często są w przedsiębiorstwach, które sprzedają te towary. ich zamawiania cięcia płyt wiórowych, co będą robić w profesjonalnych maszynach masz puste dokładności wymiarowej nie różnią się od tych, którzy robią meble wykonane na zamówienie (małe firmy do produkcji mebli nie mają własne maszyny mogą być wycięty CPD w tym samym sklepie cięcie). Co więcej, w tym samym miejscu można zamówić obrzeża końców i podnieść swoje krojowni całkowicie gotowe do montażu detali przyszłej toaletki.

Potem będziesz musiał przygotuj swój rysunek, zaznacz otwory na wkręty na gotowych częściach i wywierć je niewielkim wiertłem - 2,5 - 3 mm. Jest wielu "mistrzów", którzy próbują montować konstrukcje z DCS bez wstępnego oznaczania. Z reguły nic dobrego z tego nie wynika.

Teraz możesz przystąpić do łączenia wszystkich elementów toaletki. Wstępnie połączyć stół za pomocą wkrętów samogwintujących na drewnie, ale nie dokręcaj go do końca. Sprawdź poprawność każdego rogu za pomocą metalowego kwadratu - i całkowicie rozciągnij śruby, jeśli zostanie to wykonane poprawnie.

Rozpocznij składanie pudełek, jeśli były zaplanowane: części prowadzące do nich można kupić w wyspecjalizowanych sklepach. Boczne szczegóły są wiercone w płaszczyźnie, przednia i tylna część w końcu. Wszystkie elementy projektu też montaż za pomocą śrub samogwintujących i naciągów. Aby bezpiecznie utrzymać spód pudełka, użyj małych gwoździ lub wkrętów samogwintujących. Gotowe skrzynie do wstępnie przygotowanej podstawy krawężnika.

Następnie wywierć otwory do montażu okuć: odbywa się to we wszystkich szufladach i drzwiach otwieranych. Uchwyty mocowane są za pomocą wkrętów samogwintujących. Gdy projekt stołu jest gotowy - przygotuj się do przygotowania samolotu, w którym zamontowane zostanie lustro. Najłatwiejszy sposób wklejenia. Jeśli urządzenia są zaplanowane, dla każdego urządzenia jest wykonany otwór, dzięki czemu można wyprowadzić przewody z widocznej części konstrukcji.

Czy podobają Ci się przykłady tabel opisanych i pokazanych w tym artykule? Możesz uzyskać podobną opcję w domu. Jeśli nie jesteś pewien, że sam wykonasz takie meble - przejrzyj katalog IKEA ze zdjęciami toalet z lustrem i podświetleniem: trzeba je będzie zebrać. Lub przejdź do gotowych opcji: chociaż będą kosztować więcej, teraz możesz znaleźć odpowiednie modele.

2018 To łatwe. Uwaga, proszę! Informacje publikowane na portalu służą wyłącznie celom informacyjnym. Koniecznie skonsultuj się z wykwalifikowanym technikiem. Wszystkie prawa autorskie należą do podmiotów praw autorskich

Stolik toaletowy własnymi rękami: jak zrobić

Jak zrobić toaletkę własnymi rękami niezbędnego mebla i dekoracji, zapraszamy do lektury tego artykułu.

Pomimo tego, że toaletka wydaje się być elementem opcjonalnym, w praktyce jest to konieczne. Niektóre modele zamieniają się w półkę i są umieszczane pod lustrem nie tylko w sypialni, ale także w korytarzu lub łazience.

Jeśli chcesz, a sama toaletka jest dość łatwa do zrobienia.

Funkcje korzystania z toaletki

Toaletka w sypialni ustawiła wiele dziewcząt. Tutaj możesz nie tylko przechowywać wszystko, czego potrzebujesz, ale także używać go jako wspaniałego elementu dekoracyjnego. Takie modele są wykonywane w różnych stylach, tak aby właściciel mógł wybrać lub wyprodukować produkt, który najlepiej pasuje do ogólnego projektu sypialni.

Najbardziej popularne toaletki mają lustro. We wnętrzu sypialni najczęściej używane modele wykonane są w stylu vintage, nowoczesnym lub klasycznym, które wyglądają bardzo elegancko.

Zwracając większą uwagę na projektowanie wizualne, klasyczne i vintage dopasowanie. Te modele mają wyraziste, wystarczająco jasne elementy dekoracyjne, które można zobaczyć na zdjęciu.

Bardziej prostym i praktycznym stylem jest modernizm (patrz Sypialnia w stylu Art Nouveau: dekoracja wnętrz). Kontrastujące elementy, gładkie kąty i małe rozmiary części - przyciągają.

Mogą wyglądać jak nowoczesne wersje toaletki. Do produkcji stosuje się płytę wiórową, w którą wkładane są części z tworzywa sztucznego.

Kryteria wyboru toaletki są następujące:

 • Każdy model ma swoją specyfikę, szczegóły i praktyczność, dlatego warto zwrócić na to uwagę. Ale cena gotowego wygodnego stołu może być znacznie wyższa, niż planowano przeznaczyć na to, więc wielu jest zainteresowanych tym, jak zrobić toaletkę własnymi rękami.

Wskazówka: Zanim zaczniesz tworzyć model autora, powinieneś zapoznać się z niuansami wyboru produktów fabrycznych.

 • Projekt powinien być dość wygodny w użyciu, ale nie zajmować dużej przestrzeni. Produkt jest kompaktowy i maksymalnie pojemny. Może być rozwiązany przez urządzenie dodatkowych sektorów, umieszczonych po obu stronach, przed lustrem i pod blatem stołu.
 • Dzięki dużemu rozmiarowi pomieszczenia można zainstalować trójwymiarowy projekt z wystarczająco dużym lustrem, które będzie wygodne i jednocześnie piękne.
 • Istnieje możliwość zamontowania produktu z zawieszonym projektem stołu. Ten model zajmuje mniej miejsca i jest tańszą opcją.
 • Po wybraniu modelu możesz zacząć tworzyć toaletkę.

Przed rozpoczęciem montażu konstrukcji należy opracować jej rysunek, w którym zostaną wskazane wszystkie wymiary niezbędne do wykonania. Kiedy toaletka jest własnoręcznie wykonana, rysunki i diagramy pomagają w pracy, co pozwoli uniknąć nieprzewidzianych błędów i błędów.

Taka dokumentacja opracowywana jest niezależnie. W tym przypadku wymyślany jest indywidualny model mebli lub gotowy analog jest traktowany jako podstawa.

Możesz użyć swojego rozmiaru i zmienić cały projekt według swoich wymagań. Toaletka wyposażona jest w jedną lub dwie szafki nocne (patrz szafki nocne w sypialni i zasady wyboru).

W szufladach są usuwane niezbędne małe przedmioty, a na półkach kładzie się kosmetyki, apteczkę domową, książki. Ale możesz redystrybuować przestrzeń do przechowywania do własnego gustu.

Do wykonania pracy potrzebne będą narzędzia:

 • Wiertarka elektryczna z zestawem wierteł, które są przeznaczone do obróbki drewna.
 • Wkrętak z zestawem wymaganych bitów.
 • Elektryczna wyrzynarka lub piła do metalu, która ma małe zęby.
 • Zestaw z różnymi ukłuciami śrubokrętów.
 • Klucze sześciokątne.

Konieczne jest przygotowanie przyrządów pomiarowych:

 • Ruletka ma centymetr.
 • Linijka pomiarowa.
 • Metalowy lub drewniany kwadrat.
 • Poziom budynku.

Wskazówka: nie można zaniedbać montażu łączników, w przeciwnym razie meble mogą ulec deformacji.

 • Do znakowania potrzebny jest standardowy ołówek.

Jakie materiały są potrzebne do zrobienia stołu

W pracach przygotowawczych należy określić położenie lustra. Może być częścią stołu lub oddzielnie przymocowany do ściany. Najprostszym sposobem jest użycie gotowego lustra, które pozwoli uniknąć pracochłonnej i dość skomplikowanej pracy podczas instalacji.

Konieczne jest podjęcie decyzji, w jaki sposób zostaną uformowane sekcje blatu. Miłośnicy-mistrzowie po prostu mielą je lub shpaklyuyut, a następnie pokrywają farbą. Ale takie metody nie są wystarczająco wiarygodne.

Porada: Do dekoracji używaj specjalnego obrzeża lub opaski. Do jej zainstalowania potrzebna jest żelazka lub suszarka do włosów z wbudowaną mocą.

Do produkcji blatów o nietypowym kształcie łatwiej jest zwrócić się do specjalistycznego warsztatu stolarskiego.

Podczas produkcji modelu potrzebujesz:

 • Wykonać z papieru lub tektury zawinięcie elementu w pełnym rozmiarze.
 • Wybierz armaturę:
 1. uchwyty;
 2. pętle do mebli;
 3. wszystkie rodzaje zadaszeń;
 4. prowadnice do rozszerzenia szuflad. Mogą to być struktury rolkowe lub kulkowe. Te pierwsze mają niski koszt. Prowadnice kulkowe są bardziej niezawodne i wygodne w obsłudze.
 • Do naprawienia elementów służą samogwintujące, potwierdzające lub Euro-śruby.

Metoda: Aby zapewnić niezawodność i trwałość urządzeń, wszystkie połączenia należy dodatkowo skleić zwykłym klejem PVA.

 • W przypadku tej metody mocowania, należy użyć zacisków, aby dokręcić części, aż całkowicie wyschną.
 • Specjalne plastikowe zaślepki, zakrywające nakrętki, poprawiają wygląd produktu.
 • Stół może być wykonany z:
 1. Płyta wiórowa;
 2. Płyta wiórowa;
 3. wystarczająco gruba sklejka, o grubości nie mniejszej niż 16 mm;
 4. jednoczęściowa stolarka, ale w tym przypadku meble będą miały bardziej masywny wygląd.

Toaletka jest wykonana w następującej kolejności:

 • Powstaje blat stołu. Wstępnie konieczne jest wklejenie na powierzchnię arkusza na oznaczonych znakach papierową taśmą konstrukcyjną.
 • Tworzy na nim cięcie. Takie zamówienie zapobiegnie tworzeniu się wiórów, wiórów i nadmiaru wiórów.
 • Przednia krawędź pokrywy jest obrobiona. Należy go zmielić papierem ściernym o dużym ziarnie w stanie surowym, a następnie ponownie zagruntować klejem. W takim przypadku można użyć kleju "Moment".
 • Warstwa podkładowa musi być całkowicie sucha.
 • Powierzchnię ponownie smaruje się klejem.
 • Krawędź końcowa jest zainstalowana.
 • Za pomocą żelaznej taśmy jest przyklejony. W tym przypadku temperatura żelaza powinna być wystawiona na działanie "bawełny".

Rada: Ściśle zabronione jest prowadzenie gorącej powierzchni bezpośrednio na samej taśmie. Pomiędzy żelazkiem a meblami należy położyć czystą bawełnianą ściereczkę.

 • Nadwyżkowe krawędzie wycina się nożem biurowym.
 • Sekcje są czyszczone.
 • Podobnie jest wykonany stojak do mocowania lustra.
 • Piłowane z wyprzedzeniem w rozmiarach ławki boczne są oznaczone do montażu prowadnic pod skrzynkami.

Skrzynki są ułożone w taki sposób:

 1. Zaczynając od góry, brany jest numer seryjny skrzynki;
 2. pomnożone przez wysokość ściany w centymetrach;
 3. wysokość krawędzi do wykańczania jest dodawana, co odpowiada 25 mm.

Na wysokości pudełka, około 140 centymetrów, z krawędzią o wysokości czterech milimetrów, obliczenia będą wyglądać tak:

 1. pierwsze pudełko: 1 x 140 + 4 - 25 = 119 milimetrów;
 2. drugie pudełko: 2 x 140 + 4 - 25 = 259 milimetrów.

W tym przypadku prowadnica lub jej środek dla pierwszego pudełka jest przymocowana w odległości od górnej części ściany bocznej o 119 mm, a druga o 259 milimetrów.

 • Szuflady toaletki są zmontowane.
 • W kęsach bocznych ściany są wiercone w płaszczyźnie otworu, w przednim i tylnym elemencie na końcach formowane są te same gniazda.
 • Do mocowania używa się drewnianych kołków lub euroboltów.
 • Są one montowane wzdłuż obwodu ściany.
 • Na nich przymocowane jest dno, które może być wykonane z małej grubości sklejki lub płyty pilśniowej.
 • Na zewnątrz prowadnice są mocowane za pomocą wkrętów samogwintujących. Podczas korzystania z konstrukcji rolkowych każda strona wymaga instalacji prowadnic.

Ostateczne przetwarzanie toaletki jest w toku.

 • Ograniczniki są zamontowane.
 • Do bocznych elementów są połączone poprzeczne górne krawaty lub listwy.
 • Dno jest naprawione.
 • Przed zainstalowaniem listew w nich są wykonane otwory do mocowania blatu.
 • Te ostatnie są ustalone:
 1. okładka stołu;
 2. na fasadzie skrzynek;
 3. akcesoria;
 4. drzwi do schowka na małe przedmioty.

W przypadku stołów toaletowych z płyty laminowanej można na tym popracować.

Podczas używania płyty wiórowej lub sklejki, produkt wymaga końcowego wykończenia.

 • Wszystkie plasterki i kawałki są dokładnie szlifowane i piaskowane.
 • Powierzchnie pokryte są farbą lub bejcą.

Wskazówka: Podczas używania farby stolik będzie wyglądał tak, jakby był zebrany ze szlachetnego drewna, a plama może uczynić strukturę drzewa bardziej oczywistą.

 • Aby uzyskać błyszczący połysk mebli pomaga w obróbce powierzchni lakierem. W przeciwnym razie tabela będzie matowa.

Jak zrobić toaletkę własnymi rękami z rysunkami opracowanymi samodzielnie lub przez osoby trzecie, zachęcisz film do tego artykułu.

Zobacz wady w artykule? Niepełne lub nieprawidłowe informacje? Czy wiesz, jak ulepszyć artykuł? Czy możesz zaoferować swoje zdjęcia do publikacji?

Pomóż nam stać się lepszym. Zostaw swoje komentarze i sugestie w komentarzach do artykułu. Skontaktujemy się z Tobą i sfinalizujemy ten artykuł!

Toaletka samodzielnie - kilka praktycznych zaleceń

Jak samemu zrobić toaletkę? Jakie modele mogę robić w domu? Jak zrobić toaletkę to nie tylko funkcjonalny przedmiot, ale także ozdoba sypialni.

Toaletka to element opcjonalny, ale jak pokazuje praktyka, jest to konieczne. Czasami zamienia się w półkę, przymocowaną pod lustrem i nie jest umieszczany w sypialni, ale w łazience lub korytarzu, ale w jakiejś formie nadal istnieje.

A jeśli nie ma chęci ani okazji do zakupu gotowego produktu w sklepie, toaletkę można przygotować ręcznie.

Czy możliwe jest stworzenie toaletki własnymi rękami?

Konstruktywnie temat ten jest dość prosty. W najprostszej wersji jest to naprawdę zwykły stół o koniecznych wymiarach, niekoniecznie z lustrem - ten ostatni można zamontować na ścianie. W bardziej złożonych projektach dostarczane jest pudełko. Home masters z łatwością odcinają skomplikowane konfiguracje z szafkami, szufladami i półkami.

Projekt stołu może zostać opracowany niezależnie, lub, jeśli nie ma takiego doświadczenia, użyć gotowych rysunków na stronach internetowych i forach poświęconych meblom. Wśród niezliczonych modeli na pewno znajdziesz produkt o odpowiednich wymiarach.

Aby zrealizować ten pomysł w życiu, potrzebne będą pewne materiały i narzędzia.

 • Płyta wiórowa - lub płyta wiórowa, niekwestionowany lider w produkcji mebli domowych, ponieważ ma niewielką wagę, jest niedrogi i łatwy w obróbce. Wybierz arkusze o grubości 16 mm;
 • MDF - droższa opcja, ale także bardziej skuteczna i trwała;
 • drzewo - bo warto wziąć tylko wtedy, gdy jest doświadczenie. Chociaż materiał ten jest również bardzo łatwy w obróbce, drewno, na przykład sosna, jest niedrogie, ale meble w sypialni, zwłaszcza toaletka, powinny być nie tylko solidnie wykonane, ale również starannie wykończone. Do tego potrzebna jest przynajmniej frezarka;
 • Płyta pilśniowa lub sklejka na dno szuflad i tylna ściana produktu.

Materiały do ​​produkcji stołów

 • confirmats 5 * 70 mm - uniwersalne mocowanie mebli. Zaleca się zakup z marginesem;
 • wkręty samogwintujące 4 * 16 i 4 * 25 mm;
 • prowadnice rolkowe do szuflad. Jeśli zamierzasz zainstalować półki, części te nie będą potrzebne;
 • metalowe narożniki mebli;
 • akcesoria do pudeł i drzwi;
 • krawędź wykończeniowa podstawy kleju jest najprostsza w mocowaniu, a także miękka krawędź blatu.
 • śrubokręt lub wiertło, jeżeli są potrzebne dysze;
 • układanka elektryczna do cięcia arkuszy płyt wiórowych;
 • wiertła o średnicy 5 i 8 mm;
 • taśma miernicza i narożnik budynku;
 • papier ścierny;
 • śrubokręt dla potwierdzeń - ma specyficzny sześciokątny kształt i niestety nie jest uniwersalny. Często Confirmat wymaga specjalnego, tylko śrubokręta, który zwykle jest oferowany w zestawie. Pytanie to należy wyjaśnić u sprzedawcy.

Ponadto Możesz potrzebować dodatkowych akcesoriów lub części: lustro, taśma LED, plastikowe lub szklane wkładki na listki, panele dekoracyjne i tak dalej.

Zdjęcie toaletki z lustrem własnymi rękami

Najbardziej ważnym warunkiem uzyskania dobrego rezultatu jest dokładność. Szczegóły, szczególnie w przypadku prostego modelu, są łatwe do wykonania. Dopasowywanie i wykańczanie krawędzi i krawędzi wymaga jednak zarówno dokładności, jak i cierpliwości.

Drugi warunek jest następujący po wybranym projekcie. Włączenie nowego elementu do projektu, wymiana materiału, a nawet użycie innych elementów nie będzie wymagało dodatkowych działań. A jeśli, z dużym doświadczeniem w pracy, zmiana projektu nie powoduje trudności, to bez niego zamienia produkcję mebli w niekończący się proces dopasowywania jednej części do drugiej.

Stół z własnymi rękami z pudełkami do przechowywania

Przed wyborem projektu należy dokładnie określić wielkość przyszłego umeblowania i miejsca instalacji. Utwórz lub wybierz gotowy projekt i prześlij każdą część produktu na papier lub karton.

 1. Na arkuszach płyt wiórowych nałożyć gotowe wzory i wyciąć odpowiednie części. W sklepach budowlanych często oferowane są usługi cięcia, co jest zalecane. Cięcie materiału elektryczne nie niepokoić się porównać z pracą profesjonalnego sprzętu: w tym przypadku, cięcie będzie znacznie bardziej jasne i puste - dokładne.
 2. Jeśli projekt wybranego modelu nie zawiera skomplikowanych elementów, praca może zostać wykonana samodzielnie, bez żadnego specjalnego doświadczenia.
 3. Końce wszystkich części są pokryte piaskiem. W tym przypadku mogą powstawać małe żetony: nie stanowi to problemu, ponieważ obrażenia zostaną pokryte przez pasmo końcowe.
 4. Końce są szlifowane dwa razy, aby wzmocnić krawędź - można użyć kleju "Moment". Następnie na blacie stawiany jest miękki brzeg, a końce są pokryte krawędzią melaminy. Ten ostatni jest przyklejony do krawędzi i wygładzony podgrzewanym żelazkiem.
 5. Pierwszy zbiera ramy stołu: blat stołu, boczne filary lub nogi podporowe, tylna ściana. Aby zamocować w odpowiednich miejscach, wywierć otwory, a następnie popraw szczegóły za pomocą sprawdzianów i sprawdź narożniki za pomocą narożnika budynku. Jeśli projekt jest złożony prawidłowo, potwierdzenia są dokręcane kluczem.
 6. Dla niezawodności mocowania ścianek bocznych i nóg podporowych są kopiowane przez metalowy narożnik.
 7. Zbieraj pudełka: boczne szczegóły są wiercone w płaszczyźnie, z tyłu i przedniej części w kolbie. Następnie odbierz produkt w celu potwierdzenia, sprawdź i dokręć śrubokrętem. Dno sklejki jest przymocowane małymi goździkami.
 8. Do ścian bocznych wkręty samogwintujące mocują prowadnicę - część pudełkową. Po stronie krawężnika lub stołu - odpowiadający mu odpowiednik. Pudełko wsuwa się w prowadnice.
 9. Na elewacjach wywierć otwory na uchwyty i zamocuj akcesoria.
 10. Jeśli w projekcie znajduje się krawężnik z drzwiami, a następnie do montażu pętli napowietrznych potrzebne jest wiertło Forstner o średnicy 35 mm. Wywierć otwory na pętle o głębokości 12,5 mm, przymocuj zawiasy za pomocą śrub. Do skrzydła pętle przymocowane są za pomocą śrub.

Schemat tworzenia toaletki bez lustra w sypialni własnymi rękami

Toaletka jest często wykonywana bez lustra. W takim przypadku używany jest pulpit lub produkt montowany na ścianie. Ta druga opcja jest oczywiście bardziej skuteczna. Ale całkiem możliwe jest samodzielne wykonanie modelu z lustrem.

 1. Tylną ściankę wycina się nie z płyty pilśniowej, ale z płyty wiórowej i razem z podstawą pod lustrem. Ten ostatni może być urządzeniem funkcjonalnym i może zawierać dekoracyjną ramę o złożonym kształcie. Zakupione lustro jest zamocowane w podstawie za pomocą plastikowych uchwytów lub kleju. Możesz użyć dwustronnej taśmy klejącej.
 2. Mniej estetyczna opcja jest stosowana w przypadkach, gdy oryginalny projekt nie miał lustra. W tym przypadku struktura płyty wiórowej pod nią jest przymocowana do drewnianych szyn, a ta ostatnia jest przykręcona do końców stołu. Pożądane jest zapewnienie takiej formy podstawy, która obejmuje prowadnice.

Poniższe dwie historyjki wideo pomogą Ci samodzielnie stworzyć toaletkę z lustrem:

Ostatnia część samouczka wideo:

Model projekt dla dziewcząt z „dorosłą” nie jest inaczej: stół z szufladami lub bez, z lub bez cokołu i tak dalej. Oczywiście wymiary produktu są znacznie mniejsze. Z reguły modele dziecięce są proste, ponieważ nie wymagają eleganckiej formy, ale stabilności konstrukcji i łatwości użytkowania.

Najbardziej popularne są korona i kaganiec kota. Technologia produkcji jest tutaj taka sama, tylko szablon różni się.

 1. Lustro jest umieszczane na arkuszu sklejki lub płyty pilśniowej, następnie jest recyrkulowane 1 cm od linii i 2-3 cm wewnątrz, w zależności od szerokości ramy, którą chcesz uzyskać.
 2. Kontury są odpowiednio modyfikowane. Na przykład narysuj uszy dla pyska kota i anteny, ale w taki sposób, aby nie zmieniał się wewnętrzny rozmiar ramki.
 3. Element jest wycięty ze sklejki, pomalowany na pożądany kolor. Jeśli to konieczne, wyciąć ze sklejki dodatkowe szczegóły - łuk, kolczyk, ten sam wąs.
 4. Lustro jest przymocowane do podłoża z uchwytów płyty wiórowej lub kleju. Następnie rama i dodatkowe detale są przyklejone do płynnych paznokci.

Niewątpliwą zaletą takiego wykonania jest wyjątkowość.

Toaletka dla dziewczyn własnymi rękami

W toaletce podświetlenie może spełniać 2 funkcje: tylko dekoracyjne lub tylko funkcjonalne. W pierwszym przypadku można użyć pasków LED, nawet kolorowych. Są umieszczone wzdłuż krawędzi blatu stołu, wzdłuż nóg lub na spodzie szafki. Montaż tego podświetlenia jest bardzo prosty: taśma pokazuje możliwe miejsca cięcia i łączenia. Należy pamiętać, że taśma wymaga zasilania o napięciu 12 V, dlatego jest podłączona do sieci za pośrednictwem zasilacza.

W drugim przypadku oświetlenie jest bardziej intensywne, i co najważniejsze - bardziej równomiernie, ponieważ zależy od tego jakość makijażu.

Najpopularniejszą metodą jest instalacja ramy do lustra z podświetleniem.

 1. Płyty drewniane o grubości 20-25 mm i szerokości 90 mm, Klej wielkość zebrano, rama lustra. Końce są piłowane pod kątem 45 stopni i dodatkowo mocowane za pomocą metalowych narożników.
 2. W ramie wywierć otwory na żarówki żarówki. Spośród lepszych rzek, przyklej przednią ramę, która zablokuje przewody podświetlenia.
 3. Następnie rogi mebli są przymocowane do podstawy, na której układane jest lustro. Wkłady są połączone równolegle.
 4. Zmontowana konstrukcja jest pomalowana na pożądany kolor, przewód zasilający jest usuwany przez wywiercony otwór.
 5. Wkręć żarówki i sprawdź działanie produktu. Jeśli chcesz, możesz zamknąć całą strukturę za arkuszem ze sklejki.

W kolejnym filmie prezenter Ci o tym opowie. jak zrobić toaletkę z oświetleniem własnymi rękami:

Przygotowanie toaletki nie jest tak trudne, jak mogłoby się wydawać na pierwszy rzut oka. Co więcej, jego konstrukcja łatwo zmienia się z prostego czworokątnego stołu na mebel z rozsuwanym blatem, krawężnikami i dodatkowymi przegrodami. Tutaj najważniejsza jest dokładność i chęć uzyskania wyniku.

Schemat selekcji toalet opatrunkowych własnymi rękami

Czy podoba ci się ten artykuł? Subskrybuj aktualizacje strony w Kontaktach, Kolega z klasy, Facebooku, Google Plus lub na Twitterze.

Subskrybuj aktualizacje przez e-mail:

Poinformuj o tym artykule znajomym w ulubionej sieci społecznościowej za pomocą poniższych przycisków.

Toaleta w sypialni została wykonana sama. Obliczyłem wielkość stołu i zamówiłem szczegóły w sklepie stolarskim. Po wykonaniu części i pokryciu ich niezbędną kolorystyką, potrzebowałem wiertarki, aby przymocować stół do ściany i nie robić pod nim nogi. W tabeli zrobiłem kilka pudełek do przechowywania kosmetyków. Wygląda bardzo ładnie, a moja żona i córka są z nim bardzo dobrze. Byliśmy bardzo zadowoleni z mojej pracy.

tak naprawdę nic nie jest skomplikowane. Moja żona wymyśliła, jak by wyglądał, zamówiła cięcie z płyty wiórowej z brzegiem, lustro z wzorem na konturze, a ja musiałem go tylko zebrać, nie mam go gorszego od mistrzów i nie potrzebuję do pracy dużo narzędzi.

Czy możesz mi powiedzieć, jak uzyskać pełny przewodnik wideo? Dziękuję

Kliknij tutaj, aby anulować odpowiedź.

Powiązane informacje

Kuchnia

Dzieci

Hol wejściowy

Miejsce pracy

Wiadomości i trendy

Jesteśmy Vkontakte

Dziadunio Shura

Fajnie! To jest półka przy łóżku dla okularów, smartfona, odtwarzacza.

I widziałem inny taki wariant: bardzo łóżko z podium.

Dziękuję za cenne i szczegółowe informacje! Bardzo przydatne, takie jak.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

85 − 80 =