Toaleta własnymi rękami w domku

Toaleta własnymi rękami w domku

Jak zrobić toaletę w kraju własnymi rękami? Wybór miejsca i etapów budowy

Pierwszy budynek, który pojawia się w domku, to nie dom lub szopa na inwentarz, ale toaleta na ulicy. Bez tego nieskomplikowanego budynku nie można się dogadać zaledwie kilka godzin po przyjeździe na daczy. Ale zanim zapytasz: „Jak zrobić toaletę w kraju własnymi rękami” i zacząć budować choć tymczasowe, ale nie jest to bardzo prosta konstrukcja, trzeba zapoznać się z ich własnej ziemi, i zrozumieć, gdzie lepiej zbudować toaletę, a niektóre projekty to będzie.

A potem możesz szukać rysunków, przygotowywać materiały budowlane i korzystać z narzędzi.

Nawet w pełni wyposażonym miejscu, w którym znajduje się dom, wielu letnich mieszkańców woli mieć uliczną i domową łazienkę.

 • Toaleta w domu jest niezastąpiona w nocy i przy złej pogodzie. Nie możemy obyć się bez niego, jeśli dacza będzie używana przez cały rok.
 • Toaleta na daczy jest bardzo wygodna w pracy w ogrodzie, dzięki czemu można szybko zrezygnować z potrzeby i nie wrzucać do domu brudu.
 1. Toaleta z prostym szambo. Gdy dół jest wypełniony, dom zostaje przeniesiony do innego miejsca, lub sprzątanie można przeprowadzić za pomocą kanałów ściekowych.
 2. W schowku na strych znajduje się również szambo, ale tutaj jest hermetyczna i można ją czyścić wyłącznie specjalną maszyną.
 3. WC torfowa ma zastosowanie tam, gdzie warstwy wodonośne są blisko. Tutaj, zamiast dołu, znajduje się pojemnik do gromadzenia kału pod deską sedesową. Z zapachu oszczędza zasypanie suchym torfem lub trocinami po każdym użyciu.
 4. Toalety firmy DADA, działające na biologiczne dodatki lub chemikalia, mogą być rozmieszczone zarówno na ulicy, jak i w domu.

Zrobić toaletę w kraju własnymi rękami jest łatwe. Najważniejsze przy wyborze urządzenia jest uwzględnienie poziomu wód gruntowych pod terenem. Jeśli warstwy wody są tutaj głębsze niż dwa i pół metra, można bezpiecznie zbudować toaletę o dowolnym projekcie. W przeciwnym razie toaleta z dowolnym szamanem może być niebezpieczną strukturą.

Zasady umieszczania toalety w kraju

Przed budową toalety na daczy ważne jest określenie jej położenia, biorąc pod uwagę istniejące ograniczenia, które przede wszystkim dotyczą budowli z szambami.

Tutaj, oprócz stołu z wodą gruntową, należy zwrócić uwagę na:

 • do zbiorników wodnych, studni lub innych źródeł wody był nie mniejszy niż 25 m;
 • do wanny lub prysznica, rozmieszczonych na placu budowy, nie mniej niż 8 m;
 • Toaleta znajdowała się poniżej punktu poboru wody;
 • do domu, piwnicy lub piwnicy nie było mniej niż 12 m;
 • do drzew - 4 m, a do krzaków owocowych i płotów nie mniej niż metr;
 • Do szamba mógł przyjechać samochód, wąż do ewakuacji, który zwykle ma długość 7 metrów.

Wybierając miejsce jest brane pod uwagę przeważające wiatry i lokalizacji drzwiach toalety, tak aby nie drażnić nieprzyjemnych zapachów i innych niewygodnych chwile ani sąsiadów, ani krewnych.

Aby wyposażyć toaletę nie jest trudne, jeśli letni mieszkaniec ma nawet początkowe umiejętności pracy z różnymi materiałami budowlanymi i narzędziami. Aby rozpocząć budowę toalety w letniej rezydencji, konieczne jest dokonanie selekcji rysunku lub samodzielnego opracowania rękodzieła. Najprostszy sposób obliczenia i zbudowania toalety bez szamba. Nie będzie potrzeby wznoszenia fundamentu lub nieuniknionych wykopów.

Wymiary toalety są dobrane tak, aby budynek był łatwy w użyciu.

Najczęstszy wariant toalety wiejskiej ma:

 • szerokość od półtora metra,
 • głębokość nie mniejsza niż metr,
 • wysokość w najwyższym punkcie jest nie mniejsza niż 2,2 metra.

W razie potrzeby można zwiększyć wymiary.

Można użyć jednego z nich gotowych rysunków, obecnie dostępne w Internecie, jak długo WC zeznawać na zdjęciu po prostu zorientowali się, dopasowanie wielkości i pasują do wybranego obszaru. Jeśli istnieje niezbędne przygotowanie, obliczenia można wykonać niezależnie.

Mimo, że najbardziej popularne są drewniane toalety na domki, inne materiały są używane wraz z desek do podszewki domów mieszkalnych. Ta metalowa bocznica i łupek, wielowarstwowa sklejka i inne materiały, stojące toalety i wykonane z cegieł.

Pytanie zadane na pytanie: "Co lepiej zrobić w toalecie w kraju?", Wielu letnich mieszkańców wybiera materiały w arkuszach, które pozwalają skrócić czas karkasów. Jednak w drewnianej toalecie jest o wiele wygodniej, gdy drzewo oddycha, przeprowadzając wymianę powietrza i usuwając nadmiar wilgoci. Należy jednak pamiętać, że wszystkie drewniane elementy, zwłaszcza te mające kontakt z wilgocią, należy poddać specjalnej impregnacji.

Szafa dacza nie wymaga zwykle budowy fundamentu na dużą skalę, ponieważ sam budynek wykonany jest z dość lekkich materiałów budowlanych. Podstawą toalety jest tylko to, że jest ona zbudowana z cegieł lub bloków, a także z budowy betonowej studni.

Jest stosowany do podparcia i drewniane płyty oraz konstrukcji betonowych, które są bardziej trwałe, ze względu na stabilność na działanie wilgoci, temperatury i innych skutków dla środowiska.

 • Najpierw zaznacz miejsce budowy, określając narożniki toalety.
 • Następnie te punkty na głębokości 50 cm wykopane posmarowaną lany rury cement asfaltowy o odpowiedniej średnicy. Głębokość w tym przypadku zależy od projektu toalety dla daczy i cech gruntu.
 • Następnie rury są wylewane z betonu na trzeci, który jest starannie ubity.
 • Teraz rury są wkładane do słupów wykonanych z drewna, betonu lub narożnika, i ponownie dodaje się roztwór, aby nadać strukturze wytrzymałość. Filary te mogą służyć jako pionowe prowadnice ramy, dlatego należy sprawdzić ich położenie za pomocą poziomu lub pionu.

Jeżeli filary, na których będzie rama, wykonana z bloków lub cegieł, następnie przed instalacją należy usunąć 30-cm warstwę gleby i ubić jej podstawę. Ponadto dno można uszczelnić za pomocą wypełnienia piaskiem, na którym są zainstalowane bloki betonowe lub wykonano fundament z cegły.

Ramy toaletowe w daczy we własnych rękach można łatwo wykonać z drążka nie cieńszego niż 50x50 mm lub metalowych narożników.

Dzięki tradycyjnej konstrukcji toalety rama składa się z:

 • cztery pionowe wsporniki pełniące funkcję wsporczą;
 • więźba dachowa i na poziomie, na którym ma wykonać deskę sedesową;
 • ramy dla drzwi;
 • przekątne krawaty na tylnej ścianie i bokach toalety.

Już na etapie konstrukcji ramy ważne jest obliczenie wysokości deski sedesowej. Aby to zrobić, musisz wyznaczyć poziom przyszłej podłogi, a następnie policzyć do góry o 40 cm, biorąc pod uwagę grubość paska.

Pokrycie dachu wykonane jest z dowolnych dostępnych materiałów, na przykład z pokrycia dachowego z blachy lub blachy falistej. W drewnianej skrzyni dach wykonany jest z pokrycia dachowego lub innego materiału, który zapewnia niezawodną ochronę przed wilgocią. Dach może być szczytowy lub jednospadowy, najważniejsze jest to, że jest niezawodny i nie zatrzymuje wilgoci. Nie zapomnij o otworze na rurkę odpowietrzającą, która zapobiega szczelności.

W toalecie dla daczy spod podłogi, z dołu lub zbiornika do zbierania kału wyjęta jest rura odpowietrzająca. I powinien być wyższy niż poziom dachu toalety.

Kolejnym etapem budowy toalety w daczy jest okładzina wzniesionej ramy. Na tym etapie możesz wybrać dowolny z ich ulubionych materiałów. Częściej można zobaczyć drewniane toalety dla daczy - takie konstrukcje są wygodne, praktyczne i wystarczająco trwałe. W przypadku stosowania do poszycia z drewna lepiej jest zabrać deski o grubości od 15 do 25 mm, które są ciasno dopasowane i przymocowane do ramy. Aby zapobiec przepływowi wilgoci, płyty powinny być ustawione pionowo.

Przy obliczaniu deski sedesowej ważne jest, aby nie tylko nie popełniać błędów na wysokości, ale także zrobić dziurę w wygodnej odległości od krawędzi. Rama deski sedesowej jest starannie wyłożona deskami i obrobiona papierem ściernym i pomalowana. Wygodne jest wykonanie pokrywy sedesowej na zawiasach.

Drzwi w drewnianej toalecie na daczy wykonane są z tego samego materiału co ściany. Konstrukcja zawieszona jest na pętlach, których liczba zależy od wagi i wielkości konstrukcji. A z zewnątrz i od wewnątrz można zamontować dowolny mechanizm zamykający, czy to hak, zatrzask, zatrzask czy inne urządzenie.

Kolejne drzwi wykonano na tylnej ścianie. Może służyć do wyciągnięcia pojemnika na odpady lub zanurzenia ramienia maszyny do szycia.

Aby zapewnić przynajmniej niewielkie, ale naturalne światło, nad drzwiami wycięto okno.

Po zakończeniu budowy należy przeprowadzić drenaż wokół domu, szczególnie jeśli toaleta nad dachem znajduje się nad szambo.

Wideo: budowa letniego domku własnymi rękami

Jeśli masz pytanie, możesz go poprosić w komentarzach do poniższego artykułu!

Nasi eksperci odpowiedzą na twoje pytanie w najbliższej przyszłości (1-2 dni), zasubskrybuj komentarz, aby otrzymać na czas powiadomienie o odpowiedzi!

W daczy profesjonaliści zrobili ścieki. Bez zapachu, nic, wszystkie normy. Ale sąsiad sam próbował, więc nie można wejść na podwórko

Zdecydował także, że konieczne jest zawarcie umowy z profesjonalistami, przykłady słabej jakości własnej pracy ręcznej zostały w pełni przeanalizowane przez sąsiadów.

Wielkość drzwi do sedesu jest bardzo ważna! Miernik WC na metr ciasny! Nam się to udało, a my jesteśmy niezadowoleni, blisko nas, od drzwi do sedesu, jest to niedogodne. A sąsiedzi mają 39 cm, nie odwracają się, nie odwracają się, kierują się do drzwi. Chcą się zmienić na inne.

Wtedy łatwiej będzie kupić plastikową toaletę, a nie na parę)

GLOBIOMA Szambo Fitabs. Biologiczne środki do czyszczenia zbiorników septycznych, kanalizacji, szamb. 1 tablet na szambo 5 kubków. przez 1 miesiąc. Idealny do użytku domowego.

Krajowa toaleta z twoimi rękami krok po kroku

Pierwszym budynkiem, który pojawia się w dowolnym miejscu, jest toaleta. Możemy w jakiś sposób poradzić sobie bez domu i duszy, ale bez tej konstrukcji - w jakikolwiek sposób. Dla wielu toaleta dla daczy własnymi rękami jest pierwszym doświadczeniem budowlanym. To dobrze, że struktura jest nieskomplikowana, więc nawet bez doświadczenia będzie łatwo zarządzać.

Pierwszym budynkiem w kraju jest toaleta. Często jest to pierwsze doświadczenie w budowaniu własnych rąk

Chociaż dom nie jest najtrudniejszym budynkiem, jest wiele funkcji. Bez jasnego planu działania jest niezbędny. Opiszmy w krokach, jak zbudować toaletę w kraju:

 1. Wybierz rodzaj toalety.
 2. Określ lokalizację na budowie.
 3. Określ rozmiar i materiały do ​​budowy.
 4. Rozpocznij budowę.

Teraz o każdym punkcie w szczegółach.

Przed rozpoczęciem budowy należy wybrać rodzaj toalety. To nie jest dom, ale jego wewnętrzna struktura. Według rodzaju urządzenia można je podzielić na dwie duże grupy: z otworem lub bez niego. Jeśli poziom wód gruntowych w rejonie wysoki - wyższy niż 3,5 m - wybór jest ograniczona tylko przez toalety bez miski olejowej, w przeciwnym razie woda będzie nieuchronnie resztki produktów przemiany materii. Podobne ograniczenia nakładane są na obszary, w których znajdują się naturalne pęknięcia, a także na skałach łupkowych. Na innych glebach o głębszym występowaniu warstw wodonośnych możliwe jest zainstalowanie kabiny o dowolnym projekcie.

Kształt i wymiary kabiny toaletowej są dalekie od wszystkich różnic, jakie może posiadać toaleta

Wybierając tę ​​opcję należy wziąć pod uwagę, że głębokość wykopu powinna być o 1 metr mniejsza niż najwyższy poziom wód gruntowych (zwykle woda źródlana). Objętość jest wybierana w zależności od częstotliwości wizyty i liczby osób. Na przykład w domach stałego zamieszkania dla 2-3 osób wystarczy 1,5 sztuki. W domkach, odwiedzanych głównie na weekend, szambo dla toalety może być mniejsze.

Kształt zbiornika - dowolny, ale częściej tworzy kwadrat, czasem - okrąg. Ściany są ułożone z cegieł, betonu, muru betonowego, smołowanego drewna. Możesz zrobić pojemnik z betonowymi pierścieniami. Tylko w tym przypadku trzeba będzie się martwić o szczelność stawów i dna.

W celu zapewnienia szczelności pod r i boki aby zagęszczoną warstwę gliny (zamka gliny) o grubości 20-30 cm. Gdy ubijak gliny zajęty opór może być objęta gotowego murze impregnowanego substancją, która nadaje podwyższony stopień impregnacji (bitumu lub bazie cementu).

Rysunek domku z szambo

Szambo na domek jest koniecznie wyposażone w system wentylacyjny. W otworze wbudowana jest rura o dużej średnicy (nie mniej niż 100 mm), której drugi koniec jest uniesiony nie mniej niż 50-70 cm nad dachem domu (lub domu). Również okno wentylacyjne jest wykonane w domu. Może znajdować się na drzwiach lub na jednej ze ścian bocznych.

Przy napełnianiu ponad 2/3 objętości, zawartość studzienki jest wypompowywana przez urządzenie do oczyszczania ścieków. Planując toaletę na własną daczę, weź pod uwagę, że samochód powinien podjechać do dołu.

Istnieją dwa rodzaje organizacji szambo:

 • Zwykle - pod domem.
 • Wnęka-schowek znajduje się z boku. Dzięki tej konstrukcji toaleta może stać w domu, a ścieki w rurach ułożonych pod pewnym nachyleniem wpadają do zbiornika.

Budowa przydomowej garderoby na daczy jest bardzo kosztownym przedsięwzięciem, chyba że zdecydujesz się na rozbudowę lub daczy dla Ciebie - pełnoprawnego budynku mieszkalnego, w którym spędzasz dużo czasu. Będziesz potrzebował pełnego systemu wentylacji, wody do spłukiwania, a rury będą musiały być układane poniżej głębokości zera. A ponieważ muszą schodzić pod zbocze, szambo również schodzi do godnej głębokości.

Schemat schowka na poddaszu. Jeśli lubisz wygodę, możesz zbudować toaletę bezpośrednio w domku

Instalując toaletę tego typu, ważne jest, aby wytrzymać nachylenie rury - powinna wynosić 2-3 cm na metr. Nie musisz robić więcej ani mniej - tylko w tym zakresie. Jeśli zmniejszysz obciążenie, istnieje ryzyko, że zawartość ulegnie stagnacji. Jeśli zrobi się więcej, woda ucieknie, a twardsze i cięższe inkluzje pozostaną w rurze i rozprzestrzenią "zapachy".

Większość toalet bez szamba jest zbudowana znacznie łatwiej i szybciej. W nich odpady są gromadzone w szczelnym pojemniku, który zwykle umieszczany jest bezpośrednio pod deską sedesową. Różnica polega na tym, w jaki sposób odpady są poddawane recyklingowi, a ich zapach jest neutralizowany. Dostępne są następujące typy:

 • Powder-chuzet. W kabinie umieszcza się inny pojemnik z torfem, popiołem, trocinami, ziemią lub mieszanką tych składników. Po wizycie w toalecie odpady pokryte są warstwą tego proszku - są sproszkowane. Stąd nazwa.
 • Toaleta torfowa. To jest rodzaj pudrowej szafy. Ale do sproszkowania używa się tylko sproszkowanego torfu. Toalety torfowe są również produkowane przemysłowo. Są bardzo podobne do zwykłych muszli klozetowych ze zbiornikiem. Ale w zbiorniku nie ma wody, ale okruch torfu. Po wizycie w toalecie należy kilkakrotnie przekręcić uchwyt na zbiorniku, skąd kropi torf.

Wygląda więc jak najprostsza toaleta z kloaczem proszkowym lub torfem. Skonstruowanie go samemu jest bardzo prostym zadaniem

Plusy domków wiejskich bez kloaki (zwane nadal suchymi) są znaczne:

 • nie musisz kopać dziury i bałagan z jej uszczelnieniem;
 • Nie trzeba dzwonić do kanalizacji (za to zapłacić) i umawiać się na wejście do samochodu;
 • jest budowany szybko;
 • Odpady z recyklingu mogą być wykorzystane jako nawóz.

Po przetworzeniu odpady z szafy proszkowej i bio-toalety mogą być stosowane jako nawóz

Wady są również znaczne:

 • Toalety produkcji fabrycznej nie są tak tanie.
 • Konieczna jest okresowa zmiana wydajności.
 • Konieczne jest monitorowanie dostępności środków neutralizacji.

Normy instalacji toalety na miejscu

Większość ograniczeń dotyczy toalet z szambieniem: konieczne jest ograniczenie ewentualnego zanieczyszczenia. Normy to:

 • Do źródła wody - jeziora, rzeki, studnie, studnie itp. - musi wynosić co najmniej 25 metrów. Dotyczy to również źródeł zlokalizowanych w sąsiednich obszarach.
 • Do piwnicy lub piwnicy - nie mniej niż 12 metrów.
 • Do najbliższego budynku mieszkalnego - prysznic, wanny - nie mniej niż 8 metrów.
 • Przed budynkami, w których trzymane są zwierzęta - nie mniej niż 4 metry.
 • Najbliższe drzewa powinny mieć 4 metry, krzaki - 1 metr.

W planie witryny spróbuj wybrać miejsce spełniające wszystkie wymagania

Pozostałe stawki obowiązują dla wszystkich rodzajów toalet:

 • Do granicy strony powinna być co najmniej 1 metr.
 • Drzwi nie powinny otwierać się w stronę sąsiedniej strony.
 • Wybierając lokalizację, należy wziąć pod uwagę dominujący kierunek wiatru.

Wybierając miejsce, w którym zbudujesz toaletę dla własnej daczy, zwróć uwagę nie tylko na własne budynki i obiekty, ale także na sąsiednie. Pomoże to uniknąć tarć z nimi iz Sanktuarium.

Jeśli budujesz toaletę z szambieniem, wszystkie wymienione wymagania muszą zostać dodane - organizacja wejścia do kabiny sanitarnej.

Jak zrobić toaletę w kraju własnymi rękami

Pierwsze dwa kroki, które już minęły: rodzaj toalety i miejsce jej instalacji zostały wybrane. Następnym krokiem jest wybór wymiarów. Dzięki nim decyzja nie jest trudna. Jak wybrać objętość szamba powiedział - dla 2-3 osób wystarczy 1,5 metrów sześciennych, teraz o tym, jaki rozmiar powinna być złożyć do toalety. Tutaj wszystko zależy od twojego własnego pragnienia i wymiarów właścicieli. W wersji standardowej wykonywane są toalety o następujących rozmiarach:

Te wymiary są wygodne dla osób o średniej budowie. Możesz je zmienić tak, jak chcesz. Nie ma standardów.

Domy do toalety są najczęściej wykonane z drewna. Ale to nie jest reguła. Może być wykonany z materiału arkuszowego, takiego jak płyta pilśniowa, płyta gipsowo-kartonowa, płaskownik łupkowy, cegła i inne materiały budowlane, profilowana blacha, nawet wykonana z tworzywa sztucznego.

Toaleta w daczy własnymi rękami zbudowana jest z dowolnego materiału. Ten jest wykonany z tektury falistej

Najbardziej ulubionym materiałem na dach dla toalety wiejskiej jest łupek. Niedrogie jest urządzenie z miękkiego dachu wykonanego z materiałów spawanych. Ogólnie można użyć dowolnego dostępnego. Jest przymocowany do ciągłej skrzyni, dzięki czemu nie ma dużej różnicy.

Ostatni etap to właściwie budowa. Procedura zależy od rodzaju toalety, którą zbudujesz. Jeśli z szambo, najpierw to zrób.

Rozmieszczenie wiejskiej toalety z otworem. Doskonała opcja do dawania

Procedura budowy jest następująca:

 • W wybranym miejscu wykopuje wykop. Jego wymiary - o 30-40 cm więcej niż planowane wymiary szamba.
 • Na dole leżał i barszcz 20-30 cm rozcieńczony do pastowatego stanu gliny: utwórz gliniasty zamek, który zapobiegnie wnikaniu zanieczyszczeń do gleby. Ponieważ lay warstwy bez pustek.
 • Ułóż dno i ściany studzienki z cegły, ale grubej, impregnowanej żywicą. Najważniejsze jest to, że ściany nie przepuszczają wilgoci: ani wewnątrz, ani z wnętrza nie powinny płynąć. Dlatego konieczne są środki uszczelniające. Dlatego pożądane jest tynkowanie ścian szamba i tynkowanie go hydrofobową impregnacją. Tylko taki, który może wytrzymać agresywne środowiska.

Szambo w ubikacji nie powinno umożliwiać przepuszczania wody

Następnie przystąp do budowy domu toaletowego.

Aby nie brudzić murami i hydroizolacją, możesz zainstalować specjalny plastikowy pojemnik - szambo. Występują w różnych rozmiarach i wzorach - z jednym lub dwoma szyjami.

Szamba w toalecie z szamba i bez problemów z hydroizolacją

Kopalnia wykopuje trochę więcej niż rozmiar wybranego zbiornika septycznego, pojemnik jest zainstalowany, wypełniony uprzednio usuniętą ziemią. Projekt takiego szambo jest wielokrotnie szybszy i bardziej niezawodny.

Każda toaleta dla dacza jest zainstalowana w małej chacie. Własnymi rękami najłatwiej stworzyć prostokątną konstrukcję z jednym dachem: minimalny czas, koszty i materiały.

Baza pod budką - pachołki

Pierwszą rzeczą, którą musisz zadbać o obecność seksu. Należy go podnieść nieco ponad ziemią. Bardziej wygodnie jest to zrobić za pomocą kolumn ustawionych w rogach budynku. Pochowanie ich na głębokość zamarzania gleby jest mało prawdopodobne, ale aby utopić się w ziemi na wysokości 20-30 cm poniżej płodna warstwa jest konieczna. Składaj je zwykle z cegieł, gruzu, można wylewać z betonu itp. Na tej podstawie podczas przebijania kabina będzie się podnosić, ale zazwyczaj nie powoduje to poważnych uszkodzeń: konstrukcja jest niewielka.

 • Pokłady układane są na przygotowanych słupach. Zazwyczaj jest drewniany. Pożądane jest, aby drewno było nasmarowane impregnatami ochronnymi: środowisko jest agresywne, a nawet wpływ czynników klimatycznych.
 • Ustaw pionowe stojaki na pręt o przekroju 100 * 100 mm lub większym. Wysokość dobiera się w zależności od wzrostu „gości”, lecz rzadko mniej niż 2,2 m słupki dokonać kilku centymetrów (10-15 cm). - W celu nachylenia dachu. Przymocuj je do pomostu za pomocą metalowych płyt lub prętów wsporczych. Wcześniej używano głównie długich gwoździ, obecnie częściej wkrętów samogwintujących.
 • Górna część jest obwiązana na obwodzie tym samym prętem.

Etapy budowy kabiny WC w kraju

Jak się okazało, toaleta do budowania daczy własnymi rękami nie jest taka trudna. Czas i koszty potrzebują trochę. Ale w trakcie nabywania przydatnych umiejętności.

Krajowa toaleta własnymi rękami krok po kroku: schematy, rozmiary, wygląd

Z czym zaczyna się aranżacja obszaru podmiejskiego? Cóż, proszę pana, macie pytania. Oczywiście z toalety (opcja: "Usłysz, cóż, zapytałeś!" Po naciśnięciu jeż jest czysty! "). Zobaczmy więc, co trzeba wiedzieć i jak to zrobić szybko, bez zbędnych kłopotów i wydatków, aby zbudować toaletę w kraju. Co to jest, dlaczego tak jest i dlaczego bez niego - patrz wyżej. Dlatego pomijamy standardowe preambuły.

Dzisiejsza toaleta do chałupek to już nie to samo, co 20, a nawet 10 lat temu. A to nie tylko moda:

 • Sytuacja środowiskowa jako całość pogorszyła się, a zatem wymagania sanitarne stały się trudniejsze. Tradycyjne rozwiązania pasują do nich z daleka od zawsze.
 • W technologii przetwarzania i neutralizacji marnotrawstwa aktywności życiowej nastąpiła prawdziwa rewolucja, a wiele jej osiągnięć jest dostępnych w życiu codziennym.
 • Wzrosły wymagania ludzi dotyczące jakości życia, w tym nie tylko komfort z ergonomią, ale także zewnętrzny wygląd.

W oparciu o to, a my zrozumiemy, jak zbudować toaletę domek własnymi rękami. Z jednym małym zastrzeżeniem: cegły i betonowe konstrukcje, dotykamy tylko niedbałego: jest to konstrukcja kapitałowa z wszystkimi wynikającymi z tego wymaganiami. W części krajowej oddzielna, ciepła toaleta kapitałowa może zostać wzniesiona tylko w wyjątkowych przypadkach ze względu na niewielki obszar lądowy. Pozostają jednak w architekturze najbardziej potrzebnej struktury, która jest częścią jakości życia, a toaleta w tym zakresie jest jednym z najbardziej złożonych obiektów. Jeśli nie najtrudniejszy. Niemniej jednak można go rozwiązać; na przykład patrz Ryc.

Różne toalety krajowe

Uwaga: toalety z wyprofilowanego arkusza na metalowej ramie, szczerze mówiąc, niewygodnie - latem w parku, poza sezonem jest zimno. Dobre metalowe kabiny wykonane są głównie z produkcji przemysłowej z izolacją i wewnętrzną podszewką. Następnie cykl produkcyjny jest tańszy niż stolarka. Jeśli nadal jesteś zainteresowany tym aspektem, domowa górna konstrukcja będzie identyczna z kabiną prysznicową oraz podłogą i taboretem - opisanymi poniżej.

Jak sprawić, by piękno wyglądało nareszcie. Najpierw musisz poradzić sobie z konstrukcją, a projekt jest już do niej dołączony. Aby stworzyć toaletę przytulną, czystą, higieniczną i przyjemną dla oka, musisz najpierw rozwiązać inne problemy:

 1. Wybierz rodzaj systemu odwadniania, odwadniania i usuwania ścieków w oparciu o lokalne warunki.
 2. Określ położenie toalety na stronie.
 3. Wybierz rodzaj i rozwiązanie projektowe struktury gruntu; po prostu - kabiny lub kabiny.
 4. Rozumiem dzięki jego dekoracyjnemu projektowi: co z tego w tym przypadku będzie w stanie.
 5. Obniż koszty budowy.

Muszę powiedzieć, że problemy są ze sobą ściśle powiązane i muszą być powiązane razem. Nieco na bok, tylko budka; prawie nie wchodzi w interakcje z podziemną częścią i bazą. Tak więc kabina WC może być wykonana w ogóle, a to jest najłatwiejsza i najtańsza część pracy. Dlatego zaczniemy od tego.

Głównym materiałem do budowy, jak wspomniano powyżej, jest drzewo. Fakt, że jest on niedrogi, łatwy w obróbce, dobrze magazynuje ciepło, oddycha, a po prostej obróbce (patrz poniżej) pozostaje nieszkodliwy dla ludzi, ale zyskuje odporność na działanie pogody i staje się nieodpowiedni do zasiedlenia wszelkiego rodzaju zakażeń. Jednak nadal istnieją okoliczności, w których drewniana toaleta jest najlepszym rozwiązaniem do dawania.

Glebę uznaje się za odpowiednią do budowy, jeśli jej nośność bez dodatkowych środków do jej wzmocnienia i fundamentu jest nie mniejsza niż 1,7 kg kwadratowych. patrz Tłumaczymy na metry kwadratowe; otrzymujemy 17 ton (!). Powierzchnia toalety na planie rzadko przekracza 2,5-3 metrów kwadratowych. m; budynku - 15-20 mkw. m. Czy można sobie wyobrazić, że ważyły ​​one odpowiednio 40-50 i 250-350 ton?

Idziemy dalej. Nadmiernie pucopartic jest uważany za glebę, która zaczyna zamarzać po zamrożeniu o 12% Przyjmujemy grubość warstwy humusu, która jest największa i największa, 50 cm; to nie dacza, ale Eldorado. 50х0,12 = 6 cm Na jednorodnych, luźnych glebach równomiernie pęczniejąca powierzchnia to taka, która ma poziomy wymiar równy 100 wartościom bezwzględnym bicia; w tym przypadku - 600 cm lub 6 m.

Czy w planie są toalety lub kabiny większe niż 6 x 6 metrów? Doszliśmy do wniosku, że toaleta w strefie podmiejskiej może być budowana bez fundamentu. Przy sezonowych ruchach gleby będzie on po prostu podnoszony i opuszczany o mniej niż 10 cm (i najprawdopodobniej o 3-4), wcale nie chybotliwy, co jest zupełnie niezauważalne.

Co więcej, podstawa do WC nie jest konieczne do budowy: biorąc pod uwagę przydział gruntów pod budowę z wykopu, z hozoborota jest wycofany co najmniej sto. A jeśli witryna jest już obsadzona, co powinienem zrobić? A z konstrukcyjnego punktu widzenia: rozładowany fundament zakopany w ziemi może pochylić się i ugiąć bardziej niż powierzchnia gleby. Powodem jest nierównomierne i niejednorodne zamarzanie jego warstw. Taśma fundamentowa, stosy lub słupy czują ją w przeciwieństwie do powierzchni jednocześnie "całego ciała".

Uwaga: więc budowniczych i staraj się wcześnie ukończyć fundamenty, aby zbudować jak najwięcej ścian przed zimą. Wyjątkiem są fundamenty głębokiego pochówku, te mogą zimować bez ograniczeń.

Wniosek "bez fundacji" jest znany mieszkańcom lata bez obliczeń ze specjalną wiedzą. Kabiny WC są umieszczone na cegłach lub wykończone małymi żelbetowymi monolitami. Najlepiej jednak umieścić toaletę uliczną na parze betonowych słupków na kratkę. Są one sprzedawane nie tylko w południowych regionach dla winnic; w miejscach chłodniejszych pod chmielu i innych roślin uprawnych.

Kolumny z gipsu produkowane są w długościach od 1,2 do 6 m, a całkowite wymiary w planie od 10 x 12 do 20 x 30 cm. Sekcja jest trapezowa, z zaokrąglonymi narożnikami mniejszego boku. A na większych oczach podnoszenia od walcówki 6-12 mm. Po pocięciu ich na środku z bułgarskim i ostrożnie nieugiętym, otrzymamy szpilki do mocowania kabiny do podstawy.

Uwaga: jeśli toaleta jest z szusowcem, problem oparcia kabiny (drewno w chemicznie agresywnym środowisku) nie jest tym, co rozwiązuje sam - po prostu nie powstaje.

W miejscach o silnych wiatrach pod budką nadal pożądane jest wykonanie słupków pomocniczych z pręta 80x80 lub proftruby 40x40x2. Metale betonowane są około 30 cm głębiej niż warstwa humusu, a drewniane są kopane na tej samej głębokości, wstępnie obrobione bardzo gorącym bitumem i owinięte ruberoidem z parchem (szorstkim).

Materiały i obudowa

Drewno do kabiny wykorzystywane jest głównie w 4 typach:

 • Bar 60х60 lub 80х80 - dla szkieletu.
 • Shpuntovannaja plansza 40х (120-150) - na podłogę i sedes.
 • Krawędziowana lub ryflowana płyta 20-30 mm dla zewnętrznej powłoki.
 • Obrzynana lub niezgięta deska - dwadzieścia lub stojaki 50х20 na pokrycie dachowe.

Płyta okładzinowa może być zastąpiona wodoodporną sklejką lub płytą OSB o grubości 8-20 mm. W tym drugim przypadku możliwe jest przecięcie szyn dla skrzyni na te same. Będzie to również lepsze tylko ze wszystkich stron i tylko nieco droższe, jeśli położysz deskę na desce.

Okładzina deski będzie wykazywać wszystkie zalety, jeśli kabina jest osłonięta poziomymi pasami. Ale wtedy konieczne jest, aby grzbiety języków były skierowane w górę, a rowki - w dół, aby uniknąć gromadzenia się wilgoci w języku. W każdym razie drzwi są pionowo osłonięte.

Boarding Boat Board

Krzywoliniowe sekcje, nagle takie są wymagane przez warunki projektowe, lepiej jest schować w płycie łodzi morskiej, patrz Ryc. Ponadto, osłona wytrzyma dłużej w miejscach o dużym opadzie deszczu, ale utrzymuje silny wiatr nieco gorszy niż grodzice. Posiadając elektryczną wyrzynarkę z obrotowym stopką, deska do łodzi jest łatwa do obszywania; Kąt przyłbicy deski wynosi około 30 stopni. Wizjery desek powinny być skierowane w dół wzdłuż zbocza, jak na rys.

Ogromny, tj. z litego drewna należy po uszlachetnieniu tarcicy poddać obróbce: wszystkie bez wyjątku preparaty przeciw próchnicy (biocydy), a następnie dwukrotnie impregnowane emulsją wodno-polimerową; ten niedrogi materiał chroni drzewo przed wilgocią przez wiele lat. Impregnowanie jest konieczne w tej sekwencji, w przeciwnym razie folia PVA nie wpuści biocydu do drzewa! A jeśli to konieczne, to zapobiegnie jej ulatnianiu i wypłukiwaniu. Szczegóły zwrócone w stronę ziemi lub szamba (w przypadku wykładzin podłogowych i wykładziny deski sedesowej - pod deskami) należy traktować gorącym bitumem lub bitumicznym masłem uszczelniającym.

Drewniana toaleta na ulicy według formy i technologii wykonania wykonywana jest generalnie w 4 formach architektonicznych; patrz rys.: chatka, ptaszarnia, dom, chata.

Rodzaje drewnianych kabin do toalety

Różnica między nimi jest niewielka, ale wciąż istnieje:

 1. Chatka jest prosta, konstruktywna, trwała, odporna na wiatr i opady, najmniej materialna, ale zajmuje więcej ziemi pod nią i jest niewygodna: krok w prawo, krok w lewo - pukanie w głowę. Aby "nie uderzać", musisz wznieść wysokość grzbietu do 3 m lub więcej, aby oszczędzanie materiału zniknęło. Design jest odpowiedni przede wszystkim w stylu prymitywistyczno-rustykalnym.
 2. Ptaszarnia jest jeszcze prostsza niż chata, drzewo nie zabierze jej więcej, ziemia zabiera minimum. Ale konstrukcja jest słaba, a cały budynek nie jest dobrze utrzymywany w cieple i jest łatwo dmuchany przez wiatr, jest to powszechna wada wszystkich budynków z dwuspadowym dachem. Pod projektem nie jest dobrze. Niemniej jednak, jako letnia toaleta lub część gospodarstwa na obrzeżach gęstej roślinności, birdhouse jest optymalny; szczególnie ze względu na to, że na jego dachu bez problemu umieszczony jest zbiornik ciśnieniowy z ogrzewaniem od Słońca. Kabina obciążona w tym samym czasie zyskuje dodatkową siłę.
 3. Dom jest cieplejszy i nieco mocniejszy niż domek dla ptaków. Materiały i grunty wymagają takiej samej kwoty. Zbiornik na wodę jest trudniejszy do zamocowania, ale wszelkie dekoracje są dopuszczalne.
 4. Chatka jest bardziej skomplikowana niż pozostałe, materiał w odpadach pozostawia więcej. Dzięki formie fasetowej jest bardzo trwała, wytrzymuje wszelkie warunki klimatyczne. Ergonomia i funkcjonalność - lepiej: półka i umywalka nie zabierają miejsca na podłodze, można również przymocować wieszak. Pod projektem - rób wszystko, co pasuje tylko do toalety, i sam pasuje do każdego krajobrazu.

Zalecany rozmiar ptaszarni i domu na podłodze wraz ze stołkiem - od 1,2 m szerokości i od 1,5 m głębokości. W przypadku chaty z chatą głębokość jest taka sama, ale szerokość jest pobierana z 0,9 m - w chacie na poziomie ramion (to około 1,6 m od podłogi dla osoby średniej wysokości w butach), ale w chacie na podłodze. W bloku Chruszczowa są toalety 0,7, 1, 1, 1 m, a następnie nie wchodzą w ciepłe ubrania zewnętrzne i pokrowce na buty ogrodowe.

Uwaga: szerokość toalety letniej chatki dnia wolnego można zmniejszyć do 1 m.

W każdym razie od głowy osoby stojącej do najbliższej ściany powinno wynosić co najmniej 40 cm, jest to ważne przy obliczaniu kąta nachylenia ścian chaty. Wysokość stropu nad podłogą - nie mniejsza niż 2,1 m nad umywalkę. - 1,9 m obrzeże wysokości siedziska nad podłogą są również oparte na ciężkiego obuwia rozpuszcza większe niż standardowe muszli klozetowej 40 na sali 5-6 cm do 10 cm, .e. 45-50 cm, w zależności od wzrostu użytkowników.

W domkach, chacie, ptaszarni i domu mają wspólną wadę: jeśli zapomnisz zamknąć drzwi, wiatr może je rozluźnić razem z kabiną dosłownie za 10-20 minut. Aby tego uniknąć, drzwi powinny być zawieszone na pętlach stodołowych, jak w poz. 1-3 rys. wyżej. Mocna chata nie boi się tego, jej drzwi można bezpiecznie powiesić na tajnych zawiasach.

Konstrukcja najprostszej budki dla ptaków może być zilustrowana krok po kroku przez ryż; cały montaż odbywa się na gwoździach 100 mm (dla drewna 60 mm) lub 150 mm, dla pręta 80х80. Osłonę wykonuje się na gwoździach 60-70 mm. Kolejność budowy jest następująca:

 1. Taśma nośna lub narożne płyty / słupy pokryte są prostym, bez zraszania papierem dachowym w 2 warstwach;
 2. Natychmiast (niestabilizowany do niedrogiego materiału dachowego w świetle UV szybko się psuje) odbierz dolną ramę nośną od prowadnicy. Nie zapomnij przetworzyć!
 3. Podłóż podłogę do przedniej krawędzi deski sedesowej. Reszta ramy jest wypełniona tą samą płytą, co podłoga, grubość. Nie zapomnij także przetworzyć, szczególnie od dołu;
 4. Przygotuj przednie (duże) i tylne ramy. Stawy przecięto na pół drzewa;
 5. Rama fasadowa i tył są przybite do dna i związane wiązaniami związanymi w jednej czwartej;
 6. W ten sam sposób wykonuje się ramę deski sedesowej;
 7. Szyją deskę klozetową, wycinają okno siedzenia (punkt to dość techniczny termin) i zakrywają ściany;
 8. Zbierz listwę dachową;
 9. Pokryj dach (dowolny twardy materiał dachowy), zobaczysz asa, zawieś drzwi (patrz poniżej), wykończ rogi - gotowe! Kogo jest więcej prispichilo, już możesz!

Opisana technika jest daleka od jedynej dopuszczalnej. Budowa kabiny WC jest możliwa w inny sposób. Na przykład zobacz dość szczegółowy film:

Wideo: toaleta w daczy z własnymi rękami

To najbardziej ukształtowane okienko nad drzwiami lub na płótnie. Jego symbolika jest teraz zapomniana, ale w uświęconym średniowieczu była całkiem określona. Serce nie jest tak naprawdę wołaniem do seksu w zacisznym miejscu, ale sercem. Oznaczało to, że ta latryna jest publicznie dostępna. Diamenty - tylko dla płci pięknej! W dawnych czasach panie miały prawo korzystać z każdej wolnej kabiny, a dżentelmeni - tylko dla nich.

Feminizm, albo przynajmniej równość tutaj i nie pachnie: sami panowie dosadnie umieszczone na tych, którzy śpiewać ballady, pas czystości (monstrualny w urządzenia sanitarne) oraz zabójstwo żony za cudzołóstwo nie został uznany za przestępstwo. Galanteria galanteryjna, ale prawe mocne wyciąga! Nie używano wędrówek i szczytów asów: kościelni wojskowi mogliby się obrazić. W czasach Inkwizycji wiedzieć, co było jeszcze bardziej obrzydliwe ... Szlachcic szybko zabije lub posieka, a święci ojcowie mogą wysłać do ognia.

Drugim popytem ze strony kabin toaletowych jest chata. Ponieważ jego struktura jest bardziej skomplikowana, dajemy gotowy projekt z cięciem desek i obliczaniem zużycia materiału, patrz ryc. Zwróć uwagę na drzwi: płótno z takim systemem połączeń mocy wytrzyma każdy wiatr i nadaje się do każdej toalety. Być może, zapomniane w dni powszednie, odblokowane drzwi i oderwać się, ale płótno się nie rozluźni i naprawa zostanie zredukowana do ponownego pakowania.

Projekt chatki z kabiną WC

Na ryc. Poniżej znajdują się na przykład mniej szczegółowe rysunki innej budki dla ptaków, chaty i domu. Jeśli zastanawisz się, jak zbudować chatę, nie będą potrzebować dalszych wyjaśnień.

Rysunki kilku kabin WC

Z wielu powodów, które zostaną omówione bardziej szczegółowo na końcu artykułu, pożądane jest zbudowanie toalety na działce, zwłaszcza w chatce i domu, wśród drzew. Jednak budowa toalety ogrodowej ma pewne cechy. Nie są one tak wspaniałe, by pozostawać w ich opisie, więc po prostu zaoferuj wideo:

Wideo: budowa toalety ogrodowej

W domkach letniskowych zwyczajowo łączy się toaletę, prysznic, szopę; być może - letnia kuchnia i schronienie przed złymi warunkami pogodowymi (jeśli nadal nie ma domu lub daje towaru, gdzie kwadraty ziemi dają pieniądze) w jeden blok. Przynajmniej z punktu widzenia biochemii ścieków jest uzasadnione: w kraju odsetek wody szarej (ścieków z prysznicem i kuchnią) na odchody znacznie mniej niż w budynku mieszkalnym, a przepływ objętość jest mała, więc pomyśleć o oddzielny ich czyszczenie nie ma sensu. Bardziej opłaca się przetwarzać szambo (urządzenie domowe pozwala tylko na ten rodzaj usuwania ścieków) za pomocą środków uniwersalnych. Dlatego zobaczmy, jak byłoby lepiej zrobić hozblok z prysznicem i toaletą dla daczy.

Plan "Cheburashka"

Na ryc. powyżej - spontanicznie lud wymyślony nawet pod opcją Chruszczowa, później nazywany "Czeczaską". Zestawy części do jego montażu o tej samej nazwie są nadal sprzedawane. Cecha - najwyższa prostota, taniość i wystarczająca funkcjonalność przy minimalnej zajmowanej powierzchni. Słupy wsporcze (pręt 100 x 100 lub proftrub 40х40х2) są kopane lub betonowane bezpośrednio w gruncie. Wszyty był raz łupkiem; teraz - proflist.

Układ jednostek domowych z kabinami

Plan kątowego bloku gospodarczego

Na szlaku. Ryc. - 2 plany bloków domowych są bardziej skomplikowane. Ich większy pokój może być używany nie tylko jako magazyn / stodoła, ale także jako "zaciemniony" domek z kuchnią; obecność okna, jego powierzchnia i wymiary pozwalają postawić kanapę i stół z kamykiem, a drewniane pokrycie wystarczająco izoluje. Opłaca się z większym zajętym obszarem i faktem, że wejście do toalety z prysznicem jest tylko z ulicy, nie ma już miejsca na szatnię.

Wreszcie na ryc. po prawej stronie - blokowisko do budowy w rogu działki, z letnią umywalką. Osobliwością jest zwartość i bardzo małe wymiary: konstrukcja jest z cegły, ale jeśli jest wykonana z drewna o tych samych wymiarach, wymiary w planie są zredukowane do 2х2 m.

Urządzenie toalety ulicznej

Więcej szczegółów o szambach, sztuczkach w ich konstrukcji i sposobach obejścia się bez całkowitego zrzucania, omówimy poniżej; ogólnie rzecz biorąc, szambo z lokalnych ścieków to odrębny temat.

W międzyczasie, patrz schemat na Rys., Nadaje się do WC na podwórku i bloku domowego. Zwróć uwagę na reflektor 1, ponieważ toaleta jest absolutnie konieczna, ponieważ kieruje odprowadzane odchody do przedniej części dołu. Następnie powoli wsuwają się do kieszeni, aby wypompować, po drodze przetwarzając bakterie. Bez reflektora cała biocenoza w dole będzie się mylić i zajmie około dwa razy więcej objętości. Szare spusty odprowadzane są do studzienki bez odbłyśnika, ale również w przedniej części. Matowe betonowe pudło 4 i gliniany zamek 3 w wiejskim domu są absolutnie niezbędne, aby zapobiec przenikaniu do ziemi, a cel inspekcji i czyszczenia drzwi 2 nie wymaga wyjaśnień.

Jest to zrozumiałe, odzyskiwanie w upale - w dobro nie tylko jest wygodniejsze, ale także dla zdrowia jest bardziej użyteczne. Jednak możliwe jest zorganizowanie toalety wiejskiej w domu, ale wcześniej będziesz musiał rozwiązać wiele problemów.

Pierwszy - vygreb. Wpuszczenie do studni z infiltracją w glebę jest nierealne; zgodnie z obowiązującymi przepisami sanitarnymi, konieczne będzie pokonanie odległości:

 • Ze źródeł zaopatrzenia w wodę nie mniej niż 30 m, a zwykle w środku pasma geologicznego - 50-80 m.
 • Od zbiorników długoterminowych i nasadzeń roślin spożywczych - od 30 m.
 • Od rzek i strumieni - od 15 m.
 • Od budynków i dróg - co najmniej 5 m.
 • Z jałowych drzew, krzewów i granicy terenu - od 2 m.

Wszystko to dotyczy nie tylko własnych, ale także sąsiednich obiektów, które są podatne na zanieczyszczenia. Sąsiedzi jeszcze bardziej, tk. w przypadku konfliktu cała prawda będzie po ich stronie przez prawo. Tzn. Konieczne jest zbudowanie toalety z domkiem z kloaczą typu głuchego, która wymaga okresowego pompowania. Muszę powiedzieć, że za pomocą nowoczesnych środków na szambach można go rozwiązać: miasto dla miasta trzeba nazwać nie częściej niż raz na kwartał, a zawsze jest czas na współpracę z tym sąsiadem.

Uwaga: rzemieślnicy i ogrodnicy nie ignorowali szamb. Na przykład, jak zrobić vygreba, wykonalne dla samokonstrukcji, nie powodując oburzenia sąsiadów, a następnie nadające się do legalizacji (nie będzie to ta sama amnestia w daczy), zobacz film poniżej:

Wideo: szambo z własnymi rękami

Drugim problemem jest zapach. Ustaw spłukiwania toalety z syfonem (syfon) z grabienie nie może być nawet w kraju z nadmiernego i całkowicie wolny od zaopatrzenia w wodę: nadwyżka wody niszczą bakterie w jamie, i nie musi mieć zaplanowaną ewakuację, ale awaryjnego czyszczenia, z płatnością, z wyjątkiem sanbochki, hydraulicy gangu zasięgu .

Toalety z szambo wykonane są w szafach na poddaszu; po prostu - z szarpnięciem w kształcie leja z pokrywką. Ale szafa tylna nie wyklucza wnikania zapachów do pomieszczenia, przynajmniej w wyniku skoku w przeciągu w wentylacji i przedmuchiwania przez wiatr. Dlatego konieczne jest wentylowanie toalety domowej nie za pomocą zwykłej rury wentylatora, ale za pomocą odpowietrznika - wentylacji z wymuszonym przeciągiem, który wytwarza ciśnienie w studzience poniżej ciśnienia atmosferycznego.

Umieszczenie wentylatora na przeciągnięciu jest zabójczą rzeczą. Gospodarstwo domowe w agresywnym środowisku nie potrwa długo; bardzo drogie specjalne (musi być między innymi odporne na eksplozje) będą często musiały być czyszczone, a im więcej tam się gromadzi, tym lepiej go nie widzieć, nie czuć ani nie dotykać.

Wystarczy ustawić toaletę w wiejskim domu z ogrzewaniem; Opcje pieca i kotła patrz rys. Pod odpowietrznikiem wykonać kanał zwrotny z termogradem. Że działał w cieplejszych miesiącach, kiedy nie utopić, rura odpowietrzająca (musi wystawać co najmniej 70 cm powyżej ujścia komina i kalenicy) wykonywać metalu i pomalowana na czarno, więc słońce ogrzeje tutaj.

Wentylacja szambach w domach z ogrzewaniem

Istnieje jednak opcja sezonowych daczy bez ogrzewania. Przypomnijmy, że w pierwszej cegle Chruszczow raczej myte miski toaletowe fajansowe były myte w czystości, wiele zbroi na farmie nie było trzymanych. Dlaczego? Zbiornik myjący zawieszono pod sufitem na wysokości 2,8 m; dla zejścia z niego wisiała gruszka na łańcuchu. Ogółem - ciśnienie powyżej 2 m. Silny strumień o straszliwym hałasie zaatakował od razu.

Hałas podczas zejścia nie był ostatnią okolicznością, która doprowadziła do powstania muszli toaletowych. Ale w klasycznej muszli z wanną słaby strumień nie mógł w ogóle nic umyć. Potem pojawiły się toalety z ukośnym zejściem, patrz ryc. po prawej. W nich jednak nie patrzysz - i co mam teraz na krześle - i żadna kryza nie może tego zrobić, ale słaby odrzut jest akceptowalny.

Miska ustępowa z ukośnym zejściem i nachylonym wylotem

Autor, który kilka lat temu stanął przed koniecznością przerobienia toalety wiejskiej, pomyślał: byłoby wskazane, aby umieścić coś z syfonem, aby nigdy nie śmierdziało. Ukośny unic jest dość czysto zmyty przez słaby strumień, ale co jeśli dać mocny, jak w Chruszczow? Mniejsze zużycie wody przy takiej samej jakości spłukiwania.

Chciałem najpierw kupić tanią kompaktówkę ze zbiornikiem bez dozownika (woda płynie, gdy przycisk jest wciśnięty) i podnieść go wyżej, ale potem pomyślałem: dlaczego? Nieprzyjemne jest rozciąganie, woda jest podawana zgodnie z harmonogramem, więc potrzebny jest inny zbiornik ciśnieniowy. W końcu wziął jeden z zlewu z wylotem w dół, prosto do dołu. Pod sufitem wisiała plastikowa beczka na 50 litrów, a woda do płukania dała dwa kawałki plastikowego pofalowania przez zawór kulowy z rączką, aby go otworzyć ostrzej.

Rezultat przewyższył wszelkie oczekiwania: do 3 litrów wody na zmywanie. Z 50-litrowego zbiornika - 15-25 płukań dziennie, na cztery wystarczające. Społeczność sprzątająca w dokach jest zamożna.

Uwaga: każda z opisanych powyżej kabin wytrzyma sufit i 200-litrową beczkę, ale nie. Użytkownicy będą smakować, dół z nadmiaru wilgoci zmieni kolor na kwaśny i natychmiast zacznie się przelewać.

Czy po ustaniu takich komplikacji możliwe jest jakoś wykonanie latryny bez szamba? Możesz i robisz. Suche szafy. Ale, po pierwsze, każda kanalizacja jest bio, ponieważ Bakterie, naturalne lub sztuczne, są stosowane do oczyszczania ścieków. Po drugie, toaleta, która jest bio-nie może być bio w ogóle. Tak więc lepiej zrozumiemy, jak można ogólnie odbierać i przetwarzać ścieki bez kanalizacji w daczy, tj. zrobić samodzielną toaletę.

Autonomiczne obszary wspólne dzielą się przede wszystkim na chemiczne i biologiczne. Mogą to być oba, w zależności od tego, który wkład jest podłączony, patrz poniżej. Wyciek zawraca silnych chemiczne nieorganiczne lub organiczne utleniacze pochodzenia abiogenous (formaldehyd, etc.) „drogę apteki, ich absorpcję oraz dużą przepustowość. Treści generowane wkład jest bardzo toksyczny, jego napełnianie i recykling mogą tylko certyfikowanych specjalistów na specjalny sprzęt z wyposażenia ochronnego, więc w domu toalety chemiczne są rzadko stosowane.

Zwyczajowo nazywa się biotoalety jako te, w których biocenoza bakterii przetwarzających bakterie nie powstaje spontanicznie, ale jest tworzona przez specjalnie posadzone rośliny uprawne. Z tego punktu widzenia, głuchy szambo, przetwarzany przez nowoczesne szamba, jest również biocaletą, ale rozważymy opcje bez gromadzenia rozcieńczonych ścieków i nie wymagając wypompowywania

Najstarszym gatunkiem, który z powodzeniem przetrwał do dnia dzisiejszego, jest toaleta torfowa z wersją sproszkowaną-szafą, to nie to samo. Zarówno tu, jak i tam stosuje się naturalne bakterie z torfowisk; Warunki w głębi torfowiska są bardzo podobne do tych w szambie. Bakterie torfowe są nieaktywne: pracują powoli, przetwarzają ścieki, pod względem objętości upraw, trochę. Są jednak wyjątkowo opłacalne, "zasypiają" łatwo i budzą się, gdy przychodzą na to sprzyjające warunki.

Projekt i wygląd toalet torfowych

W prostym lub kompostowaniu torfotualete pod Bezluzowe szafy kulą pojemności gromadzenia w 40-200 litrów z kamienia drenażowe (po lewej stronie na fig.) - będzie pochłaniać nadmiar wody, a następnie stopniowo uwalniać go - i odpowietrzającego zasysania szkodliwych gazów. Bez tego czy tamtego, stabilna kultura nie powstanie, albo wyschnie i zaśnie, albo zamieni się w kwaśną i umrze, albo zostanie zatruta, a także umrze.

Aby użyć kompostowania torfu-toothet jest prosty: po usiadł w leju wlać torf. Kompilacja jest okresowo wstrząsana na kupie kompostu, leżącym przez 2-3 lata, fermentowany i zdezynfekowany kompost nadaje się do nawozu. Ale kompostowanie toalety, po pierwsze, nie gwarantuje przed zapachem, po drugie, jak proszki, garderoba, patrz poniżej, nie może znieść przeciążenie :. Nagle dając podała spółka szczelnie jeść z piwem, smród i potrzebę zakończenia procesu czyszczenia z przeładowaniem gwarantowana.

"Pudrum" oznacza pył. To słowo i jego pochodne z różnymi prefiksami w językach romańsko-germańskich nazywane są ogólnie dowolnymi proszkami. Powiedzmy, że w języku angielskim proch oznacza czarny proszek, a niemowlę w proszku - proszek dla dzieci do zadrapań. Co to jest puderniczka, pomoże zrozumieć fragment książki J. Darrell "Moja rodzina i inne zwierzęta" (Moja rodzina i inne zwierzęta). Każdy, kto czyta Darrela (Gerald, nie jego starszy brat Lawrence) wie, że sławny przyrodnik jest także wybitnym pisarzem.

Tak więc "niezręczna rodzina" Darrell, zgodnie z własnym wyrazem autora, postanowiła "pozostać zdrowa przez długi czas" na wyspie Korfu, obecnie Kerkyra. Kiedy szukali domu na stałe mieszkanie, zatrzymali się w hotelu. Dalej - zobacz skan z wydrukowanego tekstu.

Małe pudełko, które siostra Geralda wciąż znajdowała w swoim pokoju, prawdopodobnie wyjęła ze sproszkowanej szafy. Pierwsze tego typu urządzenia były używane jako nocne donice i wypełnione pyłem torfowym. W formie wiadra z torfokroską pod stołkiem dotarli do nas na średnich szerokościach geograficznych, t. ten proszek-clozet jest skuteczny w średniej temperaturze dziennej powyżej 23 stopni, a wiadro okruchów musi być co najmniej raz opróżniane każdego dnia.

Pudełko obecnej szafy proszkowej o pojemności 30, a najlepiej od 50 litrów (w środku na powyższym rysunku) jest wypełnione gęsto upakowanymi pionowymi płytami z prasowanego torfu. W miejscach, w których torf nie jest dostępny i jest drogi, użyj torfowego papieru specjalnego, gęstego i mocnego, ale bardzo porowatego, tzw. papier pakowy. Z tego rodzaju pudrowaną szafą i z cywilizowaną, bez uprzedzeń, ale niezbyt dobrze poinformowaną Margot Darrell. Była jednak w latach przejściowych, a po okresie dorastania bardzo pomagała swojemu bratu w jego pożytecznej pracy.

Deska sedesowa do szaf suchych

Pebble prysznicowe są sprzedawane w stanie gotowym. (. W prawo na rysunku powyżej) stacjonarne mogą być stosowane w postaci proszków, szafy, a w WC kompostowania w sztucznych kulturach mieści szufladę i pojemnik z torfu i bakteryjnych wymienne wkłady. Nie jest wymagane przygotowanie do instalacji, kabina jest umieszczana w razie potrzeby. Jeden wkład z wypełniaczem torfowym wystarcza dla 2-3 osób na 3-4 dni, z przerwami na 5 dni, w kraju weekendu, na 1-3 miesiące.

W sprzedaży przychodzą i toalety do kompostowania toalet, ale trzeba spojrzeć na obie. Po pierwsze, różne rodzaje ochrony przyrody, ale w rzeczywistości oszukańcze społeczeństwa wytwarzają takie produkty, jak "super-duper-eko-plus-XXX", jak ten po lewej na Rys. Eco, są certyfikowane ekologicznie. Ale w rzeczywistości okazuje się, że torfowy dystrybutor musi być wypełniony specjalnymi granulkami, bardzo drogie, w przeciwnym razie od razu się psuje. Czy oni są ich wspólnikami. Rodzaj sortowania Herbalife lub Sushine natury. Ogólnie rzecz biorąc, marketing sieciowy jest taki, jaki jest.

Czasami, być może, po prostu przez irracjonalność, pod postacią torfu, sprzedają taborety z obrotową kasetą dla specjalnych wkładów bakteryjnych, po prawej na ryc. Torf w nich można zasnąć, a także można tam zaspokoić potrzebę. Ale jeśli wkład ulegnie zmianie, jak mogę go wyczyścić na torfie?

W autonomicznych toaletach mikroflory wykorzystuje się wysoce skuteczne bakterie uzyskane dzięki inżynierii genetycznej. Dla osoby są one nieszkodliwe i bezpieczne, sprawdzone przez wiele lat doświadczenia, od lat 80-tych. Wkład z kulturą zmienia się sam (procedura nie jest brudniejsza niż zmiana pieluch), ale zawartość nawozu jest nieodpowiednia, należy oddać do recyklingu. Aby dać dzień wolny, 1 taśma wystarcza na lato, na sezonowe zajmie 2-3 wymiany. Jednak tutaj również musisz wybrać ostrożnie. Bez oszustwa istnieje wiele odmian wszelkiego rodzaju.

Na przykład nie ma sensu brać bardzo drogiej publicznej kabiny, poz. 1 na Ryc. poniżej. Tak, jest ciepło, nie wandalizm, jest bardzo zdolny do dużo. Ale - data ważności jakiegokolwiek wkładu bakteryjnego jest ograniczona, niezależnie od rodzaju zastosowania. Kultura ulega degradacji na długo przed użyciem jej zdolności pochłaniania, a koszt wymiany kasety nie jest niewielki.

Suche szafy i biounitasy

Drugi podwodny kamień - rzemieślnicze tanie rzeczy, poz. 2. Podjęcie "alternatywnej" biunitazy (patrz poniżej) jest tańsze, wokół niej zbudowana jest kabina. Następnie - szybka degradacja, zapach, wymiana wkładu na własną rękę. Miserly płaci dwa razy, jak zawsze. Jeśli weźmiesz jednoczęściową bio-toaletę, to gospodarstwo dacza, stawia. 3. Są one tańsze kosztem mniejszych zasobów ścieków, są przeznaczone dla rodziny.

To samo dotyczy samych biounitaz. Publiczność o dużej pojemności, zdolna do pracy zarówno nad mikroflorą, jak i chemią, poz. 4, są drogie i zawierają wszystko, co zostało powiedziane na temat gotowych biotoaletów. W sprzedaży są specjalne letnie biounitasy, pozy. 5, tańszy i zaprojektowany dla rodziny. Ale w ich zbiorniku nie może zostać wypełnione wodą (po prawej port), a specjalny płyn dostarczany do prania dosłownie spada, więc trzeba dowiedzieć się, co to jest zmywany i ile to kosztuje usuwania.

Toalety-wiadra do domków (pozycja 6) wyposażone są w wymienne wkłady, przeznaczone dla 3-5 osób i 2-5 dni, aby dać dzień wolny, nie jest najgorszą opcją. Ale są też chemicznie warunkowo jednorazowe, są przeznaczone do robót podróżniczych, różnego rodzaju wycieczek terenowych itp. Z reguły są wynajmowane, a po wyczerpaniu się absorbera lub po powrocie do domu są przeznaczone do ponownego napełnienia.

Kolejna wersja "biodant" - toaleta z oddzielnym wkładem, poz. 7. Jest znacznie tańszy niż gotowa toaleta. Wybierając kabinę do swojego gustu lub kupując osobno, możesz uzyskać całkowicie higieniczny pokój, potrzebny wszystkim, pozom. 8. Dla letniej rezydencji może to na dzień dzisiejszy optymalny wariant: koszt muszli klozetowej i zmiana wkładów na długi czas jest mniejsza, niż zero cyklu i vygreba na stoisko.

Uwaga: Niemniej jednak, znaczna okoliczność utrudnia szerokie rozprzestrzenianie biotoaletów - bakterie zaprojektowane dla małych wkładów nie są w stanie przyjąć szarego odpływu. Dlatego dla daczy zamieszkałej od wiosny do jesieni lepiej jest polecić głuchy szambo, leczone bakteriami, które nie są tak skuteczne i wymagają więcej przestrzeni życiowej, ale wszystkożerne.

Fakt, że projekt wynika z funkcjonalności i nie musi iść na szkodę, jest elementarną prawdą. Jednak funkcjonalność toalety jest nieestetyczna, a to nie jest skomplikowane. Wszystkie żywe istoty są wrażliwe, kiedy wysyłają naturalne potrzeby. Wstyd - tylko przejaw instynktu samozachowawczego. Instynkt rozmnażania może go obezwładnić, ale oddawanie moczu i defekacja - nie współżycie. Dlatego w projektowaniu toalety trzeba bardzo dobrze wiedzieć i uważnie obserwować miarę.

Na przykład, nie zmuszaj toalety do mówienia: "Nie, nie jestem toaletą!", Jak w poz. 1-3 rys. Alyapovato jest zrobione lub z wysokimi umiejętnościami, to nie ma znaczenia. Masz coś w rodzaju usprawiedliwienia znaku: „Naczelny, ale nie tyril I zielonego krokodyla Lapp z 185 dolarów i 50 centów oraz zdjęcie z blondynka 30 lat z chłopca w wieku szkolnym” w tym, co następuje: „A powiadam wam, Kormoran bani, nie powiedział , portfel został skradziony? „Gdy kabina jest oczywiste, co tutaj Stealth odejście.

Przykłady nieudanego i udanego projektu toalet ulicznych

Poz. 4-6 ilustrują ogólnie uzasadnione podejście - przebranie. Skromnie milcz na temat swojej istoty, a kto będzie potrzebował - pokaże lub znajdzie. Tutaj jest miejsce na designerskie przysmaki, ale tylko z dużym doświadczeniem, smakiem i umiejętnością pracy. W przeciwnym razie wyjdzie coś takiego. 7-9, na widok którego zarówno projektant, jak i psychiatra zbiegają się w jednym: to nie jest projekt.

Wypełniając toaletę, najlepiej zapamiętać: co jest naturalne, nie jest brzydkie, nawet jeśli nie może się obnosić. W szczególności - naturalne maskowanie dla tej potrzeby: roślinność, kamień, poz. 10-12. Rustykalny prymitywizm z fitodigninem wcale nie jest wrogi, poz. 11. Ponieważ budka jest większa od osoby, a opinia z niej jest gorsza, pożądane jest umieszczenie kabiny prostych form naturalnych wśród drzew, póz. 10. Lub, jak zwykle w krzakach, chowaj się wśród małych fitoform, abyś nie mógł zobaczyć, pozować. 12. W tym przypadku jest to najbardziej naturalny i, co za tym idzie, najlepszy odbiór. I najbardziej higieniczne.

Aha, i cudowne toalety! Jeśli taki build, to w wiosce będzie delikatnie mówiąc zdziwieni sąsiedzi))

W postaci rakiety lub jakiegokolwiek chińskiego nie trzeba robić, ale najważniejsze jest to, że toaleta jest łatwa do czyszczenia.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

2 + 3 =