Tabela kompatybilności kolorów

Tabela kompatybilności kolorów

Tabele kombinacji kolorów

 • Data publikacji: 31.03.2014
 • Sekcja: Publikacje
 • Firma: проБьюти
 • Temat: I HAIRDRESSER / I AM VISION
 • Rubryki: koloryzujące

Mimo to są kolory, które są dla ciebie najbardziej korzystne. A ich umiejętne połączenie z resztą tworzy pojęcie elegancji i smaku. Sukienka monochromatyczna, gdy wszystkie detale Twojej toalety - ten sam kolor, od dawna są oznaką złego smaku.

Wyjątki od tej reguły nieco - jeśli nie jesteś narzeczona i nie w żałobie, w ubrania muszą uczestniczyć trzy odcienie - kolor podstawowy, dodatkowy - mieszania i cieniowanie główną i ewentualnie kontrastujące szczegół, intrygujące jeden kolor. Prawidłowe zbieranie i łączenie ich jest często bardzo trudnym zadaniem.

Niewielu szczęśliwych ludzi, naturalnie obdarzonych subtelnym artystycznym wyczuciem smaku i koloru, może podnieść kolorystyczne rozwiązanie garderoby, opierając się na swojej intuicji. Cała reszta, aby zawsze być stylowo i gustownie ubrana, musi nauczyć się kilku zasad ustanowionych przez Sir Isaaca Newtona!

Beżowy kolor odważnie łączy się ze spokojnymi tonami, a także idealnie łączy się z bogatszymi i jasnymi tonami. Beżowa połączeniu z kolorami: khaki, bagno, kakao, szary, szaro-brązowym, kasztan, czekolada, żółto-zielony, oliwa, rdza brąz, terakoty, bakłażan, fioletowy, jasnoniebieski.

Kombinacja beżowego koloru

Różowy kolor - z białym i miękkim niebieskim, z jasnoszarym, pośrednim pomiędzy czerwonymi i białymi odcieniami.

Czerwony kolor - z żółtym, białym, brązowym, niebieskim i czarnym, liliowym i różowym, czarnym i srebrzystym, czarno-brązowym i piaszczystym. Czerwone tony są teraz odważnie mieszane ze sobą i jednocześnie wyglądają oszałamiająco. Bardziej umiarkowaną opcją jest połączenie czerwieni z czernią.

Czerwony stół kombinowany

BORDEAU - kolor kobiety, która zna swoją własną wartość. Bordeaux łączy się z czarnym i granatowym, a także z kwiatami: zielonym, oliwkowym, szarym, niebiesko-zielonym, pomidorowym i innymi odcieniami czerwieni. W bordeaux odcienie jagód są doskonale połączone: jeżyny, jagody, czarne jagody.

Kolory fuksji, szkarłatu, fioletu są łączone z kolorami: żółtym, pomarańczowym, ciemnozielonym, zielonym, jasnoniebieskim, fioletowym. Kolor malin jest również w dobrej harmonii z różowymi i białymi kwiatami.

Fuchsia zestawienie kolorów

Kolor koralowy ma dwanaście odmian, jest różowy i pomarańczowy, a nasycony czerwony i pomarańczowy. W połączeniu z kolorów: biały, beżowy, złoty, ciało, brązowy, ciemnobrązowy, khaki, odcieniach szarości, czerwieni, różu, brzoskwini, liliowy, fioletowy, różowy, pomarańczowy gorąco, żółto-pomarańczowy, jasnożółty, ciemnoniebieski , szaro-niebieski, czarny.

Stół połączony z koralem

Żółty kolor - uosabia słońce, mądrość, zabawę, pewność siebie i wolność. Złoty kolor to kolor sławy i fortuny. Żółty kolor łączy się z kwiatami: bagno, niebiesko-zielony, pomarańczowy, ciepły brąz, czekolada, czarny, granatowy.

Złoty kolor dobrze komponuje się z kolorami: oliwkowym, brązowym, czerwonym, fioletowym, ciemnozielonym, fioletowym. Żółty - z niebieskim, fioletowym, fioletowym, turkusowym. Żółty kolor bez wykończenia lub dodatku jest nieatrakcyjny.

Stół kombinowany żółty

Kolor pomarańczowy - wesoły, jasny, letni i pozytywny kolor, dynamiczny i etniczny, kolor jasności zachodzącego słońca. Jasny pomarańczowy kolor dobrze komponuje się z jasnymi kolorami: jasnożółty, musztardowy, beżowy, purpurowy, brązowy. Wyciszona pomarańcza lub terakota dobrze pasuje do spokojnych odcieni - jasnożółtych, szaro-zielonych, khaki, brązowych, kasztanowych, czekoladowych, ciemnoniebieskich lub ciemnoszarych. Kolory pomarańczowy i żółty mają bardzo odpowiedni kontrast w kolorze czarnym.

Kombinowany stół w kolorze pomarańczowym

Kolor brązowy - z niebiańskim, kremowym, żółtym, zielonym i beżowym, jeansowo-niebieskim, dymnym-niebieskim, jasnozielonym i białym; kolor trawy majowej i dość jasnozielony, liliowy z bladym różem. Brązowy kolor łączy się z oliwkowym, złotym, niebiesko-zielonym, pomarańczowym, liliowym, jasnoróżowym, wszystkie odcienie beżu, kości słoniowej i szarości. I nieoczekiwane i niezwykle udane połączenie ciepłego brązu i turkusu zrobi doskonałe wrażenie.

Zardzewiały brąz w połączeniu ze śliwkowym brązem i brązem; Fioletowy z pomarańczowym i kremowo-białym; jasnozielony z wielbłądem; czerwony z żółtym i kremowo-białym; brązowy z jeżyną.

Kombinowany stół w kolorze brązowym

Zielony kolor - z brązowymi, pomarańczowymi, sałatkowymi, żółtymi i białymi kwiatami i tylko jasnymi zieleniami - z szarymi i czarnymi odcieniami. Jest pośredni między zimnymi i ciepłymi tonami.

Kombinowany stół w kolorze zielonym

Kolor oliwkowy w harmonii z kolorami: niebieski, zielony, ciepły zielony, khaki, jabłko-zielone, ziołowe, bakłażan, bordowy, wiśni, fioletowy, ciemny fiolet, brązowym, złotym, czerwonym, pomarańczowym.

Musztarda w połączeniu z kolorami: brązowym, czekoladowym, terakotowym, żółtym, beżowym, khaki, niebiesko-zielonym, koralowym, jasnoróżowym.

Niebieski łączy się z pomarańczowym; brązowy i brzoskwiniowy, khaki i jasnopomarańczowy, kremowo-biały, jeżynowy z plamami brązowego, jasnobrązowego i pomidora; szarawo-pomarańczowy i fioletowy.

Kombinowany stół koloru musztardy

Night Blue połączyć z kaustycznym różem z iglasto-zielonym; czerwony i biały; jasnoróżowy z ciemnobrązowym i srebrzystym; Może zieleni z niebiesko-zielonym; szary z jasnożółtym i bladym różem.

Niebieski kolor to jasne i ciemne odcienie

Jasnoniebieski - w kolorach białym, żółtym, pomarańczowym, różowym, jest pośredni między czerwonym i niebieskim.

Ciemnoniebieski - z jasnoniebieskim (niebieski), szarym, czerwonym,

niebieski, dymny, śliwkowy; z zielonym i białym; szary, jasnoróżowy i brązowy; różowy i zielono-niebieski; waniliowo-żółty i jasnoniebieski; ciemnobrązowy, fioletowy.

Stół kombinowany niebieski

Kolor niebieski w połączeniu z kwiatami: różowymi, liliowymi, koralowymi, jasnofioletowymi, żółtymi, jasnoniebieskimi, ciemnoniebieskimi, szarymi, białymi, beżowymi. Turkus jest połączony z białym, żółtym, pomarańczowym, fioletowym, niebiesko-zielonym.

Kombinacja stołu w kolorze niebieskim

Liliowo-różowy Jest połączony z lawendą i granatowym; ciemnobrązowy z różowo-czerwonymi; brązowy z jasnobrązowym; Serrilous z niebieskimi i żółtymi dżinsami, dobrze komponuje się z lawendą.

Fioletowy kolor - w kolorach białym, żółtym, pomarańczowym, różowym, jest pośredni między czerwonym i niebieskim. Jasne kolory purpury nazywane są fioletowymi. Są one połączone z kolorami żółtym, pomarańczowym, szarym i białym.

Do fioletu nosić kolory fiołków lub ciemne kwiatostany bzów, purpurowe. Fioletowy jest kolorem kobiecości, związanym z wytwornością, gracją i elegancją. Najlepiej połączyć fiolet z ciemnymi neutralnymi odcieniami - z czarnym, szarym lub granatowym.

Fioletowy kolor - kolor szlachetności i luksusu. Najlepiej najlepiej połączyć z niebieskim. Liliowy i różne odcienie jest uważana za jedną z najbardziej sexy, tajemnicza, tajemnicze i zmysłowe kolory. Liliowy kolor łączy dobrze kolory: różowy, biały, niebieski, liliowy z ciemniejszym lub jaśniejszym odcieniu, cytryny, w kolorze starego srebra róży, odcieniach, niebieski chaber niebieski, fioletowy i fioletowy.

Tabela kombinacji koloru fioletowego i liliowego

Szary kolor - kolor elegancji, inteligencji, harmonii, łagodzi kombinacje kontrastów, jest stosowany w biznesowym kodzie ubioru. Jasnoszary kolor wygląda dobrze w najdelikatniejszych naturalnych koronkach lub w zmysłowym jedwabiu, grafitowo-szary w zamszu i dymny szary w cienkiej wełnie.

Szary jest nudny, więc lepiej połączyć go z kontrastującymi kolorami: biały, niebieski, czarny, bordowy, czerwony. Na elegancki strój można łączyć z innymi odcieniami szarości, jaśniejsze lub ciemniejsze, a nawet beżowe. Jasnoszary kolor lepiej łączyć z pastelowymi tonami: delikatny różowy, żółty, liliowy, niebieski, fioletowy, koralowy.

Szaro-niebieski Dobrze pasuje do ochry, białej i brązowej; z brązem i beżem; z fioletowym i różowym; z homarem czerwonym, turkusowym i białym; ze srebrem i niebieskim; z majowymi zieleniami i bielą.

Szary stół łączony

Apricot xDobrze połączone z wielbłądem i brązem; Jasnobrązowy, beżowy i przeplatany różem; szaro-niebieski, niebieski i ochrowy; błękitny; zielony, biały i srebrny; czerwony i biały.

Wielbłąd jest połączony z szaroniebieskim i fioletowym; beżowo-brązowy, niebieski i liliowy; ochra i brąz; żółty, czerwony i biały; zielony i biały; homar-czerwony.

Khaki jest połączony z szarozieloną i pomidorową; czerwień homara i kolor białej wełny; jeżyna, śliwka i żółto-złote; złoty i niebiesko-zielony; czerwony, delikatnie zielony i brzoskwiniowy; fioletowy, czerwony i brzoskwiniowy.

Nawet lepiej, jeśli zwykły khaki jest połączony z wydrukiem tych jaskrawych kolorów.

Kombinacja kolorów Khaki

Czarny, biały i szary są używane jako wykończenia.

Dobrze wygląda w czarnej dzielnicy z pomarańczowy, żółty, różowy, czerwony, fioletowy i sałatek dzwonka z żrący-różowy, szary, cytryny, indygo, szary, bujnej zieleni do błękitu, jasnozielony do jasnej zieleni.

Odpowiednia kombinacja kolorów w ubraniach sprawi, że Twój wygląd będzie kompletny i harmonijny. Ogólne zasady mówią, że można to osiągnąć za pomocą kombinacji:

 • ostre kontrastowe kolory, na przykład czerwono - niebieskie, czerwono - białe, czerwone - chabrowy niebieski, czerwono - zielony, pomarańczowy - czarny, pomarańczowy - chabrowy niebieski, zielony - biały. Takie kombinacje są używane w odzieży sportowej, dziecięcej i młodzieżowej;
 • kontrastujące kolory, na przykład wiśniowo-różowy, niebieski - chabrowy niebieski, fioletowy - liliowy, zielony - sałata. Takie kombinacje są stosowane w różnych rodzajach odzieży; kolory półtonów, na przykład delikatny różowy - delikatny niebieski, delikatna sałata - delikatny bez.
 • monochromatyczne kolory, na przykład brązowo-beżowe, jasnoczerwone - ciemnoczerwone. Takie kombinacje są używane w codziennych ubraniach i ubraniach grubych kobiet.

Wszystkie pastelowe kolory są ze sobą łączone niezależnie od odcienia.

Kolory pastelowe to beż, brzoskwinia, różowy, jasnoniebieski itp. Tj. wszystkie kolory, dodatkowo bardzo białe. Takie kolory można łączyć ze sobą w dowolnej kolejności. Uważaj na różowy - jedyny kolor, który się wypełnia.

Użyj od 2 do 4 kolorów. Jeśli używasz tylko jednego koloru, odczuwasz nudę i bladość. Jeśli używasz więcej niż 4 kolory w ubraniach, to na twoje oczy ludzie przeskakują od jednego koloru do drugiego, nie wiedząc, gdzie się zatrzymać, co nieświadomie zwiększa lęk.

Między sobą można łączyć powiązane lub kontrastujące kolory. Wszystkie pozostałe opcje są nieharmonijne.

Powiązane - Są to kolory, które różnią się od siebie cieniem (czerwony, różowy, ciemnoczerwony).

Kontrastujące - są to kolory całkowicie przeciwne (fioletowo - żółty, niebiesko - pomarańczowy). Jedyną kontrastującą kombinacją, która jest ryzykowna, jest zieleń i czerwień.

Tabela dopasowania kolorów

Wybór kolorów jest dość ważnym zajęciem. Połączenie kolorów w projektowaniu zawsze było głównym z głównych zadań. Pamiętaj, aby przywiązywać wagę do kombinacji kolorów, to ważne!

Kolorystyka nie powinna napinać ani drażnić, ale raczej przywrócić harmonię spędzoną w ciągu dnia. Wybór kolorów zaczyna się od decyzji, czego oczekujesz od projektu kolorystycznego? Tylko w ten sposób możesz wybrać najlepszą kombinację kolorów.

"Gorący" kolor jest pomarańczowy. Najzimniejsza jest niebieska, zawsze kojarzona z zimną wodą i lodem. Przechodząc od niebieskiego przez zielony i żółty, kolory są ocieplenia, utrzymać „ciepło” na czerwonym, bordowym, brązowym i niektóre odcienie różu i fioletu, a następnie „w dół” na zimno przez liliowy i niebieski. Jednak przedstawiona gradacja jest bardzo konwencjonalna, ponieważ granice między zimnem a ciepłem są ledwo zauważalne. Na przykład wapno jest raczej żółte, ale jest zimne. I odwrotnie, głęboka, bogata purpura może być albo ciepła, albo zimna, w zależności od tego, czy dominuje w niej czerwień czy błękit.

A jednak to ciepłe lub zimne palety mogą przekształcić pokój. Tak więc, na przykład, aby rozszerzyć ściany małego pokoju, pożądane jest stosowanie nie tylko lekkich, ale i lekkich zimnych tonów.

I odwrotnie, aby pomieszczenie było zbyt obszerne, a przez to puste, cieplejsze odcienie pomogą. Dodadzą trochę słonecznego nastroju, jeśli nie będą miały naturalnego światła i będą używać lamp fluorescencyjnych. Podczas gdy bogato oświetlona sala z dużymi oknami może być "ubrana" w zimne kolory.

Kolory wnętrza kuchni różnią się szczególnie pod względem szerokości. Jeśli zorganizować kuchni, należy pamiętać, że soczyste ciepłych kolorach - pomarańczowy, zielony, trawiasta, żółty jajko - zwiększenie apetytu, a niebieski i biały pomaga utrzymać się w jedzenie i picie z umiarem.

Sypialnia - niezależnie od tego, czy jest to miejsce na odpoczynek od trudnego codziennego życia, czy też wcielenie romansu - również wymaga specjalnego podejścia. W pierwszym przypadku lepiej jest pomalować go w chłodne kolory, unikając problemów, które należy rozwiązać. W drugiej oczywiście pierwsze role należą do czerwonego i wszystkich jego odcieni lub dowolnego innego koloru, który ci się podoba i odnosi się do ciepłego zasięgu. Kolor ten szybko przywróci siłę, jakby przekazał ci energię i ciepło. Zasady dopasowania kolorów

Oczywiście w każdym sezonie występują kombinacje kolorów. Ale kiedy wybierasz kombinacje kolorów, nadal musisz polegać na zestawieniu kolorów i własnych uczuciach.

Nie ma odpowiedniej kombinacji kolorów, istnieje tylko udana kombinacja kolorów.

Aby wybrać kombinacje kolorów, istnieje kilka podejść. Pierwszy typ to monofoniczny

Zakres kolorów zmienia się w obrębie podstawowego koloru, staje się tylko ciemniejszy lub jaśniejszy. Na przykład ciemnoniebieski, niebieski, niebieski. Jednak tak urządzony pokój można lekko rozcieńczyć "impregnacjami" innego koloru, co nie przyciąga uwagi. Na przykład pokój w kolorach niebieskim i niebieskim może uzupełniać biały i jasny piasek. Drugi typ jest harmonijny

Jeśli chcesz różnorodności, ale nie tak radykalnie, aby mówić o kontrastach, "pokoloruj" pomieszczenie, by uzyskać harmonijne połączenie kolorów. Najskuteczniejsze przykłady kombinacji kolorów, które można ze sobą bezpiecznie łączyć:

 • Dla czerwonego: różowy - fioletowy i pomarańczowy - żółty jajo
 • Dla pomarańczy: czerwono - różowa i jajo żółto - żółta
 • Dla żółci: pomarańczowy - żółtko jaja i wapno - limonka
 • Dla zieleni: limonkowo - jasnozielona i niebiesko-niebieska
 • Dla niebieskiego: zielony - wodny i liliowy - fioletowy
 • Dla purpury: niebieski - liliowy i różowo - czerwony

Trzeci typ to gra na kontrastach

Dla fanów oryginalnego i jasnego designu - gra na kontrastach. Każdy kolor na palecie ma swoją własną "antypodę":

 • Czerwono-zielony
 • Pomarańczowy - kolor fali morskiej
 • Jajko żółte - niebieskie
 • Żółty - liliowy
 • Wapno - fioletowe
 • Jasnozielony - różowy

Nawet jeśli czujesz, że nie można reagować na kolor (nie obchodzi co kolor obiektów wokół ciebie), oko wyłapuje najdrobniejsze odcienie (do pół miliona!), A twoja podświadomość i pamięć genetyczna naprawić wszystkie Colour „obietnice” .

W rezultacie przebywanie w określonym przedziale kolorów pokoi niewidocznie kieruje emocjami i działaniami.

"Dysfunkcyjne" kolory i kombinacje kolorów

Czerwony - powoduje napięcie nerwowe (może nawet powodować nadciśnienie).

Czarny (a także fioletowy) - "zjada" przestrzeń.

Brązowy (w tym wykończenie "pod drzewem") - powoduje melancholię, może prowadzić do depresji.

Szary - smutek i przygnębienie.

Niebieski - uczucie zimna i niewygody. Korzystny schemat kolorów

 • Odcienie od żółtego do zielonego - spokojny i optymistyczny zasięg, łagodzi zmęczenie.
 • Pastelowe odcienie od żółtego do beżowego - "pogodzenie" i wygodne kolory.
 • Turkusowy - daje uczucie świeżości (odpowiednie do łazienki).
 • Jasnoniebieski - łagodzi, powoduje senność - idealny do sypialni i pokoi wypoczynkowych, ale w biurach i miejscach pracy jest przeciwwskazany.
 • Ciemnoniebieska - "fajna" przestrzeń i zapał (na przykład przy stole negocjacyjnym) jest uważana za poważny i biznesowy kolor.
 • Żółty i pomarańczowy - pobudza i tonuje (nie nadaje się do sypialni), nadaje się do pomieszczeń z oknami na północ.
 • Biały - może powodować uczucie zimna i dyskomfort, z drugiej strony - "czysty arkusz" - idealne tło dla wszelkich decyzji projektowych. Czerwona lub terakota w formie akcentów - ożywia, raduje.
 • Czarny w formie akcentów - nadaje grafice wnętrza i wyjątkowy styl.
 • Jasnoszary w "mieszance" z innymi kolorami - otoczenie biznesu.

Kombinacje kontrastowych kolorów reprezentują najszerszy rodzaj harmonii kolorów. W systemie koła kolorów, powiązane kolory kontrastu znajdują się w sąsiednich kwaterach. Są to: ciepłe (żółto-czerwone i żółto-zielone kolory) i zimne (kolory niebiesko-zielone i niebiesko-czerwone).

Szczególnie harmonijne są kombinacje kolorów, które znajdują się w kole kolorów na przeciwnych końcach. Dzieje się tak dlatego, że pomiędzy tymi parami powiązanych kolorów kontrastu występuje podwójne wiązanie: składają się one z równej liczby jednoczącej główny kolor i równe ilości kontrastujących kolorów. W praktyce rzadko masz do czynienia z kompozycjami, które zawierają tylko dwa kolory. Najprostsze harmonijne połączenie dwóch powiązanych kontrastowych kolorów zostało znacznie wzbogacone poprzez dodanie koloru z serii tonów o tych samych kolorach, rozjaśnionych lub przyciemnionych.

Harmonię kolorów można również utworzyć za pomocą kombinacji kolorów umieszczonych w wierzchołkach trójkąta równobocznego wpisanego w kolorowy okrąg. Obracając taki trójkąt wewnątrz koła, można uzyskać dowolną kombinację kolorów, podczas gdy musi być harmonijny. Udane połączenie kolorów i kolorów we wnętrzu - przyrzeczenie komfortu w domu.

Kombinacja kolorów w ubraniach to bardzo ważny czas przy wyborze garderoby, zaprojektowaniu nowego modelu na drutach. Harmonijny - to znaczy odpowiedni w połączeniu.

 1. Harmonia kolorów w ubraniu opiera się na zasadzie łączenia powiązanych lub kontrastujących kolorów. W ubraniach można mówić o harmonijnych kombinacjach, opartych na odcieniach tego samego koloru, a następnie jest to jednokolorowa harmonia.
 2. Harmonia może być zbudowana na kombinacji podobnych kolorów, tj. Sąsiednich kolorów koła kolorów, na przykład, żółty i żółto-pomarańczowy, pomarańczowy i czerwono-pomarańczowy.
 3. Harmonia może być zbudowana na kontrastowych kolorach. Oznacza to, że kolory są wybierane z sąsiednich sektorów koła kolorów. Najlepsza kombinacja kolorów znajduje się pod kątem 90 ° w sąsiednich sektorach. Innym rodzajem kontrastującej harmonii są kombinacje kolorów, które znajdują się w kole kolorów pod kątem 180 ° względem siebie.

Główne to 4 czyste kolory: żółty, czerwony, niebieski, zielony. Cała reszta uważana jest za pośrednią (żółto-czerwona, żółto-zielona, ​​zielono-niebieska, niebiesko-czerwona).

Pary "żółto-niebieskie", "czerwono-zielone" są uważane za dodatkowe kombinacje kontrastowe. Kolory mogą być ułożone w formie koła z osiami: "żółto-niebieska", "czerwono-zielona".

Istnieją 3 rodzaje kombinacji kolorów: powiązane, powiązane, kontrastujące, kontrastujące.

Kontrastujące - połączenie przeciwnie położonych ćwiartek koła (kąt między nimi 180 °), tylko 44 kombinacje.

Względny-kontrast - kombinacja kolorów z dwóch sąsiednich ćwiartek koła (kąt między nimi jest mniejszy niż 180 °), tylko 36 kombinacji.

Czy przedziały od danego koloru do następnego głównego. Powiązane są żółte i każda z luki jest żółto-czerwona (ale nie czysto czerwona).

Harmonię kolorów należy rozumieć jako równowagę kolorów w harmonizujących kolorach wielkości głównych kolorów (czysty żółty, niebieski, czerwony i zielony).

Harmonijne będą powiązane kolory z jednakową jasnością i nasyceniem, jeśli osiągniesz w nich tę samą liczbę głównych kolorów.

Harmonijne w kontrastowych kolorach będą wszystkie pary kolorów znajdujące się na końcach akordów, równolegle do warstw łączących kolory główne (ponieważ zawierają one tyle samo kolorów głównych i uzupełniających).

W oparciu o te harmonijne pary można skonstruować bardziej złożone wielobarwne harmonie. Jednocześnie należy przestrzegać trzech zasad:

1. Do dwóch harmonijnie powiązanych kolorów kontrastowych można dodać trzeci kolor, główny kolor, powiązane z nimi, osłabione nasycenie. Na przykład kolory żółtawo-czerwone, żółtawozielone i żółtawo-białe mogą być zrównoważone tą samą żółtością.

2. Do dwóch harmonijnych kolorów kontrastowych można dodać trzeci i czwarty, zrównoważony z nimi. Na przykład harmonijne połączenie koloru pomarańczowego i żółto-zielonego można uzupełnić kolorem fioletowym i niebieskim.

3. Możesz stworzyć harmonię kolorów pokrewnych i uzupełniających. Na przykład harmonię żółto-białej i liściastej zieleni można uzupełnić purpurową.

Niekorzystna kombinacja kolorów we wnętrzu

Czarne i fioletowe odcienie sprawiają, że przestrzeń jest ściśnięta, przygnębiająca.

Kolor brązowy powoduje przygnębienie nastroju, melancholię.

Czerwone tło jest niepokojące i może podnieść ciśnienie krwi.

Szara kolorystyka wprowadza w atmosferę przygnębienie, depresję, smutek.

Niebieski kolor drażni uczucie zimna.

Farby w dekoracji są ważne, jeśli poprawnie zrozumiesz cechy psychologiczne gospodarstwa domowego: styl życia, nawyki i potrzeby. Ludzie wybierają swoje siedliska zgodnie ze swoimi gustami kolorystycznymi, a nie modowymi trendami. Mówi o rosnącej kulturze współczesnego człowieka. Dowolny połączenie kolorów we wnętrzu powinien być piękny, wygodny i jakościowy - a wszystko to w równym stopniu. A co najważniejsze, jest przeznaczona dla konkretnej rodziny.

Przypuśćmy, że ktoś odwiedził Bali, przyjrzał się, jak ludzie tam żyją, dostał nowe wrażenia kolorystyczne, wrócił - i chciał zmienić wszystko w "poszarpaną dżunglę". A jutro pojechałem, powiedzmy, do Ameryki - i znowu chcę wszystko zmienić w modnej psychodelicznej skali. Więc może trwać wiecznie. Jednak projekt koloru jako obrazu: czasami nie można "poprawić", można go tylko zepsuć.

Magiczne połączenie kolorów we wnętrzu

W palecie kolorów każda farba ma swój własny słup, dzięki czemu wnętrze staje się jasne, fantastyczne lub niezwykle stylowe. Pomaga stworzyć kontrast połączenie kolorów we wnętrzu stołu antypody:

Orange i Marengo.

Niebieskie i żółte (żółtko).

Fioletowy (indygo) i wapno.

Różowy (flaming) i jasnozielony.

Delikatnie żółty i liliowy.

Zielony i ognisty czerwony.

Jeśli jesteś fanem futurystycznej odmiany, ale chcesz uniknąć ostrych kontrastów, odżywiaj wnętrze elegancką atmosferą, a następnie wybierz harmonię kolorów z klasycznych związków.

Szary - z niebieskim, niebieskim, żółtym, zielonym, czarnym, czerwonym, różowym.

Fioletowy - z żółtym, jasnozielonym, złotym, pomarańczowym.

Liliowy - z kasztanem, szary, jasny fiolet.

Różowy - z bordowym, brązowym, szarym.

Zielony - z czarnym, szarym, czerwonym, pomarańczowym, bordowym, żółtym.

Brązowy - z różowym, żółtym, złotym, beżowym, szarym.

Niebieski - z szarym, czerwonym, złotym, bordowym.

Niebieski - z pomarańczowym, czerwonym, jasnofioletowym i niebieskim.

Znakomita kompozycja kolorystyczna - integralna część naszego życia - jej kolorystyka, rytm, taniec. Stworzone przez prawa kosmicznego piękna połączenie kolorów we wnętrzu przekazuje swoją energię człowiekowi. Komunikacja z kolorami uspokaja, pomaga się zrelaksować, zapomnieć o problemach.

Kolorowanie tak jak ludzie: potrafi nasycić dom uczuciami, ma temperament, budzi sympatię i nie lubi, naśladuje mistrza. W tym przypadku prawda o harmonii leży właśnie w koncepcji, w korzystnym połączeniu kolorów.

Tło białe i piaskowe, kamienie i marmur tworzą pożądany chłód.

Meble w kolorze bambusa będą szanowane, gdy będą używane w stylu "patio".

Pomieszczenia, krużganki czerwonych odcieni i pasiaste niebieskie i białe niuanse zamykają świat wewnątrz domu i wychwytują jasne światła wszystkich ścian.

Terakota łączy wejścia i wyjścia, wewnętrzną i zewnętrzną. Wewnątrz może się zmienić w kolor ceramiki, na zewnątrz - dębowymi drzwiami.

Dla niektórych kolorowanie monochromatyczne wydaje się nudną monotonia, ale ktoś jest pociągający do tradycyjnych połączenie kolorów we wnętrzu, dzięki czemu wnętrze domu zachowuje swój niepowtarzalny wygląd, śpiewa pieśń, krąży i zaprasza do walca. Ale to wszystko to tylko różne sposoby wyrażania siebie. Dlatego, jeśli chcesz stać się pokrewnym wnętrzu, uczyń go częścią swojej historii, po prostu pomaluj dom w swoim stylu.

Wariacja kombinacji kolorów

Staramy się być bliżej Ciebie!

Jesteśmy na Instagramie https://www.instagram.com/tulkindom/

Nasza grupa ВКонтакте vk.com/club137447439

Możesz napisać do nas swoje życzenia, sugestie, opinie ..

Zawsze chętnie odpowiemy na wszystkie pytania i pomożemy dobrać zasłony.

Strome prześcieradło dzięki kombinacji kolorów

Odpowiednia kombinacja kolorów jest jednym z ważnych elementów idealnego obrazu i stylowego, holistycznego wnętrza. Dlatego zdecydowaliśmy się udostępnić arkusz do ściągnięcia, dzięki któremu na pewno nie przeoczysz wybierając ubrania lub projekt mieszkania.

Schemat 1. Kombinacja uzupełniająca

Kontrastowy lub dodatkowy kontrast to kolory, które znajdują się po przeciwnych stronach koła kolorów Itten. Ich połączenie wygląda bardzo żywiołowo i energicznie, szczególnie przy maksymalnym nasyceniu kolorów.

Schemat 2. Triada - kombinacja 3 kolorów

Połączenie 3 kolorów, leżących w tej samej odległości od siebie. Zapewnia wysoki kontrast przy zachowaniu harmonii. Taka kompozycja wygląda całkiem żywy nawet przy użyciu jasnych i nienasyconych kolorów.

Schemat nr 3. Podobne połączenie

Połączenie 2 do 5 kolorów, znajdujących się obok siebie na kole kolorów (idealnie - 2-3 kolory). Wrażenie: spokojne, jednorazowe. Przykład kombinacji podobnych stłumionych kolorów: żółto-pomarańczowego, żółtego, żółto-zielonego, zielonego, niebiesko-zielonego.

Schemat nr 4. Odrębna komplementarna kombinacja

Opcja komplementarnej kombinacji kolorów, ale zamiast przeciwnego koloru, używane są sąsiednie kolory. Połączenie głównego koloru i dwóch dodatkowych kolorów. Schemat ten wygląda niemal tak samo skontrastowany, ale nie tak napięty. Jeśli nie masz pewności, czy możesz prawidłowo stosować komplementarne kombinacje, użyj osobno komplementarnych kombinacji.

Schemat nr 5. Tetrada - połączenie 4 kolorów

Kolorystyka, w której jeden kolor - główny, dwa - uzupełniający, a drugi - akcenty. Przykład: niebiesko-zielony, niebiesko-fioletowy, czerwono-pomarańczowy, żółto-pomarańczowy.

Połączenie 4 kolorów, w równej odległości od siebie. Kolory tutaj różnią się tonem, ale także komplementarne. Dzięki temu obraz będzie dynamiczny, zabawny i jasny. Przykład: fioletowy, czerwono-pomarańczowy, żółty, niebiesko-zielony.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

34 + = 42