Szuflady w łazience

Szuflady w łazience

Jak wybrać funkcjonalny pojemnik łazienkowy

Łazienka w każdym mieszkaniu pełni różnorodne funkcje. Przede wszystkim jest to miejsce codziennych zabiegów higienicznych, w drugim i trzecim - do przechowywania brudnego prania i przechowywania chemii gospodarczej. Bardzo ważne jest, aby harmonijnie umieścić w jednym miejscu szafki łazienkowe na pralnie i urządzenia sanitarne.

Zestaw mebli łazienkowych

Jak wybrać funkcjonalne pudełko do kąpieli

Istnieje wiele mebli do łazienki. Słuchawki, osobne elementy wiszące i podłogowe o wymiarach przeznaczonych zarówno dla dużych pomieszczeń, jak i połączonych łazienek. Wszelkie kolory, materiały, rodzaje, wykonane wyłącznie lub w wariancie budżetowym. Jakie kryteria należy spełnić przy wyborze szuflady łazienkowej?

Wiszące szuflady w łazience

 • zawieszona szafka;
 • szafka stojąca;
 • piórnik;
 • stojak;
 • krawężnik;
 • kosz na bieliznę;
 • szafa wbudowana;
 • organizatorzy.

Rozważmy każdy typ osobno.

 1. Szafka ścienna to niezbędne meble w małych pomieszczeniach o gęsto zajętej powierzchni podłogi. Idealnie nadaje się do przechowywania czystych ręczników kąpielowych, chemii gospodarczej, środków higieny osobistej. Drzwi szafy są ruchome lub przesuwne, co jest bardzo ważne w ciasnym pomieszczeniu. Lustro może być zintegrowane na zewnątrz drzwi. Wysokość mocowania takich mebli jest zaplanowana, koncentrując się na wygodzie członków rodziny.
 2. Szafka podłogowa - dobrze połączona z wiszącymi elementami mebli. Czasami jest to kasztan, półka lub mieszany. Powinien mieć skrzynkę do przechowywania brudnej bielizny, a także chemii gospodarczej i czyszczenia sanitarnego mieszkania. Osobiste artykuły higieniczne członków rodziny można umieścić na górnej powierzchni szafki w specjalnych organizerach.
 3. Piórnik do łazienki to optymalne rozwiązanie dla wąskich łazienek, gdy meble nie tracą przestrzeni roboczej z powodu rozciągania się do wzrostu. Funkcjonalność jest taka sama jak w przypadku mebli ogrodowych, dodatkowym bonusem może być wbudowane lustro i półki do przechowywania szczoteczek do zębów, past, golarek za drzwiami szafy, a nie w zasięgu wzroku.
 4. Regał jest w rzeczywistości tym samym piórnikiem, z dobrze przewietrzanymi i łatwo dostępnymi półkami. Z plusów - powiew przestrzeni i mniej traumatyczne niebezpieczeństwo. Z minusów - pełna widoczność zawartości szafki.
 5. Szuflada z szufladami w łazience wbudowana jest pod zlew. Świetne rozwiązanie, aby zaoszczędzić miejsce. Ze względu na instalacje w nim, trudno jest zorganizować przestrzeń. W tym przypadku przychodzą na pomoc rozmaici organizatorzy, którzy mogą być umieszczeni na ścianach szafy od wewnątrz i na drzwiach wahadłowych szafki.
 6. Kosz na bieliznę - może być niezależnym elementem w połączeniu z wnętrzem lub być organizerem dla innych mebli łazienkowych. Duże i głębokie warkocze są przeznaczone do przechowywania brudnej bielizny, małej i średniej wielkości - do przechowywania ręczników i szlafroków.
 7. Wbudowana (lub tajna) szafa jest montowana na miejscu lub przystosowana do tego celu piórników, jeśli łazienka ma konstruktywne nisze. Aby efektywnie wykorzystać przestrzeń, rowek w ścianie jest uzupełniony półkami, szufladami, drzwiami na zawiasach. Wewnętrzny rozmiar szafki i jej funkcjonalność zależą od oryginalnych wymiarów niszy. W każdym razie jest to rozsądne rozwiązanie do optymalizacji przestrzeni łazienki.
 8. Organizatorzy są wspaniałymi asystentami przy zamawianiu i ustawianiu wszystkich niezbędnych przedmiotów związanych z łazienką. Kosze, pudła, szuflady, wieszaki, małe półki, podstawki, uchwyty i inne warianty organizatorów będą w stanie zorganizować lokalne miejsce przechowywania akcesoriów łazienkowych i innych środków w najbardziej funkcjonalny sposób, szczególnie w połączeniu z innymi rodzajami mebli.

Pojemniki do prania

Łazienka to miejsce o dużej wilgotności

Szczególną uwagę przy wyborze mebli należy zwrócić na materiały, z których są wykonane. Najpopularniejsze materiały to:

 • plastik;
 • drewno, MDF, płyta wiórowa;
 • Płyn do płyt gipsowych;
 • rattan-bambus;
 • metal;
 • szkło.

Najczęściej wiszące szuflady w łazience wykonane są z tworzywa sztucznego. Jest to wyjaśnione przez hydrofobowość i chemiczną neutralność materiału. Z minusów - kruchość i kruchość projektu.

Szafki pod zlewami wykonane są z bardziej wytrzymałego materiału - drewna lub jego pochodnych: płyty wiórowej lub płyty pilśniowej. Ale ponieważ podszewka pudełka używa plastikowych paneli, aby chronić materiał przed zamoczeniem. Drewniane meble są trwałe, chociaż obawiają się wilgoci, ale płyty MDF i płyty wiórowe pod wpływem wody mogą w końcu zacząć się rozdzielać.

Mokre cząstki pary gromadzone są na powierzchni paneli zawieszonych mebli. W przypadku długiego okresu użytkowania skrzynek na zawiasach konieczne jest ogrodzenie zlewu wanny z innej przestrzeni za pomocą wodoszczelnej kurtyny.

Płyt gipsowo-kartonowych jest jednym z najbardziej kontrowersyjnych materiałów do zastosowania w łazience. I chociaż istnieje w modyfikacji hydrofobowej, należy go stosować ostrożnie. Ma jeden wielki minus - jego kruchość. Do budowy wiszących szafek lub szuflad lepiej wybrać inny materiał. Ale do wbudowania w niszowe projekty to zrobi.

Naturalne materiały z bambusa i rattanu są godne uwagi do przechowywania prania. Ich trwałość zależy od impregnacji materiałami wodoodpornymi i starannością. Są to dobre pudełka organizatora.

Szafki lub szuflady pod zlewem w łazience są czasami wykonane z metalu. Wykonany jest ze specjalnego natrysku lub chromu. Takie meble wyglądają bardzo stylowo. Najważniejsze - nie rysuj powierzchni. Te meble są znacznie droższe niż plastikowe.

Kolejnym niezwykłym materiałem jest szkło. Daje całkiem ciekawe i awangardowe projekty. Szkło hartowane służy do mebli, ale nadal niebezpiecznie jest upuszczać na nie ciężkie przedmioty. A szkło ma jeszcze jedną cechę - na niej, jak lustro, widać wszystkie plamy i plamy, a szklane pudełka nie kryją ich wypełnienia.

Podczas wyposażania łazienki w meble należy wziąć pod uwagę bezpieczne mocowanie pudeł i izolację elektryczną lamp i gniazdek. Policz długość szuflad w stanie otwartym, szerokość drzwi szafek. Wyobraź sobie, że wszystko to będzie znajdować się na małej powierzchni łazienki. Im mniej miejsca na eksperymenty, tym więcej uwagi trzeba poświęcić szczegółom.

Pomysły na organizowanie miejsc do przechowywania w łazienkach

Piękna, przytulna, przestronna łazienka, w której wszystko znajduje się z racjonalnością i praktycznością, jest marzeniem każdego z nas. W dużych łazienkach do organizacji miejsc do przechowywania niezbędne materiały nie są trudne i nie wymagają specjalnej pomysłowości. Ale przy aranżacji małych łazienek bardzo często trzeba rozwiązać problem z brakiem wolnej przestrzeni na półki, szafki, komody. Jednakże, wykazując się twórczą wyobraźnią, słuchając rad projektantów i budowniczych, możesz przekształcić łazienkę w oryginalny pokój:

Istnieje wiele sposobów wyposażenia łazienki w specjalne miejsca do przechowywania przedmiotów. Przy prawidłowej organizacji przestrzeni można kompaktowo umieścić wiele użytecznych i potrzebnych rzeczy.

Tradycyjne metody sprzętu do przechowywania

Najłatwiej jest podnieść gotowe umywalki z szafkami. Ale nie zawsze konstrukcja rur i węży hydraulicznych, układ pomieszczeń pozwala na korzystanie ze standardowych mebli, dlatego większość mieszkańców ma do czynienia z indywidualnymi projektami systemu magazynowego.

Najprostszą opcją jest zaprojektowanie półek modułowych z kilku pudełek o kształcie sześciennym. Ta opcja jest najtańsza i jest dostępna dla wszystkich:

Konwencjonalne regały można zmieniać za pomocą półek o różnych rozmiarach, konfiguracjach. Takie otwarte konstrukcje wyglądają bardzo imponująco i nietypowo:

Najpopularniejszym i tradycyjnym miejscem, w którym można umieścić butelki z produktami higienicznymi, pudełkami i paczkami z detergentami, ręcznikami i wieloma innymi rzeczami, jest przestrzeń pod umywalką:

Wbudowane szafki z drzwiami harmonijnie połączone z otwartymi półkami do przechowywania ręczników i innych przedmiotów:

Dla większej wygody lepiej jest ustawić półki z ręcznikami obok umywalki lub prysznica:

Pod zlewem łatwo jest rozmieścić szuflady, oddzielone przegrodami - to doskonała opcja, aby zachować wszystkie niezbędne elementy w porządku. Konfiguracja wewnętrznych skrzynek może być bardzo zróżnicowana, w zależności od tego, czy przechowujesz przedmioty w pozycji poziomej, czy pionowej:

Pudełka pod umywalkami mogą być wyposażone w metalowe pręty, na których można holować ręczniki:

Wysuwane półki na mechanizmach wysuwnych są bardzo wygodne i praktyczne: możesz uzyskać najbardziej odległe przedmioty:

Bardzo wygodne i kompaktowe pudełka do zabudowy z pionowym sposobem przechowywania przedmiotów:

Takie pionowe regały mogą być wyposażone w dodatkowe wyloty do suszarek do włosów, stylizatorów i innych urządzeń:

Wbudowane meble są bardzo wygodne i praktyczne, ponieważ są tworzone bezpośrednio dla konkretnego projektu i uwzględniają wszystkie niuanse związane z planowaniem. Duży wbudowany system przechowywania, w którym znajdują się otwarte półki, oraz szafki z drzwiami i szufladami, będzie zawierał wszystkie niezbędne akcesoria w kolejności:

Powierzchnie magazynowe mogą stanowić system łączący poszczególne szafki pod zlewem i wbudowany w zagłębienia półek, komód i szafek:

Symetrycznie rozmieszczone nisze są idealne do układania półek. Dadzą pełny obraz wnętrza łazienki:

Ponadto każde pogłębienie w ścianie łazienki może być wykorzystane do organizacji stojaków i półek. Ta metoda nie wymaga wyszukiwania dodatkowej powierzchni i materiałów budowlanych:

Takie stoiska mogą znajdować się w pobliżu sprzętu kąpielowego lub prysznicowego. Jest to bardzo wygodne, ponieważ Półki tworzą monolityczną jedność z konstrukcją ściany. Jeśli przycinacie je z tego samego materiału co same ściany, te mini-niszki można łatwo oczyścić z zanieczyszczeń:

Dzięki wbudowanej konstrukcji z półkami i szafkami łatwo jest ukryć wszelkie wady w pokoju, rurach, licznikach i innym sprzęcie:

Struktury konsol do umieszczania akcesoriów kąpielowych i różnych kosmetyków są najbardziej odpowiednie dla małych pomieszczeń. Półki mogą być wykonane z różnych materiałów.

W stylu loftu (zwanego też industrialem), metalowe konstrukcje będą pasować organicznie:

Półki wykonane z drewna wyglądają bardzo stylowo we wnętrzu łazienki i nadają się do ekologicznych i rustykalnych stylów:

Szklane półki, wyposażone w dodatkowe oświetlenie, tworzą poczucie nieważkości i będą odpowiednie w każdym stylu:

Modele regałów konsolowych są wygodne i racjonalne: nie pobierają metrów wolnej przestrzeni, nie zagracają przestrzeni, można je umieścić na dowolnych wolnych obszarach ścian u dołu i na górze:

Zawieszone szafki, znajdujące się pod umywalką, to nie tylko kompaktowe miejsce do przechowywania rzeczy, takie modele pozwalają wygodnie usiąść przy zlewie:

Jeśli komoda z systemem konsolowym jest wystarczająco duża, musisz utworzyć dodatkowe podpory na krawędziach. Odległość od podłogi do początku pudełka może być również wykorzystana jako dodatkowa przestrzeń do przechowywania, na przykład poprzez zainstalowanie podstawy kratowej:

Zwykle ściana nad toaletą pozostaje nieużywana, ale w małej łazience ten obszar może być używany z korzyściami racjonalizacyjnymi, jeśli przymocujesz tam lekkie półki:

Co należy wziąć pod uwagę organizując przechowywanie w łazience

Niezbędne niuanse w aranżacji łazienek:

 1. dobra wentylacja, ponieważ Ręczniki, szlafroki i tkaniny z akcesoriów do winorośli, drewniane części z nadmiaru wilgoci szybko stają się bezużyteczne;
 2. dobre oświetlenie, aby łatwo znaleźć odpowiednie przedmioty;
 3. Używaj materiałów łatwych do czyszczenia, nie rdzewiejących i na których nieczęsto widać plamy z wody.

Szafka łazienkowa, rekomendacje

Wiele osób uważa, że ​​przy projektowaniu łazienki należy zwrócić szczególną uwagę na wybór wyrobów sanitarnych i wykończeniowych. Istotnym elementem, który wymaga szczególnej uwagi, jest szafka podwieszana do łazienki, której wybór należy poświęcić specjalnej uwadze.

Jakie są rodzaje szafki

Istnieje kilka rodzajów szaf wiszących, różniących się wielkością, położeniem, materiałem konstrukcyjnym i używanymi okuciami.

Główne typy zamontowanych modeli to:

 • klasyczny lub standardowy;
 • kątowe;
 • poziomy;
 • lustro z podświetleniem;
 • otwarte i zamknięte;
 • wbudowany;
 • pod zlewem lub nad pralką;
 • kolumna szafki;
 • przedział szafy.

Klasyczne lub standardowe modele stanowią standardowe rozwiązanie dla łazienki o dowolnym stylu i konfiguracji. Biała szafa na bieliznę do przechowywania ręczników jest często umieszczana nad pralką i służy do przechowywania kosmetyków. Może być zainstalowany na zlewie, dzięki czemu jego wymiary są minimalne. Ostatnio są warianty z oświetleniem i drzwiami lustrzanymi, które mogą być jak fala. Szczególnie popularna jest ostatnia opcja zawieszenia, która pozwala łączyć dodatkowe miejsce na drobne przedmioty, ręczniki i lustro.

Umieść podobny wiszący mebel może być zarówno nad łazienką, jak i nad pralką, ale ważne jest, aby wziąć pod uwagę jej wymiary. Na przykład, jeśli instalacja odbywa się ręcznie na umywalce, ważne jest, aby wziąć pod uwagę jej wymiary, tak aby szafka nie miała szerszej szerokości. Często wielu kupuje zestaw stojącej umywalki i szafkę wiszącą z falą drzwi, co pozwala uniknąć problemów z instalacją.

Szafka narożna do przechowywania ręczników, która może być zarówno podłogą, jak i zawiasami, umożliwia wykorzystanie przestrzeni, która często pozostaje niewykorzystana. Aby zainstalować samemu, można użyć dowolnego kąta w pokoju, ale lepiej ten model wygląda na umywalkę narożną. Wady modelu zawieszenia można przypisać niewielkiej pojemności w porównaniu z innymi opcjami.

Charakterystyczną cechą takiego wiszącego poziomego modelu do przechowywania ręczników jest jego pozioma konstrukcja, wysokość. Jeżeli wysokość innych szaf często osiąga 80 cm, rzadko można spotkać poziomą szafkę wiszącą z oświetleniem o wysokości większej niż 40 cm. Szerokość poziomych mebli jest niewielka do zajmowania całej ściany.

Zalety szafek poziomych dla wygody użytkowania, ponieważ dzięki małej wysokości można bez wysiłku uzyskać wszystko, czego potrzebujesz, z górnych półek. Często występuje wariant poziomy, w którym nie stosuje się drzwi wahadłowych, ale składane do góry, co jest wystarczająco wygodne do praktycznego przechowywania.

Szafki podświetlane z podświetleniem mogą być poziome, kątowe, standardowe, mogą być instalowane w niszy lub nad pralką. Jego wymiary mogą być bardzo różne. Jego główną cechą wyróżniającą jest zastosowanie drzwi lustrzanych, które mogą stać się doskonałym zamiennikiem konwencjonalnego lustra zawiasowego.

Często szafki są wyposażone w oświetlenie, które może być zewnętrzne lub ukryte. Jeśli chcesz zamienić zwykłą wersję w model z podświetleniem, możesz to zrobić samodzielnie.

Zamknięta szafka na szafki do łazienki ma drzwi, a otwarte półki dostępne są dla wszystkich. Produkty otwarte są używane do celów dekoracyjnych, do umieszczania uroczych bibelotów lub akcesoriów. Są połączone modele, jedna część półek w których jest otwarta, a druga - schowana za szkłem.

Zamknięta szafka Otwórz szafki

Wbudowana szafa w łazience w niszy jest elementem funkcjonalnym, szczególnie jeśli zawiesisz ją w już istniejącej niszy, którą możesz wykonać własnymi rękami. Taka wisząca szafka na wannę pozwoli na racjonalne wykorzystanie przestrzeni, dobrze będzie przejrzeć pralkę.

Istnieje niska wada jego wad - to bardziej skomplikowana praca nad instalacją w niszy, która wymaga specjalnych umiejętności, umiejętności i zrób to sam nie jest łatwe. W takim produkcie lustro jest dalej niż w tradycyjnej szafce wiszącej i musisz pochylić się do przodu, aby go użyć.

Szafka łazienkowa w kolorze białym z wiszącą kolumną doskonale nadaje się do przechowywania różnych akcesoriów, ręczników. Jego główne zalety to mała powierzchnia, funkcjonalna, ergonomiczna przestrzeń wewnętrzna, możliwość samodzielnego montażu.

Tak wąski mebel można zawiesić nawet w łazience o niewielkim obszarze, ale uważany jest za najbardziej funkcjonalny. Nie można nie zauważyć zewnętrznej konstrukcji takich szafek, w których zastosowano nie tylko biały kolor, ale całą dostępną paletę kolorów.

Pod zlewem lub nad pralką

Szafka pod zlewem to projekt, który ma liczne półki, szuflady i kosz na bieliznę. Ten model jest zarówno podłogowy, jak i podwieszony, z falą drzwi. Często produkt nie ma ścian tylnych, co umożliwia ukrycie całego połączenia hydraulicznego do zlewu. W każdym wyspecjalizowanym sklepie można kupić szafkę na zlew i wszystkie potrzebne do tego komponenty. Lepiej jest wybrać zlewozmywak i szafkę od jednego producenta, co pozwala na stworzenie jednego zestawu w jednym stylu.

Biała szafka z koszem na bieliznę nadaje się do montażu nad pralką. Może być wysoki, wąski, coupe, z podświetleniem lub lustrem. Jeśli rodzaj podłogi nad pralką zajmuje dużo miejsca, szafka nad pralką oszczędza miejsce i umożliwia natychmiastowe przechowywanie prania w pralce. Wysokość i rozmiar modelu mogą być różne - od małych do dużych pod sufitem.

Wysoka szafka w szafie to najbardziej praktyczna opcja w łazience. Szafka przedziału ma takie zalety, jak brak drzwi skrzydłowych, przestronność. Wady wysokiej szafki prawie nie są, aw razie potrzeby jej drzwi przesuwne mogą być wyposażone w lusterka.

Szafka z przegródkami pozwala ci korzystać z "martwych stref", ustawiając w niszy wysoką szafkę o małej szerokości. Napełnianie takich mebli może być wybrane niezależnie, co jest bardzo wygodne.

Uchylone modele szafek w łazience mają wiele niezaprzeczalnych zalet, wśród których:

 • funkcjonalność - dzięki zamontowaniu szafki ściennej otrzymasz dodatkowe miejsce na podręczne narzędzia, ręczniki ukryte przed wścibskimi oczami, które chronią przed kurzem i wilgocią;
 • oszczędność miejsca - ponieważ instalacja tego elementu mebli odbywa się na ścianie, na podłodze jest dużo wolnej przestrzeni, co jest szczególnie ważne w przypadku łazienek, których wymiary nie są duże;
 • łatwość pielęgnacji - będziesz musiał tylko wytrzeć obudowę od czasu do czasu specjalnym detergentem i będzie wyglądać czysto.

Było kilka wad, z których główną przyczyną jest to, że ze względu na stałą wilgotność w łazience, obudowa z płyty wiórowej może szybko stać się bezwartościowa. Przy wyborze należy zwrócić uwagę na materiał i akcesoria stosowane przy produkcji mebli.

Każda wąska szafka wisząca w łazience, niezależnie od tego, czy jest zawieszona czy zamontowana na ścianie, powinna być wykonana z wysokiej jakości materiału, który doskonale toleruje wilgoć i parę. Producenci oferują modele do przechowywania ręczników i innych drobiazgów z takich materiałów:

 • Płyta wiórowa i płyta MDF - często można znaleźć modele tych materiałów. Ich popularność wynika z szerokiej gamy dostępnych kolorów. Koszt takich modeli jest stosunkowo niski, dostępny, a szafki tych materiałów mają regularną, gładką powierzchnię. Aby zapewnić niezawodność, płyta wiórowa jest pokryta wodoodporną emalią, która przedłuża żywotność;
 • naturalne drewno - model tego materiału nadaje się do każdego stylu dekoracji łazienki. Ponadto model ten jest przyjazny dla środowiska i nie obawia się zmian temperatury. Ale tylko te opcje są drogie;
 • plastikowe - plastikowe szafki łazienkowe są najbardziej niedrogą i funkcjonalną opcją. Takie produkty nie boją się wilgoci, pary i mogą być wytwarzane przez każdego, nawet najbardziej dziwaczny kształt. Jedyny minus plastiku to kruchość, więc nie należy przeładowywać obudowy tego materiału zawartością;
 • szkło hartowane - dzięki temu wyborowi będziesz mógł wizualnie powiększyć przestrzeń pomieszczenia. Nie bój się szkła, ponieważ ponieważ jest odpuszczony, jest mniej delikatny, a brak ostrych krawędzi zapewnia mu lekkość i lekkość. Po prostu wybierz podobny produkt, bądź przygotowany, że cała zawartość szafki będzie dostępna dla wścibskich oczu.

Drewniana szafka Plastikowe szafki Szklane szafki

Wcześniej spotkały się z metalowymi produktami, ale wraz z pojawieniem się nowych materiałów straciły na aktualności i zostały znalezione, z wyjątkiem łazienek urządzonych w popularnym stylu high-tech. Również szkło jest często wykorzystywane do produkcji, ale w tym przypadku warto pamiętać, że szkło nie ukryje zawartości szafki przed wzrokiem ciekawskich, nawet jeśli jest najwyższa.

Im wyższy koszt mebli, tym więcej wysokiej jakości okuć używanych do produkcji. Dlatego nie powinieneś oczekiwać jakości w najniższej cenie. Przy produkcji piórników z zawiasami stosowane są następujące akcesoria:

 • przewodniki;
 • Mechanizmy podnoszące;
 • haki;
 • elementy złączne;
 • uchwyty.

Opcje uchwytów do szafek Elementy złączne do szafek wiszących Mechanizm podnoszący

Kupując białą wąską szafkę wiszącą, zwróć uwagę na uchwyty drzwi wahadłowych lub przesuwnych, które są wyposażone w szafkę. Porzucaj modele ze złoconymi lub lakierowanymi plastikowymi uchwytami, ponieważ za kilka miesięcy stracą swoją atrakcyjność. Lepiej wybrać zwykły biały kolor.

Najbardziej niezawodne i praktyczne są chromowane uchwyty. Pamiętaj jednak, że błyszczące opcje będą łatwe do prania i matowe - mniej zabrudzone.

Przed zakupem należy kilkakrotnie sprawdzić otwarcie i zamknięcie drzwi szafy. Powinny się poruszać z łatwością, nie wydając dodatkowych dźwięków. Ostatnio popularne stały się systemy typu push-up, które można otwierać jednym dotknięciem. Często są też modele z drzwiami i falą.

Jeśli szafka jest przeznaczona do przechowywania dużych, ciężkich przedmiotów, warto wybrać meble z systemem tandembox. Dzięki ściankom bocznym półki takich szafek są w stanie wytrzymać duże obciążenie.

Niuanse instalacji biorąc pod uwagę powierzchnię

Proces instalacji szafki wiszącej do przechowywania ręczników nie może być nazwany zbyt trudnym, jeśli masz pod ręką wszystkie niezbędne narzędzia i minimalne umiejętności do zbierania i instalowania mebli. Niezależnie od tego, na jakiej powierzchni ma miejsce montaż piórnika z zawiasami w urządzeniu sanitarnym, w żadnym wypadku nie można uniknąć użycia narzędzi takich jak wiertło, przebijak, poziom budynku, taśma miernicza, śrubokręt.

Podczas wykonywania prac na dowolnej powierzchni, musisz przestrzegać obowiązkowych wymagań:

 • na tej samej linii z punktem mocowania nie powinno być linii przewodów elektrycznych, gniazd ani przełączników, które można prześledzić za pomocą specjalnego urządzenia;
 • w kompletnym zestawie ze schowkiem niezawodne haki i kołki są często dostarczane, dlatego lepiej być zarezerwowanym przez mocniejsze warianty, aby solidnie powiesić walizkę własnymi rękami;
 • W dolnej i górnej części tylnej ściany szafki małe "nogi" z tworzywa sztucznego powinny być wyposażone dla lepszego i bardziej niezawodnego podparcia pod ścianą. Ponadto, pomiędzy meblami i ścianą będzie mała szczelina, która nie pozwoli na gromadzenie się wilgoci i tworzenie się pleśni.

Schemat mocowania szafek do ścian z różnych materiałów

Wiercenie otworów w zbrojonym betonie nie jest łatwe i bez perforatora nie może tego zrobić. Lepiej wziąć ćwiczenia ze zwycięskimi wskazówkami, jeśli chcesz ułatwić proces. W przypadku braku perforatora można użyć wiertarki udarowej, która wymaga kilku ćwiczeń. Biorąc pod uwagę, że zwycięska końcówka się nagrzewa, często będą się zmieniać ćwiczenia.

W przypadku, gdy musisz zawiesić szafkę w niszy na murze, możesz zrobić to bez dziurkacza. Proste lub wstrząsowe wiertło z konwencjonalnymi wiertłami metalowymi nadaje się do użytku.

Aby uzyskać ścianę z pustaków, konieczne jest wywiercenie głębszych otworów. Jest to konieczne, nawet jeśli szafka i jej zawartość nie są zbyt ciężkie.

Najlepiej wierci się otwory na połączeniach fug. Wszystkie prace wykonywane są z małą prędkością za pomocą konwencjonalnej wiertarki do metalu. Jeśli prace należy wykonać w środku płytki, należy najpierw nałożyć niewielki kran na płytkę, aż do momentu, gdy na przeszklonej powierzchni powstanie niewielki karb.

Bez względu na to, z jakiego materiału wykonana jest szafka, będzie wymagać konserwacji, aby przedłużyć żywotność szafki, ponieważ musi ona stale znajdować się w pomieszczeniu o wysokiej wilgotności, która jest trudna nawet dla najbardziej wytrzymałego i niezawodnego materiału.

Aby zabezpieczyć meble w urządzeniu sanitarnym przed wilgocią, postaraj się ustawić je z dala od prysznica i umywalki lub chroń je za pomocą przegród lub zasłon. Szczególna ostrożność wymaga modeli kątowych, których prawie niemożliwe jest uniknięcie stałego kontaktu z wodą. Muszą być czyszczone i częściej wycierać.

Szczególną uwagę należy poświęcić sprzętowi. Kilka razy dziennie należy go czyścić razem z powierzchni za pomocą suchej szmatki lub specjalnych środków czyszczących. Szczególna ostrożność będzie wymagać lusterka, zwłaszcza jeśli jest to duży przedział na garderobę. Należy go przetrzeć alkoholem lub zwykłą miękką ściereczką, aby nie zniknęła.

Nie zapomnij o dobrej wentylacji w łazience, która pozwoli uniknąć wysokiej wilgotności w pomieszczeniu. Mimo, że szkło wygląda pięknie, wymaga również opieki, więc powinieneś uważać na szklane modele z podświetleniem.

Szczególna ostrożność wymaga powierzchni lustrzanych

Na co zwrócić uwagę przy wyborze

Że wybrane meble w jednostce sanitarnej były naprawdę praktyczne i trwałe, przy wyborze należy zwrócić uwagę na:

 • rodzaj piórnika - od tego zależy ogólna atmosfera i funkcjonalna łazienka;
 • wymiary - nie jest tajemnicą, że wiele osób próbuje łatwiej wybrać model, ale nie powinno być uciążliwe i zajmować dużo miejsca;
 • materiał do produkcji. Głównym wymaganiem jest odporność na wilgoć, tolerancja różnic temperatur. Powinno to nie tylko odpowiadać materiałowi wewnętrznych ścian szafki łazienkowej, ale także półkom;
 • wysokiej jakości akcesoria - długopisy, wsporniki i inne okucia codziennie wchodzą w interakcje z wilgotnym otoczeniem, więc nie powinny szeleścić po tygodniu użytkowania;
 • cechy zewnętrzne - meble powinny pasować do ogólnego stylu wystroju wnętrz;
 • lustro - przy wyborze szafki z lustrzanymi drzwiami bardzo ważne jest, aby lustro było wysokiej jakości i niezbyt cienkie. Nieźle, jeśli jest wyposażony w system przeciw zamgleniu;
 • dodatkowe akcesoria - nieźle, jeśli piórnik jest wyposażony w takie dodatkowe elementy jak szuflady, kosze na pranie, liczne półki o różnych kształtach i rozmiarach, akcesoria dekoracyjne, podświetlenie.

Często przy produkcji mebli w urządzeniu sanitarnym stosuje się klasyczny biały kolor i zaokrąglone kształty. Fani stylu wiejskiego preferują drewniane modele, które są szczególnie odpowiednie w łazience w stylu Prowansji. W takim przypadku przydatna będzie biała wersja.

Jeśli chodzi o styl high-tech, użycie metalu jest rzeczywiste, dlatego bardzo przydatna będzie zawieszona na zawiasach lub na zawiasach piórko wykonane z tego materiału w takiej łazience. Również szkło i modele z podświetleniem nie będą zbyteczne.

Dla miłośników mebli w angielskim stylu z ozdobnymi wzorami, oryginalne drzwi ze szkła, oświetlenie zbliży się. Takie drewniane elementy zawieszonych mebli mogą pochwalić się ich jakością i trwałością.

W jednostce sanitarnej w stylu klasycznym szafka biała lub szafka stojąca, wysoka szafa szafki, której wymiary pozwolą na zainstalowanie go w niszy nad pralką. Bardzo ważne jest, aby meble odpowiadały kolorowi płytek, ale jednocześnie nie łączyły się z nimi. Dlatego możesz wybrać białą szafę w łazience tylko wtedy, gdy kafelek w łazience ma inny kolor.

Dodaj komentarz Anuluj odpowiedź

Obliczanie wymaganej ilości materiałów

O stronie / misji

Remont łazienki może być prosty, "radziecki" i może być stylowy i nowoczesny.

Misją naszego projektu jest pomoc w dokonaniu napraw samemu i po najniższych kosztach!

- Kopiowanie materiałów jest dozwolone tylko z aktywnym powrotem do źródła.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

− 2 = 5