Sztuka kucie zdjęć

Sztuka kucie zdjęć

Kucie na zimno i próbki zdjęć produktów

Wyroby kute od dawna cieszą się ogromną popularnością na całym świecie, odrębne miejsce wykute zostało przez sztukę. Jego piękno fascynuje eleganckimi i gładkimi liniami, oryginalnym pięknem. Wielu bogatych ludzi starało się udekorować swój dom za pomocą ażurowych metalowych loków różnych produktów, które zdobiły wnętrza i wygląd zewnętrzny rezydencji.

Wielu z nas rozumie, czym jest wykuwanie, więc wyobraź sobie przed sobą kuźnię, w której kowal używa kowala, zamieniając kawałek rozgrzanego do czerwoności metalu w piękny wyrób kuty. Tak się dzieje, jeśli chodzi o kucie na gorąco, w zimnie jest inaczej, jest nie potrzebuje rozgrzanego elementu, metal może być obsługiwany w domu. Jak to się dzieje, jaki to proces, jakie są sfałszowane produkty wykonane w ten sposób, można zobaczyć na zdjęciach próbek artykułów i po przeczytaniu artykułu.

Metoda artystycznego przetwarzania metalu jest najbardziej popularny Jest to szybki i zaawansowany technologicznie proces. Piękno gotowych produktów można oszacować na podstawie katalogów, w których prezentowane są zdjęcia najlepszych prac. W ten sposób możliwe jest tworzenie produktów o wiele trwalszych niż te, które są wytwarzane przez tłoczenie lub odlewanie. Wynika to z faktu, że metal przechodzący przez oprzyrządowanie może być jednocześnie zginany i ściskany.

Podczas kucia na metalu docisk jest stosowany i wzmacnia go, co powoduje, że przedmiot, który prawie nigdy nie jest niszczony. Metoda kucia na zimno pod moc doświadczonych mistrzów, ponieważ jeśli przez pomyłkę przetworzysz go ponownie, bardzo trudno będzie powtórzyć operacje z elementem obrabianym. Właściwości kucia na zimno umożliwiają tworzenie różnych produktów używanych w domach i mieszkaniach, na podwórkach i ulicach, ponieważ wyroby kute są bardzo popularne:

 • Płoty i balustrady;
 • kratki okienne;
 • ogrodzenie i schody;
 • altanki, latarnie i grille;
 • elementy do dekoracji kominka;
 • meble i artykuły wyposażenia wnętrz.

I to jest wciąż niekompletna lista przedmiotów, które można wykonać metodą kucia na zimno. Przedmioty uzyskane w ten sposób, jak widać na zdjęciu, mogą ozdobić każde wnętrze jego formą i stylem.

Niezbędny sprzęt do tworzenia produktów domowych

Z biegiem czasu, nowe technologie pozwoliły najpierw wymyślić, a następnie stworzyć zestaw wyspecjalizowanych narzędzi zwiększających możliwości mistrzów kuźni. Dzięki tym narzędziom mogą pracować i niedoświadczeni mistrzowie, w pracy, z którą nie ma dużych trudności.

Jednym z głównych tematów w pracy - gnutky, zawsze jest w każdym warsztacie do pracy z metalem. Za jego pomocą można wygiąć obrabiany przedmiot pod żądanym kątem lub łukiem o wymaganym promieniu.

Ślimak tworzy spirale z wybranych półfabrykatów, spirale często znajdują się w warsztatach kowali. Ślimak możesz kupić lub zrobić samodzielnie, a także do wykonania spirali o dowolnym promieniu, jaki pocznie pan.

Latarka - najbardziej skomplikowane narzędzie, posiadające takie urządzenie nie może pracować z osobnym elementem, ale natychmiast tworzy cały kompleks pojedynczych prętów. Narzędzie pomaga tworzyć rodzaje koszyków z metalowych prętów różne średnice i przekroje.

Zakrzywione metalowe przedmioty mogą być wykonane za pomocą fali, master pozostaje do wyboru prętów o różnych rozmiarach i profilach i tworzyć gładkie elementy do dekoracji.

Twister jest również skomplikowanym instrumentem, czymś podobnym do latarki, z jego pomocą można tkać pręty wokół osi podłużnej. Aby utworzyć oplot lub trójwymiarowe detale do dekoracji, użyj tego narzędzia.

Pomimo faktu, że istnieje wiele nowych i nowoczesnych rodzajów materiałów nadających się do dekoracji domów wiejskich, większość ludzi woli produkty kute. Chociaż metal może być skorodowany w przeciwieństwie do nowych materiałów, kucia pozostaje popyt z wielu powodów:

 • trwałość i piękno;
 • dobre funkcje ochronne;
 • możliwość zamówienia produktu według indywidualnych rozmiarów, szkiców iw dowolnym stylu;
 • ręcznie, produkty są zawsze łączone z innymi materiałami.

Lista zalet kucia artystycznego może być kontynuowana, ponieważ takie produkty doskonale łączą wiele pozytywnych cech. Zdjęcia prezentowane na stronach internetowych wyraźnie charakteryzują całe piękno, funkcjonalność i trwałość produktów.

Wady można przypisać jedynie wysokiemu kosztowi kucia i wrażliwości metalu na korozję. Jeśli produkty są zbyt skomplikowane pod względem konstrukcyjnym, będą trudne w obsłudze i malowaniu.

Eksperci zalecają stosowanie podkładu przed malowaniem, aby w przyszłości nawet najlepsza i najdroższa farba nie traciła tak szybko swoich właściwości. Jakościowe podkłady mają dobrą przyczepność, dzięki czemu farby łatwiej przenikają przez powierzchnię przedmiotu.

Dobre farby zawierają w swoim składzie rdzeniówki, powinny być nakładane w dwóch warstwach. Najbardziej optymalnym wyborem jest przemysłowe rodzaje farb, są drogie, ale zapewniają niezawodną i odporną powłokę. Szybko schną, jeśli chcesz, możesz łatwo zastosować inny kolor, który Ci się podoba.

Na wielu stronach prezentowane są katalogi ze zdjęciami i cenami podrobionych produktów. Kraty, baldachimy, zadaszenia, elementy wyposażenia domu i krajobrazu wyglądają imponująco i pięknie. Są mistrzowie pracujący na niezwykłych przedmiotach, na przykład rzeźby rycerzy, również wykonane z kutego żelaza.

Aby lepiej wyświetlić zdjęcie, można powiększyć zdjęcie, a także zapoznać się z opisem prezentowanego produktu z jego wymiarami, dowiedzieć się, jaka jest cena bieżącego metra lub całego obiektu.

Wiele firm oferuje indywidualne zamówienie, aby uzyskać ekskluzywny produkt poprzez kucia na zimno. Aby to zrobić, będziesz potrzebował szkicu lub rysunku, zdjęcia i gotowy produkt kuty w rękach mistrzów będzie prawie identyczny te szkice, które przyniesie klient.

Kucie na zimno własnymi rękami może stać się interesującą i użyteczną czynnością dla wielu osób. Będzie to wymagało poniesienia kosztów finansowych związanych z zakupem niezbędnych narzędzi, materiałów, sprzętu, a także pomieszczeń, jeśli nie będzie odpowiednia. Oprócz kosztów finansowych ważne jest, aby mieć wolny czas i chęć tworzenia swoich kompozycji przez kucia na zimno, a niezbędne doświadczenie przyjdzie z czasem.

Sztuka kucia - wybór zdjęć i szkice

Wykorzystanie wyrobów kutych jako elementu projektowania krajobrazu jest niezwykle popularnym rozwiązaniem wśród właścicieli domów wiejskich. I jest to zrozumiałe, ponieważ dzięki eleganckiemu i wyrafinowaniu form, ozdobne metalowe zakręty nadają budynkowi lub części arystokratyczny szyk i szlachetność. Elementy kucia artystycznego doskonale wpisują się w krajobraz ogrodu, harmonizując z niemal wszystkimi materiałami: kamieniem, drewnem, szkłem. Dlatego nie warto martwić się o kompatybilność metalu z innymi elementami krajobrazu, najważniejsze jest zastanowienie się nad rodzajem sfałszowanego produktu i jego szkicu, ponieważ to, co wygląda idealnie na stronie sąsiada, może wyglądać śmiesznie w waszym ogrodzie. Jeśli zdecydujesz się udekorować witrynę kuciem sztuki, powinieneś wiedzieć, jakie rodzaje podobnych produktów istnieją, a które Ci odpowiadają. A więc, śmiało - poradzimy sobie z problemem wyboru!

Artystyczne kucie do ogrodu - WIDEO

Kute produkty w stylu ogrodu

Niezależnie od stylu, w jakim projektowany jest ogród, bardzo przydatne może być kucie sztuki. Tutaj jednak musisz przestrzegać pewnych niuansów. Całkowicie metalowe produkty (na przykład kute ławki) są odpowiednie tylko dla wystarczająco dużych obszarów, ponieważ wizualnie kompresują przestrzeń, a na niewielkim obszarze będą wyglądać zbyt nieporęcznie.

Konieczne jest uwzględnienie architektury budynków na stronie. Wiele drobnych detali w kuciu, nadających objętość i świetność produktu (w stylu barokowym), będzie pasować tylko kilku, koniecznie dużym obszarze, ogrodom, w których budynki są utrzymane w tym samym stylu. Ale małe, kute krzesło, bardzo eleganckie i lekkie, będzie pasować do każdego krajobrazu.

Witryna w stylu Art Nouveau początkowo nie oznacza obecności wielu "dodatkowych" elementów, dlatego dobrze będzie, jeśli spojrzy się na podkreślone, proste, dyskretne produkty kute. W przypadku ogrodu, wybierz kucie "antyczny", dla witryny w stylu krajobrazu - produkty o małym ozdobnym wystroju. Wybór produktów kutych wymaga dobrego smaku i wyczucia stylu, ponieważ metal w różnych warunkach może zachowywać się polubownie - być elegancki lub ciężki, nowoczesny lub archaiczny.

Kucia artystyczne: szkice i rodzaje wyrobów kutych

Asortyment kutych produktów do ogrodu jest niezwykle różnorodny, więc weźmy pod uwagę te najbardziej popularne.

Być może najbardziej popularną opcją wśród właścicieli wiejskich domów jest artystyczne kucie płotów. Ogromne zapotrzebowanie na metalowe furtki, wbudowane w ścianę lub umieszczone osobno. Solidne bramy kute wyglądają bardzo elegancko, aw połączeniu z drewnem tworzą wrażenie ciężkich średniowiecznych bram. Kucie ogrodzenia artystycznego służy również do produkcji ogrodzeń, żywopłotów wokół klombów, podziału na strefy terytorium.

Szkic ogrodzenia 1

Szkic ogrodzenia 2

Szkic ogrodzenia 3

Z reguły w każdym ogrodzie znajduje się strefa rekreacyjna, w której znajdują się stoły, ławy lub krzesła. Dlaczego nie skorzystać z elementów kucia w tych produktach? Kute stoły mogą mieć zupełnie różne rozmiary, kolory i kształty. Ponadto mogą łączyć różne materiały, na przykład klasycznym rozwiązaniem jest połączenie w jednym projekcie z metalu i drewna, ale kutego stołu za pomocą szklanego blatu jest już opcja w stylu Art Nouveau. Także kute ławki są zwykle kombinacją metalu i drewna, ale czasami można znaleźć również całkowicie sfałszowane produkty. Meble ogrodowe z młotkiem to doskonały wybór na dacza, ponieważ charakteryzuje go nie tylko wyjątkowe piękno, ale także wytrzymałość, trwałość i stabilność.

Szkic kutej ławce

Szkic kute meble w stylu wiejskim

Kute altany - triumf wyrafinowania i smaku, marzenie każdego właściciela wiejskiego domu. Tutaj możesz ukryć się przed kaprysami pogody, spędzić czas przy obiedzie, przejść na emeryturę ze swoją ulubioną książką. Artystyczne kucie umożliwia nieskończoną liczbę opcji kutych altan, ale zawsze będzie idealnie piękne i arystokratyczne eleganckie.

Szkic kute altanki 1

Szkic kute altany 2

Jeśli w twoim ogrodzie jest staw, to warto pomyśleć o kutym moście, ponieważ takie produkty doskonale współgrają z powierzchnią wody. Z reguły ozdobione są cienkimi, delikatnymi detalami, które nadają projektowi lekkości i lekkości.

Szkic kutego mostu 1

Szkic kutego mostu 2

Kute pergole i łuki tworzą piękne korytarze ogrodowe, dzielą terytorium na strefy funkcjonalne, a także służą jako wsparcie dla liany i roślin pnących. Kuty metal w łukach i pergolach podkreśli piękno klombów, zbiorników i innych elementów na budowie.

Szkic kutego elementu łukowego 1

Szkic kutego elementu łukowego 2

Kowalstwo nie jest łatwym zadaniem. Aby stworzyć produkt, musisz mieć wysoki artystyczny gust, kreatywną wyobraźnię i wiele umiejętności. W naszym wieku postępu technicznego kuźnia i młot kowala są wszędzie zastępowane przez specjalne maszyny. Maszyna do kucia artystycznego ułatwia tworzenie kutych części. Jednak artystyczne wykuwanie własnymi rękami jest prawie niemożliwe bez specjalnego treningu i umiejętności, a także pewnego rodzaju talentu kowalskiego.

Tylko pomysłowość i wyobraźnia, znajomość cech i możliwości zachowań metalowych, którymi dysponują tylko doświadczeni mistrzowie kowalstwa, pozwalają im tworzyć prawdziwe dzieła sztuki, które budzą prawdziwy podziw. Poniżej znajduje się kolekcja zdjęć kutych produktów. Słuchaj, czy to nie cud?

Zobacz artykuły na podobne tematy:

U nas w letniej rezydencji kute bramy - wyglądają po prostu elegancko. To prawda, że ​​trzeba uważać na czystość i porządek na dziedzińcu, ponieważ ten rodzaj bramy nie jest chroniony przed zewnętrznymi widokami.

Z tego artykułu bardzo mi się podobały ławki i rama altany - myślę, że zamówimy coś podobnego z moim mężem i sobą w daczy.

Artystyczne kucie (47 zdjęć): piękno, zawarte w metalu

Kute krzesła i stół o delikatnym designie

Ekskluzywne kucia artystyczne - świetny sposób na dodanie domowego wyrafinowania, wyrafinowania i przytulności. W tym przypadku nie trzeba wypełniać całego domu kutymi przedmiotami - np. Drobnym ruchem, kutym świecznik, natychmiast przekształć wnętrze, które będzie grało nowymi kolorami.

Meble kute to trwałość i wytrzymałość, w połączeniu ze szlachetnym wyglądem, są szeroko stosowane w różnych stylach, od baroku po prowansję. Ażurowe kute stoły i krzesła przyciągają uwagę dzięki wyjątkowemu połączeniu lekkości i wytrzymałości. A łóżka z kutego żelaza, ze względu na lekkość i nieważkość artystycznego kucia, dodadzą sypialni specyficznego uroku i ekspresji. Znakomity detal będzie dużym lustrem w ramie z kutego żelaza, umieszczonej nad kominkiem.

Eleganckie łóżko z kutego żelaza - prawdziwa dekoracja sypialni

Wykwintne kute przedmioty w łazience

Artystyczne kucie metalu jest aktywnie wykorzystywane do uzyskiwania funkcjonalnych elementów dekoracyjnych - stojaków na kwiaty, stojaków na parasole, wieszaków na ubrania, wazonów na kwiaty, ramek i lusterek, przegród lub ekranów, kominków lub stojaków na drewno opałowe. I nie wspominając już o sfałszowanych balustradach schodów, które mogą stać się jednym z dominujących akcentów we wnętrzu.

Stojak na kuty kwiat stylizowany na rower

Piękny kuty wieszak na parasole i wieszak na ubrania

Kuta ławka kołysząca jest pomalowana na jaskrawo-turkusowy kolor

Kute akcesoria kominkowe

Najważniejszym elementem wnętrza jest kuta balustrada i żyrandol

Stół kuchenny z kutych stóp

Wyroby kute doskonale łączy się z drewnem, szkłem, kamieniem, tkaninami, roślinami ozdobnymi i lustrami, kutymi koronkami używanymi do witraży, uzupełnionymi wstawkami z barwionego szkła, drewna, szczotkowanego metalu lub macicy perłowej.

I, oczywiście, fałszywe produkty są niezbędne do dekoracji ogrodów - bramy kute, ogrodzenia i kraty, pergole i markizy, grille i delikatne mosty - to wszystko uzupełnia ogólną powierzchowność, dodając mu elegancji i gentility.

Jasne żółte bramy kute

Elegancki, ażurowy balkon

Kute piecyk w postaci kuli

Kute kratki na oknie - ochrona i dekoracja

Brama kuta - wykwintna dekoracja dziedzińca

Kuźnia artystyczna: różnorodność stylistyczna

Jednym z powodów, dla których artystyczne kucie metalu nie traci na znaczeniu, jest różnorodność stylistyczna, która pozwala osiągnąć malowniczość, integralność, harmonię w projektowaniu zarówno wnętrza, jak i wnętrza budynku. W rzeczywistości nie ma żadnych stylistycznych barier dla kucia:

 • Gotycki - charakteryzuje się ogólną aspiracją, niebotycznymi szczytami i cierniami, spiczastymi łukami i wąskimi szczelinami. Podstawą gotyckiego kutego warrantu jest część koła, kształtowanie jest niezwykle geometryczne. Ulubionymi motywami są rozety, lilie, rozcięte koniczynki, czterolistna koniczyna (krzyżówki), liście akantu przeplecione w geometryczne delikatne ornamenty

Kute łóżko w stylu gotyckim

 • Renesans - to typowe, że służy do wykuwania okrągłego pręta. Z niego tworzą się luksusowe gałęzie i spirale, które na końcach zamieniają się w kwiaty i liście. Rozwijanie rysunku odbywa się od środka, w tym przypadku ramka działa po prostu jako pewne ograniczenie figury. Kute ogrodzenia, schody i bramy wyróżniają się świetnością i wyrafinowaniem, kompozycja charakteryzuje się harmoniczną czystością i proporcjonalnością wszystkich części, typowymi elementami: spiralami, wolutami, szablastymi liśćmi i warkoczami. W nowoczesnym baroku kucie jest uzupełniane odlanymi (tłoczonymi) kwiatami, liśćmi, monogramami, kartuszami, a nawet popiersiami

Kute fotele i stół wykonane są w stylu renesansowym

 • barok - szyk, pompatyczność, pretensjonalność. Bardzo emocjonalny styl, jest wiele gniazdek, dekoracyjnych liści, skomplikowanych wzorów i skomplikowanych kształtów. Pochodziły z plecionki Renaissance, cewki, w kształcie liści szabli wplecione są splątane zarośla, które są uzupełnione teczne wianki, naturalistyczne kwiatów, wazonów, smoka, maski. Formy wyróżniają się dynamicznym i niespokojnym rytmem zakrzywionych linii

Artystyczne i pompatyczne kute łóżko

 • Klasycyzm - zachowując plastyczność i dekoracyjność baroku, jest bardziej rygorystyczny i lakoniczny, czerpie motywy ze starożytnych źródeł. Typowe wzory - winorośl, meandry, włócznie, płaskorzeźby, wieńce, w ozdobach liście gładko się zwijają, a loki - rozciągają. Kompozycja jest zbalansowana, rysunki są symetrycznie powtarzane, akcent położony jest na rzeźbiarskie formy

Klasycyzm charakteryzuje się rygorem i zwięzłością

 • Art Nouveau - charakteryzuje się brakiem kątów, plastycznych konturów, wyraźną asymetrią, prawie całkowitym brakiem linii prostych. W strukturze dominują motywy roślinne i naturalne, pojawiają się egzotyczne kwiaty - storczyki i irysy, loki i linie swobodnie i płynnie przepływają między sobą. Orientalne motywy, ozdoba z wieloma skrzyżowaniami i zakrętami

Kute balustrady schodów wykonane w stylu Art Nouveau

Produkty kucia artystycznego: jak dbać

Trwałość - niewątpliwe atuty sfałszowane produkty, ale by zadowolić właściciela kucia zawiłe wzory i eleganckie linie przez dziesięciolecia, to nadal wymaga opieki. Artystyczne kucie własnych rąk wymaga minimum konserwacji - kute niemalowanej metalu może być na wieki, lecz tylko jego wygląd jest oczywiście wiele do życzenia - rdza nie tylko zepsuć wygląd, ale również poważne zagrożenie dla jego cech fizycznych i operacyjnych. Metody i metody opieki zależą bezpośrednio od lokalizacji i warunków pracy.

Produkt kuty może być malowany na dowolny kolor

Elementy kucia artystycznego znajdujące się wewnątrz budynków w rzeczywistości nie wymagają specjalnej ochrony antykorozyjnej. Troska o nie jest przede wszystkim zachowaniem ich estetycznie atrakcyjnego wyglądu, co oznacza - przy regularnym usuwaniu (czyszczeniu) powierzchni z zanieczyszczeń i kurzu:

 • do czyszczenia używaj mokrych gąbek, specjalnych chusteczek lub aerozoli
 • Nie zaleca się stosowania past ściernych lub proszków do czyszczenia przedmiotów kutych - mogą one uszkodzić nałożoną warstwę ochronną.
 • bardzo często do ochrony kutych mebli stosuje się zwykły wosk - nie tylko skutecznie chroni metal, ale także sprawia, że ​​wygląd przedmiotów kutych jest spektakularny i atrakcyjny.
 • jeżeli metal wyblakł, "odśwież" go roztworami kwasu cytrynowego lub sody oczyszczonej, a do polerowania użyj suchych serwetek i kredy namoczonej w roztworze amoniaku z wodą.

Wykwintne kute przedmioty w łazience - eleganckie i drogie

Kute metalu, który jest używany na zewnątrz, wymaga znacznie więcej uwagi, zwłaszcza we wczesnych latach, kiedy wymagane jest roczne zabarwienie (najlepiej na wiosnę). Wraz z upływem czasu, przy okresowym malowaniu, na metalowej płaszczyźnie tworzy się wystarczająca warstwa ochronna, dzięki czemu interwał barwienia wzrośnie. Wyroby kucia artystycznego stosowane na ulicy, niepraktyczne jest pokrycie lakierem - ta powłoka jest zbyt wrażliwa na spadek temperatury, dlatego szybko się zapada.

Jeśli produkt kuty jest używany na ulicy - lepiej jest malować lub lakierować

Jeśli nadal pojawiała się rdza (lub mówimy o przywróceniu jakiejś antycznej próbki), należy zdecydować, jaki obszar zostanie dotknięty. Małe powierzchnie można czyścić metalową szczotką. Jeśli występuje dużo rdzy (duża powierzchnia podlega korozji), można użyć piaskarki, pod warunkiem, że produkt można zdemontować (przetransportować do warsztatu). W przeciwnym razie można usunąć rdzę, rozgrzewając miejsce jej występowania - po wystawieniu na działanie wysokich temperatur tlenki z powierzchni metalu są dość łatwo usuwane.

Wspaniały kuty żyrandol we wnętrzu

Po usunięciu rdzy nakładany jest podkład na wcześniej odtłuszczoną powierzchnię - związek, który blokuje kontakt metalu z otoczeniem zewnętrznym. Zawarty w nim skład jest specjalnym inhibitorem, z jednej strony spowalnia przebieg korozji, z drugiej - chemicznie ulega przekształceniu. Ponadto nałożenie warstwy podkładu pozwala dokładnie i lepiej nakładać farbę na metal. Optymalne wykorzystanie materiałów (farba, podkład) jednego producenta - wzajemne oddziaływanie i wzajemne uzupełnianie się, wzmocnią ochronę antykorozyjną. Alternatywnie, specjalne preparaty "trzy w jednym", które zawierają warstwę antykorozyjną, podkład i dekoracyjną powłokę. W takim przypadku wystarczy usunąć rdzę, odtłuścić metal i nałożyć związek.

Rada! Szczególna uwaga będzie potrzebna dla rusztu kominka - aby nie uszkodzić konstrukcji metalowej, która ulega systematycznym zmianom temperatury, jest przeciwwskazana do mycia wodą, tylko przetrzeć odrobinę wilgotną gąbką.

Piękne, kute bramy

Grafika - łóżko z kutego żelaza z baldachimem

Z metalu można tworzyć absolutnie niezwykłe kompozycje

Kute eleganckie krzesła - jasne akcenty we wnętrzu

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

72 + = 76