Szklenie strukturalne fasad

Szklenie strukturalne fasad

Szklenie strukturalne

Szklenie strukturalne? Najbardziej zaawansowana i zaskakująca forma elewacji budynków, która wchodzi na rynek w celu budowy fasady od wielu lat. Szklenie strukturalne pozwala architektom i projektantom fasad tworzyć fasady z dowolnego szkła zgodnie z testowaną i demonstracyjną technologią. Elewacje ze strukturalnego oszklenia stosowane są zarówno w nowoczesnej budownictwie, jak iw rekonstrukcji starych budynków. Oprócz dużej liczby możliwości kreatywnych, szklenie strukturalne zapewnia korzyści dla optymalnej izolacji dźwiękowej i termicznej w połączeniu ze szkłem funkcjonalnym, a także z innymi materiałami elewacyjnymi.

Szklenie strukturalne? jedyny możliwy system z wysokiej jakości materiałami silikonowymi specjalnie zaprojektowanymi do tego celu. W przypadku szklenia strukturalnego, uszczelniacze silikonowe nie tylko spełniają swoje zwykłe funkcje uszczelniające, ale także zabezpieczają elementy elewacyjne podczas klejenia. W przypadku prawidłowego projektowania, konstrukcji i instalacji system może z powodzeniem wytrzymać siłę trakcji, zmiany ciśnienia (odpryski), ciągły ruch, zmiany pogody i temperatury. Materiały użyte tutaj powinny być dopasowane do jakości klejenia, kompatybilności i prawidłowego oznaczania wielkości. Obszerne wstępne testy, poprawna konstrukcja, dobór materiałów i staranna kontrola jakości pracy są podstawą systemu. Dlatego nasza firma wybrała firmę Dow Corning - dostawcę uszczelniaczy do szklenia strukturalnego.

Dow Corning, od 1970 r. Zajmuje się promocją systemów szklenia strukturalnego. Założona w 1943 roku w Stanach Zjednoczonych jako joint venture pomiędzy Corning Glass (prąd Corning Inc.) i w dół Chemical Company do zbadania potencjału materiałów na bazie silikonów obejmuje obecnie 22 oddziałów, zlokalizowanych w różnych częściach świata. Dzięki zdolnościom produkcyjnym w Europie, Azji i Stanach Zjednoczonych oraz obrotach w wysokości 2,5 miliarda USD firma corocznie inwestuje 8% swoich obrotów w badania i rozwój produktów.

Produkty "Dow Corning" zostały przetestowane przy realizacji najbardziej złożonych i znanych projektów na całym świecie. Wśród nich, Muzeum Guggenheima w Bilbao, wieżowiec Petronas Towers w Kuala Lumpur, Statua Wolności w Nowym Jorku, stadion Old Trafford „Manchester United” zespół w Wielkiej Brytanii i Międzynarodowego Domu Muzyki w Moskwie. Obecnie firma dostarcza technologie oparte na silikonach i innowacyjne rozwiązania, które spełniają potrzeby ponad 25 000 klientów.

Specjalnie opracowane silikonowe szczeliwa są w stanie chronić budynek przed niekorzystnymi warunkami, wpływami atmosferycznymi i pożarem. Prawidłowo zaprojektowane i wykonane systemy szklenia strukturalnego przenoszą obciążenie wiatrem na konstrukcję nośną, która pozwala na wytrzymanie tarcia, ściskania i deformacji temperatury. Ponadto silikon ma doskonałą odporność na promieniowanie ultrafioletowe, które nie może dostarczyć żadnego innego szczeliwa. Podczas badania stwierdzono, że przez 35 lat eksploatacji warstwa silikonu traci tylko 5% swoich właściwości, wytrzymując spadki temperatury z -60? do +150? bez żadnych zmian strukturalnych. Również silikonowe szczeliwo może być stosowane do klejenia nie tylko szkła, ale także płytek ceramicznych, metalowych, kamiennych i kompozytowych do ramy budynku.

Dwa różne sposoby mocowania szkła za pomocą warstwy silikonowej: dwukierunkowe i montaż czterech sposób. Podczas stosowania pierwszej metody, pionowe i poziome elementy mocujące są przymocowane do konstrukcji wsporczej. W tym przypadku, masa Konstrukcja wspiera się za pomocą elementów mechanicznych, przy czym ruchomy obciążenie rozłożone na obu stronach na szczeliwa konstrukcyjnego i na dwóch innych bokach jest zamocowany za pomocą elementów mechanicznych.

Inna metoda - czterostronne mocowanie - nie zapewnia żadnych innych elementów mocujących, za wyjątkiem szczeliwa silikonowego, który służy do sklejania wszystkich czterech stron. W tym przypadku ciężar struktury, w zależności od konkretnej konstrukcji, utrzymuje się za pomocą żebra nośnego lub warstwy silikonowej.

 1. Blok szyb zespolonych
 2. Szczeliwo silikonowe do szklenia strukturalnego
 3. Przekładka silikonowa (gumowa)
 4. Akcesoria montażowe silikonowe (gumowe)
 5. Wspornik aluminiowy (profil)
 6. Pręt z polietylenu
 7. Szerokość złącza
 8. Głębokość połączenia
 9. Szerokość zewnętrznego szwu uszczelniacza odpornego na warunki atmosferyczne
 10. Szczeliwo silikonowe odporne na warunki atmosferyczne (sprzęgło)
 11. Silikonowe szkło uszczelniające
 12. Warstwa łącząca (pas)

Systemy elewacyjne ze szkleniem strukturalnym z reguły są ciepłe. W tych systemach płaszczyzna fasady jest pojedynczą powierzchnią szkła bez widocznych zewnętrznych warstw.

Budowa elewacji z oszkleniem strukturalnym wymaga odpowiedniego przygotowania szkieletu budynku do montażu fasady. Luki między szybami są minimalne. Szczeliny są przeznaczone tylko do kompensowania zmian temperatury lub innych przylegających elementów izolacyjnych elewacji szklanych i przestrzeni do wykrywania odchylenia płyt podłogowych, do którego przyłączony jest cały system, nie pozostają. Tak więc rama budynku musi być absolutnie sztywna, a płyty powinny mieć minimalne ugięcie niemal zerowe.

Do szklenia strukturalnego często używa się specjalnej szklanej jednostki? zewnętrzna szyba jest dłuższa niż wewnętrzna. To pozwala przykleić do ramy nośnej jednocześnie dwie szklanki? zewnętrzne i wewnętrzne, co oczywiście zwiększa niezawodność całej struktury.

Firma "Interregional Aluminium Company" do produkcji elewacji strukturalnych wykorzystuje system profili REYNAERS CW50-SC. W celu zwiększenia bezpieczeństwa i niezawodności konstrukcji, oprócz prostego klejenia okien z podwójnymi szybami, stosowane jest również ich mechaniczne mocowanie. W szybie wewnętrznej, jest przyklejona oszklenia specjalny profil, krawędź tworzy ramę nośną, która jest następnie mocowana na pionowych stojaków i poziomych belek aluminiowych. To znacznie zwiększa bezpieczeństwo oszklenia, ponieważ opór cieplny kleju jest mniejszy niż 200 ° C, i tylko mechaniczne mocowanie pozwala na zatrzymanie pakietu szklanego.

 1. Rack
 2. Wewnętrzne uszczelnienie kolumny
 3. Zaciski do szklenia strukturalnego
 4. Wstępnie ściśnięta taśma uszczelniająca (PSUL)
 5. Dow Corning DC791 Sealant
 6. Profil ramy nośnej
 7. Rigel
 8. Uszczelnienie wewnętrzne poprzeczki
 9. Podszewka do podwójnych szyb

Top-box mogą być wbudowane w system szklenia strukturalnego otwierania na zewnątrz, a więc, że zamknięte klapy na różnice pomiędzy otwieraną bloków elewacji nie mogą być wykrywane i usuwane.

W naszej opinii system REYNAERS CW50-SC jest najbardziej odpowiedni dla wskaźnika "cena-jakość". Konstrukcje wykonane z tego systemu mają postać szklanej ściany z minimalnymi szwami. Nieograniczony dostęp światła pod warunkiem, poprzez szerokie zastosowanie szkła, naprężeń cieplnych i głębokości dekoracji wnętrz budynku, harmonijnie łączy się z przestrzenią, w której się znajduje. Projektowanie i właściwe wykorzystanie naturalnego światła ma decydujący wpływ nie tylko na sytuację wewnątrz budynku, ale także na duchowy dobrostan ludzi w nim przebywających, na ich nastrój i rezerwę energetyczną.

System oszklenia elewacji. Oszklenie elewacyjne - cena

Fasada jest odpowiedzialna za element dekoracyjny projektu budowlanego. Dekoracja zewnętrzna zawsze pełniła funkcję estetyczną, wyrażającą charakter domu, jego cel i oczywiście gust właściciela. Dziś zaawansowane trendy w dekorowaniu elewacji najskuteczniej wdrażane są w budynkach administracyjnych, centrach handlowych i rozrywkowych, biurach i innych obiektach komercyjnych. Na ogólnym tle wyróżnia się strukturalne oszklenie elewacji, przez które formowane są niemal monolityczne wysokowytrzymałe struktury ze szkła i metalu. W wykończonej formie powierzchnie takie wyglądają stylowo, estetycznie i nowocześnie.

Standardowa konstrukcja, na której wykonywane jest oszklenie elewacji, składa się z dwóch elementów - części podpierającej zębatki (pionowej) i poziomego elementu nośnego. W ryglu i ustalonej szczelinie przymocowany jest arkusz szkła, który może być uzupełniony przez różne mechanizmy otwierania, drzwi lub rygle. Jest to tradycyjny schemat wdrażania systemu szklenia elewacji. Istnieją jednak inne opcje projektowania strukturalnego, nie mówiąc już o różnorodności stylistycznej poszczególnych elementów i całego projektu. W szczególności wyróżnia się trzy rodzaje takich przeszkleń: standardowe, półstrukturalne i strukturalne. Ten ostatni kierunek jest uważany za najbardziej technologiczny i popularny, ponieważ pozwala uzyskać nie tylko piękne, ale także funkcjonalne i niezawodne wykończenie.

Cechy oszklenia strukturalnego

Oprócz szerokiego zastosowania wysokowytrzymałych elementów metalowych i szklanych, niektóre technologie szklenia strukturalnego obejmują również zastosowanie materiałów silikonowych. W takim połączeniu przeszklenia aluminiowe znacznie zwiększają elastyczność w projektowaniu projektów elewacji.

Szczeliwo w tym przypadku jest stosowane nie tylko jako bezpośredni izolator, ale również jako środek ochrony poszczególnych elementów fasad. Zapewniając jakość instalacji, takie systemy są odporne na obciążenia w postaci ciśnienia, przyczepności, ścinania, regularnego ruchu itp. Biorąc pod uwagę wszystkie te zalety, można stwierdzić, że system szklenia strukturalnego fasad typu zapewnia kompleksową ochronę lokalu lub budynku przed wpływami zewnętrznymi różnego rodzaju - od pogody na uszkodzenia mechaniczne. Metalowa podstawa wraz z hartowanym szkłem stanowią niezawodną i estetyczną barierę.

Jedna z najbardziej popularnych koncepcji szklenia strukturalnego, w której nie oczekuje się obecności ram łożyskowych. Ta funkcja pozwala pozbyć się systemu i wielu urządzeń, które zapewniają mocowanie ramek do paneli. Alternatywą dla starzenia się było mocowanie arkuszy szkła do pająka za pomocą wywierconych otworów i rutylu. Tak więc nazwa technologii - szklenie pająka fasad, problem urządzenia mocującego, w którym przestrzenny uchwyt wykonany z wysokostopowego metalu spełnia zadanie. Pomimo dość rygorystycznych technicznych zasad instalacji i rozwoju projektu, opisany system daje wiele możliwości modelowania projektu, a także zmiany kształtów i rozmiarów jego elementów.

Cechy tej konstrukcji umożliwiają dopasowanie szyby do tkanin pod różnymi kątami, przy czym rozkład obciążeń jest jednakowy we wszystkich punktach mocowania. Z tego powodu fasadę pająkową fasady można znaleźć w budynkach o nietypowych formach architektonicznych. Ale jest jedna wada, która jest ważna do rozważenia przy stosowaniu tego sposobu szklenia. Jest to związane z właściwościami użytego materiału, który w zależności od warunków otoczenia może naturalnie się rozszerzać. Jednak staranne obliczenia współczynników pozwalają uniknąć możliwego odkształcenia szklanych elementów podczas pracy.

W takich konstrukcjach przewidziano aluminiową ramę, która stanowi niezawodną podstawę. Struktura systemu nośnego obejmuje słupki z poprzeczkami i profil zewnętrzny zapewniający siłę zaciskającą. Aby zwiększyć estetykę, elementy zaciskowe, które obejmują oszklenie po elewacjach fasad, mają ozdobne czapki ustalone zgodnie z zasadą napowietrzną. Panele szklane są instalowane pomiędzy ramą aluminiową a profilem zaciskowym. Zewnętrzna strona wygląda dość reprezentacyjnie, co czyni takie systemy optymalnym rozwiązaniem w projektowaniu fasad centrów handlowo-rozrywkowych.

Szyby zespolone izolacyjne na elewacjach strukturalnych

Opracowanie technologicznych podejść do realizacji ram i ram w systemach projektowania elewacji może mieć wpływ tylko na główny materiał struktury - szkło. Może być przezroczysty lub nieprzezroczysty, standardowy lub wzmocniony, a także może mieć różne odcienie i dodatkowe funkcje. Jeśli więc planowane jest glazurowanie elewacji budynków centrów handlowych, stosuje się ognioodporne okna z podwójnymi szybami. Dla potrzeb prywatnych odpowiednie są energooszczędne modele, a dla budynków biurowych - opancerzone. Jedna podwójna szyba może łączyć kilka cech fizycznych i operacyjnych - na przykład mieć wzmocnioną podstawę, a także mieć właściwości oszczędzające energię i ognioodporne. Tak czy inaczej, istnieją jednolite wymagania dotyczące minimalnych wskaźników wytrzymałości.

W nowoczesnych modyfikacjach systemów oszklenia fasadowego stosuje się różne dodatki, które zwiększają wydajność konstrukcji. Na przykład system oszklenia elewacji oparty na stojakach i poprzeczkach może być wyposażony w uchylne okna. Są to tak zwane ukryte klapy, które nie wpływają na wygląd fasady.

Również zaawansowani producenci aktywnie wykorzystują izolację termiczną i uszczelki, które oprócz zapewnienia izolacji akustycznej i cieplnej, zachowują również zdolność do instalowania szkła izolacyjnego o grubości do 3,8 cm. Rzadki system oszklenia do fasad nie zawiera uszczelniaczy wypełniających szwy. Jedną z nowości w dziedzinie projektowania uszczelek był rozwój, który pozwala zastąpić szew strukturalny silikon. Jest to specjalny materiał, przeznaczony do wbudowania w rowek mostka termicznego.

Różnorodność konstrukcji, na podstawie których opiera się oszklenie elewacji budynków, również determinuje zróżnicowanie podejść do realizacji erekcji. Przede wszystkim jednak odpowiednie przygotowanie ramy budynku jest wymagane przy oczekiwaniu na zainstalowanie tafli szklanych z minimalnymi odstępami między nimi.

Wiele systemów zakłada przyklejenie okna z podwójnymi szybami do zainstalowanej ramy aluminiowej. Następnie konstrukcja jest przymocowana do poziomych poprzeczek i pionowych metalowych stojaków. W niektórych przypadkach szklenie strukturalne fasad odbywa się za pomocą techniki klejenia. Dotyczy to systemów wykorzystujących długie zewnętrzne i krótkie wewnętrzne szkło. Ten stosunek umożliwia jednoczesne przyklejenie dwóch paneli do ramy nośnej. Mechaniczne unieruchomienie również nie oddaje swoich pozycji. Takie systemy są realizowane za pomocą przedłużenia ramy nośnej i jej późniejszego zginania na zewnątrz, za krawędzią okna z podwójnymi szybami.

Koszt oszklenia elewacji

Pod względem kosztów, nowoczesne wersje przeszklenia elewacji nie są tanie, co jednak rekompensuje wysoka jakość wyniku. Przy pomocy nowych technologii specjaliści wykonują niezawodne i trwałe przeszklenia elewacji, których cena może wahać się od 6 do 20 tysięcy rubli. za 1 m 2. Kwota ta obejmuje koszt witrażowej ramy, podwójnie szklonych okien, elementów mocujących i podszewki, a także koszty prac projektowych. Wraz z instalacją najbardziej przystępnej ceny będzie system regałowy, który kosztować będzie 6-8 tys., A przeszklenia pająkowe, jako jedne z najdroższych, można sprzedać za 17-20 tys.

Systemy szklenia dla fasad budynków: odmiany i cechy strukturalne

Witrażowe przeszklenia elewacji zajęły szczególne miejsce w projektowaniu nowoczesnych budynków. Daje elegancji i nieważkości wieżowcom, podkreśla ich indywidualność. Z wyglądu delikatne szklane konstrukcje są rzeczywiście dość mocne i bezpieczne, a także mają wiele pozytywnych cech.

Istnieje kilka technologii oszklenia fasad. Wszystkie są przeznaczone do wypełniania dużych otworów z dużymi oknami, a jednocześnie wygodne w obsłudze.

Uważany jest za klasyczny lub tradycyjny system szklenia elewacji, który jest łatwy w instalacji i ma niewielką cenę.

Konstrukcja składa się z ramy aluminiowej, zmontowanej ze słupków i śrub, i znajduje się po wewnętrznej stronie ściany. Podwójne szyby lub inne półprzezroczyste wypełnienie montowane jest pomiędzy ramą a profilem zaciskowym. Zastosowane uszczelki zapewniają integralność konstrukcji.

Oszklenie elewacji z profilem aluminiowym, który ma zastosowanie w systemie regałowym, sprawia, że ​​jest on łatwiejszy, trwały, trwały, ognioodporny i ciepły.

Zalety klasycznego systemu

 • wysoka izolacja termiczna. Maksymalna szerokość szyby zespolonej wynosi 5 cm;
 • instalacja półprzezroczystego wypełnienia o wysokości do trzech metrów;
 • wykorzystanie różnych typów struktur (oparcie do konstrukcji, powierzchnia ze złamaniem, konstrukcja piramidalnego szczytu, integracja grupy wejściowej i okno uchylno-obrotowe).

Atrakcyjność elewacji zapewnia dekoracyjna podszewka. Mają różne kształty (okrągłe, w kształcie mendelu), szerokość i dużą paletę kolorów.

Jeśli chodzi o koszt, zależy to od materiału ramy, półprzezroczystego wypełnienia i kolorystyki profili aluminiowych, a także od wbudowanej grupy wejściowej. Średnia cena waha się od 7 tysięcy rubli / m 2.

Masowe oszklenie wielopiętrowych budynków wymaga szybkich oszklenia i systemów elewacyjnych. Regały i przeszklenia przestały spełniać te wymagania, dlatego też zostały stworzone systemy modułowe, które uwzględniały specyfikę architektoniczną wysokich budynków.

Różnice pomiędzy klasycznymi i modułowymi systemami zaczynają się od projektu witrażowego okna. W systemie regałowym każde okno witrażowe jest projektowane osobno, a w elementarnych szybach - cała fasada natychmiast.

Projekt zespołu szyb zespolonego

Ten system dla budów dostarczany jest z gotowymi blokami, które są wytwarzane pod kontrolą OTC producenta, a nie poszczególnych elementów, jak w przypadku klasycznego oszklenia.

Bloki są zbierane z wnętrza budynku. Na podłogach są one podnoszone za pomocą urządzeń podnoszących i instalowane na specjalnych wspornikach. Należy zauważyć, że wysokość jednego bloku równa jest wysokości podłogi. Uszczelnianie odbywa się za pomocą uszczelniaczy na bazie kauczuków etylenowo-propylenowych (EPDM).

Stosowanie systemu modułowego w małych witrażach nie jest wskazane. Jest to przeszklone budynki wielopiętrowe o liczbie pięter od 10 do 100, które są podzielone na bloki.

Oczywiście system elementów wyróżnia się szybkością instalacji i jakością, co wpływa również na jej koszt, który prawie dwukrotnie przekracza klasyczną cenę.

Oprócz całego atrakcyjnego wyglądu, szklenie strukturalne ma ogromne zalety techniczne.

System strukturalny jest podobny do tradycyjnego, ma tylko kilka cech:

1. Proces mocowania półprzezroczystego wypełnienia odbywa się bez widocznych elementów mocujących. Fasada wygląda stylowo, ponieważ na zewnątrz nie ma żadnych listew napowietrznych.

2. Montaż oszklenia strukturalnego nie różni się od dźwigara, tylko system jest pozbawiony uciążliwości. W komórkach metalowej ramy wkłada się i przykleja szkło za pomocą kleju. Szwy są uszczelnione silikonowym uszczelniaczem bezbarwnym lub dopasowanym do tonu szklanego zespołu.

3. Szklenie strukturalne o wymiarach okularów różni się. Wewnętrzna szyba jest mniejsza niż zewnętrzna. Elementy elewacyjne są zatem ściśle ze sobą połączone i tworzą luki technologiczne o niewielkich rozmiarach.

System strukturalny wykorzystywany jest przy budowie budynków administracyjnych i biur dużych firm, centrów handlowych i rozrywkowych, hoteli, hoteli. Stosuje się go również w rekonstrukcji starych budynków.

Solidne przeszklone elewacje wykluczają występowanie pęknięć, w których gromadzą się brud i kurz, dlatego też służą one przez długi czas i mają następujące zalety:

 • odporność na wodę;
 • wysoka ochrona termiczna;
 • wysoki poziom izolacji akustycznej;
 • wytrzymałość. W tym systemie zastosowano mocną, nie poddającą się deformacji ramę i szkło hartowane. Podczas skurczu szklane budynki nie pękają;
 • estetyczny wygląd;
 • prostota w naprawie.

Koszt systemu strukturalnego jest niewiele wyższy od kosztu klasycznego. Jeden metr kwadratowy przeszkleń kosztuje 8 500 rubli. Kwota obejmuje już instalację, prace projektowe, okna z podwójnymi szybami i ramę.

System półstrukturalny to skrzyżowanie zwykłego i strukturalnego oszklenia elewacji budynku.

Zewnętrzna szyba w tym systemie - hartowana lub przyciemniana, umożliwia użycie okna z podwójnymi szybami, co obniży koszty budowy. Pasy zaciskowe, w przeciwieństwie do stojaka i systemu dźwigarów, są cieńsze i bardziej atrakcyjne. W zestawie znajdują się także ozdobne okładki, które są przymocowane do słupków lub do poprzeczek.

System półstrukturalny stosuje się, gdy pożądana jest elewacja elewacji, a dużych rozmiarów szyb zespolonych szklenia strukturalnego nie można zastosować.

Organizacja przejścia od części nachylonej do części pionowej w półstrukturalnym rodzaju oszklenia

Kolejną zaletą i charakterystyczną cechą tego systemu oszklenia fasad jest integracja ukrytych klap z możliwością otwierania z zewnątrz.

Technologia oszklenia elewacji typu pająk ma swoje różnice. Montaż na strukturach nośnych odbywa się metodą punktową za pomocą specjalnych łączników "krzyżakowych".

Mocowanie szklanego pająka

Są one mocowane za pomocą elementów prefabrykowanych - kotew i śrub, czasami za pomocą spawania. Cechą oszklenia pająka jest brak podparcia szklanej jednostki na ramie. Aby uszczelnić system, użyj roztworu silikonowego.

Konstrukcja nośna wykonana z metalu jest wykonana w postaci belki, łuku lub kopuły.

Mocowanie szkła pająka do szklanej fasady

 • lekkość i przejrzystość konstrukcji;
 • umiejętność budowania dużych struktur;
 • Wysoka wydajność świetlna, która oszczędza energię i poprawia warunki pracy dla pracowników biurowych;
 • siła. Do produkcji "pająków" wykorzystywana jest stal wysokostopowa;
 • bezpieczeństwo. Szkło hartowane lub tripleks jest stosowany w oszkleniu.
 • odporność na korozję;
 • łatwość pielęgnacji i naprawy.

Możliwe jest również zapewnienie dostępu z ulicy do poszczególnych pomieszczeń, które są wykorzystywane w salonach wystawowych, witrynach sklepów wielkopowierzchniowych.

Ten typ półprzezroczystych fasad właśnie się pojawił, ale szybko stał się prestiżowy. Jest to rodzaj pająkowego systemu szklenia.

Technologia mocowania eliminuje wzajemne połączenie szkła izolacyjnego za pomocą ram i ścianek działowych. Są one montowane w sposób kropkowany za pomocą konstrukcji napinających.

Schemat podłączenia do systemu kablowego

W oszkleniach bezramowych elewacji szkło ma specjalne wymagania, ponieważ odpowiada za większość ładunku. Oprócz dobrej przepustowości światła, powinna być mocna. Dlatego stosuje się szkło hartowane lub tripleks.

Podobnie jak w systemie krzyżowym, przeszklenia elewacji budynków mają różne geometryczne kształty i rozmiary. Powierzchnia ścian może być płaska, a także krzywoliniowo gładka.

Zakres ich zastosowania: przeszklenia zabytków architektury, fasad tradycyjnych i podwójnych, przegródek biurowych, produkcja szklanych zadaszeń, zadaszeń i dachów.

W tłumaczeniu jumbo oznacza gigantyczny. Format okna to 6000x3210. Jest to monolityczne szkło float z polerowaniem termicznym. Technologia jego produkcji jest podobna do produkcji szkła tripleks. Okna z podwójnymi szybami Jambo mają wiele opcji i występują w różnych grubościach i kształtach. Ponadto mogą zawierać dekoracyjne wkładki. Możesz także zastosować rysunek.

Okulary w formacie jumbo

Warto zwrócić uwagę na następujące zalety:

 • dobra transmitancja światła;
 • błyszcząca powierzchnia;
 • siła;
 • bezpieczeństwo.

Szkło Jumbo jest bardzo popularne w oszkleniu elewacji domu i chaty, grup wejściowych sklepów, centrów biznesowych, galerii i innych budynków użyteczności publicznej.

Nasza firma była zaangażowana w wybór firmy do przeszklenia biurowca. Zorganizowali przetarg, wzięli w nim udział 3 osoby, która wygrała przetarg, którego oferta okazała się najbardziej opłacalna zarówno pod względem ceny, jak i warunków. Do oszklenia wybrano system profili SIAL KP50. Wszyscy byli zadowoleni z pracy, od zwykłego pracownika po dyrektora, dzieci szkliły się w uzgodnionym czasie.

Dodaj komentarz Anuluj odpowiedź

Częściowe lub pełne kopiowanie materiałów jest dozwolone tylko z bezpośrednim aktywnym linkiem.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

36 + = 44