Szklane domy Zdjęcie

Szklane domy Zdjęcie

Szklany dom to nie sen, ale rzeczywistość!

Niedawno wszyscy byliśmy przekonani, że tradycyjny wiejski dom powinien być zbudowany z drewna lub cegły.

Takie budynki spełniają wymagania komfortu i są ciepłe dla naszego klimatu. Ale tylko okna w nich są małe, więc w pokojach zwykle jest ciemno. I można podziwiać przyrodę tylko na werandzie, a nawet wtedy tylko w lecie. Dlatego nie dziwi fakt, że teraz projektanci i architekci oferują nam możliwość zamieszkania szklane domy.

Dzięki nowoczesnym technologiom budowlanym i staraniom architektów fantastyczne "zamki" wykonane ze szkła stały się prawdziwą rzeczywistością. Była okazja do stworzenia nie tylko konstrukcji ze szklanymi fasadami, ale także całkowicie szklanych domów. W naszym kraju pojawiły się już takie domki, w których praktycznie wszystko jest zrobione z tego kruchego, na pierwszy rzut oka, materiału. Szkło może być fasada, dach, drzwi przesuwne, daszki, schody, ścianki działowe, ogrodzenia, a nawet podłoga.

Oczywiście, absolutnie szklany dom nie będzie wygodny dla każdej osoby. Ale indywidualne szczegóły (na przykład szklane ściany) mogą być interesujące dla większości ludzi. W takim domu powstaje niezwykła atmosfera, uczucie lekkości, zwiewność i wszechobecne światło i ciepło. To zupełnie nowe wrażenie w postrzeganiu przestrzeni domu. Granica między domem i naturą ma zostać wymazana. Przez przezroczyste ściany można podziwiać zieleń ogrodu, szklany sufit pozwala obserwować chmury. Dzięki przeźroczystości szklanych pomieszczeń są wypełnione światłem i wizualnie rozszerzają się.

Szczególnie popularny dzisiaj Francuskie okna - panoramiczne okno od podłogi do sufitu w formie przesuwanej ściany. Są jednocześnie oknem, niosącym ściany i drzwi do ogrodu lub balkonu. Pomimo ich wizualnej kruchości, zatrzymują ciepło i są bardzo trwałe.

Francuskie okna w szklanym domu pozwalają człowiekowi być bliżej natury. Aby czuć się komfortowo, zawierają one automatyczne lub ręczne żaluzje, które chronią przed zbyt dużym światłem lub ciemnością w nocy. Na szkiełkach mogą znajdować się specjalne powłoki przeciwsłoneczne lub lustrzane.

W nowoczesnych szklanych domach, z wyjątkiem ścian, często stosuje się inne półprzezroczyste struktury. Na przykład szklane dachy, który można zainstalować na całym domu lub na jego części. Najlepiej jest instalować je w salach i salonach.

Sypialnie na wyższych piętrach wyglądają dobrze panoramiczne okna mansardowe. Zupełnie ze szkła można zrobić ogrody zimowe i tunele prowadzące do sąsiednich pomieszczeń. Szkło służy do tworzenia drzwi wejściowych, schodów, przyłbic, tarasów i balkonów.

Pomimo pozornej kruchości, szklane domy są bardzo praktyczne. Kiedy są tworzone, szczególną uwagę zwraca się na bezpieczeństwo. Aby zwiększyć wytrzymałość szkła, stosuje się wiele technologii. Podczas budowy stosuje się szkło, które ma specjalny skład i zostało specjalnie przetworzone.

 • Na przykład szkło laminowane składa się z kilku warstw klejonych o różnej grubości i rodzaju.
 • Szkło hartowane są uważane za 5 razy silniejsze niż normalnie.
 • A szkło wzmocnione mają metalową siatkę wewnątrz, która utrzymuje kawałki po zerwaniu.

Stosowane są również materiały kompozytowe, szkło z polimerów, przezroczyste łupki, pleksi, szkło, pokryte specjalną folią.

Niezawodność szklanego domu zależy również od systemy profilowe, które mogą być drewniane, plastikowe, aluminiowe lub stalowe. Wszystkie detale szklanego domu produkowane są w fabrykach, dzięki czemu wyróżniają się szybkością erekcji.

11 Najbardziej niesamowite szklane domy

Kilka ciekawych projektów domów zbudowanych ze szkła:

Ten dom to projekt koncepcyjny projektanta i architekta z Mediolanu Carlo Santambrogio (Carlo Santambrogio). W rzeczywistości jest to przykład bardzo dobrego renderowania przez artystę, a nie prawdziwy dom. Przynajmniej nie został jeszcze zbudowany. Dom na obrazie jest częścią jego serii szklanych domów, i to był ten dom, który był pomyślany jako "śnieżny dom". Konstrukcja kratowa domu wykonana jest w formie bloków i może być przekształcona w dowolny kształt. Zgodnie z projektem, ten "dom na klifie" wznosi się nad cienką warstwą wody, co daje pasażerom poczucie, że unoszą się nad przepaścią.

Leonardo Glass Cube to przeszklony pawilon reklamowy w miejscowości Bad Driburg w Niemczech, opracowany przez firmę 3Deluxe9raquo; Został opracowany dla korporacji "Glaskoch9raquo; a jego budowa zakończyła się w maju 2007 r. Pawilon służy do nieformalnych spotkań i przyjęć firmowych.

Firma «dRMM Architecture» opracowała bezprecedensowy projekt, tworząc niesamowity i wyjątkowy przesuwny dom. Na pierwszy rzut oka może wydawać się zwykłą drewnianą szopą. Formularz nie działa. I tylko wtedy rozumiesz, że cała zewnętrzna skóra (drewniana część) może być popychana do przodu i do tyłu.

Nieruchomości Priozernaya stają się coraz bardziej popularne dzięki pięknym widokom. Willa na wodzie, zwana "Kortenhoef9raquo;" zlokalizowana w Holandii, zapewnia mieszkańcom panoramiczny widok na jezioro, ponieważ prawie każdy metr kwadratowy zewnętrznych ścian willi jest wykonany ze szkła. Ten projekt, który obejmuje szklane ściany od sufitu do podłogi, a także, że willa jest dosłownie kilka centymetrów od powierzchni wody, daje mieszkańcom imponujący widok na wodę z dowolnego miejsca w domu. Ten nowoczesny projekt obejmuje schody prowadzące na taras na dachu, gdzie widok jest jeszcze piękniejszy.

Czy chcesz szklany dom z elementami wspierającymi? Architektura tego wspaniałego szklanego domu jest optymalnym rozwiązaniem. "Dom R 128" (Dom R 128), opracowany przez firmę "Werner Sobek Architekci" łączy w sobie to, co najlepsze w nowoczesnej i rodzinnej architekturze. Czteropokojowy budynek w Stuttgarcie w Niemczech to nowoczesny szklany budynek, który nie ma nic do ukrycia. Przód domu składa się z okien z potrójnymi szybami, przez które światło naturalne przechodzi przez filtr i wypełnia wszystkie pomieszczenia. Dom ma panele słoneczne, które dostarczają energię elektryczną po zachodzie słońca. Dom jest po prostu niesamowity dzięki swoim zaletom, takim jak energia geotermalna i chłodzenie. Nowoczesna modułowa konstrukcja, w tym drewniane podłogi i fasada domu, szybko zmontowane i zdemontowane. Odbywa się to nie tylko dla wygody dekoratorów i pracowników, ale także dla umożliwienia ponownego wykorzystania materiałów i recyklingu. Most, przechodzący przez kuchnię i jadalnię, zapewnia temu domowi powierzchnię 251 metrów kwadratowych, przytulny wygląd i nowoczesny design. Minimalistyczny styl "Domu R 128", w tym brak wewnętrznych ścian i niektórych nowoczesnych wykończeń, tworzy otwarte przestrzenie do personalizowania koncepcji życia.

Program Case Study House to legendarny amerykański eksperyment architektoniczny, który wydawca John Entenza opisał w swoim dzienniku "Sztuka i architektura" w 1945 roku. Celem programu było zbudowanie domów, które miałyby służyć za wzór powojennego budownictwa mieszkaniowego. W konstrukcji tych domów wykorzystano prefabrykowane i przemysłowe materiały opracowane podczas II wojny światowej. Domy eksperymentalne budowane były głównie w Kalifornii, w optymistycznej i stymulującej epoce kreatywności w amerykańskiej architekturze.

Wyjątkowy dom z dwoma balkonami, zaprojektowany przez projektanta o nazwie Bassam El-Okeily z Egiptu. Oprócz tego, że w ciągu dnia wygląda dobrze, każde nocne oświetlenie sprawia, że ​​ten miejski dom staje się doskonałą instalacją artystyczną.

Obiekt The Dune House położony jest pomiędzy pagórkowatymi wydmami na południe od malowniczej miejscowości Thorpeness w Suffolk, w malowniczej okolicy na samym brzegu morza. Możesz wyjść z salonu bezpośrednio na plażę i podziwiać niezwykłe panoramiczne widoki na morze z tarasów, sypialni i łazienek na najwyższym piętrze.

Ten przezroczysty dom na wzgórzu wygląda przez drzewa, ale przez większość czasu jest niezawodnie pokryty przez otaczające skały i bujną roślinność. Ten dom o nazwie "Church Point", położony w pobliżu oceanu, w Pittwater, 48 kilometrów od Sydney, został zaprojektowany przez firmę architektoniczną Sydney Utz Sanby. Firma opisuje ten dom jako dom na drzewie, który daje swoim mieszkańcom "schronienie i samotność". Betonowe słupy, wykonane jak drzewa, podtrzymują podstawę domu od strony wzgórza, a także gałęzie wspierają domy na drzewach, będące ich podstawą. Choć na pierwszy rzut oka może się wydawać, że dom łączy się z szeroką gamą szarobiałych kwiatów, małe czerwone dekoracje znajdujące się wewnątrz i na zewnątrz domu nadają mu niezwykły wygląd. Podłogi z litego drewna i drewniane meble kuchenne pomagają osiągnąć harmonię z otaczającym krajobrazem leśnym.

Dom w mieście Minamiboso, Prefektura Chiba, Japonia, stworzony przez Kiyonobu Nakagame & Współpracownicy. "

Jednym z najpiękniejszych miejsc, w których można spacerować po Seulu, jest Pałac Changgyeonggung, jeden z największych pałaców w Korei. Szklarnia ogrodu botanicznego w Changyonggong została zbudowana w 1907 roku. Jest to pierwsza szklarnia zbudowana w Korei z drewna, metalu i szkła. Budynek został zaprojektowany przez architekta Hayato Fukubę, który był odpowiedzialny za budowę Ogrodu Cesarskiego Shinjuku w Tokio i został zbudowany przez francuską firmę. W szklarni wciąż hodowane są rzadkie rośliny, w tym tropikalne.

Podoba Ci się? Podziel się wiadomościami ze swoimi przyjaciółmi! 🙂

Komentarze (8)

Goście w grupie Goście, nie mogę komentować tej publikacji.

Szkło w nowoczesnej architekturze

W nowoczesnej architekturze istnieje tendencja do stosowania jako główny materiał do tworzenia form szkła architektonicznego. Chociaż materiał ten przeraża jego kruchość, w architekturze i dekoracji jest bardzo popularny. Modne meble, eleganckie wnętrza, a nawet domy wykonane są ze szkła. Dla nas szkło jest nadal egzotyczne - nie należy zapominać o osobliwościach klimatu i naturalnej bliskości. Ale jeśli twoja dusza jest zmęczona szarym betonem i skromnością, zalecamy ocenę naszego wyboru zdjęć szklanych domów.

Nowoczesne szklane domy, Top-10:

Szklany ogródek. Ville Hara i Linda Bergroth

Mały szklany dom w Finlandii

Mały szklany dom

Ta niewielka rezydencja znajduje się w malowniczym zakątku Finlandii, zbudowanym przez architektów Lindę Bergot i Ville Hara. Domek wykonany jest w klasycznej formie, gdzie w obfitości czarnych detali. Wysoka energooszczędność zapewnia domowi panele słoneczne - jest całkowicie autonomiczny.

Szklana jadalnia

Basen w szklanym domu

Zbudowany przez polskich architektów domek to ogromna szklana przestrzeń, nawleczona na stalową i drewnianą ramę. Dom ma wiele pomieszczeń mieszkalnych i administracyjnych, a teraz mieści się biuro biura projektowego.

Dwupiętrowy szklany dom

Największy szklany dom na świecie

Szklany dworek

Dzięki temu cudowi architektonicznemu Thomas Rozhak nie może konkurować z żadnym innym budynkiem szklarni. Po pierwsze, jest jednym z największych na świecie, a po drugie, po prostu fascynuje swoją wielowarstwowością, jakoś zaskakująco utrzymaną przez stalowy szkielet.

Fishers Island House. Thomas Phifer and Partners

Piękny szklany dom z widokiem na morze

Wnętrze domu ze szkła

Ten przezroczysty pawilon znajduje się w Michigan w USA i już zyskał uznanie światowej architektury. Jednocześnie opiera się na centrum sztuki współczesnej i mieszkaniach osobistych jego dyrektora.

Tea Houses od Swatt. Miers Architekci

Herbaciarnia w stylu japońskim

Dom nad przepaścią

Japońska herbaciarnia

Azjatycki herbaciarnia w Dolinie Krzemowej. Pod budowę tego arcydzieła trzech szklanych budynków został przydzielony dziki pagórkowaty teren. Herbaciarnia jest używana zgodnie z przeznaczeniem.

Modułowy dom ze szkła

Szklany wystrój wnętrz

Kominek we wnęce we wnętrzu

Ten projekt jest interesujący, ponieważ został zbudowany z gotowych modułów. Dwór miejski i wszystkie jego przestrzenie są całkowicie wykończone szklanymi panelami.

Szklany pawilon. Steve Hermann Design

Szklana ściana w sypialni

Marmurowy kominek we wnętrzu

Skalowane szklane ściany zamknięte w jednej przestrzeni z białymi podłogami i sufitami. Pawilon został zaprojektowany przez architekta Steve'a Hermana, który urzeczywistnił swoją wizję jasnego i przestronnego pomieszczenia mieszkalnego.

Herbaciarnia. David Jameson Architect

Herbaciarnia na wschodzie

Fotografia herbaciarni

Chiński Tea House

Architekt David Jameson zbudował ten niesamowity dom na zapleczu swojej rezydencji. W tej przestrzeni medytuje, poświęca czas na ceremonię picia herbaty i relaks. Zastosowanie belek stalowych pozwoliło wizualnie podnieść szklaną strukturę i zapewnić wszystkim gościom stan medytacyjny.

Optyczny szklany dom. Nakamura i NAP

Dom z pustaków szklanych

Ta rezydencja znajduje się w Hiroszimie i jest wykonana z pustaków szklanych. Dzięki specjalnej koncepcji wnętrza są dobrze oświetlone naturalnym światłem. Wzdłuż ścian szklarni rośnie trawa, drzewa i inne rośliny, które zapewniają gościom i gościom doskonałe zdrowie.

Studio fotograficzne. Boathouse przez gh3

Szklany dom w pobliżu wody

Szklany dom nad jeziorem

Projekt z Kanady zamyka naszą kolekcję zdjęć szklanych domów. W szklanym domu, który jest całkowicie otwarty na światło, są idealne warunki dla warsztatu fotograficznego. Najlepsze miejsce dla studia fotograficznego na brzegu kanadyjskiego jeziora Ontario nie znajduje się po prostu.

 • Jan 17 • 9 wyświetleń

 • 15 stycznia • 74 wyświetleń

 • 12 stycznia • 78 wyświetleń

  Eugene: bardzo ciekawy artykuł, dziękuję.

  t-100: A gdzie patrzysz? Na Discovery stare epizody są skręcone.

  Alyonushka: Uwielbiam ten program. Ed, oczywiście, tylko przestrzeń. Z sceptycyzmem.

  Internetowy magazyn BigBucks to wiadomości o: elitarnych samochodach, domach i innych drogich nieruchomościach znanych osobistości, showbiznesie, jachtach, biżuterii, szwajcarskich zegarkach, startupach, inwestycjach. Również wiadomości o aukcjach są objęte. Piszemy interesująco o pieniądzach z całego świata. BigBucks jest świat dużych pieniędzy!

  © 2018 BigBucks | Świat dużych pieniędzy. Podczas kopiowania tekstu ze strony lub korzystania z materiałów wymagany jest aktywny link do źródła!

 • Dodaj komentarz

  Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

  44 − = 42