Szafka zlewozmywakowa

Szafka zlewozmywakowa

Umyć umywalkę własnymi rękami

Ceny rosną każdego dnia, a teraz, aby dokonać napraw w kuchni i zaktualizować zestaw kuchenny będzie musiał inwestować poważnie. Możesz jednak zaoszczędzić pieniądze, nie tylko na samodzielne naprawy, ale także na zestaw kuchenny.

Dziś przyjrzymy się, jak sprawić, by szafa do mycia własnymi rękami była tak tania, jak to tylko możliwe. Mycie jest jednym z głównych elementów w kuchni. Jeśli zdecydujesz się na samodzielne złożenie zestawu kuchennego, element ten należy najpierw przygotować.

Szerokość szafki do mycia kuchni w naszej kuchni wynosi 75 cm .Drzwi zostaną otwarte w standardzie, tj. zainstalujemy je na pętlach, a nie na rolkach. Projekt zakłada, że ​​na całej długości zestawu kuchennego zostanie zainstalowany pojedynczy blat stołu, dzięki czemu górna część szafki nie zostanie wyprodukowana. W takim przypadku drzwi i przednia część półki zostaną zakupione w celu przyspieszenia procesu i zwiększenia atrakcyjności szafki pod zlewem w kuchni. Jednak szafka do prania może być zmontowana taniej, jeśli samodzielnie wykonasz te elementy. Ale to będzie musiało poważnie wpłynąć na wygląd zewnętrzny. Punkty te zostaną rozpatrzone osobno poniżej w tekście.

Poniżej znajduje się rysunek szafki kuchennej do zlewu o określonej szerokości, długości i wysokości, odpowiednio 75, 60 i 87 cm.

Aby zmontować szafkę pod zlewem własnymi rękami, potrzebujemy narzędzi:

 • Ruletka, ołówek
 • Śrubokręt lub śrubokręt na krzyżu
 • Śruby
 • Wiertarka
 • Piła
 • Papier ścierny
 • Pędzle do malowania (jeśli szafka pod zlewem zostanie pomalowana)

Ponadto w procesie montażu szafki pod zlewem w kuchni wymagane będą następujące materiały:

 • Naciśnij tekturę na tylnym panelu
 • Arkusz ze sklejki do belek poprzecznych
 • Grubość płyty wiórowej 12 mm (opcjonalnie z podszewką) na ściany boczne
 • Taśma wierzchnia do koloru paneli z płyty wiórowej
 • 2 drzwi (na wypadek gdybyś sam tego nie zrobił)
 • Panel przedni górnej półki (na wypadek gdybyś sam tego nie zrobił)
 • Prowadnice i rolki do górnej półki
 • Uchwyt do górnej półki i 2 uchwyty do drzwi
 • 4 zawiasy do montażu drzwi
 • Malowanie na drewnie (w przypadku zastosowania płyt wiórowych bez okładzin)

Zobaczmy więc, jak złożyć szafkę pod zlewem własnymi rękami.

Pierwszym krokiem w ręcznym montażu szafki pod zlewem w kuchni jest przygotowanie ścian bocznych. Jako materiał do produkcji tych elementów można wybrać płytę wiórową, najlepiej wyłożoną z jednej strony. Wybierz kolor i teksturę okładziny według swojego gustu. W naszym projekcie wykorzystamy białą, srebrzystą płytę wiórową i pasującą kolorową taśmę.

Płyta EAF z podszewką

Jeśli jednak zdecydujesz się zaoszczędzić pieniądze przy użyciu płyty wiórowej bez okładziny, musisz pomyśleć o rozwiązaniu kolorystycznym dla przyszłej szafki pod zlewem w kuchni i uzupełnić farbę. Projektanci zalecają stosowanie dwukolorowej konstrukcji, barwienie ramy szafy w jednym kolorze oraz drzwi i panel przedni górnej półki w drugim.

Płyta EAF bez okładziny

Wymiary ścian bocznych powinny wynosić 87 na 60 cm, aw dolnej części ścian od przodu konieczne jest wycięcie prostokąta o wymiarach 6 na 11 cm.

Jeśli twoja kuchnia ma deskę podłogową na ścianie, wzdłuż której znajduje się zestaw kuchenny, wtedy zaleca się przycięcie przygotowanych ścian bocznych pod kątem, aby zapewnić zamknięcie szafki pod zlewem do ściany.

Drugim krokiem jest przymocowanie poprzeczek do przygotowanych ścianek bocznych. Jako belki poprzeczne można wykonać zwykłą szerokość sklejki co najmniej 12 cm, bezużyteczną jest ciężka praca i przygotowanie tych przekrojów, ponieważ nie będą widoczne i ukryte przed oczami.

Istnieją dwa sposoby mocowania poprzeczek i ścian. Pierwszym sposobem jest użycie narożników stalowych do mebli - po dwa dla każdej płaszczyzny połączenia. Drugim jest wkręcenie śrub bezpośrednio w poprzeczkę, ale jednocześnie użycie grubszej sklejki lub płyty wiórowej w tym samym czasie. W tym przypadku, aby ukryć czapki z zapięciami, będziesz potrzebował łaty do koloru ścian.

Trzeci krok w montażu szafki pod zlewem ręcznie do kuchni to mocowanie dolnej podstawy. Ponieważ materiał najlepiej wybrać, taki sam jak w przypadku ścian bocznych, tj. Kuchenka EAF. Z niego trzeba wyciąć prostokąt o wymiarach 70 na 50 cm. Aby przymocować dolną podstawę najlepiej wkręcić śruby bezpośrednio w poprzeczki przymocowane na poprzednim etapie. Jednocześnie, dla wygody, za pomocą szafki do mycia czapeczki należy utopić pod powierzchnią wiertarki, wykonując pod nią małe zagłębienie, które po zainstalowaniu należy przykryć drewnianą szpachlą.

Czwarty krok, jeden z ostatnich w montażu szafki do mycia własnymi rękami, polega na mocowaniu górnych poprzeczek, aby przymocować górną część szafki pod zlewem. Pierwsza poprzeczka zostanie umieszczona pionowo i zabezpieczona tak, aby nie wystawała poza obwód szafki pod zlewem. Do tego poprzeczka zostanie przymocowana do tylnej ściany. Druga poprzeczka będzie usytuowana, przeciwnie, poziomo. Podobnie jak w drugim kroku, zalecamy używanie nie sklejki, ale płyty wiórowej do łatwej instalacji. Grubość płyty pozwoli na zamocowanie elementów szafki kuchennej bez użycia dodatkowych łączników.

Jeśli panele z płyty wiórowej zostały wybrane bez okładzin, nadszedł czas na pomalowanie wszystkich elementów szafki.

Piąty krok w montażu szafki pod zlewem w kuchni polega na przymocowaniu tylnej ściany szafki. Ściana ta nie będzie wykonywać żadnych innych funkcji poza wizualną izolacją szafy i nie będzie przenosić obciążenia. W związku z tym, jako materiał na ten element, można wybrać prasowaną tekturę. Ponadto w takiej ścianie łatwiej będzie wyciąć otwory do łączenia komunikacji.

Szósty krok polega na osobnym zebraniu przedniej ramy. Wymiary górnej półki i drzwi mogą być dowolne w zależności od osobistych preferencji. Wymiary wybrane dla tego projektu pokazano na poniższym rysunku.

Pozostałe nie zamknięte końce ścianek bocznych płyty wiórowej w dolnej części szafy należy uszczelnić końcową taśmą z tworzywa sztucznego za pomocą żelazka.

Siódmym krokiem jest instalacja górnej półki na rolkach. Proces montażu półki w tym artykule nie będzie rozpatrywany ze względu na jednolitość tego procesu dla wszystkich produktów, najważniejsze jest uwzględnienie rzeczywistych wymiarów. Panel przedniej półki może być wykonany samodzielnie, ale wtedy będzie to całkiem proste, lub zamówić go w firmie o ciekawszym profilu, a także drzwiach.

Zalecamy użycie drugiej opcji, aby nasza szafka pod zlewozmywak był bardziej atrakcyjny i nowoczesny.

Ósmy krok polega na przymocowaniu drzwi szafki pod zlewem. Wzór, profil, faktura i kolor drzwi dobierane są według gustu. W naszym projekcie wybieramy bezpretensjonalne drzwi z wewnętrznym prostokątem. Takie drzwi można kupić nawet w sklepie internetowym i często nazywa się je "Fasada do ciała". W razie potrzeby można nawet wybrać drzwi ze szkłem falistym. Wszystko zależy od gustu i budżetu.

Zalecamy ostrożne wybieranie zawiasów, ponieważ z czasem pętle mogą zacząć skrzypnąć i poluzować się. Od zawiasów zależy od tego, jak szeroko otwierają się drzwi i czy się wypaczą. Zawiasy różnią się zarówno kątem otwarcia, jak i zasadą montażu, a są nawet modele z zamykaczami drzwi. Wybór pętli jest już tematem osobnego artykułu.

I ostatni etap - przynieść wygląd szafki pod zlewozmywakiem ręcznie w kuchni do przyzwoitego poziomu. Uchwyty należy przymocować do drzwi i przedniego panelu górnej półki. W naszym projekcie mocujemy do półki nie jeden, ale dwa uchwyty. I wybieramy kolor długopisów w przeciwieństwie do koloru samej szafki pod zlewem.

A więc jesteśmy tutaj i jak złożyć szafkę pod zlewem własnymi rękami. Teraz, gdy pozostałe elementy zestawu kuchennego są gotowe, będzie można zainstalować pojedynczy blat i zlew.

Szafka zlewozmywakowa do kuchni: różne modele i zasady instalacji

Niezbędnym atrybutem każdej kuchni jest oczywiście umywalka. Wybór krawężnika pod zlewem jest nie mniej odpowiedzialnym zadaniem niż wybór samej kanalizacji. Co może być szafką do prania i jak ją zainstalować?

Kiedy w kuchni zaczynają się naprawy, najpierw należy zadbać o dobór mebli, aby całe wnętrze pasowało do jednego zdjęcia. Bez zlewu nie można zrobić tego samego, co bez pieca, a pod nim trzeba znaleźć specjalny krawężnik. Szafka pod zlewem w kuchni powinna umożliwiać umieszczenie w niej komunikatów i kubka, ale nie pozostawać całkowicie pustymi. Jaki model wybrać?

Dzisiaj spotkanie w zlewie bez szafy jest prawie niemożliwe. Ta część zestawu słuchawkowego stała się obowiązkowa, ponieważ odgrywa nie tylko rolę estetyczną, ale także niesie ze sobą obciążenie funkcjonalne. Często znajduje się w rogu lub na krawędzi zestawu słuchawkowego. Główną cechą wyróżniającą tego elementu jest jego rola. W przeciwieństwie do konwencjonalnych szafek i szuflad, głównym zadaniem tej szafki nie jest przechowywanie artykułów gospodarstwa domowego lub produktów. Maskuje rury wodne, a także zatrzymuje powłokę. Niemniej jednak możliwe jest rozszerzenie zakresu jego zastosowania poprzez wewnętrzne wypełnienie.

Zlewozmywak z szafką ma takie zalety:

 • Estetyka. Umywalka zamontowana na szafce z jednego zestawu słuchawkowego wygląda o wiele bardziej atrakcyjnie i schludnie niż zwykły model zawieszony.
 • Pojemność. Biorąc pod uwagę rozmiar skorupy, ten postument jest duży. Ponadto często brakuje mu tylnej ściany. Wszystko to sprawia, że ​​jest niesamowicie pojemny dzięki właściwemu wykorzystaniu dostępnej przestrzeni.
 • Maskowanie komunikacji. Pozwala ukryć wszystkie rury wewnątrz, a także zapewnić dostęp do nich w razie potrzeby naprawy.
 • Miejsce do przechowywania rzadko używanych przedmiotów. Tutaj możesz zainstalować kosz na śmieci, a także zlokalizować chemię gospodarczą. Dzięki rozmieszczeniu dodatkowych półek możesz ukryć naczynia w pudełku, którego używasz niezwykle rzadko.

Jeśli prawidłowo umieścisz komunikację, możesz użyć "martwej strefy" pod zlewem do własnych celów. Należy jednak pamiętać, że nie ma żadnych dodatkowych usztywnień, dlatego nie warto przeciążać mebli.

Aby zaprojektować miejsce z szafką pod zlewem w kuchni, istnieje wiele opcji. Dziś sklepy meblowe oferują indywidualną produkcję zestawu słuchawkowego o dowolnej złożoności. Możesz wybrać dowolną konfigurację i wypełnienie szafki, koloru, materiału itp. Aby uzyskać więcej opcji budżetowych, istnieją gotowe produkty lub zebrane szablony projektów zaprojektowane dla standardowych powłok.

Przede wszystkim powinieneś mówić o podstawowym projekcie krawężnika. Taki element może mieć zupełnie inną konfigurację. Warto wyróżnić tego typu:

 • Prosto. Standardowa szafka, która jest częścią dolnej części zestawu słuchawkowego, znajduje się wzdłuż jednej ściany lub na wyspie.
 • Corner. Zaprojektowany do montażu w narożu na skrzyżowaniu dwóch rzędów mebli w kształcie litery L z jego układu. Może wyglądać jak dwa cokoły prostopadłe do siebie. Druga opcja to zukosowana szafka narożna z prostymi drzwiami.
 • Promień. Zaawansowany wariant kątowy. Ma wklęsłą część do łatwej obsługi zlewu o podobnym układzie.

Należy również odróżnić i szafki kuchenne według rodzaju dostępu do jego wnętrza. Szafka do mycia do kuchni może być:

 • Dwuskrzydłowe. Wersja standardowa dla modeli bezpośrednich i kątowych.
 • Z jednymi drzwiami. Nadaje się do małych szafek.
 • Z podwójnymi drzwiami na zawiasach. Jest to opcja dla kątowych modeli prostopadłych. Zapewnia pełny dostęp do wewnętrznego wypełnienia. Dwoje drzwi połączone są zawiasami i otwierane szeregowo.
 • Przesuwanie. Jest to rzadkie i dotyczy głównie produktów o małych rozmiarach.
 • Z szufladami. Nadaje się do prostych cokołów. Niezbędnym warunkiem jest ustawienie wnęki na miskę i łączność.
 • Połączone. Łączy tradycyjne drzwi skrzydłowe i szuflady.

Uwaga: wszystkie modele muszą zapewniać łatwy dostęp do rur, niezależnie od ich konfiguracji.

Oprócz podstawowej klasyfikacji modeli wszystkie szafki do zlewozmywaków w kuchni można również podzielić na osobne kategorie, w zależności od ich wewnętrznego wypełnienia. Przede wszystkim może to być:

 • Pusty. Jest to najprostsza i najczęstsza opcja. Oprócz ramy, nic nie komplikuje projektu, więc istnieje maksymalna przestrzeń do zainstalowania zlewu i rur.
 • Z półkami. Ważne jest, aby umieścić je w taki sposób, aby nie ingerowały w podstawowe elementy konstrukcji. Na ich koszt zwiększa się powierzchnia do przechowywania przedmiotów.
 • Koszyk. Wysuwane koszyki z siatki są wygodne do przechowywania różnych drobiazgów.
 • Pudełka. Można je umieścić na dole lub na górze, ale jednocześnie obserwuje się kształt litery U, aby zapobiec zakłóceniom.

Ponadto wewnątrz szafki pod zlewem kuchennym można umieścić urządzenia o dość wymiarowej konstrukcji. Na przykład najczęściej budują miejsce na odpady domowe, a także montują dla nich specjalny helikopter. Oprócz pojemnika można zainstalować system filtracji wody lub umieścić niewielki podgrzewacz wody w środku.

Wskazówka: Aby w pełni wykorzystać dostępną przestrzeń, zamontuj uchwyty na drzwiczki szafki na chemikalia domowe, pojemnik na śmieci lub osłonki na naczynia.

Jeśli masz już zlew z szafką w kuchni, czas rozpocząć instalację. Od dzisiaj używamy głównie cokołów z pojedynczym blatem, proces można podzielić na kilka etapów: przygotowanie, montaż ramy krawężnika i blatu, wstawienie zlewu i jego podłączenie do sieci wodociągowej.

Przede wszystkim musisz wyczyścić miejsce do instalacji szafki. Idealnie powinien być zlokalizowany w miejscu, w którym rury dostarczają i odprowadzają wodę. W przeciwnym razie musisz wcześniej przesłać je do wybranego punktu.

Ponieważ w przyszłości szafka zostanie pokryta blatem, aby zapobiec zmianom elewacji, konieczne jest wyrównanie podłóg. Należy to uwzględnić na etapie prac wykończeniowych. Alternatywnie można użyć podłoża pod szafką.

Dla wygody pracy możliwe jest wykonanie znakowania i określenie położenia głównych elementów konstrukcyjnych. Aby zapobiec rozprzestrzenianiu się wilgoci i rozwojowi grzyba, sprawdź jakość połączenia komunikacyjnego i wykonaj leczenie antyseptyczne.

Kolejnym etapem jest instalacja samej szafki pod zlewem w kuchni. Składa się z kilku części: podpór, ścian bocznych, poprzeczek i drzwi. Na początek musisz połączyć ściany boczne za pomocą poprzeczek. Często są umieszczane na dole i na górze produktu z przodu iz tyłu.

Konieczne jest również przymocowanie dna szafki. Nogi szafki są do niej przymocowane. Aby je ukryć, możesz użyć dodatkowego fałszywego panelu. W celu wzmocnienia konstrukcji szafka jest ciągnięta razem z sąsiednimi krawężnikami. Następnie musisz powiesić drzwi. Ostatnim etapem jest instalacja blatu. Jest on mocowany za pomocą specjalnych łączników.

Po zakończeniu instalacji szafki do mycia w kuchni można przejść do strony zlewu. Najpierw musisz zdefiniować granice wycięcia. W tym celu najwygodniej jest użyć szablonu. Co dokładnie powtarza kształt zlewu. Zakreśl jej kontury, a od wewnątrz wywierć otwór, aby później mógł zamocować ostrze piły. Za pomocą tego narzędzia wykonaj wycięcie o odpowiednim rozmiarze.

Bardzo ważne jest, aby ciąć blat w taki sposób, aby miska gęsto wchodziła w niego i mogła być zamocowana na krawędziach za pomocą szyn.

Aby ostatecznie zamocować zlew w miejscu, nasmaruj kontur wycięcia szczeliwem. Ustaw ostateczną pozycję zlewu i naciśnij go na blat. Aby uzyskać całkowite zamocowanie, pozwól, aby struktura trochę wyschła.

Ostatnim etapem jest podłączenie zlewu do systemu zaopatrzenia w wodę. Ważne jest, aby zamocować rury w taki sposób, aby zapobiec ich wyciekowi. Najpierw ustaw mikser na górze. Można go zamontować na umywalce, ścianie lub rozbić się na blacie. Dla niego poprowadź rurę, aby dostarczała zimną i gorącą wodę.

Aby uporządkować odpływ, należy podłączyć zlew z dna zlewu, aby opróżnić dreny. Powinien być zapewniony bezpłatny dostęp w przypadku zatkania lub innych problemów.

Jeśli zrobisz wszystko poprawnie, zlewozmywak z szafką będzie wyglądał jak pojedyncza całość na obrazie całego wnętrza. Dodatkowo pomyśl o wewnętrznym wypełnieniu szafki, aby wolna przestrzeń nie została zmarnowana.

Zalecamy badanie podobnych materiałów:

Zwijane systemy są urządzeniami do bardziej racjonalnego wykorzystania przestrzeni kuchennej. Dziś można kupić nie tylko stół kuchenny z szufladami, ale także meble wyposażone w inne systemy funkcjonalne: stoły przesuwne, kosze, deski do krojenia i inne rzeczy.

Zastąpienie fasad kuchennych pomoże Ci zaktualizować wnętrze, zwiększyć niezawodność całej kuchni i da ci możliwość zamanifestowania twoich zdolności projektowych. Piękny, wygodny i funkcjonalny zestaw kuchenny to życzenie i marzenie każdej kochanki. Specyficzne warunki w kuchni, gdzie przez większość czasu wszystko gotowane, smażone i myte, prowadzi do jego szybkiego pogorszenia.

Aranżacja jadalni jest ważnym etapem w procesie wyboru mebli do kuchni. Jedną z opcji jest użycie kuchennego narożnika zamiast tradycyjnych krzeseł. Jakie są zalety tego rozwiązania i jak wybrać odpowiedni model?

Jeśli nie ma ochoty wydawać pieniędzy na usługi wyspecjalizowanej brygady, możesz naprawić budżet kuchni własnymi rękami. Trzeba tylko pamiętać, że kuchnia - ta sala nie jest łatwa, dlatego jej naprawa wiąże się z pewnymi trudnościami.

Jak zrobić kredens do zlewu kuchennego?

Szafka pod zlewem do kuchni stała się tak dobrze znanym elementem wnętrza, że ​​często jest pomijana. To zależy nie tylko od wyglądu kuchni, ale także od jej ogólnej funkcjonalności. Taką szafę można kupić w każdym sklepie z meblami i artykułami sanitarnymi, ale o wiele taniej i przyjemniej jest złożyć ten element kuchni własnymi rękami, zwłaszcza, że ​​składa się z niewielkiej ilości detali i nie wymaga umiejętności.

Szafka pod zlewem stała się nawykowym elementem kuchni

Wygląd i wnętrze szafki do mycia

Główną różnicą w szafce myjącej od innych szafek kuchennych jest brak wewnętrznych półek i szuflad, ponieważ cała przestrzeń jest zajmowana przez zlew i łączność z nią połączoną. Niektóre modele takich szafek próbują wyposażyć szuflady, ale obecność stałego źródła wilgoci nie pozwala na przechowywanie w nich wielu przedmiotów, zwłaszcza naczyń i substancji, które boją się wody.

Przy wytwarzaniu szafy własnymi rękami najlepiej będzie zrezygnować z idei aranżacji przestrzeni wewnętrznej za pomocą półek lub szuflad, ponieważ znacznie komplikują konstrukcję, a ich praktyczna wartość jest wysoce wątpliwa.

Standardowa szafa myjąca składa się z dwóch ścian bocznych, dna, ściany tylnej, elewacji i blatu z wycięciem pod zlewem. W przypadku wyposażenia kuchni nie montuje się zlewu montowanego na powierzchni. Również z kompozycji komponentów do zlewu kuchennego często wyklucza się z tylnej ściany, ponieważ zakłóca normalną komunikację.

Projekt i standardowe wymiary szafy

Standardowe wymiary szafek to 85 cm wysokości, 60 cm szerokości i 50 cm głębokości. Ze wszystkich parametrów zaleca się zmianę tylko szerokości, ponieważ tylko ona nie wpływa na łatwość użytkowania zlewu i zależy przede wszystkim od szerokości zlewu.

Optymalna wysokość zlewu wynosi 84-87 cm, ponieważ przy takich parametrach możliwe jest, bez schylania się, używanie zlewu podczas mycia naczyń. Nawet niewielkie odchylenia od tej wysokości mogą powodować dyskomfort i szybkie zmęczenie u osób o średniej wysokości.

Materiały do ​​produkcji szafek do prania

Kuchnia jest stałym źródłem wysokiej temperatury i wilgotności. Dlatego wszystkie materiały do ​​produkcji mebli kuchennych muszą mieć zwiększoną odporność na wilgoć. Szczególnie ten wymóg dotyczy szafek na zlewozmywaki, ponieważ bliskość źródła wody szybko prowadzi do bezużytecznych powierzchni drewnianych, które nie mają wystarczającej wodoodporności.

Nowoczesne meble kuchenne wykonane są z następujących materiałów:

 1. Płyta wiórowa (płyta wiórowa). Jest to tradycyjny materiał, z którego wytwarza się większość kuchni w niższym przedziale cenowym. Główną wadą jest to, że w obecności nawet niewielkich wad powłoki (zadrapań, pęknięć) płyta szybko wchłania wodę i pęcznieje.
 2. MDF - płyty z drobnego drewna impregnowane lepiszczem. W porównaniu z płytą wiórową znacznie lepiej ogranicza wilgoć, ale wymaga nie mniej niezawodnej ochrony.
 3. Naturalne drewno. Produkuje ekskluzywne meble kuchenne i fasady. Po jakościowej obróbce wodoodpornymi lakierami, taki materiał staje się hydrofobowy, ale długotrwała ekspozycja na wysoką wilgotność w połączeniu z podwyższoną temperaturą nadal niekorzystnie wpływa na właściwości drewna.

Do produkcji większości szaf szafkowych stosuje się płytę wiórową lub MDF, co jest ważne, aby niezawodnie chronić przed przenikaniem wilgoci, szczególnie przy cięciach i otworach. Główne metody ochrony płyt meblowych:

Obudowa z laminowanej płyty wiórowej

 1. Laminowanie jest najczęstszym rodzajem powłoki do płyt wiórowych i MDF. Arkusze do produkcji mebli pod wpływem wysokiej temperatury i ciśnienia są pokryte specjalną folią, po czym nakładany jest lakier ochronny.
 2. Powłoka z materiałów polimerowych służy głównie do ochrony płyt MDF. W tym celu nałożyć akryl, plastik, emalię. Wszystkie te materiały pozwalają nie tylko chronić meble przed wilgocią i efektami fizycznymi, ale także nadają kuchni piękny i jasny wygląd.

Wykonanie szafki do mycia własnymi rękami

Przed rozpoczęciem produkcji szafki do czyszczenia należy wybrać materiał, z którego będzie wykonany, określić wygląd i wymiary. Ponieważ fasady szaf nie są łatwe do wykonania, zaleca się kupowanie ich osobno i koncentrowanie się tylko na montażu szafki. Daje to możliwość stworzenia produktu, który prawie nie ma wyglądu i cech różniących się od analogów sklepu.

Schemat montażu szafki pod zlewem

Cały proces można podzielić na kilka etapów:

 1. Nabywanie materiałów. Główne elementy, które będą potrzebne: płyta wiórowa lub MDF (16-18 mm) do ścian obudowy, kuchenka (grubość 22-25 mm) do produkcji blatów (jeśli zlew jest underbench lub wpuszczany).
 2. Znakowanie i cięcie materiałów. W przypadku braku umiejętności cięcia płyt wiórowych i MDF, najlepiej powierzyć ten odpowiedzialny proces wyspecjalizowanym firmom, które pobierają stosunkowo niewielką opłatę za cięcie i obijanie desek meblowych.
 3. Składanie elementów składowych. Na tym etapie możesz potrzebować standardowej instrukcji do montażu szafki do prania, ale na tym etapie nie ma nic szczególnie skomplikowanego, ponieważ elementy składowe są nieliczne, prawie wszystkie z nich są różne i mają jasno określony cel.
 4. Instalacja zlewu i połączenie komunikacji. Na tym etapie ważne jest, aby dokładnie określić położenie szyjki spustowej i podłączyć syfon, rurkę spustową do niej, a jeśli w kuchni znajduje się pralka lub zmywarka, dodatkowe śliwki dla nich. Ważne jest również niezawodne uszczelnienie wszystkich połączeń, co zapobiegnie dalszemu zwilżaniu szafki myjącej.

Wybór i montaż szafki pod zlew jest odpowiedzialnym procesem, który pozwoli Ci zachować piękny wygląd Twojej kuchni przez długi czas i zapewnić komfortowe warunki użytkowania tego integralnego elementu zestawu kuchennego.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

69 + = 75