Szafka łazienkowa

Szafka łazienkowa

Jak wybrać funkcjonalny pojemnik łazienkowy

Łazienka w każdym mieszkaniu pełni różnorodne funkcje. Przede wszystkim jest to miejsce codziennych zabiegów higienicznych, w drugim i trzecim - do przechowywania brudnego prania i przechowywania chemii gospodarczej. Bardzo ważne jest, aby harmonijnie umieścić w jednym miejscu szafki łazienkowe na pralnie i urządzenia sanitarne.

Zestaw mebli łazienkowych

Jak wybrać funkcjonalne pudełko do kąpieli

Istnieje wiele mebli do łazienki. Słuchawki, osobne elementy wiszące i podłogowe o wymiarach przeznaczonych zarówno dla dużych pomieszczeń, jak i połączonych łazienek. Wszelkie kolory, materiały, rodzaje, wykonane wyłącznie lub w wariancie budżetowym. Jakie kryteria należy spełnić przy wyborze szuflady łazienkowej?

Wiszące szuflady w łazience

 • zawieszona szafka;
 • szafka stojąca;
 • piórnik;
 • stojak;
 • krawężnik;
 • kosz na bieliznę;
 • szafa wbudowana;
 • organizatorzy.

Rozważmy każdy typ osobno.

 1. Szafka ścienna to niezbędne meble w małych pomieszczeniach o gęsto zajętej powierzchni podłogi. Idealnie nadaje się do przechowywania czystych ręczników kąpielowych, chemii gospodarczej, środków higieny osobistej. Drzwi szafy są ruchome lub przesuwne, co jest bardzo ważne w ciasnym pomieszczeniu. Lustro może być zintegrowane na zewnątrz drzwi. Wysokość mocowania takich mebli jest zaplanowana, koncentrując się na wygodzie członków rodziny.
 2. Szafka podłogowa - dobrze połączona z wiszącymi elementami mebli. Czasami jest to kasztan, półka lub mieszany. Powinien mieć skrzynkę do przechowywania brudnej bielizny, a także chemii gospodarczej i czyszczenia sanitarnego mieszkania. Osobiste artykuły higieniczne członków rodziny można umieścić na górnej powierzchni szafki w specjalnych organizerach.
 3. Piórnik do łazienki to optymalne rozwiązanie dla wąskich łazienek, gdy meble nie tracą przestrzeni roboczej z powodu rozciągania się do wzrostu. Funkcjonalność jest taka sama jak w przypadku mebli ogrodowych, dodatkowym bonusem może być wbudowane lustro i półki do przechowywania szczoteczek do zębów, past, golarek za drzwiami szafy, a nie w zasięgu wzroku.
 4. Regał jest w rzeczywistości tym samym piórnikiem, z dobrze przewietrzanymi i łatwo dostępnymi półkami. Z plusów - powiew przestrzeni i mniej traumatyczne niebezpieczeństwo. Z minusów - pełna widoczność zawartości szafki.
 5. Szuflada z szufladami w łazience wbudowana jest pod zlew. Świetne rozwiązanie, aby zaoszczędzić miejsce. Ze względu na instalacje w nim, trudno jest zorganizować przestrzeń. W tym przypadku przychodzą na pomoc rozmaici organizatorzy, którzy mogą być umieszczeni na ścianach szafy od wewnątrz i na drzwiach wahadłowych szafki.
 6. Kosz na bieliznę - może być niezależnym elementem w połączeniu z wnętrzem lub być organizerem dla innych mebli łazienkowych. Duże i głębokie warkocze są przeznaczone do przechowywania brudnej bielizny, małej i średniej wielkości - do przechowywania ręczników i szlafroków.
 7. Wbudowana (lub tajna) szafa jest montowana na miejscu lub przystosowana do tego celu piórników, jeśli łazienka ma nisze strukturalne. Aby efektywnie wykorzystać przestrzeń, rowek w ścianie jest uzupełniony półkami, szufladami, drzwiami na zawiasach. Wewnętrzny rozmiar szafki i jej funkcjonalność zależą od oryginalnych wymiarów niszy. W każdym razie jest to rozsądne rozwiązanie do optymalizacji przestrzeni łazienki.
 8. Organizatorzy są wspaniałymi asystentami przy zamawianiu i ustawianiu wszystkich niezbędnych przedmiotów związanych z łazienką. Koszyki, pudełka, wieszaki, małe półki, uchwyty na kubki, klejone i inne warianty organizatorzy będą mogli sposób najbardziej funkcjonalny zorganizować lokalną miejsce przechowywania akcesoriów łazienkowych i innych środków, zwłaszcza jeśli jest stosowany w połączeniu z innymi rodzajami mebli.

Pojemniki do prania

Łazienka to miejsce o dużej wilgotności

Szczególną uwagę przy wyborze mebli należy zwrócić na materiały, z których są wykonane. Najpopularniejsze materiały to:

 • plastik;
 • drewno, MDF, płyta wiórowa;
 • Płyn do płyt gipsowych;
 • rattan-bambus;
 • metal;
 • szkło.

Najczęściej wiszące szuflady w łazience wykonane są z tworzywa sztucznego. Jest to wyjaśnione przez hydrofobowość i chemiczną neutralność materiału. Z minusów - kruchość i kruchość projektu.

Szafki pod zlewami wykonane są z bardziej wytrzymałego materiału - drewna lub jego pochodnych: płyty wiórowej lub płyty pilśniowej. Ale ponieważ podszewka pudełka używa plastikowych paneli, aby chronić materiał przed zamoczeniem. Drewniane meble są trwałe, chociaż obawiają się wilgoci, ale płyty MDF i płyty wiórowe pod wpływem wody mogą w końcu zacząć się rozdzielać.

Mokre cząstki pary gromadzone są na powierzchni paneli zawieszonych mebli. W przypadku długiego okresu użytkowania skrzynek na zawiasach konieczne jest ogrodzenie zlewu wanny z innej przestrzeni za pomocą wodoszczelnej kurtyny.

Płyt gipsowo-kartonowych jest jednym z najbardziej kontrowersyjnych materiałów do zastosowania w łazience. I chociaż istnieje w modyfikacji hydrofobowej, należy go stosować ostrożnie. Ma jeden wielki minus - jego kruchość. Do budowy wiszących szafek lub szuflad lepiej wybrać inny materiał. Ale do wbudowania w niszowe projekty to zrobi.

Naturalne materiały z bambusa i rattanu są godne uwagi do przechowywania prania. Ich trwałość zależy od impregnacji materiałami wodoodpornymi i starannością. Są to dobre pudełka organizatora.

Szafki lub szuflady pod zlewem w łazience są czasami wykonane z metalu. Wykonany jest ze specjalnego natrysku lub chromu. Takie meble wyglądają bardzo stylowo. Najważniejsze - nie rysuj powierzchni. Te meble są znacznie droższe niż plastikowe.

Kolejnym niezwykłym materiałem jest szkło. Daje całkiem ciekawe i awangardowe projekty. Szkło hartowane służy do mebli, ale nadal niebezpiecznie jest upuszczać na nie ciężkie przedmioty. A szkło ma jeszcze jedną cechę - na niej, jak lustro, widać wszystkie plamy i plamy, a szklane pudełka nie kryją ich wypełnienia.

Podczas wyposażania łazienki w meble należy wziąć pod uwagę bezpieczne mocowanie pudeł i izolację elektryczną lamp i gniazdek. Policz długość szuflad w stanie otwartym, szerokość drzwi szafek. Wyobraź sobie, że wszystko to będzie znajdować się na małej powierzchni łazienki. Im mniej miejsca na eksperymenty, tym więcej uwagi trzeba poświęcić szczegółom.

10 rozwiązań do inteligentnego przechowywania w łazience

Wewnętrzna organizacja szafek i szuflad pozwala na świeże spojrzenie na problem przechowywania rzeczy w łazience

Suszarka do włosów, lokówki i prostowanie włosów, elektryczna szczoteczka do zębów i brzytwa są potrzebne każdego dnia. Jeśli jednak trzymasz je na otwartej przestrzeni, stwarza wrażenie, że w łazience jest ciągły bałagan.

Czy masz małe dzieci w domu, które mają trudności z dotarciem do muszli? A może trudno ci zdobyć przedmioty z górnych półek? Zapomnij o przeciąganiu stołków z pokoju do pokoju, ponieważ możesz rozwiązać ten problem bardziej elegancko. Krok przesuwny lub składany to rzecz niezbędna w łazience, z której korzystają wszyscy członkowie rodziny (a każdy ma własny wzrost). Umieść go bezpośrednio pod zlewem lub wysoką szafką, a Twoje dziecko dostanie wszystko, czego potrzebuje.

Nie uwierzysz, ale kolejność w skrzynkach można umieścić raz na zawsze, jeśli używasz wewnętrznych partycji i dzielników. Wszystko, czego potrzebujesz, to uporządkować wszystkie rzeczy w łazience za pomocą "motywów" (grzebieni, maszynki do golenia, produktów do pielęgnacji ciała itp.) I wybrać osobną sekcję dla każdej grupy. Zobacz, jak to działa. Za jedną fasadą znajdują się trzy szuflady, z których każda ma wkładkę, którą można wyjąć na chwilę, a następnie umieścić na miejscu. Partycje i dzielniki działają na zasadzie projektanta, tzn. Zawsze możesz uporządkować przestrzeń skrzynki do swoich potrzeb.

Kupuj modele z innowacyjnymi prowadnicami i zawiasami.

Wiele osób wstaje przed krewnymi i idzie do pracy w pośpiechu. Oczywiście są bardzo doceniane i kochane, ale niewielu ludzi lubi budzić się z powodu zamykania skrzynek i drzwi. I z pewnością nie jest przyjemne, aby ktoś szczypał palcami zbyt ciasne szuflady. Właśnie dlatego inżynierowie opracowali nowoczesne miękkie prowadniki i pętle meblowe, zamykacze i system "push-open", działający na zasadzie "push to open". Wszystkie te innowacje zyskują szczególną wartość w rodzinach, w których są dzieci i osoby starsze. Meble z takim "wypełnieniem" są ciche, bezpieczne i niezawodne.

Szafka z drzwiami lustrzanymi to klasyk dla każdej łazienki. Ale jeśli zamierzasz zaktualizować wnętrze, poszukaj lub zamów model, który ma lustro nie tylko z zewnątrz, ale także wewnątrz. Dlaczego? Po pierwsze, wewnętrzne lustro pomoże ci szybko znaleźć ukryte w głębi małych rzeczy. Po drugie, możesz spojrzeć na siebie z boku iz tyłu, co jest bardzo ważne, jeśli na przykład wykonasz złożoną fryzurę. W modelu prezentowanym na tym zdjęciu znajduje się również lustro powiększające, niezastąpione przy nakładaniu makijażu. A dzięki przewodnikowi, na którym lustro przesuwa się w górę iw dół, młode modne kobiety będą mogły z niego korzystać.

Czy twoje mieszkanie jest małe i nie ma miejsca na pranie? Nie pozostaje nic innego, jak zarejestrować pralkę w łazience. Po prostu ukryj to w szafie. W stanie zamkniętym ten podstolye wygląda jak komoda z sześcioma szufladami. Ale w rzeczywistości cała prawica to fałszywe drzwi trzech trzymanych razem fasad. Za nią ukrywa wbudowaną pralkę.

Czy kiedykolwiek walczyłeś z głową przy otwartych drzwiach szafki łazienkowej? A może nie lubisz wahadłowych drzwi, bo zamykają recenzję i cały czas przeszkadzają ci w przejściu? W każdym razie, jeśli potrzebujesz wygody i bezpieczeństwa w łazience, pomyśl o zakupie szafek z przesuwanymi lub przesuwanymi drzwiami. Często takie modele są produkowane z napędem półautomatycznym, dzięki czemu są jeszcze wygodniejsze w użyciu.

W standardowej łazience, każdy centymetr kwadratowy na koncie, więc dzisiejsi projektanci mebli oferują niemal unikalne rozwiązania do wykorzystania przestrzeni z maksymalną korzyścią. Spójrz na tę kolumnę. Zamiast tradycyjnych wąskich i głębokich półek wbudowany jest moduł chowany. Szukaj słusznie, rycie głębiej i głębiej, nie jest konieczne, ponieważ wszystkie kosmetyki i akcesoria do kąpieli w miejscach widocznych na pierwszy rzut oka „inteligentne” składowanie stał się normą, a oprócz tych wyjmowanych modułów projektanci mają pochodzić z wielu użytecznych narzędzi :. szafki narożne , obrotowe ronda do głębokich przedziałów, dodatkowe schowki po wewnętrznej stronie drzwi i wiele, wiele więcej.

Ostatnio pojawiły się lustrzane lustra do łazienki z wbudowanym telewizorem LCD. Teraz, mycie, można zobaczyć wydanie porannych wieści i zanurzenie się w łazience - seria ulubionych seriali telewizyjnych. Miłośnicy muzyki będą bardziej wygodne szafki z wbudowanymi głośnikami, aby przygotować się na trudny dzień lub przyjemną noc, można posłuchać ulubionej muzyki.

Które z tych nowości chcesz zastosować w łazience? A może masz już inteligentne meble? Podziel się opinią i zdjęciami w komentarzach.

Ostatnie zdjęcie bardzo mi się podobało

Ostatnie + lustrzane drzwi w górę + niezapisujące lustro moje ulubione)

nawet jeśli wzrośnie lodówka na kosmetyki, będzie super))

ale lubiłem # 9 i 4. Zawsze zastanawiam się, takie piękne kwiaty i zielona trawa na zdjęciach, skąd mają światło dla siebie?

Pomysły na organizowanie miejsc do przechowywania w łazienkach

Piękna, przytulna, przestronna łazienka, w której wszystko znajduje się z racjonalnością i praktycznością, jest marzeniem każdego z nas. W dużych łazienkach do organizacji miejsc do przechowywania niezbędne materiały nie są trudne i nie wymagają specjalnej pomysłowości. Ale przy aranżacji małych łazienek bardzo często trzeba rozwiązać problem z brakiem wolnej przestrzeni na półki, szafki, komody. Jednakże, wykazując się twórczą wyobraźnią, słuchając rad projektantów i budowniczych, możesz przekształcić łazienkę w oryginalny pokój:

Istnieje wiele sposobów wyposażenia łazienki w specjalne miejsca do przechowywania przedmiotów. Przy prawidłowej organizacji przestrzeni można kompaktowo umieścić wiele użytecznych i potrzebnych rzeczy.

Tradycyjne metody sprzętu do przechowywania

Najłatwiej jest podnieść gotowe umywalki z szafkami. Ale nie zawsze konstrukcja rur i węży hydraulicznych, układ pomieszczeń pozwala na korzystanie ze standardowych mebli, dlatego większość mieszkańców ma do czynienia z indywidualnymi projektami systemu magazynowego.

Najprostszą opcją jest zaprojektowanie półek modułowych z kilku pudełek o kształcie sześciennym. Ta opcja jest najtańsza i jest dostępna dla wszystkich:

Konwencjonalne regały można zmieniać za pomocą półek o różnych rozmiarach, konfiguracjach. Takie otwarte konstrukcje wyglądają bardzo imponująco i nietypowo:

Najpopularniejszym i tradycyjnym miejscem, w którym można umieścić butelki z produktami higienicznymi, pudełkami i paczkami z detergentami, ręcznikami i wieloma innymi rzeczami, jest przestrzeń pod umywalką:

Wbudowane szafki z drzwiami harmonijnie połączone z otwartymi półkami do przechowywania ręczników i innych przedmiotów:

Dla większej wygody lepiej jest ustawić półki z ręcznikami obok umywalki lub prysznica:

Pod zlewem łatwo jest rozmieścić szuflady, oddzielone przegrodami - to doskonała opcja, aby zachować wszystkie niezbędne elementy w porządku. Konfiguracja wewnętrznych skrzynek może być bardzo zróżnicowana, w zależności od tego, czy przechowujesz przedmioty w pozycji poziomej, czy pionowej:

Pudełka pod umywalkami mogą być wyposażone w metalowe pręty, na których można holować ręczniki:

Wysuwane półki na mechanizmach wysuwnych są bardzo wygodne i praktyczne: możesz uzyskać najbardziej odległe przedmioty:

Bardzo wygodne i kompaktowe pudełka do zabudowy z pionowym sposobem przechowywania przedmiotów:

Takie pionowe regały mogą być wyposażone w dodatkowe wyloty do suszarek do włosów, stylizatorów i innych urządzeń:

Wbudowane meble są bardzo wygodne i praktyczne, ponieważ są tworzone bezpośrednio dla konkretnego projektu i uwzględniają wszystkie niuanse związane z planowaniem. Duży wbudowany system przechowywania, w którym znajdują się otwarte półki, oraz szafki z drzwiami i szufladami, będzie zawierał wszystkie niezbędne akcesoria w kolejności:

Powierzchnie magazynowe mogą stanowić system łączący poszczególne szafki pod zlewem i wbudowany w zagłębienia półek, komód i szafek:

Symetrycznie rozmieszczone nisze są idealne do układania półek. Dadzą pełny obraz wnętrza łazienki:

Ponadto każde pogłębienie w ścianie łazienki może być wykorzystane do organizacji stojaków i półek. Ta metoda nie wymaga wyszukiwania dodatkowych powierzchni i materiałów budowlanych:

Takie stoiska mogą znajdować się w pobliżu sprzętu kąpielowego lub prysznicowego. Jest to bardzo wygodne, ponieważ Półki tworzą monolityczną jedność z konstrukcją ściany. Jeśli przycinacie je z tego samego materiału co same ściany, te mini-niszki można łatwo oczyścić z zanieczyszczeń:

Dzięki wbudowanej konstrukcji z półkami i szafkami łatwo jest ukryć wszelkie wady w pokoju, rurach, licznikach i innym sprzęcie:

Struktury konsol do umieszczania akcesoriów kąpielowych i różnych kosmetyków są najbardziej odpowiednie dla małych pomieszczeń. Półki mogą być wykonane z różnych materiałów.

W stylu loftu (nazywane również industrialem), metalowe konstrukcje będą pasować organicznie:

Półki wykonane z drewna wyglądają bardzo stylowo we wnętrzu łazienki i nadają się do ekologicznych i rustykalnych stylów:

Szklane półki, wyposażone w dodatkowe oświetlenie, tworzą poczucie nieważkości i będą odpowiednie w każdym stylu:

Modele regałów konsolowych są wygodne i racjonalne: nie zajmują metrów wolnej przestrzeni, nie zagracają przestrzeni, można je umieścić na dowolnych wolnych częściach ścian u dołu i na górze:

Zawieszone szafki, znajdujące się pod umywalką, to nie tylko kompaktowe miejsce do przechowywania rzeczy, takie modele pozwalają wygodnie usiąść przy zlewie:

Jeśli komoda z systemem konsolowym jest wystarczająco duża, musisz utworzyć dodatkowe podpory na krawędziach. Odległość od podłogi do początku pudełka może być również wykorzystana jako dodatkowa przestrzeń do przechowywania, na przykład przez zainstalowanie stojaka kratowego:

Zazwyczaj ściana nad toaletą pozostaje nieużywana, ale w małej łazience ten obszar może być wykorzystany z korzyściami racjonalizacyjnymi, jeśli przymocujesz tam lekkie półki:

Co należy wziąć pod uwagę organizując przechowywanie w łazience

Niezbędne niuanse w aranżacji łazienek:

 1. dobra wentylacja, ponieważ Ręczniki, szlafroki i tkaniny z akcesoriów do winorośli, drewniane części z nadmiaru wilgoci szybko stają się bezużyteczne;
 2. dobre oświetlenie, aby łatwo znaleźć odpowiednie przedmioty;
 3. Używaj materiałów łatwych do czyszczenia, nie rdzewiejących i na których nieczęsto widać plamy z wody.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

71 − 70 =