System odpływowy w muszli klozetowej

System odpływowy w muszli klozetowej

Urządzenie odwadniające do muszli klozetowej - jak zainstalować system odwadniający

Zgodnie z metodą instalacji urządzenia te są trzech rodzajów:

 • kompaktowy pojemnik umieszczony bezpośrednio na misce muszli klozetowej;
 • produkty do odprowadzania wody, wbudowane w ścianę - najczęściej używane są razem z wiszącymi muszlami toaletowymi;
 • zbiornik z zawieszeniem (taki jak na zdjęciu) - jest zainstalowany na określonej wysokości i podłączony do miski WC za pomocą rury spustowej.

Rozwiązanie konstrukcyjne wszystkich zbiorników spustowych zakłada obecność dwóch mechanizmów - systemu dostarczania i odprowadzania wody dla toalety.

 • z zasilaniem bocznym;
 • z dolnym kanałem.

W pierwszym przypadku produkty te są zaworami pływakowymi przeznaczonymi do zbiorników, w których woda pochodzi od góry do góry. Mają proste urządzenie, ale w procesie ich używania słychać hałas. Takie produkty są produkowane głównie w przedsiębiorstwach krajowych.

Zawór składa się z dwóch części:

 • obudowa z membraną, która odpowiada za nakładanie się i otwieranie dopływu wody do zbiornika;
 • pływak podłączony za pomocą dźwigni do ciała. Podczas podnoszenia i opuszczania, gdy zmienia się poziom wody w zbiorniku, pływak steruje dźwignią. To z kolei wpływa na pręt i membranę zamocowaną na nim, otwierając lub blokując dostęp do wody przez zawór.

Systemy o niższym posuwie są droższe, ale działają znacznie ciszej. Taki mechanizm jest bardziej skomplikowany: w nim pływak porusza się po specjalnie zaprojektowanym pionowym pręcie, ale zasada konstrukcji jest podobna.

Regulacja poziomu wody w muszli klozetowej

Czasami ilość wody w zbiorniku musi zostać dostosowana ze względów ekonomicznych lub w celu zwiększenia natężenia przepływu wody, gdy stosuje się spłukiwanie toaletowe.

 • W starszych systemach, w których strumień boczny i prowadzone za pomocą dźwigni (podłączenie pływak i zawór) stosuje się zwykły drut metalowy, aby zmienić wysokość podnoszenia pływaka, przy czym membrana zablokowania dostępu do wody, przewód ten jest po prostu składane. Zginania w kierunku do góry, jest możliwe, aby zwiększyć ilość wody potrzebnej do zamknięcia zaworu, a po wygięciu w dół - spadek;
 • w nowoczesnych systemach zapewniających boczny przepływ wody zamiast dźwigni używa się plastikowego pręta zamiast drutu, który, oczywiście, nie może być zginany. Wymagany poziom w nich jest regulowany poprzez przesuwanie pływaka wzdłuż osi pływaka. Ten element jest ustalany za pomocą gwintu lub zatrzasku, który przed naciśnięciem pływaka należy wykręcić. Aby zwiększyć objętość wody, konieczne jest popchnięcie pływaka bliżej korpusu zaworu, a tym samym zmniejszenie długości dźwigni;
 • W systemach, w których zapewniona jest niższa woda drenarska, regulacja jest łatwiejsza. Wystarczy skrócić lub wydłużyć plastikowy pręt, który ogranicza poziom płynu w zbiorniku, który łączy dźwignię zaworu z pływakiem. Zazwyczaj zatyczka ma gwint, a spławik spoczywa na niej, a do regulacji wysokości używana jest standardowa plastikowa nakrętka.

Urządzenie do usuwania do misek ustępowych

Urządzenie do spuszczania wody w toalecie można umieścić na boku lub na górze uchwytu instalacyjnego. Druga opcja polega na instalacji zbiornika zawieszenia, ale taki produkt jest obecnie praktycznie nieużywany w instalacjach hydraulicznych. Dlatego nie będzie uwzględniony w tym artykule.

W tym samym czasie górne urządzenie do spłukiwania toalet jest stosowane we wszystkich nowoczesnych modelach urządzeń sanitarnych.

W niektórych przypadkach przycisk i dźwignia nie są używane, ale długi pręt, który należy podnieść w górę - podobny mechanizm jest prostszy. Należy zauważyć, że nowoczesne urządzenie systemu spłukiwania toalet jest bardziej technologiczne i złożone.

Kiedy przeprowadzana jest niezależna instalacja mechanizmu spłukiwania toalet, nie powinno być żadnych szczególnych problemów dla krajowego rzemieślnika. Taką pracę można wykonać szybko własnymi rękami, bez ubiegania się o usługi dla profesjonalistów.

 1. Zbierz urządzenie drenażowe. Najpierw na jej gwintu znajduje się specjalna uszczelka, która jest zawarta w zestawie dla zakupionego uchwytu instalacyjnego.
 2. Następnie urządzenie spłukujące toaletę wkłada się do otworu procesowego zbiornika i przykręca szeroką nakrętką z tworzywa sztucznego (bardziej szczegółowo: "Jak zainstalować zbiornik w toalecie"). Często w instrukcjach dotyczących instalacji sanitarnych zaleca się zamontowanie zaworu do dostarczania płynu przed zainstalowaniem zbiornika spustowego na muszli klozetowej. Ale eksperci twierdzą, że po tym trudno będzie zamocować śruby mocujące podczas umieszczania zbiornika. Jest mało prawdopodobne, że dłoń danej osoby będzie w stanie dosięgnąć śruby znajdującej się w zbiorniku wody - to zapobiegnie zaworowi.

Usterki w działaniu zbiorników spustowych

Jeżeli woda nie dostanie się do zbiornika lub jej zasilanie się nie nakłada, przyczyną awarii jest: albo w pływaku, albo w zaworze zasilania płynem. Pływaki wykonane są w postaci wydrążonego walca lub odwróconego szkła. Uszkodzonego produktu nie da się naprawić w pierwszym przypadku, a problem można wyeliminować, wymieniając go lub kupując cały zawór.

Z pływakiem w postaci odwróconego szkła, jeśli występują kłopoty - może zarastać różnymi osadami i błotem. W rezultacie ten element nie działa dobrze. Środki zaradcze można wyeliminować poprzez wyczyszczenie.

Gdy pływak jest w idealnym porządku, ale woda nie zatrzymuje się w zbiorniku, przyczyną awarii jest zużyta membrana zaworu. Zwykle zapasowy produkt dostarczany jest wraz z pływakiem. Membranę można kupić osobno. Pokrywa ochronna jest usuwana z zaworu, stara membrana jest usuwana i zastępowana nowym produktem. Mały otwór w zaworze powinien zostać oczyszczony, inaczej woda przestanie przez niego przepływać.

Urządzenie mechanizmów odwadniających do toalety, instrukcje doboru i instalacji

Mechanizm odpływowy do muszli klozetowej jest zwykle wyposażony w muszlę klozetową. Musisz jednak wybrać niezawodne urządzenie odwadniające dla zbiornika. Jeśli zrozumieć wszystkie niuanse kanalizacji, montaż zbiornika ściekowego funkcje, a także korekcji najczęstszych problemów, to znacznie zaoszczędzić czas, pieniądze, nerwy. Co więcej, nie trzeba być w konflikcie ze swoimi sąsiadami z powodu ich zalania.

 • 1 Sposoby instalacji odpływu
 • 2 Cechy umywalek
 • 3 Rozwiązywanie problemów

Odpływ, czyli zbiornik spustowy, można zainstalować na jeden z trzech sposobów. Każda z nich ma swoją własną charakterystykę. W tym przypadku wybór sposobu spuszczania wody z toalety dobierany jest indywidualnie.

 1. Mocowanie zbiornika wystarczająco wysoko nad toaletą. Pod względem estetyki - nie jest to najlepsza opcja. Podobne projekty wydają się przesyłać nas do czasów radzieckich. Ale taki system ma wyraźne zalety. Należą do nich łatwość dostępu do śliwki, łatwa naprawa. Nie zapominaj także o sile przyciągania. Ponieważ zbiornik znajduje się nad toaletą, woda przepłynie do otworu spustowego, przez rurę i do toalety z większą prędkością. W konsekwencji efektywność spłukiwania znacząco się poprawi.
 2. Montaż na toalecie lub platformie. Wybierając tę ​​opcję, połączenie wykonuje się za pomocą gumowych mankietów. W rezultacie projekt jest bardziej atrakcyjny zewnętrznie, a także zajmuje znacznie mniej miejsca.
 3. Instalacja w ścianie. Budowa zbiornika wewnątrz ścian rozpoczęła się nie tak dawno temu. Ten rodzaj instalacji jest możliwy pod warunkiem, że w domu prowadzone są poważne naprawy. Osadzenie zaoszczędzi dużo miejsca, a dostęp do systemu naprawy zbiornika zostanie zapewniony przez otwór przycisku spustowego.

Należy zauważyć, że śliwki do toalety pod względem mechanizmu ich działania można podzielić na dwa rodzaje:

2 urządzenia mechanizmu misek ustępowych

Funkcja jednomodowa jest prosta - odpływ wykonuje się raz, przy użyciu całej wody dostępnej w zbiorniku. W przypadku trybu podwójnego używana jest tylko połowa zbiornika. Jest to ważne dla rodzin wielodzietnych, gdzie myślą o oszczędzaniu wody.

Pomimo różnicy w mechanizmie działania zasada działania pozostaje identyczna dla wszystkich toalet. Tylko zawory odcinające mogą mieć pewne różnice w ich działaniu. W niektórych przypadkach nakładające się zawory znajdują się na końcach rurowych prętów, które działają jako nadmiarowe przelewy wody. W innych sytuacjach zachodzące na siebie zawory otwierają się, zamykają za pomocą łańcucha z tworzywa sztucznego lub metalu. Takie systemy nie odnoszą największych sukcesów, ponieważ szybko się psują.

Jeśli mówimy o przyciskach w systemie odpływowym dla toalety, są one podzielone na dwa rodzaje. Pierwszy typ nie zależy od siebie, o mocowanie odbywa się na pokrywce za pomocą łańcuchów lub poprzez wkręcenie w mechanizm spustowy. Drugi typ otwiera zawory z dźwigniami wykonanymi z tworzywa sztucznego.

Wyzwalacze mogą być dwojakiego rodzaju:

 1. Systemy boczne. Są używane na tych czołgach, które znajdują się dość wysoko nad toaletą. Aby uruchomić mechanizm, pociągnij łańcuch z boku. Istnieją systemy boczne z przyciskami. Na takich zbiornikach przycisk znajduje się z boku i jest używany, gdy zbiornik jest niski.
 2. Systemy wyższe. Dotyczą one spadków, które znajdują się poniżej lub są wbudowane w ściany. Mechanizm działa za pomocą przycisku, głowy zamontowanej na górze zbiornika. Nawiasem mówiąc, mechanizm może być ręczny lub automatyczny.

Rozwiązywanie problemów

Standardowy zestaw części składający się z mechanizmu odwadniającego

Układ odpływowy ma wiele charakterystycznych wad, które spotykamy dość często. Najważniejsze z nich związane są z niemożnością zatrzymania wody w zbiorniku lub z uszkodzeniem różnych węzłów.

 1. Najczęstszym problemem jest uszkodzona dźwignia. Niestety, ich konstrukcja stała się dość skomplikowana w nowoczesnych toaletach, a same elementy są wykonane z tworzywa sztucznego. Okazuje się, że nie można ich naprawić. Dlatego jedynym rozwiązaniem tego problemu jest wymiana uszkodzonego elementu strukturalnego na nowy.
 2. Kolejnym powszechnym rozkładem jest transfuzja wody. Aby zaradzić tej sytuacji, trzeba wyregulować mechanizm, mianowicie podnieść przepełnienie nieznacznie wyższą, że jest on umieszczony poniżej otworów, które znajdują się na korpusie zbiornika. Następnie ustawia się położenie pływaka tak, aby woda zachodziła na niższym poziomie niż przelewanie drenów.
 3. W przypadku wycieku wody przez zawory odcinające należy ustalić przyczynę. Mogą być dwa. Pierwszym z nich jest suszenie membrany wykonanej z gumy. Aby naprawić sytuację, zbiornik spustowy jest odłączony, w górnej części którego znajduje się uszczelka. Jest on usuwany poprzez obrót w kierunku przeciwnym do ruchu wskazówek zegara. Po tym jest bardzo łatwo wymienić membranę. Drugim powodem może być zatkanie zaworu gruzem, osad z brudnej wody. Możesz wyeliminować problem, po prostu czyszcząc przestrzeń pod zaworem.

Nie zapomnij, że podczas naprawy zbiornika należy zamknąć zawór, który pompuje wodę do zbiornika. W przeciwnym razie natkniesz się na kałuże. Kilka zwojów po prawej stronie uwolni Cię od zbędnych kłopotów, pozwoli Ci łatwo, szybko i łatwo wykonać naprawy.

Można powiedzieć, że opróżnianie deski sedesowej może działać długo, bardzo skutecznie, jeśli zaobserwuje się dość proste warunki. Pierwszym jest zakup dobrej toalety z niezawodnym, wydajnym systemem odprowadzania ścieków. Druga to prowadzenie okresowej profilaktyki, która znacznie wydłuży żywotność systemu odwadniającego, a także pozwoli zaoszczędzić na niepotrzebnych naprawach. Cokolwiek można powiedzieć, zapobieganie jest znacznie tańsze niż naprawa. Dotyczy to nie tylko toalet, ale także wielu innych urządzeń używanych w każdym domu, mieszkaniu.

Urządzenie zbiornika toalety: jak działa struktura odwadniająca i na czym ona polega?

Nie można sobie wyobrazić wygodnego noclegu bez wygodnej toalety, w której centralne miejsce zajmuje toaleta. Istotną częścią tego stałego obiektu dla nas jest zbiornik odpływowy. Wydaje się, że jest to absolutnie nieatrakcyjna pojemność, która, nawiasem mówiąc, nie zawsze jest widoczna - czasami jest zamontowana w ścianie. Jednakże, jak tylko mechanizm spłukiwania toalety stanie się bezużyteczny, natychmiast zrozumiemy znaczenie tego obiektu - prawdziwa katastrofa ma miejsce w domu.

Zasada mechanicznego płukania

Toaleta bez dobrze zaprojektowanego systemu odwadniającego funkcjonalnie przekształciłaby się w zwykły garnek (studnię lub nocny wazon), który prędzej czy później musiałby zostać opróżniony. Płukanie wodą z kranu uwalnia nas od niepotrzebnych czynności i sprawia, że ​​procedura wizyty w toalecie jest komfortowa.

Jeden z przestarzałych modeli zbiornika na odpady doskonale demonstruje zasadę działania: nacisk na dźwignię - spuszczanie wody - automatyczne otwieranie zaworu napełniania - zestaw wody - zamykanie zaworu

Woda z rur przez elastyczny wąż trafia do zbiornika spustowego, który jest wyposażony w dwa mechanizmy - napełniania i opróżniania. Sprzęt do napełniania pozwala na gromadzenie się wody w zbiorniku, ale tylko do pewnego poziomu, a następnie zawór zasilający zamyka się.

Zawory spustowe zaczynają działać po naciśnięciu przycisku (pociągnąć za łańcuch lub dźwignię). Z góry określona porcja wody z dużą prędkością wlewa się do miski muszli klozetowej, spłukując całą jej zawartość do rury kanalizacyjnej. Jak widać zasada działania zbiornika spustowego jest prosta i opiera się na sekwencyjnym działaniu zaworów odcinających.

Nic dziwnego, że małe dzieci nie mogą odpowiedzieć na pytanie: co to jest zbiornik odpływowy? Oni nawet nie podejrzewają, że to urządzenie chowa się za ścianą nad toaletą

Spróbujmy więc zrozumieć projekt, który znajduje się w zbiorniku - to tylko te rzeczy, na które absolutnie nie zwracamy uwagi w codziennym życiu.

Znając dobrze strukturę zbiornika WC, możesz szybko go naprawić, lub przynajmniej samodzielnie zakupić uszkodzone części.

Jego celem jest regulacja poziomu wody w zbiorniku i dostarczanie wymaganej ilości w miarę jej zmniejszania. Pewnego razu wynaleziono elementarny wskaźnik poziomu wody - pływak, który okazał się być tak udanym wynalazkiem, który jest wciąż niezbędną częścią szkieletu.

Oryginalne urządzenie wyglądało jak: mosiężny rocker, jeden mający pływak na jednym końcu, a drugi z gumową uszczelką blokującą wodę. Nowoczesny design nieco się zmienił, ale zasada działania pozostała niezmieniona. Schemat zbiornika płukania zbiornika WC wyraźnie pokazuje oddziaływanie wszystkich części mechanizmu.

Szczegóły konstrukcji zbiornika: 1 - zawór do napełniania; 2 - gruszka w jednym bloku z przelewem; 3 - uchwyt (ciąg); 4 - pływak; 5 - poziom wody

Pływak zaczął poruszać się w pionie, zamiast być poziomym, jak poprzednio. Woda w zbiorniku zaczęła szybciej płynąć, ponieważ otwór jest całkowicie otwarty, a zawór odcinający zamyka go nie stopniowo, ale całkowicie, ale na samym końcu zestawu. Kolejną różnicą jest to, że zawór znajduje się u dołu, a nie z boku.

Wszystkie najnowsze modyfikacje pochodzą z jednej wersji - systemu gruszki. Bardziej "pradawny" projekt zbiornika spłukiwania toalety został wyposażony w miękką gruszkę gumową, która uszczelniła otwór spustowy. Warto było pociągnąć za dźwignię - i woda zbiegła z hałasem.

Próbka elementarnego urządzenia do zbiornika muszli klozetowej, w którym mechanizm napełniający jest wyposażony w pływak z tworzywa sztucznego na wahaczu oraz system odwadniający z tradycyjną gumową gruszką

Teraz śliwkowe urządzenie wygląda inaczej. Jest to zespół zwory połączony z układem napełniania i przelewu. Zaczyna działać po naciśnięciu przycisku znajdującego się w pokrywie. Powszechne obawy dotyczące oszczędności wody doprowadziły do ​​kolejnej innowacji - przycisk składa się z dwóch części; wybierając jeden z nich, możesz zapewnić mały lub duży drenaż.

Zawory do zbiornika spustowego składają się z części z tworzywa sztucznego i gumowych uszczelek. W przypadku awarii można zakupić cały zestaw lub jedną z części osobno w sklepie sanitarnym

Mechanizm odpływowy połączony z przelewem - ubezpieczenie przed przelaniem zbiornika. Jeśli jest nadmiar wody, nie wylewa się, ale trafia bezpośrednio do kanalizacji. Według ekspertów, niemieckie zawory spustowe są lepsze, z braku tego - polskie, co zresztą kosztuje znacznie mniej.

Klasyfikacja muszli klozetowych

Istnieje kilka podziałów na grupy, w jednym z nich klasyfikacja opiera się właśnie na cechach mechanizmu zbiornika płukania zbiornika toalety.

Istnieją dwie możliwe lokalizacje dla przycisku lub dźwigni:

 • Boczne. Częściej używane w zbiornikach, które nie są montowane na półce sedesu, a na ścianie - na określonej wysokości. Za pomocą tego urządzenia woda jest spuszczana, ciągnąc za łańcuch.
 • Górny. Przycisk uruchamiający system odwadniający jest zainstalowany dokładnie na środku pokrywy zbiornika.

Przycisk spustowy zbiornika zainstalowany w ścianie istnieje niezależnie od niego i jest zamontowany bezpośrednio nad toaletą, będąc modelem nowoczesnego podejścia estetycznego

Zgodnie z materiałem produkcji:

 • Żeliwne. Do tej pory wieprzowina w naszym kraju uważana jest za coś bardzo praktycznego, tak wielu zachowuje swoje rzadkie skarby i nie chce ich zmieniać na nowoczesne - wygodniejsze i piękniejsze.
 • Gliniane. Najbardziej popularne, ponieważ są one częścią kompaktowej muszli klozetowej. Znane modele, łatwo montowane na desce sedesowej, mają wiele wzorów różniących się formą i kolorem.
 • Plastik. Pojemności wbudowane w ścianę, a zatem mające gotowe do użycia, bardziej płaskie kształty.

Wśród prostych ekonomicznych artykułów sanitarnych można znaleźć prawdziwe arcydzieła wykonane w różnych stylach - od country po modern. To prawda, że ​​koszt tych produktów zaczyna się od 20 tysięcy rubli

Według metody instalacji:

 • Montaż na górze. Zbiornik jest zamontowany wysoko na ścianie, dokładnie nad toaletą i komunikuje się z toaletą za pomocą rury. Ta metoda przywiązania jest nieaktualna, jednak istnieje kilka modeli takiego planu na sprzedaż, ponieważ popyt na nie się kończy.
 • Montaż na ścianie. Nowoczesny sposób, który wymaga pełnego przeprojektowania co najmniej jednej ściany, ponieważ zbiornik będzie się w niej ukrywał. Wydaje się, że w toalecie jest więcej miejsc, choć wzniesiona ściana "kradnie" jakąś część placu.
 • Zbiornik na półce w toalecie. Najpowszechniejszy, znajomy dla wszystkich modeli. To dobrze, że w razie awarii, każda usterka może zostać szybko naprawiona.

Miski WC ze zbiornikiem zawieszonym wysoko nad sufitem, nie nadają się do każdego wnętrza, ale będą świetnie wyglądać w toalecie, urządzone w stylu retro

Zbiornik spustowy stanowi integralną część muszli klozetowej. Para fajansu jest popularna ze względu na różne egzekucje budżetowe: za 4-5 tysięcy rubli można uzyskać wspaniały zestaw wraz ze szkieletem

Instrukcja wideo - montaż zbiornika spustowego

 1. 5
 2. 4
 3. 3
 4. 2
 5. 1

echo adrotate_group (27, 0, 0, 0); Dzień dobry. Automatyka kotła AOGV 11 jest niestabilna.

echo adrotate_group (27, 0, 0, 0); Cześć. W tym roku przeprowadziliśmy się do kraju.

echo adrotate_group (27, 0, 0, 0); Cześć. Pewnego dnia znalazłem kilku rannych na dachu.

Internetowa encyklopedia o budowaniu komunikacji

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

− 1 = 1