Światła uliczne własnymi rękami

Światła uliczne własnymi rękami

Jak zrobić oświetlenie uliczne własnymi rękami: instrukcja krok po kroku

Słowo "latarnia" w tłumaczeniu z języka greckiego oznacza pudełko ze szklanymi ścianami, w którym znajduje się źródło światła. Nowoczesne lampy uliczne służą do oświetlania ulic miejskich i miejskich, dróg, podwórek, terenów podmiejskich wieczorem i nocą, a także stanowią doskonały element wystroju. Fani obszarów podmiejskich są zainteresowani: czy takie światła można wytwarzać samodzielnie? Jakie materiały będą potrzebne do tego?

Lampa uliczna i jej funkcje

Cechą charakterystyczną klasycznej lampy ulicznej jest jej konstrukcja: szklany sufit z lampą jest przymocowany do słupa, zwanego "abażurem".

Aby zainstalować latarkę na swojej stronie, musisz wziąć pod uwagę kilka warunków:

 • naturalny klimat obszaru (częstotliwość opadów, warunki temperaturowe w różnych porach roku, itp.);
 • charakterystyka materiałów produkcyjnych (trwałość, bezpieczeństwo przeciwpożarowe, zgodność ekologiczna);
 • możliwe obciążenia mechaniczne;
 • właściwości źródeł światła - lampy (moc, zużycie energii, czas użytkowania);
 • warunki konserwacji i naprawy.

Samodzielne instalowanie i montowanie takich źródeł światła wymaga przestrzegania takich zasad:

 1. Nie zaznaczaj obszaru od strony ogrodzenia i wzdłuż jego obwodu (takie światło przy wyjściu z domu jest w stanie oślepić oczy, co jest bardzo nieprzyjemne).
 2. Pamiętaj, aby najpierw obliczyć optymalną wysokość mocowania plafonu do słupa, biorąc pod uwagę warunki pogodowe (podczas deszczu może pojawić się latarnia w kałuży, a po opadach śniegu - pokryta śniegiem).
 3. Zapewnij użycie generatora, RCD.

Gotowe lampy uliczne można kupić w wyspecjalizowanych sklepach, ale można je wykonać samodzielnie.

Eksperci klasyfikują latarnie uliczne, w zależności od rodzaju źródła światła, z którego korzystają:

 1. Standardowa rura - do takich urządzeń używa się żarówek tradycyjnych i ekonomicznych.
 2. Solar - są ekonomiczne w eksploatacji, ponieważ mają wbudowane akumulatory, które gromadzą energię w ciągu dnia dzięki promieniom słonecznym, a także włączają i oświetlają teren w ciemności.
 3. LED - wyróżniają się jasnym, białym światłem, o silnym strumieniu świetlnym, odporności na spadki temperatury, drganiach mechanicznych (jako uzupełnienie mogą mieć różne rozwiązania kolorystyczne).
 4. Luminescencyjne - z lampą w postaci długiej rurki, dzięki czemu mają duże wymiary, co nie zawsze jest wygodne.
 5. Halogen - miniaturowe, różnorodne kolory, ale mocno nagrzane w procesie długich prac, z których wypala się kolorowa powłoka.
 6. Wyładowanie gazu - bardzo jasne, o niskim zużyciu energii, pozwala na użycie różnych filtrów kolorów.

Biorąc pod uwagę charakterystykę mobilności, lampy uliczne są dwojakiego rodzaju:

 • stacjonarne - zamocowane w jednym miejscu, okablowanie elektryczne jest zasilane metodą podziemną;
 • przenośny - możesz przenosić (przenosić) z jednego miejsca na drugie, aby przewody były tylko uziemione.

Należy pamiętać: latarnia została zaprojektowana przede wszystkim dla twojego bezpieczeństwa, ponieważ służy do zapewnienia widoczności przy wejściach, bramach, ścieżkach i ścieżkach.

Jak zrobić własne lampy uliczne: krok po kroku

Planowanie oświetlenia powinno być zaangażowane w proces budowy letniego domku, ponieważ najczęściej istnieje potrzeba układania przewodów elektrycznych pod ziemią. Dlatego też, wyposażając oświetlenie uliczne własnymi rękami w ich podwórko, musimy wziąć pod uwagę nie tylko cechy krajobrazu witryny, ale także ogólną koncepcję projektu. Na przykład, jeśli dom mieszkalny jest zbudowany z drewna, elementy dekoracyjne, w tym oprawy oświetleniowe, są również najlepiej wykonane z drewna.

Jako materiały na latarnie wykonane własnymi rękami, można użyć różnych materiałów i improwizowanych środków:

 • do plafonów - puszek szklanych i cynowych o różnych rozmiarach, kartonów i skrzyń drewnianych lub pudeł;
 • do słupów - drewniane i metalowe belki, rury.

Najprostszym sposobem, jak mówią eksperci, jest stworzenie lampy ulicznej tego projektu: plafon (odcień) z improwizowanych materiałów odpadowych zamocowanych na standardowym stojaku. Zastanów się, jak to zrobić:

 1. Zaplanuj swoją pracę, czyli zaprojektuj projekt oświetlenia przyszłości, przygotuj schemat elektryczny.
 2. Wyprodukuj plafon ze szklanego słoika z przykręcaną pokrywką:
  • w pokrywie zrobić otwór, który ma ten sam rozmiar co uchwyt lampy;
  • Przymocuj wkład do pokrywy;
  • we wkładce wkręcić żarówkę (taka konstrukcja najlepiej nadaje się do LED lub oszczędzania energii);
  • przykręcić pokrywkę do słoika;
  • zadbaj o dekoracyjny wzór czaszy (koloruj ją w kolorze monochromatycznym lub innym, elementy dekoracyjne z klejem - plastikowe motyle, liście, kwiaty itp.).
 3. Zamocuj plafon na ruszcie z rurką, drut z plafonu przejdź przez otwór w stojaku.
 4. Stwórz stabilną podstawę słupka lampy z przymocowanym do niej plafonem (może to być blacha wykonana na przykład ze stali ocynkowanej).
 5. Zainstaluj gotową lampę we wcześniej wybranej lokalizacji.
 6. Przejdź do połączenia elektrycznego z urządzeniem oświetleniowym.

Możesz zrobić plafon własnymi rękami z puszki, wywiercić w niej otwory lub wyciąć.

Organizując oświetlenie na swojej stronie, umieszczając oświetlenie uliczne, zwracaj uwagę na ich funkcjonalność. Faktem jest, że oświetlenie może pełnić kilka funkcji, w zależności od tego, które powinny być umieszczone:

 • techniczny - światło kierowane jest na tory, drzwi wejściowe, bramy;
 • dekoracyjny - identyfikuje pewne przedmioty, na które należy podkreślić;
 • podział na strefy - oświetla niektóre obszary, na przykład klomb, basen lub plac zabaw;
 • towarzyszący - podkreśla, ale nie świeci się całkowicie.

Przechodząc od tego, wybierają materiały, obliczają wielkość i moc przyszłej latarki.

Wskazówki dla projektantów: jak zrobić oświetlenie uliczne własnymi rękami?

Lampy uliczne, stworzone przez siebie, stanowią ekskluzywną kreację oświetlenia wiejskiego. Do tego możesz użyć improwizowanych przedmiotów. Funkcje lamp samonośnych:

 • oświetlenie obszaru wokół domu;
 • element dekoracyjny.

Zasady klasyfikacji i rodzaje lamp

Przed wykonaniem latarni ogrodowych własnymi rękami, zaleca się określić ich wygląd:

 • ściana - doskonałe rozwiązanie do oświetlenia wejścia do domu i obszaru małego placu, takie lampy mogą być zaprojektowane w dowolnym stylu;
 • lampy podłogowe są montowane na podłodze werandy lub na ziemi, konstrukcja klasycznej lampy podłogowej jest przedstawiona w postaci płaskiej podstawki z końcówką kulistą, nowoczesny model lampy wykonany jest z miękkich materiałów;
 • naziemne są instalowane w ziemi, a promień światła jest wysyłany od dołu do góry, można wykonać oświetlenie ogrodu własnymi rękami z możliwością zmiany kąta nachylenia, kształtu urządzeń do oświetlenia terenu - prostokątne, okrągłe;
 • wiszące przymocowane do belki stropowej na otwartej werandzie, do gałęzi drzewa.

Do produkcji lamp ogrodowych możesz użyć własnych źródeł światła:

 1. 1 Standardowa żarówka. Jego zalety to niska cena, ale takie lampy zużywają dużo energii elektrycznej.
 2. 2 lampa halogenowa. Ekonomiczne, służy przez długi czas, zapewnia dobre oświetlenie. Podczas pracy lampa halogenowa jest bardzo gorąca.
 3. 3 żarówka LED. Oszczędza do 95% energii elektrycznej, ma długą żywotność, jest wyposażony w solidną obudowę.
 4. 4 Bateria słoneczna. Służy do prowadzenia oświetlenia w miejscach, w których problematyczne jest układanie zwykłego okablowania. Główną częścią takiego elementu iluminacyjnego jest bateria pochłaniająca energię słońca. W ciemności lampa włącza się automatycznie. Jeśli bateria jest w pełni naładowana, akumulator może pracować bez przerwy przez 12 godzin.

Aby wykonać oświetlenie w obszarze willi, używamy kabla VVG, falistego i listew zaciskowych. Latarnie domowe dla daczy są wykonane z tworzywa sztucznego, stali, miedzi, mosiądzu, puszek, drewnianych wiórów i innych improwizowanych materiałów. Narzędzia wymagają wiertarki, wiertarki, śrubokręta.

Aby zebrać latarnię z frytek lub szaszłyków, zajmie 5-6 paczek materiałów eksploatacyjnych. Elementy produktu są powiązane za pomocą nici. Technologia ta stworzy solidny kształt, bezpiecznie przymocowując plafon.

Swapy są składane na przemian, opatrunek i dokręcanie 1-2 guzków. Do powstałego produktu dołączamy następujący element. Po zmontowaniu jednej strony oprawy rozpoczyna się drugi montaż. W tym celu szpikulec jest mocowany między dwoma podobnymi elementami pierwszej strony. Powstały projekt jest zabandażowany i utkany nićmi. Przy pomocy technologii opisanej powyżej możliwe jest zamontowanie oprawy o kształcie prostokątnym lub trójkątnym.

Aby latarnia ozdobna szaszłyki, zaleca się używać kolorowych nici do wiązania. Krawaty są traktowane klejem. Szaszłyki można zastąpić cienkimi częściami bambusowych rolet lub serwetek. Jeśli lampa jest już gotowa, montujemy wewnątrz ramkę z drutu, związamy ją z lampą.

Zanim zrobimy latarnię na daczy z klamerek, tworzymy szkielet. Do tego wykorzystywany jest stalowy lub gruby drut aluminiowy. Z tego materiału wykonujemy 3 koła o różnych średnicach. Następnie łączymy je w jedną ramkę, na szczycie której jest pomyślane mocowanie wkładki. Do ozdabiania wynikowej ramki używamy spinaczy o różnych kolorach i różnych kątach nachylenia. Aby zapobiec zapłonowi wyprodukowanej lampy, zaleca się obróbkę materiału eksploatacyjnego za pomocą specjalnego związku. W przeciwnym razie do klosza użyto małej lampy.

Aby stworzyć latarnię w nowoczesnym stylu, projektanci powinni używać taśm LED. Takie światła uliczne można zainstalować na dowolnej podstawie, w tym na rurze z tworzywa sztucznego. Zapalamy lampę LED na rurze. Aby to naprawić, użyj zacisków, śrub lub kleju. Następnie rura jest zamontowana w ścianie lub drzewie. Taśma jest podłączona do sieci zasilającej. Uzyskana lampa nie emituje dużego światła. Dlatego może być używany do romantycznej scenerii.

Latarnia uliczna z puszek po dżemie - oryginalny projekt oświetlenia w kraju. Aby przymocować taki materiał eksploatacyjny, używamy szklanych pojemników z uchwytami. Aby stworzyć korpus elementu oświetleniowego, używamy drewnianej belki. Do otrzymanego projektu dołączamy haki (do zawieszania materiałów eksploatacyjnych) i łańcuchy (do głównej instalacji). Oryginalna lampa uliczna jest zawieszona w ogrodzie, w altanie lub na drzewie. Do oświetlenia używamy świec, które będą okresowo wymieniane. Możliwe jest wykonywanie otworów w takich urządzeniach oświetleniowych, przez które światło przechodzi łagodnie. Do tego używamy gwoździa lub wiertła.

Wykorzystanie naturalnych materiałów

Aby stworzyć wspaniałe oświetlenie w daczy, projektanci powinni używać naturalnych materiałów. Takie światła uliczne można zainstalować na trawniku, wzdłuż ścieżek, w ogrodzie. Elektryczność i nafta są wykorzystywane do ich pracy. Ale pierwsze urządzenia oświetleniowe, w przeciwieństwie do drugiego, bardziej funkcjonalne i praktyczne. Oświetlenie to nie musi być włączane i wyłączane za pomocą jednej lampy.

Twórz ekskluzywne lampiony można robić za pomocą logów (kłód lub pniaków drzew). W materiale eksploatacyjnym wykonaj dziury. Aby to zrobić, możesz użyć piły łańcuchowej. Zewnętrzna strona kłód ozdobiona jest różnymi materiałami. Jeżeli takie oprawy będą działać z sieci, będziesz musiał zbudować okablowanie dobrej jakości. Podczas podłączania przestrzegane są środki ostrożności. Oświetlenie z takich latarni może być miękkie, jasne i kierunkowe. W tym celu zaleca się projektantom używanie mocnych żarówek z reflektorami skierowanymi w określonym kierunku.

Możesz zorganizować oświetlenie daczy z girlandami, plastikowymi butelkami, urnami, jednorazowymi kubkami. Lepiej używać materiałów eksploatacyjnych w różnych odcieniach. Z niej wycinamy cienkie paski, tworząc małe plafony w kształcie stożka. Z takich urządzeń można zebrać girlandę.

Kiedy oświetlenie jest ustawione w daczy, eksperci powinni przestrzegać procedur bezpieczeństwa.

Domowe oświetlenie uliczne jest połączone z siecią zasilającą dzięki wysokiej jakości okablowaniom i izolacji. Zbieraj światła ogrodowe zalecane z niepalnych materiałów eksploatacyjnych. W przeciwnym razie oświetlenie powinno mieć niską moc, aby żarzące się temperatury lamp nie przyczyniały się do zapłonu i spalania produktu.

Jeżeli domowe latarnie działają nafta, to okresowo konieczne jest monitorowanie poziomu paliwa. W nocy takie urządzenia oświetleniowe są duszone. Do instalacji lamp ulicznych używamy wysokiej jakości elementów złącznych.

Czy kiedykolwiek doświadczyłeś nieznośnego bólu w stawach? I nie słyszysz, co to jest:

 • niemożność poruszania się łatwo i wygodnie;
 • dyskomfort podczas wchodzenia i schodzenia po schodach;
 • nieprzyjemny chrupot, niezły atak;
 • ból podczas lub po ćwiczeniach;
 • zapalenie stawów i obrzęk;
 • nierozsądne, a czasem nieznośne bóle stawów.

A teraz odpowiedz na pytanie: czy jesteś z tego zadowolony? Czy można znieść taki ból? A ile pieniędzy już "połączyłeś" z nieskutecznym traktowaniem? Zgadza się - czas to skończyć! Czy się zgadzasz? Dlatego zdecydowaliśmy się opublikować ekskluzywny wywiad z profesorem Dikulem, w którym ujawnił sekrety pozbywania się bólu stawów, artretyzmu i artrozy.

Jak zrobić oświetlenie uliczne własnymi rękami: pomysły i zalecenia

Oświetlenie witryny w kraju lub domu prywatnym jest ważnym elementem komfortowej rozrywki właścicieli tutaj. Dzięki przemyślanej aranżacji i wyborowi lamp wygodnie jest poruszać się po swoim dobytku w nocy. Oprócz ważnej roli funkcjonalnej, oświetlenie działki pozwala stworzyć nieopisaną atmosferę, podkreślając piękno roślin. Gospodarze i ich goście będą tutaj wygodnie.

Tworzenie oświetlenia ulicznego własnymi rękami, mieszkańcy prywatnego domu mogą dużo zaoszczędzić. W sklepach gotowe urządzenia są dość drogie. Dlatego też, mając pewne umiejętności pracy z elektrycznością, a także mając wystarczająco dużo wolnego czasu, właściciele będą mogli sami przeprowadzać oświetlenie na swojej stronie.

Podczas badania pytania o to, jak zrobić uliczną lampę własnymi rękami, właściciele nieruchomości powinni zacząć od podstawowych zasad tego procesu. Pomoże to poprawnie wykonać wszystkie czynności.

Oświetlenie musi spełniać niektóre ogólnie uznane wymagania. W ciągu dnia lampy nie mogą naruszać naturalnego wyglądu witryny. Noc wymaga wysokiej jakości oświetlenia, które pozwoli uniknąć ciemnych obszarów.

Oprócz funkcji oświetlenie odgrywa także rolę dekoracyjną. Od poprawnego wyboru wszystkich elementów systemu, a także ich kompetentnej lokalizacji zależy od ogólnego wrażenia strony. Popularne dziś są lampy wykonane z naturalnych materiałów. Również naturalne linie, wątki w tworzeniu takich produktów pozwalają zachować ogólną estetykę strony.

Rodzaje i położenie lamp

Postanawiając oświetlić witrynę za pomocą domowych urządzeń, należy wziąć pod uwagę ich główne typy. W zależności od obszaru lokalizacji wyróżnia się kilka głównych typów urządzeń. Są urządzenia, które oświetlają sam dom, ścieżki i schody. Jest też akcent i świąteczne oświetlenie bezpieczeństwa.

Dla każdego źródła światła stosowane są różne rodzaje instrumentów. Światła wiszące własnymi rękami często są przymocowane do werandy. Mogą być również montowane na drzewach. To długi łańcuch wysokiej wytrzymałości. Kończy się ozdobną bańką.

Kinkiety służą do oświetlania wejścia do domu i obszaru znajdującego się przed nim. Podobne urządzenia są instalowane obok bramy lub bramy.

Lampy podłogowe są instalowane na ziemi lub na werandzie. W wersji klasycznej to urządzenie ma płaską podstawkę z okrągłą bańką. Lampy podłogowe różnią się od lamp podłogowych wysokości. Są one również montowane w ziemi, ale podobne urządzenia są zaprojektowane do podświetlania torów lub pojedynczych roślin, klombów.

Jako oświetlenie możesz wybrać kilka typowych opcji. Źródłem światła w nocy mogą być zwykłe lampy żarowe. Są to najprostsze i najtańsze urządzenia. Ich wadą jest duże zużycie energii elektrycznej.

Jednym z najbardziej popularnych urządzeń są lampy LED. Są ekonomiczne w działaniu. Lampa uliczna LED, wykonana ręcznie, może jakościowo oświetlić witrynę. Jednocześnie jego żywotność jest jak najdłuższa. Takie lampy są trudne do zerwania. Kolor blasku można wybrać dowolny.

Lampy halogenowe do oświetlenia ulicznego są rzadko używane. Są zbyt wrażliwe na wahania napięcia, zanieczyszczenie żarówki.

Latarnie na panelach słonecznych zyskują dziś na popularności. Mogą być instalowane nawet w tych obszarach, w których trudno jest podłączyć przewody elektryczne. W ciągu dnia bateria jest naładowana energią słońca. Następnie latarnia emituje blask, który może trwać do 12 godzin. Jedynym wymogiem dla takich urządzeń jest wystarczająca ilość światła słonecznego w ciągu dnia. W przeciwnym razie nie można naładować akumulatora.

Stworzenie lampy ulicznej własnymi rękami z dostępnych materiałów, mistrz może twórczo zbliżyć się do swojej pracy. Wybór wzoru plafonu zależy od wyobraźni właścicieli prywatnego domu.

Naturalne motywy są uważane za popularne. Na przykład trawnik ozdobiony ozdobnymi motylami lub ważkami będzie wyglądał harmonijnie w ciągu dnia. W nocy te świecące elementy mogą oświetlać trawnik, nadając całej witrynie wyjątkowe piękno. Patrząc z krzaków krasnoludzkie gnomy z latarkami w rękach będą wyglądały bajecznie i ciekawie.

Możesz także wybrać dowolny kształt plafonu. Różne stare lampy podłogowe, przybory kuchenne i inne rzeczy, które teraz leżą bezczynnie, pójdą na marne. Za pomocą różnych materiałów możesz zrealizować dowolne fantazje, które oryginalnie udekorowały Twoją witrynę.

Możesz stworzyć lampę uliczną własnymi rękami na daczy z różnych materiałów. Wielu właścicieli wybiera tworzywa sztuczne do tych celów. Łatwiej jest z tym pracować. Jednak materiał ten znany jest ze swojej kruchości. Nie może pozostawać poza domem przez długi czas, będąc narażonym na warunki naturalne.

Lepiej używać produktów metalowych. A mosiądz w tym przypadku jest uważany za jeden z najlepszych materiałów. Nie ściemnia się, nie utlenia się. W takim przypadku nie zaleca się miedzi ani brązu.

Nadaje się również do wszelkich szklanych lub ceramicznych pojemników, naczyń. Naturalne materiały, na przykład drewno, przy odpowiedniej obróbce wystarczą dostatecznie długo. W tym przypadku łatwiej będzie stworzyć oprawę niż przetwarzać kęsy metalowe. Drewniane latarnie pasują do niemal każdego stylu wystroju.

Tworzenie lamp ulicznych własnymi rękami, konieczne jest odpowiedzialne ponoszenie odpowiedzialności za bezpieczeństwo elektryczne. Okablowanie zostanie utworzone na otwartym powietrzu. Aby uniknąć wystąpienia nieprzewidzianych problemów, konieczne jest zapewnienie jakościowej ochrony wszystkich elementów systemu przed różnymi niekorzystnymi skutkami.

Aby stworzyć oświetlenie na miejscu, potrzebujesz kabla VVG. Bloki zacisków służą do mocowania połączeń. Aby zabezpieczyć drut, należy zastosować falistą rurkę (wąż metalowy).

Konieczne będzie zakupienie dwużyłowego drutu miedzianego o przekroju co najmniej 1,5 mm. Długość kabla powinna być obliczana na podstawie obszaru terenu. Zazwyczaj wymagane jest minimum 100 m drutu. Średnica rury falistej powinna wynosić 18-20 mm. Chroni to drut w ziemi przed naruszeniem integralności gryzoni lub przypadkowym wstrząsem mechanicznym (na przykład szuflą).

Aby podłączyć urządzenia uliczne własnymi rękami, należy prawidłowo zamontować okablowanie. Najpierw wykop rowy dla kabla. Ich głębokość powinna wynosić około 70 cm, a odległość do domu nie powinna być mniejsza niż 60 cm.

Jeśli zamierzasz zainstalować lampy podłogowe, najpierw przez nogi pociągnij za linkę. Konstrukcja jest zamontowana w ziemi. Kabel w wykopie przechodzi przez falistą rurę. Drut rozciąga się przez wszystkie elementy systemu. Następnie zostaje odcięty, pozostawiając ogon o długości około 15 cm Drugi odcinek kabla jest ciągnięty w ten sam sposób przez oprawę. Są one połączone w górnej części latarni za pomocą zacisków.

Jeśli plafony są na ścianie, ich skrzynki przełączników powinny być izolowane jakościowo. Najlepiej podłączyć przewody za pomocą nakrętek zaciskowych. Skręcanie kontaktów w tym przypadku nie jest zalecane.

Po zainstalowaniu przewodów należy podłączyć lampę uliczną do schematu elektrycznego. W nim, jak wiadomo, są dwa przewody ("phase9raquo; i" zero9raquo;). Przełącznik musi otworzyć przewód fazowy. Znajdź to pomoże specjalne urządzenie.

Lampę można włączyć bezpośrednio w gniazdku. Wtyczka jest zamontowana na końcu drutu. Ta opcja jest odpowiednia do włączenia do sieci małej lampy. Jeśli system składa się z kilku lamp, lepiej jest podłączyć kable do zacisków w rozdzielnicy. W razie wypadku specjalny bezpiecznik automatycznie otworzy obwód. Łączne obciążenie systemu oświetleniowego musi odpowiadać możliwościom okablowania elektrycznego.

Przed kopaniem rowów należy sprawdzić działanie systemu. Lampy podłogowe zaleca się wzmocnić poprzez wlanie gruzu do podstawy lub wlanie gliny i betonu do podstawy.

Lampa uliczna wykonana z drewna, wykonana własnymi rękami, harmonijnie wpasuje się w zewnętrzną stronę. Aby go stworzyć, możesz użyć różnych gałązek, tabliczek, kory i innych podobnych materiałów.

Najpierw musisz nadmuchać balon. Następnie musisz zebrać wystarczającą liczbę suchych gałązek. W chaotyczny sposób są przyklejone do piłki. Kiedy projekt jest trochę suchy, musisz oderwać go od powierzchni kuli. Piłka jest zdmuchnięta. Wewnątrz zainstaluj żarówkę.

Wykorzystując fantazję i najprostsze materiały pod ręką, możesz stworzyć dowolny wariant sufitu z drewna. Nie ma potrzeby posiadania umiejętności pracy z takim materiałem. Skręcanie, na przykład kory brzozy, można uzyskać oryginalny plafon. Będzie wyglądać elegancko i stylowo.

Stosując farby luminescencyjne do konopi, można stworzyć bardzo piękne podświetlenie. Istnieje wiele opcji dla lamp z drewna.

Lampy uliczne własnymi rękami mogą być wykonane ze szkła. W tym celu odpowiednie są butelki, puszki i inne pojemniki. Do dna można wlać różne szklane kule, szkło, ozdobny piasek. Żarówka jest wkładana przez szyjkę i mocowana za pomocą silikonu.

Do sufitu altany lub werandy możesz powiesić kilka takich butelek lub puszek jednocześnie. Będą w stanie w pełni oświetlić przestrzeń. Zamiast pojedynczej żarówki można umieścić całą girlandę w szklanym pojemniku. Taka latarka będzie wyglądała imponująco.

Banki i butelki można ozdobić farbami, liną, koronką, drutem i innymi improwizowanymi materiałami. W takim przypadku żarówka nie będzie tak przezroczysta, a światło będzie lepiej rozpraszać. Jeśli zastosujesz farby luminescencyjne w postaci nierównych miejsc na wewnętrznej stronie puszki, lampa okaże się bardzo oryginalna. Fantazja i kreatywność pomogą stworzyć najlepszy plafon lub latarkę.

Po rozważeniu możliwości stworzenia oświetlenia na stronie prywatnego domu, możesz sam wykonać całą pracę.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

68 + = 69