Svagi z własnymi układami rąk krok po kroku

Svagi z własnymi układami rąk krok po kroku

Svagi własnymi rękami: wzory i szczegółowa klasa mistrzowska

Czy chcesz zrobić piękny lambrekin, ale nie wiesz, którą formę wybrać? Zrób małżeństwo własnymi rękami. Wzory mogą być pobierane gotowe lub zbudowane niezależnie w rozmiarze. Półkole z fałdami to klasyk, który nigdy nie wychodzi z mody. Salony z zasłonami oferują takie produkty, ale nie zawsze można wybrać odpowiedni model, ale czasami jest zbyt kosztowne na zamówienie. Jeśli jesteś zainteresowany tym, jak zrobić svagi własnymi rękami, czytaj dalej.

Rodzaje produktów i ich podstawowe parametry

Ten element lambrekinu to półokrąg z fałdami. Svag składa się ze środka, dwóch ramion i głębokości. Ramię znajduje się wzdłuż gzymsu, a głębokość jest rozumiana jako odległość, do której tkanka jest obniżana od górnej linii w dół.

Swags są następujące typy:

 • symetryczny;
 • asymetryczny;
 • z pionowym ramieniem;
 • mechaniczne;
 • z zapadnięciem;
 • przechodzi w żabot.

Prosty symetryczny svag można wypróbować nawet bez wzoru, a mechaniczne zagięcie uzyskuje się za pomocą taśmy (montażowej).

Niezależnie od wersji wybranego produktu, zwykle szycie svaga własnymi rękami składa się z następujących etapów:

 1. Wybór odpowiedniego modelu i przygotowanie schematu.
 2. Wykonywanie pomiarów i obliczanie rozmiaru svag i ilości materiału.
 3. Tworzenie wzorca lub skalowanie gotowego szablonu.
 4. Umiejscowienie części na tkaninie (zawsze odbywa się po przekątnej) i wycięcie.
 5. Tworzenie fałd.
 6. Szwy, obróbka krawędzi, szycia taśma niewidomych lub rzepy do mocowania do gzymsu.

Prace na każdym etapie mogą być nieco inne, ale ogólnie obwód zawsze pozostaje w przybliżeniu taki sam.

Aby samemu wykonać svagi (wzory na gotowym szablonie lub samodzielne konstruowanie), musisz poprawnie określić wszystkie parametry produktu. Obliczenia można przeprowadzić za pomocą równań lub rysunku na skali.

Jeśli masz lambrekin (svag), musisz wiedzieć:

 • długość gzymsu;
 • połowa długości dolnego zwisu (łuk zawieszonej krawędzi);
 • Głębokość, to znaczy odległość, na którą "wisi" od górnej linii.

Wszystko to musi być po prostu zmierzone przez okno lub schemat skali.

Jeśli lambrekin będzie składał się z kilku svag, będziesz musiał wykonać pewne obliczenia. Załóżmy, że długość gzymsu wynosi 3,6 m, a chcesz ustawić 4 łupki, które zachodzą na sąsiednie o 1/3. Jest to minimalna wartość przecięcia. Jeśli wykonasz je bez nich, musisz podzielić 3.6 m na 4. W przypadku nakładających się części, są trzy nakładki 1/3, czyli w rzeczywistości jest to rozmiar jednego svag, więc długość gzymsu jest podzielona przez 3. Wielkość elementu jest równa 1 2 m.

Dla symetrycznych svags tworzy się wzór połowy produktu, który nakłada się na złożoną tkaninę. W przypadku asymetrii wykonywany jest pojedynczy przedmiot obrabiany, ale wymiary każdej części, jeśli są kilka, należy wcześniej obliczyć.

Warto przyjąć zasadę robienia szkiców przyszłych lambrekinów. Pomaga to wybrać najlepszy sposób ułożenia elementów i ich proporcje w zależności od wielkości okna, okapu, zasłon. Schemat najlepiej wykonać na skali, na przykład 1:10. W takim przypadku trzy metrowy lambrekin na papierze będzie wynosił 30 cm.

Jeśli zastosujesz się do tej reguły, nie będziesz miał trudności ze znalezieniem jakiegokolwiek rozmiaru złożonego elementu lambrekinu. Aby to zrobić, wystarczy zmierzyć go za pomocą linijki lub policzyć liczbę komórek w milimetrowym papierze i pomnożyć przez wartość skali.

Możesz wykonać wszystkie kompilacje na komputerze w edytorze graficznym lub specjalistycznym programie NanoCad, który pozwala uzyskać rysunki, wzory zasłon i ich komponentów z wymiarowaniem.

Czy chcesz zrobić okrągły lambrekin? Nie jest trudno tworzyć svagi własnymi rękami. Dla początkujących możesz zaoferować tę opcję:

 1. Kwadrat lekkiej tkaniny (organza, welon) zwiń wzdłuż przekątnej i zaznacz fałd środka.
 2. Weź szynę, na której uwaga szerokość svag, środek i ramiona. Powiesić ściereczkę, obserwując kąt czterdzieści pięć stopni. Aby zobaczyć centrum, zawiesić ważenie.
 3. Ostrożnie uformuj i zabezpiecz szpilkami pierwsze zagięcie. Wykonaj "poduszkę" o wielkości około 10-15 cm.
 4. Wykonaj wszystkie pozostałe fałdy, utrzymując symetrię i taką samą odległość między nimi.
 5. Odetnij nadmiar tkaniny i często przypnij górną krawędź szpilkami wzdłuż linii zagięcia.
 6. Traktuj dno ukośną halsą lub inną metodą.
 7. Od góry uszyć rzep lub taśmę samoprzylepną.

Zdobądź gładkie fałdy po raz pierwszy, być może nie będzie to takie łatwe, ale warto je trenować.

Jeśli nie chcesz wycinać zbyt dużej ilości tkaniny, powinieneś użyć innej metody szycia samego svagi. Wzory pomagają wyciąć gotową część i już z niej utworzyć fałdy.

Wykonane są następujące konstrukcje:

 1. Zaznacz punkt i narysuj z niego kąt prosty.
 2. Odłóż odległość równą połowie środka svag, dodając 3 cm do zabiegu.
 3. Dół mierzy głębokość produktu pomnożoną przez współczynnik równy 2 dla twardych, mało drapowanych tkanin i 2,5 dla miękkich, łatwo drapowanych.
 4. Od punktu początkowego narysuj łuk koła o promieniu pionowego odcinka uzyskanego w poprzednim kroku.
 5. Z dolnego punktu odłóż łuk równy połowie dolnego zwisu, z dodatkiem 3 cm do obróbki. Z otrzymanym znaczkiem zamknij kontur.

W ten sposób wytwarzany jest przedmiot obrabiany, na przykład dla mechanicznego symetrycznego svaga.

Jeśli dopiero zaczynasz pracę z tym biznesem, aby prawidłowo uszyć svag własnymi rękami, lepiej przygotować wzory. Teraz technologia komputerowa znacznie uprościła wyszukiwanie i pracę. Możesz polubić opcję drukowania w wybranej skali na drukarce. Istnieją dwa sposoby:

 1. Zrób wzór w częściach na pejzażach domowych urządzeń drukarskich.
 2. Zamów w firmie, która świadczy usługi w zakresie tworzenia obrazów wielkoformatowych.

W pierwszym przypadku zrobisz wszystko bez wychodzenia z domu, ale będziesz musiał przykleić arkusze taśmą klejącą. W drugim wariancie nie będziesz musiał nic łączyć, ale będziesz musiał wydać dodatkowe pieniądze.

Jak wyciąć łupem własnymi rękami

Więc wybrałeś szablon lub sam go zbudowałeś, wycięty z papieru. Teraz najważniejsze jest prawidłowe ułożenie detali na tkaninie. Odbywa się to po przekątnej. Na schemacie z reguły kierunek wątku udziału musi być wskazany strzałką. Wykonaj następujące czynności:

 1. Złożyć tkaninę po przekątnej w kształcie szalika.
 2. Dołącz wzór do linii zagięcia.
 3. Przypnij go szpilkami.
 4. Zakreśl krawędzie kredą lub zlewem, nie zapomnij o dodatkach w odpowiednich miejscach.
 5. Wytnij obrabiany przedmiot.

Praca została zakończona. Teraz wiesz, jak wyciąć svag własnymi rękami. Możesz zacząć tworzyć fałdy i proces szycia.

Svag własnymi rękami: klasa mistrzowska

W poprzednich rozdziałach podano przykłady symetrycznych produktów równobocznych, poniżej przeczytacie technologię wytwarzania wersji asymetrycznej i ramię prostopadłe. Gatunki te są również często używane i wyglądają wyśmienicie i skutecznie.

Aby utworzyć asymetryczny svag własnymi rękami, musisz zbudować lub znaleźć odpowiedni wzór. Następnie sekwencja działań będzie następująca:

 1. Rozpuść części w odpowiedniej ilości.
 2. Umieść obrabiany przedmiot na szynie montażowej, na której wstępnie oznaczone są wymagane wymiary produktu. Zabezpiecz oba końce tkaniny za pomocą szpilek.
 3. Zaczynają tworzyć fałdy od pierwszego ze środka, przypinając każdy pinezkę. Postaraj się uzyskać równe elementy. Jeśli to konieczne, możesz poprawić pracę.
 4. Gdy wynik Ci odpowiada, odetnij nadmiar tkaniny od dolnej krawędzi.
 5. Idź z filigranową nicią wzdłuż szerokiej strony fałd, a następnie wzdłuż wąskiej strony.
 6. Usuń svag z patyka, przyciąć nadmiar z górnej krawędzi, pozostawiając do obróbki szew 2-3 cm.
 7. Środek i dno svaga traktowane są ukośnym wypiekiem.
 8. Na maszynie przejdź przez szwy po obu stronach fałd.

Produkt jest gotowy do montażu.

Istnieje inna wersja tej dekoracji - z prostopadłym ramieniem. Jak uszyć svagi własnymi rękami tego rodzaju opisano poniżej.

Element ten wyróżnia się tym, że fałdy nie są zbierane na linii okapu, ale pozostają ustawione wzdłuż pionowej linii prostopadłej do niego. Bardzo pięknie wygląda jak lambrekin kilku takich sagów, ułożonych szeregowo.

Zasada działania odpowiada poprzedniej. Różnica polega na wzorze produktu i sposobie jego montażu. Fałdy są uformowane nie na patyku, ale na powierzchni, na której wygodnie jest zamocować ich pionowo ustawione krawędzie. Po ich uformowaniu przechodź z obu stron nitką, usuń z powierzchni i splot.

Podobnie jak w przypadku każdego svaga, a następnie połącz je ze sobą i zszyj go w gotowym lambrekinem.

Tak więc, przestudiowałeś kilka sposobów, dzięki którym możesz zawrzeć małżeństwo własnymi rękami. Wzorce lepiej używać gotowe, ale łatwo je zbudować samodzielnie. Zawsze staraj się przeprowadzić schemat i wstępne obliczenia, a także użyć szablonów, które już mają fałdy.

Wzory lambrequins własnymi rękami z instrukcjami i master class do produkcji produktu bez większego wydatku, miłe dla oka i ozdabiające każde wnętrze

Oczywiście znakiem rozpoznawczym każdego salonu są zasłony i lambrekiny. Dzisiaj weźmiemy pod uwagę popularne wzory lambrekinów własnymi rękami!

Wchodząc do tego pokoju, widok pada dokładnie na okno, które z reguły jest jedynym jasnym miejscem w domu.

Do tej pory istnieje ogromna różnorodność dekoracyjnych zasłon i elementów dekoracyjnych okien.

Tiulki trzęsą się ze swojej świetności. I lambrekin jest jednym z niezastąpionych ozdób okiennego otworu.

W XIX wieku ozdobiono je nie tylko salonami i sypialniami, ale także przestrzenią nad łóżkami. W końcu lambrekiny były bardzo pomysłowe.

Teraz mają zupełnie inną teksturę i kształt. Jeśli chcesz zmienić sytuację w mieszkaniu lub w domu, to odpowiednie będą do tego lambrekiny, ponieważ nie jest to możliwe.

Jakiego rodzaju akcesoria do zasłon i tiulu nie wymyślą: od frędzli po ruche. Dekoracja okien przetrwała do naszych czasów i stała się niemal tradycyjna. Teraz rzadko można znaleźć domy bez lambrekinów i zasłon. Dają nie tylko łaskę, ale powagę w szczególnych przypadkach.

Lambrekin jest zwykle nazywany elementem dekoracyjnym, znajduje się w górnej części zasłony na całej długości i szerokości gzymsu. Lambruck może ozdobić otwór każdego pomieszczenia.

Materiał, z którego wykonany jest ten element dekoracyjny, może być całkowicie różny. Lekki, przewiewny i bardzo ciężki, plisowany. Na przykład użycie ażurowej tkaniny jest trudnym zadaniem i lepiej tego nie robić.

Lambrekin powinien ozdobić nie tylko wnętrze, ale także ukryć gzyms i wizualnie zwiększyć wysokość okna. Jeśli, z drugiej strony, sceneria jest ustalona za pomocą lambrekinu, jest bardziej prawdopodobne, że okno będzie wyglądało znacznie większe niż oryginalne.

Aby stworzyć pomysły na tworzenie lambrekinów przy pomocy naszego artykułu, możesz bez trudności. Tutaj znajdziesz szczegółową klasę mistrzowską z opisem, jak uszyć lambrekiny za wzór. Możliwe jest pobranie darmowych gotowych wzorów.

Po przeczytaniu tego artykułu możesz obliczyć materiał i dowiedzieć się więcej o szyciu lambrekinów za pomocą wzorów.

Swag jest jedną z odmian lambrekinów, jest klasyczną scenerią. Widać to może w postaci złożonej lub swobodnie zwisającej. Svag zdobią nie tylko pędzle, ale także frędzle. Klasyczne svag najbardziej popularne.

W Internecie można znaleźć wzorce svag dla lambrekinów.

W tym artykule znajdują się liczne zdjęcia, w których można zobaczyć całą wspaniałość rozmaitych lambrekinów.

Wzór lambrekinu własnymi rękami jest całkowicie darmowy.

Jedną z odmian lambrekinów jest lambrekin - svag, jak wspomniano powyżej.

W tym artykule będzie mowa o wzorach łupów w formie zwanej huśtawką.

 • papier
 • ołówek
 • centymetr
 • władca
 • tkanina, drapowanie
 • podszewka z tkaniny
 • wstążka
 • deska
 • wątek
 • zszywacz.

Zbuduj wzór na kawałku papieru. Narysuj pionową linię prostą, zaznacz trzy punkty: A, B, C.

I powinien znajdować się dokładnie pośrodku segmentu samolotu.

Z punktu A narysuj prostą linię pod kątem &09deg;. Umieść punkt B Segment AB musi być równy długości twojego przyszłego lambrekina.

Wykonaj łuk w punkcie B, od odcinka BC od punktu C, narysuj linię, aby połączyć się z innym punktem B.

Z punktu B narysuj linię, aby połączyć się z łukiem punktu B. Otrzymasz jeden szczegół.

Dokonaj takich detali w ilości 4 sztuk.

Siódmy etap

Powinieneś mieć jedną część podszewki i cztery części kaskady.

Połącz wszystkie szczegóły razem w łańcuchu logicznym.

Za pomocą płyty montażowej zamocuj lambrekin.

Szycie lambrekinów: od tworzenia wzoru do formowania gotowego produktu

Windows - szczególne oczy domu. Są to elementy strukturalne, które łączą wewnętrzną przestrzeń konstrukcji z otaczającym światem, źródłem naturalnego światła i świeżego powietrza. Taka wielofunkcyjność okien wymaga stworzenia dla nich godnej ramki. Lambrequins będą w stanie poradzić sobie z tym zadaniem.

Lambrequin - element dekoracyjny, może pełnić rolę niezależnej ramy okiennej lub może być stosowany w połączeniu z zasłonami, zasłonami. Zmienność modeli produktów pozwala wybrać odpowiedni element do każdego wnętrza.

Lambrequiny są sprzedawane na gotowo lub na zamówienie. Cena tego elementu dekoracyjnego nie zawsze jest dostępna - zależy to od złożoności projektu. Dlatego wiele gospodyń domowych zadaje pytanie: czy mogę samodzielnie uszyć to akcesorium?

Wytwarzanie produktu może być proste lub złożone - wszystko zależy od cech konstrukcyjnych modelu. Spójrzmy na ich główne odmiany.

Lambrequin - poziomy element tekstylny ramy okiennej, znajdujący się w górnej części konstrukcji. Może to być:

 • Miękki - element dekoracyjny wykonany z cienkiej, a także gęstej tkaniny kurtynowej. Panel produktu może być prosty lub złożony,

dolna krawędź - nawet, wymyśliła.

Do wystroju części stosowane podczas szycia (perełki, kwiaty, łuki, prążków, koronek, kontrastujące obramowaniem) elementów mocujących (pętle wiążące), fałdy o różnych kształtach, elementy tekstylne trójwymiarowy (perekidy, Smad, dzwonki de falbanki, podkłady);

 • Trudno - produkt na gęstym podłożu samoprzylepnym (flizelin, duplerina, bando, proklamina, sintepon), a nawet drewno, plastik. Dekoracyjny wzór osiąga się dzięki interesującemu kształtowi, obrzeżom;

 • Rozmyślam - produkt o wzorze objętościowym, otwory o określonym kształcie. Jego odmianami są delikatne lambrekiny, których wzór wypala się za pomocą sprzętu laserowego. Takie produkty są bardziej dekoracyjne, nie obciążają przestrzeni.

Podczas swojego istnienia lambrekiny znacznie się zmieniły. Ich forma stała się bardziej zróżnicowana, pojawiły się nowe elementy wystroju. Dzisiaj są lambrekiny:

 1. Bezpośredni;
 2. Składany (falisty, łuk, cylindryczny);
 3. Kształt łezki;
 4. Asymetryczny;
 5. Łuk;
 6. Z krawędzią i bez niej;
 7. Royal - składający się z wielu elementów dekoracyjnych (svag, de jabot, folds, kokilye).

Do notatki: to nie wszystkie odmiany lambrekiny. Ten element dekoracyjny może być prezentowany w innym projekcie autora.

Nauczyć się samemu robić lambrekin

Zanim zaczniesz wytwarzać produkt, musisz zdecydować o jego modelu, czy będzie on uzupełniony zasłonami, zasłonami czy nie. Wygląd produktu zależy od przeznaczenia pomieszczenia, stylu wnętrza, pożądanej funkcjonalności.

Ważna jest również wielkość lambrekinu - jaka część otwieranego okna pokryje. Stopień naturalnego oświetlenia pokoju zależy od tego. Ważne jest również prawidłowe określenie własnych umiejętności: możesz tworzyć złożone wzory i łączyć szczegóły kompozycji.

Wskazówka: Początek potrzeby zaleca się rozpocząć od wytworzenia lambrekiny o prostym kształcie, która nie wymaga specjalnych umiejętności w zakresie cięcia i szycia.

To lambrekin był przyzwoitą ramą okna, musi pasować do wymiarów otworu. Uwzględniono kilka aspektów:

 • szerokość lambrekinu powinna być większa niż pasek o 20-25 cm z każdej strony. Zapewni to dodatkową ochronę przed promieniami słonecznymi i zapewni pełny wygląd produktu;
 • jeśli ma produkować złożony lambrekin, jego szerokość powinna być co najmniej 1/3 dłuższa niż gzyms, optymalnym wskaźnikiem jest długość podwójnego pręta;
 • Wysokość lambrekinu zależy od jego modelu, osobistych preferencji. Standardowa tkanina zamyka 1/3 otworu. Ale jego wysokość zależy od przegrody nad oknem - ze względów estetycznych lambrekin powinien ją całkowicie pokryć.

Barwne rozwiązanie lambrekinu określa styl dekoracji pomieszczenia. Opcja optymalna - dopasowanie tapicerki meblowej. Spowoduje to połączenie wszystkich tkanin w pokoju w jedną kompozycję wnętrza.

Do notatki: lambrekin może być również akcentem w pomieszczeniu - w tym przypadku jest uszyta z tkanin o jasnych, bogatych kolorach.

Koszt tkaniny, złożoność wytwarzania wzoru zależy od postaci produktu. Lambruck może składać się z kilku sekcji. Złożoność projektu zależy od długości gzymsu, umiejętności cięcia i szycia.

Funkcje projektowania produktu, tworzenie wzorów lambrekinów

Jednoczęściowy lambrekin powinien wypełnić cały gzyms. Jeśli produkt składa się z dwóch elementów, jeden pokrywa drugi o 1/3. Podczas tworzenia lambrekina składającego się z 3 sekcji, długość paska jest dzielona przez 7 i pomnożona przez 3. Otrzymany indeks jest szerokością każdej sekcji.

Przykład obliczyć długości okapu 150 cm :. 150 / 7h3 = 64 cm, okazało się, że pelmet musi składać się z trzech części, o szerokości 64 cm, które nakładają się na siebie w dwóch miejscach na 1/3. Jeśli superpozycja elementów jest większa, fałdy zostaną zerwane, a zasłona straci swój kształt, harmonijny wygląd.

Jeśli pewna SMAD modelu pelmet nie nakładają się na siebie i ułożone w rzędzie, przestrzeń między nimi jest zamknięty z małymi elementami dekoracyjnymi (Dzwony, wiązania Coquille). Umożliwi to ukrycie końców linek utworzonych po wciągnięciu wstęg w fałdy.

Wizualnie dostosować wysokość pomieszczeń pozwala element de żabot. Jest używany w połączeniu ze svagami. Jeśli jego plasterek zaczyna się tuż nad dnem łupu - zwiększa to wysokość pomieszczenia, jeśli jest niższy - przybliża sufit.

Wskazówka: Szablony lambrekinów są wygodnie narysowane na dużym stole lub ścianie. Pierwszy to pozioma linia - szerokość środkowej sekcji. Proporcjonalnie, po obu stronach są stosowane kontury elementów bocznych.

Instrukcje dotyczące szycia jednoczęściowego lambrekinu

Jednym z najłatwiejszych do zrobienia jest model Lambrequin "Scarf9raquo;. Taki element dekoracyjny może być użyty do dekoracji okna w kuchni. A jeśli uzupełnisz go klasycznymi zasłonami - ten zestaw może być zasłonięty w sypialni, w pokoju dziecinnym. Strukturalnie reprezentuje płótno z całej płótna, ręcznie nakryte na gzymsie.

Ostrzeżenie: ponieważ model lambrekinów różni się prostotą, nie wymaga wzorców do jego produkcji, znakowanie można wykonać bezpośrednio na tkaninie.

Aby określić rozmiar produktu, potrzebujesz dwóch wskaźników:

Ważne: sag (sag) w produkcie powinien zajmować nie więcej niż 1/6 otworu, w przeciwnym razie struktura okna zasłoni pomieszczenie.

Znaczniki są tworzone w następującej kolejności:

 1. Pożądana wysokość pożądanego lambrekina;
 2. Tkanina jest złożona na pół, od środka wzdłuż górnej krawędzi, o ½ długości gzymsu po obu stronach, wzdłuż dolnej krawędzi - wysokości zwisu;
 3. Górny i dolny punkt z każdej strony są połączone, określając linię szycia;
 4. Na górnej krawędzi lambrekinu do szerokości okapów dodaj wysokość ogonów. Od skrajnego punktu narysuj linię prostopadle do dołu. Do otrzymanego prostokąta dodaj boczne dodatki na podvoroty (na 2 sm każdy).

Na zarysowanym konturze tkanka jest odcinana, składana ze wszystkich stron. Na górnej krawędzi, równej długości gzymsu i ukośnych linii, zszyj cienką taśmę kurtynową. Tam, gdzie taśma przechodzi po przekątnej, ostrożnie pociąga się ją za sznury. W wyniku tego działania powstaje środkowy sag z fałdami w półkolu i bocznych ogonach. Lambrekin jest gotowy na zasłony na gzymsie.

Wskazówka: Jastrych można ozdobić dekoracyjnymi elementami dekoracyjnymi (kwiaty, motyle).

Produkcja dwuelementowego lambrekina

Salon lub sypialnia będą odpowiednio dekorować dwuwarstwowy lambrekin, składający się z długiej i krótkiej tkaniny, złożonej w eleganckie fałdy. Ta konstrukcja harmonijnie wygląda z przesuwanymi zasłonami, uszytymi z tego samego materiału.

Wskazówka: dolna warstwa lambrekinu może być wykonana z materiału, który jest nieco jaśniejszy niż pozostałe części ramy okiennej - przydziela poziomy element dekoracyjny na tle całej kompozycji.

 • Cienkie półprzezroczyste zasłony;
 • Przesuwane zasłony na podskhvaty, spadające na podłogę;
 • Dwuwarstwowy składany lambrekin.

Przykłady wzorów dla wszystkich elementów tej ramy okiennej pokazano na poniższym schemacie. W gotowej formie ma wymiary 3,5 x 2,8 m.

Pelmet być zasłonięte na długości półki 350 cm. W celu utworzenia zagięć wymagane zespół montażowy ze taśmę 3. Współczynnik produkt wytwarzany jest z dwóch prostokątnych o wymiarach 70h1050 cm tkanki i 90h1050 cm. Obsługiwane jego pierwsza krawędź brzeg wykonuje się na górnej krawędzi po montażu na szerokości taśmy.

Następnie stosuje się oplot zasłony, na którym za pomocą ciągnących sznurów tworzą falujące fałdy. Mogą być jednostronne, przeciwne lub łuk - zależą od twoich umiejętności. Najprostszą wersją są fale skierowane na jedną stronę.

Cechy tworzenia lambrekinów z trzech elementów

Produkt składa się z centralnego svag i dwóch bocznych elementów kaskadowych. Jest on zamocowany na płycie gzymsowej.

Do produkcji lambrekinów potrzebujesz:

 • Tkanina o średniej gęstości;
 • Tablica gzymsowa;
 • Taśma kurtyna;
 • Nożyczki, szpilki, nitka, igła;
 • Małe gwoździe, młotek;
 • Maszyna do szycia.

Najpierw pokrywamy gzyms szmatką. Następnie zaczynamy tworzyć wzory dla szczegółów lambrekinów. Ich wymiary są obliczane dla okapu o długości 2,8 m.

Kawałki papieru układane są na tkaninie złożonej ukośnie i zapinane na szpilki. Okrągamy ich kontury kredą / ołówkiem na materiale, pozostawiając przy tym 1,5-2 cm na obrót. Ponieważ fałdy na lambrekin będą tworzone za pomocą taśmy samoprzylepnej, dlatego na górnej krawędzi wszystkich jej elementów pozostawiamy taki dodatek, aby można było wykonać brzeg równy szerokości oplotu.

Na boczne brzegi svaga szyjemy warkocz i ściągamy sznury, tworząc fałdy. Przejdź teraz do projektowania kaskadowych elementów. Zszyć taśmę do górnej krawędzi i złożyć montaż płótna. Wszystkie szczegóły lambrekinów są wyrównane wzdłuż jednej linii i przymocowane za pomocą szpilek, aby lekko się nakładały. Zapinamy lambrekin na deskę za pomocą małych gwoździ.

Tajemnice prostej, ale udanej draperii

Skutecznie udekoruj lambrekin okna, który składa się z przewrócenia mechanicznego, płynnie przechodząc w de żabot. Produkt składa się z pojedynczego prostokątnego kawałka tkaniny. Tajemnicą jego reprezentacyjnego wyglądu są eleganckie draperie.

Centralnym elementem lambrekinu jest duży rzut, który tworzy dwa symetryczne svagi, oddzielone od bocznych elementów konstrukcji (de jabo) za pomocą pasa kurtynowego. Taśma pozwala tworzyć fałdy na niej. Svag zapinany jest na drążku w formie rzutu, a następnie ozdabia boczne części produktu, a ich górne punkty zdobią fałszywe kwiaty - okazuje się po prostu i pięknie.

Eleganckie draperie można tworzyć nawet z prostego płótna. W tym celu na kontrastową podszewkę wszyta jest łukowata maska ​​lambrekinowa. Większość paneli jest przymocowana do gzymsu za pomocą metalowych klipsów na pierścieniach, reszta wykonana jest w formie rzutu. Produkt uzupełnia kwiat wykonany z tego samego materiału co podszewka.

Wskazówka: Pofałdowana szyjka wzdłuż dolnej krawędzi lambrekinu podkreśli jej niezwykły kształt.

Innym sposobem prostej, ale skutecznej draperii okna - przy pomocy lambrekinu, składającego się z trzech oddzielnych sekcji. Podstawa projektu - dwa trójkąty, uszyty z gęstej tkaniny, które mają kułę do przepuszczania sztabki. Wkładają one jedno oczko, aby zamocować element łączący.

Są to prostokątny kawałek cienkiej tkanki (organzy), lżejszy niż główny o kilka tonów. Jest przetwarzany wzdłuż konturu przez ukośny piec i przechodzi przez otwory w oczkach. Rezultatem jest jednoczęściowy projekt: dwa elementy lambrekinów połączone są eleganckim svagiem, a po bokach produktu powstają przepiękne fałdy.

Okno, ozdobione lambrekenem, zawsze wygląda niecodziennie. A jeśli uzupełnisz ten element wystroju tekstylnego o zasłony, otrzymasz reprezentacyjny, stylowy i funkcjonalny projekt. W zależności od modelu, kolorów, może ozdobić kuchnię, pokój dziecięcy, sypialnię, salon lub gabinet. Szycie lambrekinów jest łatwe, ponieważ istnieją proste style produktów, które wyglądają bardzo efektownie. Wystarczy znaleźć odpowiedni wzór i zrealizować swój pomysł.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

3 + 6 =