Storczyk męski

Storczyk męski

Orchis

Przydatne właściwości i zastosowanie męskiego storczyka

Od czasów starożytnych ludzie wiedzą na temat użytecznych właściwości storczyków i stosowanych na ich bazie leków do leczenia różnych chorób: opryszczki, wrzodów, stanów zapalnych, biegunek. Cennymi surowcami leczniczymi tej rośliny są młode bulwy, inaczej zwane "bulwami slele". Są zbierane na końcu kwitnących storczyków, w okresie od lipca do sierpnia.

Dwa typy bulw różnią się kształtem: okrągłe o grubości 1-1,5 cm (uważane są za najlepsze) i palcowane o grubości 0,5-1 cm Pożądane jest przechowywanie zebranych surowców (bulw) w puszkach i w ciemnym, suchym pomieszczeniu, ponieważ po uderzeniu wilgoci i światła gotowy produkt staje się czarny i bardzo szybko traci właściwości lecznicze.

Bulwy zawierają około 50% śluzu, 27% skrobi, około 5% substancji białkowych, wapnia szczawiowego, soli mineralnych, cukrów, niewielkich ilości substancji smolistych.

Korzenie niektórych gatunków storczyków są wykorzystywane do jedzenia, roślina często uprawiana jest jako dekoracyjna. Inna z jego bulw przygotowuje śluzowaty wywar, który ma efekt obwiedni. To narzędzie jest przepisywane wewnątrz lub w postaci lewatywy z zapalnymi chorobami żołądka i jelit. Orchidea śluzowa jest również skuteczna w kaszlu, bólach gardła i ustach. Ponadto jest przydatny do stosowania zewnętrznego w postaci okładów w leczeniu ropni i obrzęków.

Ponadto storczyk stosuje się jako środek tonizujący i wzmacniający, przepisywany jest na wyczerpanie nerwowe, osłabienie po poważnej chorobie, przewlekłym zapaleniu gruczołu krokowego i impotencji seksualnej. Głównym kierunkiem wykorzystania storczyków jest leczenie zapalenia gruczołu krokowego. Jednak jego leki można leczyć za pomocą nieżyt pęcherza moczowego, choroby macicy.

Zastosowanie ortis pomaga pacjentom z gruźlicą, którzy doświadczyli silnego krwawienia, dzieci cierpiących na katar jelita. Starszym storczykom również przydaje się do utrzymania sił. Użyj go do wzrostu włosów. Preparaty z niektórych gatunków roślin stanowią istotną pomoc w zatruciu skorpionów, węży, pszczół, zatrucia różnymi toksynami chemicznymi i bakteryjnymi. Leki z orchidei są bardzo popularne w terapii dziecięcej.

W medycynie używa się tylko młodych korzeni rośliny. Kopią ją łopatą, oczyszczają ją z ziemi i obierają, dokładnie opłukuwamy zimną wodą, zanurzamy ją na chwilę we wrzącej wodzie, a następnie suszymy w stanie zawieszonym. Korzenie zawierają sole mineralne, skrobię, glikozydy, olejki eteryczne, substancje białkowe i dużo śluzu Zaleca się przyjmowanie leków korzeniowych na impotencję seksualną, gruczolaka prostaty, przewlekłe zapalenie gruczołu krokowego.

Podczas stosowania takich leków należy przestrzegać dawkowania, aby uniknąć nadmiernego podniecenia seksualnego. Do użytku na zewnątrz korzeń jest wbity, zmieszany z tłuszczem wieprzowym i parzony w mleku. To narzędzie może być używane do ropni, panaritów, karbunkułów, bólu zębów, w celu zwiększenia wzrostu włosów.

Kwiaty storczyka są duże, kanarkowo-żółte, rzadziej fioletowe, zebrane w gęste wielokwiatowe ucho. Środkowy płat zewnętrznego koła i dwa płatki wewnętrznego koła tworzą rodzaj hełmu. Warga jest zielonkawożółta pośrodku, żółta po bokach, bez plam. Jajnik siedzący, skręcony, ostrogi jest równy jajnikowi.

Zarówno w medycynie naukowej, jak iw medycynie ludowej kwiaty storczyków są używane bardzo rzadko. Różne gatunki roślin mają różne kwiaty w kształcie i kolorze. Niektóre gatunki są wymienione w Czerwonej Księdze Rosji, Białorusi, Ukrainy i odnoszą się do roślin leczniczych. Ze względu na groźbę całkowitego zniszczenia sadu, roślinę tę można przenieść do kategorii kulturowej.

Wlew tłustej wody: 50 gramów suchych, sproszkowanych kwiatów (bez korzeni) należy wlać 0,5 litra oliwy z oliwek, nalegać 2 tygodnie w ciemnym, ciepłym miejscu, a następnie odcedzić. Ten środek jest zalecany do zapalenia gruczołu krokowego na łyżce stojącej przed jedzeniem 2 razy dziennie.

Nalewki alkoholowe ze storczyka są przygotowywane głównie do utrzymania i leczenia funkcji seksualnych u mężczyzn (młody korzeń jest wykorzystywany do poprawy funkcji seksualnych). Ponadto nalewki mają wszystkie właściwości szelaku, w tym otoczki. Są gotowane w zwykły sposób, aby przygotować nalewki.

Przepis 1. Młode korzenie sadu (1,5 łyżki stołowe) i połowę chleba żytniego należy wylać i wlać 500 ml alkoholu koniakowego (75 stopni), nalegać w ciemnym miejscu na 2 miesiące. Pod koniec tego terminu kompozycję należy wycisnąć pod prasą, resztę należy wypalić i dodać do nalewki, a następnie jeszcze 2 miesiące, aby nalegać. Weź 1 łyżeczkę 1 - 2 razy dziennie przed posiłkami, rozcieńczoną w wodzie.

Znalazłeś błąd w tekście? Wybierz go i kilka dodatkowych słów, naciśnij Ctrl + Enter

Roślina mnoży się przez małe i liczne nasiona, dojrzewając w owocach. Nie są używane w medycynie. Nasiona są kupowane przez ogrodników do uprawy. Podczas sadzenia są one chowane w glebie, której temperatura powinna wynosić 18-25 ° C. Sadzenie nasion może odbywać się w każdym sezonie, pierwsze pędy pojawiają się w okresie od trzech miesięcy do roku. Odległość między nasadzeniami powinna wynosić co najmniej 10-15 cm Orchis jest często używany do celów dekoracyjnych do dekoracji ogrodów.

Na świecie istnieje około 100 gatunków storczyków, wiele z nich jest zagrożonych i zapisanych w Czerwonej Księdze kilku krajów. W krajach WNP rośnie około 40 gatunków tej rośliny. Wiele z nich jest leczniczych, pozostałe są uprawiane jako rośliny ozdobne. Dla celów medycznych organizowane są plantacje przeznaczone do uprawy i zbioru surowców leczniczych. Szczególnie cennym produktem jest salep.

Samiec Orchis jest wieloletnią zielarską rośliną leczniczą z dwoma dużymi pełnymi bulwami. Łodygi rośliny są proste, pojedyncze, z soczystymi, podłużnymi, lancetowatymi, gołymi liśćmi. Kwiaty malin zbierane są w krótkich pędzlach. Owoce - pudełko, w którym jest wiele małych nasion. Kwitnie ten gatunek w maju-czerwcu. Storczyk męski występuje powszechnie w europejskiej części Rosji, na Ukrainie (w strefie górskiej), na Kaukazie i Uralu. Rośnie w dębach, osikach, lasach bukowych, na glebach różnego typu, ale nie jest zbyt wilgotny i kwaśny.

Do celów leczniczych stosuje się bulwy roślin. Znaleźli gorzkie substancje, olejki eteryczne, śluz. Surowce lecznicze są stosowane w leczeniu chorób przewodu pokarmowego, kaszlu, zapalenia pęcherza, bólu zębów. Leki oparte na storczyku działają jako środek zapobiegawczy i wzmacniający, służą do zwiększenia siły i wyczerpania nerwowego. Wywary bulw są przepisywane w leczeniu porażenia kończyn dolnych i zapalenia błony śluzowej żołądka. Wywar na mleko leczy zapalenie płuc, zapalenie oskrzeli. W niektórych krajach wywar jest stosowany jako środek antykoncepcyjny.

Orchisia spotted - wieloletnia roślina zielna. Ma dwa korzenie: jeden - stary, umierający, drugi - młody. Trzon wyprostowany, z 4-8 liśćmi. Liście są eliptyczne, nakrapiane, na ogół podobne do liści tulipana. Duże kwiaty w kształcie hełmu zbiera się w cylindrycznym, grubym uchu w kolorze różowo-liliowym. Owocem rośliny jest skrzynka, nasiona są małe i liczne. Kwitnie ten gatunek w maju-czerwcu, owoce dojrzewają w sierpniu.

Storczyki zauważalne rosną w strefie leśnej Rosji, Ukrainy i Białorusi. Zbiór surowców leczniczych - bulwy - produkowany jest w okresie kwitnienia. Składniki lecznicze to śluz, skrobia, pentosan, dekstryna, metylopentozan, sacharoza. W medycynie ludowej stosuje się bulwę w proszku tej rośliny. Jest stosowany do zatrucia pokarmowego, biegunki, czerwonki. Śluz stosuje się w różnych chorobach przewodu pokarmowego, z nieżytem górnych dróg oddechowych.

Orchis shlemonosny - wieloletnie zioło z dwoma dobrze rozwiniętymi korzeniami. Jego łodyga jest prosta, prosta. Eliptyczne liście siedzące rosną 3-5 kawałków na dnie łodygi. Różowo-białe kwiaty zbiera się w gęstych kwiatostanach. Rośliny kwitnące występują w okresie od maja do czerwca. W krajach WNP gatunek ten rośnie w Rosji (od Bałtyku po południe od Syberii Wschodniej), na Kaukazie, preferując suche, bogate w wapń gleby. Rośnie storczyk shlemosnosny, zwykle na łąkach, łąkach. W medycynie używa się młodych, świeżych i suszonych bulw, które zbiera się pod koniec kwitnienia.

Leki oparte na storczyku są stosowane w leczeniu układu pokarmowego, dróg oddechowych. Poprawiają ogólny stan ciała po ciężkich chorobach. Roślina zwiększa moc. Może być również stosowany do gotowania. Robi się z niej zupę, galaretkę, galaretkę, a nawet ciasto.

Orchis spalony - ten gatunek jest na skraju wyginięcia, więc jest wymieniony w Czerwonej Księdze. Typowym przedstawicielem gatunku jest wieloletnia roślina zielna z dwoma sferycznymi bulwami, z której odchodzi 3-5 korzeni. Jedna bulwa jest stara, umierająca, kolejna gęsta, z wznowieniem nerki na następny rok.

Podłużne liście, zwężone do podstawy, znajdują się w głównej części łodygi, na szczycie łodygi znajdują się pochwa w kształcie liścia. Kwiaty są małe, dwukolorowe, z jasnym szkarłatnym kaskiem i białawymi z czerwonymi plamami na wargach, zebrane w grubym uchu. Kwitnie w maju-czerwcu.

Roślina występuje w europejskiej części Rosji, w zachodniej Syberii, rzadziej na Białorusi i Ukrainie. Szczególnie powszechne w Skandynawii, Azji Mniejszej i Morzu Śródziemnym. Gatunek ten rośnie na wilgotnych łąkach leśnych, w lasach liściastych i mieszanych, preferując gleby bogate w próchnicę, lekko zasadowe i lekko kwaśne.

Nielegalne jest przygotowanie surowców leczniczych z dzikiego sadu. Do celów leczniczych jest specjalnie uprawiana na plantacjach. Bulwy są zbierane natychmiast po kwitnieniu rośliny. Odpowiednie są tylko młode bulwy. Po przetworzeniu surowca uzyskuje się salep. Przechowuj gotowy produkt w suchych, przewiewnych pomieszczeniach, trwałość surowców wynosi 6 lat.

Salep to dobry środek do owijania i odbudowy. Jest przepisywany na zapalenie żołądka i przewlekłe choroby dróg oddechowych, z zapaleniem przewodu żołądkowo-jelitowego. Śluz jest pijany podczas zatrucia, aby spowolnić wchłanianie trucizny. Proszek starych bulw jest uważany za poronnego i antykoncepcyjnego, dobrze reguluje cykl menstruacyjny. Nasiona są używane do epilepsji.

Przeciwwskazania do stosowania narcyza

Narkotyki z sadu są tak bezpieczne, że mogą je spożywać zarówno dzieci, kobiety karmiące, jak i kobiety w ciąży, ale tylko po szczegółowej konsultacji z lekarzem. Przy stosowaniu środków odurzających u mężczyzn w celu zwiększenia siły działania konieczne jest przestrzeganie dawkowania.

W korzeniach i łodygach jesionu znajduje się wiele przydatnych substancji, dzięki którym można leczyć różne choroby. W kwiatach, liściach i łodygach zawartość olejków eterycznych jest wysoka. Wiadomo, że popiół jest bogaty w alkaloidy (scimianin, dictamnin, cholinę), dictamnolactone, saponiny, bergapten, antocyjany i flawonglikozydy. Korzeń zawiera kwasy tłuszczowe.

Czystość ma właściwości wykrztuśne, moczopędne i hemostatyczne. Ta roślina jest używana do procesów zapalnych i przeziębień. Żyły są używane do skurczu macicy. Zaleca się również stosowanie go w celu uzyskania efektu antyalergicznego. Ponadto jest używany jako dobry środek do mycia krwi.

Yastrebinka ma właściwości przeciwzapalne, przeciwbakteryjne i antyseptyczne. Ponadto roślina ta jest używana jako środek ściągający i moczopędny. Yastrebinka zmniejsza poziom szkodliwych substancji we krwi osoby. Roślina jest zalecana do stosowania na bóle głowy jako dobre.

Jęczmień zawiera te biologicznie aktywne i odżywcze substancje, witaminy i mikroelementy, których potrzebują ludzie, by zapewnić dobre zdrowie i normalne funkcjonowanie. Jęczmień ma właściwości otaczające, przeciwzapalne i zmiękczające. Roślina ma wyjątkową zdolność czerpania z niej.

Podczas kopiowania materiałów wymagany jest aktywny link do strony www.ayzdorov.ru! © AyZdorov.ru 2009-2017

Informacje na stronie są przeznaczone do zaznajomienia się i nie wymagają samodzielnego leczenia, konsultacja lekarska jest obowiązkowa!

Storczyk męski

Orchis masculum L. (Orchis mascula L.).

Rodzina storczyków - Orchidaceae.

W celach terapeutycznych stosuje się korzenie lub bulwy roślinne.

Orchis to rodzaj małych, wieloletnich roślin. Istnieje wiele gatunków, które różnią się od siebie. Ten gatunek storczyków jest rozprowadzany głównie w regionach Kursk, Orel i Woroneż w Federacji Rosyjskiej na Ukrainie, a ponadto rośnie na Krymie i na Kaukazie.

Korzeń storczyka mężczyzny składa się z dwóch jajowatych bulw, z których jedna jest większa, stara i wiotka, a druga - młoda, soczysta; wiele subtelnych korzeni go opuściło. Nadziemną część rośliny reprezentuje pojedynczy kwiat macierzystych pokryte dno wydłużone owalne liście (jak łodyga cebuli w ogrodzie warzywnym lub konwalia), który kończy się gęsty uszu dziwne, zróżnicowane, barwne kwiaty z dużym wardze iw dużej mierze z ostrogą.

Liście storczyków są zielone, gładkie, z łukowatymi żyłkami. Pytanie, pozostawiając parę owalnych bulw, zawsze tworzy nowe bulwy. Wysokość łodygi wynosi około 40 cm, w kolczastych kwiatach perianth jest szaro-liliowy, a dolna rozwidlona warga kwiatu jest jasnopurpurowa. Owoce - pudełko, pękające 6 liści, nasiona - z przezroczystą powłoką zewnętrzną.

Poza storczyki samca, z powodu obecności stosunkowo dużych bulwach są przydatnymi i inne gatunki tego rodzaju: MORIO, kask, jak również podkolan biały, który różni się od innych rodzajów storczyków, że ona, jak konwalia, tylko dwa arkusze (tak nazywa się dwóch krytych) .

Bulwy wszystkich rodzajów storczyków są równie przydatne. Rosną storczyki głównie liściastych lasów mieszanych, wśród krzewów, w buszu, przynajmniej na łąkach i podkolan biały i podobny do niego Lyubka zelenotsvetnaya na Ukrainie nazywane są nietoperze czy „Love Me, nie zostawiaj” na jego silny zapach aromatycznych, gorzej w nocy, podczas kwitnienia kwiatów. Czasami każdy dwupienny jest nazywany fioletem nocy. Podczas suszenia nie tylko kwiaty, ale sama roślina wytwarza przyjemny zapach woodruff.

Bulwy wszelkiego rodzaju storczyków, w szczególności storczyków męskich, są cenne dla ich galaretowatych, śluzowych substancji, z którymi są tak bogate. Zbieraj bulwy pod koniec lata, aż będą starsze. Niektórzy uważają, że bulwy tej rośliny pomagają w impotencji (impotencja seksualna).

Skład chemiczny i właściwości storczy zostały słabo zbadane, ale roślina ta została wprowadzona do Farmakopei Państwowej, a proszek z jej bulw (salepu) stosowany wyłącznie jako śluz przeciw zatruciom występuje w aptekach.

U osób, proszek z bulw orchidei lub salets rozpoznać bardzo przydatne w biegunka, czerwonka, zapalenie pęcherza i inne zatrucia pokarmowe, gdy wymagane kopertowania śluzu w leczeniu stanów zapalnych tkanek przewodu pokarmowego. Kiedy biegunka powoduje większy efekt, lewatywy wykonuje się z roztworu salepa z dodatkiem 1/10 części siemię lniane.

Salep jest bardzo wygodny do spożycia, szczególnie dla dzieci z katarami jelitowymi.

Konieczne jest również, aby osoby starsze utrzymywały siły starczego wyczerpania, osoby cierpiące na gruźlicę oraz osoby, które doznały silnego krwawienia lub osłabienia po ciężkich doświadczeniach i wyniszczających chorobach.

Jeśli salepu nie w aptekach, to możliwe jest wytworzenie się w następujący sposób: dug bulwy storczyków oczyszczone z drobnych korzeni i górnej części skóry, nawleczone bulw wątku, zanurzenie ich w ciągu kilku minut we wrzącej wodzie dla usunięcia nieprzyjemnych zapachów, usuwania gorzkiego smaku, a także bulwy nie mogły kiełkować.

Wyciągając bulwy z wrzącej wody, suszy się je na świeżym powietrzu (w cieniu) lub w ciepłym pomieszczeniu. Suszone bulwy powinny mieć żółtawy kolor i trochę szkliste lub przezroczyste.

Przed użyciem, Bulwy roztarto początkowo rozcieńcza się w zimnej przegotowanej wody, - 10 części -, a następnie dodano 90 części wrzącej wody (lub gorącego mleka), miesza się do uzyskania gęstawy cieczy takich jak ciekłe kremem.

Wśród ludów Wschodu (na przykład w Persach) szyszki storczyka są uważane za wyjątkowo pożywne, a nawet lecznicze. Z nich przygotowują stały poranny napój, wrzucają go nawet do zupy, przygotowują galaretki i robią mąkę z mąki.

Sposoby aplikacji. Bulion: 3,0-10,0 na 180 ml; jedna do dwóch łyżek trzy do czterech razy dziennie.

Dla osób wycieńczonych dzienna dawka wynosi 40 gramów na wodzie lub mleku z miodem.

Lewatywa: dwie łyżeczki soli rozpuszcza się w dwóch filiżankach wrzącej wody (uprzednio zwilżonej zimną wodą) i dodaje (jeśli w ogóle) jedną czwartą łyżeczki rozgniecionego siemię lniane.

Uwaga: W celu sprawdzenia dobrej jakości zakupionego pudru solnego, jedną część należy pobrać w 100 częściach wody i ugotować; powinien otrzymać gęsty i prawie bezbarwny śluz; jeżeli po ochłodzeniu do tego szlamu dodać kilka kropli jodu do kontroli, śluz powinien uzyskać niebieski kolor.

Jak piękne są kwiaty storczyka samca, ale roślina jest cenna nie dla nich, ale dla ich korzeni ... Ponieważ właściwości korzeni storczyków są bardzo cenne. Tutaj, na przykład, świeży sok z jego bulw wzmacnia, a stary - ucisk seksualnej mocy. Więc, storczyk zauważył, że męska impotencja może uleczyć twoje uzdrawiające soki! Dlatego medycyna ludowa w wielu krajach od dawna stosuje do leczenia różnych chorób korzenie, proszek z korzeni i śluzu (proszek z korzeni przez długi czas wstrząśnięty w gorącej wodzie) męski storczyk.

Męskie storczyki: opis rośliny.

Samiec Orchis to wieloletnia roślina lecznicza należąca do rodziny storczyków (storczyków). Korzenie storczyka mężczyzny to dwie bulwy, całe, duże. Bulwa żyje przez 2 lata, a następnie pojawia się nowy, młody, który ją zastąpi. Łodygi rośliny są pojedyncze, proste. Liście - soczyste, błyszczące, podłużne - lancetowate, nagie. Kwiaty męskiej orchidei są jasnopurpurowe, zebrane w krótkie szczotki przypominające jajo w kształcie. Owoce męskiej orchidei to pudełka. Nasiona - liczba mnoga, mała. Kwitnienie storczyków męskich obserwuje się w okresie od maja do czerwca.

Olejek eteryczny, substancje gorzkie i śluz (skrobia, polisacharyd, pentosan, metylopentozan) znajdują się w bulwach rośliny leczniczej męskiej orchidei.

Męskie storczyki: właściwości lecznicze.

Szlam, korzenie i proszek mają działanie tonizujące, okrywające, hemopoetyczne, przeciwdrgawkowe i przeciwzapalne.

Orchis Male: zeznanie.

Slap slap znalazł zastosowanie w chorobach przewodu pokarmowego, z biegunką, kaszlem, zapaleniem pęcherza, bólem zęba i zapaleniem pęcherza moczowego. Śluz spowalnia wchłanianie w przewodzie żołądkowo-jelitowym. Śluz poprawia stan dzięki impotencji seksualnej, wyczerpaniu nerwowemu, osłabieniu starczemu i osłabieniu po chorobie. Błonę śluzową przyjmuje się doustnie przed posiłkami rano, dodając do niej miód.

Bulion салепа może być stosowany w leczeniu skurczów nóg, porażenia, kamicy i zapaleniu żołądka. Odwar z bulw roślin na napoju mlecznym z zapaleniem płuc, zapaleniem oskrzeli, chorobami narządów kobiecych, zapaleniem błony śluzowej żołądka, a nawet jako środek antykoncepcyjny.

Suszone bulwy nazywa się salep. Szczelina zawiera około 50% śluzu, składającego się z polisacharydu, skrobi, cukru, pentosanu, metyloscentosanu, substancji gorzkich i olejku eterycznego. Uzdrowiciele używają śluzu, uzyskanego przez przedłużone potrząsanie proszku korzeni gorącą wodą. Szlam ma otoczki, tonik, działanie przeciwzapalne, przeciwdrgawkowe i hematopoetyczne. Jest stosowany w chorobach przewodu pokarmowego, szczególnie w przypadku biegunki u dzieci, zapalenia pęcherza, kaszlu, zapalenia oskrzeli, bólu zęba. Szlam z łupiny jako otoczki został podany i zatruty, aby spowolnić wchłanianie trucizny. Szlam z salepu jest przydatny jako środek wzmacniający i tonizujący na wyczerpanie nerwowe, impotencję seksualną, słabość po ciężkich, wyniszczających chorobach i słabość w starszym wieku.

Według danych literackich salep w odległej przeszłości był szeroko stosowany w medycynie alternatywnej Wschodu, skąd został po raz pierwszy zapożyczony jako lek ludowy, a dopiero później stał się własnością medycyny naukowej. W Iranie i Turcji przygotowano z niego śluzowaty napój, który rano spożywał miód przed jedzeniem. Uboju śluzu jest bardzo pożywne i zalecono lek dla zubożonego pacjenta, podczas gdy przygotowano go na mleku lub bulionie i dodano do niego wino.

W medycynie w Azji Środkowej, szczególnie w Uzbekistanie, wywar z bulw stosuje się w leczeniu porażenia, skurczów nóg, zapalenia żołądka i kamicy. Medycyna w Kaukazie Północnym wywar z bulw na mleku zaleca picie z zapaleniem oskrzeli, zapaleniem płuc, zapaleniem żołądka, chorobami narządów płciowych, a także jako środek antykoncepcyjny.

W medycynie ludowej w Azji Środkowej ślady korneklubnevy orchis są pobierane z katarem żołądka, kamieniami nerkowymi, z skurczami dłoni i stóp oraz z porażeniem. W medycynie ludowej Kaukazu wywar z bulwiastego proszku w mleku jest pijany w chorobach płuc, żołądka i chorób macicy i jest stosowany jako środek antykoncepcyjny.

5-10 g proszku storczyka pokrytego korzeniami należy długo wytrząsać w szklance wrzącej wody, wrzącym bulionie lub wrzącym mleku aż do uzyskania gęstego śluzu. Dodaj 3-4 łyżki dobrego wina gronowego do bulionu i wrzącej wody. Weź 1/4 szklanki 4 razy dziennie (Makhlayuk, 1992).

Na Białorusi bulwy storczyków są tłuczone tłuszczem wieprzowym lub parzone w mleku i podawane na ropnie (panarit, carbuncle). Gotowane na parze w mleku lub surowym korzeniu nakłada się na chorego zęba. Korzenie są używane do poprawy wzrostu włosów (Ghes, 1976).

W medycynie ludowej, korzenie są wykorzystywane do bólu w klatce piersiowej, z chorób kobiecych, w leczeniu wątroby i poprawy składu krwi, we wrzodziejącym zapaleniu okrężnicy, niedożywienia, wycieńczenia (Kovalev, 1971).

korzeniowe infuzji przedstawiono w podwyższonej kwasowości żołądka, przewlekłe choroby górnych dróg oddechowych, zapalenie jamy ustnej i gardła, jak również microclysters hemoroidy (Pastushenkov, 1990).

W zachodniej Syberii i Ural storczyk stosowanych do pęcherza kataru, kaszlu, wyczerpania nerwowego, z kolką w nerkach, w miesiącu (Surin 1974) opóźnienia.

Leczenie storczyków męskich.

Proszek męski storczyka.

5-10 gramów proszku z bulw męskiego storczyka zalać szklanką świeżo zagotowanego mleka i potrząsać nim, aż utworzy się gęsty śluz. We wrzącej wodzie dodać 4 łyżki. l. naturalne wino z winogron. Zjedz ćwierć filiżanki 4 r. dziennie.

Storczyk męski na impotencję.

Uważa się, że samce bulwy storczyki pomóc w impotencji, a do tego muszą mieć trochę codziennie, wstępnie zanurzanie w oliwie z oliwek, popijając kilkoma łykami naturalnego wina. Tak, i nie wątpcie, że orchis dostrzegł - męski korzeń, ale gdzie indziej, skąd pochodzą opowieści o jego sile?

Yatryshnik - "męska" roślina do wzmacniania potencji

Orchis jest rośliną zawartą w oficjalnym rejestrze ziół leczniczych. Z medycznego punktu widzenia młode rośliny okopowe są cenne, zawierają główne substancje lecznicze. Aby zwiększyć moc storczyków najczęściej stosowanych w postaci nalewek alkoholowych. Wszystko zależy od indywidualnych cech mężczyzn.

Przydatne z farmakologicznej "strony" składających się na rośliny:

Szlam zawiera duży procent mannanu - substancji o właściwościach prebiotyku. Pozytywnie wpływa na procesy metaboliczne w tkankach. Pozostałe części rośliny nie są tak przydatne, chociaż kwiaty storczyka są często uwzględniane w opłatach mających na celu leczenie chorób układu moczowo-płciowego i zwiększenie siły działania.

Udowodniono, że normalna siła działania człowieka zależy od wielu czynników. Ważne jest, jako całość, aby utrzymać prawidłowy stan zdrowia fizycznego i psychicznego, właściwości lecznicze orchidei dla mężczyzn są:

 • w wydalaniu toksyn z organizmu;
 • normalizacja układu hormonalnego;
 • wzmacnianie i tonowanie;
 • stymulacja procesów hematopoeza;
 • ochrona przed podrażnieniem tkanek narażonych na zapalenie;
 • poprawa regeneracji skóry.

Sam Avicenna twierdził, że najskuteczniejsze są leki zawierające storczyki w celu wzmocnienia potencji. Nazwał je najlepszymi afrodyzjakami. Z ich pomocą można zwiększyć atrakcyjność dla płci przeciwnej, a także łzy kukułki są skuteczne w zapobieganiu chorobom, które zmniejszają siłę działania.

Nalewki i odwary na bazie korzeni, a czasami kwiatów storczyków, zmagają się nie tylko z przyczynami somatycznymi, ale także eliminują czynniki wywołujące psychogenną impotencję.

Środki zawierające storczyki pozwalają mężczyźnie:

 • wzmocnić libido;
 • zwiększyć wytrzymałość seksualną;
 • stać się bardziej aktywnym w sferze seksualnej;
 • zwiększyć ton narządów układu rozrodczego;
 • unikać patologii urologicznych i hemoroidów;
 • przywrócić prawidłowe funkcjonowanie układu nerwowego;
 • zwiększyć odporność organizmu na przepracowanie; wstrząsy i stresujące sytuacje;
 • pozbyć się niepokoju i nerwowości przed aktem seksualnym;
 • usuwają uporczywe lęki i wspomnienia przeszłych niepowodzeń.

Mechanizm działania sadu na męską siłę

W leczeniu impotencji seksualnej ważne jest, aby miało to złożony wpływ na przyczyny, które doprowadziły do ​​jej wystąpienia. Ta nieruchomość jest własnością storczyka. Do wzwodu jest przydatna ze względu na zdolność do pozytywnego wpływania na skład krwi, krwi i jej dopływu do narządów miednicy małej.

Właściwości przeciwbakteryjne fitoncydów zawartych w storczyku chronią przed zapaleniem prostaty i spowalniają procesy starzenia się tkanek narządów płciowych, co bezpośrednio wpływa na zachowanie siły działania.

Efekt tonizujący na całym ciele mężczyzny daje siłę i pewność co do jego spójności.

Terapeutyczne środki ludowe na potencję są przygotowywane głównie z korzeni rośliny. Storczyk, aby wzmocnić męską siłę, nalega na alkohol lub olej, przygotowuje z niego odwary, a nawet galaretkę.

Pierwszy wariant nalewki jest wykonywany na alkoholu. Do gotowania potrzebujesz:

Aby przygotować lekarstwo, powinieneś:

 • Młode bulwy (są koloru białego) zmielić w proszek;
 • Wlej alkohol i dokładnie wymieszaj;
 • Mieszaninę wlewa się do szklanego słoja i szczelnie zamyka;
 • 14 dni trwa naleganie na alkohol storczykiem;
 • Ostrożnie przecedzić gazę lub czystą szmatką.

Otrzymaną nalewkę należy pić przed posiłkami trzy razy dziennie. Zalecana dawka to 30 kropli. Przebieg leczenia wynosi 1 miesiąc.

Druga opcja wymaga więcej składników:

 • Kilka bulw orchidei;
 • Chleb z mąki żytniej, pół zwykłego bochenka;
 • 0,5 l alkoholu koniakowego.

Przygotowano w następujący sposób:

 • Zmiel korzenie i weź 1,5 łyżki proszku;
 • Pokrój chleb na małe plasterki;
 • Suche składniki włożyć do szklanego pojemnika i wlać do niego alkohol;
 • Wymieszaj;
 • Usuń w ciemnym, suchym miejscu;
 • Po 2 miesiącach odcedzić uzyskaną nalewkę;
 • Pozostałe grube, spalić i dodać do słoika z alkoholem;
 • Aby nalegać 60 dni więcej.

Lek jest przeznaczony do codziennego użytku przez 1 miesiąc. Należy pić 5 g przed posiłkiem i uważnie obserwować dawkowanie. Jego nadmiar jest obarczony silnym pobudzeniem seksualnym.

Kwiaty storczy mają mniej terapeutyczne właściwości, jednak są oparte na wlewie olejowym, przydatnym nie tylko do potencji, ale także do leczenia chorób gruczołu krokowego, a także do ich zapobiegania.

Przygotuj taki lek jest bardzo prosty, potrzebujesz:

 • Suche kwiaty łez z kukułką - 100 g;
 • Oliwa z oliwek - 1 litr.

Suche surowce należy wlewać olejem i nalegać na co najmniej 7 dni. Napary olejowe są zwykle przechowywane w ciepłym miejscu. Weź 2-3 łyżeczki. 15 minut przed posiłkami rano i wieczorem.

Czarodzieje najczęściej przepisywali swoim pacjentom leki przypominające galaretki. Mają korzystny wpływ nie tylko na libido, ale także na przewód pokarmowy, ponieważ mają działanie otaczające i zapobiegają podrażnieniom i stanom zapalnym błony śluzowej.

Kiseli ze storczykiem można przygotować na mleku lub wodzie. W przypadku pierwszej opcji potrzebujesz:

 • Korzenie roślin;
 • 200 ml mleka;
 • 4 łyżki czerwonego wina.
 • Korzenie zamieniają się w proszek;
 • Weź 2 łyżeczki. otrzymane surowce i wlać do szklanego słoika;
 • Mleko krowie jest gotowane i natychmiast wlewa się w to samo miejsce;
 • Zamknąć pojemnik szczelnie za pomocą pokrywy;
 • Wstrząsać, aż substancja w środku nie uzyska konsystencji galaretki;
 • Otwórz słoik i dodaj wino;
 • Mieszaninę dzieli się na 4 równe porcje.

Produkt musi być przygotowywany każdego dnia. Lek należy przyjmować 4 razy dziennie. Przebieg leczenia wynosi 120 dni. Po 1 tygodniu stosowania istnieje niewątpliwa użyteczność oritów dla mężczyzn: libido jest zwiększone, a funkcja erekcji częściowo znormalizowana.

Aby stworzyć galaretkę na wodzie, należy wziąć:

Przygotowanie wymaga następujących czynności:

 • Zmiel bulwy i weź 0,5 łyżeczki surowca;
 • Zagotuj wodę i ostygnij (że była w temperaturze pokojowej);
 • Wlać proszek i nalegać 1 godzinę;
 • Przerwij kilka razy;
 • Zmieszaj powstały kisiel z miodem;
 • Podziel na 2 wstępy.

Przygotowywany codziennie. Należy go przyjmować rano i wieczorem przez co najmniej 30 dni. Ważne jest, aby nie przekraczać ilości proszku z korzeni orchidei, tak aby nie prowokować niekontrolowanego pobudzenia seksualnego.

Przygotowanie bulionów zawsze opiera się na fakcie, że niezbędne zioła lecznicze są gotowane w wodzie. Aby przygotować bulion z wywaru do poprawy potencji, potrzebujesz:

 • Weź 10 g sproszkowanego korzenia rośliny;
 • Wlać 200 ml zimnej wody;
 • Doprowadzić do wrzenia i ostygnąć.

Przefiltrowane przez serwetkę należy pić trzy razy dziennie. Zalecana pojedyncza porcja to 1/3 szklanki.

Orchis to unikalna roślina, która praktycznie nie ma żadnych przeciwwskazań do użycia. Podobnie jak w przypadku innych ziół leczniczych i leków, możliwa jest indywidualna wrażliwość na składniki.

Ważne jest, aby przestrzegać dokładności dawek, ponieważ ich nadmiar obarczony jest efektami ubocznymi. Napar z kwiatów w połączeniu z przyjmowaniem preparatów zawierających garbniki może powodować nieprzyjemne konsekwencje:

 • Zaburzenia przewodu pokarmowego;
 • Wymioty i nudności;
 • Początek dysbiozy;
 • Ból w przewodzie żołądkowo-jelitowym.

Komentarze mężczyzn na temat stosowania storczyka

Prawdziwe opinie mówią: roślina ma korzystny wpływ na zdrowie mężczyzn. Mężczyźni zauważają, że stosowanie środków ludowych w oparciu o storczyki może pomóc w poprawie potencji (z niewielkimi problemami w łóżku).

Możliwe i leczenie chorób gruczołu krokowego za pomocą środków zawierających łzy kukułki. W przewlekłym zapaleniem gruczołu krokowego tłumione niektórych objawów, ale najważniejsze - zwiększenia libido równolegle, co jest bardzo ważne w leczeniu tej choroby.

Niektórzy zaczęli od niskiego poziomu testosteronu, aby przyjmować suplementy, które zawierają orchis w swoim składzie. Odpowiedzi mężczyzn na ten temat są dość zróżnicowane. Niektórzy potwierdzają, że synteza głównego androgenu rzeczywiście staje się bardziej aktywna, podczas gdy inni obalają ten fakt.

Brak efektów ubocznych i przeciwwskazań jest ważny dla tych, którzy cierpią na choroby narządów wewnętrznych. Użycie określonej wyroczni pomaga uniknąć przygnębiającego wpływu na wątrobę i serce. W związku z tym nie będzie gorzej, więc dlaczego nie spróbować ...

Informacje zawarte na stronie są prezentowane przez osoby z wykształceniem medycznym, ale mają one charakter czysto teoretyczny. W żadnym wypadku nie należy angażować się w samoleczenie. Po opisaniu problemów należy zawsze skontaktować się z instytucją danego obszaru lub z własnym lekarzem.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

8 + 1 =