Stiukowe radiolatarnie

Stiukowe radiolatarnie

Sygnalizatory dla gipsu - charakterystyka, instalacja

Aby uzyskać ścianę o równej powierzchni (lub suficie) podczas naprawy lub wykończenia, zainstalowane są stiukowe sygnalizatory akustyczne. Elementy te mogą być wykonane z różnych materiałów: aluminium, stal ocynkowana. Ale rozmiary latarni gipsowych pozostają standardowe.

Po zakończeniu prac wykończeniowych profile te nie są usuwane - pozostaną trwale w utwardzonej warstwie tynku, ale jednocześnie nie będą zakłócać pracy pomieszczenia i powierzchni).

Porozmawiajmy o tym, jakie są cechy latarni stiukowych, jakie metody instalacji takich elementów istnieją i jak z nimi pracować dalej. Ponadto można również obejrzeć wideo: instalację tynkarskich sygnalizatorów - aby upewnić się, że nie ma pytań na ten temat. Ale o tym później.

Profile latarni morskiej (tynk) - cechy zastosowania

Instalacja latarni tynkowej jest zakończona

Profile latarni morskich - wielki punkt orientacyjny, dzięki któremu osoba w pracy może ściśle obserwować poziom.

Zrozumiemy szczegółowo ze wszystkimi cechami technicznymi profili latarni morskich, przed przystąpieniem do kwestii instalacji latarni stiukowych.

Podczas używania beaconów uzyskuje się powierzchnię jakościową

 1. Wspomniano już, że profile tego typu wykonane są z metali: aluminium, stal ocynkowana. W tym przypadku same produkty mają perforowaną powierzchnię, dzięki czemu można je łatwo przymocować do powierzchni;
 2. Prowadnice te są niezbędne do szybkiego i płynnego nakładania tynków (chodzi o różne mieszanki). Oznacza to, że tynkarskie lampy ostrzegawcze są stosowane z cementowo-piaskowymi, wapiennymi, glinianymi zaprawami i wypełniaczami różnych rodzajów;
 3. Grubość tych profili jest standardowa: w sprzedaży łatwo znajdziesz opcje 4/6/10 mm. Ale długość stiukowych latarni nawigacyjnych jest różna - zarówno 250 cm, jak i 300 cm: odbywa się to w celu umożliwienia wyboru rozmiaru profilu prawie do każdej przyciętej powierzchni.

Beacony o grubości sześciu i czterech milimetrów mają szerokość 20 mm. Jeśli rozważymy opcję w 1 cm - wtedy szerokość będzie większa, a mianowicie - 24 mm.

Jeśli przyjrzeć się instrukcjom, wówczas wyraźnie zaznaczono różnicę w powierzchni obrabianej (ściana, podłoga) - ta liczba wynosi 5 cm.

Ale praktyka pokazuje, że dane te można pominąć. Oczywiście w specjalnych warunkach.

Latarnie morskie wykorzystywane są na różnych powierzchniach - nie tylko na ścianach, ale również na podłodze

 • Jeśli głębokość kropli jest większa niż 5 cm, sygnalizatory dla gipsu nie są w ogóle instalowane na roztworze ciekłym, ale na specjalnych drewnianych wspornikach, które są zamocowane na powierzchni (nazywane są drewnianym kotłem);
 • Metalowe perforowane narożniki są najczęściej stosowane do mocowania krawędzi zboczy na oknach i drzwiach. Długość tej prowadnicy może wynosić 250-300 cm, szerokość półki waha się od 36-40 mm;
 • Prostokąt o podobnej długości może być wykonany z polichlorku winylu, ale szerokość półki w tej sytuacji będzie wynosić 2 cm;
 • Aby wykonać wykończenie łuku, zwykle używany jest elastyczny wielokąt PCV (są one również nazywane łukowatymi). Długość tego profilu wynosi 300 cm, a szerokość półki 2 cm, minimalny promień gięcia wynosi 20 cm.

Proces instalowania radiolatarni rozpoczyna się od przygotowania - bez tego nie ma mowy, ponieważ Jakość wyniku zależy od wielu czynników.

Przed przystąpieniem do prac wykończeniowych powierzchnia ściany musi być odpowiednio przygotowana. Wapno usuwa się z powierzchni, starej farby, tapety, tynku (jeśli odpadnie). Najczęściej konieczne jest usunięcie tynku cementowo-piaskowego lub wapienno-piaskowego.

Co się też robi w przygotowaniu:

 1. Ważne jest, aby wykonać usuwanie kurzu z powierzchni;
 2. Specjalnie na to leczy się powierzchnię: miotła, szczotka z metalowym włosiem może pomóc, w niektórych sytuacjach można nawet użyć odkurzacza.

W celu uzyskania jakościowej przyczepności należy nałożyć na czyszczoną powierzchnię podkład głęboko penetrujący.

 • Aby zainstalować latarnię morską na ścianie, musisz wykonać w niej pionową ścieżkę. Aby to zrobić, zastosuj tę samą mieszankę, która w przyszłości będzie używana do wykańczania ścian;
 • Zwykle w przypadku takich zadań stosuje się pewien rodzaj szpachli lub rozwiązania na bazie cementu i piasku;
 • Jednak w niektórych przypadkach (jeśli mówimy o pracy w pokoju), do ustalenia stosuje się kit (skład wykończenia nie bierze pod uwagę);
 • Proste szpachlówki są bardziej elastyczne - dlatego wygodniej jest wchodzić w interakcje z takim materiałem;
 • Pionowa ścieżka do ustawienia sygnału nawigacyjnego może być punktowa lub bryła. Jednak stałe gospodarstwo jest uważane za wygodniejsze rozwiązanie dla zapraw cementowo-piaskowych, ponieważ gdy wygładzenie ładunku będzie bardziej namacalne;
 • Liczba profili zależy również od szerokości ściany - jest to zrozumiałe. Eksperci zalecają ich instalację w taki sposób, aby odstępy między produktami wynosiły 1 m. Ale tutaj możesz zastosować praktyczne doświadczenie - krok jest najlepiej skoordynowany, aby odpowiadał długości reguły budynku. W każdym razie podczas pracy będziesz go używał - więc będzie o wiele łatwiej.

Jeśli długość reguły konstrukcji wynosi 200 cm, odległość pomiędzy prowadnicami powinna być mniejsza o 15-20 cm: w takiej sytuacji krawędzie narzędzia będą z łatwością spoczywały na grzbiecie sygnalizatora (znacznie wygodniej będzie wyciąć resztki roztworu).

Z zasadą półtora metra lepiej zrobić to samo - po prostu ustaw odpowiedni krok, aby był nieco mniejszy niż długość używanego narzędzia. Faktem jest, że nie tylko trzeba usuwać nadmiar mieszaniny - ważne jest, aby rozprowadzać ją na powierzchni, a do tego trzeba przesunąć narzędzie w prawo iw lewo.

Ważne jest, aby twoje przewodniki były bardzo wyraźnie oznaczone. Aby to zrobić, muszą dokładnie wysuszyć mieszaninę - w przeciwnym razie zostaną po prostu wybite podczas prac wykończeniowych. Oznacza to, że instalacja latarni stiukowych powinna mieć miejsce w tym przypadku.

Zobacz film o naprawie beaconów na tynki - to pomoże pozbyć się typowych błędów.

Jeśli okaże się, że na jednej ścianie znajduje się więcej niż dwa sygnały nawigacyjne - musisz je wyrównać za pomocą wątków lub innej (dłuższej) reguły. Wszyscy powinni być na tej samej płaszczyźnie.

Światła do tynku mogą wyglądać tak

Zwłaszcza w tym przypadku ciągi (sznury) są zwykle ciągnięte - odbywa się to zarówno poziomo, jak i po skosie. Należy zauważyć, że na równej odległości znajdował się poziom każdego z herbów.

Podstawa do wyrównania podłogi wygląda mniej więcej tak samo, jak w przypadku ściany. W przypadku podłóg do mocowania sygnalizatorów gipsowych często stosuje się klej do płytek - jednak ten materiał jest znacznie bardziej elastyczny niż roztwór cementu i piasku.

Tynkowanie ściany od zewnątrz

Instalacja sygnalizatorów gipsowych na podłodze odbywa się w przybliżeniu tak samo jak na ścianie. Ponieważ jednak w przypadku ścian często wybierany jest cement - przed wypełnieniem jastrychu między punktem mocowania konieczne jest szkicowanie rozwiązania - w tym przypadku przy dociskaniu (jest nieuniknione, jeśli stosuje się zasadę budynku), nie zginają się.

Narożniki prowadzące z metalu lub PCV do stoków są mocowane na dwa sposoby: za pomocą wkrętów do kołków i samogwintujących. Druga metoda jest wybrana, jeśli konstrukcja jest wykonana z płyty gipsowo-kartonowej i jest zapewniona metalowa rama (to znaczy - istnieje korpus, w którym można zamocować śrubę).

Przygotowanie ściany do tynkowania jest ważnym etapem prac

W przypadku, gdy kwadrat jest używany w połączeniu z latarniami przejściowymi (konwencjonalnymi), najważniejsze jest: wszystkie muszą znajdować się na tym samym poziomie płaszczyzny. Jest to jedyny sposób na uzyskanie przyzwoitego wyniku.

Łukowe narożniki, jak również pochyłe, są potrzebne, aby naprawić krawędzie. Przymocuj je do śrub lub szpachli (pierwsza opcja jest wybierana znacznie częściej). Zazwyczaj te narożniki są używane w połączeniu z prostymi zwojami, które są wykonane z metalu lub tworzywa sztucznego.

Jest to niezwykle rzadkie, w wyjątkowych sytuacjach prowadnice są przymocowane do sufitu. Zrób to tylko wtedy, gdy istnieje różnica w nakładaniu. W tej sytuacji do mocowania tynkowych latarni służą rozwiązania gipsowe lub klej do płytek.

Czasem można obejść się bez instalowania stiukowych sygnalizatorów

Jak naprawić sygnalizatory dla gipsu, o których mówiliśmy powyżej, teraz porozmawiajmy o innych ważnych etapach tego procesu. Latarnie morskie na ścianie są już zainstalowane, wyschły, natomiast w miejscach, w których dokonuje się mocowania, odległość od ściany do profilu jest nie mniejsza niż 0,3 cm (ta przestrzeń jest wymagana dla rozwiązania). Teraz możesz przyjąć wyrównanie - ale w pewnych sytuacjach może być konieczne posiadanie kolejnej warstwy podkładu (na przykład, jeśli w tym przedziale czasu wykonano jakąś zakurzoną pracę).

 1. Po pierwsze: tynk od razu cała ściana nie jest konieczne! Odbywa się to na przęsłach;
 2. Oznacza to, że rozwiązanie nakłada się w szczelinie za pomocą łopatki, jest ono przyciągane do góry za pomocą reguły budowlanej;
 3. Po drugie: w wykonaniu tej pracy będą wykopaliska;
 4. Z tego powodu szpatułkę należy zrekrutować i uszczelnić różnicę. Co więcej, zasada jest ponownie zaostrzona - aby usunąć nadmiar;
 5. Ta procedura powinna zostać przeprowadzona, aż powierzchnia stanie się całkowicie gładka.

Najważniejsze jest to, że nie powinno być żadnych dziur na powierzchni - tylko gładka płaszczyzna!

Ręce, wylewanie latarni jest znacznie łatwiejsze niż wykonywanie tej samej pracy, ale w płaszczyźnie pionowej. Łatwiej jest pracować nie tylko fizycznie, ale także wiele razy szybciej. Zasadniczo w takich pracach stosuje się rozwiązanie oparte na cemencie i piasku, czasem zawiera również beton (przesiewanie) i kruszony kamień. Ale ponieważ samo rozwiązanie uzyskuje się znacznie rzadziej niż na ścianie, podczas dokręcania pocisków prawie nic nie pozostaje.

Podczas wylewania podłogi często używane są sygnały nawigacyjne

Latarnie morskie są podobnie stosowane podczas wylewania ciepłej podłogi - są instalowane bezpośrednio na górze systemu, na roztworze cementu i piasku. Czasami dodaje się także plastyfikator (na pojemniku producent wskazuje wszystkie proporcje, które należy uwzględnić podczas pracy).

Wylewka, która wlewa się do rury, również wychodzi na zewnątrz - jest to możliwe dzięki zastosowaniu prowadnic.

Jak już zauważyłeś, bardzo przydatne jest używanie sygnalizatorów tynkarskich. Na każdej płaszczyźnie otrzymasz całkowicie płaską powierzchnię - nawet jeśli naprawiasz jakąkolwiek zakrzywioną strukturę. Cena profili jest bardzo umiarkowana (jeśli nie powiedzieć - symboliczna), a efekt osiągany dzięki ich użyciu jest naprawdę drogi. W końcu piękno i idealne formy - to jest dokładnie cel, który każdy finisher poszukuje podczas pracy na konkretnej powierzchni.

Ocena: 4.3 / 5, oceny ogółem: 4

© 2013-2018 Naprawa i wykończenie samodzielnie. Wskazówki, jak uczynić Twój dom piękniejszym, bardziej niezawodnym, wygodniejszym.

Profile Mouch do tynkowania

Prace tynkarskie są etapem przygotowawczym do stworzenia płaskiej i gładkiej powierzchni przed późniejszym nałożeniem warstwy dekoracyjnej na ściany i sufity. Aby sprawdzić gładkość wykończenia, zasada jest zamierzona. Przed użyciem, na płaszczyźnie roboczej zainstalowane są lampy ostrzegawcze w celu nałożenia tynku. Jakie są najważniejsze punkty orientacyjne i jakie są ich rozmiary? Czy można kupić beacony w sklepie i za jaką cenę?

Jakie są latarnie do tynkowania?

Pełnią funkcję pomocniczą podczas wykonywania prac wewnętrznych i zewnętrznych. Sygnały nawigacyjne są zamocowane na nieotynkowanej powierzchni, aby służyły jako precyzyjna prowadnica do poziomowania ściany.

Podstawą do stworzenia elementów przewodnich są różne rodzaje materiałów:

Oprócz funkcji prowadzących, sygnały nawigacyjne działają jako rodzaj wzmocnienia. Detale wykonane z PVC lub stali nierdzewnej są wygodne do usuwania zewnętrznych i wewnętrznych narożników. Ponadto plastik nie ulega korozji w roztworze i nie pogarsza się wraz z upływem czasu. W związku z tym ich demontaż nie ma zastosowania do obowiązkowych wymagań operacyjnych.

Według ekspertów budowlanych nie wszystkie latające sygnalizatory można uznać za równie udane. Niektóre gatunki mogą być stosowane pod pewnymi warunkami, inne są zalecane dla doświadczonych tynkarzy. Wspólna dla wszystkich jest szeroka dostępność i niska cena materiałów.

Cechy elementów prowadzących

1. Beacons rozpuszczalnikowe - paski działającego tynku. Są bardzo popularne ze względu na prostotę urządzenia i brak dodatkowych kosztów. Gips lub cement wypełniają przestrzeń na ścianie pod poziomym prętem lub regułą zainstalowaną na pionie.

Plusy:

 • podłużne wypukłości po utwardzeniu służą jako doskonały punkt odniesienia do tynkowania;
 • Sygnały nawigacyjne nie muszą być rozbierane, ponieważ stają się częścią warstwy wykończeniowej;
 • możliwe jest wykonywanie prac tynkarskich na dużą skalę.

Wady: prawidłowa konfiguracja beaconów tynkarskich z rozpuszczalnikiem wyjdzie tylko wtedy, gdy będzie istniało praktyczne doświadczenie. Początkujący mogą spędzać dużo czasu na tym procesie.

2. Listwy drewniane - z belki. Zalety to wielokrotne użycie i niski koszt. Wada - aplikacja ogranicza się tylko do suchych pomieszczeń.

3. Sygnalizatory gipsowo-kartonowe - paski prowadzące do pomieszczeń wewnętrznych. Montaż na ścianach za pomocą kleju lub masy startowej z dodatkiem kleju PVA.

4. Profil radiolatarni jest długim smukłym grabi z perforacją fabrycznej produkcji sekcji V lub T. Wykonany jest z metalu lub tworzywa sztucznego. Tygielki są klasyfikowane według wielkości. Najmniejszy - 3 mm, największy zasięg 10. Najczęściej spotykana grubość części do pomieszczeń domowych - 6 mm o długości 2,7-3 metrów.

Zaletą stosowania profilu radiolatarni jest łatwa i szybka instalacja, co znacznie skraca czas przygotowania ściany do tynkowania. Kilka godzin po instalacji możesz zacząć wykończenie. Takie lampy ostrzegawcze są niezbędne przy projektowaniu niewielkich obszarów, na przykład kominków, łazienek, przegród wewnętrznych. Otwory perforacyjne zapewniają maksymalną przyczepność do roztworu i bezpieczne mocowanie do powierzchni.

 • po zdjęciu ze ściany listwy są silnie zdeformowane, co uniemożliwia ponowne ich wykorzystanie;
 • na dużych obszarach przy pomocy takich latarni nawigacyjnych trudno jest uzyskać idealne wyrównanie;
 • cienkie i słabe paski wymagają dodatkowego wzmocnienia roztworu.

Od kontaktu z właściwym klinem na profilu ociera się ocynkowana warstwa. W wyniku reakcji mieszaniny i odsłoniętego metalu, z czasem na powierzchni tynku pojawia się rdza. Aby uniknąć negatywnego zjawiska, zaleca się cięcie pasków przed ich całkowitym wyschnięciem, a następnie uszczelnienie uformowanego shtroby.

5. Metalowe lampy ostrzegawcze - fragmenty rury lub kwadratowy profil. Takie elementy prowadzące charakteryzują się zwiększoną wytrzymałością i brakiem zniekształceń. Rozwiązanie Stucco łatwo wypełnia przestrzeń pod nimi, nie wymagając dodatkowego wzmocnienia. Metalowe sygnalizatory akustyczne do gipsu można zdemontować już w drugi dzień po zakończeniu pracy. Mogą również działać więcej niż jeden raz. W latarniach rurowych praktycznie nie ma żadnych niedociągnięć. Istnieje zwiększone ryzyko odkształcenia profilu przekroju kwadratowego po zdjęciu ze ściany.

6. Latarnie morskie. Montaż listew prowadzących na bazie roztworu lub kleju zapewnia gładką, równą powierzchnię. Jednak ta metoda ma cechy, które niekorzystnie wpływają na ogólny przebieg tynkowania:

 • Czasochłonne przygotowanie mieszanki i oczyszczenie narzędzi po umieszczeniu markerów;
 • zależność od ogrzewanej przestrzeni lub ciepłej pogody;
 • niemożność tynkowania natychmiast po instalacji;
 • potrzeba umiejętności do dokładnej i szybkiej instalacji.

Aby ułatwić pracę przy układaniu szyn profilowanych, eksperci budowlani zalecają zakup specjalnych plastikowych elementów złącznych o nazwie "hush". Wyróżniają się niską ceną (2-3 ruble za sztukę) i prostym urządzeniem. Blachy stalowe z otworem do samogwintowania są wyposażone w boczne wypustki-uszy, przez które są mocowane na profilach.

System regulacji i regulacji pomaga dokładnie i szybko zainstalować sygnalizatory gipsowe. Praktyka potwierdza, że ​​to nie tylko doświadczeni tynkarze, ale także rzemieślnicy, którzy są w stanie dobrze polerować samoloty na znakach z takimi zapięciami. Obecność uszu pozwala nam natychmiast rozpocząć wykończenie ścian, pochyłości, stropów.

Koszt ocynkowanych latarni gipsowych o długości 3 m:

Jest tyle rodzajów gipsu, że osoba bez przeszkolenia łatwo może się zgubić.

Współczesny rynek jest tak nasycony materiałami budowlanymi / wykończeniowymi, że opcje projektu budynku.

Ta technologia jest stosowana, gdy ściany są wyraźnie zakrzywione. W takich.

Czym jest lepszy pianobeton lub beton komórkowy?

Zastosowanie DSP w budownictwie

Rodzaje latarni na tynk i cechy ich instalacji

Ogólnie rzecz biorąc, sygnały nawigacyjne dla gipsu są przewodnikami do zasady, zgodnie z którą tynk jest wyrównany na ścianie. Z ich pomocą można sprawić, że powłoka będzie idealnie gładka, a także znacznie zmniejszyć zużycie suchych mieszanek. Stiukowe lampy ostrzegawcze są wykonane z różnych materiałów w fabryce lub w domu przez mistrzów-tynkarzy.

Takimi produktami są perforowane profile o długości 2,7 m lub 6 m, wykonane z aluminium, stali ocynkowanej lub tworzywa sztucznego. Ponadto, sygnalizatory pod tynkiem są podzielone na gatunki, w zależności od kształtu.

Straight beacons for gips to płaskie perforowane produkty z projekcją w kształcie litery V. Ta półka jest przewodnikiem podczas prac tynkarskich. Wysokość takiego elementu wynosi od 3 mm do 30 mm. W zależności od tego parametru, grubość warstwy tynku jest różna.

Latarnię fabryczną w kształcie litery V.

Do notatki! W przypadku prac zewnętrznych wykorzystuje się grubsze światła ostrzegawcze, ponieważ ściany zewnętrzne wymagają dużej ilości materiału do wykończenia, do prac wewnętrznych, pod warunkiem, że mała ściana jest zasłonięta, wystarczy 3 mm.

Narożne belki tynkarskie mają również występ w kształcie litery V, ale są dodatkowo wyposażone w półki, które znajdują się pod kątem prostym. Takie produkty nadają się do niwelowania powierzchni i do formowania naroży zewnętrznych. Główną wadą takich profili jest brak dostatecznego poziomu sztywności, z powodu którego lampy nawigacyjne do tynkowania ścian mogą ulec odkształceniu podczas instalacji.

Istnieją również wzory wielokrotnego użytku, które różnią się wytrzymałością i sztywnością, więc nie wymagają starannego mocowania. Po usunięciu z gipsu, wielokrotnego użytku beacony mogą być ponownie użyte. Sztywność tych elementów sprawia, że ​​są bardzo łatwe w użyciu. Główną wadą takich produktów jest koszt, który może kilkakrotnie przekroczyć ceny plastikowych radiolatarni. Mogą też ulec deformacji, jeśli podejmiemy to zbyt późno.

W niektórych przypadkach jako latarnie stosowane są drewniane belki, szczególnie w przypadku dekorowania drewnianych powierzchni. Produkty te są mocowane do ścian za pomocą wkrętów samogwintujących, co znacznie przyspiesza proces tynkowania. Fakt, że zwykłe profile nawigacyjne są przymocowane do roztworu, który musi wyschnąć przed tynkowaniem.

Domowej roboty latarnia stiukowa z roztworu

Bardziej doświadczeni rzemieślnicy wolą samodzielnie wytwarzać beacony z gipsu. W tym celu, zgodnie z wylosowanym i sprawdzonym poziomem konstrukcyjnym, linie są ustawiane za pomocą śrub samogwintujących. Ich czapki służą jako rodzaj poziomu, na którym nakładany jest roztwór gipsowy. Istnieją dwie metody aplikacji: mistrz za pomocą łopatek grabi rozwiązanie i nadaje mu kształt, lub naciska drewnianą belkę na śruby wkrętów samogwintujących i wypełnia przestrzeń między ścianą a belką tynkową. Taki sygnał nawigacyjny nie będzie musiał być rozmontowywany, przy jego pomocy można zaoszczędzić pieniądze na zakupie produktów fabrycznych.

Kolejnym interesującym rozwiązaniem są sygnalizatory sznurkowe. Jest kilka śrub samogwintujących, między którymi rozciągany jest drut. Przede wszystkim wywierć otwory, a następnie zainstaluj w nich kołki. Instalują wkręty samogwintujące, tak aby czapki znajdowały się w tej samej odległości od pokrywy. Następnie pociągnij drut.

Zgodnie z tym projektem, jest wolna przestrzeń, która jest wypełniona tynkiem. Podczas gdy roztwór jest wciąż świeży, sznurki i śruby są usuwane, a powstałe otwory pokryte są roztworem.

Latarnie strunowe do tynkowania ścian

Do notatki! Główną wadą metody łańcuchowej jest ryzyko uzyskania zakrzywionej powierzchni z powodu błędu.

Również do pracy można stosować profil metalowy, narożniki lub rury. Niektórzy mistrzowie używają drewnianych listew jako latarni nawigacyjnych. Również odpowiedni profil do montażu płyt kartonowo-gipsowych. Zaletą korzystania z takich części jest niska cena, a wadą - korzystanie z takich latarni morskich, będzie musiało wydać więcej tynku.

Przed zainstalowaniem radiolatarni należy zaznaczyć powierzchnię, która ma być traktowana. Stosuje się do tego różne metody, z których każda ma zalety i wady.

Oznakowanie

Polega ona na instalacji sygnałów nawigacyjnych na rozwiązaniu, które zakończy powierzchnię. Instrukcje oznaczania:

 1. Najpierw należy wycofać się z kąta 30 cm, 15 cm od podłogi i sufitu i narysować ściśle pionową linię, sprawdzić ją po poziomie i powtórzyć operację po drugiej stronie ściany.
 2. Następnie musisz zmierzyć odległość między liniami, podzielić ją przez 1,5 m, wynikową liczbę i będzie wymaganą liczbą sygnałów nawigacyjnych. Produkty należy przyciąć tak, aby były o 30 cm krótsze niż wysokość sufitu.
 3. U góry iu dołu każdej linii wywierć otwory i zainstaluj w nich kołki.
 4. Następnie należy narysować całą ścianę liniami w odstępie 1,5 m.

Oznakowanie ściany do instalacji tynków gipsowych

 • W otworach należy wkręcić samogwintujące i pociągnąć między czapkami dwa gwinty. Na przecięciach liny i narysowanych linii należy również wiercić otwory i wkładać kołki za pomocą śrub.
 • Następnie musisz wyrównać poziom śrub śrub. Aby to zrobić, krotnie indeks ściany zapory na przykład, 1,5 cm, grubość 0,6 cm, latarni morskiej i pozostawić do rezerwowych 0,5 cm, powodując w 2,6 cm. Jest więc należy wycofać z łączników ściennych.
 • Po ustawieniu śrub pociągnij za nici wzdłuż przekątnych i przytrzymaj sygnalizator pod powstałą płaszczyzną. Produkt powinien ledwo dotykać nici. Należy usunąć linki, których pole pokryć ścianę podkładem.
 • Większość mistrzów domu nie może się pochwalić posiadaniem takiego urządzenia, ale jeśli istnieje, możesz wykonać następujące czynności:

  • Za pomocą tego urządzenia trzeba znaleźć blokadę ściany. Aby to zrobić, musisz ustawić poziom w pobliżu przeciwnej ściany i włączyć poziom pośredni. Okazuje się, że bez preparatu będzie już znać wymaganą grubość warstwy tynku.
  • Używając znaku laserowego na ścianie, musisz narysować pionowe linie z wcięciem pokazanym powyżej.
  • Następnie ustaw poziom w odległości 40 cm od powierzchni w rogu i włącz linię pionową.

  Poziomica laserowa umożliwia prawidłowe zainstalowanie sygnalizatorów tynkarskich

  • Znajdujemy miejsce, w którym odległość od linii lasera do ściany jest minimalna, na przykład wynosi 34 cm.
  • Następnie powinieneś wziąć długi rake 0,5 m i zaznaczyć na nim punkt na długości 35 cm (odległość od linii do ściany + grubość latarni i rezerwy)
  • Następnie nałóż klej na narysowane linie i za pomocą reiki wciśnij latarnię dokładnie tak, aby znak na niej był zbieżny z linią lasera.

  Po zakończeniu prac przygotowawczych możesz rozpocząć instalację beaconów. W tym celu stosuje się trzy różne metody.

  Pierwszym krokiem jest wykonanie rozwiązania zgodnie z instrukcjami wskazanymi przez producenta na opakowaniu. Jeśli planujesz tynki cementowe lub wapienne, które wysychają przez długi czas, możesz dodać trochę gipsu lub alabastru, aby przyspieszyć ustawienie. Przygotowaną masę należy nanosić małymi porcjami co 15-20 cm, zgodnie z wytyczonymi wcześniej liniami.

  Instalacja profilu beacon na rozwiązaniu

  Następnie przycięty profil radiolatarni zostaje nałożony na roztwór i dociśnięty do ściany. Jeśli zastosowano prosty sposób znakowania, to sygnał nawigacyjny powinien być ustawiony tak, aby znalazł się na poziomie śrub. Jeśli poziom lasera jest pod ręką, konieczne jest włączenie i sprawdzenie zgodności położenia lamp sygnalizacyjnych z poprzednio zaznaczonymi znakami. Nadmiar rozwiązania należy usunąć, a następnie przystąpić do instalacji następujących produktów.

  Do instalacji latarni morskich dawno temu wyskoczyły specjalne łączniki. Te części są wykonane z tworzywa sztucznego. należy do ich montażu najpierw zdjąć blokadę z jednej powierzchni przedmiotów, a następnie zainstalować go na użyciu śrub, które zostały wcześniej przykręconych na liniach co 30 cm., a następnie mocowane nawigacyjnego uchwyt jest umieszczony w miejscu. Główną zaletą tej metody jest szybkość i łatwość instalacji. Jednak grubość warstwy tynku zwiększa się o około 0,5 cm, co znacząco wpłynie na ostateczny koszt pracy.

  Uchwyty do latarni gipsowych

  Nie tak dawno temu malarze-tynkarze zastosowali jedną sztuczkę: wycinają łapy z otworami z mocowań do montażu płyt z płyt gipsowych. Za pomocą tych metalowych elementów mocujących i zainstalowanych lamp ostrzegawczych. Teraz produkcja takich detali odbywa się w fabrykach, dlatego można je kupić w każdym sklepie budowlanym. Nazywają się "uszy". Wkręt wkręca się w otwór produktu, po czym wkręca się go na wymaganą głębokość. Metalowe uszy służą do mocowania latarni. Oparty jest o powierzchnię, a następnie mocowany za pomocą tych uszu. Aby poprawić niezawodność połączeń, uszy są przetwarzane z zaokrąglonymi zakrętami. Instalacja latarni morskich jest prosta, ale ekstrakcja zajmuje dużo czasu.

  Po nałożeniu stiuku należy usunąć sygnały nawigacyjne

  Latarnia stiukowa to bardzo przydatny produkt, dzięki któremu można uzyskać idealnie płaską powierzchnię i wysokiej jakości powłokę. Ważne jest, aby postępować zgodnie z powyższymi zaleceniami, a także aby nie zostawiać sygnałów nawigacyjnych w ścianie. Nawet wysokiej jakości produkty ocynkowane mogą rdzewieć wewnątrz ściany, dzięki czemu będziesz musiał ponownie nałożyć tynk.

  • Wykończenie wnętrza
   • Pułap
   • Ściany
   • Seks
   • Drzwi, łuki
   • Windows
   • Piec, kominek
  • Wykończenie lokalu
   • Kuchnia
   • Łazienka, WC
   • Korytarz, hol wejściowy
   • Balkon, loggia
   • Inne pokoje
  • Wykończenie budynków
   • Letnie i prywatne domy
   • Domy drewniane
   • Łaźnie, sauny
  • Materiały wykończeniowe
   • Drywall
   • Panele okładzinowe
   • Tapeta, korek
   • Płytka
   • Laminat, linoleum
   • Tynk dekoracyjny
  • Prace wykończeniowe
   • Stiuk
   • Primer
   • Putty
   • Malowanie, bielenie
  • Wykończenie zewnętrzne
   • Fasada

  Wykonując fugę po ułożeniu płytki, możliwe jest uzyskanie dwóch znaczących wyników. Najpierw powstaje harmonijna powierzchnia.

  Podczas naprawy mieszkań występuje wiele wyjątkowych problemów wymagających poprawnego rozwiązania. Bardzo ważne jest zrozumienie.

  Płyty gipsowe - stały się ulubionym materiałem dla wielu, którzy zdecydowali się przeprowadzić naprawy w swoim domu.

  Dodaj komentarz

  Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

  25 − = 22