Step-stealer do domu, jak wybrać

Step-stealer do domu, jak wybrać

Jak wybrać drabinę

Stepladder to bardzo przydatne narzędzie w życiu codziennym, dzięki któremu można łatwo wkręcić żarówkę do żyrandola, powiesić zasłony i wiele więcej. Drabina drabinowa może być stosowana wszędzie: w domu, w pracach budowlanych i podczas produkcji. W zależności od tego, co chcesz zrobić, wybierz drabinę z odpowiednimi funkcjami projektowymi. Na przykład, jeśli czujesz się elektrycznie, konieczne jest użycie drabinki z izolacją, której powierzchnia jest pokryta materiałem, który nie przewodzi prądu elektrycznego, tak, że w przypadku wadliwego okablowania nie zostaniesz porażony prądem elektrycznym.

Do drabiny drabiny tak długo, jak to możliwe, nie jest zepsuta i nadaje się do naszych potrzeb, musisz wiedzieć, jak wybrać drabinę. Ten artykuł zawiera przydatne informacje na temat drabiny, co pozwala dokonać właściwego wyboru.

Podstawowe wymagania przy wyborze drabiny

Przy zakupie drabiny przede wszystkim należy zwrócić uwagę na następujące fakty:

 • wysokiej jakości mocowanie drabiny roboczej, materiał produkcji musi spełniać normy dotyczące grubości i jakości;
 • Drabina musi mieć specjalne urządzenie, które uniemożliwia jej przewrócenie się i przesuwanie (na przykład gumowe nakładki na końcach nóg);
 • Kroki drabiny powinny być szerokie, aby można było łatwo utrzymać równowagę;
 • odległość między stopniami nie powinna przekraczać 25 cm;
 • jeżeli powierzchnia robocza drabiny znajduje się na wysokości przekraczającej 1,5 m, wówczas drabina powinna być wyposażona w ogrodzenia i poręcze;
 • Aby zapewnić stabilność stopni, drabiny powinny mieć podniesioną powierzchnię lub być gumowane. Ponadto gumowa powłoka zapewnia uziemienie w przypadku porażenia prądem;
 • na niektórych stopniach drabiny przymocowane są nity do słupków, ale nie jest to niezawodna opcja mocowania. Najlepiej jest, gdy stopnie są wciskane w stojaki - to mocowanie jest najbardziej niezawodne i ma mniejsze prawdopodobieństwo złamania;
 • Metalowe powierzchnie drabiny powinny być wolne od zadziorów, wiórów i pęknięć.

Aby zrozumieć, którą drabinę wybrać, należy wziąć pod uwagę jej główne parametry: stabilność, mobilność, jakość wykonania, bezpieczeństwo i łatwość użytkowania.

Głównym wymogiem każdej drabinki jest jej stabilność, która jest zapewniona przez zgodność ze standardami i GOST w produkcji. Ponieważ drabina jest urządzeniem mobilnym, które musi być często przenoszone, jego waga i rozmiar są również ważnymi cechami po złożeniu.

Przy wyborze drabiny należy wziąć pod uwagę jej wysokość, która nie powinna być zbyt duża, jeśli nie jest wymagana. Lepiej kupić drabinę o wymaganej wysokości, ponieważ, biorąc za wysokie, będziesz musiał zapłacić dużą cenę. Zbyt duża drabina wymaga więcej miejsca do przechowywania.

W celu prawidłowego doboru modelu klatki schodowej należy wiedzieć, do jakich celów będzie on używany i pod jakimi warunkami (w mieszkaniu, na daczy itp.). W zależności od rodzaju konstrukcji i obciążenia, drabiny są podzielone na gospodarstwa domowe i profesjonalne.

Drabiny domowe są najbardziej kompaktowe, mobilne i instalowane bez trudności. Takie drabiny nie wytrzymują dużych obciążeń, zwykle mają niewielką wysokość. Drabiny profesjonalne mają szerszy zakres. Produkowane są również drabiny typu uniwersalnego, pełniące rolę zarówno profesjonalną, jak i profesjonalną - składaną lub teleskopową.

Drabiny dzielą się na:

 • jednostronny. Używany w życiu codziennym, kompaktowy i wygodny do przechowywania;
 • dwustronny. Używany w życiu codziennym i w pracy. Dwie osoby mogą pracować na takich drabinach w tym samym czasie.

Uwaga, proszę! Najbardziej popularną drabinką jest drabina-transformator. Ta drabina ma małe wymiary, jest najbardziej praktyczna, kompaktowa, łatwa w obsłudze i wielofunkcyjna. Jest stosowany głównie w produkcji.

Podczas pracy elektrycznej lepiej jest użyć drabiny drabiny dielektrycznej, która jest wykonana z wytrzymałego włókna szklanego. Ta drabina zwiększa swoją wysokość ze względu na przesuwne sekcje.

Są też drabiny:

Podczas pracy na zewnątrz budynków wygodnie jest używać wiszących lub drabinowych. Do prac wewnętrznych pasuje w kształcie litery L.

Kroki mogą być wykonane z tego samego materiału co sama drabina. Zdobądź lepszą drabinkę z pruzinenymi schodami, które ochronią cię w razie porażenia prądem.

W przypadku prac ogrodowych drabina ze spiczastymi nogami jest idealna. Aby wykonać pracę w domu, zmieści się drabina z gumowymi nakładkami na nogach, aby się nie zsunęła. Jeśli chcesz często poruszać się po drabinie, możesz kupić model z kołami na nogach.

Pasy bezpieczeństwa pozwalają zapobiec przypadkowemu składaniu drabiny. Dlatego ich obecność na drabinie przy zakupie będzie dużym plusem.

Mobilność, częstotliwość użycia i zakres drabiny określają materiał do produkcji. Najczęstsze materiały użyte do wykonania drabin: stal, aluminium i duraluminium. Drabiny mogą być również wykonane z kilku materiałów: stopnie - drewniane, a pozostałe części - metalowe. Wybór tego lub innego materiału do produkcji określa ciężar drabiny. Na przykład, drabina wykonana z aluminium ma ciężar mniejszy niż drabina wykonana ze stali. Drabina aluminiowa doskonale nadaje się do użytku domowego. Drabiny stalowe są wykorzystywane głównie do celów produkcyjnych.

Jeśli jesteś amatorem, to wśród wielu różnych modeli trudno będzie ci wybrać niezbędną drabinę. Wysoki koszt i sława producenta nie gwarantują, że kupisz wysokiej jakości drabinę, może to być również fałszywa. Kupując, musisz zwrócić uwagę na:

 • Wygląd. Spójrz na wygląd drabin: powłoka nie powinna zostać uszkodzona, nie powinno być zadziorów, wgnieceń, pęknięć i innych wad.
 • Siła. Wszystkie elementy drabiny muszą być dobrze zabezpieczone.

Uwaga, proszę! Kupując drabinę w sklepie, pamiętaj o jej kilkukrotnym zebraniu i rozmontowaniu, aby proces ten nie powodował żadnych trudności. Należy zwracać uwagę na elementy mocujące i elementy mocujące: nie powinny się z nimi wychodzić.

Zdobądź dodatkowe akcesoria tego samego producenta. Przy zakupie zwracaj uwagę na obecność gwarancji na drabinę.

Ten film opowiada o drabince teleskopowej:

Stepladder jest konieczną rzeczą w każdym domu, szczególnie jeśli planowana jest naprawa. Wpadłem na taki problem: kupiłem niedrogą i dobrą, jak mi się wydawało, drabinę. I przy pierwszym użyciu byłem pewien, że boję się nad tym popracować (oczyścić i pomalować sufit): kiedy wspiąłem się na najwyższy stopień, drabina zatoczyła się i skrzypnęła. A schody były śliskie. A kiedy jej mąż wszedł na nią, kroki na ogół były wygięte. Musiałem kupić inny, do wyboru, który już poważnie podszedł, nauczony przez doświadczenie. A jeśli boisz się pracować na wysokości, wybierz drabinę, która wysuwa poprzeczkę ponad górny stopień (taki jest na zdjęciu w artykule): możesz go przytrzymać i użyć nóg, aby się na nim oprzeć.

Ale potrzebowaliśmy drabinki do daczy. Faktem jest, że na terenie rosną wysokie drzewa owocowe: wiśnie, jabłka. A ponieważ żniwa nie mogą obyć się bez drabiny. Wybierz aluminium w kształcie litery L z drewnianymi stopniami. Okazało się bardzo wygodne bezpieczne. Odporny na przyzwoitą wagę, stabilny.

Po raz drugi musiałem kupić drabinę. I drugi raz bardzo skrupulatnie przystąpiłem do selekcji. Faktem jest, że najpierw planowałem kupić drabiny, aby zająć się moją domową biblioteką, więc wydawało się, że wystarczy, że drabina będzie lekka i mobilna. Z jakiegoś powodu nie myślałem o sile zapięć i materiału. Rozważyłem to w następujący sposób: "Przyzwoity producent oblicza wszystkie ryzyka i dostarcza na rynek sprawdzony model" ... Aha ... Ile mnie źle zrozumiano już w szpitalu. Upadłem z drabiny i złamałem rękę. Bent szczebel, to nie była pokryta gumą piankową, stopa poślizgnęła się i ja zaskoczenie spadł z wysokości dwóch metrów na podłodze ... Dzięki, że ważę pięćdziesiąt dwa kilogramy))) W końcu kupił drabinę, bardzo podobną do tej, która znajduje się na siódme zdjęcie w artykule. Tylko wyższy. W sklepie poprosił ją, aby ją zdobyć. Miała na układanie, wspiął się na to, aby na pewno ocenić: nie shataetsya- słabnąć, skolzit- antypoślizgowe stopy sprężyny na każdym kroku, aby upewnić się, że nie uginać pod moim ciężarem. Otkolupnut próbował malować z rur, w pobliżu punktów mocowania, aby zrozumieć, że nie odpaść w pierwszym dniu i będzie mieć estetyczny wygląd). Ogólnie, kupiłem to. Używam trzeci rok. szczęśliwy)

Dodaj komentarz Anuluj odpowiedź

Częściowe lub pełne kopiowanie materiałów jest dozwolone tylko z bezpośrednim aktywnym linkiem.

Narzędzia

Z pytaniem, jak wybrać drabinę, prawie każda osoba stoi. W końcu jest to niezbędne zarówno w budownictwie, jak iw produkcji przemysłowej oraz w gospodarstwie domowym.

Chcesz przejrzeć rzeczy na antresoli? Wytrzyj kurz na szafkach? Aby wybielić sufit? Zmienić okablowanie? Zbieranie jabłek w ogrodzie? W każdej z tych sytuacji przyjdzie jej na ratunek - praktyczna drabinka. W domu, w mieszkaniu, w kraju, w garażu - to urządzenie jest przydatne wszędzie.

Aby użyć tego "urządzenia" 9raquo; z korzyścią i przyjemnością, należy kupić najbardziej odpowiedni model do swoich potrzeb. Ale czy tak łatwo dokonać wyboru? Oczywiście, że nie. Chociaż przed pójściem do sklepu wygląda zupełnie inaczej.

Asortyment drabin na rynku jest wyjątkowo duży - od różnorodnych wzorów, materiałów i oczywiście cen do oczu. A skąd wiesz, którą drabinę wybrać? Szybsze i pewniejsze określanie optymalnego modelu pomoże uzyskać wiedzę na temat rodzajów, możliwości, zalet i celów różnych rozwiązań.

Kluczowe cechy produktu wysokiej jakości

W jakim celu drabina nie zostanie zakupiona, istnieje szereg wymagań, które muszą koniecznie być spełnione przez projekt twierdzący, że jest dobry. Wśród nich:

 • zrównoważony rozwój;
 • jakość wykonania;
 • bezpieczeństwo i wygoda obsługi;
 • mobilność.

W żadnym przypadku produkt nie może oscylować ani przesuwać się. Na dowolnym etapie budowy "user9raquo; powinien czuć się pewnie. Maksymalny komfort obsługi zwykle zapewnia drabina z szerokimi stopniami.

Wysokiej jakości drabina jest łatwa do nauczenia dzięki niezawodnemu połączeniu wszystkich elementów, ich równości i dokładności; brak wgnieceń, zadziorów, odkształceń.

Bezpieczeństwo i łatwość użytkowania

Ergonomia i bezpieczeństwo drabiny są określone przez obecność:

 • antypoślizgowe ściągacze na schodach;
 • bezpiecznie zakotwiczona podkładka o odpowiedniej grubości;
 • Nakładki z tworzyw sztucznych obejmujące metalowe sekcje i ostre części;
 • gumowe lub plastikowe końcówki, które chronią nogi podpórki. Te małe części nie pozwalają na rozsunięcie się szaf na śliskiej powierzchni i zapobieganie porysowaniu i uszkodzeniu wykładziny podłogowej.

Drabina, która będzie często i aktywnie używana, musi być zwarta i nie ciężka. Waga i wymiary urządzenia mają bezpośredni wpływ na wygodę jego przechowywania, przenoszenia i użytkowania.

Jakie materiały są używane do produkcji drabin?

Najczęściej do produkcji używanego sprzętu metal - aluminium, duraluminium, stali. Drabiny metalowe charakteryzują się maksymalną wytrzymałością i trwałością, są praktyczne i ergonomiczne. Metalowa konstrukcja jest z reguły optymalną kombinacją ceny, jakości i praktyczności. Drabiny aluminiowe są lżejsze i bardziej zwarte niż stalowe, nie stwarzają problemów podczas transportu, dlatego są częściej używane w gospodarstwie domowym. Urządzenia stalowe - "ciężkie 9raquo; ucieleśnienie niezawodności, są zwykle wybierane dla sfery zawodowej.

Popyt wykorzystuje się również do drewnianych drabin - są one dobrym wyborem do malowania. Zwarte drewniane konstrukcje mogą nawet stać się elementem wnętrza - na przykład w biurze lub domowej bibliotece. Trudno jednak nazwać takie rozwiązanie praktycznym, zwłaszcza jeśli konstrukcja ma wymiar: duża waga i podatność drewna na działanie różnych czynników zewnętrznych jest prawdziwym minusem.

W celu zapewnienia bezpiecznego działania łączności elektrycznej zaleca się zakup drabin dielektrycznych wykonanych z włókna szklanego (włókna szklanego). Takie produkty nie przewodzą prądu, odznaczają się niezawodnością, trwałością, dobrym balansem.

Zanim wybierzesz drabinę, musisz jasno określić zadania, które zamierzasz rozwiązać za pomocą tego urządzenia.

Jeśli potrzebujesz drabinki do domu do codziennych zadań, takich jak wiszące zasłony lub obrazy, wymiana żarówek, okresowe czyszczenie na górnych półkach szafek, preferencje można bezpiecznie zastosować do zwykłej, niedrogiej struktury gospodarstwa domowego. Drabiny domowe są wyjątkowo kompaktowe, mobilne i łatwe w montażu.

To prawda, że ​​nie są one wysokie i nie są przeznaczone do dużego obciążenia, więc jeśli w najbliższej przyszłości trzeba będzie naprawić, lepiej jest kupić transformator drabinkowy drabinkowy.

Pracując w branży budowlanej, ludzie powinni wybierać profesjonalne drabiny drabinowe. Mają wyższe obciążenie maksymalne, charakteryzują się zwiększoną stabilnością, obecnością dodatkowych użytecznych elementów konstrukcyjnych. Doskonałym rozwiązaniem dla każdego mistrza może być teleskopowa drabinka - jego konstrukcja jest szczególnie dobra do aktywnego użytkowania.

Wybierając składaną drabinę do domu, należy zwrócić uwagę na to, że takie schody są jednostronne i dwustronne. Oznacza to, że kroki mogą znajdować się na jednej parze podpór lub na obu.

Jednostronne drabiny są oczywiście łatwiejsze. Używanie ich jest jednak mniej wygodne, ponieważ taki wzór musi być stale przesuwany i zawijany po prawej stronie. Dwustronne, chociaż cięższe, ale są bardziej stabilne; dodatkowo będą wymagać o wiele mniej manipulacji, aby poruszyć się, zabierając cenny czas.

Na co jeszcze zwrócić uwagę przy zakupie?

Ustalone za pomocą odpowiedniego modelu, nie zapominaj o:

 1. Wysokość witryny. Jest to odległość od wsparcia do najwyższego stopnia. Może się znacznie różnić w zależności od modelu. Jeśli wyraźnie wyobrażasz sobie, do czego potrzebujesz dostać drabinę, łatwo jest nawigować z tym parametrem. Na przykład w przypadku robót wewnątrz-mieszkalnych miejsce położone na wysokości ponad 1,5 m - już za dużo.
 2. Liczba kroków. Im więcej z nich, a im mniejsza odległość między nimi, tym łatwiej korzystać z drabiny.
 3. Maksymalne obciążenie robocze. Ten parametr wskazuje, ile górna waga wytrzyma ryzyko utraty stabilności strukturalnej.
 4. Funkcje konkretnego produktu. Obecność kółek w konstrukcji drabiny, półki narzędziowej, haka kubełkowego itp. Może być bardzo przydatna.

Krause Solidy 6 to jednostronna aluminiowa drabina z sześcioma szerokimi (8 cm) profilowanymi stopniami do bezpiecznego podnoszenia i wygodnej pracy. Witryna znajduje się na wysokości 125 cm, a jej waga wynosi 5,2 kg. Maksymalne obciążenie wynosi 150 kg. Wielokrotne połączenie nitowane pomiędzy stopniami i ramą zapewnia długowieczność drabin, odporność na obciążenia udarowe. Krause Solidy 6 ma wysoki łuk bezpieczeństwa (6 cm), wyposażony w szydełko. Jest to praktyczne rozwiązanie dla domu i pracy.

Krause Dopplo 2x4 to praktyczna i niezawodna dwustronna drabina aluminiowa dwustronna z czterema stopniami i dwoma paskami bezpieczeństwa. Masa konstrukcji wynosi 3,2 kg. Wysokość witryny to 65 cm, a stabilna rama i wyprofilowane stopnie produktu umożliwiają wykonywanie wszelkich prac i codziennych zadań z komfortem.

Drabina-drabina Alumet 8 stopni

Drabina schodowa Alumet wykonana jest ze stali o wysokiej wytrzymałości i pokryta farbą polimerową. Stopnie konstrukcji wykonane są z aluminium. Nogi drabin "są wyposażone w 9raquo; zaczepy antypoślizgowe. Waga konstrukcji wynosi 8,3 kg. Wysokość witryny wynosi 166 cm, model ma dobrą stabilność i wykazuje wysoką odporność na korozję.

Eurogold 2024 - stalowa drabina z czterema gumowanymi stopniami, dzięki czemu jest tak wygodna i bezpieczna, jak to tylko możliwe. Nogi produktu mają plastikowe końcówki, które zapobiegają zarysowaniu powierzchni i przesuwaniu się. Eurogold 2024 jest łatwy i praktyczny; Świetne do domu, ogrodu, pracy. Drabina przeznaczona jest do intensywnej pracy, jest doskonałym asystentem na co dzień. Po prostu składa się i rozkłada, a przechowywanie zajmuje minimum miejsca. Waga drabiny wynosi 8,06 kg. Wysokość witryny to 92 cm.

Ceny drabin wahają się w dość szerokim zakresie - jest całkiem logiczne, że profesjonalny projekt i prosty model domowy nie mogą kosztować tego samego.

Dzień dobry! Robię w mieszkaniu

Dzień dobry! Robię naprawy w mieszkaniu, była kwestia kupowania drabiny. Okazało się, że ucieczka w cenach jest bardzo wysoka https://intv.by/catalog/lestnitsy_stremyanki/. Jak wybrać dobry. że stosunek ceny do jakości był do przyjęcia? Będę zadowolony z każdej porady.

© Portal budowy StrPort 2011-2016. Artykuły o naprawie, budownictwie, materiałach budowlanych.

Kopiowanie informacji z serwisu jest możliwe tylko za zgodą redakcji lub z bezpośrednim odniesieniem do źródła. Podstawa prawna

Step-steak dla domu: jak wybrać, jaką wysokość?

Okresowo wielu korzysta z drabiny, nie tylko gdzieś na wsi, ale także w domu. Jest niezbędny, gdy trzeba naprawić, dołączyć gzyms w pokoju, naprawić żyrandol i tak dalej.

Jaką wysokość wybrać drabinę?

Głównym wskaźnikiem, którym kierujemy się przy wyborze drabiny, jest wysokość. Drabiny o najniższej wysokości mają tylko trzy kroki. Pomagają w pracy na niewielkiej wysokości (na przykład, aby zdjąć mezzanine). Górny stopień znajduje się 60 cm nad podłogą. W takim przypadku człowiek o przeciętnej wysokości (175-180 centymetrów) będzie mógł osiągnąć nawet 250 centymetrów, czyli prawie do sufitu.

Ale dla większej wygody lepiej jest wznieść drabinę wyżej. Najbardziej odpowiedni dla domu będzie drabina składająca się z 4-5 stopni, a jej wysokość - 250 centymetrów. Z niego wygodnie jest powiesić gzyms, zdjąć żyrandol i wiele więcej. Najwyższy stopień to 82 centymetry nad podłogą w stopniowej drabinie z czterema stopniami i 103 centymetrami - w urządzeniu z pięcioma stopniami. Znakomita drabina, której cena pasuje każdemu, znajduje się na stronie zsonline.ru, zalecamy bliżej zapoznać się z nią.

W ogrodzie dom na wsi będzie potrzebował drabiny wyższej. Tak więc, aby pomalować ściany, potrzebna jest drabina składająca się z 10 stopni. A jeśli wysokość jest większa, to drabina nie może tego zrobić. Potrzebuję drabiny. Są zwykle znacznie wyższe niż drabiny. Istnieją również takie modele, jak drabina-drabina, które są ułożone i mogą być używane w obu, i innej jakości.

Poniższa tabela typów drabin została zaprojektowana dla człowieka średniego wzrostu iz tego powodu konieczne jest wprowadzenie odpowiedniej poprawki dla osób niewymiarowych. Przedsiębiorstwa produkują pętle o różnej wysokości. Odległość między krokami może być różna. Jest to ważne w przypadku drabin Alumet.

Liczba stopni ____ Wysokość górnego stopnia _______ Wysokość robocza

Jest to bardzo wygodne, jeśli na szczycie drabin znajduje się platforma, na której można umieścić wszystko, czego potrzebujesz, ale osoba może pracować, stojąc niżej. Pozwala to osobie nie marnować czasu, za każdym razem schodząc za niezbędnym obiektem. Sam plac zabaw to ostatni krok.

Może być wykonany ze stali lub aluminium. Ten ostatni jest znacznie lżejszy, co ułatwia przenoszenie go z miejsca na miejsce. Drabina stopniowa z 5 stopniami stali waży 6 kilogramów, a aluminiowa tylko 4. Należy wziąć pod uwagę, że może ona być używana przez oboje rodziców w wieku i kobiet. Drabiny mogą wytrzymać do 150 kilogramów. Jak pokazują dane z badań, stalowa drabina jest bardziej niezawodna i trwała. Drabina aluminiowa jest o około 20% droższa. Jeśli stal jest szacowana na tysiąc rubli, to z aluminium - 1200 rubli. Ceny podane są od 2012 roku.

Kiedy kupujesz drabinę, musisz upewnić się, że nogi znajdują się na tej samej wysokości, jest równa, nie zachwiesza się.

Wskazówki dotyczące użytkowania: nie używaj go jako drabiny; nie zaleca się stawiania dwóch osób w tym samym czasie; Nie umieszczaj go w pobliżu otwartego okna lub nie pracuj pod napięciem.

Nie jest trudno znaleźć go w sklepie z narzędziami. Jeszcze taniej - złożyć zamówienie w sklepie internetowym.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

8 + 1 =