Stelaże do pokoju dziecinnego

Stelaże do pokoju dziecinnego

Jakie półki na pokój dziecięcy?

Wychodząc z pokoju dziecka, bardzo ważne jest, aby ozdobić go odpowiednimi meblami, które będą kompaktowe, ale jednocześnie będą zawierały wszystko, co niezbędne dla dziecka w życiu codziennym. Dlatego wielu rodziców często kupuje specjalne półki do pokoju dziecięcego, które pozwalają pamiętać o rzeczach pierwszej potrzeby. Wygodne jest używanie takich półek również dla samego dziecka: na niższych poziomach najczęściej umieszczane są zabawki i układanki, a powyżej, tam, gdzie jeszcze go nie ma, można umieścić książki, piękne figury, rzeczy - ogólnie wszystko, czego dusza zapragnie.

Stojaki do pokoju dziecięcego odgrywają nie tylko praktyczną rolę w życiu dziecka. Wszystkie rzeczy, które są tam przechowywane, są widoczne i dostępne dla dziecka, a on może samodzielnie rozmieszczać przedmioty, jednocześnie tworząc niepowtarzalny wystrój pomieszczenia. W pierwszych latach życia umieści tam zabawki, potem pójdzie do podręczników szkolnych i encyklopedii. Przy okazji, obserwując stan półek dziecka, możesz wyciągnąć wiele wniosków na temat jego psychologicznych i duchowych cech.

Nowoczesne półki do pokoju dziecięcego od dawna nie są już produkowane w postaci nudnych półek drewnianych, przykrytych standardowym polerowaniem. Istnieją opcje dekorowania pokoju chłopca lub dziewczynki, które różnią się od siebie zarówno strukturą, jak i kolorem. Jeśli rośnie mała księżniczka, półki można przedstawić w formie domu gier. Dolne półki mogą służyć jako dom dla lalek, a górne mogą służyć jako skarbnica rzeczy i książek. Półki na pokój dziecięcy chłopca mogą być wykonane w stylu marynistycznym, podobnie jak na pokładzie. Może to być forteca lub ciężarówka.

Opcją uniwersalną jest drzewo. Najczęściej regały te wykonywane są na zamówienie i mają element malowania ścian. To proste - na jednej ze ścian rysuje się drzewo (figura jest wybierana według własnego uznania), a oddzielne półki są przymocowane do jego gałęzi. Ich kolejność, wielkość i ilość są również wybierane przez Ciebie. W takim przypadku ważne jest, aby obliczyć wszystko w taki sposób, aby dziecko mogło bawić się w takim pokoju, aby nie uderzało głową o półki i nie ingerowało w gry mobilne.

Nie zapominaj także, że jakość, przyjazność dla środowiska i trwałość to główne cechy, które powinny spełniać wszystkie meble dziecięce. Regały, w których dziecko stale się styka, muszą z pewnością spełniać wszystkie najwyższe wymagania. Dlatego przed zakupem mebli, należy przestudiować jego skład i zainteresować się historią producenta. Być może znajdziesz coś, co sprawi, że zmienisz swój wybór.

Niezbędne, wygodne i niezwykle stylowe są półki do pokoju dziecięcego. Zdjęcia kilku opcji zostały przedstawione w artykule i, opierając się na nich, możesz wybrać coś dla siebie. Tylko nie zapomnij skonsultować się z dzieckiem - w końcu w jego "komnatach" 9raquo; będą te cudowne półki, na których znajdą się jego przyjaciele - zabawki. I na ile to wszystko jest interesujące, jego rozwój emocjonalny zależy bezpośrednio.

Regały w pokoju dziecięcym: co wybrać

Małe dziecko rzeczy czasami zdarza się bardziej niż osoba dorosła i wszystkie muszą być gdzieś przechowywane. Aby właściciel mógł je zabrać i wykorzystać. Standardowe meble nie nadają się do tego, dlatego najczęściej wybierają półki i półki w pokoju dziecięcym, z którymi najłatwiej jest utrzymać porządek i zaszczepić dokładność dzieci.

Zabawki można przechowywać w szufladzie lub koszu, książki na półkach, ubrania i pościel w szafie (patrz Przechowywanie zabawek w pokoju dziecięcym: jak prawidłowo organizować). A w szafie można umieścić wszystko, jeśli wyposażymy ją w szuflady i pojemniki. Jego główną zaletą jest wielofunkcyjność. Ale nie jedyny.

 • Nowoczesne półki do pokoju dziecięcego to często projektant z poszczególnych sekcji i dodatków do nich. Mogą to być plastikowe pojemniki, wkładki, drzwi do komórek, pudełka. Co umożliwia kupowanie wymaganej liczby sekcji i łączenie ich zgodnie z Twoimi wymaganiami i cechami pomieszczenia. W przyszłości, gdy dziecko dorasta i zmienia się jego potrzeby, można je kupować, przestawiać, budować itd.
 • Otwarte komórki dają dziecku dostęp do każdej zabawki. Zamiast rzucać całą zawartość pudła na podłogę w poszukiwaniu właściwej rzeczy, możesz po prostu wziąć ją z półki, nie robiąc bałaganu.
 • Takie meble pozwalają w zabawny sposób oswoić dziecko na zamówienie. Na przykład możesz wybrać pojedyncze komórki o odpowiednim rozmiarze dla każdej zabawki lub całego rodzaju zabawek, tak aby wiedział, gdzie oczyścić. Samochody - w "garażu", lalki - w "domu" itp.
 • Stojak można postawić nie tylko na ścianie, ale również wykorzystać do zagospodarowania przestrzeni dziecięcej, dzieląc ją na miejsca do spania i zabawy lub pracy. Jednocześnie dostęp do jego treści jest możliwy po obu stronach.

Rada. W takim przypadku musisz zadbać o bezpieczeństwo: instrukcja wymaga niezawodnego przymocowania mebli do podłogi i ściany, aby nie spadła, jeśli dziecko zdecyduje się na nią wspiąć.

 • Wszechstronność to kolejna zaleta regałów. Po pierwsze, mogą przechowywać zabawki, a następnie książki i materiały edukacyjne, dzieci w wieku szkolnym będą wygodnie umieszczane na półkach zeszytów, podręczników i innych materiałów. Nie stracą one znaczenia nawet wtedy, gdy dzieci dorastają, więc potrzebują miejsca na gadżety, kosmetyki, instrumenty muzyczne, sprzęt sportowy itp.

Półki i półki do pokoju dziecięcego wyróżniają się szeroką gamą kształtów, rozmiarów, wzorów, wzorów. Wybierając, musisz skupić się na wielkości pomieszczenia, wymaganej funkcjonalności, zgodności ze stylem wnętrza i wieloma innymi kryteriami.

Główne typy stojaków dla dzieci

Obecnie meble dziecięce są często sprzedawane w zestawie, który obejmuje łóżko, stół, szafki i inne przedmioty w różnych kombinacjach.

Bardzo wygodne są następujące opcje, szczególnie jeśli pokój jest mały lub przeznaczony dla dwóch lub trzech dzieci:

 • Biurko z półką, które można zainstalować na blacie lub przymocować do boku;
 • Dwupiętrowy kompleks z łóżkiem na poddaszu powyżej i miejscem do pracy lub zabawy na dole;
 • Regały modułowe i półki do pokoju dziecięcego, składający się z pojedynczych elementów. Mogą mieć ten sam kształt i głębokość, jak na przykład Ikeevsky Expedit, składający się z podzielonych na identyczne sekcje z sześcianami. Ale są też całkiem ciekawe zestawy różnych przedmiotów, z których możesz zbierać różne projekty.
 • Dla najmniejszych regały produkowane są w postaci magicznych drzew i kwiatów, statków, domów, królewskich zamków. Wyglądają dość dziecinnie, kolorystyka jest jasna, więc nie będą trwały długo: za kilka lat właściciel pokoju z pewnością będzie chciał uczynić go bardziej dorosłym. Jeśli nie masz nic przeciwko cenie podobnych produktów lub są one, do kogo przejść przez dziedziczenie, to jest to bardzo interesujący wybór.

Praktyczne porady dotyczące wyboru

Co jeszcze, poza wyglądem i wyglądem, należy zwrócić uwagę przy wyborze półek na zabawki w pokoju dziecinnym? Na temat praktyczności, funkcjonalności i bezpieczeństwa.

 • Na wysokości konstrukcji. Pożądane jest, aby każde dziecko mogło uzyskać coś samodzielnie, bez pomocy krzesła lub wspinania się na stojaku. Pod tym względem najwygodniejsze są produkty modułowe, które w miarę wzrostu dziecka mogą być budowane lub przebudowywane na wysokość.
 • Dla wygody. Półki, komórki i sekcje o różnej objętości, głębokości, szerokości są wygodniejsze niż te same - mogą pomieścić małe zabawki, książki wielkoformatowe i zmontowany projektant. Cóż, jeśli regał zapewnia szuflady, wkładki - są wygodne do przechowywania wszelkiego rodzaju rzeczy, bielizny, biura.
 • W sprawie metody mocowania, stabilności. Nie trzeba tu niczego tłumaczyć.
 • Na materiale, z którego wykonane są meble. Najlepsze są drewniane półki do pokoju dziecięcego, ale nie są tanie. W związku z tym można rozważyć opcje ze sklejki, płyty MDF lub płyty wiórowej, ale sprzedawca powinien zawsze wymagać higienicznego certyfikatu zgodności dla wybranego produktu.

Rada. Nie kupuj mebli dziecięcych bez patrzenia, wybierając model ze zdjęć i opisów w sklepach internetowych. Musi koniecznie wyglądać, upewnić się o jakości i dostępności odpowiednich dokumentów.

W zasadzie regały można łatwo zrobić własnymi rękami z drewna, płyty meblowej, płyty wiórowej i innych materiałów. W tym celu nie potrzebujesz nawet specjalnych narzędzi w domu. Jeśli planujesz projekt z wyprzedzeniem i wykonasz rysunek z wymiarami wszystkich detali, to w sklepie możesz zamówić cięcie i przetwarzanie końcówek bezpośrednio przy zakupie materiału. W domu wystarczy go zmontować za pomocą kleju i śrub.

Cumbersome pościel i regały nie wyglądają w ogóle w pokojach dziecięcych, zajmując dużo miejsca. Ale półki zawsze można znaleźć w najmniejszym pokoju i są wygodniejsze dla dziecka.

Na wideo w tym artykule możesz śledzić kilka interesujących pomysłów dotyczących ich projektu, układu i zastosowania. Jest to przydatne dla tych, którzy właśnie zajmują się aranżacją pokoju dla swojego dziecka.

Zobacz wady w artykule? Niepełne lub nieprawidłowe informacje? Czy wiesz, jak ulepszyć artykuł? Czy możesz zaoferować swoje zdjęcia do publikacji?

Pomóż nam stać się lepszym. Zostaw swoje komentarze i sugestie w komentarzach do artykułu. Skontaktujemy się z Tobą i sfinalizujemy ten artykuł!

Regały do ​​pokoju dziecięcego - inteligentne meble dla inteligentnych dzieci

Pokój dziecięcy to świat małego dziecka. Prawidłowe meble przestrzeni zwalniają rodziców odwiecznego problemu ułożenia rzeczy i zabawek dziecięcych, a także pozwalają dziecku tworzyć przydatny nawyk - aby umieścić każdą rzecz na swoim miejscu. Przedstawione na zdjęciu przykłady pokoi dziecięcych dowodzą, że przemyślana sytuacja pozwala kompetentnie podzielić pokój na strefy (miejsca do spania, nauki, gry i rękodzieła).

Regały "Air" - najlepszy wybór dla dzieci

Często do pokoju dziecięcego przydzielana jest przestrzeń średniej wielkości, dobrze oświetlona przez słońce. Masywne szafki, piórniki i ściany mebli wyglądają w przedszkolu nieodpowiednie - zajmują dużo miejsca i często nie są funkcjonalne, biorąc pod uwagę szczególne potrzeby dzieci.

Rzeczy dziecięce (ubrania, książki, zabawki, materiały dydaktyczne) są mniejsze niż obiekty dla dorosłych, wyglądają lepiej na małych półkach. Ponadto dziecko może czuć się niekomfortowo w pokoju z meblami dla dorosłych. Idealnym rozwiązaniem jest regał do pokoju dziecięcego.

Regały to popularny rodzaj mebli przeznaczonych do przechowywania dużej liczby różnych rzeczy. Regały domowe są rzadko spotykane od podłogi do sufitu. Częściej można znaleźć "połowę" - otwarte półki wielowarstwowe, do metra / półtora wysokości.

Zdjęcia standardowych stojaków wizualnie pokazują zalety tego mebla. Typowe stojaki mają solidne nadwozie i mnóstwo pojemnych półek. Tylna ściana, szuflady lub przeszklenia w modelach bazowych są nieobecne. Z tego powodu kupujący otrzymuje meble "powietrzne", wizualnie nie kradnąc miejsca.

Regały do ​​pokoju dziecięcego po zakupie można modyfikować w zależności od potrzeb dziecka.

Racjonalne sposoby transformacji stojaków:

 • Zakup dużych pudełek do przechowywania drobiazgów

Drobne szczegóły od projektantów, żołnierzy, łamigłówek, lalek, zabawek z pamiątkami, samochodów - radość dla dziecka i koszmar dla matki. Melochivka rozprzestrzenia się nie tylko w pokoju dziecka, ale także w całym mieszkaniu. Najlepszy sposób na przechowywanie - szuflady lub mocne plastikowe lub kartonowe pudła.

Stojaki umieszczone wzdłuż ścian można modyfikować, dodając zamykane pudełka. Zwykle przechowują ubrania dla dzieci, materiały piśmienne, przedmioty do robótek ręcznych i rzeczy, które nie powinny być widziane przez nieznajomych. Czasami szuflady zamykające są wykonane dwustronnie - może to być przydatne w przypadku szafki używanej jako przegrody.

Część półek na szafce dziecięcej będzie służyć do przechowywania kolorowych książek. Oczywiście musisz nauczyć dziecko, że książki wymagają starannej opieki i nie lubią kurzu. W trakcie obsługi regału staje się jasne, na jakich półkach dziecko najdogodniej przechowuje swoje skarby książkowe. Następnie dorośli muszą glazurować niezbędne półki.

Na półkach, które mają półki o różnych rozmiarach, producenci zapewniają możliwość zastosowania fajki na ramiona. Dziecko od wczesnych lat uczy się wieszać pogniecioną odzież na wieszakach, ułatwiając w ten sposób pracę matki.

Wymiary produktu, liczba półek zależy od potrzeb rodziny. W dużych rodzinach pokój dziecięcy jest często podzielony między dwa lub trzy dzieci, więc wysokie półki są kupowane pod sufitem. Górne półki służą do przechowywania pościeli, sezonowych ubrań (zwykle są tam umieszczane przez dorosłych), a półki od podłogi do poziomu oczu dziecka są rozdzielane między dzieci.

Regały dla dzieci - funkcje wyboru i obsługi

Wybierz stojak w pokoju dziecinnym? Zdjęcia prezentowane w sieci i katalogi producentów cieszą się różnorodnością, dlatego nie będzie trudno wybrać regał do zaprojektowania pokoju dziecięcego w dowolnym stylu. Ważne jest, aby wiedzieć, że meble dziecięce muszą być bardzo solidne i bezpieczne dla środowiska. Meble, z którymi dziecko ma stały kontakt, muszą być wysokiej jakości, praktyczne i odpowiednie dla gustu dziecka.

Uratować lub kupić drogie stojaki?

Najbardziej praktyczne ekologicznie bezpieczne stojaki są zwykle wykonane z litego dębu, sosny lub buku. Silna eksploatacja nie psuje ich wyglądu, nadaje jedynie lekki styl raidowy "retro". Ponadto drzewo było dobre, że uszkodzone części (przyprawione internetowej, cięte nożem, barwione z niezmywalnym tuszem) można łatwo przywrócić - wystarczy na pokrycie starty mocno i nowy lakier lub farbę. Fotografia pokazuje, że nawet najprostsze rozwiązania konstrukcyjne mebli wykonanych z drewna we wnętrzu każdego pomieszczenia wyglądają naturalnie i przyciągają wzrok. Największą wadą takich mebli jest wysoki koszt.

Jednocześnie możliwe jest, aby dać pierwszeństwo do mebli z płyty wiórowej lub płyty MDF - to także przyjazny dla środowiska material.Mebel wykonane z tych materiałów jest praktyczny i ma przyjemny wygląd estetyczny.

Niektórzy producenci oferują umieszczanie metalowych stojaków dla dzieci, argumentując wybór ich "neubivaemostyu". Jednak meble metalowe mają poważną wadę - dużą wagę. W razie upadku konstrukcja może poważnie zranić dziecko. Jeśli uważasz, że twoja sorbovka pasuje tylko do wytrzymałych metalowych mebli, zadbaj o bezpieczne mocowanie (do podłogi i ścian).

A co najważniejsze, przy zakupie mebli dziecięcych nie ma znaczenia, z jakiego materiału, poprosić sprzedawcę o przedstawienie certyfikatu bezpieczeństwa środowiskowego. Nie wahaj się tego zrobić, ponieważ właściwy wybór mebli w pokoju dziecięcym zależy od bezpieczeństwa i zdrowia Twojego dziecka.

Zdjęcia pokoi dziecięcych, wyposażone w stojaki, są zadowolone z pomyślnej alokacji przestrzeni. Niskie stelaże są często używane jako funkcjonalny "ekran" - przy ich pomocy można łatwo oddzielić strefę odpoczynku od przestrzeni badawczej.

Stojaki mogą być duże (półścienne) i małe, przypominające piórnik (z jednym rzędem półek). Jest wygodny w użyciu kilku rodzajów półek dzieci - kątowe i pionowe (jeden / dwa rzędy półek) są stosowane do materiałów sklep dydaktycznych, ubrania dla dzieci i duży „ściana”, przeznaczone dla książek, zabawek, sprzętu sportowego i artykułów dla kreatywności dzieci.

Zdjęcie: depositphotos.com/photographee.eu, antagonista, auriso, auriso, Paha_L, antoha713, Paha_L, dmitriy6, zuzulicea, photographee.eu, kuprin33

 • Wybór wspólnej garderoby dla dwójki dzieci w przedszkolu
 • Nowoczesna szafka narożna dla dzieci - stylowa, wygodna, niezawodna
 • Rozmieszczenie wygodnego miejsca pracy dla studenta

Doskonała opcja, gdy półki są na ścianie, potrzebujesz łóżka i zaoszczędzić miejsce. Tylko to wszystko jedno, wszystkie małe rzeczy w domu nie mogą być umieszczone na szufladach, ponieważ jest ich sporo. Muszę dużo zabrać do stodoły, aż dzieci znowu nie będą chciały się zabawić.

Kocham opcje gdy regały można Strefowy przestrzeń, i jak ściana, a jednocześnie pozostaje on funkcjonalny, można wypełnić go z obrazów, fotografii, rzeźb.

Radzę nie oszczędzać na meblach. W końcu, jeśli kupisz tanie trociny, wkrótce się rozpadną, a potem całkowicie zaszkodzą twojemu zdrowiu. Lepiej jest wziąć naturalne drzewo.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

+ 39 = 42