Stabilizator napięcia własnymi rękami

Stabilizator napięcia własnymi rękami

Obwody regulatora napięcia

5 bardzo prostych obwodów, najczęściej montowanych na tranzystorach, jeden z nich, z zabezpieczeniem przeciwzwarciowym

Często zdarza się, gdy potrzebne jest stabilne napięcie do zasilenia nowego elektronicznego pojazdu domowego, który nie zmienia się z obciążenia, na przykład 5 woltów lub 12 woltów do zasilania radia samochodowego. Aby nie zawracać sobie głowy projektowaniem samozasilającego się zasilacza na tranzystorach, stosuje się tak zwane regulatory napięcia. Na wyjściu takiego elementu otrzymujemy napięcie, na którym projektowane jest to urządzenie

Wielu radioamatorów już wielokrotnie montowało obwody stabilizatorów napięcia na wyspecjalizowanych układach z serii 78хх, 78Мхх, 78Lxx. Na przykład, na KIA7805 chipie można zebrać domowy tor na obliczonego napięcia wyjściowego od +5 V i maksymalnym prądzie obciążenia 1 A. Ale niewielu wie, że istnieją wysoce wyspecjalizowany układ seria 78Rxx, który łączy w sobie pozytywne regulatory napięcia polaryzacji o niskim napięciu nasycenia, która nie przekracza 0,5 V przy prądzie obciążenia 1 A. Bardziej szczegółowo rozważymy jeden z tych schematów.

regulowane trzema zacisk regulatora napięcia LM317 zapewnia dodatnią prąd obciążenia 100 mA zakres napięcia wyjściowego od 1,2 do 37 V. stabilizator jest bardzo wygodne w użyciu i nie wymagają jedynie dwóch zewnętrznego rezystora dostarczenie napięcia wyjściowego. Ponadto niestabilność napięcia i prądu w stabilizatorze LM317L ma lepszą wydajność niż tradycyjne stabilizatory ze stałym napięciem wyjściowym.

Aby ustabilizować napięcie prądu stałego o wystarczająco dużej mocy, w innych stosuje się kompensacyjne stabilizatory ciągłej pracy. Zasada działania takiego stabilizatora polega na utrzymaniu napięcia wyjściowego na danym poziomie poprzez zmianę spadku napięcia na elemencie regulacyjnym. W tym przypadku wartość sygnału sterującego przyłożonego do elementu regulacyjnego zależy od różnicy między napięciem ustalonym i wyjściowym stabilizatora.

Kiedy sprzęt stacjonarny, płyty CD i odtwarzacze muzyczne mają problemy z BP. Większość zasilaczy wytwarzanych przez producenta krajowego (a dokładniej), prawie wszystkie nie mogą zaspokoić konsumenta, ponieważ zawierają uproszczone schematy. Jeśli mówimy o importowanych chińskich i podobnych jednostkach napędowych, generalnie stanowią one interesujący zestaw szczegółów "kup i rzuć". Te i wiele innych problemów powoduje, że radioamatorska produkcja zasilaczy. Ale nawet na tym etapie amatorzy stają przed problemem wyboru: wiele projektów jest publikowanych, ale nie wszystkie działają dobrze. Ten amatorski projekt jest przedstawiany jako odmiana nietradycyjnego włączenia wzmacniacza operacyjnego, wcześniej opublikowanego i wkrótce zapomnianego

Prawie wszystkie radio amatorzy i projekty mają stabilizowany zasilacz. Jeśli twój projekt działa na napięciu 5 woltów, najlepszą opcją jest zastosowanie zintegrowanego stabilizatora trójprzewodowego 78L05

Na obszarach wiejskich, dla bezpiecznej pracy urządzeń gospodarstwa domowego, wymagany jest jednofazowy regulator napięcia 220 V, który w przypadku silnej awarii zasilania sieciowego w sieci utrzymuje nominalne napięcie wyjściowe 220 woltów na wyjściu.

Prawie wszystkie radio amatorzy i projekty mają stabilizowany zasilacz. A jeśli twój obwód działa na napięciu zasilania 5 woltów, wtedy najlepszą opcją byłoby użycie trójprzewodowego zintegrowanego stabilizatora 78L05

Okazuje się, że mikro podzespół LM2596 może z łatwością zbudować w pełni funkcjonalny stabilizowany zasilacz, który może być używany w niemal każdym laboratoryjnym zasilaczu z ochroną przed możliwymi zwarciami.

Obwód stabilizatora napięcia 220V własnymi rękami dla domu

Sieć elektryczna w wielu naszych domach nie może się poszczycić wysoką jakością, szczególnie w przypadku obszarów wiejskich oddalonych od miasta. Dlatego często występują spadki napięcia. Lokalni producenci urządzeń elektrycznych biorą to pod uwagę i zapewniają margines bezpieczeństwa. Ale wiele osób używa głównie sprzętu zagranicznego, dla którego takie skoki są katastrofalne. W związku z tym konieczne jest użycie specjalnych urządzeń. I nie trzeba ich kupować w sklepach, można wykonać regulator napięcia 220V własnymi rękami, zgodnie ze schematem. To zadanie nie jest naprawdę skomplikowane, jeśli robisz wszystko zgodnie z instrukcjami.

Dopiero przed montażem należy zapoznać się z istniejącymi rodzajami podobnych urządzeń i dowiedzieć się, jaka jest ich zasada działania.

Idealnie byłoby, gdyby sieć energetyczna działała wydajnie przy nieznacznych spadkach napięcia - nie więcej niż 10%, zarówno dużych, jak i mniejszych niż nominalne 220V. Jednak, jak pokazują rzeczywiste warunki pracy, zmiany te są dość znaczące. I to już zagraża awarii podłączonych urządzeń.

Aby uniknąć takich problemów, tworzone jest urządzenie takie jak regulator napięcia. A jeśli prąd przekroczy granice dopuszczalnej wartości, urządzenie automatycznie wyłączy podłączone urządzenia elektryczne w trybie automatycznym.

Co jeszcze może być spowodowane potrzebą takiego urządzenia i dlaczego niektórzy ludzie myślą o zrobieniu samoczynnego regulatora napięcia o napięciu 220V zgodnie ze schematem? Obecność takiego asystenta uzasadniona jest następującymi możliwościami:

 • Urządzenia gospodarstwa domowego będą działać długo.
 • Monitorowanie napięcia sieciowego.
 • Określony poziom napięcia jest utrzymywany automatycznie.
 • Obecne wahania nie mają wpływu na urządzenia elektryczne.

Jeśli w miejscu zamieszkania taka elektryczna "anomalia9raquo; zdarzają się często, warto rozważyć zakup dobrego stabilizatora. W skrajnych przypadkach zbieraj to sam.

Głównym elementem każdego takiego ochronnego urządzenia elektrycznego jest jego autotransformator typu regulowanego. Obecnie wielu producentów produkuje różnego rodzaju urządzenia, które mają własną technologię stabilizacji napięcia. Obejmują one dwa główne obwody regulatora napięcia 220V dla domu:

 • Elektromechaniczne.
 • Elektroniczny.

Istnieją również analogi ferrorezonansów, które nie są używane w życiu codziennym, ale zostaną omówione nieco później. Teraz warto przejść do opisu istniejących modeli.

Urządzenia elektromechaniczne (serwo)

Regulacja napięcia sieciowego odbywa się za pomocą suwaka, który porusza się wzdłuż uzwojenia. W tym samym czasie zaangażowana jest inna liczba zwojów. Wszyscy chodziliśmy do szkoły, a niektórzy mogli poradzić sobie z reostatem na lekcjach fizyki.

Na tej analogicznej zasadzie działa elektromechaniczny regulator napięcia. Tylko ruch suwaka odbywa się nie ręcznie, ale za pomocą silnika elektrycznego zwanego serwomechanizmem. Znać urządzenie tych urządzeń jest po prostu konieczne, jeśli istnieje chęć zrobienia regulatora napięcia 220V własnymi rękami, zgodnie ze schematem.

Urządzenia elektromechaniczne są niezawodne i zapewniają płynną regulację napięcia. Typowe zalety:

 • Stabilizatory działają pod dowolnym obciążeniem.
 • Zasób jest znacznie większy niż innych analogów.
 • Przystępne koszty (o połowę niższe niż urządzenia elektroniczne)

Niestety, ze wszystkimi zaletami są wady:

 • Ze względu na urządzenie mechaniczne opóźnienie w działaniu jest bardzo zauważalne.
 • W takich urządzeniach stosuje się styki węglowe, które ulegają naturalnemu zużyciu w czasie.
 • Obecność hałasu w pracy, choć prawie nie jest słyszalna.
 • Mały zakres roboczy 140-260 V.

Warto zauważyć, że w przeciwieństwie do regulatora napięcia falownika 220 V (może on być wykonany własnymi rękami pomimo widocznych trudności), nadal jest transformator. Jeśli chodzi o zasadę działania, analizę napięcia przeprowadza elektroniczna jednostka sterująca. Jeśli widzi znaczące odchylenie od wartości nominalnej, wysyła polecenie przesunięcia suwaka.

Prąd jest regulowany poprzez podłączenie większej liczby zwojów transformatora. W przypadku, gdy urządzenie nie ma czasu na szybkie reagowanie na nadmierne napięcie, przekaźnik jest dostarczany w urządzeniu stabilizującym.

Zasada działania urządzeń elektronicznych jest nieco inaczej ułożona. Tutaj w bazie znajduje się kilka schematów:

Takie urządzenia działają cicho, z wyjątkiem stabilizatorów przekaźników. Przełączają tryby za pomocą przekaźników mocy, które są sterowane przez elektroniczną jednostkę sterującą. Ponieważ mechanicznie rozdzielają styki, od czasu do czasu słychać szum podczas działania takich urządzeń. Dla kogoś może to być poważną wadą.

Dlatego najlepszym wyborem będzie zakup lub produkcja regulatora napięcia falownika 220V własnymi rękami, którego schemat nie jest trudny do znalezienia.

Inne elektroniczne analogi mają specjalne przełączniki tyrystorowe i siedmio-rdzeniowe, a zatem działają w trybie bezszumowym. Dzięki temu stabilizatory działają prawie natychmiast. Inne zalety to:

 • brak ogrzewania;
 • Zakres działania wynosi 85-305 V (dla urządzeń przekaźnikowych wynosi 100-280 V);
 • kompaktowe wymiary;
 • niski koszt (znowu dotyczy stabilizatorów przekaźników).

Ogólny brak urządzeń elektronicznych to stopniowa regulacja napięcia sieciowego. Ponadto urządzenia tyrystorowe mają najwyższy koszt, ale jednocześnie mają bardzo długą żywotność.

Charakterystyczną cechą takich urządzeń jest brak transformatora w projekcie urządzenia. Regulacja napięcia odbywa się jednak elektronicznie i dlatego odnosi się do poprzedniego typu, ale jest jakby oddzielną klasą.

Jeśli istnieje chęć zrobienia samodzielnie wykonanego regulatora napięcia 220V, którego obwód nie jest trudny do uzyskania, wówczas lepiej wybrać technologię inwertera. Zasada pracy jest tutaj bardzo interesująca. Stabilizatory falowników wyposażone są w podwójne filtry, co pozwala zminimalizować odchylenia napięcia od wartości nominalnej w granicach 0,5%. Prąd płynący do urządzenia jest przekształcany na stałe napięcie, przechodzi przez całe urządzenie, a przed wyjściem ponownie przyjmuje poprzednią postać.

Zasada działania stabilizatorów ferro-rezonansowych oparta jest na efekcie magneto-magnetyzacji, która pojawia się w tym układzie z dławikami i kondensatorami. W pracy są trochę podobne do urządzeń elektromechanicznych, ale zamiast suwaka znajduje się rdzeń ferromagnetyczny poruszający się względem cewek.

Taki system jest wysoce niezawodny, ale ma duże wymiary i wytwarza dużo hałasu podczas pracy. Istnieje również poważna wada - takie urządzenia działają tylko pod obciążeniem.

Jeśli wcześniej taki obwód regulatora napięcia sieciowego był popularny, teraz lepiej go odrzucić. Ponadto nie wyklucza się tutaj zniekształceń sinusoidalnych. Z tego powodu w przypadku nowoczesnych urządzeń elektrycznych gospodarstwa domowego ta opcja nie jest odpowiednia. Ale jeśli farma ma potężne silniki elektryczne, narzędzia ręczne, spawarki, to takie stabilizatory wciąż mają zastosowanie.

Stabilizatory ferro-rezonansowe były szeroko rozpowszechnione w życiu codziennym 20 lub 30 lat temu. W tym czasie zużywały się stare telewizory, ponieważ miały specjalną konstrukcję, która nie pozwalała na bezpieczne korzystanie z sieci elektrycznej. Istnieją nowoczesne modele tych stabilizatorów, które nie mają wielu wad, ale są bardzo drogie.

A co jest możliwe, aby samemu wprowadzić obwód regulatora napięcia 220 V? Najprostsza wersja stabilizatora składa się z minimalnej liczby komponentów:

Korzystanie z najprostszych umiejętności, montaż urządzenia nie jest tak trudne, jak mogłoby się wydawać. Ale w obecności starej spawarki wszystko jest uproszczone, ponieważ jest już prawie zmontowane. Problem polega jednak na tym, że nie każdy ma taką maszynę spawalniczą i dlatego lepiej jest znaleźć inny sposób dla własnego urządzenia.

Z tego powodu zastanówmy się, w jaki sposób można zrobić pewien analog stabilizatora triaka. To urządzenie będzie zaprojektowane dla wejściowego zakresu roboczego 130-270 V, a wyjście będzie dostarczane z 205 do 230 V. Duża różnica prądu wejściowego jest bardziej plusowa, ale dla wyjścia - to już minus. Jednak dla wielu urządzeń domowych różnica ta jest dopuszczalna.

Jeśli chodzi o moc, obwód tyrystorowego regulatora napięcia 220V, produkowanego przez siebie, pozwala na podłączenie urządzeń elektrycznych do 6 kW. Przełączanie obciążenia odbywa się w ciągu 10 milisekund.

Zalety domowego urządzenia

Stabilizator, produkowany niezależnie, ma swoje zalety i wady, o których powinieneś wiedzieć. Główne zalety:

 • niski koszt;
 • łatwość konserwacji;
 • niezależna diagnostyka.

Najbardziej oczywistą zaletą jest niska cena. Wszystkie szczegóły będą musiały być zakupione osobno, a to wciąż nieporównywalne z gotowymi stabilizatorami.

W przypadku awarii jakiegokolwiek elementu zakupionego regulatora napięcia, jest mało prawdopodobne, aby można go było wymienić samodzielnie. W takim przypadku pozostaje tylko wezwanie kapitana do domu lub zabranie go do centrum serwisowego. Nawet jeśli istnieje pewna wiedza w dziedzinie elektrotechniki, znalezienie właściwej części nie jest takie proste. To zupełnie inna sprawa, jeśli urządzenie zostało wykonane ręcznie. Wszystkie szczegóły są już znane i kupić nowy, wystarczy odwiedzić sklep.

Jeśli ktoś wcześniej zebrał obwód stabilizatora napięcia o napięciu 220V 10kW własnymi rękami, wówczas osoba ta rozumie już wiele subtelności. Oznacza to, że identyfikacja usterki nie jest trudna.

Wady, które należy wziąć pod uwagę

Teraz dotknijmy niektórych wad. Kto się chwali i chwali siebie, nie może konkurować z prawdziwymi profesjonalistami po stronie elektrycznej. Z tego prostego powodu niezawodność stabilizatora zrobionego przez siebie będzie gorsza od prawnie zastrzeżonych analogów. Wynika to z faktu, że do produkcji wykorzystuje się precyzyjne oprzyrządowanie, którego zwykli odbiorcy nie mają.

Kolejnym punktem jest szerszy zakres napięcia roboczego. Jeśli wersja sklepu ma od 215 do 220 V, a następnie urządzenie utworzone w domu, parametr ten zostanie przekroczony w 2 lub nawet 5 razy. I to jest już krytyczne dla dużej liczby nowoczesnych urządzeń gospodarstwa domowego.

Aby zmontować elektroniczny regulator napięcia 220 V zgodnie ze schematem, nie można obejść się bez takich elementów:

 • zasilacz;
 • prostownik;
 • komparator;
 • kontroler;
 • wzmacniacze;
 • Diody LED;
 • węzeł opóźniający;
 • autotransformator;
 • klucze optronów;
 • bezpiecznik.

Potrzebne jest również lutownica i pinceta.

Funkcje produkcji domowej

Wszystkie elementy zostaną umieszczone na obwodzie drukowanym o wymiarach 115x90 mm. Za co możesz wziąć folię z tkaniny szklanej. Układ wszystkich pracujących elementów można wydrukować na drukarce laserowej, a po przeniesieniu wszystkiego za pomocą żelazka. Poniższy przykład.

Teraz możesz przystąpić do produkcji transformatorów. I tutaj nie jest to takie proste. W sumie konieczne jest zrobienie dwóch elementów. Po pierwsze należy wziąć:

 • rdzeń magnetyczny o polu przekroju 187 mm2;
 • przewody PEV-2 w liczbie trzech sztuk.

A jeden z przewodów powinien mieć grubość 0,064 mm, a drugi - 0,185 mm. Najpierw powstaje uzwojenie pierwotne o pewnej liczbie zwojów - 8669. Kolejne uzwojenia mają mniej zwojów - 522.

Obwód elektryczny regulatora napięcia 220V zapewnia obecność dwóch transformatorów. Dlatego po złożeniu pierwszego elementu warto przystąpić do produkcji drugiego. A to wymaga toroidalnego obwodu magnetycznego. Uzwojenie tutaj jest również wykonane z przewodu PEV-2, z tym że liczba zwojów będzie równa 455. Ponadto siedem odgałęzień musi płynąć z drugiego transformatora. W przypadku pierwszych trzech przewodów potrzebny jest drut o średnicy 3 mm, a pozostałe 4 będą wykonane z opon 18 mm². Z tego powodu transformator nie nagrzewa się podczas używania stabilizatora.

Zadanie można znacznie uprościć, jeśli weźmiemy dwa gotowe elementy 12K TPK-2-2 i połączymy je szeregowo. Wszystkie pozostałe niezbędne części należy zakupić w sklepie.

Montaż stabilizatora rozpoczyna się od zainstalowania chipa na radiatorze. Może to być płyta aluminiowa o powierzchni co najmniej 15 cm 2, na której powinny być również umieszczone triaki. Do skutecznego działania stabilizatora niezbędne jest obejście się bez mikrokontrolera, do którego można wykorzystać mikroukład KR1554LP5.

Oczywiście nie jest to schemat stabilizatora napięcia 220V, ale dla potrzeb domowych taki przyrząd wystarczy. Następnym krokiem jest uporządkowanie diod LED i trzeba wykonać miganie. Można jednak użyć innych, na przykład AL307KM lub L1543SRC-E, które mają jasnoczerwoną poświatę. Jeśli z jakiegoś powodu nie możesz ich ustawić zgodnie z wymaganiami programu, możesz umieścić je w dogodnym miejscu.

Jeśli ktoś wcześniej lubił takie zgromadzenia, to zbudowanie własnego stabilizatora nie będzie bardzo trudne. Jest to nie tylko wzbogacenie doświadczenia, ale także znaczne oszczędności, ponieważ kilka tysięcy rubli pozostanie nietknięte.

Kilka przydatnych zaleceń, które pozwolą Ci właściwie obsługiwać domowy stabilizator. Po zmontowaniu urządzenia należy znaleźć odpowiednie miejsce, w którym zapewniona będzie dobra wentylacja.

Konieczne jest prawidłowe wykonanie schematu podłączenia regulatora napięcia 220V dla domu. A tutaj są dwa sposoby:

 1. Po mierniku - nadaje się, gdy trzeba chronić całą sieć elektryczną mieszkania lub domu. Bezpośrednio na wyjściu z licznika elektrycznego umieszczona jest maszyna, a regulator napięcia jest już podłączony do wyjścia. Do stabilizatora, jeśli to konieczne, można również podłączyć wyłącznik.
 2. Podłączenie do gniazdka - w takim przypadku chronione będą tylko te urządzenia, które są podłączone do kontrolera.

Podczas pracy urządzenie rozgrzeje się, a ciasna przestrzeń nie zapewni odpowiedniego chłodzenia. W rezultacie stabilizator szybko zawiedzie. Najlepszym rozwiązaniem w tym przypadku jest otwarta przestrzeń.

Jeśli nie jest to możliwe z różnych powodów, niszę można zbudować specjalnie dla tego urządzenia. W tym przypadku konieczne jest wytrzymanie co najmniej 10 cm od powierzchni niszy na ściankach stabilizatora. Po zmontowaniu urządzenia warto go sprawdzić i zwrócić uwagę na obecność jakiegokolwiek obcego hałasu.

Po pomyślnym opracowaniu schematu regulatora napięcia 220V, własnymi rękami, nie myśl, że to wszystko się kończy. Konieczne jest przeprowadzanie co roku prewencyjnych prac związanych z kontrolą stabilizatora i zwężeniem styków, jeśli to konieczne. Tylko w ten sposób możesz mieć pewność, że domowe "product9raquo; będzie działać tak wydajnie jak analogi produkcji.

Niewątpliwie niezależna produkcja stabilizatora wymaga pewnej wiedzy i umiejętności. Musisz także zrozumieć, jak dokładnie działają te urządzenia i poznać pewne niuanse. Ponadto konieczne będzie zakupienie wszystkich niezbędnych komponentów i przeprowadzenie prawidłowej instalacji.

Być może cała praca dla kogoś wydaje się skomplikowana. Dlatego, jeśli nie ma pewności co do ich możliwości, lepiej jest iść do sklepu nie po szczegóły, ale do samego urządzenia. Ponadto wszystkie modele mają określony okres gwarancji.

Stabilizator napięcia własnymi rękami

Dzisiejsze chipy pozwalają szynkom montować regulator napięcia własnymi rękami.

Zintegrowane modele, takie jak KR142, umożliwiają, za pomocą prostych obwodów, ustabilizowanie napięcia sieciowego.

Niektóre rozwiązania do komponowania układów jednofazowych takich urządzeń podano poniżej.

Jeśli zmienisz typowy schemat połączeń, możesz uzyskać regulowany jednofazowy regulator napięcia własnymi rękami. Napięcie można regulować w zakresie 5,6-13 V.

Na podstawie typowego mikroukładu można dodatkowo złożyć urządzenie, w którym napięcie wejściowe będzie regulowane.

Zakres dostępnych wartości napięcia regulowanego zgodnie z tym schematem będzie wynosić od 5,6 do 13 V. Obwód jest pokazany na rysunku.

Niezrównoważone napięcie jest podawane na wejście zintegrowanego urządzenia i wyprowadzany jest sygnał regulowany przez zmienny rezystor i tranzystor. Wartość minimalnego napięcia można uzyskać przez dodanie napięcia między kolektorem a całkowicie otwartym tranzystorem.

Będzie to równa 0,6 V i napięcie znamionowe urządzenia przy typowym włączeniu, to jest 5 V. Silnik rezystora znajduje się w górnym położeniu względem obwodu. Jeden kondensator w obwodzie zaprojektowano w celu wygładzenia napięcia, a drugi w celu wykluczenia wzbudzenia o wysokiej częstotliwości w obwodzie elektrycznym. Chip należy umieścić na radiatorze, ponieważ prąd obciążenia urządzenia wynosi około 3 A.

Regulator napięcia sieciowego własnymi rękami można zmontować zgodnie ze schematem pokazanym na rysunku.

Składa się z dwóch lub trzech dodatkowych uzwojeń transformatora połączonych szeregowo, jeśli obserwuje się odchylenie napięcia sieci. Jeśli napięcie wejściowe jest niższe od napięcia znamionowego, uzwojenia transformatora są połączone z siecią zasilającą synchronicznie z fazami, a napięcie sieciowe wzrasta do wartości normalnej.

Jeśli napięcie jest wyższe niż normalnie, uzwojenia transformatora są połączone w przeciwnej fazie sieci, co zmniejsza napięcie na wyjściu. Transformator jest reprezentowany na obwodzie T1, a jego dodatkowe uzwojenia są cyframi rzymskimi. Komparatory (DA) są skonfigurowane do działania, gdy poziom napięcia w sieci jest odchylony od normalnego 220 V do pewnych ustalonych wartości. Gdy napięcie sieciowe przekracza ustawione wartości, do komparatora zostaje przyłożony wysoki poziom logiczny, który odpowiada jednej określonej wartości napięcia.

Napięcie to wynosi 12 V, różnica poziomu napięcia dla komparatorów wynosi 10 V lub 5% poziomu napięcia w sieci.

Zastępcą komparatorów może być układ elektroniczny K1401CA1. Jako regulatory napięcia w obwodzie są używane KR142EN8B. Diody pomocą odpowiednich ustawień napięcia zasilania 15 V nakłada się rezystancji uzwojenia przekaźnika parametrów 150 omów, które są przeznaczone na napięcie 12 V. Grupę styk musi zapewniać napięcie przenoszone od 240 V przy prądzie w obwodzie 15 A.

Transformator jest wykonany z obwodu magnetycznego Ш L50х40. Pierwsze uzwojenie wykonane z drutu PEV-2 0,9 zawiera 300 zwojów. W drugim przewodzie PEV-2 stosuje się 0,45, a nawinięte są 21 zwojów. Trzecie uzwojenie to podobny drut, ale już od 14 zwojów, a pozostałe trzy uzwojenia wykonane są z drutu PBB 2.64 i zawierają również 14 zwojów.

Łatwiejszy w montażu wśród innych regulatorów napięcia można nazwać elektromechaniczne modele sieciowe. Głównymi składnikami takiego urządzenia jest ten sam transformator i, na przykład, silnik elektryczny RD-09, w którym zintegrowany jest reduktor niezbędny do rozwiązania silnika transformatora.

Katalogi

 • Katalog przedsiębiorstw
 • Katalog towarów i usług
 • Katalog artykułów

Wszelkie prawa do materiałów publikowanych na tym zasobie są chronione prawem autorskim. Wszelkie wykorzystanie materiałów bez pisemnej zgody administracji strony jest zabronione. Przy zgodnym z prawem korzystaniu z materiałów z tego zasobu wymagane jest hiperłącze.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

92 − = 86