Śrubokręt Metabus

Śrubokręt Metabus

Wkrętak "Metabo": opis, charakterystyka, opinie

Linia nieakcentowanych śrubokrętów "Metabo9raquo; tworzą kilka modeli wyposażonych w nowoczesną opcję i zaawansowane możliwości wykonywania operacji montażowych. Większość maszyn wraz z funkcją śrubokrętu może pracować jako wiertarka elektryczna. Taka kombinacja dzisiejszych zadań nie zaskoczy doświadczonego konstruktora, ale niemieccy programiści zoptymalizowali zasilanie do maksimum, co wyróżnia śrubokręt premium "Metabo9raquo; od większości konkurentów.

Ogólne informacje na temat śrubokrętu "Metabo9raquo;

Firma praktycznie zrezygnowała z produkcji urządzeń sieciowych, oferując w zamian więcej zwrotnych i technologicznych wersji baterii. W zestawie można również znaleźć modyfikacje z jednostkami zasilającymi litowo-jonowymi, które dłużej utrzymują ładunek, oraz śrubokrętem działającym na starzejące się ogniwa niklowo-kadmowe. Jednak takie elementy korzystnie wpływają na bezpieczeństwo ekologiczne. W tym samym czasie wprowadzenie nowych rozwiązań projektowych do narzędzia ręcznego "Metabo9raquo;. Bezprzewodowy śrubokręt nie ominął fali modernizacji, w wyniku czego nabrał szybkozaciskanych wkładów i ergonomicznych uchwytów.

Fizyczna obsługa najnowszej wersji wkrętaków tej marki stała się łatwiejsza i przyjemniejsza. Programiści wspólnie z projektantami zastanawiają się nie tylko nad ulepszeniem ciała, ale również nad urządzeniami pomocniczymi i akcesoriami. W szczególności śrubokręt "Metabo9raquo; mogą być uzupełnione ergonomicznymi metalowymi uchwytami, które są przymocowane do paska. Urządzenia dużej mocy tej klasy zapewniają możliwość dołączenia drugiego uchwytu w konstrukcji.

Charakterystyka modelu BS 12 NiCd

Wkrętak klasy podstawowej, dostępny tylko za 5 tysięcy rubli. Pomimo niewielkich rozmiarów urządzenie może być używane do wiercenia i mocowania. Napięcie akumulatora o pojemności 1,7 A * h wynosi 12 V, co umożliwia wiercenie w drewnie i metalu. W przypadku drewna użytkownik może utworzyć otwory o średnicy 20 mm. W blachach podobny parametr będzie wynosił 10 mm. Wymiary są niewielkie, ale w przypadku niskonapięciowego urządzenia budżetowego nie jest to złe. Ponadto śrubokręt "Metabo9raquo; w modyfikacji BS 12 ma kilka indywidualnych zalet. Po pierwsze jest to prawie jedyny model w rodzinie, który otrzymał baterię NiCd. To mały potencjał mocy umożliwił wykorzystanie najbardziej przyjaznego dla środowiska elementu żywności, dzięki któremu tego typu narzędzia konstrukcyjne zostały ukończone. Format NiCd nie nadaje się do szybkich wkrętaków ze względu na niskie ładowanie, ale w tym przypadku pozwala operatorowi pracować nieprzerwanie przez 1 godzinę.

Charakterystyka modelu BS 18 LT

Przedstawiciel klasy średniej, który cieszy się najbardziej rozpowszechnioną popularnością wśród śrubokrętów Metabo9raquo; Zrównoważony model nadaje się również do wiercenia i mocowania. Ale, w przeciwieństwie do poprzedniej wersji, ta opcja jest zapewniona i ma dobre wypełnienie mocą i ulepszoną funkcjonalność. W szczególności jest przyzwoita wydajność, która ma śrubokręt "Metabo9raquo; - 18-woltowy akumulator Li-lon zapewnia moment obrotowy 48 Nm. W związku z tym operator tego urządzenia może z całą pewnością poradzić sobie z prawie wszystkimi rodzajami drewna pod względem wiercenia, a także z cienkimi arkuszami metalu. Ponadto w kwestii funkcjonalności warto zwrócić uwagę na możliwość regulacji momentu obrotowego. Pozwala to zoptymalizować przepływ pracy, początkowo koncentrując się na charakterystyce przetwarzanego materiału.

Charakterystyka modelu BS 18 LTX Impuls

Jest to profesjonalny śrubokręt, o czym świadczy obecność silnika o dużej mocy, ulepszona konstrukcja, a także funkcjonalne wypełnienie. Model wyposażony jest w opatentowany 4-biegunowy silnik, który jest zasilany 18-woltową baterią o pojemności 5,2 Ah. Przy okazji, aby wspomóc przepływ pracy, producent uzupełnia urządzenie dwoma bateriami. Jeśli chodzi o ulepszenia konstrukcyjne, w obudowie przekładni zastosowano odlew aluminiowy. W praktyce zaletę tego rozwiązania można odczuć na optymalnym krancie termicznym. W dłuższej perspektywie technologia ta zachowuje właściwości podstawy elementu, która jest wyposażona w śrubokręt "Metabo9raquo;. Również cena tej wersji jest imponująca - średnio 30 tysięcy. Oczywiście w krajowej gospodarce możliwości operacyjne poziomu premium raczej nie będą przydatne, ale dla wysokiej jakości pracy w branży zawodowej takie modele szybko się zakorzeniają.

Właściciele Metabo9raquo; zwykle charakteryzują produkty marki jako niezawodne, o zrównoważonej charakterystyce i jednocześnie wygodne. Recenzje śrubokrętów są w tym samym duchu. Modele nie zaskakują czymś szczególnie nowym, ale w kontekście ogólnych trendów na rynku, w tym trendów cenowych, wyglądają bardzo dobrze. W praktyce użycie zwraca uwagę na stabilność pracy wypełnienia i bezawaryjną pracę elementów konstrukcyjnych, które są dostarczane ze śrubokrętem "Metabo9raquo;. Opinie na temat ergonomii są również w większości pozytywne - wielu z nich było zadowolonych z włączenia nowych oprawek do oprzyrządowania, podświetlania i innych funkcjonalnych akcesoriów.

Do osobliwości podejścia Metabo9raquo; Pod względem budowy narzędzia budowlanego można przypisać racjonalność i konserwatyzm. Niemieccy projektanci niechętnie eksperymentują z nowymi rozwiązaniami technicznymi, ale chętnie włączają się do testów i testów innych producentów systemu. W rezultacie śrubokręt "Metabo9raquo; dość nagle pozbyłem się kabla zasilającego, ale kupił szybko mocujący uchwyt i pojemne zestawy baterii. Oczywiście takie podejście nie może nie przyciągnąć uwagi użytkowników. Co więcej, pragmatyczny konstruktor preferuje maszyny o przemyślanych podstawowych właściwościach niż nowe i spektakularne opcje, które mają na celu poprawę mniejszych zalet instrumentu.

Wybierz śrubokręt firmy Metabo

Jeśli myślisz o zakupie śrubokrętu, wybierz Metabo. To Metabo ma wiele funkcji i doskonały stosunek ceny do jakości. Dowodzą tego opinie konsumentów w całym kraju. Nawiasem mówiąc, kraj, producent szeroko wspiera sprzedaż w Rosji, tak wiele modeli można łatwo naprawić w oficjalnych centrach dealerskich. Poznaj ogólną charakterystykę linii modelu i zobacz zdjęcie, możesz w tym artykule.

Każdy właściciel wie, że użycie śrubokręta jest uzasadnione tylko wtedy, gdy konieczne jest przekręcenie tylko kilku śrub. Ale gdy tylko ich liczba wzrasta, a czasami wzrasta wiele razy, wtedy taka ręczna praca zamienia się w prawdziwą torturę. Ręce pokryte są modzelowiskami, wszystkie mięśnie są napięte i szybko się męczą, a po dziesiątej śrubce chcesz rzucić ten biznes i udać się w zachód słońca. Właśnie dlatego ludzkość wymyśliła śrubokręt. Narzędzie zaprojektowane w celu ułatwienia pracy człowieka i zwiększenia jego skuteczności. Ogólnie rzecz biorąc, śrubokręt to urządzenie z wymiennymi przystawkami, które umożliwiają skręcanie różnych śrub, wiercenie otworów, mieszanie zapraw i wykonywanie wielu innych przydatnych funkcji.

Jeśli po przeczytaniu powyższego fragmentu myślisz o zakupie śrubokręta do użytku, nie spiesz się, ponieważ nowoczesny rynek jest pełen różnych ofert, różniących się jakością, kosztami, funkcjami i tak dalej. Nawet doświadczony użytkownik może się pomylić. Aby wybrać "złoty środek", trzeba zrozumieć różne modele instrumentu, zapoznać się z ich charakterystyką i wyciągnąć odpowiednie wnioski. W tym artykule porozmawiamy o produktach znanej firmy Metabo, która produkuje wkrętaki o różnych celach i klasach.

Idealny stosunek ceny do jakości

Na rynku rosyjskim produkty tej firmy są bardzo powszechne, co ułatwia wybór z szerokiej gamy ofert. Zakupione narzędzia można uzupełniać markowym sprzętem i materiałami eksploatacyjnymi, które są dostępne w oficjalnych centrach usług i dealerach. Narzędzie słynie z wielofunkcyjności, co czyni go jeszcze bardziej interesującym dla kupującego. Poszczególne instrumenty mogą nawet wykonywać funkcje perforatora, oczywiście jest to profesjonalny śrubokręt, ale przeciętny konsument może znaleźć narzędzie do użytku domowego. Wersje domowe są skromne pod względem mocy, ale zapewniają maksymalny komfort i bezpieczeństwo podczas pracy.

W celu określenia wyboru należy dokładnie rozważyć parametry techniczne urządzeń. Producent oferuje różne prędkości obrotowe, moment skręcający, a także różne typy akumulatorów. Te parametry pozwolą Ci wybrać narzędzie spełniające Twoje wymagania. Ale najpierw musisz zdecydować, do czego będzie przeznaczone twoje narzędzie. Jeśli zamierzasz używać śrubokręta raz w miesiącu, nie ma sensu wybierać profesjonalnych modeli, wybierz amatorską klasę z baterią na kilka godzin pracy. Takie modele mają wszystkie niezbędne funkcje, ale ważą o wiele mniej, dzięki czemu praca jest łatwiejsza i wygodniejsza. A w przypadku codziennego użytku należy zwrócić uwagę na modele o wystarczającej mocy, pracujące z sieci iz dużymi rozmiarami.

Odmiany śrubokrętów Metabo

Wszystkie śrubokręty firmy są podzielone na dwa typy:

Te pierwsze są używane w przypadkach, gdy potrzebujesz dużej mocy i pobliskiej sieci elektrycznej. Ich użycie jest uzasadnione w mieszkaniu, na budowie lub w garażu. Są one wyposażone w silnik elektryczny Metabo Maraton, który ma moc do 550 W i jest wyjątkowo niezawodny dzięki dodatkowej ochronie uzwojeń.

Takie wkrętaki są wyposażone w szybko działający uchwyt, a system Variospeed zapewnia precyzyjną kontrolę prędkości, co nie pozwala na odcięcie wypustów śrub. Wytrzymałość obudowy jest większa, co pozwala utrzymać urządzenie nawet w trudnych warunkach, a metalowy reduktor zwiększa przewodność cieplną wkrętaka.

Wkrętaki Metabo są odpowiednie zarówno dla profesjonalistów, jak i amatorów

Uwaga, proszę! Wkrętaki mają możliwość ustawiania bitów we wnętrzu wrzeciona. Takie podejście przyspiesza zmianę narzędzi i ułatwia narzędzie.

Druga kategoria jest używana, gdy sieć elektryczna jest niedostępna, ale konieczne jest użycie śrubokręta. Takie modele mają unikalną technologię impulsową, która pozwala wkręcać śruby w solidny materiał lub skręcać mocno przykręcone śruby samogwintujące. Oprócz technologii stosowanych w urządzeniach sieciowych, ogniwa akumulatorowe mają tę zaletę, że są wyposażone w akumulatory z technologią PowerMaxx, która pozwala używać wkrętaka przez długi czas bez doładowywania.

Opatentowana technologia Ultra-M zajmuje się monitorowaniem parametrów i chroni ogniwa akumulatorowe przy dowolnej prędkości działania. Właśnie z tego powodu producent zapewnia, że ​​baterie wytrzymają niewiarygodny czas, a 3-letnia gwarancja tylko to potwierdza.

BS 14.4

Wielu fanów tej firmy zauważa, że ​​ten model łączy w sobie takie wskaźniki jak:

Wkrętaki są pod wrażeniem szybkiego mocowania 10 mm, a także 20 stopni regulacji prędkości, które razem zapewniają wysoką niezawodność mechanicznego elementu urządzenia. Dzięki swoim wymiarom śrubokręt jest bardzo lekki i łatwy w użyciu. Z tych minusów należy zauważyć, że do pracy zawodowej nie zadziała, ponieważ parametry wykonanych dziur pozostawiają wiele do życzenia, a sprzęt wielkoformatowy jest mu trudno. Oczywiście, jeśli spojrzysz na cenę 7 tysięcy rubli, nie jest jasne, dlaczego nie może to być tak wiele, jak konkurenci w tej samej kategorii cenowej, ale nie ma w tym nic do zrobienia.

Wkrętak, zmodyfikowany specjalnie do pracy z dużymi rozmiarami śrub. Wiele funkcji i obecność podświetlenia LED pozostawiają użytkownikom pytanie: "Dlaczego jest tak tanio?". A prawdą jest, że cena za to wynosi tylko 4 tysiące rubli, co jest stosunkowo niedrogie, i jeśli pamiętasz wspomnianą wyżej technologię Ultra-M, cena wydaje się bajeczna.

Ten model może pracować w szczytowych obciążeniach, oczywiście, nie będzie dla niego działał, ale w trudnych warunkach będzie dobrze się wyświetlał. Oddzielne słowo na temat baterii urządzenia, które w połączeniu z opcjami innych producentów zapewnia wysoką moc wraz z optymalnym zużyciem energii, co czyni go niezbędnym we wszystkich obszarach działalności.

Wkręć kilkadziesiąt śrub za pomocą śrubokrętów Metabo w ciągu kilku minut

Zalety i wady Metabo

 • Znalezienie oficjalnego dealera w Rosji, co sprawia, że ​​wymiana narzędzia jest bardzo prosta.
 • Metabo Maraton, zapewniający ochronę uzwojeń.
 • Technologia impulsów.
 • W pełni kontrolowana elektronika.
 • Chłodzenie akumulatora podczas ładowania.

Ale nie można nie zauważyć minusów:

 • Przycisk blokady baterii w niektórych modelach jest zbyt duży, co powoduje znaczne niedogodności podczas pracy.
 • Otwory wentylacyjne nie są bardzo skuteczne z powodu tego, że często są zatkane różnymi odpadkami.
 • Akumulatory są bardzo wrażliwe na zimno.

Wkrętaki Metabo to doskonały wybór zarówno do pracy profesjonalnej, jak i domowej. Szeroka oferta w przystępnych cenach, prezentowana na rynku rosyjskim, czyni tę markę pożądaną dla masowego odbiorcy. Krótko mówiąc, niezawodne i funkcjonalne narzędzie odpowiednie do wszelkich potrzeb.

Przegląd śrubokręta Metabo: wideo

Jak wybrać przekładnik prądowy bez pomocy specjalistów

Smartphone Lenovo: jakie modele są i jak się w nich znajdują.

Quadrocopter z kamerami: który wybrać

Jak wybrać wysokiej jakości wzmacniacz dla głośników

Router Zuxel Keenetic Ultra. Przegląd routera i.

Jak wybrać opalarkę gazową

Jak wybrać kolorową drukarkę laserową A3 do domu.

Jak wybrać bułgarską produkcję krajową dla.

Jesteśmy w VKONTAKT

 • Ira nagrywa, jak prawidłowo wybrać i wykonać idealny kształt brwi w domu
 • Jak wybrać zasilacz UPS do domowego komputera
 • Настя к записи Jak wybrać stylowy kożuch z owczej skóry: wskazówki, zalecenia, zasady

Wybór redaktora

 • Popularne rubryki

  Copyright © 2015. Kopiowanie materiałów jest dozwolone po umieszczeniu bezpośredniego linku do strony ViborProst.ru

  Najciekawsze artykuły i recenzje tygodnia

  Otrzymuj nasz biuletyn w każdy piątek!

  * Możesz w każdej chwili zrezygnować z subskrypcji tego biuletynu

  Wkrętaki METABO

  Pod tą marką niemiecka firma Metabo produkuje cztery modele śrubokrętów z zasilaniem sieciowym. Niektóre z nich są narzędziami do powszechnego użytku, a niektóre - narzędziami do specjalnych zastosowań, takich jak:

  Metabo SC 6.3 - z regulacją optymalnej liczby obrotów podczas skręcania śrub samogwintujących;

  Metabo SC 8 - z "bezpośrednim połączeniem", którego głównym celem jest instalacja kołków ramowych.

  Wszystkie modele są wyposażone w silnik Metabo Marathon, a uchwyt ma funkcję szybkiego mocowania. Ogranicznik głębokości wiercenia składa się z dwóch części, z których przednia jest wykonana z aluminium.

  Kompaktowe modele do ładowania:

  Metabo Powergrip - elektroniczne sterowanie prędkości i momentu obrotowego (od 0,3 do 2,8 nm), a mała waga śrubokręt (wraz z akumulatorem jest 0,6 kg) - to główne cechy tego modelu, w którym jest bardzo Jest wygodny do skręcania małych śrub.

  Metabo PowerMaxx Li - chłodzony powietrzem silnik, przekładnie ze stopu metalu, aluminiowy korpus dwu biegowa skrzynia biegów, napięcie baterii 7,2 V i regulowany czas przyłożonej siły (do 16Nm) - wszystko to pozwala na użycie tego kompaktowego wiertarki akumulatorowe dla celów zawodowych (naprawy auto , wykończenie lub instalacja w budownictwie i naprawie).

  Akumulatorowe wiertła Metabo są dwojakiego rodzaju:

  Uniwersalny - potężne narzędzie, za pomocą którego można wykonywać prace o umiarkowanej złożoności w dowolnej pozycji.

  Pulse - narzędzie używane do wykonywania zadań o zwiększonej złożoności. Podczas pracy wkrętak generuje okresowy impuls mocy, który ułatwia odkręcenie utlenionych śrub lub wycentrowanie otworu na gładkiej powierzchni.

  W zależności od rodzaju zastosowanego akumulatora, wkrętaki Metabon są podzielone na dwie grupy:

  • Niklowo-kadmowe (lub niklowane magnez) - są reprezentowane przez instrumenty serii BS, BSZ, BSP.
  • Litowo-jonowe - narzędzia serii L, LT, LTX.
  • Ochrona uzwojenia i chłodzenie powietrzem silnika Metabo Marathon.
  • Ładowarka z akumulatorem chłodzonym powietrzem.
  • Technologia impulsowa.
  • Sterowanie elektroniczne
  • Kaseta z szybkim klipsem.

  Stosując cenę i jakość, śrubokręty Metabo mogą zainteresować zarówno profesjonalnych instalatorów, jak i artystów amatorów.

 • Dodaj komentarz

  Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

  6 + 3 =