Spiraea Japońskie zdjęcie

Spiraea Japońskie zdjęcie

Cechy sadzenia i pielęgnacji, odmiany zdjęć wspaniałych japońskich kąkolków

Japońska spirea jest bardzo popularna wśród projektantów krajobrazu, krzewów, a sława ta została nabyta dzięki temu, że jej dekoracyjność zachowała się od wczesnej wiosny i aż do pierwszych przymrozków. Cena materiału do sadzenia jest niewielka i można ją kupić niemal w każdym pokoju dziecinnym.

Ze względu na swoje zewnętrzne piękno, japońska kula jest łatwa w sadzeniu i pielęgnacji. Osobliwością tej rośliny jest to, że jest bardzo odporna i może łatwo dostosować się do różnych warunków naturalnych. Na terenie naszego kraju uprawia się prawie wszędzie, od południowego wybrzeża, do zimnych i suchych regionów. Istnieje jednak kilka odmian, które mogą zamarznąć w trudnych warunkach zimowych, wymagają przycinania wiosennego, przeprowadzanego w celach sanitarnych, po czym krzew odzyska i w tym samym roku rozkwitnie.

Japońskie kąkany potrzebują 3-4 godzin bezpośredniego słońca w ciągu dnia, kiedy to minimum zostanie osiągnięte, właściciel rośliny będzie mógł podziwiać nie tylko wspaniały wzrost, ale także obfite kwitnienie. Przy stałym świetle słonecznym krzew naturalnie będzie jeszcze bardziej luksusowy.

Cechy agrotechniczne uprawy japońskiego kultywatora

Płodność gleby, intensywność nawadniania, sposób schronienia w okresie zimowym - to wszystko nie jest tak ważne dla krętnicy. Podlewanie rośliny jest konieczne tylko w pierwszym roku po transplantacji. Nie ma specjalnych zaleceń dotyczących przycinania, ale korona rośliny, pod umiejętnymi rękami, jest doskonale uformowana. Krzew może rosnąć od 30 cm do półtora metra, wszystko zależy od rodzaju zakupionej odmiany. Formę korony można scharakteryzować jako kulistą, w niektórych przypadkach gęstą i zagęszczoną, w innych - rzadką i rozczochraną. Samotność jest doskonała, nawet pnie nie świecą nawet w pobliżu ziemi.

Zdjęcie japońskiej spiraea można znaleźć nie tylko w Internecie, ale także na stronach miesięcznych katalogów z materiałem nasadzeniowym, w których ogrodnicy oferują wiele różnych odmian. Kwitnienie rozpoczyna się w lipcu i trwa do sierpnia. Tylko pędy, które pojawiły się w tym roku w fabryce, kwitną. Okres dojrzewania nasion to październik. Rośliny córki łatwo się korzenią. Dla pomyślnego zakorzenienia konieczne jest wykopanie dołu, którego rozmiar będzie odpowiadał korzeniom. Jeśli gleba jest żyzna, sadzenie nie wymaga dodatkowego nawożenia nawozami. Krzew ten często służy jako żywopłot, w tym celu nadaje się na przykład jako spirea japońskiej odmiany "Goldflame".

Ozdabiając pole z japońskimi nasadzeniami spiraea

Krzew wygląda jasno przez cały rok, więc jest bardzo wygodny do ozdabiania ogrodów. W jego urodzie nie ma tak zwanych "porażek" mających wpływ na pewien sezon. Korzenie rośliny nie przeplatają się z korzeniami sąsiadów, a sam krzak nie różni się dużą liczbą korzonków. Roślina doskonale współistnieje z każdym środowiskiem.

Zalecenie: japońskie alkohole "Crisla" można wykorzystać do stworzenia grupy drzew krzewiastych, której celem jest maskowanie otwartych pni wysokich przedstawicieli wzrostu.

Takie jak: chubushnik, liliowy, magnolii. Zwartość krzewu umożliwia sadzenie go nawet na rabatach z cebulą i jednorocznymi. Mogą również ozdabiać skalniaki, z nisko rosnących bylin. Spiraea jest niezbędna tam, gdzie konieczne jest stworzenie jednego żywego obrazu, na przykład jako żywopłotu, dzielącego krawężnik, podczas sadzenia zboczy.

Cięcie sadzonek co najmniej raz w miesiącu, ale roślina ta nie kwitnie. Dlatego przed sadzeniem pożądane jest, aby zdecydować, jakiego rodzaju jakości krzew ten będzie używany, jak dwukolorowy, lub jako forma dekoracyjno-liściasta. Strzyżenie jest nadające się do użytku, krzew jest całkowicie podszyta i dobrze rozwinięty. Niektóre zwarte rośliny dają wspaniały złoty odcień liści, na przykład odmiany Spirea japońskiego Goldmound.

Sanitarne lub odmładzające przycinanie odbywa się tak, aby nie zakłócać symetrii pędów. Wytnij tylko złamane gałęzie i martwe drewno. Krzewy, które mają więcej niż 4 lata, są poddawane bardziej szczegółowemu przycinaniu, mają kilka gałęzi usuniętych do podstawy pnia.

Ozdobne odmiany japońskiej kiełki: cechy i wady

Japońska spiraea, jak sama nazwa wskazuje, została przywieziona do nas z Japonii, ale jest uprawiana w Chinach. Piękny krzew, z pędami filcowymi, podłużnymi soczystymi liśćmi, zielonymi w górnej części i niebieskawymi pod spodem, które jesienią są zabarwione na różne odcienie czerwono-pomarańczowe. Kwitnienie trwa do 50 dni w roku. Ten rodzaj spiraea ma wiele odmian, które różnią się intensywnością koloru i kwitnienia, wysokością, w kształcie korony. W naszym kraju najczęstsze odmiany są następujące.

Odmiana spiraea japońskich "Małych księżniczek"

Roślina tworzy zgrabny krzew o wysokości do 60 cm, z zaokrągloną, zwartą koroną, niebiesko-zielonym ulistnieniem w kształcie wydłużonej elipsy. Kwiaty różowego odcienia, zebrane w kwiatostanach pochwy. Kwitnienie występuje na początku lata. Wzrost krzewu jest powolny. Wygląda świetnie zarówno w jednym sadzeniu, jak i w zazielenieniu obrzeży, tworzeniu krzewiastych grup w żywopłocie. Z wad tej odmiany można zauważyć szybką utratę intensywności kolorów przez kolory, które mogą wypalić się w jasnym słońcu.

Krzew osiąga wysokość 80 cm. Z ciemnozielonymi wąskimi liśćmi o kształcie lancetowaty, około 2,5 cm długości. Odcień tej odmiany może być biały lub jasny różowy, a czasem nawet czerwony. Wszystko zależy od tego, jak oświetlone jest miejsce, w którym rośnie krzew. Kwitnie w lipcu i obficie wprowadza nowe szypuły do ​​połowy sierpnia. Ta odmiana może urozmaicić ogrody skalne, niskie krawężniki, kompozycje drzew iglastych lub innych krzewów. Wadą odmiany jest nieporządek buszu, bez strzyżenia spirei, chaotycznie tworzy koronę.

Odmiana spiraea japońskiej Albiblory

To biała spirea. Wysokość buszu wynosi 60 cm, a kwiaty same w sobie są śnieżnobiałe, co jest bardzo nietypowe dla wież, które kwitną latem. Podczas kwitnienia nad buszem występuje niewyrażalny, gęsty i bogaty aromat. Liście rośliny mają zielony, owalny kształt, a na jej tle białe kwiatostany wyglądają szczególnie oszałamiająco. Jednak kwitnienie - kwiat nabiera brązowo-owocowego odcienia, więc łodygi kwiatów muszą być usunięte w odpowiednim czasie.

Odmiana spiraea japońskiej "złotej księżniczki"

Ciekawy krzew, osiągający wysokość 50-60 cm, zasięg średnicy korony - 1 mi trochę więcej. Wiosną listowie nabiera jasnego żółtego odcienia, latem staje się lekki, a jesienią liście stają się pomarańczowe, z miękkimi półtonami. Liść ma długość 7-8 cm, kwitnie obficie i zaczyna się w czerwcu. Same kwiaty są różowe lub czerwono-różowe, zebrane w pochwie kwiatostan, które mogą mieć do 5 cm średnicy. Roślina przyciąga wiele owadów, dlatego nie zaleca się sadzenia jej w miejscach do spacerów i rekreacji dla dzieci.

Spiraea jest często używana jako dekoracyjna roślina okrywowa, która dobrze współgra z innymi karłowatymi roślinami, takimi jak marchewka, lawenda, ziele dziurawca, rudbeckia, krwawnik pospolity i trawa polna. Ostatnio krzew ten można znaleźć nie tylko w prywatnych ogrodach, ale także w parkach miejskich.

Japońska spiraea: sadzenie i pielęgnacja odmian zdjęć i ich opis

Spiraea Japońskie zdjęcie do lądowania i pielęgnacji

W projektowaniu krajobrazu każda roślina ma swoje miejsce w dobrze przemyślanej kompozycji profesjonalistów. Luksusowe krzewy o bardzo dekoracyjnym, jasnym ulistnieniu, bujne kwiatostany nasyconych tonów są aktywnie wykorzystywane w tworzeniu szczególnego nastroju wiecznej wiosny na stronie. Chodzi o gościa z kraju wschodzącego słońca. Spiraea Japońskie zdjęcie sadzonki i pielęgnacja - główny temat tego artykułu.

Jest to dość wysoki wieloletni krzew liściasty. Dwa metry to granica dla jego korony. Może mieć różne kształty - wzniesiony, płaczliwy, półkulisty, piramidalny, pełzający. Może nawet utworzyć prawdziwą, zieloną kaskadę. Różne gatunki zakładają różnice w formie i schemacie kolorów liści. Wraz z nadejściem jesiennych dni większość odmian zmienia kolor liści. Zielona korona zmienia kolor na pomarańczowy, fioletowy lub żółty.

Większość gatunków ma małe kwiaty, ale jest ich dużo. Paleta kolorów jest bardzo obszerna - od białego do purpurowo-szkarłatnego. Tworzą się różne kwiatostany. Są to splajny, piramidalny, corymbose i paniculate. Istnieją odmiany z pojedynczymi kwiatami.

Umieszczenie kwiatostanów na pędach może być inne. Niektóre obejmują go w całości, inne znajdują się tylko na wierzchołkach gałęzi, a trzecie - na samych końcach. Dekoracyjna spirea wynika nie tylko z różnorodnego ułożenia kwiatostanów na pędach, jak i okresu kwitnienia.

Wiedz! Roślina jest doceniana przez ogrodników przez długi okres kwitnienia. Poza tym różni się dość pompą. Krzew jest naprawdę ozdobą witryny.

Roślina należy do rodziny Pink. Jego ojczyzna - Japonia, Korea, Chiny. Southwest Celestial to terytorium, na którym zachowana jest różnorodność biologiczna sporei. W Rosji często mylony jest z orientalnym. Jednak ten ostatni to roślina zielna, a nie krzak.

Prace selekcyjne pozwoliły uzyskać ponad pięćdziesiąt odmian. Każdy z nich jest dobry na swój sposób.

Złote księżniczki - Wysokość rośliny wynosi do jednego metra, kwiatostany są czerwone i różowe, liście żółte na początku sezonu, a jesienią - piękny pomarańczowy kolor. Średnica korony wynosi około jednego metra. Kwitnie obficie od samego początku lata. Przyciąga dużą liczbę owadów. Nie zaleca się lądowania w pobliżu altanek, w miejscach odpoczynku.

Goldflame - liście zmieniają swój ton przez cały sezon. Od żółtopomarańczowego do bogatego żółtego, pojawia się zielono-żółty odcień, a jesienią liście przypominają miedziane warkocze o ciemnopomarańczowym kolorze. Kwiatostany są czerwono-różowe.

Małe księżniczki - wysokość do 60 cm, owalny kształt korony. Na tle ciemnozielonych liści znajdują się czerwono-różowe kwiatostany w kształcie tarczy. Odmiana Letnetsvetuschy. Rośnie bardzo powoli. Kwiaty mogą pobleknąć pod wpływem intensywnego światła słonecznego. Nadaje się nie tylko do wyładunków grupowych, ale znajduje zastosowanie w kompozycji żywopłotów. Świetnie wyglądające pojedyncze okazy.

Crispe - Niski krzew, do 50 centymetrów. Jasnoróżowe kwiatostany w formie parasola mają jasnofioletowy odcień. Odnosi się do letnetsvetuschim. Okres dekoracyjny rozpoczyna się w lipcu. Minęły dwa miesiące.

Magiczny dywan - wysokość jest w granicach 0,6 m. Ton liści zmienia się od czerwonego do pomarańczowego, żółty. Odmiana Letnetsvetuschy. Pożądany kształt można łatwo uzyskać przez przycięcie.

Shirobana - 80 cm wysokości, korona bardzo rozwalona. Średnica wynosi około 1,2 metra. Białe lub różowe kwiaty pojawiają się pod koniec drugiego miesiąca letniego. Odcień płatków zależy od stopnia oświetlenia krzewu przez słońce. Okres dekoracyjności rozpoczyna się w lipcu, trwa do jesieni. Jeśli nie obetniesz korony, będzie wyglądać nieporządnie. Jest to wada tej odmiany.

Macrophyll - niezwykłe pomarszczone liście są zabarwione na czerwono i fioletowo. Stopniowo zmienia swój kolor na zielony, a jesienią całkowicie zmienia kolor na żółty. Delikatnie różowe "parasole" uzupełniają zamieszanie kolorów.

Albiflora - Śnieżnobiałe kwiaty na krzaku 0,6 m wysokości. To zabarwienie jest wyjątkiem dla gatunków spiraea latających spiralnie. Odmiana charakteryzuje się bardzo bogatym, przyjemnym aromatem. Pod koniec okresu dekoracyjnego płatki stają się brzydkim brązowawym odcieniem. Ważne jest, aby usunąć takie szypułki w czasie.

Д артс Ред - kształt buszu, jego wysokość, jak u Małej Księżniczki. Pąki wydają się różowe, ale wraz z otwarciem kwiatostanów tarczycy dochodzi do bogatego fioletowego odcienia.

Złoty Kopiec - liście o złotym odcieniu zdobią koronę w formie kuli. W półcieniu liście mają rumieniec. Delikatne różowe kwiatostany parasole zadowalają ich wygląd przez całe lato.

Manon - wysokość krzewu tej odmiany wynosi 80 cm, kwiatostany o bogatym, karminowym odcieniu, duże. Widok Letnetsvetuschy. Jesienią liście zyskują jasny czerwono-fioletowy kolor. Czasami stają się pomarańczowe.

Candlelight - odmiana karła, do 50 cm Kwiaty są różowe, a liście na początku sezonu są jasnożółte, z kremowym odcieniem. Wtedy staje się bardziej nasycony kolor.

Sprężynowane spiraea mają białe kwiaty. Pojawiają się na zeszłorocznych zdjęciach. Przycinanie tych krzewów odbywa się pod koniec okresu dekoracyjnego. To nie trwa zbyt długo. W okresie kwitnienia latem - na młodym niedźwiedziu bieżącego roku kwitną czerwone, różowe, karmazynowe pąki. Zbędne pędy są usuwane tylko na wiosnę. Kwitnienie charakteryzuje się czasem trwania. Jest rozciągnięty w czasie. Japońska spirea jest gatunkiem wyglądającym na lato.

Ważne! Aby obserwować bujne kwitnienie, należy dać sadzonkom możliwość korzystania z bezpośredniego światła słonecznego co najmniej cztery godziny dziennie.

Istnieją odmiany o krótkim okresie dekoracyjnym. Tylko dwa lub trzy tygodnie - krzak zanika. Inne gatunki podobają się bujnym kwiatostanom przez kilka miesięcy. Nawet pierwsze mrozy nie zakłócają ich eleganckiego wyglądu.

Sadzenie i opieka dla japońskich alkoholi w ogrodzie

Przy zakupie lepiej dać pierwszeństwo roślinie, której korzenie są zamknięte. I lepiej kupić sadzonkę z grudką ziemi. Krzew musi być młody i bez liści. W przeciwnym razie nie będzie źle przekazywał przeszczepu.

Konieczne jest unikanie pozyskiwania zarośniętych roślin. Jeśli korzenie wyglądają z otworów drenażowych garnka - powinno to ostrzec. Najprawdopodobniej krzak został zasadzony tam dawno temu, a nie w dniu sprzedaży. Ponadto system korzeniowy znajduje się już w ciasnej pozycji, co negatywnie wpłynie na zdrowie sadzonki. Jeśli jest otwarty, należy dokładnie zbadać płaty. Korzenie nie powinny być kruche, suche, złamane. Brak poczerniałych plasterków. Elastyczność, nasycenie wilgocią - wskaźniki zdrowia.

Sprawdź gałęzie młodych. Muszą być elastyczne. Kora musi być zielona. Lądowanie można wykonać wiosną lub jesienią.

Zazwyczaj rośliny takie jak promienie słoneczne lub, przeciwnie, cień. Ale w przypadku orientalnego piękna wybór nie jest tak jednoznaczny. W dobrze oświetlonym miejscu wzrasta liczba kwiatów, lepiej rośnie sadzonka. Ale płatki mogą częściowo przebarwiać się na słońcu. W nieco zacienionej pozycji kwiatostan formuje się mniej, ale ich ton jest znacznie jaśniejszy.

Wiedz! Najlepszymi sąsiadami na miejscu dla gościa z Japonii będą rośliny iglaste.

Gleba musi być przepuszczalna dla wody. Ważne jest unikanie stagnacji wilgoci. Pomoże to stworzyć warstwę drenażową. Zwykle używaj miękiszu z cegły lub ekspandowanej gliny.

Podłoże lepiej się wzbogaca liściastą ziemią, prawdopodobnie trawą. Ciężkie gleby ułatwiają dodawanie piasku. Możesz użyć torfu. Ziemia stanie się zwiewna. Niektóre gatunki nie tolerują gleby wapiennej.

Misa jest przygotowywana o jedną trzecią więcej niż objętość systemu korzeniowego z grudą ziemi. Głębokość dołu wynosi około 50 centymetrów. Mniej nie powinno być. Szyjkę macicy pozostawia się na tym samym poziomie co w przedszkolu. W deszczową pogodę japońskie piękno poprawia się, ale to tylko pochmurny dzień.

Wiosenny sposób sadzenia

O tej porze roku sadzi letnie odmiany. Trzeba zrobić wszystko bardzo szybko, aby mieć czas przed otwarciem nerek. Dziura jest wykopana z góry, kilka dni przed wydarzeniem. Jego ściany są koniecznie pionowe. Optymalna grubość warstwy drenażowej wynosi 20 cm Procedura do sadzenia:

 1. Cięcie zbyt długie korzenie, nieco skrócić korony.
 2. Ziemia z otworu jest mieszana z nawozem. Pożądane jest dodanie składnika poluzującego. Na przykład piasek.
 3. Na dnie niewielkiego wzgórza wylewa się z ziemi, na nim kładzie krzak.
 4. Jeśli korzenie są widoczne, są wyprostowane.
 5. Napełnij otwór do połowy.
 6. Wlać wiadro wody.
 7. Dodaj glebę do najwyższej, kompaktowej.
 8. Pociągnij roślinę do góry, aby system korzeniowy był wyprostowany w ziemi.
 9. Stwórz gliniany wał wokół buszu, ponownie go nawodnij, a następnie zetrzyj koło w pobliżu lufy.

W tym czasie przeszczep każdego rodzaju orientalne piękno. Schemat lądowania jest taki sam jak w okresie wiosennym.

Uwaga, proszę! Bardzo ważne jest, aby zakończyć pracę przed rozpoczęciem jesiennych liści.

Nie wymaga szczególnej uwagi. Do uzyskania zdrowej rośliny nie jest potrzebny żaden szczególny wysiłek. Ale podstawowe minimum środków ostrożności jest konieczne.

Ponieważ system korzeniowy znajduje się blisko powierzchni ziemi - mulczowanie jest obowiązkowe. Nawadnianie odbywa się co najmniej dwa razy w miesiącu. Za każdym razem wiadro wody wlewa się pod krzak.

Stosowanie nawozów przeprowadza się zwykle najpierw po przycięciu krzewu, a następnie przed rozpoczęciem kwitnienia. Aby to zrobić, użyj odpowiedniego kompleksu lub ciekłej dziewanny (dodaj 10 g superfosfatu do wiadra z roztworem). Ziemia musi być regularnie poluzowana. Chwasty usuwa się w odpowiednim czasie.

W ten sposób odmładzanie i formowanie krzewów odbywa się na różne sposoby w zależności od czasu kwitnienia odmiany.

W odmianach kwitnących wiosną należy usunąć tylko wierzchołki pędów. Często są one uszkodzone przez mróz w zimie.

Stare gałęzie są przycinane bliżej poziomu gruntu raz na 7-15 lat. Rosnące na ich miejsce młode pędy zostają w liczbie pięciu sztuk. Rok później wycina się kolejną część starego. Stopniowo odmładza się roślinę.

Wiedz! Sanitarne przycinanie można prowadzić przez cały sezon wegetacyjny.

Letnetsvetuschie przycinane wczesną wiosną. Usuń wszystkie niepotrzebne do dużych pąków. Nadmierne pędy są wycięte. Po formacji radykalnej pojawiają się nowe zdrowe gałęzie. Stare pędy należy usunąć w odpowiednim czasie. W przeciwnym razie czerpią siłę ze wschodniego piękna i zapobiegają powstawaniu młodych gałązek. Rośliny w ciągu czterech lat można przycinać corocznie do poziomu 30 cm od powierzchni gleby. Jeśli to zdarzenie nie pomaga krzakowi, należy go wymienić.

Życie spiraea trwa od 15 do 20 lat.

Metody reprodukcji japońskiej kiełki

Ta metoda nie działa w przypadku hybryd. Często pozbawiają one potomstwa cech charakterystycznych dla odmian lub są całkowicie bezpłodne. Dlatego takie odmiany są rozmnażane wegetatywnie.

Tradycyjne odmiany uprawiane są metodą nasion. Siew ma miejsce wczesną wiosną. W przygotowanym opakowaniu zalać glebę. Na jego powierzchni powstają rowki. Nasiona są umieszczane w wcięciach. Młoda sesja pojawi się za dwa miesiące. Za trzy miesiące nurkują krzaki. Koniecznie trzeba uszczypnąć koniuszek korzenia.

Ważne! Dla sadzonek wymagana jest staranna pielęgnacja. A kwitnienie młodych roślin zadowoli się dopiero po czterech latach.

Wygodny i skuteczny sposób reprodukcji. Pozwala przenieść właściwości odmianowe sadzonki. We wrześniu sadzonki wycina się z jednorocznej odrewniałej gałęzi. Długość każdego wynosi około dziesięciu centymetrów. Muszą mieć co najmniej cztery liście. W tym samym czasie liście są całkowicie usunięte od dołu.

Materiał sadzeniowy jest moczony przez dziesięć godzin w Epin. Następnie dolną część traktuje się stymulatorem wzrostu korzenia. Posadź sadzonki w piasku. Powinno być dobrze nawilżone. Głębokość wynosi 2 cm, kąt gałązek to 45⁰. Jest to optymalna opcja umieszczania w systemie korzeniowym. Wymagana jest szczególna ostrożność:

 • Przykryj pojemnik szkłem (folią), aby uzyskać efekt cieplarniany;
 • miejsce w cieniu w zacisznym zakątku ogrodu;
 • nawilżyć sadzenie kilka razy dziennie przez opryskiwanie;
 • przy zbliżającej się zimnej jesiennej pogodzie, pojemność jest zakopana, pokryta liśćmi, jest dodatkowo korzystne, aby przykryć skrzynką;
 • posadzone wiosną po pojawieniu się młodej sadzonki.

Użyj ogrodników i tę metodę. W czasie otwierania liści na wiosnę dolna gałąź krzewu jest posypana ziemią. Za pomocą kołka część pędu jest instalowana pionowo, ponieważ powinna rosnąć sadzonka w przyszłości. Przez cały sezon konieczne jest zwilżenie gleby w odpowiednim czasie. Następnie jesienią ukształtuje się system korzeniowy linii. Gotową sadzonkę można sadzić.

Ta metoda jest stosowana do dorosłych, ale nie do starych krzewów. Zakład jest odkopany, jedna lub kilka części jest ciętych za pomocą ostrego bagnetu łopaty. Każdy musi mieć kilka gałęzi. Korzenie są trochę przycięte, posadzone jak zwykły krzew. Przed przeżyciem konieczne jest regularne podlewanie.

Szkodniki i choroby japońskiej kury (leczenie)

Czasami na krzakach można wykryć szkodniki. Zwykle jest to mszyca, ale czasami atakuje roztocza pająka. Najczęściej występują na młodych gałązkach.

Uwaga, proszę! Mszyce biorą soki roślinne, nasycone substancjami odżywczymi. Ponadto jego wydzieliny są podstawą dystrybucji czarnego grzyba. Ta dolegliwość znacznie zmniejsza dekoracyjność rośliny.

Walka z owadami może być w jakikolwiek sposób - od ludu do specjalnego przygotowanego, ze sklepu. Pomoże napar z pyłu tytoniowego, wywar z ostrą papryką, karbofos, jeśli roślina wykryje mszyce. Pirimore uratuje przędziorek. W przypadku małego zatłoczenia - możesz po prostu zmyć nieproszonych gości z pędów.

0,2% roztwór karbofosu stosuje się przeciwko niebieskiej piłce. Rogor pomaga w walce z pączkiem taurusa galu. Produkt jest używany zgodnie z instrukcjami.

Szkody powodowane przez szkodniki są często tak nieznaczne, że nie psują wyglądu orientalnego piękna.

Specjaliści doceniają gościa z Japonii za możliwość stworzenia iluzji nieskończonego kwitnienia. Projektanci budują różne stopnie w taki sposób, że z czasem pojawiają się ich dekoracyjne podejście. Ta recepcja pozwala na elegancki widok na ogród przez cały sezon.

Profesjonaliści wybierają gamut kolorów. Pstrokata kolorystyka kwiatostanów i liści tworzy niewyrażalny kolor. W przypadku pojedynczych nasadzeń wybierz gatunki o pięknym kształcie korony. Najczęściej w tej roli opowiada o spirali Wangutta lub Douglasa. Każda grupa wygląda niesamowicie w grupie.

Wiedz! Podczas sadzenia "stosu" nie należy mieszać różnych rodzajów. Optymalne, aby dać preferencję każdemu.

Na obrzeżach niskich krzaków. Skutecznie będzie wyglądać odmiany o jasnych żółtych lub czerwonych liściach. Wzgórza alpejskie, krawężniki, skalniaki skorzystają z umieszczenia na nich nisko rosnących roślin. Taki spirea będzie rósł szybko, obejmując całą wolną przestrzeń luksusowym "dywanem".

Tworzenie żywopłotów - kolejna rola wschodniego piękna. W tym celu wykorzystuje się gatunki wysokie. Wygląda bardzo atrakcyjnie. Jeśli chcesz wykorzystać krzaki w ten sposób - stwórz "ogrodzenie" w kwietniu. To będzie najlepszy czas na przeszczep roślin. Chociaż takie ruchy mogą być wykonywane przez cały sezon wegetacyjny. Studnie są wygodne do zrobienia przy pomocy świdra ogrodowego. Wtedy będą wyglądać ładniej.

Urządzenie do cięcia jest idealnie dopasowane. Elegancko wyglądające monokompozycje, a także kombinacje z innymi kolorami. Istnieje wschodnia piękność, bardzo przydatna dla własności osobistej. Bardzo szybko usuwa powietrze. Jest to także doskonała roślina miododajna. Na stronie można zatrzymać pszczoły - docenią one pachnące, pełne nektaru kwiaty.

Spiraea Japanese Shirobama sadzenia i pielęgnacji

Wybór krzewu, jego sadzenie odbywa się, na ogół, jak w innych odmianach. Należy jednak pamiętać, że radykalne pędy tego gatunku zajmują dość duży obszar. Dlatego odległość między rzędami powinna wynosić 70 cm, a przestrzeń pomiędzy krzakami wynosi pięćdziesiąt centymetrów.

Studnię należy gotować kilka dni przed sadzeniem. W trakcie tego wydarzenia pożądane jest wykonanie złożonego nawozu. Będzie służyć jako pokarm dla orientalnego piękna przez dwa lata.

Ważne! Warstwę drenażową należy układać bezpośrednio w jamie w dniu umieszczenia sadzonki.

Odmiana Shirobama jest łatwa do zrobienia. Troska o nią sprowadza się do regularnego spulchniania gleby. Jest to szczególnie ważne w porze deszczowej, po nawadnianiu. Zagęszczona górna warstwa gleby może powodować głód tlenu w korzeniach. W takim przypadku krzak może nawet umrzeć.

Przed nadejściem mrozu jesienią grunt pod uprawami jest poluzowany, ściółkowany. Do tych celów, odpowiednie torf, orzechy włoskie skórki, kompost. Pod innymi względami zasady opieki są takie same jak innych gatunków spiraea.

Sadzenie i opieka nad japońską flotą złota

Ta różnorodność jest miła dla światła. W ogrodzie powinieneś znaleźć dobrą słoneczną działkę. W cieniu liście tego gatunku, słynące ze zmiany jasnego koloru przez cały sezon, po prostu zmieniają kolor na zielony. Krzew staje się mniej dekoracyjny.

Najodpowiedniejszym podłożem dla wzrostu spirei Goldfleim będzie zakwaszona gleba. W takich warunkach liście zyskują jasny fioletowy odcień. Zalecana mieszanka do sadzenia sadzonek składa się z piasku, torfu, próchnicy, ziemi falistej. Korzystny stosunek wynosi 1: 1: 2: 3. W przeciwnym razie wymagana jest taka sama opieka, która kryje się za innymi odmianami.

Funkcje lądowania i opieki japońskich duchów na Syberii

Rosnąc w trudnych warunkach klimatycznych, warto wziąć pod uwagę następujące niuanse:

 • wybierz odmiany odporne na mróz;
 • sadzenie wiosenne powinno odbywać się tylko przy odpowiednim ogrzaniu ziemi;
 • jesienią w stałym miejscu sadzonki są określane nie później niż w październiku.

Jeśli w środkowej strefie roślina może być zacieniona, wówczas sadząc na Syberii wybierz wyjątkowo dobrze oświetlone miejsce, w którym swobodnie wnikają promienie słoneczne. Podlewanie powinno być umiarkowane - raz w miesiącu pod krzakiem nalewano 15 litrów wody. W przypadku suszy takie nawadnianie przeprowadza się raz na dwa tygodnie.

Przykrywa wschodnie piękno zimy. Aby to zrobić, krąg zapasów pokryty jest trocinami. Grubość warstwy wynosi 20 cm, a sam krzak jest podgrzewany za pomocą kęsa.

Nie będzie trudno zdobyć cenne sadzonki. Sprzedawane są nie tylko w centrach ogrodniczych, hipermarketach z towarami na domki letniskowe. Możesz zamówić fantazyjny wygląd w sklepie internetowym. Cena za jeden krzew zaczyna się średnio od 250 rubli.

Japońska spirea nawet na zdjęciu fascynuje oszałamiającym wyglądem, a sadzenie krzewów i opieka nad nimi jest dość prosta. Każdy początkujący ogrodnik może spróbować swoich sił w kultywowaniu tego cudu.

Wideo porady dotyczące opieki i uprawy alkoholi

Ogórki: sadzenie i pielęgnacja w otwartym terenie

Barwinek: zdjęcie do sadzenia i pielęgnacji zewnętrznej

Co jeszcze przeczytać?

Ponadto, krzewy kąkolu dają obfity wzrost podstawowy, co zwiększa powierzchnię zajmowaną przez roślinę, i należy to wziąć pod uwagę przy planowaniu sadzenia kręgu.

Są to gatunki, w których kwiatostany tworzą się na końcach młodych pędów iw których stare, ubiegłoroczne pędy stopniowo wysychają, reprezentowane są głównie przez japońskie odmiany spiraea.

Dodaj komentarz Anuluj odpowiedź

© 2018 O kolorach, wszystkim i wszystkim · Kopiowanie materiałów stron bez zezwolenia jest zabronione

Japońska spiraea: gatunek, sadzenie, pielęgnacja i fotografia

Spirea lub tavolga to rodzaj liściastych krzewów ozdobnych z rodziny Rosy. W języku greckim "speira" oznacza "zakręt", a ważność takiej nazwy potwierdza szczególną elastyczność gałęzi spirei. Główną zaletą spiraea jest jej bezpretensjonalność. Spirea ma ponad 100 odmian krzewów rosnących na półpustyniach, stepach i stepach leśnych.

Krzewy z rodzaju Spirea mogą być jak krasnoludki (20 cm) i raczej wysokie (do 2,5 m). Korzenie są pępowinowe i płytkie. Gałęzie leżące lub rozpostarte, wyprostowane lub ciągnące się, od jasnego burgunda do ciemności, skorupa może się łuszczyć wzdłużnie. Liście przemiennie, petiolate, mają 3-5 płatków, zaokrąglone lub lancetowate. Kwiaty w pobliżu krzewu są małe, ale liczne i mogą tworzyć różnorodne kwiatostany - kłosowe, panikulujące, corymbose, piramidalne.

Pąki kolorów zmieniały się od czysto białej do różowej. W różnych odmianach, kwiatostany kąkolu występują na różne sposoby: niektórzy są kompletnie zbiegli, niektórzy mają tylko na szczycie zdjęcia lub tylko na końcu gałęzi. Spirea mnoży się przez nasiona, dzieląc krzew, przez sadzonki lub przez warstwy.

Krzew Vangutta służy do nasadzeń grupowych, do żywopłotów. Gatunki karłowate świetnie nadają się do organizowania "dywanów", ogrodów skalnych i różańców. Piękna wygląda spirea i jako niezależna roślina.

Niektóre odmiany i odmiany spirei są często używane w kulturze, niektóre są dość rzadkie. Do czasu kwitnienia wszystkie krzewy są podzielone na:

Charakteryzuje się wczesnym kwitnieniem, a także wyróżnia się tym, że mają kwiaty w różnych odcieniach czystego, białego odcienia, kwitnących na zeszłorocznych pędach. Zaczyna kwitnąć dopiero w drugim roku życia ucieczki. Charakterystyczne dla tych roślin jest gęste krzewienie. W ogrodnictwie popularne są następujące odmiany spiraea.

Jest to hybryda z białawo-szarego i futrzastego kręgu - w rzeczywistości jest to biała kora, i nazywane jest szaro z powodu koloru liści. Roślina osiąga rozmiar około 190 cm, gałęzie opadające, liście lancetowate od dołu szare, pąki corymbose o białym zabarwieniu znajdują się na całej długości pędu. Rozpoczyna kwitnienie od początku maja do początku lipca. Najczęstsze gatunki.

Wysokość i średnica 1,6-2,1 m odmian, czerwono-brązowy nitek, rozkładając korony opadające gałęzie, kwiaty do 1,1 cm, Terry, biały zebranych parasole. Bush jest rośliną miód, okres kwitnienia do 50 dni, zaczyna kwitnąć od 2 roku.

Vangutta jest hybrydą trzech ostrzach, Kantońskie spirea - duża krzew o średnicy 2,5 m, gałęzie opadające, trzypłatowy liście, gładkie, postrzępione dolny szary góry bogatych zielonej, jesień staje pomarańczowo-czerwony kolor. Wiele kulistych pąków Vanghutta składa się z czystych białych kwiatów w okręgu do 0,7 cm i są rozmieszczone wzdłuż całego obwodu gałęzi. Rozpoczyna kwitnienie na początku lipca, w rzadkich przypadkach kwitnie we wrześniu.

W naturalnych warunkach, to rośnie w około. Honsiu rośnie do 2,1 m, i o grubości korona kulistej ma poziomych ramion, liści i 5 cm, kwiaty do jednego miesiąca od końca maja corymbiform kwiatów z zielono-żółtego na kolor wielkości 1,5 cm, i ma purpurowe kwiaty bud.

Najwcześniejsze wiosenne kolory. Rozłożysty krzew w rozmiarze 1,6-2.1 m ma dość atrakcyjny wygląd, a także płynące gałęzie kwitnące, składające się z wielu białych pachnących kwiatów, znajduje się na wszystkich oddziałach. Odmiana spirea kwitnie w jednym miesiącu od początku czerwca.

Ta odmiana, w której kwiatostany są na końcu młodych pędów i których ubiegłoroczne pędy ostatecznie zwiędły, w pierwszej kolejności, są reprezentowane przez odmiany japońskich krętków. W większości jego odmian, kąkol japoński jest różowy, ale w rzadkich przypadkach może być czerwono-różowy.

Piękna roślina z gałęziami filcu dojrzewającymi, gdy są młode i nagie, po starzeniu. Rozmiar jest do 1,1-1,6 m, liście są jajowate i podłużne, poniżej są szare, zielone na górze, jesienią - fioletowy, czerwony, żółty. Japońska kąkol kwitnie do 50 dni z różowo-czerwonymi pąkami, zebranymi w corymbose kwiatostany, położone na końcach pędów. Najbardziej powszechne odmiany.

Roślina tak małe jak 0,7 m na 1,3 m Kroon koła, okrągłe, ciemnozielone liście są owalne, corymbose pąki składają różowoczerwone kwiatów 4-5 cm średnicy, rozpoczyna kwitną w końcu czerwca.

Jeden z rodzajów wyżej opisanej odmiany różni się tym, że może urosnąć do 1,1 mi ma żółty kolor liści.

Krzew niskiej krzak (0,7-0,9 m), ale rozmiar korony wynosi 1,3 m, liście są małe (3 cm), nasycone zielone, wąskie lancetowate. Pąki różowego lub białego koloru zaczynają kwitnąć na początku lipca.

Krzew ma 0,9 m wysokości, pomarańczowo-żółte liście z czasem stają się nasycone żółtym, następnie zielonym, a jesienią - jaskrawo pomarańczowym. Pąki mają różowoczerwone, małe rozmiary.

Niska ażurowy tuleja do 0,5 m, i jest nieco większa szerokość wielokrotne pędy wyprostowane Crohna kuliste, kwiaty - parasole płaska wielkość 5,6 cm, składa się z małych jasnych różowy z bzu kwiatostanów odcień kwitnienia rozpoczyna się w czerwcu.

Oprócz japońskich krętków, występują następujące odmiany roślin pączkujących lato.

Jest to hybryda roślin o białych kwiatach i japońskich krętków - niski krzew o wielkości 60-90 cm. Gałęzie są wyprostowane. Liście w lecie są zielone, jesienią - żółte, fioletowe, czerwone. Kwitnienie trwa około 2 miesięcy. Najbardziej uprawiana odmiana Spirea Bumalda Goldflame. Ta roślina ma rozmiar 0,7 cm, liście są początkowo srebrno-pomarańczowe, następnie zamieniają się w jasne złoto, po nasyconej zieleni, a jesienią - w jasnoczerwoną. Ale takie zmiany mają miejsce, gdy roślina znajduje się na słońcu.

Bush z wysokości 2 m gałęziach pionowo nawyk brązowo-czerwono-żółty odcień, liście mają spiczasty kształt, w wysokości do 15 cm, różowe lub białe pąki zebranych w piramidalnej kwiatostan wymiarach około 25 cm.

Krzew o grubości 1,5 m z owłosionymi, brązowymi, prostymi gałęziami. Liście 4-9 cm, bogate różowe, podłużne pąki zebrane w piramidalny, kwiatostan wierzchołkowy, kwitnienie trwa 1,5 miesiąca, począwszy od czerwca.

Jest hybrydą purpurowy loosestrife Douglasa spirea - wielkość rośliny do 2,1 m, pozostawia lancetowate do 12 cm długości, nasycenie koloru, różowy, zbiera się w wąskich, kwiatostanów piramidy. Rozpoczyna kwitnienie od początku lipca.

W każdej roślinie istnieją pewne wymagania dotyczące zarówno uprawy, jak i pielęgnacji. Spirea ma również kilka cech:

 • Spirea preferuje ziemię darniową lub liściastą. Najlepsza kompozycja: jedna część torfu i piasku oraz dwie części ziemi;
 • Wymaga warstwy drenażowej;
 • Wyokrętowanie spirea występuje w jamie, która jest o 1/3 większa od krzaka;
 • Głębokość zejścia z pokładu jest nie mniejsza niż 1,5 m, podczas gdy szyja korzenia buszu jest obowiązkowa, znajduje się na poziomie powierzchni;
 • Sadzenie kąkolu jest konieczne przy pochmurnej pogodzie, najlepiej w deszczu. Najlepszy czas to koniec sierpnia;
 • Pożądani sąsiedzi - tuj, świerk, jałowiec.

Wiosną sadzą tylko letnie duchy. Głównym warunkiem sadzenia na wiosnę musi być czas zanim zaczną kwitnąć liście. Gdy zdobędziesz sadzonki roślin, dokładnie sprawdź system korzeniowy - nie powinien on być zbyt suchy. Spójrz na stan pędów siewek i uzyskaj je tylko wtedy, gdy mają dobre pąki i są elastyczne. Korelować stan sadzenia:

 • Gdy korzenie są uszkodzone lub bardzo suche, odetnij gałęzie;
 • Gdy korzenie sadzonek są bardzo duże, skróć je.

Jeśli korzenie są przesuszone podczas przechowywania, następnie zalać je wodą, a dopiero potem sadzić.

Czerwony Spirea jest kwiatem bezpretensjonalnym, ale dla obfitego i długotrwałego kwitnienia trzeba jednak przestrzegać pewnych warunków: ziemia musi być płodna, a miejsce powinno być oświetlone przez słońce. Co więcej, krzewy Spirea tworzą obfite pędy korzeniowe, co zwiększa obszar zajmowany przez kwiat, i należy to wziąć pod uwagę przy sadzeniu kręgu.

W miejscu sadzenia krzewu konieczne jest wykopanie dołu o wyraźnie stromych ścianach, co najmniej o 1/3 więcej niż rozmiar korzeni sadzonki. Następnie należy pozostawić pit na 3-5 dni. W dniu lądowania (najlepszy ze wszystkich, że nie była deszczowa pogoda) konieczne jest, aby warstwę drenażową z 16-22 cm połamanych cegieł, dodać do dołu darni lub arkusza gruntu, a także piasku i torfu, wymieszać wszystko, spadek do korzeni pit roślinnych, rzut uziemienie i po kompaktowaniu. Natychmiast po lądowaniu krzew podlewa się 1-2 łyżkami wody.

Jesienią sadzi się zarówno późno kwitnące, jak i wiosenne rośliny. Zasadą jest, że jesienne sadzenie łączy się z sadzeniem rośliny przez podzielenie krzaka. Konieczne jest wykonanie tej czynności do momentu zakończenia opadania liści. Można również sadzić przeszczepione i podzielone rośliny, które mają około 4 lat, starsze krzewy, ale jest to trudniejsze do przeprowadzenia z powodu dużej śpiączki, która jest mocno myta.

Krzew musi zostać wykopany, chwytając nieco więcej niż połowę rzutu korony o średnicy. Najprawdopodobniej konieczne będzie odetnięcie kilku korzeni, ale nie spowoduje to wielkiej krzywdy. Po korzeniu wyekstrahowanej rośliny należy dokładnie umyć. Jeżeli krzew nie jest bardzo młody i rosły, wystarczy zainstalować go w wiadrze z wodą i niech zmiękczają ziemię i osiedlić się w pojemniku, po korzeniach, umyć pod bieżącą wodą, prostując je w tym samym czasie. Wytnij roślinę za pomocą sekatora na 2-3 części w taki sposób, aby każdy miał płatek korzeniowy i kilka silnych pędów.

Zrób dziurę, wypełnij środek kopca, umieść na niej sadzonkę i wyprostuj korzenie. Wypełnij dziurę ziemią. Po kilku wizytach zalej krzew wodą.

O podstawowych wymaganiach wspomnieliśmy już:

 • dobry drenaż;
 • żyzna i luźna gleba;
 • jasne oświetlenie;
 • mrożenie torfu natychmiast po zejściu ze statku.

Co jeszcze jest potrzebne, aby roślina zapewniła ci długie i piękne kwitnienie?

Ponieważ spirea ma płytkie korzenie, nie toleruje suchej ziemi i kłębu, więc potrzebuje umiarkowanego podlewania w porze suchej: za 16 litrów. woda na roślinę dwa razy w miesiącu. Niezbędne jest poluzowanie gleby, podobnie jak okresowe pielenie. Rośliny prikormka występują po suplementacji mineralnej po przycięciu krzewu, aw lipcu pożądane jest zapłodnienie buszu roztworem dziewanny.

Spośród szkodników z rodzaju Kula zwykle zakażają przędziorek i mszyce. Kleszcz może zostać zniszczony przez karbofos, a mszyce mogą zostać zniszczone za pomocą piramid. Ale najczęściej spiraea nie są podatne na choroby, a szkodniki nie wyrządzają większych szkód.

Spiraea znacznie się rozszerza, ponieważ okresowo trzeba wykonać przycinanie. We wczesnym kwitnieniu, gdy kwitnienie odbywa się na całej długości pędu, każdego roku przycina się tylko końcówki zamrożone w zimie, ale Po 10 latach, rośliny są usuwane wszystkie stare pędy, W ten sposób krzew jest przycinany prawie do pnia, a następnie tworzy nowy krzak z większości 4-7 zdrowych młodych pędów, odcinając inne pędy podczas wegetacji. Kilka lat później roślina ponownie usuwa stare lub słabe pędy. Na końcach pędów przycinanie powinno odbywać się na wiosnę, zanim zaczną kwitnąć liście.

Rośliny Letnetsvetuschie są przycinane co roku w maju. Przycinanie jest konieczne, zanim duże pąki, małe i słabe pędy powinny zostać usunięte w całości. Im silniejsze przycinanie, tym silniejsze będą pędy. Okresowo trzeba usuwać starzejące się pędy, w przeciwnym razie same się wyschną. Kiedy roślina ma 4 lata, możliwe jest cięcie iglicy na wysokość 35 cm rocznie z powierzchni ziemi, ale jeśli i wtedy krzaki mają słaby wzrost, trzeba pomyśleć o zastąpieniu kwiatu, chociaż, ogólnie, późno kwitnące odmiany żyją 16-21 lat.

Według zdjęcia spiraea w projektowaniu krajobrazu, można sądzić o wysokiej dekoracyjności i wszechstronności tego kwiatu w różnych porach roku. Wiosną krzewy są wcześnie pokryte pięknymi pstrej lub zielonej liście, a następnie obfite i przedłużone kwitnienie, nawet po którym spirea nie traci atrakcyjności.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

17 + = 20