Spiraea Japanese Crisp

Spiraea Japanese Crisp

SPIRAY JAPANESE "CRISPA9quot;

Spiraea Japanese "Crisp" Spiraea japonica "Crispa"

Oszałamiająco dekoracyjny gatunek. Piękne wiosną, latem i jesienią. Niskie krzewy do 0,6 - 0,8 m wysokości i 0,7-0,8 m szerokości o gęstej, kulistej koronie, pionowych pędów, pewnym zacięciem, liczne. Tempo wzrostu wynosi do 15 cm rocznie. Wyróżnia się oryginalnymi liśćmi, są postrzępione, faliste, ciemnozielone, o czerwonawym zabarwieniu, jesienią czerwone jesienią. Krawędź skrzydła jest falista, co nadaje roślinie piękny ażur. Kwiaty bujne, płaskie parasole o średnicy do 5,5 cm, są zbierane z małych, nie marmurowych, delikatnie różowo-liliowych kwiatów. Pojawiają się na koniec ubiegłorocznych zdjęć w lipcu, kwitnienie trwa od lipca do września. W przypadku dłuższego kwitnienia zaleca się usunięcie wyblakłego kwiatostanu.

Lepiej rozwija się w miejscach nasłonecznionych lub w małej półcieniu. W cieniu, kwiaty słabo, a pędy wolno zdrewniałe. Wykonuje wszystkie gleby ogrodowe, ale preferuje żyzne gleby średnio wilgotne, odwodnione o słabo kwaśnej i neutralnej reakcji. Lądowanie w osłoniętych miejscach. Posadzone rośliny wymagają cieniowania od jasnego słońca. Zalecane roczne przycinanie wiosenne w celu uzyskania bardziej zwartych krzewów i tworzenia mocniejszych pędów.

W pierwszych latach życia, a zwłaszcza w roku sadzenia, pożądane jest objęcie wszystkich krętków, niezależnie od gatunku. Z wiekiem rośliny stają się bardziej trwałe, ich zimotrwalosc rośnie, a jeśli pozwala na to klimat, schronienie może być porzucone. W przypadku szkód spowodowanych przez mróz, spora kula zostaje szybko przywrócona ze względu na wysoką zdolność do tworzenia pędów. Ale kwitnienie w takim roku będzie słabe. W naszej strefie klimatycznej najlepszą izolacją naturalną jest śnieg. Ale ze względu na fakt, że zimy w ostatnich latach stają się bardziej nieprzewidywalne, trzeba chronić roślinę przed skutkami bezśnieżnych mrozów. Przed nadejściem mrozu gleby wokół krzewu jest pożądane, aby rozluźnić, a następnie okuchit, wlewając kopiec w centrum około 20 cm wysokości. Ziemia w tym celu przynieść lepsze z ogrodu, i pni drzew zamulchirovat dalej dobrze rozłożone torfu lub kompostu. Przypisywanie gałęzie tak, że nie złamał się pod ciężarem śniegu i wyginać na ziemię, po rozprzestrzeniać pod nimi jutowe, liście lub innego materiału izolacyjnego. W tej pozycji pędy są zabezpieczone metalowymi spinaczami, a następnie cała konstrukcja pokryta jest warstwą izolacji. Dopiero z nadejściem uporczywej zimnej pogody, gdy roślina zakończy wegetację, możliwe jest udanie się do jej schronienia. Jeśli wszystkie przygotowania do zimy zostaną wykonane prawidłowo, zima przejdzie bezpiecznie, a wiosną nadejdzie obfite i wspaniałe kwitnienie.

Stosuje się do nasadzeń pojedynczych i grupowych, krawężników, tworzenia frędzli i grup krzewiastych, wyścielania wyższych krzewów. Produkuje spektakularne wrażenie w Rabatekach, jako żywopłot. Curtin Spirea różnych rodzajów i gatunków przedłuży kwitną od maja do września, a stosowanie odmian o ozdobnych liściach uczynić tę elegancką kompozycję przez cały sezon, w tym późną jesienią. Efektowny duży Spirea sadzenia grupa, liliowy do ubijania i chubushnika cebula, konwalia, pierwiosnek Astilbe, filety Letnikov. Taka grupa roślin będzie kwitnąć i będzie bardzo dekoracyjna od wczesnej wiosny do późnej jesieni. Pnie drzew są dywan spirea odpowiednie byliny okrywowa: błyszczące, ciemnozielone barwinek, żółto-barwny skalnica cień malowane pokrzywy. Dobrze wygląda w przypadku iglastych, innych alkoholi, berberysu, szewca, lawendy, dziurawca itp. Doskonała roślina na krawężnik. Używany do tworzenia niskich żywopłotów, złożonych klombów, alpejskich wzgórz.

Zdjęcie i opis popularnych odmian spiraea

Spireea to liściaste krzewy ozdobne, uprawiane i dziko rosnące praktycznie we wszystkich regionach półkuli północnej. Dzięki wysiłkom hodowców wiele gatunków naturalnych znacznie się rozwinęło, a dziś ogrodnicy mogą wybierać spośród prawie setki niezwykle pięknych i nie podobnych do siebie gatunków.

Krzew można znaleźć, przeglądając zdjęcia i opisy popularnych odmian kąkolowatych, w tym roślin:

  • o innym kolorze kwiatostanów i liści;
  • wystarczająco duże i krasnoludki;
  • kwitnące wiosną i latem.

Przy całej różnorodności świata duchów, wszystkie rodzaje krzewów są bezpretensjonalne i już na trzeci rok są gotowe, aby zadowolić ogrodników z pierwszymi kwiatostanami.

Spiraea Golden Princess (Spiraea japonica Golden Princess)

Złota księżniczka - spiraea o szerokiej, okrągłej wysokości korony wynoszącej zaledwie 0,6 metra i dwukrotnej średnicy. Cechą charakterystyczną tego, kwitnące od połowy lata do jesieni, aż Bush jest dekoracyjne liście, które w zależności od pory roku zmienia kolor z zielonego na żółty-żółty, a nawet głębokiej pomarańczy.

Gęsto obejmujące wyprostowane pędy, podłużne liście nie przekraczają 7 cm długości i są postrzępione wzdłuż krawędzi. Na tak żywym tle corymbose różowa lub czerwonawa spirea Złotych Księżniczek ma około 5 cm średnicy. Krzew dobrze znosi zimę środkowego pasa, nie wymaga starannej pielęgnacji i specjalnych mieszanek glebowych, ale najlepiej kwitnie w dobrym świetle.

Spiraea japonica Goldflame

Obficie kwitnące latem spirea złoto Płomień nie dziwi intensywnie różowe kwiatostany wiechowaty lub tarczycy jako niezwykle jasny zębaty liście, który ma wygląd fioletowym odcieniu, a następnie staje się blady żółty i zamienia się jesienią teraz pomarańczowo-żółte błyski ognia z karminu. Ze względu na tę cechę odmiana otrzymała również swoją nazwę.

Wysokość krzewu około 0,6-0,8 metra w środkowym pasie rozkwita w drugiej dekadzie czerwca, a ostatnie kwiaty usychają dopiero w połowie sierpnia. Kultura rośnie dość wolno, dając tylko 10 cm wzrostu rocznie. Na plantacjach ogrodowych spirea Gold Flame może być używana do ozdabiania ogrodu kwiatowego i jako podstawa niskiego żywopłotu. Krzew nie sprawi kłopotu, jeśli posadzi się go na luźnej glebie, otrzyma regularne podlewanie i ma wystarczająco dużo światła słonecznego, bez którego żółte liście zanikają lub zmieniają kolor na zielony.

Spiraea Macrophylla (Spiraea japonica Macrophylla)

Odnosząc się do grupy krzewy kwitnące latem tawuła makrofagów wartościowych nie różowe pąki i liści barwny, kolor, którego wierzchołki pędów staje się bardziej intensywny i sprawia, że ​​główny efekt dekoracyjny. Pomarszczone, brzeżne liście tego gatunku o niezwykłym dużym rozmiarze spiroea osiągają 20 cm długości i 10 cm szerokości. Wiosną mają purpurowe lub purpurowoczerwone zabarwienie, w którym przeważają zielone odcienie na wysokości lata, a jesienią liście stają się złocistożółte.

Ze względu na wysoką szybkość wzrostu właściwą spirali Macrophilusa, a rośliny uprawne maja do wysokości 10-30 cm od poziomu gruntu ogrodnicy stale poszukuje jasne, jak na zdjęciu Spirei, kolor koniuszka pozostawia na nowo pojawiających się pędów. Roślina toleruje umiarkowane mrozy bez strat i nie wymaga dodatkowego schronienia na zimę. Dekorując ogród, kąkol tego gatunku jest niezbędny na rabatach kwiatowych złożonych z wieloletnich roślin kwitnących, jako ramę ścieżek ogrodowych i scenerię słonecznej strony budynków.

Spirea Jenpey / Shirobana (Spiraea japonica Genpei / Shirobana)

Wyjątkowość spirea Shirobana lub, jak nazywają tę spektakularną różnorodność Dzhenpey, w obecności jednego etapu na corymbose kwiatostanów kwiatów o różnych kolorach. Przy masowym kwitnieniu krzew jest usiany tysiącami małych kwiatów wszystkich odcieni, od śnieżnobiałego do jasnoróżowego, jak na zdjęciu kąkolu tej odmiany. Sam krzew o gęstej, prawie kulistej koronie jest krótki i nie przekracza 0,8 m wysokości. Aby zachować kształt korony, wiosną krzew przycina się do poziomu 10-15 cm nad ziemią.

Pędy, podobnie jak wielu przedstawicieli japońskiej spiraea, są wyprostowane lub lekko nachylone, pokryte czerwono-brązową cienką skórką. Liście gęsto pokrytych liści Spiroea Shiroban są ciemnozielone, wąsko lancetowate, a kwiatostany, które zdobią krzak o średnicy do 7 cm pojawiają się na początku lipca, a kwitnienie ustaje dopiero w sierpniu. Dzięki wysokiej klasy dekoracyjności łatwo toleruje wzrost w trudnych warunkach miejskich, ale czuje się lepiej na stronach z luźną lekką glebą i dużą ilością światła słonecznego.

Spiraea Crispa (Spiraea japonica Crispa)

Elegancki spirya Crispus - krzew o sferycznej koronie, uformowany ze stojących lub lekko opadających pędów. Wysokość bezpretensjonalnej, nadającej się do użycia w krawężnikach lub rosnących w pojemnikach rośliny wynosi około 0,6 metra. Liczne pędy pokryte podłużny, silnie wyrwaniu wzdłuż krawędzi liści, które mają wygląd zabarwienie czerwonawe, są przeważnie zielone latem i nabyć października pomarańczowy, fioletowy lub brązowy kolor.

Kwiaty tej odmiany, jak na zdjęciu kłosa, są proste, różowe lub liliowe i zebrane w małe kwiatostany o średnicy do 6 cm. Gleba dla duchów Crispus nadaje się do każdego, najważniejsze jest to, że powinna być dobrze napowietrzona, a nie przesycona wilgocią. Jeśli w szczególnie mroźnej zimie cierpi część pędów. Po przycięciu krzewy można łatwo przywrócić, ale należy pamiętać, że tempo wzrostu tej odmiany jest niskie.

Spiraea Goldmound Spiraea

Krzew zpiraya Wysokość Goldmound do pół metra i szerokość około 60 cm przypomina nieco lekko skompresowaną z góry piłkę. Charakterystyczną cechą tej odmiany jest żółty letni kolor liści, który na wiosnę ma czerwonawy odcień.

Gruba korona spirea Goldmound z dużą ilością średnich liści od czerwca do sierpnia jest ozdobiona delikatnymi różowymi kwiatami połączonymi w rzadkie kwiatostany corymbose lub baldaszkowaty. Podobnie jak inne pokrewne gatunki, ta spirea co kilka lat potrzebuje przycinania starych i suchych pędów. W pozostałych krzew jest bezpretensjonalny i rośnie dość szybko.

Krasnoludki Spiraea (Spiraea x pumilionum Zabel)

Hybrydy karłowate typu pigmeid, osiągające wysokość zaledwie 30 cm, uzyskano w wyniku krzyżowania spirei pełzającej i Hackett. Ten okrywowa, pełzania z liści rośliny eliptyczny kształt stożkowy, o długości od 1 do 3 cm. W porównaniu z innymi pokrewnymi gatunkami i odmian spirea kultura karłowatej jest dość rzadko, ale roślina jest skromny i bardzo atrakcyjny.

Białe kwiaty, porośnięte krzewami od czerwca do września, są zbierane w 5-centymetrowych kwiatostanach corymbose. Zimą niektóre pędy mogą zamarzać, ale pojawiają się nowe gałęzie, które szybko zastępują je, aw tym roku pokrywają się kwiatami.

W stanie dzikim biała spirea, przedstawiona w okresie kwitnienia, jest powszechna na kontynencie północnoamerykańskim oraz w wielu europejskich i syberyjskich regionach Rosji. Jako roślina uprawna, krzew rosnący do 1,6 m wysokości znany jest od 1759 roku. W przeciwieństwie do odmian spiraea, których zdjęcia i opisy zostały podane powyżej, korona tej rośliny nie jest zaokrąglona, ​​ale wydłużona, składająca się z prążkowanych wyprostowanych pędów pokrytych czerwono-brązową kość łonową.

Ostrzach, ząbkowane liście osiągnąć 7 cm długości, szerokości nie większej niż 2 cm. Spirei biały jak na rysunku, lub wiechowaty racemose kwiatostanów od 6 do 15 cm długości, proste połączenie wielu białych kwiatów. Rozmnażanie tego spektakularnego krzewu można wysiać, ale sadzonki dają najlepszy efekt.

Spiraea to listowie Rosea (Spiraea salicifolia Rosea)

Spiraea pink lub Rosea to bezpretensjonalny krzew, który kwitnie obficie od połowy lata do początku jesieni. Dorosła roślina osiąga wysokość półtora metra i tworzy pionowo skierowaną zaokrągloną koronę o średnicy do 1,3-1,5 metra. Cechą charakterystyczną tej odmiany jest wysoka zimotrwalosc i 20-centymetrowy roczny wzrost potężnych pędów pionowych, pokrytych czerwono-brązową korą. W sporze różowym, wydłużonym, o długości do 10 cm, zielonych liściach i małych, różowych kwiatach zebranych w gęstym kwiatostanach wiechowatych.

Spiraea jest wapienne (Physocarpus opulifolius)

Występujących w środkowym pasie ruchu, nie tylko europejskiej części Rosji, ale także w Ameryce Północnej, a także na Syberii Physocarpus kalinolistny często znane ogrodników jak kalinolistnaya Spirea. Rzeczywiście, rośliny należą do tej samej rodziny i mają nieco podobny wygląd, ale roślina ta nie jest właściwie nazywana krętkami.

Korona o kształcie globu krzewu o wysokości do 3 metrów uformowana jest ze zwisających gałęzi. Liście są trójpłatkowe, pofałdowane z mocno rozciętymi brzegami w kształcie bardzo przypominającym liście Kaliny, które nadały nazwę temu gatunkowi. Kolor liści może być ciemnozielony lub brązowy lub bordowy. Od połowy czerwca do końca lipca korona pęcherzyka pokryta jest zaokrąglonymi scutellaria kwiatostanami składającymi się z wielu małych białych lub różowych kwiatów.

Sorbaria sorbifolia spirea

Kolejną rośliną ozdobną, która nazywa się spirem jarzębiny, jest ashberry górski, rdzenni mieszkańcy Syberii i Dalekiego Wschodu, uprawianej dziś od północnej granicy strefy leśnej Rosji do stepów. Zamieszanie w klasyfikacji wynika z zewnętrznego podobieństwa popiołu górskiego i niektórych gatunków spiraea, a także ich wspólnego przynależności do rodziny różowatych. Jednak popiół należy do innego gatunku niż spirea, ale nie staje się mniej atrakcyjną i interesującą rośliną, która osiąga wysokość 3 metrów w ciągu 4 lat.

Duży, 20-letni krzew wyprostowany z brązowo-szarymi gałęziami kory, tworzący grubą kulistą koronę. Liście są bardzo podobne do liści ashberry, ale są bardziej spiczaste. Młode liście, które pojawiają się jako jedne z pierwszych w ogrodzie, często mają purpurowy kolor. W lipcu obficie ujawniają się pachnące kwiaty zebrane w piramidalny kwiatostan panikulujący, o długości do 20-25 cm.

Spiraea Japanese Crisp

Piękna roślina na romantyczny ogród. Zapewnij miłe chwile dla miłośników spacerów po ogrodzie wczesną jesienią.

Średnica korony dorosłej rośliny: 0,8 m

Wysokość dorosłej rośliny: 0,6 m

Spiraea Japanese "Crisp" to piękna roślina do romantycznego ogrodu. Miłe chwile dla miłośników spacerów po ogrodzie będą wczesną jesienią i latem.

Kwiaty: bujne, płaskie parasole o średnicy do 5,5 cm, zebrane z małych, nie marmurowych, delikatnych różowo-fioletowych kwiatów. Pojawiają się na koniec ubiegłorocznych pędów w lipcu, kwitnienie trwa 1,5 - 2 miesiące.

Liście: bardzo dekoracyjne, jajowate, pokrojone, faliste, delikatne; gdy pojawiają się czerwonawy, później jasnozielony, jesienią szkarłat lub pomarańczowo-brązowy.

Gleba: każdy dobrze odcedzony, żyzny, nie toleruje przesycania i zalewania, zwykle rozwija się na ciężkich podłożach z gliny.

Wymagania: słońce, zimotrwalosc, niewymagające, stabilne w środowisku miejskim.

System korzeniowy: przystosowujący się do warunków glebowych.

Toleruje umiarkowane mrozy i nie będzie przysparzał specjalnych kłopotów tym, którzy nie mogą stworzyć specjalnych schronień. W wyjątkowo mroźne zimy część powierzchniowa może zamarznąć, ale na wiosnę bardzo szybko zostaje przywrócona.

Stosowany w zagospodarowaniu terenu jako roślina okrywowa, jako krawężnik, nadaje się do uprawy w pojemnikach. Przenosi wszystkie gleby uprawiane w ogrodzie.

Wadą powinno być zwrócenie uwagi na powolny wzrost rośliny.

Wybierz rośliny

Drewno liściaste

10% zniżki na wszystkie zakłady w każdy poniedziałek czerwca

* dla obszaru obsadzonego wielkoformatowymi roślinami ozdobnymi

Aby wyjaśnić dostępność sadzonek, należy zadzwonić do kierownika pod numer (812) 385-50-50 lub wysłać ten formularz z prośbą

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

78 − = 72