Spawana siatka do ogrodzenia

Spawana siatka do ogrodzenia

Ocynkowana siatka druciana do ogrodzeń

Ogrodzenia z siatki, są bardzo popularne, są one niezbędne w przypadkach, gdy potrzebują niezawodnego zabezpieczenia z dobrą przepuszczalność światła i niską ceną. Ponadto, nowoczesne ogrodzenie z siatek zgrzewanych ocynkowanych bardzo atrakcyjne, trwałe i łatwe do zainstalowania przez strony.

Klasyczny wiejski płot z ocynkowanej siatki drucianej

Zalety ocynkowanej siatki drucianej

Wykonaj ocynkowaną siatkę drucianą wykonaną z drutu metalowego. Słupki są prostopadłe i mocowane w punktach łączenia za pomocą spawania. Zgrzewane komórki siatki mają kształt prostokątny, kwadratowy, rzadziej romboidalny, trapezowy lub inny. Drut do siatki nakładany jest na cynę lub z dodatkową powłoką polimerową.

Ogrodzenie wykonane ze spawanego drutu ocynkowanego ma swoje zalety:

 • Niedrogi koszt;
 • Prosty i szybki montaż siatki można wykonać ręcznie;
 • Lekka waga, nie wymaga podkładu;
 • Przejrzystość i dobra widoczność umożliwiają korzystanie z nich na chronionych stronach;

Konstrukcja ogrodzenia wykonana z galwanizowanej siatki drucianej i narożników metalowych

Rodzaje ogrodzeń z siatki drucianej

W zależności od rodzaju pokrycia, ogrodzenie wykonane z siatki spawanej prezentowane jest w następujących typach:

 1. Siatka neonowa. Najprostsza wersja siatki, spawane z drutu stalowego, o średnicy 1,2-10 mm. Ma niską cenę, jest podatny na korozję. Taka siatka będzie musiała być okresowo malowana, aby poprawić wygląd i dodatkową ochronę.

Rolady z galwanizowanej siatki o rozmiarze 50x50

Również siatki galwanizowane mogą być produkowane w następujących typach:

Rysunek urządzenia odcinka ogrodzenia z sieci ocynkowanej

 1. Siatka z drutu ocynkowanego w rolkach. Waga rolki może wynosić od 50 do 500 kg. Wysokość ogrodzenia z siatki rolkowej wynosi do dwóch metrów. Długość siatki w paczce może wynosić od 15 do 33 metrów.
 2. Segmentowe (szybko odłączane) ogrodzenie z siatki. To ogrodzenie można bardzo szybko zmontować samodzielnie. Spawana siatka jest umieszczona w prostokątnej ramie wykonanej z rury profilowej lub naroża. Żywopłot z sekcji jest bardziej trwały i atrakcyjny. Ogrodzenie segmentowe jest najbardziej popularne zarówno w warunkach miejskich, jak iw sektorze prywatnym.
 3. Ozdobna siatka spawana 3D do ogrodzeń. Nowy rodzaj ogrodzenia ocynkowanego, wykonanego ze spawanych profili. Projekt jest wykonany z zakrzywionych prętów, które tworzą trójwymiarowy efekt, wygląda bardzo nietypowo i pięknie. W tej wersji ogrodzenia zastosowano warstwę PVC i dekoracyjne obszary faliste wzdłuż krawędzi lub w środku płótna. Kolejna wersja wykonana jest w postaci skręconych i falistych drutów. Ozdobne ogrodzenie z siatki zgrzewanej można często zobaczyć w parkach miejskich, wygląda on naturalnie w połączeniu z roślinnością wokół placów zabaw i prywatnych domków.

Powrót do spisu treści

Jak wybrać ogrodzenie ocynkowane z siatki zgrzewanej

 • Pierwszą rzeczą, na którą należy zwrócić uwagę, jest grubość i wymiary drutu. Im większa średnica pręta i mniejsza komórka, tym sztywniejsza konstrukcja ocynkowanego żywopłotu. Taka cena ogrodzenia będzie wyższa, ponieważ materiał jest wydatkowany bardziej w sieci;
 • Wybór wymiarów płótna. W zależności od żądanej wysokości ogrodzenia może wybrać siatki ocynkowanej 0,5 do 2 m, długości siatki na rolkę 15 do 33 m wymiarów przekroju wysokości ogrodzenia mesh - 2 m, długości - 2,5 m.
 • Na końcach drutu powinno być gładkie cięcie lub zgięcie. Nie powinno być żadnych pęknięć ani uszkodzeń. Siatka wyprodukowana z naruszeniem technologii jest mało prawdopodobne, aby trwać długo;
 • Komórki muszą mieć prawidłowy symetryczny kształt, a wymiary muszą odpowiadać parametrom zadeklarowanym przez producenta;
 • Siatka z powłoką polimerową nie powinna mieć żadnego uszkodzenia warstwy ochronnej, szczególnie warto sprawdzić miejsca składania, jeśli siatka jest zakupiona na rolce.

Cechy instalacji ogrodzenia z ocynkowanej siatki

Możesz zainstalować galwanizowaną siatkę drucianą na dwa sposoby:

 • Napięcie tkaniny między słupkami;
 • Montaż sekcji.

Pierwsza opcja jest tańsza i łatwiejsza do wykonania własnymi rękami. Ale druga opcja jest bardziej estetyczna i silniejsza.

Jeśli nie kupisz gotowych spawanych przęseł, sekcje będą musiały być wykonane niezależnie od narożników lub profili.

Słupki do ogrodzenia mogą być drewniane i metalowe. Oczywiście, jeśli zbudujesz gruntownie, warto użyć stalowych podpór o przekroju od 6 do 12 cm.

 1. Oznakowanie obwodu. Aby uzyskać równomierne rozmieszczenie ogrodzenia, sznur jest rozciągnięty, ustala się położenie słupków. Podpory powinny być umieszczone z jednakowym krokiem co najmniej 2,5 m.
 2. Montaż słupków ogrodzeniowych. Pod kijami są przygotowane studnie o głębokości 120-150 cm, dno studzienek wypełnione jest kruszonym kamieniem i piaskiem o grubości 10-15 cm. Każda warstwa jest zwilżona wodą i deptana. Filar jest zainstalowany w studzience, sprawdza pionowość na poziomie i podpiera się.
 3. Mieszanie zaprawy i betonowanie słupów. Beton wlewa się do studni i dokładnie wybijany łomem lub prętem zbrojeniowym. Aby zainstalować sekcje i rozciągnąć sieć, możesz rozpocząć nie wcześniej niż tydzień, a kompozycja będzie wystarczająco silna.

Powrót do spisu treści

Aby rozciągnąć siatkę, haki są przyspawane do słupów. Można również kupić specjalne filary z hakami.

Ocynkowana siatka jest zaczepiona na pierwszym słupie i naciągnięta do następnego podparcia z naprężeniem i ponownie założona na haczyki.

Jedna z opcji zabezpieczenia odcinków ogrodzenia do słupków

Z rękami wyciągnąć siatkę równomiernie ciężko, więc wskazane jest, aby zwrócić się do asystenta i wkładając górze i na dole siatki zgrzewane lub pręt złamania, ciągnąć za nimi. Po zainstalowaniu ogrodzenia haki są zgięte.

Ogrodzenie sekcyjne jest przyspawane do słupów lub mocowane za pomocą rur i zacisków.

Koszt ogrodzenia z ocynkowanej siatki drucianej

Ocynkowaną siatkę w rolkach można kupić od 200 do 800 rubli. za metr. Cena zależy od grubości drutu i wielkości komórek oraz wysokości siatki. Im mniejsza komórka, tym wyższy koszt. Na przykład ogrodzenie o wysokości 1,3 m, z komórkami 10 x 10 mm i drutem o grubości 1,4 mm, będzie kosztować 700-800 rubli. za metr.

Za jeden metr bieżący ocynkowanej siatki drucianej z powłoką polimerową trzeba będzie uzyskać około 900-1200 rubli.

Spawane sekcje siatki w magazynie wyglądają tak

Zainteresowana siatka spawana z siatki 50 * 100 rozmiar 1000 * 2000 * 4

Montaż ogrodzeń ze spawanej siatki

Podczas instalowania ogrodzenia w okolicy można zastosować różnorodne materiały:

 • budować nieprzepuszczalne ślepe ogrodzenia z betonu,
 • kute dzieła sztuki,
 • wyprostuj wysokie ogrodzenia z wyprofilowanego arkusza.

Jak mówią, smak i kolor. Wielu wybiera proste i stylowe ogrodzenia wykonane ze spawanej siatki, które są łatwe w montażu, lekkie, trwałe i dokładne estetyczne.

Pole zastosowania ogrodzeń wykonanych z siatki spawanej jest obszerne: są odpowiednie

 • do ogrodzenia terenów przemysłowych i budowlanych,
 • magazyny,
 • pola uprawne i prywatne posiadłości ziemskie,
 • obudowa obudów i obudów,
 • biura i stadiony,
 • Uniwersytety i szkoły,
 • przedszkola i bazy wojskowe.

Metalowe ogrodzenie ze spawanej siatki.

Ogrodzenie wykonane ze spawanej siatki nie zasłania miejsca i daje szerokie możliwości aranżacji żywopłotu lub dekoracji ogrodzenia za pomocą roślin ozdobnych i krzewów. Spawana siatka zachowuje widok i wspaniałe widoki na otaczający krajobraz. Jest jak przeźroczysty przezroczysty welon, nie przecina oczu i jest praktycznie niewidoczny. Jeśli witryna jest ogrodzona spawaną siatką, będzie wyglądała na kilka razy większą.

Ozdobna siatka spawana.

Pod wieloma względami spawaną siatkę można porównać do rabitsy, ale ma ona niewątpliwe zalety.

 • Jest silniejszy i bardziej sztywny.
 • Rabinety należy ostrożnie rozwinąć podczas układania ogrodzenia, wyprostować, co może potrwać ponad godzinę, szczególnie jeśli w rolce znajdzie się kilka rolek przewijanych dookoła siebie. Siatka zgrzewana nie ma takich problemów.
 • Podpory do spawanej siatki mogą być bezpiecznie instalowane w 3-4-5-6 metrach z dodatkowym wsparciem z ugięcia. Jeśli wsporniki są zainstalowane w odstępach od 1,5 do 2,5 m, dodatkowe wsparcie dla sieci nie jest potrzebne.

Siatka zgrzewana nie musi być wzmocniona poprzeczkami.

Ale w przypadku obszarów o nierównym terenie, listwa jest bardziej odpowiednia, ponieważ spawana siatka nie jest elastyczna.

Główna charakterystyka spawanej siatki

Siatkę zgrzewaną można kupić od różnych producentów, o różnych rozmiarach komórek i różnych powłokach. Niektóre opcje będą tańsze niż królik, niektóre droższe. Jest bardzo wygodny w eksploatacji i montażu zgrzewanej siatki z usztywnieniami. Coraz częściej pojawia się ogrodzenie zgrzewanej siatki 3-D, która przybyła do nas z Europy, o pięknym wyglądzie. Siatkę zgrzewaną, a także rabitsę można galwanizować i pokrywać polimerem, malowanym w różnych kolorach: zielonym, białym, niebieskim. Wysokość ogrodzenia z walcowanej siatki spawanej będzie odpowiadała szerokości rolki.

Siatka ma następujące cechy:

 • Gruby drut;
 • Kształt komórek jest prostokątny lub kwadratowy;
 • Wymiary komórki;
 • Wysokość rolki;
 • Charakter powłoki;
 • Gatunek stali.

Siatka zgrzewana w rolkach.

Jeszcze łatwiej jest zainstalować spawaną siatkę w sekcjach. Sekcje są sprzedawane zestawy i zmontowane jako projektant. Do sekcji sprzedawane są słupy z tą samą powłoką PCV, z pokrywką, z elementami mocującymi. Na przykład w zestawie o długości 2,5 metra znajduje się 3-metrowy słupek i 3 zaciski na śrubach. Wymiary siatki w wysokości wahają się od 1,5 m do 2,5.

Spawana siatka 3D należy również do ogrodzeń sekcyjnych. Ogrodzenie 3D wygląda jak spawane ze sobą metalowe pręty (pionowe i poziome). Standardowa szerokość przekroju wynosi 2,5 m. Wysokość może być inna. Aby dodać dodatkową sztywność, pionowe pręty mają łuki w kształcie litery "V". Na nich przechodzi dodatkowy poziomy pręt na całej szerokości przekroju.

Spawana siatka 3D.

Profilowanie nadaje ogrodzeniu dużą wytrzymałość i sztywność. Ogrodzenia 3D mają długą żywotność, nie wymagają naprawy. Na powierzchni spawanej siatki nakładana jest powłoka polimerowa. Żywotność ogrodzenia wynosi do 20 lat i więcej.

Estetyczne i funkcjonalne ogrodzenie 3d o charakterystycznym zgięciu.

 • Siatka z galwanizowanej stali jest najbardziej niedrogą opcją. Wykonany jest ze stali, z powodu braku zasięgu jest najbardziej narażony na czynniki negatywne. Malowanie jest dość trudne, więc najczęściej jest używane do instalowania tymczasowych barier na okres 3-5 lat.

Najprostsza spawana siatka.

 • Siatka ocynkowana pokryta cynkiem, jest stosunkowo tania i będzie trwać znacznie dłużej niż cynk.

Ocynkowana siatka druciana.

 • Siatka pokryta polimerem jest dobrze i niezawodnie chroniona przed korozją, ale podczas instalacji polimer łatwo ulega uszkodzeniu, co może prowadzić do korozji.

  Siatka zgrzewana z powłoką polimerową i usztywniaczami.

 • Galwanizowany powłoką polimerową - trwała, trwała, wysokiej jakości opcja. Taka siatka jest droższa, ale będzie również trwać przez kilka dekad.

  Siatka z powłoką polimerową.

 1. Jako podpory dla siatki rolowanej odpowiednie są metalowe słupy o przekroju 40 x 40 mm o szerokości ściany 2 mm. Jednak im większa grubość ściany nośnej, tym więcej będzie stać. Jeśli wsporniki nie zostaną przetworzone, a PCV nie zostanie napełnione przed montażem, należy je zabezpieczyć materiałami antykorozyjnymi i zamontować je w szkle typu "ruberoid".

Spawana siatka druciana na metalowych wspornikach.

 • Drewniane podpory mogą być również stosowane do ogrodzenia z siatki spawanej. Potrzebują starannego traktowania środkami antyseptycznymi i impregnacjami, a przed przenikaniem do podłoża spód podłoża musi być pokryty bitumicznym mastyksem. Takie słupy są mniej trwałe niż metalowe, wymagają dokładniejszej pielęgnacji, obróbki, malowania, ale są doskonałe do tymczasowych ogrodzeń.
 • Dobrze pasuje do drobno zmielonego podłoża taśmowego o przekroju siatkowym. Oprócz podstawowej funkcji, taśma betonowa niezawodnie chroni ogrodzenie przed podkopywaniem przez obce psy.
 • Głębokość otworu pod wsporniki zależy od UGW na budowie i idealnie powinna być 20 cm poniżej głębokości zamarzania gruntu. Jeśli jednak wysokość ogrodzenia nie jest większa niż 1,5 m, głębokość otworów będzie wystarczająca 0,6-0,7 m. Filary można wylać z betonu, można o tym zapomnieć. Kątowe podpory mają większe obciążenia, więc należy je pogłębić lub wzmocnić dodatkowymi przekładkami dystansowymi.

  Cechy instalacji spawanej siatki drucianej

  • Aby naprawić spawaną siatkę, można użyć specjalnych elementów mocujących, które są sprzedawane w sklepach, wkrętach samogwintujących, klamrach wykonanych samodzielnie, zszywaczach i innych elementach mocujących. Montaż za pomocą zszywek z perforowanej falistej taśmy montażowej, pocięty na kawałki.

  Najbardziej ekonomiczną opcją jest drut dziewiarski.

  Mocowanie siatki drucianej.

 • Aby zamontować kolumnę o wysokości 2,5 m, wystarczą trzy punkty podparcia.

  Im wyższe ogrodzenie, tym więcej nitów na siatce.

 • W przypadku, gdy po montażu w niektórych miejscach ogrodzenie staje się pęcherzykami, można je zahaczyć za pomocą zacisków (nawet plastikowych) na belce poprzecznej, co poprawi jej wygląd.

  Jeśli płot poszedł falami - można go zacisnąć za pomocą zacisków.

 • Siatkę o dużej odległości między podporami należy wzmocnić poprzecznymi ramionami - zimą w regionach z śnieżną zimą śnieg może zamarznąć przez kraty siatki w dużej kuli lodowej i pociągnąć kratkę w dół. Wraz z nadejściem wiosny to ugięcie pozostanie. W przypadku siatki o wysokości 1,5-2 m, 2 poprzeczki wystarczą na 20 do 40, dla wyższej siatki można wykonać 3 belki poprzeczne.

  Ogrodzenie z poprzeczkami.

 • Pojedyncza spawana siatka jest trudna do wyciągnięcia bezpośrednio z rolki. O wiele wygodniej jest rozciągnąć ją wzdłuż ustalonych podpór, oprzeć się o filary i konsekwentnie dokręcać i mocować na nich.
 • Sieć pokryta polimerem najlepiej powierza się instalacjom profesjonalistów. Polimer można łatwo uszkodzić przez samonastawność iw tym momencie siatka zacznie się rozkładać.
 • Po zakończeniu jednego zwoju druga rolka siatki jest przymocowana do pierwszej przez zginanie drutu szczypcami. Zauważalne będzie połączenie szwów w powietrzu, dlatego lepiej jest odciąć go z drążka.
 • Szwy na skrzyżowaniu dwóch rolek.

  Ogrodzenia wykonane ze spawanej siatki galwanizowanej: instalacja, zalety i wady

  Niektóre letnie spółdzielnie nie przewidują instalacji między sekcjami ogrodzeń wykonanych z łupków lub innych podobnych materiałów, ponieważ takie projekty zaciemniają małe powierzchnie. W tym przypadku doskonałym wyjściem jest ogrodzenie wykonane ze spawanej, ocynkowanej siatki drucianej. Nie zapobiegnie przedostaniu się promieniowania ultrafioletowego na miejsce, nie będzie zakłócać naturalnego cyrkulacji powietrza i może być wzniesiony przez każdego letniego mieszkańca.

  Rabitsa jest niedrogim materiałem, który jest gotowy na długi czas. Dodatkową zaletą jest możliwość wykorzystania go jako wsparcia dla roślin pnących. Ta siatka została wymyślona jeszcze w końcu XIX wieku, ale do dziś jest szeroko stosowana. Każdy konsument jest w stanie go kupić.

  Aby utworzyć ogrodzenie, oprócz siatki konieczne jest przygotowanie prętów zbrojeniowych, grubego drutu, słupów podtrzymujących i liny. Wybierając siatkę, należy zwrócić uwagę na wielkość komórek. Im jest on mniejszy, siatka będzie droższa, ale także trwalsza. Jeśli wspomniany parametr jest równy granicy od 40 do 50 mm, a szerokość rolki wynosi 1,5 m, to materiał ten będzie doskonałym rozwiązaniem do tworzenia ogrodzenia terenu wiejskiego.

  Ogrodzenie wykonane ze spawanej, ocynkowanej siatki drucianej może być naprężone. Ta metoda robienia tego jest najprostsza. W końcu materiał musi być przeciągnięty między słupami, które mogą być wykonane z następujących materiałów:

  Liczba podpór zależy od stopnia między nimi a długości samego ogrodzenia. Najlepsza odległość to parametr wynoszący 2,5 m. Rury mogą być używane jako słupy, ale nie powinny być uszkadzane przez korozję. W sprzedaży dzisiaj można znaleźć gotowe kije, które mają haczyki i pomalowaną powierzchnię. Drewniane podpory należy przed montażem obrobić środkiem ochronnym.

  Alternatywnym rozwiązaniem są betonowe słupy, do których siatka jest przymocowana za pomocą jarzma lub drutu. Wysokość słupków musi być obliczona. Jeżeli odstęp między podłożem a ogrodzeniem wyznacza granicę 5 do 10 cm, to do tego parametru należy doliczyć podziemną część podpory i szerokość kratki. Obciążenie słupków narożnych będzie większe, więc muszą znajdować się głębiej niż pozostałe. W konsekwencji ich długość powinna być większa niż długość tradycyjnych słupów o 20 cm.

  Wykonując ogrodzenie ze spawanej siatki ocynkowanej, należy zabetonować podstawy podpór, aby zwiększyć wytrzymałość. Posty będą ramową strukturą. Po ich zainstalowaniu możesz rozpocząć naprawianie siatki. Po stwardnieniu betonu haki są mocowane do słupków lub przyspawane, jeśli słupek jest metalowy. W roli materiału na zapięcia należy użyć:

  Możesz zastosować dowolny inny materiał, który jest wygięty w zaczepy. Rolka jest prostowana i instalowana na podporze narożnej, krata musi być zawieszona na hakach.

  Zalecenia dotyczące pracy

  Rolka musi być nawinięta na jedną rozpiętość, aby dotrzeć do następnego stanowiska. Wędka jest przekazywana nieco dalej niż miejsce, w którym kratka łączy się z biegunem. Mistrz powinien przytrzymać pręt i pociągnąć siatkę. Jeśli pręt nie jest używany, siatka może być rozciągana nierównomiernie.

  Lepiej wykonywać te prace, korzystając z pomocy jeszcze jednej osoby. Trzyma siatkę przy dolnej krawędzi, podczas gdy drugi mistrz na górze. W następnym etapie zbrojenie przechodzi w siatkę, konieczne jest cofanie się wzdłuż krawędzi 5 cm. Podczas układania ogrodzenia spawanej siatki ocynkowanej konieczne jest spawanie poziomych prętów lub mocowanie do słupków.

  Bez używania krat, z czasem natkniesz się na fakt, że kratka się zawiesi. W przypadku, gdy obserwowana jest technologia, pręty są wykorzystywane do utrzymywania napięcia. Siatkę należy przeciągnąć dalej zgodnie z zasadą opisaną powyżej, mocując i rozciągając pręt lub drut. Na tej podstawie możemy założyć, że ogrodzenie jest już prawie gotowe. Haki wyginają się na słupach, z których ostatnie są malowane. Zaleca się owinięcie anteny przewodowej w dół, aby zmniejszyć ryzyko obrażeń. Drut jest zwykle przepuszczany przez górną krawędź rzędu komórek, wokół niego wystające krawędzie powinny być owinięte.

  Aby zbudować ogrodzenie sekcyjne, potrzebujesz sekcji, w których zostanie zainstalowana siatka. Na pierwszym etapie powinieneś użyć technologii podobnej do powyższej. Aby to zrobić, terytorium jest zaznaczone, a następnie są instalowane posty.

  Instalacja ogrodzenia z siatki będzie wymagać użycia naroża o wymiarach 40 x 5 mm. Te elementy będą potrzebne do wykonania ramy. Jego długość jest określana z uwzględnieniem odległości między filarami, wartość tę należy odjąć 15 cm, to samo należy odjąć od wysokości słupa nad poziomem gruntu. Otrzyma szerokość ramki.

  Narożniki muszą być spawane w prostokątne konstrukcje. Rozmiar sekcji jest dokonywany z uwzględnieniem wielkości siatki, która waha się od 1,5 do 2 m. Spawaną siatkę galwanizowaną w rolkach można przecinać za pomocą szlifierki kątowej, jeśli to konieczne.

  W następnym etapie metalowe listwy są przyspawane do słupków. Ustaw je poziomo. Ich długość może wynosić od 15 do 25 cm, a szerokość i przekrój wynoszą odpowiednio 5 cm i 5 mm. Przy odchyleniu od krawędzi słupa o 20 cm konieczne jest zainstalowanie odcinka pomiędzy dwoma podporami. Do tego służy spawanie. Następnym krokiem jest rozpoczęcie malowania ogrodzenia.

  Dość często właściciele daczy i właściciele gruntów w mieście zastanawiają się, ile ogrodzenia wykonano z ocynkowanej siatki drucianej. Jeśli szerokość materiału wynosi 1,5 m, wówczas za takie ogrodzenie trzeba zapłacić 310 rubli. za metr bieżący. Za pomocą siatki, której szerokość wynosi 1,8 m, specjaliści pobierają za swoje usługi 390 rubli. za metr bieżący.

  Rozciągająca się armatura będzie kosztować konsumenta 40 rubli. za metr bieżący. Ty też możesz być zainteresowany pytaniem, ile kosztuje płot. Jeśli jego długość jest równa 50 mi więcej, to licznik będzie musiał zapłacić 355 rubli. Cena ta obowiązuje dla konstrukcji, w których zbrojenie jest zainstalowane w jednym rzędzie. Szerokość siatki wynosi 1,5 m. Parametr ten będzie odpowiadał wysokości ogrodzenia. Jeśli wzrośnie do 1,8 m, koszt wzrośnie do 415 rubli. Cena obejmuje podpory metalowe, przeciąganie w jednym rzędzie, siatki z drutu ocynkowanego i prace instalacyjne.

  Jeśli sam zdecydowałeś się podjąć pracę przy instalacji ogrodzenia, możesz zapytać o koszt sieci. Jeśli średnica użytego drutu wynosi 1,2 mm, a rozmiar komórki wynosi 10 x 10 mm, wówczas cena za metr kwadratowy materiału wynosi 455 rubli. Cena za rolkę w tym samym czasie wynosi 6825 rubli.

  Siatka ocynkowana, której ogniwo jest równe 20 x 20 mm, będzie kosztować konsumenta 234 ruble. za metr kwadratowy. Średnica użytego drutu wynosi 1 mm. Ale cena za rzut będzie równa 7020 rubli. Wraz ze wzrostem rozmiaru komórki do 25 x 25 mm, koszt wzrośnie do 416 rubli. za metr kwadratowy. W tym samym czasie średnica drutu wynosi 2 mm, a cena za rolkę wyniesie 12 480 rubli. Siatka spawane ocynkowane 50x50 mm będzie kosztować konsumenta 312 rubli. za metr kwadratowy, podczas gdy cena rolki wyniesie 7020 rubli, a średnica drutu wyniesie 2,5 mm.

  Siatka spawana galwanicznie w rolach będzie doskonałym materiałem do wykonania ogrodzenia. Jest łatwy do cięcia, łatwo jest ciągnąć między słupami, dodatkowo wyróżnia się trwałością. W niektórych przypadkach siatka jest jedynym właściwym rozwiązaniem, gdy konieczna jest ochrona witryny, ale wymagane jest zapewnienie dostępu do niej w przypadku światła słonecznego.

  Dodaj komentarz

  Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

  + 26 = 27