Snyt użyteczne właściwości i przeciwwskazania

Snyt użyteczne właściwości i przeciwwskazania

Typowe właściwości lecznicze

Dobra pora dnia! Zanim przeczytasz receptę na leczenie chorób roślin leczniczych, infuzji, różnych narkotyków (ASD, nadtlenek, napoje gazowane itp.) W domu, powiem ci trochę o sobie. Nazywają mnie Konstantin Fedorovich Makarov - Jestem fito-terapeutą z 40-letnim doświadczeniem. Czytając artykuł, radzę troszczyć się o swoje ciało i zdrowie i nie rozpoczynać od razu tych metod leczenia opisanych poniżej i teraz powiem DLACZEGO! Istnieje wiele roślin leczniczych, leków, ziół, które dowiodły swojej skuteczności i istnieje wiele dobrych opinii na ich temat. Ale istnieje druga strona medalu - jest to przeciwwskazanie do stosowania i współistniejących chorób pacjenta. Na przykład, bardzo niewiele osób wie, że nalewka z cykuty nie może być stosowana z chemioterapią lub gdy zażywanie innych leków powoduje zaostrzenie choroby i możesz się zdezorientować. Ponieważ, że nie skrzywdzisz siebie, lepiej jest skonsultować się ze specjalistą lub lekarzem przed zastosowaniem różnych terapii. Zdrowie dla ciebie i są traktowane poprawnie.

Moja strona w klasie, dodaj do znajomych - ok.ru/profile/586721553215.

Snyt to wieloletnia roślina należąca do rodziny parasolowej. Roślina ta jest dość powszechna na naszym terytorium i rośnie prawie jak chwasty wszędzie: na łąkach, w ogrodach, na działkach. Prawdopodobnie każda osoba poznała to zioło, ale nie znała jego nazwy.

Trzon trawy może osiągnąć długość jednego metra. Ulotki są podłużne i wyglądają jak odcisk koziej stopy, dlatego nazwa tej rośliny leczniczej zaczęła się. Kwiatostan jest tarnikiem, w którym znajduje się około 20 białych kwiatów. Roślina kwitnie głównie w pierwszych miesiącach letnich (czerwiec-lipiec). Jedna roślina może żyć około pięćdziesięciu lat.

Trawa do rozmycia właściwości leczniczych i przeciwwskazań

Wiedzieli o korzyściach i szkodach dzianin od czasów starożytnych. Początkowo znalazło zastosowanie jedynie w gotowaniu, ale z biegiem czasu, jako roślina lecznicza, stało się jednym z ważnych elementów różnych receptur tradycyjnej medycyny. Zaczął być stosowany w chorobach stawów, reumatyzmie i dnie.

Właściwości terapeutyczne i przeciwwskazania do stosów zależą jedynie od dawki leku. Nie należy lekceważyć tej zasady i przyjmować trawiastych środków zaradczych przez zbyt długi i zbyt długi czas.

Roślina lecznicza zawiera dość dużą liczbę przydatnych pierwiastków: aminokwasy, pierwiastki śladowe (potas, miedź, żelazo, magnez, mangan), kwas askorbinowy, flawonoidy, olejki eteryczne, witaminy, naturalne antybiotyki i kwasy organiczne.

Wiele osób interesuje się: rośliną, aby ukryć trujące czy nie? Oczywiście, że nie. Roślina jest lecznicza i nie zawiera żadnych trujących substancji. Ważne jest, aby nie pomylić tej rośliny z trującym (cicuta) punktem orientacyjnym, ponieważ na zewnątrz są bardzo podobne. Aby odróżnić to, co jest przed tobą, należy uważnie przyjrzeć się łodydze i liściom trawy. Jeśli są gładkie, to zanim znikną, ale jeśli dojrzewają - starają się unikać takiej rośliny.

Dlaczego trawa jest przydatna do ukrywania:

 1. Dzięki obecności witaminy C preparaty ziołowe działają immunostymulująco;
 2. Przydatne właściwości rośliny są skuteczne przeciwko zaparciom i obrzękom oraz mogą poprawić pracę przewodu pokarmowego i nerek;
 3. Możesz wziąć trawę dla zapobiegania rakowi;
 4. Pomaga pozbyć się bólu z dną moczanową i artretyzmem;
 5. Ekstrakt roślinny pomaga w zawrotach głowy, a także normalizuje wątrobę i przywraca równowagę soli;
 6. Leczenie uzębieniem jest skuteczne w przypadku reumatyzmu, schorzeń układu moczowego, przeziębienia i chorób układu oddechowego;
 7. Gadżety pomagają w schorzeniach skóry, skazach, chorobach grzybiczych i swędzeniu;
 8. Oprócz tego roślina jest również jadalna. Jego stosowanie w żywności jest nie tylko przydatne, ale także smaczne. A ponadto jest całkiem dobrze połączone z wieloma potrawami i sałatkami.

Infuzja

Taki popularny napój jest stosowany w leczeniu chorób grzybiczych, reumatyzmu, chorób przewodu pokarmowego, dny moczanowej i odmiedniczkowego zapalenia nerek.

Przepis na ten napój to:

 • weź 2 łyżki. łyżki surowców;
 • wlać 200-250 ml gorącej wody;
 • zapal ogień i gotuj przez 20-30 minut;
 • zdejmij z talerza i ostudź;
 • przefiltrować mieszaninę i dodać do wlewu tyle wrzącej wody, aby uzyskać szklankę płynu;
 • Picie szklanki tego napoju jest konieczne w ciągu dnia (w kilku przyjęciach).

Do tej procedury lepiej jest używać korzeni trawy.

 • weź 40 gr. surowce (mogą być używane zarówno suche, jak i świeże);
 • zmielić je i umieścić w misce do dalszego gotowania;
 • napełnij surowiec 1-1,5 litrem wody i gotuj przez kwadrans;
 • przefiltrować mieszaninę i wlać bulion do łazienki.

Możesz wziąć łazienkę. Ta procedura eliminuje zmęczenie i relaksuje. Możesz również leczyć zapalenie mięśni.

Aplikacja na choroby skóry

Pozbądź się czyraki, ropne rany lub trądzik pomóc następujący przepis:

 • soczysta świeża trawa musi zostać zmielona do jednorodnej masy;
 • Ta papka powinna być stosowana do stref problemowych ciała.

Do przygotowania bulionu witaminowego potrzebujesz:

 • weź 3 łyżeczki. surowce;
 • nalej im 500 ml wrzącej wody;
 • nalegamy 2-3 godziny;
 • filtr i można go pobrać;
 • dla właściwości aromatyzujących, słodzików (miodu, cukru)
 • Pij 100 ml 4 razy dziennie.

Taki napój alkoholowy będzie przydatny w wielu chorobach przewodu pokarmowego. Do nalewki potrzebne będą:

 • weź litrowy słoik;
 • napełnij go zmiażdżonymi korzeniami trawy (puszka 1/3);
 • nalej alkohol (20%) lub wódkę;
 • nalegamy na 2-3 tygodnie.

Weź taki napój, potrzebujesz 20 kropli kilka razy dziennie.

Aby wzmocnić dziąsła lub szkorbut:

 • weź 3 łyżki ziół;
 • wlać 200-250 ml przegotowanej wody;
 • nalegać 2-3 godziny;
 • Płukać dwa razy dziennie.

Poniższy przepis pomoże oczyścić krew. Ponadto, taki lek jest skuteczny w normalizowaniu metabolizmu i poprawianiu trawienia. W przypadku tak prostego przepisu potrzebujemy tylko soku z rośliny.

 • pierwszy dzień: weź jedną łyżkę soku 2-3 razy dziennie;
 • drugi dzień: dwie łyżki;
 • dzień trzeci: trzy;
 • w następnych dniach: stopniowo zwiększaj dawkę do 1/4 szklanki.

Po tygodniu tego cyklu leczenia zrób sobie przerwę na 5 dni. Ponadto kontynuujemy kurs.

 • bierzemy 300 gram zielonych wąsów i pokrzyw;
 • gotować je w wodzie przez 3-4 minuty;
 • dodaj 150 gramów szczawiu;
 • ponadto konieczne jest zmielić w maszynce do mielenia mięsa;
 • dodaj cebulę do naszego puree, saute pomidorowego;
 • dusić w oleju przez 15 minut;
 • sól, pieprz, czosnek dodać do smaku.

Korzyści z nabijania ciała są szczególnie duże na wiosnę, używając go w świeżej formie. Oprócz puree z tego zioła, możesz przygotować zupy, sałatki, kawior.

Snyt - przeciwwskazania do stosowania

W wielu badaniach przeciwwskazania do stosowania tego zioła nie zostały zidentyfikowane, ale mimo to, przed użyciem leków na jego podstawie, należy skonsultować się z lekarzem. Nie wyklucza się również możliwości wystąpienia indywidualnej nietolerancji lub reakcji alergicznej.

Niepożądane jest również zdejmowanie go w czasie ciąży i podczas laktacji. Powinieneś wciąż pamiętać dawkę środka, nie możesz go wziąć zbyt długo i zawsze musisz zrobić sobie przerwę między kuracjami.

Pozostaw komentarz

"Nadtlenek i soda" 2016. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Snyt: użyteczne właściwości i przeciwwskazania

Snyt - roślina od wielu lat, zgodnie z klasyfikacją odnosi się do rodziny parasoli. W ludziach często nazywa się to "trawą przekąską", "trawą macką", "snotką" lub "deodon". Osiąga wysokość jednego metra. Interesujące jest to, że życie rośliny osiąga pół wieku.

Rośnie głównie na wyrębie i polanach, w lesie na obrzeżach i na działkach gospodarstwa domowego. Roślina ta jest uważana przez wielu ludzi za chwast, ponieważ rozmnaża się bardzo szybko, z powodu wielu nerek na korzeniach. Gąszcze często są dość gęste, co utrudnia pozbywanie się obszaru podmiejskiego.

Niemniej jednak, aby ukryć, jest bardzo przydatna roślina lecznicza, która jest popularna w medycynie ludowej. Napar z niej jest stosowany jako lek, a młode liście i małe kwiaty mogą być przyjmowane na jedzenie.

Najbardziej przydatne substancje znajdują się w części gruntowej tej rośliny. Ale czasami używa się korzeni. Okres zbiorów to czerwiec-czerwiec, kiedy roślina aktywnie kwitnie. Zielone pędy suszono na powietrzu, a następnie w specjalnych suszarkach. Przechowywane są w ciemnym miejscu, złożone w hermetycznie zamkniętym szklanym słoiku. Korzenie są czyszczone i suszone również w powietrzu, pod pewnym daszkiem. Korzenie są przechowywane w skrzynkach z drewna.

Przesłuchanie ma następujące przydatne właściwości:

 1. Działanie moczopędne. Pale ma w swoim składzie substancje fenolowe w dużych ilościach. Efekt ten wynika z faktu, że roślina ma właściwości przeciwutleniające i aniexudatywne.
 2. Przydatne właściwości przeciwzakrzepowe rośliny, szczególnie w przypadkach chorób sercowo-naczyniowych. Preparaty ziołowe poprawiają przemianę materii w organizmie, normalizują układ trawienny, aktywnie promują oczyszczanie żużlu i innych szkodliwych substancji.
 3. Ekstrakt z liścia pozwala na regenerację tkanek, ze względu na zawartość chlorofilu i karotenoidów.
 4. Z pomocą snyti możesz usunąć ból, stany zapalne, wzmocnić ciało. Ma właściwości przeciw niedotlenienie i odtruwające. Leki oparte na liściach i pędach zwiększają przepływ krwi nerkowej, poprawiają czynność nerek, usuwają płyn.
 5. W liściach wysoka zawartość kwasu askorbinowego i jabłkowego, związków azotowych, węglowodanów, białek, soli mineralnych i olejów. Korzenie są nasycone saponinami skrobi i żywicy. Jest bogaty w minerały, takie jak miedź, żelazo, magnez, bor, mangan i tytan.
 6. Naturalne antybiotyki obecne w tej roślinie, takie jak falkarindiol i falkarinol, wyjaśniają przeciwgrzybicze działanie snoopingu. Ponadto mogą zmniejszyć ryzyko zachorowania na raka.
 7. Zawarte kumaryny wzmacniają naczynia włosowate i działają przeciwskurczowo. Zapewniają one rozdział skrzepów krwi w naczyniach, pozwalają obniżyć poziom cholesterolu, stymulują pracę ośrodkowego układu nerwowego.
 8. Ta roślina daje dużo miodu, który ma również właściwości lecznicze.
 9. Ważny efekt musi zostać usunięty dla metabolizmu, dzięki zawartości zawartej w nim choliny, związku azotu. Pędy Escape są bogate w kwas cytrynowy, flawonoidy, które zapewniają jego właściwości wzmacniające ściany naczyń krwionośnych.
 10. W dawnych czasach był aktywnie wykorzystywany do przygotowywania sałatek wiosennych, gdy obserwowano awitaminozę. Stanowiło niezastąpione źródło wielu witamin i składników odżywczych dla organizmu. Ma również działanie przeciwobrzękowe, ze względu na wysoką zawartość witaminy C.

W czasach starożytnych roślina ta była aktywnie wykorzystywana do leczenia dny moczanowej i bólu reumatycznego. Świadczy o tym jego łacińska nazwa - Aegopodium podagraria, co tłumaczy się jako "ból w nogach". Później jednak znaleziono inne użyteczne właściwości, które zapewniają jego zastosowanie w leczeniu różnych chorób.

Bez wątpienia jest w stanie łagodzić ból i stany zapalne, pomaga leczyć rany i otarcia, usprawnia pracę wątroby, nerek, żołądka, jelit, usuwa trucizny, normalizuje metabolizm soli w wodzie. Jest skutecznie stosowany w leczeniu chorób, takich jak skazy, infekcje grzybicze, "kubek", choroby przewodu pokarmowego i pęcherza moczowego, drogi oddechowe.

Koniecznie musi być w diecie osób cierpiących na anemię, anemię, ciśnienie krwi tętniczej i zaburzenia czynności układu nerwowego. Ten lek ziołowy działa uspokajająco, należy tylko wziąć kąpiel z wywaru z korzeni przed pójściem spać. Spokojny i spokojny sen zapewniony jest przez całą noc.

Zastosowanie medyczne

Szeroka gama właściwości leczniczych zapewnia skuteczne stosowanie snyti w medycynie ludowej. Służy do oczyszczania ciała i uzupełniania minerałów i witamin, których brakuje człowiekowi. Odwary i maści, przygotowane na bazie tej rośliny, działają jako środek bakteriobójczy i grzybobójczy. Leczą choroby skóry, pokrzywka. Do tego można również użyć świeżych listków.

Kompresy, nalewki stosowane są w celu złagodzenia bólów i bólów reumatycznych. Kąpiele z korzeni często pomagają w leczeniu nerwic, bezsenności, a także zapalenia mięśni i zapalenia wielostawowego. Zapalenia w stawach usuwają wywary. Można je przyjmować doustnie i stosować do pocieranie bolesnego miejsca. Wyciąg snyti pomaga zapobiegać rozwojowi nowotworów. Preparaty z tej przydatnej rośliny są pokazane osobom cierpiącym na zawroty głowy, choroby układu oddechowego, zapalenie.

Do jedzenia odpowiednie są młode liście i pędy, a także łodygi. Należy je zbierać w czasie, gdy są jeszcze delikatnie zielone i lśniące, a nie całkowicie rozkwitające. Zielony ma pewien smak, który przejawia się, gdy roślina rośnie. Użyj go do przygotowania pierwszych potraw - okroshek, zup, barszczu. Możesz przyprawić tym ziołem mięso i dania rybne, a także przystawki. Liście mogą być używane nie tylko w sałatkach, ale również zbierane na zimę, na przykład kwaśne. Ogonki są bardzo smaczne, okazują się marynowane, nadają warzywom ciekawy smak i aromat.

Snyt jest stosowany w żywieniu nie tylko w celu poprawy smaku, ale także w celu zwiększenia jego korzyści. Ta roślina daje zwyczajne, świeże jedzenie trochę pikanterii i uroku.

Przy nadmiernym spożyciu pokrzywy krew staje się coraz gęstsza, a ciągłe spożywanie herbat i naparów z aromatycznymi liśćmi malin przyczynia się do jej rozcieńczenia. Wiele ziół uznawanych za leki ma wiele przeciwwskazań w przypadku przedawkowania.

Snyt - jedna z niewielu roślin, która praktycznie nie ma przeciwwskazań. Jedyne ograniczenie, które można nazwać, to indywidualna nietolerancja. Roślina ta jest bardzo podobna pod względem składu chemicznego do formuły ludzkiej krwi. Dlatego możesz go stosować prawie stale. Nie bez powodu, zgodnie z legendą, Serafini z Sarowa zwykli jeść tylko przez trzy lata, a jednocześnie przeżył.

Z ostrożnością należy stosować leki, aby ukryć kobiety w ciąży i podczas laktacji. Ponadto, jak każdy lek, nie można go używać na stałe. Musimy robić przerwy. Jeśli leczenie odbywa się w inny sposób, warto skonsultować się z lekarzem prowadzącym w sprawie stosowania szkorbutu.

Roślina długowieczność - trawa snyt: użyteczne właściwości i zastosowanie. Właściwości trawy i przeciwwskazania

Wader bagien lub trawy, podobnie jak większość traw polnych i łąkowych, ma całą masę leczniczych właściwości.

Rzadko bezpretensjonalna i szeroko rozpowszechniona roślina może łatwo zastąpić leki farmaceu- tyczne, dlatego jest aktywnie wykorzystywana w medycynie ludowej do leczenia i wzmacniania ciała.

Cechy kompozycji na ścinanie trawy, właściwości użytkowe

W przypadku leczenia domowego trawa ma dużą wartość, a jej użyteczne właściwości są liczne. Wyjaśnia to bogata i bogata kompozycja, która zwykle nie jest charakterystyczna dla zwykłych "chwastów", jak rzygać.

• flawonoidy, które działają jako przeciwutleniacze;

• falkarindiol i falkarinol - substancje o właściwościach przeciwnowotworowych, przeciwgrzybiczych, przeciwzapalnych i antybiotycznych z natury;

• apegenina - element aktywnie walczący z komórkami nowotworowymi i wirusami;

• mono- i disacharydy;

• sole pierwiastków: żelazo, potas, mangan, bor, magnez, miedź;

• wysoka zawartość witaminy C;

• kwasy organiczne, takie jak cytrynowy, jabłkowy, askorbinowy;

• kumaryny, które wzmacniają naczynia włosowate i wywierają działanie spazmolityczne na organizm;

• węglowodany i białka;

• saponiny, skrobia i smoła - substancje zawarte w korzeniach rośliny.

Wyjątkowość wieloletniej rośliny do zmywania ziół: użyteczne właściwości dla ciała

Jeśli porównamy wykorzystanie części roślin do wykaszania trawy, wówczas wyraźne zwycięstwo należy do części gruntowej. To w niej zgromadzono niezbędne substancje, które w skoordynowanym działaniu zwalniają ciało z różnych chorób. Ale wciąż w medycynie ludowej jest używany i korzeń skamieliny bagna. Przygotuj rośliny w okresie kwitnienia w czerwcu lub lipcu. Oczyszczone korzenie i liście są suszone na świeżym powietrzu, a następnie przechowywane w zamkniętych słoikach w ciemnym miejscu. W ten sposób zostaje zachowana maksymalna liczba użytecznych właściwości. Wśród właściwości leczniczych rośliny są:

• działanie moczopędne, które osiąga się dzięki zawartości dużej liczby fenolowych elementów w podwiązaniu;

• leczenie chorób układu sercowo-naczyniowego, wzmacnianie mięśnia sercowego;

• zdolność do ustalenia i poprawy metabolizmu, normalizacji układu trawiennego, usunięcia toksyn z organizmu, oczyszczenia go;

• dzięki substancjom takim jak karotenoidy i chlorofil, które znajdują się w ekstrakcie liści, tkanki ciała otrzymują możliwość aktywnej regeneracji;

• Snyt-trawa łagodzi ból i łagodzi nieprzyjemne odczucia, stany zapalne, ma działanie regenerujące na ciało;

• wyodrębnia się takie właściwości trawy jak detoksykacja i anty-niedotlenienie;

• Poprawa funkcjonowania nerek, usunięcie z nich nadmiaru płynu, zwiększenie przepływu krwi przez nerki;

• antybiotyki zasadzone w przyrodzie, umożliwiają ludziom z trawą zwalczanie chorób grzybiczych, a także zmniejszają ryzyko pojawienia się i rozwoju onkologii;

• zdolność wywierania pozytywnego wpływu na naczynia, wzmacniania ich ścian;

• Szopa trawiasta ułatwia rozpuszczanie się skrzepów krwi w naczyniach krwionośnych, obniża poziom cholesterolu i reguluje funkcjonowanie ośrodkowego układu nerwowego;

• Miąższ bagienny jest rośliną bardzo bogatą w miód, która ma wiele użytecznych właściwości;

• pomaga radzić sobie z niedoborem witamin i wzmacniać odporność;

W dawnych czasach nawet sałatki z grzybów kopru włoskiego, które nasycały organizm witaminami i korzystnymi mikroelementami i służyły jako wzmocnienie układu odpornościowego.

Stosowanie ziół i przydatnych właściwości

Po rozpoznaniu właściwości zdrowotnych ziół zaczęła być aktywnie wykorzystywana do eliminacji bólu w reumatyzmie i leczeniu dny moczanowej. Ale z biegiem czasu, właściwości lecznicze w roślinie zostały znalezione coraz więcej, a spektrum korzystnego działania na organizm zaczęło się rozszerzać.

Dzisiaj trawa ma takie wskazania do użycia:

• otarcia, rany, skaleczenia, oparzenia - roślina zapewnia wczesne leczenie;

• Poprawa funkcjonalnej strony nerek i wątroby;

• normalizacja pracy i usuwanie bólu żołądka i jelit;

• eliminacja toksyn i trucizn z organizmu;

• regulacja metabolizmu wody i soli;

• leczenie skazy, "róży", chorób grzybiczych;

• Walka z chorobami przewodu pokarmowego, dróg oddechowych, pęcherza moczowego;

• Konieczne jest uwzględnienie w diecie trawy dla osób cierpiących na anemię, niestabilny nacisk, niedokrwistość, problemy z układem nerwowym;

• aby uspokoić ciało.

Jeśli masz napięty dzień, prześladujesz stres lub dręczycie się bezsennością, wtedy kąpiel z korzeniami trawy zabranej przed pójściem spać uwolni te problemy w jednym punkcie.

Używaj w medycynie do zrzucania trawy i przeciwwskazań

Szeroka gama właściwości leczniczych pozwala skutecznie rzucić trawę w medycynie ludowej. Wełna bagienna jest wykorzystywana jako główny składnik do tworzenia takich środków jak: buliony, nalewki, maści, okłady, wyciągi.

1. W czystej postaci trawa służy do wzmocnienia ciała, nasycając go użytecznymi składnikami, których brakuje ludziom.

2. Maści i odwary z rośliny mogą mieć działanie bakteriobójcze i wchodzić w środek grzybobójczy. Taki lek może wyeliminować pokrzywkę, leczyć zapalenie skóry i zwalczać inne choroby skóry. W przypadku zapalenia skóry można stosować świeże liście.

3. Nalewki i kompresy pełnią funkcję znieczulającą, dlatego stosuje się je w celu złagodzenia bólów reumatycznych i dny moczanowej.

4. Kąpiele z korzeni złośliwych leczyć nerwice i depresje, bezsenność, zapalenie wielostawowe i zapalenie mięśni.

5. Do usuwania zapalenia stawów i wzmacniania zużytych wywarów z liści rośliny. Takie wywary mają pozytywny wpływ zarówno podczas przyjmowania doustnego, jak i przy stosowaniu zewnętrznym w postaci trituratu.

6. Ekstrakt z liści na trawę ziołową zapobiega rozwojowi nowotworów.

7. Zaleca się stosowanie leków na ugniatanie osób cierpiących na częste zawroty głowy, stany zapalne, choroby układu oddechowego.

Niszczyć trawę i przeciwwskazania

Wiele roślin leczniczych, wraz z masą pozytywnych właściwości, ma również nieprzyjemne wady, ciało bagienne nie jest wyjątkiem. Ale nadal jej lista niedociągnięć jest niewielka. Ma takie przeciwwskazania trawy rzucić:

• Indywidualna nietolerancja jest raczej rzadkim, ale wciąż istniejącym przeciwwskazaniem;

• Zioło nie jest zalecane w żadnej postaci kobietom w ciąży i karmiącym, należy je stosować ostrożnie;

• Nie należy całkowicie zastępować leków ziołowych z powodu poważnych, śmiertelnych chorób lub ciężkich przypadków.

Chociaż skład chemiczny trawy do usunięcia i jest zbliżony do formuły ludzkiej krwi, wciąż nie jest konieczne ciągłe stosowanie roślin leczniczych. Lepiej jest robić małe przerwy i wznowić zapobieganie snu.

© 2012-2018 "Opinia kobiet". Podczas kopiowania materiałów wymagany jest link do źródła!

Redaktor naczelny portalu: Ekaterina Danilova

E-mail: [email protected]

Redakcja: +7 (965) 405 64 18

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

39 + = 44