Śliskie kroki

Śliskie kroki

Twoimi rękami - jak zrobić siebie

Jak zrobić coś sam, własnymi rękami - strona główna mistrza

Co zrobić, jeśli slajdy się ślizgają

Że schody na ganku nie są śliskie

Śliskie schody na ganku to nie tylko nieprzyjemne, ale i bardzo niebezpieczne zjawisko. Istnieje kilka sposobów na pozbycie się problemu.

Metoda pierwsza - taśma antypoślizgowa z powłoką winylową lub abrazyjną. Nakładanie folii samoprzylepnej na krok jest bardzo proste.

Ma dobre właściwości antypoślizgowe, prawie nie wystaje na powierzchnię, jest tani i dostępny w różnych kolorach. Dużą wadą tego materiału jest jego kruchość. W następnym sezonie okładka będzie musiała zostać zaktualizowana.

Drugi sposób to gumowe antypoślizgowe samoprzylepne paski lub rogi. Ponadto zapobiegają ześlizgiwaniu się, chronią stopnie przed wymazaniem i odpryskami. Podobnie jak taśma samoprzylepna, paski są łatwo przyklejane. Mogą być również w różnych kolorach. Minusem tej ochrony jest to, że wystają nieco ponad powierzchnię.

Możesz użyć specjalnych gotowych dywanów lub odciąć pościel z gumowej lub gumowej ściereczki. Zamontuj płótno na kleju, a niektóre dywaniki mają aluminiową podstawę, którą należy przymocować do schodów za pomocą śrub.

Inną opcją jest użycie narożniki aluminiowe z wkładkami antypoślizgowymi z gumy. Wzmocnij takie narożniki za pomocą śrub i kołków. Gumowa część jest zdejmowana, co pozwala na zmianę pasków na nowe bez demontowania podstawy.

Aby całkowicie osłonić ganek i schody, możesz użyć Okruchy gumowe. Jest mocowany na kleju poliuretanowym, utrzymuje się przez długi czas. Sama powłoka jest również trwała, odporna na zużycie.

Jeśli uszkodzenie wystąpi, może zostać naprawione. Szeroka gama kolorów pozwala wybrać opcję, która najlepiej pasuje do ogólnego stylu domu. Istnieją ciekłe, a raczej pastowate analogi tej powłoki. Nakłada się je na powierzchnię, a po wyschnięciu tworzą gęsty gumowy dywan.

Minusowe powłoki tego typu zawierane są w wysokich kosztach.

Poniżej inne wpisy na temat "Jak zrobić własne ręce - gospodarz!"

Usuwamy lód własnymi rękami

W zimie wiele posypuje solą lub piaskiem. Tak naprawdę nie lubię tych opcji, więc używam sprawdzonego narzędzia - szybko usuwa lód z każdej powierzchni, nie uszkadzając go.

W odpowiednim starym pojemniku nalewam 2 litry ciepłej wody, dodaję sześć kropli (może być więcej) detergentu do naczyń i 60-

100 ml alkoholu. Wszystko wymieszam dobrze - rozwiązanie jest gotowe. Dla wygody przetrasowuję go w plastikową butelkę, robię kilka otworów we wtyczce i zalewa ścieżką i gankiem tą cieczą. W wyniku tego topniejący lód szybko się topi, a podczas chodzenia po obrobionych powierzchniach za pomocą butów, piasek i sól nie są wpychane do domu, które są zwykle posypywane śliskimi miejscami.

A co, jeśli kroki na ganku są śliskie?

Jeśli na ganku są śliskie schody, co powinienem zrobić? To pytanie zwykle zadawane jest przez właścicieli nieruchomości, którzy napotykają problem śliskich schodów, przyciętych płytkami ceramicznymi, naturalnym lub sztucznym kamieniem. Piękne i praktyczne przy suchej pogodzie drabiny stają się śliskie, gdy uderzy ich woda i śnieg. Zjawisko to obfituje w upadki, które mogą prowadzić do obrażeń lub śmierci. Ponadto dachówka w basenie jest stale mokra i wymaga szczególnej uwagi podczas chodzenia po niej.

Aby upewnić się, że powierzchnia podłóg, schodów, spódnic i pryszniców nie jest śliska, można zastosować kilka skutecznych metod. Różnią się one wydajnością, estetyką i długowiecznością. Zastanów się, w jaki sposób przetwarzany jest inny materiał, tak aby ludzie nie poślizgnęli się na nim, niezależnie od tego, czy chodzą boso, czy w butach, w deszczu lub śniegu, rozlewając substancje organiczne i chemikalia.

Obróbka kamienia przed poślizgiem

Granit to materiał, który posiada wszystkie cechy niezbędne do wykończenia podłóg i stopni. Kamień naturalny jest bardzo piękny i ma niesamowitą odporność na ścieranie. Ale ganek z granitu staje się bardzo śliski przy najlżejszym zwilżeniu przez jakąkolwiek płynną substancję. Ponieważ zima w naszym kraju trwa od 3 miesięcy do 6 miesięcy, wszystkie kroki powinny być bezpieczne.

Zrób naturalny kamień na ganku antypoślizgowym może być w taki sposób:

Warianty obróbki kamienia z przesuwania.

 1. Obróbka cieplna. W tym celu stosuje się palnik gazowy, który wytwarza płomień o wysokiej temperaturze. Przy szybkim nagrzaniu kamienia kwarcowe kryształy są niszczone na powierzchni granitu. Jego powierzchnia staje się matowa i szorstka. Obróbka cieplna kamienia odbywa się w domu, ponieważ pory w granicie są szybko zatkane brudem i śniegiem na ulicy.
 2. Shlifovkoy. Przy pomocy specjalnego wyposażenia na powierzchnię kamienia nakłada się wiele bruzd. Dzięki temu jest on antypoślizgowy, gdy jest mokry. Cała powierzchnia stopnia lub kilka pasków może być przetwarzana. Ale ta opcja jest odpowiednia tylko dla domowych schodów domowych, które nie stykają się ze śniegiem i obfitością brudu, który jest przenoszony na podeszwach butów.
 3. Piłowanie. Ta metoda jest najbardziej praktyczna, choć najbardziej kosztowna i pracochłonna. W granicie wykonuje się cięcia. Są one wytwarzane przez frez lub piaskarkę. Stitrody są puste lub wypełnione gumowymi wkładkami. Wkładki wykonane są z materiału, który tworzy idealny chwyt z podeszwą.

Nawet bardzo śliskie schody z granitu mogą zostać przekształcone w wygodną i bezpieczną konstrukcję z wykorzystaniem nowoczesnej technologii.

Antypoślizgowa obróbka granitu ceramicznego

Granit ceramiczny staje się coraz bardziej popularnym materiałem dekoracyjnym. Jego wygląd i osiągi są prawie tak dobre, jak w przypadku kamienia naturalnego. Jednocześnie koszt ceramicznego granitu jest o rząd wielkości niższy.

Niemożliwe jest mielenie i spawanie ceramicznego granitu, ponieważ jego skład obejmuje polimery, które nadają materiałowi lepkość. Ponadto plastyfikatory są niestabilne w wysokiej temperaturze. Nie należy stosować powłok antypoślizgowych ze specjalnymi wkładkami. Pod nimi wykonywane są cięcia, które mogą być pojedyncze lub chwytać całą powierzchnię schodów.

Wykonaj wstawki tego materiału:

 1. Gęsta i odporna na zużycie guma. Jest odporny na ścieranie, ultrafiolet i chemicznie aktywne substancje. Jeśli wkładki są uszkodzone, można je łatwo i szybko wymienić bez zatrzymywania ruchu.
 2. Bloki granitowe. Paski są wybierane zgodnie z kolorem kroków lub w kontraście. Części są łączone za pomocą kleju epoksydowego, który chroni połączenie przed wilgocią.

Aby nie marnować czasu i wysiłku na obróbkę kamionki porcelanowej, można kupić dachówkę, na której wstępnie wykonano falowanie przed poślizgiem. W rowkach dachówki śnieg i woda zostaną przemieszczone, zapobiegając niepożądanemu poślizgowi.

Obróbka płytek ceramicznych przed przesuwaniem

Płytki ceramiczne nie mają jednolitego składu w całej objętości. Zewnętrzna warstwa dekoracyjna nie może zostać uszkodzona. W związku z tym możliwe jest zwalczanie poślizgu tylko za pomocą zewnętrznych okładzin.

W tym celu stosuje się następujące produkty:

 1. Aluminiowe ryflowane paski. Są one przymocowane w połowie stopnia za pomocą kleju lub śrub. Metalowe paski mogą wytrzymać kilka sezonów intensywnej eksploatacji. Gdy się zużywają, są wymieniane.
 2. Gumowa podszewka. Są montowane na skraju schodów, które jest najbardziej niebezpiecznym miejscem. Oprócz funkcji bezpieczeństwa te nakładki chronią krawędzie płytki przed nieuchronnymi wiórami.

O problemie poślizgu, możesz się martwić z góry, kupując kielnię. Ta opcja rozwiąże problem z opadem w postaci deszczu i lekkiego śniegu.

Uniwersalny antypoślizgowy

Dzięki nowoczesnej technologii rozwiązania problemu śliskich posadzek i stopni można łatwo, sprawnie i pięknie.

Innowacyjne rozwiązania tego problemu wykluczają wszelkie brudne i hałaśliwe prace.

Właściciele nieruchomości mogą korzystać z takich udogodnień:

 1. Płyn antypoślizgowy. Wychodząc na powierzchnię dowolnego materiału, usuwa z niej cząsteczki krzemu. Tworzą mikroskopijne ostre stożki w samolocie. Doskonałą przyczepność do podeszwy uzyskuje się bez utraty jakości w wyglądzie podszewki.
 2. Szkła antypoślizgowa. Jest to pasek PVC, którego jedna strona jest lepka, a druga jest rowkowana. Produkt jest tani i łatwy do zainstalowania. Ale taka szkocka przez długi czas to za mało.
 3. Taśmy przeciw poślizgowi. Bardzo wygodne urządzenia, posiadające powierzchnię ścierną lub nieścierną wykonaną z polimerowego tworzywa sztucznego. Wykonane są w zwykłych i fluorescencyjnych wykonaniach. Może być przyklejony do gładkich i zakrzywionych powierzchni.

Ten film pokazuje proces instalowania nakładek antypoślizgowych na scenie.

Na tej samej klatce schodowej można stosować różne typy urządzeń.

Odmiany wykładzin antypoślizgowych na kroku werandy i ich charakterystyka

Mata antypoślizgowa

Projekt ganku wymaga użycia specjalnych urządzeń, które pomagają zapewnić bezpieczne działanie kompleksu wejściowego. Jednym z ważnych elementów jest wykładzina antypoślizgowa na stopie. Ich użycie jest rzeczywiste w rozmieszczeniu absolutnie każdego systemu wejścia do budynku, niezależnie od celu konstrukcji, jej wielkości czy statusu. Specjaliści zalecają wstępne wyposażyć grupy wejściowe w system urządzeń antypoślizgowych, zwłaszcza jeśli okładzina klatki schodowej wykonana jest na bazie gładkich materiałów. Ostateczne wykończenie ganku z powłoką antypoślizgową dla zewnętrznych stopni pomaga zapobiegać ryzyku obrażeń, szczególnie w zimie.

Badamy osobliwości funkcjonalne

Istnieje kilka rodzajów produktów do wykonywania tych zadań. Pewna część zakresu powłok poślizgowych może być stosowana jako środek do ochrony powierzchni samej drabiny. Przejawia się to w zdolności materiału do absorbowania efektu mechanicznego z zewnątrz (uderzenia, wysiłek fizyczny). W związku z tym ryzyko pękania i pęknięć na powierzchni z kosztownego rodzaju wykończenia, takiego jak marmur lub granit, jest znacznie zmniejszone.

Należy zauważyć, że niektóre z przesłanych próbek również pełnią rolę dekoracyjną. Funkcjonalne cechy poszczególnych odmian mogą być wykorzystywane jako reklama zewnętrzna i nośnik informacji, a niektórzy przedstawiciele najnowszej generacji urządzeń antypoślizgowych mają powłokę luminescencyjną - świecą w ciemności.

Wybierając produkty do ostatecznego projektu zewnętrznego systemu drabinkowego, należy wziąć pod uwagę cechy funkcjonalne każdego modelu. Przyczynia się to do znacznej poprawy jakości działania strefy wejściowej.

Strukturalnie antypoślizgowe łatki na schodach to:

 • Odporne na mróz paski gumowe do schodów zewnętrznych. Ta próbka przyciąga potencjalnych klientów, odporność na zużycie, łatwą instalację i taniość. Modyfikacje na bazie samoprzylepnej są łatwo instalowane na powierzchni prawie dowolnego materiału (kamienne lub drewniane stopnie, beton, marmur, itp.). Żebrowana gumowa taśma jest przymocowana do poziomej krawędzi bieżnika. Istnieją również konfiguracje w kształcie litery L (kątowe).

Antypoślizgowy pasek gumowy

 • Gumowa płyta z wycięciami z przodu, przeznaczona do montażu na konstrukcjach ulicznych. Zapewnia zwiększoną przyczepność podeszwy buta do powierzchni i eliminuje moment ślizgowy, ponieważ całkowicie chwyta bieżnik i jego kątową część. Wprowadzane są modyfikacje samoprzylepne, wyprofilowane wersje (profile aluminiowe + warstwy gumowe) i inne. Ma właściwości amortyzujące.

Profil aluminiowy z blachą

 • Taśma gumowa w profilu anodyzowanego aluminium. Rynek oferuje kątowe (w kształcie litery L) wersje tego urządzenia przeciwoblodzeniowego i jego płaskie (poziome) odpowiedniki. Projekt dotyczy drabiny grupy wejściowej, która działa w trybie wysokiej intensywności. Zużyte i zdeformowane wkładki z żebrowanej gumy są po prostu wymieniane, a części aluminiowe działają znacznie dłużej.

Listwa aluminiowa z wkładką gumową

Profil aluminiowy w kształcie litery L

W razie potrzeby gumową wkładkę można łatwo wymienić na inną

 • Zablokowany pas hipoteczny. Gumowa podkładka w kształcie litery H jest mocowana między ceramicznymi, drewnianymi lub innymi płytkami podczas ostatecznego wykończenia zewnętrznych klatek schodowych.

Antypoślizgowy gumowany szew

Profil aluminiowy z gumową wkładką

Jakie są elementy ścierne systemu antypoślizgowego

Ogólnie rzecz biorąc, ta kategoria produktów jest wytwarzana w postaci samoprzylepnych mat i taśm ze specjalną powłoką z cząstek ściernych. Próbki są również produkowane w roli - można wycinać dowolną geometrię w oparciu o parametry strefy wykończeniowej. Ta różnorodność klatek schodowych jest szeroko stosowana w obiektach o małym obciążeniu. Stosowany jest głównie na zewnątrz prywatnych osiedli.

Kroki pokryte są pasami ściernymi

Próbki antypoślizgowych elementów ściernych

W systemie urządzeń przeciwoblodzeniowych specjalna mieszanka z materiałami ściernymi. Procedura instalacji rozpoczyna się od zamocowania etykiet po obu stronach leczonego obszaru. Jest to ważne, aby:

 • wyznaczyć miejsce, w którym należy zastosować substancję ścierną, co zapobiega ryzyku poślizgnięcia;
 • stworzyć barierę, aby wyeliminować efekt rozmytych krawędzi.

Mieszaninę nakłada się ściśle na wybrany obszar pomiędzy samoprzylepnymi paskami. Po całkowitym wyschnięciu roztworu za pomocą materiałów ściernych naklejki są usuwane i można rozpocząć działanie witryny.

Akrobacje: stopnie z gumową powłoką

Zewnętrzna klatka schodowa z podobną wyściółką jest idealnie bezpieczną strefą w czasie niesprzyjających warunków pogodowych. Gumowe stopnie mają następujące cechy:

 • zapewniać optymalną chwytną powierzchnię podeszwy butów;
 • mają wysokie stawki amortyzacji (nawet przy przypadkowym upadku, poważne obrażenia są wykluczone);
 • mają doskonałe parametry operacyjne;
 • pełnią zarówno funkcję dekoracyjną.

Mocowanie produktu na drabinie wykonanej z drewna, betonu, kamienia i innych materiałów budowlanych odbywa się za pomocą specjalnych substancji klejących lub mechanicznie. Przy projektowaniu końca bieżnika stosuje się narożnik z gumy lub jej profilowany analog.

Niektórzy producenci tego produktu zalecają stosowanie łączonego mocowania: krawędź płótna jest mocowana za pomocą kołków i śrub, a środek - za pomocą kleju.

Gumowa nakładka stopniowa z połączonym mocowaniem

Gumowe łatki na stopniach z płytek i gumowe analogi okazały się bardzo przydatne. Wśród konsumentów pożądane są również próbki bułek, ponieważ nie jest trudno wyciąć z nich potrzebne szczegóły.

Przetocz próbki z okruchów gumy

Wielofunkcyjne maty do kompleksu wejściowego

Tradycyjnie maty są używane jako antypoślizgowe i pochłaniające brud przedmioty. Wykonane są z okruchów gumy, gumy, nowoczesnych polimerów i innych kompozytów. Modyfikacje są wykonywane: faliste, z wycięciami, czopami, zdejmowane i zamocowane. Innowacyjne modele maty do użytku na zewnątrz mają następujące funkcje:

 • antypoślizgowy i pochłaniający kurz element na ganek;

Takie maty nie tylko chronią cię przed upadkiem, ale także utrzymują czystość w Twoim domu

Mogą to być również nośniki reklamowe

Oprócz antypoślizgowości maty mogą pełnić funkcję dekoracyjną

Wielofunkcyjne maty antypoślizgowe dla grupy wejściowej mają znaczenie nie tylko dla poprawy dużych centrów handlowych i rozrywkowych, czy budynków administracyjnych. Takie narzędzia są szeroko stosowane w sektorze prywatnym w połączeniu z innymi elementami zewnętrznymi. Widzą zarówno schody przy wejściu do domu, jak i chodniki od bramy do werandy, ścieżki ogrodowe i schody.

Różnica między dobrą a złą powłoką gumową

Progresywny analog podszewki z taśmy antypoślizgowej

Antypoślizgowa taśma samoprzylepna produkowana jest w różnych modyfikacjach. Jest to jedno z popularnych urządzeń na ganku. Istnieją następujące odmiany:

 • taśma luminescencyjna (nakładana jest specjalna powłoka, która świeci w ciemności);

Za pomocą antypoślizgowej taśmy fluorescencyjnej można bezpiecznie przenosić nie tylko w ciągu dnia, ale także w nocy

 • Winyl (elastyczna struktura kopolimeru o właściwościach antypoślizgowych);

Taśmy winylowe są używane w pomieszczeniach

Taśma ścierna będzie w stanie zapewnić antypoślizgowość na schodach ulicy

Dodaj komentarz Anuluj odpowiedź

Kopiowanie materiałów na stronie jest możliwe tylko za zgodą administracji i z aktywnym linkiem do źródła

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

− 4 = 4