Skrzynki narzędziowe własnymi rękami

Skrzynki narzędziowe własnymi rękami

Jak samodzielnie wykonać skrzynkę z narzędziami?

Aby nie tracić czasu na szukanie narzędzi (młotek, śrubokręt, przecinak do drutu), należy przechowywać je w jednym miejscu. Ale co powinienem zrobić, jeśli wszystkie szafki i szafki w domu są pełne? Doskonałym rozwiązaniem tego problemu będzie samodzielnie wykonana skrzynka narzędziowa. Nie potrzebujesz specjalnej wiedzy i umiejętności. Proces produkcji przenośnego pudełka zajmie nie więcej niż 3-4 godziny.

Pierwszą rzeczą, którą musisz zdecydować, jest rozmiar pudełka. Tutaj wszystko zależy od wielkości, ilości i całkowitej wagi narzędzi, które będą w nim przechowywane. Jeśli chodzi o konfigurację, tak naprawdę nie ma to znaczenia. Gotowy produkt może mieć kwadratowy, prostokątny i dowolny inny kształt. Jak sobie życzysz.

Domowe skrzynka narzędziowa jest zwykle wykonana z tarcicy lub sztucznego drewna (płyta OSB, sklejka, płyta wiórowa). Często używane są różne metale i wysokowytrzymałe tworzywa sztuczne. Początkujący mogą pracować z tymi materiałami. Dlatego wolą drzewo.

Jak zrobić skrzynkę narzędziową: porady specjalistów

Jeśli nie chcesz popełniać poważnych błędów i tracić czasu, posłuchaj poniższych zaleceń. Tylko w tym przypadku możesz liczyć na dobry wynik.

1. Aby wykonać wygodną i niezawodną skrzynkę narzędziową własnymi rękami, musisz najpierw narysować rysunek projektowy. Odbywa się to biorąc pod uwagę rodzaj, liczbę i całkowitą masę instrumentów.

2. Zazwyczaj pudła są wykonane z desek używanych wcześniej w innych konstrukcjach. Przed ponownym użyciem są one oczyszczone z brudu i kurzu. Do lekkich narzędzi lepiej jest stosować sklejkę i ciężkie narzędzia - płyty pilśniowe.

3. Wszystkie szczegóły pudełka są zaznaczone na drewnianych powierzchniach. Następnie wyciąć obrabiany przedmiot za pomocą piły lub piły z małymi zębami.

4. Czy chcesz samodzielnie otworzyć zestaw narzędzi? Ta konstrukcja zapewnia centralny uchwyt. Aby go zainstalować, musisz wywiercić 2 ślepe otwory.

5. Montaż szczegółów odbywa się za pomocą śrub i wkrętów samogwintujących. Bezpiecznie zabezpieczyć uchwyt i skleić wszystkie szwy.

6. Wykonanie skrzynki narzędziowej własnymi rękami to tylko połowa sukcesu. Nadal musisz nadać mu atrakcyjny wygląd. Możesz pokryć powierzchnię szuflady farbą lub specjalnym lakierem.

Wkrótce zaczniemy część praktyczną, ale na razie przygotujemy wszystko, co konieczne. Do pracy potrzebujemy:

 • wiertło;
 • klej PVA;
 • sklejka (grubość 12 mm);
 • brzeszczot do wyrzynarki do drewna;
 • młot;
 • układanie za pomocą funkcji cięcia pod kątem 45 stopni;
 • lakier do powierzchni drewnianych;
 • ćwiczenia;
 • kilka pasków 15x15 mm;
 • Zaciski;
 • małe paznokcie.

Tworzymy skrzynkę narzędziową własnymi rękami: instrukcja krok po kroku

Co powinniśmy skończyć? Drewniana konstrukcja, w której w przyszłości będą przechowywane szczypce, wkrętaki, młotek i inne narzędzia. Plan działania przedstawia się następująco:

Krok numer 1. Najpierw bierzemy sklejkę w dłonie. Wykorzystamy go do wykonania bocznych ścian skrzyni. Do końców są dobrze zadokowane ze sobą, potrzebują trochę przycinania, umieszczając ostrze piły pod kątem 45 stopni. Podobny rodzaj dokowania nazywa się połączeniem przez specjalistę.

Krok № 2. Rozprowadzamy końce klejem stolarskim. Jeśli nie udało Ci się go nigdzie kupić, użyj PVA.

Krok 3. Przechodzimy do montażu całej konstrukcji. Że szczegóły nie kruszą się, muszą być zamocowane za pomocą taśmy samoprzylepnej. Upewnij się, że ściany są połączone gładko. Teraz czekamy, aż wyschnie nasz przedmiot.

Krok numer 4. Do istniejącego projektu przyklejamy listwy, które utrzymają dno szuflady. Tutaj musisz uważać, ponieważ paznokcie są bardzo małe.

Krok numer 5. Wykonaj spód pudełka, a następnie przyklej go do szyn. Używamy tego samego PVA.

Krok numer 6. Dla wygody przenoszenia pudełka wykonujemy rączkę. Bierzemy cienką deskę. Elektryczna wyrzynarka wycięła przerzedzenie. To bardzo ważne. Nie zapomnij też wyciąć małych prostokątów z każdego rogu uchwytu. Ich głębokość jest równa grubości sklejki, z której wykonane są ściany boczne.

Krok 7. W ścianach bocznych wiercimy i wycinamy wycięcia pod uchwytem. Upewnij się, że nic nie jest obluzowane. W bocznej części uchwytu i ścianach pudła muszą znajdować się ślepe otwory do wkładania kołków.

Krok numer 8. Przejdźmy do montażu uchwytu. Wszystkie jego połączenia z bocznymi ścianami, a także ściany boczne ze ścianami są dokładnie wymieszane z PVA. Stopniowo zbieramy części uchwytów. Ustalamy jego pozycję za pomocą zacisków.

Krok # 9. Pozostało nam tylko zdobyć kompas, dłuto i śrubokręt. Będziemy używać sklejki. Wycinamy z niego pasek, którego szerokość wynosi 4-5 cm, a długość jest równa wymiarowi wewnętrznemu długiej ściany skrzyni. Następnie wywierć otwory na narzędzia. Taśma jest pokryta klejem i przymocowana do jednej ze ścian za pomocą zacisków. Po całkowitym wyschnięciu kleju można rozpocząć wykończanie powierzchni pudełka. W tym celu odpowiedni jest lakier lub farba.

Teraz już wiesz, jak zrobić własną skrzynkę z narzędziami. Nie ma nic skomplikowanego. Najważniejsze to ścisłe przestrzeganie instrukcji opisanych powyżej. Materiały, z których projekt jest tworzony, można łatwo kupić w każdym sklepie budowlanym.

Nipponese> Blog> Skrzynka narzędziowa własnymi rękami.

Jeśli ktoś wie, jak zrobić to ręcznie, możesz dokonać organizacji swojego miejsca pracy. Chciałem ci pokazać pudełko, które zrobiłem własnymi rękami i zasadniczo nie chciałem używać gotowych pudełek, które mam. Wykonano pudełko z najtańszego materiału, z dostępnej sklejki o grubości 6 mm, która została z różnych projektów, i postanowił zastosować je w tej walizce. Ponieważ nie planowałem żadnych rozmiarów, rozłożyłem wszystkie narzędzia na podłodze i z grubsza zarysowałem kontury pudełka, a ty możesz zrobić to do potrzebnego rozmiaru.Mam 50 14 40. Pracowałem z układanką, chociaż możesz to zobaczyć w prosty sposób dziadka. Do klejenia używany niemiecki klej stolarski Poufas. Szuflada była bardzo wytrzymała, chociaż początkowo sądziłem, że zrobię ją ze sklejki o grubości 8 mm, ale chciałem, aby pudełko było zarówno lekkie, jak i trwałe. Możesz bezpiecznie na nim stanąć. Tego samego nie można powiedzieć o gotowych chińskich pudełkach. Tutaj, przepiłowany, a następnie zebrany i zobaczyć wynik. Teraz, gdy pudełko jest jak zorganizować swoje miejsce pracy? Co możesz zrobić, aby łatwo i wygodnie znaleźć wszystko, co masz pod ręką?

Jak przechowywać instrument, aby się nie rozpraszał i nie rozpraszał? Początkowo przechowywali je w bagażniku w prostym celofanie, a najczęściej używane narzędzia były po prostu zgubione na drodze, w daczy. Jednym słowem, przechowywanie go nie jest wygodne ani profesjonalne. Konieczne jest, aby każdy instrument był na swoim miejscu, a jeśli nie jest na swoim miejscu, to trzeba go znaleźć i umieścić na miejscu, a nie zapomnieć na drodze, a nawet gorzej pod maską. Ustaliłem zestaw narzędzi używanych przez 2-3 lata. Jest to dla mnie wygodne i prawie wszystko jest potrzebne. Problem polega na tym, w jaki sposób utrzymają wszystko w porządku, aby się nie mieszały, a narzędzia nie wypadały? Aby to zrobić, zrobiłem poduszkę 1,5 cm maty do jogi. Na początku znacznik wykonał oznaczenie instrumentu, a następnie przeciął go ostrym małym ostrzem. Możesz w nim precyzyjnie umieścić wszystkie narzędzia w swojej celi i nie obawiasz się, że odpadną, z wyjątkiem młota oczywiście, ponieważ jest on bardzo ciężki i cały czas upada. Ahah. Załączam zdjęcie samego procesu. W tej kolejności wszystko działało i zbierało. Potem poprosił o pokrycie i pomalowanie lakieru. Mimo że jest profesjonalnym basistą i nie ma wolnego czasu, po tym, jak bardzo poprosił, zgodził się mi pomóc, ponieważ jest także czasem i dobrym malarzem. Dołączył wygodny uchwyt, teraz możesz wygodnie transportować pudełko i przechowywać w nim niezbędne narzędzia. Za to szczególne podziękowania dla Artura, za grę na gitarze w nocy i malowanie mojej walizki w ciągu dnia, a teraz w samochodzie jest taki domowy zestaw. Jest też prosta, dziadkowa miarka z grzechotkami. W domu jest też zestaw Toptul, który składa się ze 130 przedmiotów. Zestaw ten jest najbardziej lubiany, a dla konkretnych napraw i jakości również na poziomie. Wszystko na razie.

Narzędzie musi być przechowywane w garażu

Zrobiłem też siebie.

I jak ważne jest noszenie szczypiec, zacisków, osłony?

Nie noszę walizek. Klucz do szpulki to śrubokręt i para kluczy.

Przykro mi, ale jest inaczej. Więc to tylko walizka na zamówienie i "na wszelki wypadek"

A jak są naprawione instrumenty? mówią ciężkie - młotek, dyszel ...

Młotek nie spada jak rura z rurką. Kiedy trzeba wykonać pracę, a następnie sprzęt samochodowy i motoryzacyjny, biorę walizkę do garażu. Zimą byłem w większości w domu. Od wiosny zacznę odbudowywać motocykl K 750 i bez tych zestawów nie pójdę do garażu.

Ja sam stworzyłem formę dla głów dla małej drobiazgi z pianki montażowej, która prawie nie rozszerza się na wyjściu. Zamieniłem głowy w całun i wylałem pianę. Po kilku godzinach ostrze dostosowało wymiary, niewielką szpachlówkę, podkład i farbę i możesz pomyśleć, że to jest jak fabryka. Zdjęcie niestety nie, przez głupotę go zepsuł.

Przybornik własnymi rękami jest bardziej praktyczny niż wydawanie pieniędzy w sklepie

Obraz mistrza jest nierozerwalnie związany z pudełkiem narzędzi, który trzyma w dłoni.

I to nie jest tylko element dobrego folkloru, ale funkcjonalna adaptacja. Wcześniej czy później ilość instrumentu osiąga masę krytyczną, a całe to bogactwo należy uporządkować jako coś na zamówienie.

Ponadto istnieje narzędzie, którego nie można przechowywać w zwykły sposób. Na przykład pliki lub ćwiczenia. Od otarcia się o siebie, te rzeczy są nudne. A podczas pracy, leżąc jak narzędzie, zmusza do marnowania czasu na poszukiwanie.

Jeśli to konieczne, weź zestaw do naprawy na drodze, na przykład - jedziesz w weekendy do swojego domu, potrzebujesz pojemnika do przenoszenia. Lub chcesz oddzielić narzędzia do obróbki metalu i stolarki. A zestaw garażowy nie powinien w ogóle zakłócać reszty akcesoriów do napraw domowych.

Potrzebujemy więc pudełka do przechowywania niezbędnych urządzeń, materiałów eksploatacyjnych i elementów złącznych. Oferowane są różne opcje, wygodne, kompaktowe i praktyczne. Niektóre są prawdziwymi dziełami sztuki. Jednak kosztują pewną ilość pieniędzy.

Jedynym rozwiązaniem jest wykonanie skrzynki narzędziowej własnymi rękami

Najpierw określ miejsce docelowe. Jak może istnieć skrzynka z narzędziami?

Zawiera niewielką liczbę przedmiotów, zazwyczaj sprzęt odpowiada rodzajowi pracy. Takie pudełko musi mieć mocną blokadę, aby nie doszło do przypadkowego otwarcia podczas transportu. Podczas ruchu narzędzie nie powinno się zawieszać w środku, każdy element ma swoją wnękę i jeśli jest to możliwe, jest naprawiony.

To prawda, że ​​ta koncepcja jest względna. Po prostu nie nosić ze sobą takiego pudełka do miejsca pracy. Można go łatwo przenosić w warsztacie. W tym projekcie nie ma uchwytów narzędziowych, ale są one układane w przedziałach i z reguły są podzielone na grupy.

W przeciwieństwie do dwóch pierwszych wersji ta pamięć jest przeznaczona dla określonej grupy urządzeń. Na przykład klucze lub zestaw bitów i wiertarek na śrubokręt. Oprócz głównej zawartości, takie pudełka zawierają zwykle materiały do ​​konserwacji.

Takie urządzenia są wygodniejsze od uniwersalnych, ale będą wymagać kilku sztuk.

Dlatego przed dokonaniem musisz zdecydować, której wersji potrzebujesz. Najpierw spisz swoje narzędzia. Podziel je na grupy i rozmiary. I natychmiast stanie się jasne, ile skrzynek i ile ich będzie potrzebować.

Jak zrobić skrzynkę narzędziową

 • Skrzynka narzędziowa wykonana jest z metalu. Nie jest łatwo to zrobić. Może być konieczne spawanie. Własnoręcznie wykonane pudełko ze stali będzie zbyt ciężkie do przenoszenia, ale ma również zalety.

Ciężkie i nieporęczne narzędzia nie rozbijają komórek tak szybko. Nie można być zbyt ostrożnym, jeśli chodzi o dokładność ułożenia klucza o wadze 38x52 o wadze pół kilograma. Mocny zestaw główek nie łamie drewnianego dna.

Ale w przypadku urządzeń o ostrym wyostrzeniu lub plikach - to nie zadziała. Najlepszym rozwiązaniem jest zainstalowanie takiego pudełka pod stołem warsztatowym. Wystarczy zainstalować ogranicznik, aby ciężka paleta nie spadła na stopy.

Wykonanie wersji mobilnej lub przenośnej - możesz użyć cienkiego arkusza i narysować pudełko zgodnie z przykładem projektów fabrycznych.

Inną opcją naśladowania jest żelazny wózek z pudełkami na narzędzia i akcesoria. Taka konstrukcja jest popularna w centrach car-care. W przypadku warsztatów domowych - jest to opcja idealna, jedynie produkcja wiąże się z trudnościami technicznymi;

 • Jeśli potrzebujesz tej samej siły i funkcjonalności - spróbuj zrobić skrzynkę narzędziową ze sklejki. Wytrzymałość nieznacznie się zmniejszy, ale przetwarzanie takiego materiału jest znacznie łatwiejsze.

  Zanim zrobisz pudełko własnymi rękami - narysuj rysunki. Kunszt musi być czysty i dopasowany do wielkości twojego narzędzia.

  Dla głównego korpusu wybierz grubość 8-10 mm. Koła (jeśli ich potrzebujesz) kupuj w sklepie artykuły gospodarstwa domowego. Wszystkie połączenia muszą znajdować się na śrubach. Gwoździe szybko się rozluźnią. Stawy dodatkowo rozmazuje się klejem PVA.

  Pudełka z komórkami mogą tworzyć sklejkę 6-8 mm. Ściany szkieletu materiału są grubsze, spód i komórki są cieńsze. Jeśli narzędzie nie jest zbyt ciężkie - wybieramy pręty z litego drewna jako prowadnice. Możliwe jest mocowanie metalowych naroży.

  Wtedy nie będziesz się bał, że pudełko spadnie na twoje stopy. Szerokie i niskie palety są idealnie podzielone na sekcje za pomocą wewnętrznych ścianek działowych. Im więcej z nich, tym łatwiej jest uporządkować instrument i zapasy do zamierzonego celu. Skrzynka narzędziowa własnoręcznie wykonana daje wiele możliwości kreatywności.

 • Drewniane pudełko własnymi rękami. To jest klasyczna stolarka. Rysunki takich przenośnych schowków zostały wydrukowane w czasopiśmie "Młody technik" 50 lat temu.

  Aby wyprodukować płytę o grubości 10-20 mm i piła do drewna. To w rzeczywistości wszystko. Dlatego, pomimo wielu nowoczesnych projektów, mistrzowie starej szkoły wybierają tę opcję.

  Klasyczny projekt nie przewiduje przedziałów ani innych urządzeń funkcjonalnych. Tylko głębokie pudełko i wygodny uchwyt na całej długości.

  Ta forma uchwytu ma praktyczne znaczenie. Jeśli waga instrumentu jest nierównomiernie rozłożona, zawsze można znaleźć punkt środka ciężkości, więc zawsze wygodne jest przenoszenie skrzyni.

  Praktycznym dodatkiem będzie sekcja wtykowa z własnym uchwytem, ​​który zajmuje 50% wysokości pudełka. Ta wkładka jest używana do małych narzędzi (śrubokręty, szydła, małe klawisze) i materiałów eksploatacyjnych (wiertła, bity do wkrętaka itp.). Możesz zrobić to ze sklejki lub bardziej szlachetnego drewna.

  W dolnej (głównej) komorze znajduje się duże narzędzie. Młotek, wiertło, samolot, duże szczypce;

 • Jeśli drewniane pudełko nie wymaga stałego przenoszenia - możesz zrobić pudełko z przesuwaną pokrywką. Takie pojemniki są wykonane z kilku, tego samego rozmiaru. Są one umieszczane na półkach, na końcu tworzony jest spis zawartości.

  Z drewna i sklejki możesz stworzyć zupełnie inny projekt. Lustro-szuflada (tylko bez luster).

  Drzwi to dodatkowe komórki, które po otwarciu tworzą platformę z narzędziami o wymiarach tylnej ściany stołu warsztatowego. Pudełko nie jest zaprojektowane do przenoszenia, ale z miejsca na miejsce można je porządnie ułożyć. Dlatego z góry jest uchwyt.

  Wewnętrzna sekcja może być skomplikowana przez małe pudełka, do których dodawane są najmniejsze przedmioty. Jeśli nie zakładasz zbyt ciężkiego narzędzia - połączenia, tak jak w poprzedniej wersji, klej PVA i wkręty do drewna.

 • Połączone skrzynki narzędziowe własnymi rękami

  Urządzenie stanie się bardziej praktyczne, jeśli podejdziesz do niego kreatywnie. Możesz nakładać różne materiały - drewno, sklejkę, metal, sekcje z tworzyw sztucznych. Na ilustracji widzimy przykład zintegrowanego podejścia.

  Główna część i sekcja dla dużego narzędzia wykonana jest z płyty o grubości 12 mm. Na ścianie energetycznej znajduje się organizator fabryki, kupiony w sklepie z artykułami gospodarstwa domowego. Złom aluminiowy wykonany jest z płaskich szuflad z mechanizmem składania w kształcie litery "Z". Istnieją wiertła, śruby, śruby i nakrętki.

  Robienie długopisu do noszenia takiego pudełka nie ma sensu. Jest zbyt ciężki, aby stać się mobilnym. Zawsze możesz jednak umieścić go tam, gdzie narzędzie powinno być pod ręką.

  Jeśli jest mało narzędzi, istnieją zwarte konstrukcje. To pudełko jest wygodne w użyciu podczas pracy i jest łatwe do przenoszenia. Wykonany jest ze sklejki o grubości 6-8 mm. Jest to wygodna opcja do przechowywania lub balkonu. Dla warsztatu jest za mały.

  Lub całkowicie oryginalny projekt, złożony ze sklejki bez jednego gwoździa.

  Jak widać, nawet taki prosty atrybut mistrza macierzystego, jak zestaw narzędzi - może mieć wiele opcji. Który z nich wybrać należy do Ciebie.

  Organizator narzędzia. Wideo szczegółowy montaż wygodnej szuflady z redukcją wymiarów i metod produkcji.

  Dodaj komentarz

  Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

  − 5 = 5